Pravidla Diskuzních Vláken Mnicha Sarany

Pravidla fóra
Psát na toto fórum mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení.
Kontakt
mnich Sarana
Myanmar, Hlegu,
Sakhangyi Meditation Center
monksarana@gmail.com

Re: Pravidla Diskuzních Vláken Mnicha Sarany

Nový příspěvekod ... » ned 04. lis 2018 11:21:02

mnich Sarana píše:
Potlačování emocí, chtíče a nenávisti opravdu nefunguje. Pořád znovu zjišťuju, že to jediné, co opravdu funguje, je všímavost.


Neřekl jsem, že je třeba potlačovat emoce, ani jsem si to nikdy nemyslel.

mnich Sarana píše:Přesně tak. Chtíč a nenávist jsou nečistoty mysli, které zabraňují její svobodě.

Proto jsem právě zmínil svůj úžas nad tím, jak je možné dosáhnout nadpřirozených schopností jako je levitace, telepatie, jasnovidnost, transmutace, mizení-objevování, sebe-multiplikace, procházení skalami, chození po povrchu vody a další (na vyšších, velice mocných úrovních) pouze velice pořádným potlačením veškerého chtíče a nenávisti (skrze meditační pohroužení, pouze dočasně) nebo osvícením (skrze pochopení skutečnosti jaká je, čímž se chtíč a nenávist potlačí navždy) .
...
 

Re: Pravidla Diskuzních Vláken Mnicha Sarany

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 04. lis 2018 13:09:30

mnich Sarana píše:Někteří se při této mé "sádhaně", jak jsem již viděl, nechají ale svést zlostí a nepokojem. Dojdou k extrémním závěrům, které jim přinesou pouze neklid, a ty závěry tu pak dokonce šíří. Je mi nepříjemné se dívat, jak se někdo vaří ve vlastní nenávisti. Vím, jak je to nepříjemné mě, a tak se snažím být lepším člověkem, takovým, okolo kterého mohou být ostatní šťastní a spokojení.


K extrémním závěrům docházíš ty, když si myslíš, že někdo z těch, kdo zde píší, se vaří ve vlastní nenávisti. Většina z nich se zabývá duchovním rozvojem déle, než je tobě let. To už se pocitů nenávisti - pokud je kdy měli - dávno zbavili. Lidé, kteří se začnou sami od sebe zabývat duchovnem, obvykle - na rozdíl od ostatních - už nenávistí netrpí.

Jsem zvědavá, jestli se omluvíš. O tom potlačování jsi to opravdu napsal.
:)
Návštěvník
 

Re: Pravidla Diskuzních Vláken Mnicha Sarany

Nový příspěvekod Pelvan » ned 04. lis 2018 15:50:35

Ahoj jeden z Návštěvníků

Návštěvník píše:K extrémním závěrům docházíš ty, když si myslíš, že někdo z těch, kdo zde píší, se vaří ve vlastní nenávisti. Většina z nich se zabývá duchovním rozvojem déle, než je tobě let. To už se pocitů nenávisti - pokud je kdy měli - dávno zbavili. Lidé, kteří se začnou sami od sebe zabývat duchovnem, obvykle - na rozdíl od ostatních - už nenávistí netrpí.


Také mi stejně jako Saranovi připadá, že některé příspěvky jsou zde nenávistné.
Duchovno obecně v této pokleslé době od nenávisti neodrazuje bohužel.
U někoho je jeho duchovní rozvoj spíše závoj, čas neznamená mnoho a mladý věk není nevýhoda.

Návštěvník píše:Jsem zvědavá, jestli se omluvíš. O tom potlačování jsi to opravdu napsal.

Proč Ti na tom tak záleží? Pomůže Ti něčí omluva ke štěstí?

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Pravidla Diskuzních Vláken Mnicha Sarany

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 04. lis 2018 19:12:37

Pelvan píše:
Také mi stejně jako Saranovi připadá, že některé příspěvky jsou zde nenávistné.


Nemá to spíš co dělat s tebou, že ti to tak připadá?

Pelvan píše:
Návštěvník píše:Jsem zvědavá, jestli se omluvíš. O tom potlačování jsi to opravdu napsal.


Proč Ti na tom tak záleží? Pomůže Ti něčí omluva ke štěstí?



Proč do zvědavosti interpretuješ takové podivné představy?
Návštěvník
 

Re: Pravidla Diskuzních Vláken Mnicha Sarany

Nový příspěvekod mnich Sarana » pon 05. lis 2018 1:36:46

Proto jsem právě zmínil svůj úžas nad tím, jak je možné dosáhnout nadpřirozených schopností jako je levitace, telepatie, jasnovidnost, transmutace, mizení-objevování, sebe-multiplikace, procházení skalami, chození po povrchu vody a další (na vyšších, velice mocných úrovních) pouze velice pořádným potlačením veškerého chtíče a nenávisti (skrze meditační pohroužení, pouze dočasně) nebo osvícením (skrze pochopení skutečnosti jaká je, čímž se chtíč a nenávist potlačí navždy) .


Výborně! Potlačení je ale trojí.

A potlačení tak, jak na něj reaguješ Ty a tak, jak jej vysvětluje Buddha, je něco jiného.

Potlačení jak na něj reaguješ je potlačování emocí.
Buddha tak, jak jej vysvětluje, je rozvoj všímavosti.

Buddha učí potlačení chamtivosti, nenávisti, a zaslepenosti - nečistot mysli, tendencí, nikoliv jejich povrchních projevů - všímavostí, nikoliv potlačením emocí. Nikdy jsem o potlačení emocí nemluvil, opravdu. ;)

To je ale jednoduché, protože Buddha nikdy slovo "emoce" nepoužíval. Jazyk Páli, kterým věříme, že Buddha mluvil, nemá slovo, které by se dalo přeložit "emoce". Buddha se o jevech mysli baví v souladu s etikou, meditací, a moudrostí. Buddha tedy rozlišuje jevy mysli nikoliv podle toho, jestli jsou "rozmícháním mysli" (což bylo původním smyslem slova emoce, od francouzského emouvoir) ale podle toho, jestli jsou dovedné (vedou ke štěstí svému a ostatních) a nebo nedovedné.

Jsem rád, že ses sama usvědčila z překrucování toho, co tu píši. Možná Ti to pomůže číst pozorněji.

A je to pravda, být zvědavý jestli se druhý omluví je známkou zájmu. Alespoň tak chápu české slovo "zvědavý". Můžná bys mohla vysvětlit, jak Tě něco zajímá aniž by Ti na tom záleželo. A nebo chápeš slovo "zvědavý" jinak?

Jestli tedy očekáváš mou omluvu, velice rád se omluvím. Buddha sám chválil schopnost se omluvit, a já se v té schopnosti rád trénuji. Aby má omluva byla opravdu čestná a plnohodnotná, budu nejprve potřebovat vědět za co se to vlastně omlouvám.
mnich Sarana
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. čer 2018 11:49:22

Re: Pravidla Diskuzních Vláken Mnicha Sarany

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 05. lis 2018 3:35:07

mnich Sarana píše:Přesně tak. Chtíč a nenávist jsou nečistoty mysli, které zabraňují její svobodě.

Proto jsem právě zmínil svůj úžas nad tím, jak je možné dosáhnout nadpřirozených schopností jako je levitace, telepatie, jasnovidnost, transmutace, mizení-objevování, sebe-multiplikace, procházení skalami, chození po povrchu vody a další (na vyšších, velice mocných úrovních) pouze velice pořádným potlačením veškerého chtíče a nenávisti (skrze meditační pohroužení, pouze dočasně) nebo osvícením (skrze pochopení skutečnosti jaká je, čímž se chtíč a nenávist potlačí navždy) .



To mi tedy jistě vysvětlíš, proč se u mne občas projevuje jasnovidnost nebo telepatie (o tzv. nadpřirozené schopnosti jsem nikdy nestála), když podle tebe překrucuji = zcela špatně považuji nenávist za emoci, a nikdy jsem nic nepotlačovala. :D

Je velmi zajímavé, že když píšeš o potlačení nenávisti, tak tím vlastně nemyslíš nenávist, ale tendenci v mysli. Jde tedy o potlačení tendencí v mysli. Hm...Ale vlastně tím nemyslíš potlačení, ale rozvoj všímavosti. :confused:

My jsme tady tomu zvyklí říkat rozpouštění/ rozpuštění, protože potlačení má pro nás úplně jiný význam.Velice pořádným potlačením nenávisti zřejmě myslíš, že se hodně rozpustí a potlačením navždy zřejmě úplné rozpuštění.


Tedy pro upřesnění:

Nenávist je u nás emoce. Nenávist je dlouhodobá intenzivní emoce zaměřená proti určitému objektu. https://cs.wikipedia.org/wiki/Nen%C3%A1vist

Chamtivost je charakterová vlastnost. Chamtivost, v překladu Bible kralické lakomství, je Novým zákonem popisována jako vlastnost, před níž je třeba se varovat. https://cs.wikipedia.org/wiki/Lakomstv%C3%AD

Chtíč je emoce nebo pocit intenzivní touhy v těle. Chtíč může mít jakoukoli formu, jako je například touha po vědění, touha po sexu nebo touha po moci. Chtíč může zahrnovat i všední formy jako je touha po jídle (ne potřeba jídla). https://cs.wikipedia.org/wiki/Cht%C3%AD%C4%8D
(Tak tohle jsem nevěděla ani já. Chtíč jsem považovala za živočišný sexuální pud.)
Návštěvník
 

Re: Pravidla Diskuzních Vláken Mnicha Sarany

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 05. lis 2018 4:00:02

mnich Sarana píše:Jsem rád, že ses sama usvědčila z překrucování toho, co tu píši.


Tebe to opravdu těší? Nad tím by ses měl zamyslet.


mnich Sarana píše:Možná Ti to pomůže číst pozorněji.


Píšeme zde nejméně dva návštěvnící/e. Já např. jsem se tím "potlačováním emocí" nezabývala. Ale že jsi slovo "potlačení" použil. A to jsi přece použil, nebo?


mnich Sarana píše:A je to pravda, být zvědavý jestli se druhý omluví je známkou zájmu. Alespoň tak chápu české slovo "zvědavý". Můžná bys mohla vysvětlit, jak Tě něco zajímá aniž by Ti na tom záleželo. A nebo chápeš slovo "zvědavý" jinak?


Zvědavost je pro mě mírný zájem, tedy nic důležitého nebo že by na tom záleželo.

mnich Sarana píše:Jestli tedy očekáváš mou omluvu, velice rád se omluvím..


Nepřekrucuješ právě? Psala jsem snad, že očekávám tvojí omluvu?

mnich Sarana píše: Buddha sám chválil schopnost se omluvit, a já se v té schopnosti rád trénuji.


To by bylo chvályhodné.
:)
Návštěvník
 

Re: Pravidla Diskuzních Vláken Mnicha Sarany

Nový příspěvekod mnich Sarana » pon 05. lis 2018 23:04:18

To mi tedy jistě vysvětlíš, proč se u mne občas projevuje jasnovidnost nebo telepatie (o tzv. nadpřirozené schopnosti jsem nikdy nestála), když podle tebe překrucuji = zcela špatně považuji nenávist za emoci, a nikdy jsem nic nepotlačovala. :D


A zrovna před několika příspěvky se tu někdo vytahoval, že nenávist nemůže vyvstat, protože už medituje kolik let. Takže buď se budete vytahovat, že nenávist nemáte, nebo se budete vytahovat, že nenávist máte. Dohromady to ale nepříjímám.

Je velmi zajímavé, že když píšeš o potlačení nenávisti, tak tím vlastně nemyslíš nenávist, ale tendenci v mysli. Jde tedy o potlačení tendencí v mysli. Hm...Ale vlastně tím nemyslíš potlačení, ale rozvoj všímavosti. :confused:


Čeština samozřejmě nebude tak přesná jako jazyk Páli, a mohu tedy vyjadřovat pouze to, co mi ten český jazyk dovolí. Nevadí, ale, že mi nerozumíš. Vadí, že v tom, co napíši hledají druzí chybu místo toho, aby se zeptali. Hledat v druhém chybu a zeptat se jsou dva druhy reakce podle kterých se pozná hloupost a moudrost.

My jsme tady tomu zvyklí říkat rozpouštění/ rozpuštění, protože potlačení má pro nás úplně jiný význam.Velice pořádným potlačením nenávisti zřejmě myslíš, že se hodně rozpustí a potlačením navždy zřejmě úplné rozpuštění.


Jenže v Buddhově učení se používá slovo "Pahána", a slovo pahána se vždy překládá do angličtiny slovem "suppression", a tudíž do češtiny "potlačení". To proto, že jsou tři druhy potlačení, a pouze ten třetí je obdobný "rozpuštění", o kterém mluvíš. Jak ale vidím, většina čtenářů poradny ale potlačuje místo rozpouští. Potlačuje se vidinou Boha, jednoty, lásky. Rozpouští se prozřením pomíjivosti, neuspokojivosti, ne-já.

Tedy pro upřesnění:

Nenávist je u nás emoce. Nenávist je dlouhodobá intenzivní emoce zaměřená proti určitému objektu. https://cs.wikipedia.org/wiki/Nen%C3%A1vist


Používám slovo "nenávist" pro Páli slovo "dósa", protože tak jej používali čeští překladatelé Buddhismu. V angličtině "hatred". Páli slovo dósa je samozřejmě mnohem hlubší. Prapůvodní význam je evidentně "zákal", ale ten by neodpovídal kontextu, ve kterém jej Buddha používá. Nenávist se používá jakožto nejhrubší forma tendence něco nemít rád, touhy se něčeho zbavit, touhy něco odstranit. Jenže když používám slovo nenávist, mám na mysli celou škálu té tendence, od nejjemnější po nejhrubší. Emoce jsou hrubším výrazem té tendence, a to by byla pouze velice malá část toho, o čem mluvím. V diskuzi o mysli dětí a lidí obecně se o nejhrubší formě nepotřebuji zmiňovat, protože nejdůležitější je ta jemná forma, která je podmínkou té hrubší. Takže opět, lepší se zeptat než útočit. Dokud se máme bavit pouze v češtině, bude třeba se otevřít významu slov druhého.

Chamtivost je charakterová vlastnost. Chamtivost, v překladu Bible kralické lakomství, je Novým zákonem popisována jako vlastnost, před níž je třeba se varovat. https://cs.wikipedia.org/wiki/Lakomstv%C3%AD


Jako u nenávisti, používám překlad běžně používaný překladateli buddhismu. Chamtivost, v angličtině greed, pochází z Páli slova "lóbha". Lóbha se opravdu používá ve významu přehnaného toužení po materiálních statcích. V diskuzi o mysli se ale slovem lóbha (chamtivost) myslí jakákoliv touha po materiálních statcích, a nebo přesněji - po předmětech oka, ucha, nosu, jazyka, těla, a mysli. Jako u nenávisti, mluvím o celé škále chamtivosti, od nejjemnější po nejhrubší. Už jen chamtivost něco/někoho vidět znovu a znovu, nebo na něco pomíjivého (např. Boha) myslet znovu a znovu je také Chamtivost. Touha poslechnout si hudbu, někam se projít, a podobně se taky v Buddhismu chápe jakožto chamtivost. Touha prosadit svůj názor, touha po uznání, i jen nejmenší zájem vidět, že se někdo omluvil, nebo jestli se někdo omluvil, to všechno v Buddhismu nazýváme chamtivostí. Čeština má omezený počet slov, a chamtivost je co zbylo pro lóbha. Chtivost, touha, žádostivost a další se používají pro jiné Páli termíny.

Rozdíl mezi lóbha (chamtivostí) neosvíceného člověka a potřebami plně osvíceného člověka je, že když neosvícený něco chce a nedostane to, vyvstane v něm smutek nebo zlost. Když něco potřebuje osvícený člověk (třeba jídlo, oblečení, léky) a nedostane to, nevyvstane v něm ani na jediný moment ani nejmenší smutek nebo zlost.

Chtíč je emoce nebo pocit intenzivní touhy v těle. Chtíč může mít jakoukoli formu, jako je například touha po vědění, touha po sexu nebo touha po moci. Chtíč může zahrnovat i všední formy jako je touha po jídle (ne potřeba jídla). https://cs.wikipedia.org/wiki/Cht%C3%AD%C4%8D
(Tak tohle jsem nevěděla ani já. Chtíč jsem považovala za živočišný sexuální pud.)


Přesně tak. V jazyce Páli se slovo chtíč používá přednostně pro touhu po sexu, ale v mnoha případech zaměnitelně se slovem chamtivost.

Jsem rád, že ses sama usvědčila z překrucování toho, co tu píši.
=> Tebe to opravdu těší? Nad tím by ses měl zamyslet.


Těší mě to. Jako jsem já rád, když se mohu poučit ze své chyby, jsem rád když se i druhý může poučit ze své chyby.


Ale že jsi slovo "potlačení" použil. A to jsi přece použil, nebo?


Slova mají svůj kontext. Vytažená z kontextu slouží pouze Petrovi nebo komukoliv kdo se nechce něco dozvědět, pouze útočit.

Jestli tedy očekáváš mou omluvu, velice rád se omluvím..
=>Nepřekrucuješ právě? Psala jsem snad, že očekávám tvojí omluvu?


"Jestli" vyjadřuje nejistotu. To znamená, že přestože se domnívám že rozumím tomu, co píšeš, projevuji svou nejistotu, zda jsem porozuměl správě. Překrucování je v případě, že bych si byl jistý a pak Ti poukázal na to, jak se mýlíš skrze toho, jak jsem si jistý tím, co jsi napsal(a).

Vysvětlil(a) jsi, že jsi zvědavostí myslel(a) "mírný zájem". V češtině tak, jak jí znám, "zájem" je synonymní slovu "očekávání". Budu moc rád za vysvětlení jak máš "zájem" bez "očekávání".
mnich Sarana
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon 18. čer 2018 11:49:22

Re: Pravidla Diskuzních Vláken Mnicha Sarany

Nový příspěvekod Jana » úte 06. lis 2018 8:03:30

Potlačuje se vidinou Boha, jednoty, lásky. Rozpouští se prozřením pomíjivosti, neuspokojivosti, ne-já.


Pokud je poznáván subjekt jevící se jako existence "já" i objekt, jevící se jako existence "ne-já" jako láska, mizí rozdíl mezi "já" i "ne-já" a tohle je to, co probouzí srdce,

v neotřesitelně probuzeném srdci je stále jasné, co JE Skutečnost.

Je jasné, že pravým způsobem bytí, je láska.

Existuje nějaký jiný Pravý cíl Buddhova učení?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6981
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Pravidla Diskuzních Vláken Mnicha Sarany

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 06. lis 2018 10:15:43

mnich Sarana píše: Nevadí, ale, že mi nerozumíš. Vadí, že v tom, co napíši hledají druzí chybu místo toho, aby se zeptali.


Mají se ptát: "potlačením" nemyslíš potlačení, ale něco jiného?

Jestliže nehodláš respektovat, jaký význam pro nás zde mají slova, jakým způsobem je používáme, nemá cenu dál diskutovat. Z tvého projevu nevnímám moudrost, ale jen touhu za každou cenu prosadit svou pravdu.

A tak:
Sri V.V. Brahmám:

Když se objeví nějaký opačný názor než ten váš, místo toho aby jste byli neústupní a tvrdohlaví, rozpoznávejte, že vše se děje z Vůle Boží a nechte to na Nejvyšší Síle.

Uvědomte si, že Nejvyšší Síla, která působí ve mně, působí také v ostatních a zůstávejte tiší.

viewtopic.php?f=252&t=8477


:)
Návštěvník
 

Re: Pravidla Diskuzních Vláken Mnicha Sarany

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 06. lis 2018 10:36:20

mnich Sarana píše: i jen nejmenší zájem vidět, že se někdo omluvil, nebo jestli se někdo omluvil, to všechno v Buddhismu nazýváme chamtivostí.

Rozdíl mezi lóbha (chamtivostí) neosvíceného člověka a potřebami plně osvíceného člověka je, že když neosvícený něco chce a nedostane to, vyvstane v něm smutek nebo zlost. Když něco potřebuje osvícený člověk (třeba jídlo, oblečení, léky) a nedostane to, nevyvstane v něm ani na jediný moment ani nejmenší smutek nebo zlost.



Podle buddhismu jsem tedy kvůli nejmenšímu zájmu chamtivá, ale protože nevyvstal ani na jediný moment ani smutek nebo zlost, tak jsem osvícená.

Už nemám ani ten nejmenší zájem číst, co píšeš. Tahle chamtivost je pryč.
:)
Návštěvník
 

Re: Pravidla Diskuzních Vláken Mnicha Sarany

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 06. lis 2018 11:01:37

...jsem osvícená. ... chamtivost je pryč...


:D :yeah: :D
Návštěvník
 

Re: Pravidla Diskuzních Vláken Mnicha Sarany

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 06. lis 2018 11:02:06

Návštěvník píše:
Jsem zvědavá, jestli se omluvíš.
:)



mnich Sarana píše: i jen nejmenší zájem vidět, že se někdo omluvil, nebo jestli se někdo omluvil, to všechno v Buddhismu nazýváme chamtivostí.



Malý zájem vidět, jestli se omluví nebo ne. A udělat si tak obraz o jeho charakteru. Proto nemůže vzniknout zlost ani smutek.
:)
Návštěvník
 

Re: Pravidla Diskuzních Vláken Mnicha Sarany

Nový příspěvekod Jana » úte 06. lis 2018 11:11:37

Návštěvník píše: A udělat si tak obraz o jeho charakteru.


Je možné jít v poznání mnohem hlouběji, než k místům, která nabízí projekce mysli.

Je možné jít až k uvědomění kým jsi a k poznání kým jsme, čím je to všechno, co je.

A tady není co řešit.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6981
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Pravidla Diskuzních Vláken Mnicha Sarany

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 06. lis 2018 11:23:03

Jana píše:
Návštěvník píše: A udělat si tak obraz o jeho charakteru.


Je možné jít v poznání mnohem hlouběji, než k místům, která nabízí projekce mysli.

:)


Tak hluboko, až zmizí představy o nějakých projekcí mysli.
:)
Návštěvník
 

Re: Pravidla Diskuzních Vláken Mnicha Sarany

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 06. lis 2018 11:26:52

Návštěvník píše:
mnich Sarana píše: Nevadí, ale, že mi nerozumíš. Vadí, že v tom, co napíši hledají druzí chybu místo toho, aby se zeptali.


Mají se ptát: "potlačením" nemyslíš potlačení, ale něco jiného?

Jestliže nehodláš respektovat, jaký význam pro nás zde mají slova, jakým způsobem je používáme, nemá cenu dál diskutovat. Z tvého projevu nevnímám moudrost, ale jen touhu za každou cenu prosadit svou pravdu.


:yes:
Návštěvník
 

Re: Pravidla Diskuzních Vláken Mnicha Sarany

Nový příspěvekod ... » úte 06. lis 2018 11:47:40

Význam slova zájem:
pozornost věnovaná něčemu
https://cs.wiktionary.org/wiki/z%C3%A1jem



Význam slova chamtivost:
Chamtivost, lakomství či lakota (latinsky avaritia) je přehnané lpění na majetku, nekontrolovaná touha hromadit majetek a neochota dělit se byť i jen o neupotřebitelné přebytky. Zahrnuje nenasytnost, hrabivost, chamtivost, včetně nečestných metod konsolidace majetku jako podvody, krádeže a úplatkářství.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Lakomstv%C3%AD

chamtivost: nenasytnost, hrabivost, touha po majetku
http://lidovyslovnik.cz/index.php?dotaz=chamtivost
...
 

Re: Pravidla Diskuzních Vláken Mnicha Sarany

Nový příspěvekod ... » úte 06. lis 2018 12:07:27

mnich Sarana píše:i jen nejmenší zájem vidět, že se někdo omluvil, nebo jestli se někdo omluvil, to všechno v Buddhismu nazýváme chamtivostí.

Zaměňování těchto dvou pojmů vede k dezinformacím a k neporozumění.

Co to má za následek?

Diskutující postupně ztrácejí zájem číst informace, ve kterých se nerespektuje skutečný význam slov.
...
 

Re: Pravidla Diskuzních Vláken Mnicha Sarany

Nový příspěvekod Jana » úte 06. lis 2018 12:59:19

Návštěvník píše:
Jana píše:
Návštěvník píše: A udělat si tak obraz o jeho charakteru.


Je možné jít v poznání mnohem hlouběji, než k místům, která nabízí projekce mysli.

:)


Tak hluboko, až zmizí představy o nějakých projekcí mysli.
:)


Představy tady mohou být a nijak nezaclání poznání Skutečnosti, pokud je jasné, že jsou jen představou a nejsou ničím skutečným.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6981
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Pravidla Diskuzních Vláken Mnicha Sarany

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 06. lis 2018 13:21:42

Jana píše:Představy tady mohou být a nijak nezaclání poznání Skutečnosti, pokud je jasné, že jsou jen představou a nejsou ničím skutečným.

:)


Mysl se zabývá posuzováním, co je skutečné a neskutečné. Po Poznání s tím přestane. Vše je Jedním. Skutečnost se už neřeší.
:)
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na mnich Sarana

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků