Pravidla Diskuzních Vláken Mnicha Sarany

Pravidla fóra
Psát na toto fórum mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení.
Kontakt
mnich Sarana
Myanmar, Hlegu,
Sakhangyi Meditation Center
monksarana@gmail.com

Re: Pravidla Diskuzních Vláken Mnicha Sarany

Nový příspěvekod Petra » stř 07. lis 2018 10:41:16

Jana píše:Uznávám, že jsem Saranu mezi Probuzené zařadila trochu předčasně,

Souhlasím s Honzamem, že tahle věta se ti opravdu nepovedla, Jano. Každý může považovat, koho chce za probuzeného, to je ok. Jestli to opravdu odpovídá, je jiná věc a není to až tak důležité. Ale veřejně někoho zařadit mezi probuzené a potom to zase odvolat, to je silné kafe. Přestože Saranu kritizuji, tak jsem si v té chvíli řekla - chudák Sarana (ale on to snad zvládne, to mu přeji). V podstatě ta věta svědčí i proti tobě - že si ještě nemůžeš být jistá svým úsudkem o něčí probuzenosti - ale to tady málokoho překvapí (dovolila jsem si trochu bodnout :D).

:)
Petra

Nový příspěvekod Pelvan » stř 07. lis 2018 11:07:00

Ahoj

Tohle považuji za cenné téma - mnich Sarana napsal:

"Přestože "láska" na ultimátní rovině neexistuje, je bezpodmínečně třeba ji neustále rozvíjet, zářit, a uchovávat na rovině konvenční -
i k těm, kdo s námi souhlasí,
i k těm, kdo věří tomu, čemu věříme,
i k těm, kdo ví to, co víme,
i k těm, kdo s námi nesouhlasí,
i k těm, kdo nevěří tomu, čemu věříme,
i k těm, kdo neví to, co víme."

Vnímám tento výčet druhů lásek jako seznam možností pociťování lásky člověka k člověku.

Mám 2 otázky:

Co je to ultimátní rovina a proč tam láska neexistuje?
Je možné uvažovat i o lásce člověka k něčemu (někomu) vyššímu, než je člověk?

Děkuji a zdravím
Pelvan

Nový příspěvekod Jana » stř 07. lis 2018 11:15:15

Petra píše:
Jana píše:Uznávám, že jsem Saranu mezi Probuzené zařadila trochu předčasně,

Souhlasím s Honzamem, že tahle věta se ti opravdu nepovedla, Jano. Každý může považovat, koho chce za probuzeného, to je ok. Jestli to opravdu odpovídá, je jiná věc a není to až tak důležité. Ale veřejně někoho zařadit mezi probuzené a potom to zase odvolat, to je silné kafe. Přestože Saranu kritizuji, tak jsem si v té chvíli řekla - chudák Sarana (ale on to snad zvládne, to mu přeji). V podstatě ta věta svědčí i proti tobě - že si ještě nemůžeš být jistá svým úsudkem o něčí probuzenosti - ale to tady málokoho překvapí (dovolila jsem si trochu bodnout :D).

:)

To je možné, je možné, že se toho nepovede ještě mnohem víc. Je pravdou to, že když jsem slyšela mou sestru nadšeně o Saranovi mluvit, když jsem viděla jeho videa, kde s láskou a klidem odpovídá tázajícím a z jejich obličejů mizí napětí, když jsem viděla s jakou ochotou přistupoval k pomoci druhým a když jsem si v hloubi nitra uvědomovala, kým Sarana skutečně je, tak jsem ani na okamžik nezapochybovala, že má být zařazen na těchto stránkách mezi 31 Probuzených. A ani teď nepochybuji o tom, že tady na Poradně je na svém místě.

Ovšem, když si v hloubi nitra uvědomím kohokoliv z vás, kým skutečně jste, tak pokud v tom uvědomění zrovna neplavou nějaké mé
mentální nečistoty, tak by tam mohl být každý z vás. Každý jste ve své podstatě tím nejčistším Bytím, nejvyšší Skutečností.

Nicméně, aby tady někdo opravdu mohl patřit mezi Probuzené, uvedené v záhlaví Poradny, musí zmizet ta vata, která je mezi tím, čeho chce dotyčný dosáhnout a čeho skutečně dosáhl. I když tohle je ve skutečnosti špatná formulace. Mělo by to spíš být tak, že ten, který čehokoliv dosahoval z toho zcela zmizel.

V Saranovo případu to bude tak, že Sarana vyprchá a zůstane tady živý Arahant - Buddha.
Jana
moderátor

Nový příspěvekod mnich Sarana » čtv 08. lis 2018 6:24:05

Otázky si přehledně zapisuji a ukládám.
Odpovím jednu po druhé hned jak se k nim "dostanu". Zatím jsem dával přednost reakcím na tomto a jiném vlákně.

Nejraději si povídám z očí do očí. Pokud byste měl(a) kdokoliv cestu okolo Myanmaru, rád vás všechny (bez výjimky) uvítám v našem meditačním centru.

Mějte se všichni moc krásně. :-)
mnich Sarana

Předchozí

Zpět na Mnich Sarana