Pravidla Diskuzních Vláken Mnicha Sarany

Pravidla fóra
Psát na toto fórum mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení.
Kontakt
mnich Sarana
Myanmar, Hlegu,
Sakhangyi Meditation Center
monksarana@gmail.com

Pravidla Diskuzních Vláken Mnicha Sarany

Nový příspěvekod mnich Sarana » čtv 25. říj 2018 8:17:15

Zde jsou pravidla na mých diskuzních vláknech, inspirovaná pravidly na mnoha jiných diskuzních portálech založených pro inteligentní lidi, kteří by se rádi dozvěděli něco nového, něco moudrého. Jedná se o pravidla, která udržují hodnotnou, přínosnou diskuzi -
1. Příspěvky, které obsahují jakékoliv vulgarismy budou smazány ihned, jak si jich já (nebo kterýkoliv administrátor Poradny) všimneme. Zde je několik rad jak se zbavit zvyku mluvit sprostě - https://www.wikihow.cz/Jak-p%C5%99estat ... rost%C4%9B
2. Příspěvky, které obsahují jakoukoliv přímou urážku budou smazány ihned, jak si jich já (nebo kterýkoliv administrátor) všimneme.
3. Příspěvky, které jsou slušné a bez urážek ale mimo téma diskuzního vlákna mohou být přesunuty do jiného, příslušnějšího vlákna. Záleží na tom jak moc mimo-tématických reakcí přivolají. V některých mimo-tématických případech může dojít k zamknutí diskuzního vlákna.
4. Vlákna ve kterých pouze (nebo většinou) cituji Buddhova slova jsou pouze k zamyšlení, k obohacení znalostí o Buddhovi a jeho moudrosti. Nebudou tedy otevřená k diskuzi. Je možné mě (s čímkoliv) kdykoliv kontaktovat e-mailem na monksarana zavináč gmail tečka com.
5. Abychom předešli různým nedorozuměním ohledně toho, kdo přispěl jakou informací a jakým způsobem se vyjádřil, došel jsem k závěru, že (pro zvýšení kvality komentářů zde zveřejněných) nebudou přijímány příspěvky od nepřihlášených či těch, kdo nezmíní své jméno či přezdívku. Příspěvky od "Návštěvník" či "..." a pod., budou ze subfóra Mnich Sarana smazány. (Samozřejmě jen až a pokud si jich všimnu a samozřejmě pouze dokud toho budu technicky schopný.)

Jméno či přezdívka je jakékoliv osobní označení, kterým dotyčného jeho rodina, přátelé, či okruh známých ve skutečném životě (tj. mimo elektronickou komunikaci) rozpoznávají. Hlavně jde o to, aby nedošlo k předstírání, nečestnostem, či k úmyslnému zmatku.

Jestliže mám někomu odpovídat hodnotně, je třeba abych rozpoznal toho, komu přímo odpovídám od toho, komu přímo neodpovídám. Je tu přecejenom více lidí, kteří reagují různě, a já bych velice rád odpovídal těm, kdo se ptají/přispívají, ne do tmy. To je samozřejmě moje osobní preference, která vychází ze zkušeností tady na Poradně. Omlouvám se těm, kterým se to z jakéhokoliv důvodu nelíbí.

Pro debatu o Pravdě či Cestě za Pravdou je třeba být čestný, otevřený, a schopný přijmout (v ideálním případě slušnou, opodstatněnou) kritiku druhého, i kdyby byla jakkoliv nepříjemná. Aby debata byla plnohodnotná, je třeba, aby všichni zúčastnění byli čestní a otevření kritice sebe samotné(ho) i toho, co sdíleli.
Co není debatou je samozřejmě zamčené. Rozlišuji debatu od pouhého sdílení. Debata je tam, kde jsem schopný a otevřený reagovat na myšlenky, názory, návrhy, otázky druhého. Pouhé sdílení je tam, kde se necítím na druhého reagovat - ať už z jakéhokoliv důvodu. Vždycky jsem ale otevřený k soukromé konverzaci přes e-mail. monksarana na gmail.com .

Budu moc rád za jakoukoliv konstruktivní kritiku, slušně vyjádřené návrhy, opravy, komentáře, připomínky, stížnosti, a příspěvky jakéhokoliv druhu - pokud tedy jsou v rámci původního tématu vlákna.
mnich Sarana

Re: Pravidla Diskuzních Vláken Mnicha Sarany

Nový příspěvekod Jana » čtv 25. říj 2018 9:00:32

Každý, kdo má zájem, aby v tomhle fóru nebyly žádné vulgarity a urážky, se může podílet na tom, aby toto fórum bylo bez urážek a vulgarit. Pokud někdo takové možnosti ještě nemá, tak na požádání je získá.
Jana
moderátor

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 25. říj 2018 9:58:02

Z etymologického hlediska jsou pravidla pokyny pro koně,

nebot "pr" je příkaz pro koně aby zastavil,

takže slova jako pravidla, pravda, právo atd jsou koniny....

Ale když už si chce někdo hrát na kočího, musí si taky ještě sehnat koníky,

já ovšem nemíním nikomu dělat koníka či snad dokonce vola,

já mám jiné koníčky...
vostal petr

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 25. říj 2018 9:59:59

vostal petr píše:pravidla, pravda, právo....

buřič prostě nesnáší, musí za každou cenu oponovat, ber kde ber.
Návštěvník

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 25. říj 2018 10:11:59

Taková jsou ale pravidla hry,

Sarana voponuje,

já voponuji Saranovi

a ty voponuješ mému voponování,

no řekni sám, neníchůze v kruhu nejen poučná, ale i zábavná ???

Kdybys to ale třeba nechápal, tak nevadí,

nebot není důležité zvítězit, ale zúčastnit se...
vostal petr

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 25. říj 2018 10:32:25

Návštěvník píše:
vostal petr píše:pravidla, pravda, právo....

buřič prostě nesnáší, musí za každou cenu oponovat, ber kde ber.

O věc mu většinou vůbec nejde, bere to především jako příležitost dokazovat, že ten druhý se mýlí 8)
No a co, holt ta puberta ho ještě nepřešla :what:

Chvíli je zábavné pozorovat, co si zase vymyslí, aby mohl oponovat, ale po čase to začne být dost nuda.
Kdykoliv vstoupí do diskuse, která byla docela zajímavá, rychle ji změní v osobní klábosení a napadání ostatních.

Ti, které zajímají věcné příspěvky, pak rychle ztratí o diskutování na takovém fóru zájem.
Návštěvník

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 25. říj 2018 11:08:53

Ti, které zajímají věcné příspěvky, pak rychle ztratí o diskutování na takovém fóru zájem.

Kdybys měl fakt zájem, tak tě z toho zájmu nevyruší ani hromada mých hoven,

jenže

jednako nemáš zájem

a druhako neumíš ani koncentraci...

Ale na druhou stranu, umíš moc pěkně plakat, i to je dobrý,

nebot nezáleží na činnosti ale na tom, voč máme vskutku zájem...
vostal petr

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 25. říj 2018 11:24:28

Proč?

Protože v prostředí, kde některý účastník bez ohledu na to, o jaké téma jde, se neustále odreagovává na ostatních pokřikováním a obviňováním kdekoho z kdečeho, věcná diskuse ztrácí smysl. Bylo by to jako pokoušet se mluvit s druhým v prostředí, kde někdo troubí z plných plic na trumpetu a dělá takový kravál, že nikdo pořádně neslyší, co ten vedle něj říká.
Návštěvník

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 25. říj 2018 11:44:24

:D :D :D

Tak to si kup brejle, abys lépe slyšel...
vostal petr

Nový příspěvekod mnich Sarana » pát 26. říj 2018 11:13:49

Petře, řekni mi upřímě, chtěl bys být zablokovaný?

Protože jednou jsi zmínil, že Tě ti "hajzlíci" (tj. administrátoři poradny) nezablokovali.

Napadlo mě, tedy, jestli teda bys chtěl být zablokovaný, a nebo jestli to není spíš na Tobě, abys sdílel pouze to, co Ti pomohlo k lásce a spokojenosti.
mnich Sarana

Nový příspěvekod vostal petr » pát 26. říj 2018 11:24:22

Chtěl bych být zablokovaný,

ale ne rozhodně proto, protože to chceš ty a nevíš jak to udělat...

Až mě budeš milovat jako Budhu, tak pak to budu chtít,

prozatím mě miluješ spíše jako vosinu v prdeli, což je nepochybně dobrý,

ale ne nejlepší..
vostal petr

Nový příspěvekod vostal petr » pát 26. říj 2018 11:52:05

Ale nelam si s tím hlavu,

to je taková dlouholetá hra zdejších tomášovců co maj furt potřebu mapovat mysl,

von do mě štouchna a čeká že do něj štouchnu což já udělám

a takhle furt dokola,

takový poštuchování v kruhu...
vostal petr

Nový příspěvekod mnich Sarana » pát 26. říj 2018 13:36:37

Až mě budeš milovat jako Budhu

Co to znamená?
mnich Sarana

Nový příspěvekod vostal petr » pát 26. říj 2018 13:45:35

No a k čemu je ti Budha,

to musíš vědět ty sám mnohem lépe nežli já...

Vždyt to snad víš, i Budhu je třeba zabít...
vostal petr

Nový příspěvekod mnich Sarana » pát 26. říj 2018 22:38:01

To je pravda, ale to už jsem udělal. Jenže Buddha se zabíjí na ultimátní (konečné) rovině, nikoliv konvenčním způsobem. To by totiž ani nešlo, protože Buddha už není.

Miluji všechny bytosti, včetně sebe, stejným způsobem. Jsem schopný ve zlomku vteřiny vyzářit nejmocnější, všeprostupujicí, bezmeznou milující dobrotivost vůči všem živým bytostem (včetně Tebe), bez rozdílu, a ponechat jakkoliv dlouho.

Pokud se Ti zdálo, že je jakýkoliv rozdíl mezi mou milující dobrotivostí vůči Tobě a komukoliv jinému, tak došlo k nedorozumění.
Přestože se chovám k různým lidem různým způsobem, je to kvůli mému nejskromějšímu rozhodnutí jak jim být užitečný, nikoliv kvůli rozdílu v mé milující dobrotivosti vůči nim.
mnich Sarana

Další

Zpět na Mnich Sarana