Život je Utrpení ... V jakém smyslu?

Pravidla fóra
Psát na toto fórum mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení.
Kontakt
mnich Sarana
Myanmar, Hlegu,
Sakhangyi Meditation Center
monksarana@gmail.com

Re: Život je Utrpení ... V jakém smyslu?

Nový příspěvekod vostal petr » stř 24. říj 2018 21:27:09

Žádnej problém, prostě nediskutuj...
vostal petr

Nový příspěvekod vostal petr » stř 24. říj 2018 21:42:30

To je jasné každému, kdo si to přirovnání přečetl.

A každému kdo si to přirovnání přečet je jasné, že je to blbost...
vostal petr

Nový příspěvekod vostal petr » stř 24. říj 2018 21:45:19

Mimochodem, právě tudle blbost vyvrátil Budha svým učením vo an atmanu a nirváně...

Už by sis měl něco vo tom duchovnu aspon přečíst abys nepsal blbosti jako právě ted...
vostal petr

Nový příspěvekod vostal petr » stř 24. říj 2018 22:22:24

fyzická slepota

Jenže jabka nejsou brambory,

takže ego se týká duchovní slepota a to je přece jen něco jiného, že...

Ale je fajn, že už nebudeš se mnou diskutovat, vopravovat ti furt ty tvý intelektuální kiksy je fakt

nuda...
vostal petr

Nový příspěvekod mnich Sarana » čtv 25. říj 2018 6:06:20

vostal petr píše:Mimochodem, právě tudle blbost vyvrátil Budha svým učením vo an atmanu a nirváně...

Už by sis měl něco vo tom duchovnu aspon přečíst abys nepsal blbosti jako právě ted...

Zrovna jsem smazal Tvůj sprostý příspěvek o Buddhovi a vida, hned na druhé stránce si Buddhu bereš za svědka.

Je něco, cokoliv, za čím si bezpodmínečně stojíš? Někdy se zmiňuješ o bohu, teď zrovna o anátmanu. Jednou kritizuješ Buddhu, pak poukazuješ na jeho učení jako by to byla bezpodmínečná pravda.

PS: Zde jsou pravidla na mých diskuzních vláknech, inspirovaná pravidly na mnoha jiných diskuzních portálech založených pro inteligentní lidi, kteří by se rádi dozvěděli něco nového, něco moudrého. Jedná se o pravidla která udržují hodnotnou, přínosnou diskuzi -
1. Příspěvky, které obsahují jakékoliv vulgarismy budou smazány ihned, jak si jich já (nebo Jana) všimneme.
2. Příspěvky, které obsahují jakoukoliv přímou urážku budou smazány ihned, jak si jich já (nebo Jana) všimneme.
3. Příspěvky, které jsou slušné a bez urážek ale mimo téma diskuzního vlákna mohou být přesunuty do jiného vlákna. Záleží na tom jak moc mimo-tématických reakcí přivolají. V některých mimo-tématických případech může dojít k zamknutí diskuzního vlákna.

Budu ale moc rád za jakoukoliv konstruktivní kritiku, slušně vyjádřené návrhy, opravy, komentáře, připomínky, stížnosti, a příspěvky jakéhokoliv druhu - pokud tedy jsou v rámci původního tématu vlákna.
mnich Sarana

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 25. říj 2018 7:17:37

mnich Sarana píše:
vostal petr píše:Mimochodem, právě tudle blbost vyvrátil Budha svým učením vo an atmanu a nirváně...

Zrovna jsem smazal Tvůj sprostý příspěvek o Buddhovi a vida, hned na druhé stránce si Buddhu bereš za svědka.

Je něco, cokoliv, za čím si bezpodmínečně stojíš? Někdy se zmiňuješ o bohu, teď zrovna o anátmanu. Jednou kritizuješ Buddhu, pak poukazuješ na jeho učení jako by to byla bezpodmínečná pravda.

PS: Zde jsou pravidla na mých diskuzních vláknech, inspirovaná pravidly na mnoha jiných diskuzních portálech založených pro inteligentní lidi, kteří by se rádi dozvěděli něco nového, něco moudrého. Jedná se o pravidla která udržují hodnotnou, přínosnou diskuzi -
1. Příspěvky, které obsahují jakékoliv vulgarismy budou smazány ihned, jak si jich já (nebo Jana) všimneme.
2. Příspěvky, které obsahují jakoukoliv přímou urážku budou smazány ihned, jak si jich já (nebo Jana) všimneme.
3. Příspěvky, které jsou slušné a bez urážek ale mimo téma diskuzního vlákna mohou být přesunuty do jiného vlákna. Záleží na tom jak moc mimo-tématických reakcí přivolají. V některých mimo-tématických případech může dojít k zamknutí diskuzního vlákna.

Budu ale moc rád za jakoukoliv konstruktivní kritiku, slušně vyjádřené návrhy, opravy, komentáře, připomínky, stížnosti, a příspěvky jakéhokoliv druhu - pokud tedy jsou v rámci původního tématu vlákna.

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... 79xNNnOoa4
vostal petr

Nový příspěvekod mnich Sarana » čtv 25. říj 2018 8:41:06

Mouchy a špatná cesta jsou velký rozdíl, Petře.

Vulgarita Tě vede k nahromadění velice špatné, nepříjemné, útrpné kammy, kvůli které budeš muset řvát a sténat sta tisíce let v plamenech pekelného ohně, vařit se ve vařící vodě pekelného kotle, pít vařící olej a polykat rozpálené železo.

Ten pes v autě, kdyby viděl že se řítí vůči kamenné zdi nebo obrovské jámě by z té cesty rozhodně radost neměl.

A proto, Petře, Ty bys taky neměl mít radost ze svých vulgarit a urážek, a my bychom Tě v nich rozhodně neměli podporovat.
mnich Sarana

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 25. říj 2018 8:46:32

Koukám, že ti ty vulgarity mocně ležej na srdci,

což je dobře,

aspon z tebe pěkně vyleze to haraburdí cosi si nechal nacpat do hlavy vod jinejch,

to je přesně jejich účel....
vostal petr

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 25. říj 2018 10:40:27

mnich Sarana píše:
Vulgarita Tě vede k nahromadění velice špatné, nepříjemné, útrpné kammy, kvůli které budeš muset řvát a sténat sta tisíce let v plamenech pekelného ohně, vařit se ve vařící vodě pekelného kotle, pít vařící olej a polykat rozpálené železo.

Zřejmě by sis moc přál, aby se mu tak dělo. Ale karma takhle nefunguje. Je možné, že tyhle brutální představy, v kterých si libuješ, mají spíš co dělat s tebou. "Podle tvé víry se ti stan."

Doposud jsem měla z Buddhy a buddhismu ten nejlepší dojem, ale potom, co tady píšeš, si říkám: Panebože, to je horší než španělská inkvizice - ale ani ta by za vulgaritu takhle netýrala.
Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 25. říj 2018 10:49:08

Návštěvník píše:
mnich Sarana píše:

Zřejmě by sis moc přál, aby se mu tak dělo. Ale karma takhle nefunguje. Je možné, že tyhle brutální představy, v kterých si libuješ, mají spíš co dělat s tebou. "Podle tvé víry se ti stan."

Doposud jsem měla z Buddhy a buddhismu ten nejlepší dojem, ale potom, co tady píšeš, si říkám: Panebože, to je horší než španělská inkvizice - ale ani ta by za vulgaritu takhle netýrala.

Karma funguje na základě zákona akce a reakce. Není to nic osobního a když je člověk všímavý, může to začít dodatečně i rozpoznávat. Čím je zralejší, tím rychleji se mu karma vrací - ta pozitivní i negativní. Je to záležitost čistě energetická.

Proto bohužel ty karmické důsledky neustálého Petrova napadání a agresivity vůči druhým vidím bohužel taky jako velmi bolestivé.
Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 25. říj 2018 10:57:26

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
mnich Sarana píše:

Karma funguje na základě zákona akce a reakce. Není to nic osobního a když je člověk všímavý, může to začít dodatečně i rozpoznávat. Čím je zralejší, tím rychleji se mu karma vrací - ta pozitivní i negativní. Je to záležitost čistě energetická.

Proto bohužel ty karmické důsledky neustálého Petrova napadání a agresivity vůči druhým vidím bohužel taky jako velmi bolestivé.

Naštěstí o tom nerozhodují lidé, jaká karma koho čeká. Lidé bývají strašně krutí a přejí druhým ta nejstrašnější muka za to, co se jim na nich nelíbí nebo co dokonce na nich nenávidí. A samozřejmě doufají, že to nějaká vyšši síla učiní - mezitím dotyčné aspon straší, co hrozného je čeká a nacházejí v tom - zřejmě nevědomě - aspon trochu uspokojení. I to ovšem bude karmaticky vyrovnáno.
Návštěvník

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 25. říj 2018 11:00:36

Karma funguje na základě zákona akce a reakce.

Neustále vás na to upozornuji,

nikdo jinej to tady nepíše tak často jako právě já,

to je divný co, když někdo kdo tady mydlí vulgaritu upozornuje na takovouhle věc...

Ale málo platný, má akce ve vás vždy vzbudí reakci :

má akce ve vás vždy vzbudí reakci...

vostal petr

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 25. říj 2018 11:03:48

Naštěstí o tom nerozhodují lidé, jaká karma koho čeká. Lidé bývají strašně krutí a přejí druhým ta nejstrašnější muka za to, co se jim na nich nelíbí nebo co dokonce na nich nenávidí. A samozřejmě doufají, že to nějaká vyšši síla učiní - mezitím dotyčné aspon straší, co hrozného je čeká a nacházejí v tom - zřejmě nevědomě - aspon trochu uspokojení. I to ovšem bude karmaticky vyrovnáno.

Já vím, někde tady jsi mě docela strašil,

ještě že nejsem ustrašenej...

Tady vidíš, jaká jsou ty vulgarity vobrovská výhoda,

přitom je to tak primitivní věc ale na druhou stranu to tak skvěle funguje...
vostal petr

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 25. říj 2018 11:11:53

Návštěvník píše:

Jestli Petrův projev někomu způsobuje bolest, tak je možné, že krátce po smrti - rekapitulace života z pohledu druhých - bude cítit to, co druzí na základě jeho projevu cítili. Jestli to bylo pro tebe velmi bolestivé - tak tvoji reakci pocítí. U mě má štěstí - když mně někdy pije krev, tak jsem jen chvíli naštvaná - nic víc. :D
Návštěvník

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 25. říj 2018 11:19:18

Jenže já to znám,

prostě u srdíčka bolí, to jsou ty pocity...
vostal petr

PředchozíDalší

Zpět na Mnich Sarana