Třešňové květy

Moderátor: malesrdce

Aby se měli všichni rádi...

Nový příspěvekod Linda » pát 23. zář 2011 13:12:21

Udělat to nejde, přispívat k tomu ano.

Taky už dlouho patřím k "dříve narozeným", jak se dneska říká. A pořád znovu zjišťuju, že stačí nereagovat na negativní projevy stejným způsobem. Tím se zastaví proud negativní energie. Když jde o něco, co nemůžu sama nijak ovlivnit, nechám to v klidu být. Když ale vidím, že možná má smysl zareagovat, dá se zareagovat klidně, věcně, přátelsky. Často to umožní pokračovat v dialogu.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: Aby se měli všichni rádi...

Nový příspěvekod nop » pát 23. zář 2011 15:59:16

K otázce od Lida Příspěvek od Lída » pát 23. zář 2011 13:55:22
Jak to udělat, aby se měli všichni rádi ?
Linda píše: Udělat to nejde, přispívat k tomu ano.
Taky už dlouho patřím k "dříve narozeným", jak se dneska říká. A pořád znovu zjišťuju, že stačí nereagovat na negativní projevy stejným způsobem. Tím se zastaví proud negativní energie. Když jde o něco, co nemůžu sama nijak ovlivnit, nechám to v klidu být. Když ale vidím, že možná má smysl zareagovat, dá se zareagovat klidně, věcně, přátelsky. Často to umožní pokračovat v dialogu.

Čech a Lech odešli s celým kmenem na západ z vlasti, která prý ležela někde v povodí Wisly. Dorazili na horu Říp a rozhodli s zde zůstat (Lech se pak přsunul do Kuřimi).
A utekli před krevní mstou. Takže přerušili linii msty a začali žít po novu.
Nepřítomnost msty je dobrý počin. Nereagování na výpady taky. Občas něco přihodím k dobrému a když to není přijmuto, zmlknu. Kdybych byl třeba považovaný za zbabělce, který mlčí, získám ale cenný klid.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Aby se měli všichni rádi...

Nový příspěvekod malesrdce » pát 23. zář 2011 18:54:56

Linda píše:Udělat to nejde, přispívat k tomu ano.

Taky už dlouho patřím k "dříve narozeným", jak se dneska říká. A pořád znovu zjišťuju, že stačí nereagovat na negativní projevy stejným způsobem. Tím se zastaví proud negativní energie. Když jde o něco, co nemůžu sama nijak ovlivnit, nechám to v klidu být. Když ale vidím, že možná má smysl zareagovat, dá se zareagovat klidně, věcně, přátelsky. Často to umožní pokračovat v dialogu.


Souhlasím. Právě dnes jsem měl s jedním člověkem konflikt. Ten člověk se vůči mně nezachoval zrovna nejlépe a já jsem byl na pár sekund zachvácen vlnou hněvu. Avšak velmi rychle jsem si uvědomil, že reaguji úplně stejně jako on a tak jsem tímto uvědoměním oslabil své ego a z hněvu jsem přešel do mírnosti beránka a tím se i ten člověk otočil o 360 stupňů a oba jsme si záhy uvědomili, jak nesprávně jsme vůči sebe navzájem reagovali.
Zřím šťastnou cestu...
Zřím šťastný návrat...
Uživatelský avatar
malesrdce
 
Příspěvky: 24
Registrován: sob 03. zář 2011 23:12:43

Re: Třešňové květy

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 31. říj 2011 11:12:05

Co je podle tebe osvícení, realizace a probuzení? Vysvětli mi jako malému dítěti, k čemu to je a co to přináší.
Návštěvník
 

Re: Třešňové květy

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 02. lis 2011 13:29:51

Sakura...
Přílohy
P1260717st.JPG
Návštěvník
 

Re: Třešňové květy

Nový příspěvekod malesrdce » pon 29. říj 2012 20:56:38

Návštěvník píše:Co je podle tebe osvícení, realizace a probuzení? Vysvětli mi jako malému dítěti, k čemu to je a co to přináší.


Malé dítě by se mě asi nezeptalo na něco takového jako je osvícení, realizace a probuzení. Jak ta slova, tak i má odpověď by jej nudila. Dítě by si chtělo jen hrát. A v té hře už není místa pro mudrování nad slovy, které vůbec nic neznamenají.
Zřím šťastnou cestu...
Zřím šťastný návrat...
Uživatelský avatar
malesrdce
 
Příspěvky: 24
Registrován: sob 03. zář 2011 23:12:43


Zpět na Malé srdce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník