Třešňové květy

Moderátor: malesrdce

Třešňové květy

Nový příspěvekod malesrdce » úte 06. zář 2011 16:52:30

Hledím na oblaka a splývám s nimi. Mám pocit, že pluji s nimi už celou věčnost. Neexistuje nic, co by mě svazovalo, protože neexistuje čas ani prostor a jestli někteří z vás říkají, že existuje, potom existuje pro vás, ale ne pro mne. Nechte si svá omezení. Já jsem svobodný. Jsem svobodný, protože jsem se tak rozhodl právě v tuto chvíli. Je to tak jednoduché. Jen takový malý okamžik, kdy si stín uvědomí, že je Světlem. Ale to vůbec není důležité, protože ten stín byl vždycky Světlem. A proto, kde je místo pro překvapení?

Je to prosté, jako padající třešňové květy. Dívám se na ně jak padají. Možná je to jen sen, protože se na ně dívám ve vzpomínce minulého pohledu, která je pro mne stejně tak skutečná jako byla, když ještě byla přítomností. A tak je to možná sen, který je skutečností. A tak se jen dívám na ty třešňové květy, jak padají...


Obrázek

Nic víc není třeba dělat. Není tu žádné místo pro posuzování. Prostě se to děje. Proč chtít víc? A tak zatímco se třešňové květy snášejí, já se snáším s nimi, protože v nich jsou i ta modrá oblaka, která mohou být stejně dobře i těmi třešňovými květy, jako mohou být i třešňové květy těmi oblaky. Dokonalý okamžik ticha, kdy se to prostě děje. Teď, právě v tuto chvíli, stejně tak, jako dříve, i jako potom, protože pro přítomnost neexistuje minulost, ani budoucnost; a proto to minulé, i to budoucí, je stále stejnou přítomností. Prožijte to a budete se už navždy usmívat v tichu jako Buddha. To je ten známý a kouzelný Buddhův úsměv, který v sobě nese všechno. A to je věčnost. Dokonale se usmívat a být dokonalým v tichu toho úsměvu a dívat se na padající třešňové květy. A jestli se mýlím v tom, co vám tu říkám, tak mě prosím vás někdo práskněte holí do zad, ať se mi zajiskří.


Jestli Vás článek zaujal a chtěli by ste si přečíst další mé články, jste srdečně zváni na můj blog http://www.male-srdce.cz//
Zřím šťastnou cestu...
Zřím šťastný návrat...
Uživatelský avatar
malesrdce
 
Příspěvky: 24
Registrován: sob 03. zář 2011 23:12:43

Re: Třešňové květy

Nový příspěvekod Ema » úte 06. zář 2011 18:15:40

Cos dělal před tím, než se ti tohle povedlo, že se ti to povedlo ?
Ema
 

Re: Třešňové květy

Nový příspěvekod malesrdce » úte 06. zář 2011 21:34:36

Ema píše:Cos dělal před tím, než se ti tohle povedlo, že se ti to povedlo ?


Miloval jsem...
Zřím šťastnou cestu...
Zřím šťastný návrat...
Uživatelský avatar
malesrdce
 
Příspěvky: 24
Registrován: sob 03. zář 2011 23:12:43

Re: Třešňové květy

Nový příspěvekod Ema » stř 07. zář 2011 8:24:01

Koho nebo co jsi miloval ?
Ema
 

Re: Třešňové květy

Nový příspěvekod malesrdce » stř 07. zář 2011 19:20:24

Ema píše:Koho nebo co jsi miloval ?


Všechno...
Zřím šťastnou cestu...
Zřím šťastný návrat...
Uživatelský avatar
malesrdce
 
Příspěvky: 24
Registrován: sob 03. zář 2011 23:12:43

Re: Třešňové květy

Nový příspěvekod Ema » čtv 08. zář 2011 7:29:13

Můžeš milovat i Anderse Behringa Breivika ?
Ema
 

Re: Třešňové květy

Nový příspěvekod malesrdce » čtv 08. zář 2011 20:14:35

Ema píše:Můžeš milovat i Anderse Behringa Breivika ?


To je dobrá otázka :)

Pláču nad jeho nepochopitelným činem a pláču nad zničenými mladými životy; rovněž pak pláču nad bolestí těch, kterým zemřel jejich syn, dcera, vnuk... Když prší, v kapkách deště vidím lidské slzy všech, kteří pláčí nad tou krutou ztrátou. Krutá je bolest těch, kteří ztratili toho, koho milovali. Cítím jejich nenávist k tomu člověku, který nikdy nepochopil, co je to láska a který v zájmu falešných a prázdných až zvrácených ideologiích porušil, nejpřednější z vesmírných zákonů - zákon lásky.

Ale otázka zněla, jestli mohu milovat Anderse Behringa Breivika. A ta otázka vyplynula z toho, že jsem Ti řekl, že miluji všechno. Takže jak to je? Skutečně miluji všechno a všechny? Skutečně mohu milovat vrahy, násilníky, tyrany... skutečně mohu milovat temnotu tohoto světa?


Položila jsi klíčovou otázku a takovéto důležité otázky si vyžadují důslednou odpověď. Proto již nemohu odpovědět jedním slovem, jednou větou.

Má lidskost trpí nad tím člověkem, ale není to nenávist v tom běžném slova smyslu. Je to jen obrovský smutek a bolest. Člověk lásky nemůže nenávidět. Kdyby to udělal, nenávist by ho pohltila a uzavřela by ho do hrubohmotného pouzdra. Potom by všechny květy zvadly a srdce by potemnělo. A co bych tou nenávistí vyřešil? Jen si představ co by se asi stalo, kdybych nenáviděl. Jen bych tím ubližoval sebe i ostatním, protože mé vlny nenávisti by prostupovaly nejen mnou, ale i vším okolo mě - lidmi, zvířaty, rostlinami atd. Co bych tím dokázal? Nevidím pražádný smysl v nenávisti. Mohl bych vzít pistol a zastřelit ho za to, co udělal, ale co bych tím vyřešil? Duch musí být vždycky nadřazený nad tělem a to v každé životní situaci.
Zřím šťastnou cestu...
Zřím šťastný návrat...
Uživatelský avatar
malesrdce
 
Příspěvky: 24
Registrován: sob 03. zář 2011 23:12:43

Re: Třešňové květy

Nový příspěvekod nop » pát 09. zář 2011 6:13:15

Ema píše:Můžeš milovat i Anderse Behringa Breivika ?

Augustin z Hippo pravil: "mohu odsuzovat hřích, ale mám rád hříšníka".
Bez odpuštění by nebyl pokrok kupředu. I jemu může svítat, když myšlenky lidí k němu budou správně na svém místě.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Třešňové květy

Nový příspěvekod Ema » pát 09. zář 2011 8:10:51

Jak můžeš milovat někoho, když se ho bojíš a nenávidíš ho, protože je zlý ?
Ema
 

Re: Třešňové květy

Nový příspěvekod Lída » pát 23. zář 2011 12:55:22

Jak to udělat, aby se měli všichni rádi ?
Lída
 

Aby se měli všichni rádi...

Nový příspěvekod Linda » pát 23. zář 2011 13:12:21

Udělat to nejde, přispívat k tomu ano.

Taky už dlouho patřím k "dříve narozeným", jak se dneska říká. A pořád znovu zjišťuju, že stačí nereagovat na negativní projevy stejným způsobem. Tím se zastaví proud negativní energie. Když jde o něco, co nemůžu sama nijak ovlivnit, nechám to v klidu být. Když ale vidím, že možná má smysl zareagovat, dá se zareagovat klidně, věcně, přátelsky. Často to umožní pokračovat v dialogu.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: Aby se měli všichni rádi...

Nový příspěvekod nop » pát 23. zář 2011 15:59:16

K otázce od Lida Příspěvek od Lída » pát 23. zář 2011 13:55:22
Jak to udělat, aby se měli všichni rádi ?
Linda píše: Udělat to nejde, přispívat k tomu ano.
Taky už dlouho patřím k "dříve narozeným", jak se dneska říká. A pořád znovu zjišťuju, že stačí nereagovat na negativní projevy stejným způsobem. Tím se zastaví proud negativní energie. Když jde o něco, co nemůžu sama nijak ovlivnit, nechám to v klidu být. Když ale vidím, že možná má smysl zareagovat, dá se zareagovat klidně, věcně, přátelsky. Často to umožní pokračovat v dialogu.

Čech a Lech odešli s celým kmenem na západ z vlasti, která prý ležela někde v povodí Wisly. Dorazili na horu Říp a rozhodli s zde zůstat (Lech se pak přsunul do Kuřimi).
A utekli před krevní mstou. Takže přerušili linii msty a začali žít po novu.
Nepřítomnost msty je dobrý počin. Nereagování na výpady taky. Občas něco přihodím k dobrému a když to není přijmuto, zmlknu. Kdybych byl třeba považovaný za zbabělce, který mlčí, získám ale cenný klid.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Aby se měli všichni rádi...

Nový příspěvekod malesrdce » pát 23. zář 2011 18:54:56

Linda píše:Udělat to nejde, přispívat k tomu ano.

Taky už dlouho patřím k "dříve narozeným", jak se dneska říká. A pořád znovu zjišťuju, že stačí nereagovat na negativní projevy stejným způsobem. Tím se zastaví proud negativní energie. Když jde o něco, co nemůžu sama nijak ovlivnit, nechám to v klidu být. Když ale vidím, že možná má smysl zareagovat, dá se zareagovat klidně, věcně, přátelsky. Často to umožní pokračovat v dialogu.


Souhlasím. Právě dnes jsem měl s jedním člověkem konflikt. Ten člověk se vůči mně nezachoval zrovna nejlépe a já jsem byl na pár sekund zachvácen vlnou hněvu. Avšak velmi rychle jsem si uvědomil, že reaguji úplně stejně jako on a tak jsem tímto uvědoměním oslabil své ego a z hněvu jsem přešel do mírnosti beránka a tím se i ten člověk otočil o 360 stupňů a oba jsme si záhy uvědomili, jak nesprávně jsme vůči sebe navzájem reagovali.
Zřím šťastnou cestu...
Zřím šťastný návrat...
Uživatelský avatar
malesrdce
 
Příspěvky: 24
Registrován: sob 03. zář 2011 23:12:43

Re: Třešňové květy

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 31. říj 2011 11:12:05

Co je podle tebe osvícení, realizace a probuzení? Vysvětli mi jako malému dítěti, k čemu to je a co to přináší.
Návštěvník
 

Re: Třešňové květy

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 02. lis 2011 13:29:51

Sakura...
Přílohy
P1260717st.JPG
Návštěvník
 

Re: Třešňové květy

Nový příspěvekod malesrdce » pon 29. říj 2012 20:56:38

Návštěvník píše:Co je podle tebe osvícení, realizace a probuzení? Vysvětli mi jako malému dítěti, k čemu to je a co to přináší.


Malé dítě by se mě asi nezeptalo na něco takového jako je osvícení, realizace a probuzení. Jak ta slova, tak i má odpověď by jej nudila. Dítě by si chtělo jen hrát. A v té hře už není místa pro mudrování nad slovy, které vůbec nic neznamenají.
Zřím šťastnou cestu...
Zřím šťastný návrat...
Uživatelský avatar
malesrdce
 
Příspěvky: 24
Registrován: sob 03. zář 2011 23:12:43


Zpět na Malé srdce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků