Na FÓBIE, BLOKY + TVORBA - PROHLÁŠENÍ / AFFIRMACE

Moderátor: Andrew

Na FÓBIE, BLOKY + TVORBA - PROHLÁŠENÍ / AFFIRMACE

Nový příspěvekod Andrew » ned 12. srp 2018 13:02:31

Na FÓBIE, BLOKY + TVORBA - PROHLÁŠENÍ / AFFIRMACE

Tento článek jsem udělal pro pomoc dalším lidem, mající STRACH/FÓBII Z LIDÍ (SOCIÁLNÍ FÓBIE)
Případně lidem s NÍZKÝM SEBEVĚDOMÍM, SUBMISIVITOU, SEBE-NENÁVISTÍ


Pokud v tomto můžete najít sebe, pokračujte dál:
Obrázek


Teprve před pár měsíci jsem se dozvěděl o správném pojmenování diagnózy strachu z lidí - SOCIÁLNÍ FÓBIE.
Začal jsem studovat informace o této diagnóze. Díky tomu jsem objevil nové ZCELA ZÁSADNÍ informace, mi umožnili si POPRVÉ UVĚDOMIT ŘADU NEVĚDOMÝCH ŠKODLIVÝCH NÁVYKŮ, NÁZORŮ, PŘESVĚDČENÍ.

Prakticky okamžitě na to začala pracovat má vnitřní navigace, která mi řekla co velmi nutně potřebuji slyšet a s čím mám pracovat.
A tento článek je toho souhrnem.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pozitivní prohlášení neboli affirmace.

Každý den běží sama od sebe v naší mysli spousta myšlenek. Ty nesou jisté informace, a ty mohou být velmi škodlivé.
Opakovali se, uvěřili jsme jim a dnes formují naši realitu.
Jsou to hluboce zapsaná přesvědčení. A ty škodlivé nám mohou velmi ubližovat, držet nás ve smyčce negativity.

Kdyby přišel nezaujatý pozorovatel a shlédnul co se v naší hlavě odehrává, pravděpodobně by velmi jasně viděl, že většina
těch myšlenek zásadně neodpovídá realitě, věci neskutečně zveličuje, přehání,... vytváří až paranoidní uvažování.

Naštěstí s tím jde něco dělat.
K tomu slouží Pozitivní prohlášení neboli Affirmace.

Cokoliv co si říkáme, a v co dokážeme uvěřit formuje naše uvažování, vnímání všeho.
Touto cestou jsme se naučili všechno.
A řekněme, že jsou věci, které by jsme se rádi přeučili, jelikož nám staré přesvědčení ubližují, škodí.
A tady přicházejí na řada affirmace.

Pokud jste již o Affirmacích slyšeli a měli jste s nimi odpor (Např. affirmace od L. Hay) - tyto affimace nejsou vůbec takové.


Tyto affirmace vzešly ze mě. Z mého nitra.
Pocítil jsem je. A stále cítím, že je třeba je prohlašovat.
Pěkně na plné pecky.

Jak používám affirmace já:
Pozitivní prohlášení neboli affirmace. Je jakékoliv informace, kterou si pořád dokola opakujete.
Časem jí uvěříte a svým poselstvím určuje chod uvažování, vnímání.

Affirmace se učí opakováním. Ovšem ne nezúčastněným, jen kvůli opakování.
Toto prohlášení se musí prožívat.
Já je dělám, když mám klid a mohu se ponořit do hloubky.
Tato prohlášení si jen tak neříkám ani je nemám napsaná na kartičkách.

Moje uvažování funguje tak, že potřebuji věci MÍT NAPSANÉ. (Je to takový hmatatelný důkaz)

Mám linkovaný sešit A4, kde si vypisuji jedno prohlášení pod sebe, třeba 12x. A pak jedu na další.
Na stránce mám vždy dva sloupce.

Každou affirmaci při zapisování hluboce prožívám.
Neříkám si je jen tak, bez představování si něčeho kolem.
Velmi silně se mi osvědčilo si třeba vzpomenout na nějakou událost z minulosti, nebo si vznít něco jako
obrázek, fotku, nějaký předmět - který vyvolává negativní nebo pozitivní reakci.
A prožít v přestavě tuto situaci znovu, ale se změněným svým vnitřním postavením - vycházející z nového prohlášení.

Když je zapisuji do sešitu - tak píši tiskacím, VELKÝMI PÍSMENY, a větší velikostí, že se písmena téměř
dotýkají linky horního řádku.
Používám psací potřeby píšící tučně. Nepoužívám propisky, ale technické pera (na bázi fixů). Písmo je tak tučné.

Tučné proto, aby to vycházelo, z pozice síly. Zdravé síly.
Nikoliv z pozice utlačovaného, slabého, potlačeného,... apod.


Tip: pokud si budete pořizovat sešit - dejte pozor jsou sešity z recyklovaného a nerecyklovaného papíru.
Nerecyklovaný je žlutší, čistší. Kdežto recyklovaný takový studený, a někdy znečištěný.


Určitý čas jsem Affirmace/Prohlášení třeba i řval, když jsem byl sám doma. I to pro mě bylo užitečné a správné.
Cítil jsem pravdivost, že je to třeba udělat. Vše tohle mění chápání/prožívání.

Tento článek obsahuje i anglické věty - ale vždy s překladem.
Angličtina je můj druhý jazyk. Rozhodl jsem se, že věty zachovám v angličtině, protože tak je skutečně používám.
Cizí jazyk je také pojistkou proti anglicky nemluvícímu okolí, že má praxe zůstane soukromou záležitostí.


Jdeme na to.

ZÁKLADNÍ AFFIRMACE/PROHLÁŠENÍ

Základní affirmace mají dvě základní nosné affirmace a dvě doplňkové.
Níže je pak pokračování dalších affirmací rozšiřujících aplikaci pro osobní činnost, tvorbu!!!

Obrázek
ZÁLEŽÍ NA MĚ


Tak toto je první ze dvou hlavních Affirmací/Pozitivních prohlášení, které jsem si rychle a jasně uvědomi, že potřebuji slyšet.
Vnitřní přesvědčení mě jako fóbika/paranoika bylo, že druzí jsou lepší než já, mají vždy pravdu (větší pravdu), že je jim třeba ustupovat.

V poslední době přišla až taková zkušenost, kdy jsem opravdu byl nahnán do kouta, a byl to bod, ve kterém jsem dospěl k rozhodnutí, že už toho mám opravdu dost a už se sebou nenechám vyjebávat.

Uvědomuji si, že jsem od dětství nikdy vědomě nepodnikl vědomé oddělení toho, abych druhým lidem odmítl nechat si zasahovat do MÉHO života.
Bylo to dětské vědomí/uvažování.
Teď ale vědomě musím hlídat, aby se to nevracelo do vyjetých kolejí.


Obrázek
STOJÍM ZA TO/MÁM CENU


Druhá hlavní Affirmace/Pozitivní prohlášení.

Affirmace na obnovování vlastní sebe-hodnoty.

Naše společnost je založena na potlačování, ponižování, soutěžení atd. Tady jde o to si uvědomit, že je tu něco co vychází ze mě.
Nechce soutěžit, honit se, poměřovat se.

Obrázek

Obrázek


Obrázek
MÁM CENU/JSEM CENNÝ


Třetí přídavná affirmace.

Uvědomit si, že mám cenu. Potvrzovat se v tom. Ujišťovat se.

Nepotřebujete to slyšet od druhých. Ale převzít zodpovědnost zpět. Vědět to sám.

Když tohle necháme v rukou druhých lidí, budou nás mít v hrsti. Budeme pořád odkázáni na jejich proměnlivých soudech.
Tak proč to dělat?


Obrázek
MŮJ NÁZOR JE CENNÝ


Tím není myšleno, že je lepší nebo pravdivější než názor druhého, ale že má stejně velkou hodnotu.
Tato affirmce pracuje s hlubokým přesvědčením, že názory druhých jsou důležitější než názor vlastní. (dětské vědomí)


Obrázek
STOJÍM SI ZA SVÝM


K tomuto postoji mě dovedl jeden příběh v němž hlavní postava - jeden člověk z lidu, nesouhlasil s určitým v tu chvíli masově přijímaným názorem.
Prostě s něčím nesouhlasil, protože se mu to nezdálo správné. Byl se svým názorem osamocený.

Nicméně později se všeobecný názor změnil.

Změnilo mě to tak, že když dneska slyším třeba nějakého politika s jeho šíleným názorem, se kterým rozhodně nesouhlasím. Tak mám aspoň pro něj respekt, že má svůj názor a dokáže si za ním v médiích stát.

Rozhodnutí stát si za svým, čemu věřím a za čím si chci jít - je další převzetí zodpovědnosti z rukou druhých lidí, kteří nemají tady vykonat a ani nemohou, to co tady máte vykonat vy. (za předpokladu, že také máte vnitřní volání)





!!! ROZŠIŘUJÍCÍ AFFIRMACE/PROHLÁŠENÍ !!!

Teď se konečně dostáváme k rozšiřujícím affirmacím/prohlášením, které jsou pro mě osobně VELMI důležité.
Mám dar - tím darem je kresba. Nicméně je neutralizovaná/blokovaná dvěma velkými fóbiemi. (Fóbie z lidí a Perfekcionismus)
Vnitřní navigace mi dala také sadu instrukcí jak léčit/ozdravovat hluboce zapsaná přesvědčení blokující její realizaci.

Affirmace/Prohlášení vycházejí ze základních prohlášeních, ty rozšiřují pro potřeby TVORBY. AFFIRMACE SI UPRAVTE NA POUŽITÍ VAŠÍ ČINNOSTI/DARU.

HODNĚ ŠTĚSTÍ

Před tím než se pustím do těchto Affirmací/Prohlášení, chci ještě dát sem takové malé velké ESO:

Obrázek
KRESLÍM SÁM PRO SEBE

Jste-li v situaci fóbika s fóbií z lidí (sociální fóbie) tak vnímáte druhé lidi jako nepřátele, ohrožení, nebezpečí.
(kterým se chcete za každou cenou vyhnout)

Máte-li navíc nějaký dar tvorby, tak víte, že "normální" (ne-fóbici) výsledky své práce sdílejí s druhými.
(ježkovy oči to je ale děsivá představa!!! jak to ti druzí šílenci můžou zvládat?)

Pro mě je tvorba sama pro sebe docela tanec. (konflikt/boj)

Pomáhá mi si říkat "Kreslím sám pro sebe". Dokáže to mnoho strachů neutralizovat.
Je to velký dar, být schopen používat svůj dar aspoň pro sebe.


A teď jdeme na rozšiřující Affirmace/Prohlášení.

Obrázek
NA MÝCH KRESBÁCH ZÁLEŽÍ


Výsledek osobní tvorby je jako prodloužené já. Může být zraněno.
Člověk s poškozeným/nevalným vědomím své vlastní hodnoty bude úplně stejně mít nevalnou hodnotu o svých výtvorech.
U fóbika s fóbií z lidí, je strach o výtvor stejně akutní jako strach o sebe-sama.

I zde je potřeba léčit/ozdravovat stará bolestivá přesvědčení.

Dělám tyto affirmace x krát týdně, systematicky a tak jak cítím co je zrovna potřeba.

Mám své hrdiny/vzory - jiné autory, které beru jako velké autority. A učím se dláždit si svou cestu tak, abych se k nim jednou mohl přidat.

Někdo tyhle věci vůbec řešit nemusí. V pohodě, beru. Ale já jsem třeba v situaci, že vyjít i jeden zatracený schod je fuška na měsíc.

Obrázek
MÉ KRESBY JSOU CENNÉ/MAJÍ CENU


Obrázek
MÉ KRESBY MAJÍ SMYSL


Od těchto affirmací používám tyto odvozeniny/deriváty:
Obrázek
MÁ TVORBA MÁ SMYSL

NA MÝCH OSOBNÍCH DARECH ZÁLEŽÍ

NA MÉM DARU ZÁLEŽÍ

NA MÉ VÝTVARNÉ TVORBĚ ZÁLEŽÍ

MÁ VÝTVARNÁ TVORBA MÁ CENU

DAR JE CENNÝ


Při těchto affirmacích/prohlášení, je dobré prociťovat i vděčnost.

Obrázek
MÉ KRESBY JSOU SKVĚLÉ
ÚŽASNÉ
JEDINEČNÉ


Důležité je že se styl vaší práce, líbí vám jako autorovi.
Je dobré, že se cítíte tak, že vaše kresby se vám líbí. I to je důležité si uvědomovat/prožívat.


Hodně štěstí : )

--------------------------------------------------------------

Poznámka na závěr
Někteří z vás by určitě navrhli zkoumání odztotožnění od já/ega. I já se o něj občas pokouším. Ještě to nedozrálo.
Rady které jsem tady a včera uvedl, vycházejí z praxe, kterou již mám odzkoušenou. A vím že pomáhá.
Nepíši o něčem o čem nic nevím/nemám odzkoušeno/nefunguje mi.
Přílohy
ISTAND.png
SKB.png
SKB.png (10.92 KiB) Zobrazeno 2851 krát
SK1.png
D3.png
D3.png (7.22 KiB) Zobrazeno 2851 krát
D2.png
D2.png (7.98 KiB) Zobrazeno 2851 krát
D1.png
D1.png (6.96 KiB) Zobrazeno 2851 krát
IDRAW.png
IDRAW.png (11.51 KiB) Zobrazeno 2851 krát
MYOPINIO.png
nom_nofec.png
5lao.png
IAMVALUABLE.png
IAMVALUABLE.png (6.9 KiB) Zobrazeno 2851 krát
IAMWORTHY.png
IAMWORTHY.png (9.48 KiB) Zobrazeno 2851 krát
IMATTER.png
IMATTER.png (4.99 KiB) Zobrazeno 2851 krát
ds.png
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: ned 04. zář 2011 23:32:46
Bydliště: ^ ^

Zpět na Citáty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků