Harmonizace těla i psychiky

Moderátor: reseek

Harmonizace těla i psychiky

Nový příspěvekod reseek » pát 16. pro 2016 21:23:12

Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 197
Registrován: čtv 24. lis 2011 9:32:58

Re: Harmonizace těla i psychiky

Nový příspěvekod reseek » sob 14. dub 2018 11:05:55

DUCHOVNÍ VZESTUP A LÁSKA

Téma lásky je velmi úzce spojeno s cestou duchovně-energetického vzestupu. Každý z nás hledá projevy lásky, touží po lásce, snaží se lásku dávat..

Co je to vlastně láska?

Láska je energetickou skutečností, je stavem frekvenční shody či vzájemné harmonické frekvenční resonance, která umožňuje, aby mezi jednotlivci vznikl energetický most. Láska umožňuje otevření našeho energetického pole různým činnostem, jednotlivcům i vesmírným frekvencím výše-dimenzionálního spektra.

Tento popis byl použit pouze k snazšímu pochopení analytické mysli. Pojďme se podívat na toto téma ze širšího pohledu.

Veškerá láska začíná u niterného a pevného spojení s vnitřní životní jiskrou uvnitř sebe.

Frekvenci lásky jsme schopni přenášet druhým v přímé proporci ke své schopnosti udržet frekvenci lásky uvnitř sebe. Jestliže neuznáváme skutečnou hodnotu sebe sama jako vyšší bytosti, a snažíme se dodat své existenci hodnotu prostřednictvím vnějších zdrojů, jako jsou úspěchy, pocit pohodlí či uznání ostatních, budeme nejspíš promítat tyto postoje do podoby lásky ve svých vztazích s ostatními. Pokud někdo neodpovídá vnějším standardům hodnot, jež jsme sami sobě stanovili za účelem normy, do jaké míry si zasloužíme lásku, budeme těžko odolávat, abychom ho neodsoudili.

Odsouzení a láska nemohou být přenášeny současně. Odsouzení vytváří energetickou realitu oddělenosti či nesouladné energetické frekvence, zatímco láska tvoří naopak souzvuk frekvencí. Pokud jsme schopni uvědomit si, že láska je tou jedinou stálicí a že veškeré podmínky posuzování procházejí změnami, je snazší pěstovat niternou schopnost v plné míře udržovat frekvenci lásky. Ačkoliv zvážení podmínek, jednání či přístupů je užitečné a potřebné, lze takové zvážení provést prostřednictvím „oddělení osoby od činu“. Můžeme posoudit účinnost či hodnotu jednání nebo nápadu, aniž bychom jakkoliv posuzovali hodnotu osoby, jíž se týká.

Jsme-li schopni cítit lásku, úctu, respekt a přijetí života v sobě samém, pak též tyto kvality dokonalé lásky přenášíme k ostatním (kteří jsou ochotni je přijmout). Milujme sami sebe a vězme, že všechny bytosti mají nezcizitelnou cenu a hodnotu coby živoucí části oceánu vědomí Světla-Zvuku Nejvyššího Zdroje. Začněme ve svém osobním životě pěstovat toto uvědomění. Milujme, ctěme a respektujme sami sebe, své pocity, své sny a své touhy, abychom mohli lépe milovat ty, jimž chceme pomáhat.

Milujme ostatní jako sebe sama, a milujme sami sebe tak, jak bychom rádi milovali ostatní.

Je naší vlastní odpovědností, abychom sami sebe milovali a uctívali prostřednictvím neomezeného daru života Nejvyššího Zdroje, jenž námi v každém okamžiku protéká. Skutečná láska musí přicházet zevnitř a lze ji získat jedině skrze opravdové propojení s věčným Já.

Pokud hledáme lásku ,,venku”, abychom vyplnili vnitřní osobní osamělost nebo potřebu, vstupujeme do vztahů jako ,,energetičtí upíři”. Hledáme v nich náhražku za své osobní spojení s Nejvyšším Zdrojem, a to tak, že se napojíme na Nejvyšší Zdroj vtělený v dalších lidech či bytostech. To není LÁSKA. Je to POTŘEBA. Naznačuje NEDOSTATEK něčeho podstatného, což dále značí omezené osobní propojení k vesmírnému vědomí Nejvyššího Zdroje.

Takovýto nedostatek nelze naplnit vnější ,,láskou”. Ten může být naplněn pouze rozpoznáním oné vnitřní životní esence Nejvyššího Božského Zdroje uvnitř nás – naší životní jiskry – Přítomnosti Já Jsem, a tedy poznáním, že my jsme živoucím vtělením absolutní lásky. Jakmile toto pochopíme, budeme MÍT tu největší lásku ze všech, stálou bezpodmínečnou lásku. A z této pozice můžeme vyjít do světa hledat ty, jimž tuto lásku můžeme dát, namísto toho, abychom hledali ty, od nichž lásku můžeme ,,získat”.

Připomeňme si zde i některá pojetí dvojplamene, jež jsou často velmi subjektivní a snadno bychom mohli uvěřit, že někde existuje druhý vtělený člověk, jenž je pro nás tím jediným pravým partnerem, bez něhož nejsme celiství. A že kdybychom ho našli, budeme žít šťastně až navěky. Pravým obsahem konceptu dvojplamenů je nicméně to,že máme vidět sebe – svou nižší bytost – osobní Já – jako dvojplamen své vlastní vyšší bytosti – Přítomnosti JÁ JSEM. Pouze když usilujeme o jednotu se svou vyšší bytostí, překonáváme onen tíživý pocit oddělenosti. Koncepci dvojplamene lze tedy použít dvojím způsobem: k vybudování a posílení odděleného Já – anebo více tvůrčím postojem – k překonání našeho odděleného Já a tím k dosažení duchovního mistrovství.

Přistupujeme-li k lásce skrze lásku k sobě samému, je motivací dávat s potěšením a vědomím, že cokoliv bychom mohli potřebovat, může být uvedeno do manifestace prostřednictvím oné lásky aktivní skrze jiskru oceánu vědomí Světla-Zvuku Nejvyššího Zdroje, jež nosíme v sobě. Sebeláska je odpovědností duchovní zralosti.

Téma lásky úzce souvisí s odpuštěním, sebe-přijetím a sebe-úctou. Pokusme se sami sobě odpustit – snažme se pustit oněch odsuzujících představ, jak jsme měli vypadat v očích druhých, jak jsme se měli kdysi chovat, jak jsme vlastně měli správně jednat.. Každá lekce našeho života byla správně načasovaná, byla navržena nejvyšším scénáristou – kosmickými zákony Nejvyššího Zdroje… Podívejme se na své minulé činy z pohledu milující bytosti a poznáme, že jsme „tenkrát“ konali nejlépe, jak jsme uměli… Pokusme se obejmout sami sebe jako malé dítě, které například rozbilo talíř a krčilo se ve svém pokoji strachy před předpokládaným trestem rodičů.. Možná už vidíme, že jsme přece nic tak tragického neprovedli, prostě naše dlaně byly příliš malé, aby ten talíř tenkrát udržely. Snažme se obejmout sami sebe v podobě krutého vládce v Egyptě či Atlantídě, který opojen vládou zapomněl na to nejdůležitější – na lásku ke své vnitřní životní jiskře, skrze niž vůbec mohl vládnout. Prozařme láskou a pochopením momenty našich zdánlivých životních selhání, neúspěchů. Obejměme a prozařme láskou i vzpomínky na nepovedené vztahy s partnery, kteří však pouze zrcadlili část nás samotných. Přijměme s odpuštěním, osobním poznáním a láskou i chvíle, kdy naše duše zažívala dramata zdánlivého pekla – to vše mělo jediný význam – dovést nás k moudré lásce.

Ano, naše duše si oblékala různé kostýmy, volila tisíce scénářů, zažívala ráj i peklo, oblékala svým šatem jiskřivých tónů nespočet životů a scén – a hlavním důvodem bylo pouze to, abychom ji – či sami sebe nalezli – poznali a milovali ve všech jejich/našich podobách. Abychom nalezli jednou provždy SEBE SAMA. A nejen nalezli, ale uctívali, milovali a svůj duševní šat vyzdobili tak, aby mohl lehce vzlétat do vysokých duchovních sfér a přijímat odtamtud věčnou milost života.

https://www.cestyksobe.cz/duchovni-vzestup-a-laska/9247
http://www.reiki-centrumpraha.cz/
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 197
Registrován: čtv 24. lis 2011 9:32:58

Re: Harmonizace těla i psychiky

Nový příspěvekod reseek » sob 14. dub 2018 11:19:39

Eva píše:
reseek píše:Dokud promítám Jediného Milovaného do nějakého člověka, miluju toho člověka víc než ostatní - a vzniká tak oddělenost, se všemi důsledky a zklamáním :'-(

Teoreticky to víme, sem tam si to jako nyní písmenkama zviditelníme, ale skutečnost je jiná. Nežijeme to

reseek píše: Ano. Ale každé takové zklamání je pro mě příležitost uvědomit si, že zase jsem zaměnila Jediného za jeho tvar. A nevyčítat si to, ale prosit Ho... Protože jedině On to může ve mně - ve svém Tvaru - změnit.

.................................

PS. Zvláštní... nic se na tom nezměnilo
Snad jen se častějí objeví uvědomění a vděčnost, že Ono si to v nás mění, kdykoliv se to vnímané rozpozná jako Jeho pohyb :yes:

viewtopic.php?f=86&t=446&p=9246#p9223
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 197
Registrován: čtv 24. lis 2011 9:32:58

Re: Harmonizace těla i psychiky

Nový příspěvekod reseek » úte 08. kvě 2018 15:41:51

Moc mi pomáhá inspirace ze záznamů textu http://www.zkouknito.cz/video_106059_ta ... the-secret

Poznatky, že všechno, co přichází do našeho života, si přitahujeme pod vlivem svých představ. Že si přitahujeme právě to, co se zrovna odehrává v mysli, protože stejné přitahuje stejné.

Většina lidí si představuje to, co nechce, a diví se, proč se to děje znovu a znovu. "Cítím se skutečně mizerně, protože...." Cítíme to na každé úrovni svého bytí, aktivujeme to, co nechceme, a zákon přitažlivosti nám to automaticky přitáhne. Když jsme velice negativní nebo nahněvaní, přitahujeme si negativní nahněvané lidi a negativní události, plné hněvu.

Tvoření je neustálý proces. Kvantová fyzika poukazuje na to, že vesmír nemůže existovat bez kontaktu s myslí. A platí i vědecké zjištění, že pozitivní myšlenka je stokrát silnější než negativní myšlenka.

Všechno, co nás obklopuje právě teď v našem životě, včetně věcí, na které si stěžujeme, jsme si přitáhli. Většina z nás si přitahuje věci náhodně. A emoce ukážou, co si přitahujeme. Existují v podstatě dva druhy emocí, příjemné a nepříjemné. Všechny negativní emoce – ať je to obviňování sebe nebo druhých, hněv nebo frustrace – jsou nepříjemné. Jsou to negativní frekvence, vibrace.

Naše pocity jsou pro nás zpětnou vazbou, jestli jdeme správným směrem. Čím líp se cítíme, tím víc jsme v rovnováze. Čím hůř se cítíte, tím míň jsme v rovnováze. Jde tedy o to, co převážně a opakovaně cítíme. Změna nálady může změnit celý den. Můžeme se právě teď začít cítit zdraví. Můžete začít cítit lásku, která nás obklopuje, dokonce i když tu není. Vesmír zareaguje na náš vnitřní pocit a zhmotní to, jak se cítíme. Odpovídá na každou naši myšlenku, pocit i představu.

Když jsme nešťastní, můžeme změnit svoje rozpoložení. Pustit si harmonizující hudbu, začít si zpívat. Nebo začít myslet na něco velmi hezkého. Na to, co máme rádi, a věnovat se tomu. Velká laskavost přináší laskavost do života. Je to dar. Ten, kdo se cítí dobře, je spokojený, má dobrý pocit a právě teď je v souladu s tím, o co vnímá jako příslibné.

"Jsem tak šťastný a vděčný za..." je jako předat Vesmíru zakázku. A Vesmír udělá ten krok za nás. Všechny vesmírné síly zareagují na myšlenky, které jsme uvedli do pohybu. Vesmír to začne sám měnit. Nepotřebujeme vědět, jak k tomu dojde. Nepotřebujeme vědět, jak to Vesmír přeuspořádá.

Když cítíme zoufalství, strach, beznadějnost nebo hněv, nejsme v souladu s tím, co je pro nás nadějné. Ale když jsme s tím v souladu, jsme v pohodě. Je tu radost a vděčnost.

Praktikovat zákon přitažlivosti znamená jenom pochopit, co nám pomůže vyvolávat pocity, že to už máme, a pamatovat si je. Stačí udělat první krok: nemusíme vidět celé schodiště, jen udělat první krok. Je to o tom, jak být s vesmírem v souladu.

Někdy se cítíme uvěznění, protože na stejné věci reagujeme pořád stejně, znovu a znovu. A pořád znovu a znovu dostáváme stejné výsledky. Hodně lidí cítí, že uvízli, že jsou uvěznění nebo spoutaní současnými okolnostmi.

Pokud to ale jen pozorujeme, tak to skončí. Cokoliv teď prožíváme, je jen naše momentální realita, která se začne měnit tím, že začneme využívat způsob, kterým se můžeme kdykoliv začít přibližovat k tomu, co je pozitivní a uspokojivé.


VDĚČNOST

Můžeme si udělat seznam věcí, za které jsme vděční, změní to naši energii i myšlení. Protože ať si představíme cokoliv a jsme za to vděční, začne se to aktivovat

Každé ráno můžeme vstát z postele a říci “děkuji“. Když se noha dotkne země, uvědomíme si “děkuji“. Jak si čistíme zuby a děláme všechny další věci, neděláme rutinu, ale znovu a znovu cítíme vděčnost. Začínáme si tak přitahovat čím dál víc dobrých věcí, za které můžeme cítit vděčnost.

Můžeme si najít kamínek, dát ho do kapsy a říci si:" Pokaždé, když se ho dotknu, začnu myslet na něco, za co jsem vděčný." Každé ráno, když vstaneme, ho vzít ze stolku, dát si do kapsy a začít si znovu a znovu uvědomovat, za co jsme vděční.


VIZUALIZACE

Když si něco vizualizujeme, tak to zhmotňujeme. Tělo nerozezná, jestli něco děláme skutečně, nebo si to jen představujeme v mysli. Když na něco myslíme, když si to představujeme, zareaguje na to i naše tělo. Ve skutečnosti je to pocit, který vytváří přitažlivost, ne jen obraz nebo myšlenka. Ten pocit a to vnitřní vidění začne být otevřenou branou, kterou se projeví síla Vesmíru.

Když se to předá Vesmíru, jsme překvapeni. A je možné zvyknout si na tenhle způsob. Dělat to pořád, ne jenom někdy.

“Představivost je vším. Je to předobraz přicházejících životních kouzel“, řekl Albert Einstein

(pokračování)
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 197
Registrován: čtv 24. lis 2011 9:32:58

Re: Harmonizace těla i psychiky

Nový příspěvekod reseek » úte 08. kvě 2018 19:45:59

(pokračování)

Jak podpořit uzdravování

Lidská mysl je nejvýznamnějším faktorem i při uzdravování. Často větším než medikamenty. Naše fyziologie vytváří nemoc, abychom si uvědomili, že máme nevyváženou perspektivu, nevyjadřujeme vděčnost.

´Nevyléčitelné´ znamená ´vyléčitelné zevnitř´. Přicházíme na svět se základním programem sebeuzdravování. Poraníme se, zase se to zahojí. Máme bakteriální infekci, náš imunitní systém si s bakteriemi poradí. Je k tomu určený. Odstraníme-li stres z těla, tělo začne dělat to, k čemu je naprogramované – uzdravování.

Nemoc nemůže být trvale v těle, které je ve zdravém emocionálním stavu. Naše tělo se každou vteřinu zbavuje milionů buněk a zároveň tvoří miliony nových. Část našeho těla se každý den kompletně obnoví. Některým částem těla to trvá měsíce, jiným pár lét, nicméně za několik let žijeme už v naprosto novém fyzickém těle. Takže pokud máme nějakou nemoc, soustřeďujeme se na ni a říkáme o ní lidem kolem nás, bude se v těle vytvářet stále víc a víc nemocných buněk.

Můžeme si ale uvědomovat, že žijeme v perfektně zdravém těle. Šťastnější myšlenky vedou k ´šťastnější´ biochemii těla a ke šťastnějšímu, zdravějšímu tělu. Negativní myšlenky a stres vážně degradují tělo i fungování mozku. Protože jsou to právě naše myšlenky, pocity i emoce, které průběžně sestavují, reorganizují a opětovně vytvářejí naše tělo.

Existuje proud pozitivní vesmírné energie, který se aktivuje pociťováním spokojenosti. Pokud dovolíme, aby do nás tahle energie přitékala, budeme se cítit dobře.

Veškerý tlak "proti" jen problém posiluje, protože dokud říkáme "Ne!", problém nevyprchá. Dokud křičíme "Ne!", "zákon přitažlivosti" nás uvádí do souladu s tímto nechtěným.

Proti čemu se stavíte na odpor, to přetrvává, řekl Carl Gustav Jung.

Proč přetrvává to, čemu odporujeme? Protože říkáme: "Ne, já tohle nechci, právě kvůli tomu se cítím tak mizerně..." Tím vydáváme velmi silný emoční signál: "Opravdu se nechci tak cítit." A to nechtěné se k nám žene, protože se soustřeďujeme na to, co nechceme.

Čím víc budeme mluvit o tom nechtěném, o tom, jak je to špatné, tím víc toho nechtěného pořád znovu vytváříme. Proto pokud vidíme věci, které nechceme prožívat, nemluvme o nich, nepišme o nich, nepřipojujme se ke skupinám, které to znepokojuje. Místo toho věnujme plnou pozornost tomu, o co máme zájem, protože to nás může obohatit.

Pokud se podíváme kolem sebe i na vlastní tělo, pak všechno, co uvidíme, je jen špičkou ledovce. Naše ruka vypadá docela celistvě, ve skutečnosti ale taková není. Dáme-li ji pod mikroskop, uvidíme vibrující energii. Všechno je vytvářené z energie, ať je to ruka, oceán či hvězdy.

Naše energetické pole je součástí většího energetického pole. Všichni jsme propojení, jen to nevidíme. Jsme dalším způsobem, jakým si vesmír uvědomuje sama sebe. Jsme nekonečným polem rozprostírajících se možností.

Můžeme začít tam, kde zrovna jsme. Můžete začít v sobě generovat pocit harmonie a spokojenosti.

Bez ohledu na to, co se nám doteď přihodilo, bez ohledu na to, co si o sobě myslíme, že jsme mladí nebo staří atd., v okamžiku, kdy začneme pozitivně myslet, pozitivní energie ovládne náš život, bude nás živit, šatit, bude nás chránit, bude nás řídit, podpoří naši existenci – pokud jí to dovolíme.
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 197
Registrován: čtv 24. lis 2011 9:32:58


Zpět na Re-seek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron