Jak nás ovlivňují astrologické body

Jak nás ovlivňují astrologické body

Nový příspěvekod reseek » čtv 31. kvě 2018 10:41:36

Kromě planet, Slunce, Měsíce, planetek a dalších vesmírných těles se v horoskopech objevuje i spousta dalších prvků a bodů:

Vertex a Antivertex

Vertex je v horoskopu místo, kde první vertikála protíná ekliptiku na západě. Protilehlý bod se nazývá Antivertex.

Vertex je to, co přijde nečekaně, co nás zaskočí. Je to nejméně osobní, tedy nejosudovější bod horoskopu. Jeho poloha nám ukazuje oblast, v níž jsme obětí vrtochů a přání ostatních lidí, kteří do našeho života zasahují zcela náhodně. Je to bod, kde jsme vydáni na milost a nemilost druhých lidí. Je to náš psychický Descendent. Je to místo, kde naše koruna stromu naráží na jiné koruny. Vertex je to, co nám zavaří jiní, známý „z ostudy kabát". Vertex jsou náhlé události, které naše nevědomí přitáhlo.

Antivertex je hluboký, subjektivní pocit. Je to místo v našem podvědomí až nevědomí. Je to psychický Ascendent, díra do hlubokého nevědomí. Jsou to naše kořeny hluboko v zemi. Ukazuje subjektivní a naše nejméně kontrolované vlastnosti, které se vynořují do našeho vědomí. Takže o něm ani nevíme, přesto z nás vyzařuje a lidé se k nám nepochopitelně chovají a my to nechápeme. Při tranzitu přes náš Antivertex si často vlastní hloupostí a ignorováním souvislostí si zpečetíme osud na dlouho dopředu. Antivertex je to, co si každý zavaří sám. Občas z nás něco vyzařuje a lidi i psi reagují podrážděně.

http://www.romanhynek.cz/astrologie/ost ... h_body.htm
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 197
Registrován: čtv 24. lis 2011 9:32:58

Re: Jak nás ovlivňují astrologické body

Nový příspěvekod reseek » čtv 31. kvě 2018 10:45:40

Lunární uzly

Učebnice astrologie: http://www.ucebniceastrologie.cz/lunarni-uzly/

Sestupný a Vzestupný uzel (Severní a Jižní uzel; Dračí hlava a Dračí ocas)

Jedná se o průsečíky ekliptiky a dráhy Luny, bod ve kterém Luna vystupuje nad ekliptiku se nazývá Dračí hlava, kde pod ni sestupuje nazývá se Dračí ohon. V horoskopech se objevují pravidelně a zkoumá se jejich postavení ve znamení, v domech i aspekty jiných planet.

Měsíční uzly zesilují a zdůrazňují prvky a astrologické domy horoskopu. Vzestupný uzel má jupiterovský charakter a naznačuje příznivé spoje a celkový úspěch. Sestupný uzel má charakter saturnovský a naznačuje odcizení, špatná spojení a ztráty.

Lunární uzly v domech: http://www.romanhynek.cz/astrologie/ost ... h_uzly.htm

........

Lunární uzly - Dračí hlava - 1. díl, astrolog JUDr. Jiří Kubík: https://www.youtube.com/watch?v=grxl4Fo9By4
Lunární uzly - Dračí hlava - 2. díl, astrolog JUDr. Jiří Kubík: https://www.youtube.com/watch?v=jigezdUWK-k
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 197
Registrován: čtv 24. lis 2011 9:32:58

Re: Jak nás ovlivňují astrologické body

Nový příspěvekod reseek » pát 01. čer 2018 20:26:14

Lilith - Černá Luna

Černá Luna je pomyslný bod - druhé ohnisko elipsy, po níž se pohybuje Luna kolem Země.

Tmavá Luna představuje prázdnotu a nicotnost, nebo naopak přebytek a maximální naplnění. Nicotnost může pohltit člověka, zatímco přebytek může přetéci a zaplavit ho. Je nutné Tmavou Lunu usměrňovat a využívat. Dalo by se říci, že Tmavá Luna zodpovídá části osobnosti, která napřed vše pohlcuje a potom uvězní ve svém nitru.

Dříve nebo později si však člověk uvědomí, že si před sebou samým něco skrýval, buďto protože ho k tomu nutily okolnosti, nebo proto že tyto vědomosti způsobí nějakou krizi.

http://www.esoterikweb.cz/clanky-nahled.php?id=2149

Jak vypadá náš duševní systém, když zviditelníme Lilith, která většinou pobývá v našem stínu?
Lilith (Černá Luna) představuje duševní část utvářenou našimi bolestnými zkušenostmi, je reakcí na ublížení, které jsme nebyli schopni duševně „strávit“.

Vezme-li tato duševní část věci do svých rukou, jsme buď v pocitu nepřiměřené síly a tedy v naštvanosti a odhodlání, nebo naopak jdeme do pozice oběti, děje se nám křivda a někdo je za to vinný. Pokud Lilith ovládne naše chování, zpravidla to rozpoznáme až s odstupem času. Poznáme ji skrz problémy, se kterými se potýkáme, případně z reakce okolí.

Lilith symbolizuje temné, mrtvé či bolavé místo v duši, kudy odtéká energie pryč, může však také nabídnout zkratku na cestě k pozitivním změnám v našem životě, najdeme-li odvahu podívat se jí pod roušku.

http://astrodilna.cz/obsah/lilith-nase-uzitecna-potvora

Víc informací o tom, co je Černá luna a jak na nás působí, je na http://lilith-prakticky.blogspot.com/20 ... -uvod.html
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 197
Registrován: čtv 24. lis 2011 9:32:58

Re: Jak nás ovlivňují astrologické body

Nový příspěvekod reseek » sob 02. čer 2018 21:01:29

Co je v horoskopu, co se týče Lilith, nejvíce důležité?

1.Umístění před a po nějakém jiném astrologickém prvku má velkou výpovědní hodnotu. (Před IC nebo po IC?) Před znamená, že zkušenost zatím pomalu dozrává, nachyluje se k Lilith. Po znamená, že čas již nazrál a je zde větší tlak k aktualizaci daného tématu.

2.Mimořádný vliv má umístění v blízkosti hlavních os horoskopu (ASC, DSC, IC, MC). Z nich největší a nejosudovější je vliv Lilith v blízkosti MC. Orbis od této osy lze chápat velkoryse (do 20ti stupňů.) S každou rostoucí vzdáleností od základního kříže se účinek Lilith jakoby postupně zmírňuje (není tam ostrá hranice), s přiblížením se naopak zesiluje.

3.Postavení Lilith ve znamení více odráží na jakou zkušenost minulé inkarnace současné vtělení navazuje; jakou zkušenost si člověk přináší. Postavení Lilith v domě více ukazuje, co se od člověka očekává v této inkarnaci, s přihlédnutím k vnitřní práci na sobě samém. Při interpretaci horoskopu má její postavení v domě o něco větší výpovědní hodnotu. Ukazuje doporučený směr jízdy. Jak s Lilith co nejlépe naložit.

4.Úskalí při interpretaci Lilith. Přehnané abstraktní čistě mentálně-symbolické zaobírání se tématem Lilith je kontraproduktivní a může sloužit jako únik od aktuálního životního proudu (prožívání toho, co se mi právě teď reálně děje), který by měl mít přednost. Přesto existuje hodně lidí fascinovaných jejich vlastním pojetím Lilith, kteří na její symbolice ujíždí. (Jednak na úkor vnímání horoskopu jako celku, jednak na úkor vlastního životního prožívání). Téma Lilith by se nemělo zveličovat (nafukovat) a věnovat mu přehnanou, samoúčelnou pozornost.

5.Jakou pozornost Lilith naopak věnovat? Lilith ve znamení je možné vnímat jako „třísku“, kterou když vyjmeme, obnoví se spontánní proudění této archetypální energie dané znamením, v němž se Lilith nachází. V tomto směru je třeba cosi uvolnit. (Někdy se jedná o uvolnění proudění obou protilehlých znamení. Např. osa lev - vodnář). Nejde o to zaměřovat se přehnaně na Lilith samotnou, ale spíš klienta povzbudit, aby tato překážka byla uvolněna a energie daného znamení mohla být žita v její plné, spontánní podobě. Tím se vyhneme přehnanému zacyklenému přemítání o metafyzickém významu Lilith, což klientovi nemusí být k užitku. Nedémonizujme Lilith, ani ji neadorujme.

6.Lilith často slouží jako projekční plátno pro všechna naše vlastní (v nevědomí uložená, vytěsněná, nezpracovaná) nepochopení ženskosti. Ať už jsme muži nebo ženy. (Proto se o ní povedou mezi osobnostmi astrologů věčné spory). Tuto roli nese i na kolektivní rovině. Slouží i jako kolektivní projektivní plátno pro převládající nepochopení ženskosti v dané době a společnosti. Toto nutné zkreslení však současně paradoxně patří k jejímu tématu. (Je to jako současný překryv několika vrstev na jedné malbě.)

7.Základní nepochopení pokud jde o Lilith: je často líčena jako temná, přičemž jde o cosi světelného, živoucího a skutečného.

8.Jedna z mnohých možných definic Lilith: Je to něco, co je v každém z nás a co se nachází mimo úroveň duality, co je stále v jednotě s celým kosmem, co představuje spojení s naším vyšším Já. Jsme celým mořem, i vlnkou z něho vydělenou. Resp. díky Lilith zakoušíme paradox bytí v dualitě (hmotě, času a prostoru) a současně v jednotě – se všemi bolestmi i extázemi, odděleními i návraty, které z toho vyplývají.

9.Lilith má výsostně proměnlivou povahu. Sama čistá, bere na sebe nejstínovější podoby, pláště a masky, aby skrze ni jako Ariadninu niť (bolest, třísku a jejich integraci) byl možný návrat k celistvosti. Tuto proměnlivost vám umožní pochopit část o aspektech planet, které s Lilith vstupují do interakce.

http://lilith-prakticky.blogspot.cz/
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 197
Registrován: čtv 24. lis 2011 9:32:58

Re: Jak nás ovlivňují astrologické body

Nový příspěvekod reseek » sob 16. čer 2018 13:50:59

Lilith

je astrologicky definována jako druhé ohnisko eliptické dráhy Luny. Tato definice vychází z teorie Doma Neromana z roku 1933.

V astrologii tedy reprezentuje naši temnou stránku. Temnou stránku duše ve všech jejích negacích. Sexualitu ve všech jejích podobách, pudovost, karmické zatížení. Černá Luna představuje prázdnotu, touhu, tmu nebo naopak přebytek a maximální naplnění. To, co nám zůstává ukryto. To, před čím se schováváme. To, co nechceme nalézt či nás dokonce pobuřuje. Boří veškeré předsudky a zajeté rituály běžného života, vytahuje na povrch „ nenormálnost“.

Víceméně jsem se setkala s astrology, kteří jí přikládají jen negativní vlastnosti. Je třeba však Lilith vnímat i z té pozitivní stránky. Lilith v horoskopu vnímám jako výzvu k vyrovnání se s vlastním stínem v dané oblasti jejího působení. Laicky řečeno, přijmutí sám sebe v jakémkoliv směru a vyrovnání se sám se sebou. Přestat si lhát. Při přijetí vlastního stínu / Lilith /si dříve nebo později člověk uvědomí, že před sebou samým něco skrýval buď proto, že jej k tomu nutily okolnosti nebo společnost. Dále pak naznačuje v horoskopu umělecké sklony. Uvolňuje značnou energii, která bývá využitá právě například v umění. Lilith je jako pohled do zrcadla. Pohled sám na sebe do nepokřiveného zrcadla. Zvykli jsme si vídat nějaký svůj určitý obraz v zrcadle, ale co nám zrcadlo opravdu ukazuje? Na co v něm koukáme a jak se do něj koukáme? Je to naše ego. Hodnotíme, jak vypadáme, hodnotíme své vizuální nedostatky, vidíme svůj pokřivený obraz. Ale pohled sám do sebe do nepokřiveného zrcadla, nám ukáže naprosto odlišnou dimenzi vnímání sebe sama. Výborně o tom napsala knihu s názvem „Ženy, které běhaly s vlky“ autorka Clarissa Pinkola Estés Ph.D. ISBN:80-7205-648-4. /Vřele všem doporučuji přečíst/ Tato kniha mi právě evokuje Lilith, tu divošku v nás, kterou máme v sobě hledat a osvobodit. A pak, přijmeme-li jí se vším všudy, vyrovnáme se s odmítaným, staneme se vnitřně bohatými a vyzrálými. Přijmeme výzvu a vyrosteme. A to jsou úlohy a témata Lilith. Odmítáme li, dostává se nám bolestivých zkušeností, šokujících situací. Lilith jako kat. Pluto jako soudce, vydá rozsudek, ale Lilith tento rozsudek vykoná, avšak zmíněný rozsudek nám nedá ani přečíst. S takovou razancí pak Lilith jedná, jestliže je odmítaná, odsouvaná a opomíjená. (Potlačování přirozených práv a rovnoprávnosti) Stejně jako kdysi Adamem (Ego). Aneb, odmítaného nejvíc.

V karmické astrologii znázorňuje Lilith cokoliv nedořešeného z minula, dluhy, dlouho odkládané situace, připomíná staré věci, události, myšlenky, finanční zatížení. Vše, co jednou přijde a my se s tím budeme muset vyrovnat. Ukazuje mimo jiné i na rizika úmrtí s ní spojená.

Lilith, neboli černá luna je fakticky pomyslný bod – druhé ohnisko elipsy, po níž se pohybuje Luna kolem Země. Nejčastěji ji rozlišujeme na střední / zprůměrovanou / černou lunu, a pravou černou lunu. Astrologické programy a vesměs astrologové povšechně používají pro své výklady / pokud vůbec / střední černou lunu. Já zastávám ten názor, že pracovat by se mělo s oběma, a to zvlášť při sporných situacích při výkladu horoskopu.

https://www.astroklic.cz/lilith/

Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 197
Registrován: čtv 24. lis 2011 9:32:58


Zpět na Astrologické informace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník