Jaké energie na nás teď působí?

Moderátor: reseek

Re: Jaké energie na nás teď působí?

Nový příspěvekod reseek » úte 19. čer 2018 13:36:35

Úterý 19. června

Luna opozice Neptun
vnáší nerealistickou notu do vašich představ a praktické záležitosti zahaluje mlhavými a nejasnými konturami.

http://www.romanhynek.cz/astrologie/aspekty/120.htm

Luna představuje schopnost prakticky se přizpůsobit prostředí, Neptun rozpouští staré struktury a uvádí menší systém do souvislostí systému většího, jejich vzájemný vztah je pak spojen s vysokou citlivostí (hypersenziivita) a imaginací. Nebezpečí tu představuje sklon podléhat kolektivnímu psychismu až do ztráty "soudnosti".

http://www.astrologie.cz/forum/html/f3121d.htm

Obrázek
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 189
Registrován: čtv 24. lis 2011 9:32:58

Re: Jaké energie na nás teď působí?

Nový příspěvekod reseek » čtv 21. čer 2018 8:11:11

Čtvrtek 21.6.

Venuše opozice Mars

Z astronomického pohledu tvoří Venuše a Mars komplementární dvojici, nacházející se z jedné a druhé strany Země. Protože jsou to planety Zemi nejbližší, představují symbolicky nejintimnější faktory lidské osobnosti: nejbezprostřednější a nejspontánnější vyjádření lidské povahy. Mezi těmito planetami existuje hluboká vzájemná spojitost, která neustále dává člověku míru nejhlubších, nejosobnějších přímých odpovědí na všechno, co potkává v životě, ať je to kdokoliv a cokoliv. Přes tyto planety jedinec nachází svou sebemotivaci a na základě tohoto faktu vytváří svou osobní normu.

V pozitivním případě je opozice mezi těmito dvěma planetami symbolem emocionální objektivity; ale v negativním případě může rovněž odhalovat stav emocionální slepé uličky, nerozhodnosti nebo konfliktu mezi touhou a vůlí jednat. Může označovat neschopnost mobilizovat dostatečné množství energie pro to, aby člověk dosáhl toho, po čem obrovsky touží.

http://www.astrologie.cz/texty/cykly/mv ... 5%A1e-Mars


Obrázek


Ve čtvrtek ve 12 hodin 8 minut SELČ vstoupí Slunce do znamení Raka, čímž nastane Letní slunovrat
http://www.infomet.cz/index.php?id=chat ... typ=clanek
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 189
Registrován: čtv 24. lis 2011 9:32:58

Re: Jaké energie na nás teď působí?

Nový příspěvekod reseek » pát 22. čer 2018 7:05:59

Pátek 22.6.

Lilith – Luna

Jejich vztah (aspekt v horoskopu) vypovídá o vnitřním poměru bílé (mateřské, vyživující, tvořivé, pečující) a černé (silové, mocenské, destruktivní, bojové) ženské energie...

•Kvadratura symbolizuje tu fázi učebního procesu, kdy černá (tvrdá, nekompromisní) síla převažuje, ale nezralým způsobem; neumí být dosud s bílou polaritou v souhře. Je to jako když dostaneme novou zbraň, ale teprve se s ní učíme zacházet.

http://lilith-prakticky.blogspot.com/20 ... ktech.html


Luna kvadratura Lilith
v 11:54

Obrázek

http://astrologie.najdise.cz/aktualni-p ... smer=vpred

Merkur v Raku v opozici na Pluto v Kozorohu

Pozorně sledujte své myšlenky, zvláště pokud máte sklon myslet v extrémech. Absolutní pravdy nemusí být stejné jako osobní pravdy. Ustupte od her a manipulativní konverzace, které cloumá vaším srdcem, ale udržujte komunikační spoje otevřené, pokud můžete. Hluboký psychologický pohled je možný, když se přestanete bránit. Rozdíly v názorech nejsou hrozbou.

Když lidé soupeří o moc, slova se mohou stát zbraněmi. Použijte svůj hlas jako kreativní sílu pro dobro. Fixace na myšlenky nebo urážky pohlcuje cennou energii. Zůstaňte soustředění, aniž byste byli posedlí. Pokud shledáte, že jste roztržitější než obvykle, zvažte, kde možná bráníte změně. Posílení pochází z upřímnosti. To, co je nyní řečeno, může mít hluboký a trvalý dopad. Vybírejte slova moudře.

https://www.facebook.com/LuaAstrology/
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 189
Registrován: čtv 24. lis 2011 9:32:58

Re: Jaké energie na nás teď působí?

Nový příspěvekod reseek » sob 23. čer 2018 7:08:28

Merkur opozice Pluto (22. - 24. 6.)

Přesilová hra

Je to dobrý den pro možnost dostat se na dno jakýchkoli problémů, ať už v partnerském vztahu, nebo v nějakém jiném setkání mezi vámi a jinou osobou. Nebo můžete se zapojit do intelektuální střetu vůlí s jinou osobu. Někdo se může dnes pokusit velmi tvrdě vás přesvědčovat o nějaké pravdě, kterou byste raději nepřijali, nebo to můžete vy dělat někomu jinému. Může to probíhat oběma způsoby. Buďte velmi opatrní při těchto pokusech někoho přesvědčit, protože se může to stát základem velmi podvratného, doutnajícího konfliktu mezi vámi a oním člověkem. Může být velmi těžké přenést takovou konfrontaci ven do otevřeného prostoru, kde oba dva můžete otevřeně projevit svoje rozhořčení. A může se stát, že tam není vůbec žádné skutečné rozhořčení, ale jen že jeden z vás se snaží uspět v přesilové hře ´kdo s koho´.

https://www.astro.com/cgi/hk.cgi?lang=e ... sp=1;hnx=1


Luna se pohybuje znamením Štíra a Merkur je v Raku v opozici s Plutem (to ve znamení Štíra, jak známo, vládne) v Kozorohu.

Naštěstí je Luna v příznivém trigonu se Sluncem v Raku a tak se nám povede po jistě době nejen uklidnit, uchlácholit, ale také si vzpomenout na příjemnější a lehčí stránky života.

Nezbývá než se naučit pracovat se svými city a emocemi. Zvládneme-li to, svět se ukáže i z té hezčí stránky a zásobí nás řadou pocitů jako je sounáležitost, sdílení, pochopení, možná i splynutí, v nějakých jednodušších podobách jistě.

https://www.facebook.com/astrolog.ondrej.habr/Obrázek
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 189
Registrován: čtv 24. lis 2011 9:32:58

Re: Jaké energie na nás teď působí?

Nový příspěvekod reseek » ned 24. čer 2018 7:34:03

VÍKEND 23. A 24.ČERVNA

Nehřešte slovem!

I když to vypadá skoro navlas stejně, jako jedna ze čtyř dohod, pokusím se popsat, o co v případě astrologie skutečně jde. Máme před sebou období, které je, co se komunikace týče, spíše nepřímé, založené na emocích, vzpomínkách, vnitřních pochodech. Vlastně nekomunikujeme bezprostředně o tom, co je tady a teď, z hlediska racionality, ale z hlediska emocí. Tyto emoce nás ale mohou svádět z cesty a dávat nám směr, který není úplně optimální.

Dám příklad, někdo nás něčím naštve. Prvotně je to hlavně proto, že onen dotyčný zahraje na nějakou naši strunu programu, který vznikl ještě za našeho dětství, kdy nás nějaká situace, emoce, či osoba nějak naštvala. Prostě se nám něco dávného připomene. Většina z nás samozřejmě nepozná, že reaguje na minulost a ne na přítomnost. A protože si tyto bolestivé emoce máme tendenci spíš hýčkat, než abychom s nimi něco dělali, nějak je transformovali, samozřejmě se nám připomínají i dnes. Naše reakce je automatická - okamžitě to popřeme, uzavřeme se a odstřihneme od emocí, především proto, aby nás to ZASE nebolelo, a to, co uděláme, je, že to onomu nebožákovi takzvaně nandáme i s úroky. Nejen, že mu to "vrátíme" (i když ve skutečnosti není co), ale ještě si přisadíme. Vnímáme slabosti druhých lidí mnohem lépe, než ty svoje, takže svá jedovatá slova namíříme přesně na místo, kde mohou škodit nejvíc. A tyto hříchy slovem aplikujeme všichni na všechny a udržujeme tak koloběh při životě.

Nehřešit slovem znamená uvědomit si, co to vůbec znamená, že hřešíme, odkud se to v nás bere, a znamená to zastavit, přerušit onen koloběh. Budeme se muset otevřít a připustit si, že jsme někde uvnitř zranění, odmítnutí. Budeme si muset připustit, že jestli nás někdo někdy nazval například hlupáky, co nic neví a neumí, tak to svědčí především o něm, nikoliv o nás. Jakmile si toto poléčíme, pak se může stát zázrak, a to konkrétně takový, že zjistíme, že naše slova mohou i léčit.

Další zajímavý vliv těchto dní - uvědomit si, že život se neustále vyvíjí, pohybuje se, nikdy není hotový, dokončený, a tudíž i náš vlastní život je neustále v pohybu. Nemusí to být chaos ani nejistota, stačí, když budeme vnímat propojenost života jako takového, myšleno zde, na Zemi, a života našeho. Nejsme odděleni. Tak jak dýcháme my, svými plícemi, tak dýchají i stromy, jen v mnohem delším časovém horizontu, jeden jejich "nádech" je za jeden den. Dokonce i kámen má velmi bohatý život, který se navíc do jeho krystalické mřížky ukládá. Viděno optikou miliardy let, bychom mohli vidět, jak se kámen mění, žije, pulsuje. Vnímejme onu pulsaci života, ať už je v jakémkoli rytmu, nesnažme se mu porozumět hlavou, spíš se na něj jen napojme, instinktivně.

https://www.facebook.com/horoskopy.nad. ... 3w&fref=nf
Horoskopy nad šálkem čaje

Co tu podrážděnou atmosféru vyvolává?
Kvadratura Slunce s Chironem, opozice Slunce k Saturnovi a další nesouladné aspekty - kvadratura Jupitera s Venuší, která je navíc v (naštěstí pomalu slábnoucí) opozici s Marsem, a opozice Merkura s Plutem a s Lilith. Martova opozice k Venuši je posilována i konjunkcí obou planet s karmickou osou - se severním a jižní lunárním uzlem. Velký vodní trigon má za následek, že sebeobranné a agresivní reakce se s velkou intenzitou vynořují z bezbřehé oblasti nevědomí.


Obrázek
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 189
Registrován: čtv 24. lis 2011 9:32:58

Re: Jaké energie na nás teď působí?

Nový příspěvekod reseek » pon 25. čer 2018 13:33:10

25.6.
Dnešní Kvadratura Venuše a Jupitera a blížící se přesná opozice Merkura a Lilith.

Obrázek
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 189
Registrován: čtv 24. lis 2011 9:32:58

Re: Jaké energie na nás teď působí?

Nový příspěvekod reseek » úte 26. čer 2018 7:43:21

26.6.
Pondělek byl ve znamení srážky idejí, myšlenek, nálad a představ s realitou. Slunce v Raku v opozici se Saturnem v Kozorohu, Venuše ve Lvu v kvadrátu s Jupiterem ve Štíru, račí Merkur v opozici s Lilit v Kozorohu. Osud nám po uvolněném víkendu přispěchal s konfrontačními aspekty. Poslední dva výše jmenované budou fungovat i v úterý.

https://www.facebook.com/astrolog.ondrej.habr/Přesná opozice Merkura a Lilih v 10:10

Obrázek

Mars je stacionární ve Vodnáři
na sabiánském symbolu 'Muž, který se po nějakou dobu stal ztělesněním populárního ideálu, je schopen si uvědomit, že jako člověk tímto ideálem není'.

Někdy jsme natolik pohlceni tím, co děláme, že jsme zapomněli, proč to děláme. Je tu možnost vrátit se zpátky a přehodnotit své cíle, abychom si ověřili, že se pohybujeme správným směrem. Pokud jsme si uvědomili, že jsme se dostali do rozporu sami se sebou, vezměme si nějaký čas na dobití a znovu se spojme se svým utrpením. Zvažme, kde jsme se mohli kompromitovat, abychom zůstali součástí skupiny. Buďme odvážní a dovolme svým přátelům, aby uviděli naše pravé já.

Někdy nedostaneme to, co chceme, ale způsob, jakým v těch chvílích reagujeme, definuje, jaký je náš charakter. Pokud jsme hendikepováni porážkou, zvažme jinou strategii, jinou cestu, nový cíl. Pamatujme si také, že můžeme mít druhou a dokonce třetí šanci přeskupit se a zkusit to znovu. Nevzdávejme se, nenaštvěme se jen proto, že okolnosti nejsou ideální. Můžeme porozumět svým slabostem a zaměřit se na své silné stránky.

https://www.facebook.com/LuaAstrology/
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 189
Registrován: čtv 24. lis 2011 9:32:58

Re: Jaké energie na nás teď působí?

Nový příspěvekod reseek » úte 26. čer 2018 20:43:13

K problematice otáčejícího se Marse ve Vodnáři:

Mars ve Vodnáři dnes pozdě večer zacouvá do zpětného chodu a zůstane v něm celé následující dva měsíce. Postupně se setká s černou lunou a na pár dní se vrátí také na konec znamení Kozoroha, až do 13. srpna ale zůstane ve Vodnáři a přestávka v Kozorohu bude opravdu krátká.

V praxi to znamená mimo jiné to, že celá polovina tohoto týdne může být spojena s nejrůznějšími výpadky, nedotaženostmi, poruchami nebo prostě pocitem, že momentálně došlo palivo (K tomu navíc přispívá i přesná opozice Slunce se Saturnem v Kozorohu a blížící se úplněk na klidu taky nepřidá). Mars ve Vodnáři ve zpětném chodu následně bude nabádat ke změně přístupu, k přezkoumávání dosavadních postupů a ve Vodnáři také k rozšiřování prostoru vlastní svobody, včetně svobody druhých.

Mars ve Vodnáři směřuje k nadosobním cílům, často je spojený se skupinovými aktivitami a nějakou veřejnou činností, a celé léto až do 27.8. mohou být tyto typy aktivit přehodnocovány tvarovány do dokonalejší formy (od 13.8. do 27.8. v případě Kozoroha pak půjde o návrat workholického a vysoce disciplinovaného, výkonnostního přístupu). Do velké míry může jít o lekci kooperace ve skupině, ale také o přezkoumávání vlastní neosobnosti/odosobněnosti nebo potažmo vnitřního chladu (zejména za přesné konjunkce s černou lunou ve Vodnáři na začátku srpna).

V průběhu tohoto pracovního týdne se každopádně nevyplatí tlačit na pilu, protože Mars, planeta archetypálně spojená s průbojností, postupem vpřed, tahem na bránu nebo asertivitou bude stát téměř na stejném místě nebo bude nabírat tempo, takže se dá úspěšně zuřivě šlapat na místě :-)

Hodně trpělivosti a nepropadejme zbytečné skepsi, saturnské aspekty k tomu tento týden vedou, ať už opozice se Sluncem, nebo zítřejší večerní konjunkce s Lunou v Kozorohu.

https://www.facebook.com/reflexivniastrolgie/
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 189
Registrován: čtv 24. lis 2011 9:32:58

Re: Jaké energie na nás teď působí?

Nový příspěvekod reseek » stř 27. čer 2018 7:22:21

27.6.
Den před čtvrtečním úplňkem v Kozorohu jako by se začaly na světlo drát konzervativní nálady. Samotný kozoroží úplněk můžeme vnímat jako vrchol snažení se dosáhnout jistot, podobný charakter má i retrográdní pohyb Marsu zpět znamením Vodnáře a po několik týdnech i Kozoroha. Po většinu prázdnin bude Mars couvat (postupuje takto zhruba jednou za dva roky), otočí se až po 27. srpnu.

Luna bude až do odpoledne (cca do šesti) ve znamení Střelce a tak to pocitově bude všelijaké, jednou dolů a jednou nahoru. Na Lunu, tedy na náladu, city a chuť k životu bude působit jak kvadratura s Neptunem v Rybách, tedy ztráta víry ve vyšší cíle, uskutečnění dlouhodobých záměrů, tak i trigon s Venuší ve Lvu, čili důvěra ve své schopnosti přemoci překážky a projevit vlastní schopnosti. Tyto dva pohledy (tedy spíš pocity) se budou vzájemně poněkud přetlačovat.

Stále ještě bude na náladách znát opozice Slunce v Raku a Saturnu v Kozorohu. Stále se to ještě budeme bát rozbalit, nebudeme si jistí, co vše si můžeme dovolit, budou nás omezovat strachy, nekompetence (hlavně ta zdánlivá) a potenciální střety s potenciálními autoritami. Zkrátka bude se potřeba praktickými činnostmi a akcemi vyrovnat s vnitřními běsy.

https://www.facebook.com/astrolog.ondrej.habr/

Slunce opozice Saturn v 15:36
Teď si můžete velmi dobře uvědomovat okolnosti a lidi , kteří vás omezují. Vaším dnešním úkolem je nenechat se jimi ovládnout. Jedním z důsledků tohoto vlivu je pocit osamělosti nebo neschopnost komunikovat s ostatními. Máte pocit, že mezi vámi a ostatními existuje propast, kterou nemůžete v žádném případě překročit. Co, co teď zažíváte, je skutečný, zásadní rozdíl, který vždycky mezi lidmi existuje. Ale není nutné se touto pravdou nechat stahovat dolů. Tento účinek, který je nahoře popsaný, nesmíte duševně prožívat. Místo toho můžete zjistit, že jste ve skutečnosti neschopní komunikovat s lidmi, nebo že vám druzí neustále vstupují do vaší cesty a drží vás zpátky. Ale musíte dělat kompromisy. Pokud jste čestní při vyjadřování svých potřeb ostatním, měli byste být schopní to zpracovat.

http://www.astro.com


Obrázek
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 189
Registrován: čtv 24. lis 2011 9:32:58

Re: Jaké energie na nás teď působí?

Nový příspěvekod reseek » stř 27. čer 2018 22:16:36

Úplněk 28.6. ráno v 6:52

ObrázekSlunce je na 7°Raka, Luna na 7°Kozoroha.

V tomto horoskopu je jen velmi málo vzdušných prvků - pouze Mars, nyní retrográdní, v konjunkci s Jižním uzlem ve Vodnáři.

Někdy, navzdory nedostatku vzduchu, přestože cítíme, jako když všechno bodá, že je příliš horko, než aby se to zvládlo, nebo máme pocit, že jsme vyhořeli, musíme si povytáhnout kalhoty a pokračovat. A přesně to je poselství úplňku v konjunkci s disciplinovaným Saturnem.

Luna je o úplňku ve znamení Kozoroha, kterému vládne Saturn, takže máme dvojitou dávku této uvážkivé, houževnaté a svědomité energie. Se Sluncem v protilehlém Raku chce jedna naše část zavřít přední dveře, ucpat je pevně polštářem a zabezpečit se před světem tam venku. Život by během této doby mohl být bolestivý, protože opozice Luny a Saturna ke Slunci vytváří také T-kvadraturu k Chironovi v Beranu. Přesto, navzdory této bolestivosti, si musíme dál udržovat motivaci a být aktivní (kvality Berana).

Tvrdá práce nám teď pomůže odvrátit pocity nejistoty a nabídnout pocit úspěchu. A tak i když nám Chiron šeptá do ucha, že to nestačí, že bychom mohli dělat víc, dělat něco je lepší než nedělat nic.

Navíc - Saturn i Luna jsou teď v trigonu k Uranu, který stále víří na prvním stupni praktického Býka. Umožňuje nám tak uvidět, že i když je to práce těžká, dochází tím k prolomení do nové základny. Vykopáváme nové poklady a vytváříme základy pro budoucí plantáže.

Někdy, když je Slunce v opozici k Saturnu, cítíme, jako bychom se pachtili pod zamračenou oblohou. Pohlédneme-li na to, co nás čeká (Uran), tíživý Saturn zamumlá, že to vypadá na déšť. Ale země potřebuje déšť i sluneční svit. Neprobíhá-li období našeho života podle našeho přání, je-li studené, tmavé, vlhké, mrazivé - zvažme, jak by to mohlo prospět další fázi.

V nejhorším případě by konjunkce Luny se Saturnem mohla navozovat pocit, že je nám odpíráno to, co potřebujeme. Současně nám ale Saturn nedovolí se vzdát - zejména v trigonu s Uranem. Změna možná je, všechno, co potřebuje, je čas.

Luna je také v kvinkunxu se Severním uzlem, naznačuje to, že je třeba udělat pokrok prostřednictvím některých změn.


https://www.facebook.com/LuaAstrology/

Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 189
Registrován: čtv 24. lis 2011 9:32:58

Re: Jaké energie na nás teď působí?

Nový příspěvekod reseek » pát 29. čer 2018 6:41:00

29.6.
Merkur vstupuje do Lva: Gesta hovoří

Sledujeme planetu Merkur. Ten není jen tak obyčejným ukazatelem, nesignuje jen mluvení, pohyby a diskuse. Má ve správě i daleko důležitější témata. Hlídá naše vnitřní rytmy. Střídání aktivit, napětí, uvolnění, pozornost a vnímání, paměť a zapisování do ní, ale také i dech, tep a schopnost (s)trávit.

Pokud vstoupí do Lva, všechny tyto činnosti, ale i mnohé další se stanou konkrétnějšími, vědomějšími, budou více pod kontrolou, ale také i vidět a znát. Mnohé skryté se objasní. Složité zjednoduší a prvoplánově by se mělo všem aspoň trochu ulevit.

Také pominou tlaky od velkých planet v Kozorohu plus Lilit, které nedovolily z jakýchsi vnitřních důvodů se chovat přirozeně a nutily nás do komplikovaných tanců, jež nám nejen nebyly vlastní, ale daným situacím, které měly řešit, ani přirozené.

Luna ve znamení Kozoroha se nás bude pokoušet vyzývat k vyšším cílům, vznešenějšímu, ale současně i pragmatickému chování. V mnoha případech se povede najít vyšší smysl toho, co se bude dít. A když ne, tak aspoň vznikne rozumný plán, jako tohoto v dohledné době docílit včetně vyčíslení prostředků a uvedení jednotlivých etap.

Slunce v Raku bude ale stále v opozici se Saturnem v Kozorohu. Dá se říci, že tento aspekt nás vede na praktické rovině k zodpovědnosti. Na rovině fyzické se může dotýkat našeho zdraví, respektive schopností/ neschopností dosáhnout stanovených nebo předpokládaných výkonů. Na té nejvyšší, tedy intelektuální rovině se budeme znovu rozhodovat o svých cílech i postupových metách. Nejasnosti stranou, bude se tu hrát o to, čeho lze fakticky dosáhnout a tak se tu realita představovaná Saturnem může střetnout s představami, jež ovlivňuje račí Slunce. Úkolem není jeden druhého (tedy co se týče Saturnu a Slunce) potřít, ale naopak, je záhodno najít moment, v němž se oba shodnou. Zjistit, jak citlivě podat výkon. Kterak přizpůsobivě dosáhnout vlastních cílů.

Pátek bude rozjezdem i završením. Dokončí se tu téměř ritualizované zážitky úplňkového dne, upevní přesvědčení a oči se upnou k horizontům před námi. A také bude třeba udělat první kroky v dosud neprozkoumaném terénu. Bude to zajímavé!

https://www.facebook.com/astrolog.ondrej.habr/


A co je podstatné, Merkur se ve Lvu bude pohybovat neobvykle dlouho díky přechodu do zpětného chodu - vytrvá s námi celé léto, až do 6. září. S ním se snad v komunikaci projeví také více srdečnosti, vřelosti a opravdového zápalu.

https://www.facebook.com/reflexivniastrolgie/

Obrázek
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 189
Registrován: čtv 24. lis 2011 9:32:58

Re: Jaké energie na nás teď působí?

Nový příspěvekod reseek » sob 30. čer 2018 8:48:34

30.6.

Průlomové konstelace

Po ránu už bude Luna ve znamení Vodnáře. Taková pozice obyčejně odstartuje nestandardní situace, potřeby změnit směr života i to, kam zrovna směřujeme. V principu samozřejmě hledáme tak velkou míru osobní nezávislosti, jakou si v dané chvíli na určitém místě dovedeme představit. A tak se buď my a nebo náhoda vložíme do procesů a výsledkem je zpravidla něco neplánovaného. O totéž se se samozřejmostí snaží všichni kolem a tak vzniká příjemná, jiskřivá, neotřelá a inspirující atmosféra. Zpravidla nás napadne něco, co tu ještě nebylo, anebo něco, co se dá ihned použít na zkratku, uvolnění a posun v cestě dál. Je tu i chuť se setkávat s lidmi, které pokládáme za duchovně spřízněné. Stane s tak, že se zdánlivě bez souvislostí pustíme do něčeho nezvyklého či něčeho dlouho odkládaného. Pozorujme se, sledujme se, prostřednictvím našich činů k nám momentálně promlouvá naše vyšší já.

Nahoře na nebi se tiše (no viděli jste někdy hlučné planety?) skládá konfigurace T-kvadrát mezi Uranem v Býku, Merkurem ve Lvu a Lunou ve Vodnáři. Její vrchol nastane ještě před obědem a je možná škoda, že bude celkem rychlá. Bude to aspekt, který může lámat představy, předsudky, zvyky, pohledy na věc, vztahy, přátelství a překvapivě nabízet nejen nechuť a vlastně i nemožnost takto dál pokračovat, ale i varianty další budoucnosti. Často se setkáme s tím, že se něco obrátí naruby a nebo vzhůru nohama, a to bez ztráty logiky.

Odpoledne už bude vymalováno, Luna se dál bude pohybovat Vodnářem, ale bude se spojovat v jiných aspektech. Večerní konjunkci Luny s jižním uzlem ve Vodnáři můžeme chápat jako uvedení věcí na pravou míru a ujasnění si záměrů.

Větší význam se dá očekávat od trigonu Merkuru ve Lvu s Chironem v Beranu. Mohli bychom jej (ten příznivý trigon) interpretovat jako léčivá aktivita, rozběhnutí něčeho, co stálo a na co se čekalo, rozpohybování, možná i jako vstřícné kroky.

Ačkoli sobota bude dost dynamická, zdá se, že pohyb tentokrát rozhodně nebude škodit.


https://www.facebook.com/astrolog.ondrej.habr/
Obrázek
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 189
Registrován: čtv 24. lis 2011 9:32:58

Předchozí

Zpět na Astrologické informace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník