Souznění namísto souzení

Re: Souznění namísto souzení

Nový příspěvekod Absolutno » úte 19. kvě 2020 9:55:28

Evidentně jsi se také nějak v průběhu času rozpoltil

To víš, i Absolutnu se todle v průběhu času neustále stává !!!

Takže to co je pro tebe utrpení je pro Absolutno "stará vesta"

Evidentně s tím maj někteří rozpolcení docela problém, který je pak rozpolcuje ještě víc....
Absolutno

Nový příspěvekod Jana » úte 19. kvě 2020 11:35:57

Absolutno píše:
Zři v druhých sebe sama.

Hele,

ty si se snad zbláznil,

vždyt mně furt píše, že já jsem ona,

ale dělá ji problémy to, že naopak ona je mnou...

Tak ji ještě k těm pitomostem naváděj !!!!

:D

A na to jsi přišel jak?
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Jana » úte 19. kvě 2020 11:41:08

Zdeněk píše:
Jana píše: Dejte díkůvzdání za každý moment. Dívejte se na sebe a ostatní-já jako na Stvořitele. Otevřete srdce. Vždy poznejte světlo a chvalte to. To je veškerá nezbytná ochrana.

To je rada pro konkrétní entitu v jejím konkrétním časoprostoru (tuším, že po požití LSD). Vytržená z kontextu může způsobit i značné zkreslení (podobně jako se neustále ládovat česnekem/mrkví/vodou....). Je třeba vyváženosti.

Tohle není rada pro někoho extra, je to ve skutečnosti osvobození od iluze oddělenosti.

Zakusení jednoty se Stvořitelem, který je vším. Poznání Jednoty všeho.

Při troše inteligence by Ti mohlo být jasné, že s prohlédnutím iluze oddělenosti jakožto iluze, není možné vnímat iluzi jako skutečnost.

Ra tady radí nebrat iluzi na vědomí a rovnou se dívat na věci tak, jak jsou.

:)
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Absolutno » úte 19. kvě 2020 12:29:12

A na to jsi přišel jak?

Já si tvých iluzí všímám,

páč jsou vcelku humorný...

Vo to jsi ovšem ty vochuzena, páč podléháš iluzi že nemáš iluze,

takže se pak musíš voblažovat jen svými pocity ze svých iluzí,

a nevšimneš si jaký máš humorný iluze,

taková skládka duchovních pitomin...
Absolutno

Nový příspěvekod Zdeněk » úte 19. kvě 2020 12:39:01

Jana píše:
Zdeněk píše:
Jana píše: Dejte díkůvzdání za každý moment. Dívejte se na sebe a ostatní-já jako na Stvořitele. Otevřete srdce. Vždy poznejte světlo a chvalte to. To je veškerá nezbytná ochrana.

To je rada pro konkrétní entitu v jejím konkrétním časoprostoru (tuším, že po požití LSD). Vytržená z kontextu může způsobit i značné zkreslení (podobně jako se neustále ládovat česnekem/mrkví/vodou....). Je třeba vyváženosti.

Tohle není rada pro někoho extra, je to ve skutečnosti osvobození od iluze oddělenosti.

Zakusení jednoty se Stvořitelem, který je vším. Poznání Jednoty všeho.
To je rada pro "nástroj" Carla Rueckert skrze Jima, jejího milence (a navíc jestli se nepletu tak byli ti tři pod útokem entit z Orionu; a to není žádná sranda, protože Don, jeden z těch tří, ten hlavní, se zastřelil). V jiné otázce o obecném doporučení meditace Ra odmítá odpovědět.

Obecně tvrdí třetí primární paprsek/krční čakra jako první duchovní paprsek, vždyť jsem ti to zvýraznil, ty seš opravdu jak - Vostál. Slepá láska nemůže být pravá.

Jana píše:Ra tady radí nebrat iluzi na vědomí a rovnou se dívat na věci tak, jak jsou.

To určitě neradí. I on má zkreslení/iluzi (přinejmenším svobodné vůle). Jano to je otřesné, jak to dokážeš zkreslit k obrazu svému. :(
Zdeněk

Nový příspěvekod Jana » úte 19. kvě 2020 12:58:37

Dejte díkůvzdání za každý moment. Dívejte se na sebe a ostatní-já jako na Stvořitele. Otevřete srdce. Vždy poznejte světlo a chvalte to. To je veškerá nezbytná ochrana.

Tak ještě jednou. Ono zkreslení iluzí odděleností se objevuje jen v tom, čemu říká Hawkins nižší vrstvy vědomí, v hlubší nevědomosti, jak by řekl Brahman, "v zastření závojem mysli".

V těch nejvyšších vrstvách je všechno Boží, a poznáváš to takové, jak radí Ra, že máš vidět.

Ovšem, když budeš věřit, že jsi mužské tělo a ještě si navíc o sobě budeš myslet, že jsi chytřejší než ženy, které si tady s Tebou povídají, tak Tě to do vyšších úrovní nepustí. Onu iluzi oddělenosti nemáš šanci prohlédnout.

Jana
moderátor

Nový příspěvekod Zdeněk » stř 20. kvě 2020 6:44:16

Tak jsem si v sobě uvědomil Janu a Vostála a zjistil jsem, že se zas tak moc neliší, že jsou v podstatě jedno: přestříkej hnědého Vostála růžovým sprejem a máš Janu.

Miluj mamlase bližního svého jako sebe samého, na to jsme si po těch tisíciletích už nějak zvykli. Ale zři mamlase jako sebe sama? Náročné cvičení. :)
Zdeněk

Nový příspěvekod Jana » stř 20. kvě 2020 7:01:11

Zdeněk píše:Tak jsem si v sobě uvědomil Janu a Vostála a zjistil jsem, že se zas tak moc neliší, že jsou v podstatě jedno: přestříkej hnědého Vostála růžovým sprejem a máš Janu.

Miluj mamlase bližního svého jako sebe samého, na to jsme si po těch tisíciletích už nějak zvykli. Ale zři mamlase jako sebe sama? Náročné cvičení. :)

Dokud ulpíváš na formě, těžko zříš prázdnotu.

Těžko nalezneš moudrost, která říká: "Nejsem nic".

Jana
moderátor

Nový příspěvekod Jana » stř 20. kvě 2020 7:08:24

A když se tahle moudrost objeví, pak není žádný problém, aby tady byla absolutní otevřenost Lásce, která říká: "Jsem vším".
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Zdeněk » čtv 21. kvě 2020 7:06:16

Jano, Vostál je nevědomá část tebe sama, Ty jsi Vostála stvořila. Vostál si sice myslí, že to má pod kontrolou, ale nemá (neboť díváš-li se dlouho do hlubiny, hlubina se podívá do tebe).

Láska má mnoho podob, v závislosti na energetických centrech, které ji ovládají - např. čisté množení, nebo touha po moci, ovládání druhých (ve žlutém paprsku). V závislosti na zkresleních/zatíženích, které je ovládají, projevuje se v širokém spektru manifestací (např. v sex. deviacích).

U Tebe to sice už není o převážně žlutém paprsku (solární čakře), ale to neznamená, že je to méně reálné: Vostál je Váš Mr. Hyde, paní Jekyllová, nepřiznaná část sebe sama. (A co Honzam?)

A protože jsi zcela žensky zatvrzelá (co ti nějaký apoštol Pavel či Buddha budou povídat, že, ty chytrá jak rádio), tak musíš nést důsledky sama: sama otevřít modrý paprsek (a příp. se dostat do inteligentního nekonečna), dokud je čas (než se projeví karma/aktivuje se katalyzátor). Nevím jak.
Zdeněk

Nový příspěvekod Jana » čtv 21. kvě 2020 7:53:52

Zdeněk píše:Jano, Vostál je nevědomá část tebe sama, Ty jsi Vostála stvořila. Vostál si sice myslí, že to má pod kontrolou, ale nemá (neboť díváš-li se dlouho do hlubiny, hlubina se podívá do tebe).

Jestliže Vostál je Absolutno, já jsem Absolutno, Ty jsi Absolutno a všechno, co je, je Absolutno, tak nemůže být někdo něčí částí.

Jako část někoho nebo něčeho se můžeme jevit jen skrz iluzi oddělenosti, skrz filtr mysli.

Ale v tichu srdce je to pořád celé.

Ticho je celé.

Láska je celá.

Mysl ji na nic neporcuje.

Mysl ji nijak nepodmiňuje.

Mysl ji nijak neomezuje.

Proto i mysl je láskou.

Celá tahle mentální hra, i tyhle naše hovory jsou ve skutečnosti jen projekcí lásky.

Láska má mnoho podob,...

Ne, Láska je jen jedna a tou je Boží přítomnost.

Pokud ji neznáš, tak neznáš Boha.

K čemu je Ti to, že Ježíš pro Tvou spásu zemřel na kříži?

K čemu je Ti to, že skrze Krista, ať už jsi spáchal cokoliv, ať už jsi jakýkoliv, je Ti vše odpuštěno a jsi Boží láskou,

když se k ní neznáš?
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Zdeněk » čtv 21. kvě 2020 12:51:19

Jana píše:
Zdeněk píše:Jano, Vostál je nevědomá část tebe sama, Ty jsi Vostála stvořila. Vostál si sice myslí, že to má pod kontrolou, ale nemá (neboť díváš-li se dlouho do hlubiny, hlubina se podívá do tebe).

Jestliže Vostál je Absolutno, já jsem Absolutno, Ty jsi Absolutno a všechno, co je, je Absolutno, tak nemůže být někdo něčí částí.

Jako část někoho nebo něčeho se můžeme jevit jen skrz iluzi oddělenosti, skrz filtr mysli.

Ale v tichu srdce je to pořád celé.

Ticho je celé.

Láska je celá.

Mysl ji na nic neporcuje.

Mysl ji nijak nepodmiňuje.

Mysl ji nijak neomezuje.

Proto i mysl je láskou.

Celá tahle mentální hra, i tyhle naše hovory jsou ve skutečnosti jen projekcí lásky.

Láska má mnoho podob,...

Ne, Láska je jen jedna a tou je Boží přítomnost.

Pokud ji neznáš, tak neznáš Boha.

K čemu je Ti to, že Ježíš pro Tvou spásu zemřel na kříži?

K čemu je Ti to, že skrze Krista, ať už jsi spáchal cokoliv, ať už jsi jakýkoliv, je Ti vše odpuštěno a jsi Boží láskou,

když se k ní neznáš?

Tohle ale Vostálovi nepomůže. Kvůli mě nezblbnul.
Zdeněk

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 21. kvě 2020 15:44:55

Zdeněk píše:...
Inu, každý svého štěstí strůjce :).
Návštěvník

Nový příspěvekod Jana » čtv 21. kvě 2020 16:10:04

Zdeněk píše:Tohle ale Vostálovi nepomůže. Kvůli mně nezblbnul.

Může Absolutno nějak zblbnout? Může to, co je absolutně vším, zblbnout z něčeho dalšího, čím není?

Jestli Tě zajímá zblbnutí, tak sleduj:

To, co nás rozděluje v čase a prostoru, je mysl. A mysl tu schopnost zblbnout má.

Zdeněk píše:...A protože jsi zcela žensky zatvrzelá...

Ta ženská, jak říkáš, méně inteligentnější zatvrzelá část, ta už není částí Tebe?

Druhému bys kázal, aby v sobě nalezl všechno, i to nepřiznané, a sám sobě jsi opatrný si to, co dehonestuješ, přiznat.

Třísku v oku druhého vidíme snáze, než trám ve vlastním oku.
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Zdeněk » čtv 21. kvě 2020 19:16:44

Jana píše:
Zdeněk píše:Tohle ale Vostálovi nepomůže. Kvůli mně nezblbnul.

Může Absolutno nějak zblbnout? Může to, co je absolutně vším, zblbnout z něčeho dalšího, čím není?

Neblázni Jano, když vidíš tonoucího, tak mu pomůžeš (můžeš-li), nešpekuluješ o Absolutnu co nemůže utonout. Mysl je dobrý sluha, ale zlý pán - může vymyslet, jak zachránit tonoucího, ale nikoli zda - to je úkon soucitu, lásky chceš-li, která o sobě nepřemýšlí.

Vostál zblbnul v souvislosti s tebou, to je fakt. No tak použijme mysl a zjistěme proč. Útok na mne/sebeobrana tebe - to nám nepomůže.

Jak už jsem kdysi psal, já jsem se prostě nedokázal zlobit na mnicha (a jak můžeš pozorovat, zlobit se dokážu), kvůli kterému jsem podstoupil nejtěžší období v mém životě a málem si nevratně zničil třísla (ze sedu v meditaci), jenom proto, že jsem mu (mimo mysl) uvěřil. Prostě to nešlo. Proč Ty vyvoláváš reakce, jaké vyvoláváš. Myslíš, že Vostál nemůže představovat jakousi nevědomou část tebe sama?
Zdeněk

Nový příspěvekod dodo » čtv 21. kvě 2020 21:30:19

Zdeněk píše:
Vostál zblbnul v souvislosti s tebou, to je fakt. No tak použijme mysl a zjistěme proč. Útok na mne/sebeobrana tebe - to nám nepomůže.

Proč Ty vyvoláváš reakce, jaké vyvoláváš. Myslíš, že...

Podivuhodné myšlienkové kombinácie.

Za fakty uvádzaš raz svoje vžité predstavy, inokedy zas momentálne nápady z vlastných dojmov.
Svoje útoky nazveš sebaobranou a s istotou vieš kto, prečo a v súvislosti s kým blbne.

Snáď nie si úplný duchovný diletant ktorý môže takto úzkoprso uvažovať.
Takže zváž, prečo vyvolávaš to, čo vyvolávaš.
dodo

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 21. kvě 2020 21:35:49

když vidíš tonoucího, tak mu pomůžeš (můžeš-li), nešpekuluješ o Absolutnu co nemůže utonout.

:yes:
Návštěvník

Nový příspěvekod miroslav » čtv 21. kvě 2020 22:18:05

dodo píše:
Zdeněk píše:

Proč Ty vyvoláváš reakce, jaké vyvoláváš. Myslíš, že...

Podivuhodné myšlienkové kombinácie.

Za fakty uvádzaš raz svoje vžité predstavy, inokedy zas momentálne nápady z vlastných dojmov.
Svoje útoky nazveš sebaobranou a s istotou vieš kto, prečo a v súvislosti s kým blbne.

Snáď nie si úplný duchovný diletant ktorý môže takto úzkoprso uvažovať.
Takže zváž, prečo vyvolávaš to, čo vyvolávaš.

Já bych řekl, že Zdeněk používá Janu (její reakce) jako cvičnou stěnu. Obrazně řečeno takovou betonovou, na které se cvičí začínající tenisté. Neobrazně řečeno, takovou betonovou stěnu, která umožňuje člověku si utřídit a vyčistit vlastní pohled a svoje formulace.
Já jsem se takhle cvičil jak s tenisovou raketou a tak později i s Janou.
A je to hodně podobné.
Vostál je také taková dobrá betonová stěna - pro ty, které když jim napíše, že je idiot nebo pitomec, tak to berou jen čistě cvičně a ne osobně.
Kdo se do toho nechá osobně chytit, pro toho to ještě není.

A kdo si myslí, že Jana je snad svatá, či probuzená, tak "Pánbůh s ním". :)

A to jsi tady nejspíš jenom ty, dodo.
:yes:
miroslav

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 21. kvě 2020 23:42:04

K "Souznění namísto souzení": Proč se v lidech objevuje potřeba souznít - anebo soudit?

Když je člověk pravdivý, může v diskusi konstatovat, jak dotyčnou záležitost momentálně vnímá (případně proč to tak chápe), bez potřeby s někým souznít nebo ho soudit.

Takovou potřebu cítí osobní já, ovládané svými dosavadními prioritami, které si z obvykle neuvědomuje a rovnou podle nich reaguje.
Návštěvník

Nový příspěvekod Jana » pát 22. kvě 2020 5:53:42

Zdeněk píše:Neblázni Jano, když vidíš tonoucího, tak mu pomůžeš (můžeš-li), nešpekuluješ o Absolutnu co nemůže utonout. Mysl je dobrý sluha, ale zlý pán - může vymyslet, jak zachránit tonoucího, ale nikoli zda - to je úkon soucitu, lásky chceš-li, která o sobě nepřemýšlí.

Jak už jsem kdysi psal, já jsem se prostě nedokázal zlobit na mnicha (a jak můžeš pozorovat, zlobit se dokážu), kvůli kterému jsem podstoupil nejtěžší období v mém životě a málem si nevratně zničil třísla (ze sedu v meditaci), jenom proto, že jsem mu (mimo mysl) uvěřil. Prostě to nešlo. Proč Ty vyvoláváš reakce, jaké vyvoláváš. Myslíš, že Vostál nemůže představovat jakousi nevědomou část tebe sama?

Zdenku, líbí se mi, že se dotýkáš jádra pudla. Něco jsi pochopil a pak už ses nedokázal zlobit na mnicha, kvůli kterému jsi podstoupil nejtěžší období v životě. Máme to takhle všichni.

Všechno, co existuje, všechno, co prožíváme, je ve své podstatě projevem Boží lásky. Ať jsme vedeni, nebo taženi. Pořád nás to učí bezpodmínečnosti.

Jakmile tohle pochopíme, jsme osvobozeni a namísto zlobení se, je tady jen vděk.

S připoutaností k tělu nikdy nepochopíme, že Boží láska je na těle nezávislá. S připoutaností k mysli nepoznáme, že je nezávislá i na prostoru a čase.

Že ve skutečnosti neexistuje nic skutečného, co by nás od ní oddělilo.

Ani čas a ani prostor.

Nicméně malé dítě se může učit, že láska si klade podmínky. Že může být milováno jen, když splní nesplnitelné.

Může zakoušet, že není za určitých podmínek, nebo vůbec, láskou těch, na kterých je existenčně závislé.

A vlastně tak ani není láskou Stvořitele. Jako by bylo na tomhle světě nedopatřením, zlým řízením osudu.

Ve skutečnosti se snad každé dítě někdy setká, když ne doma, tak třeba ve škole, s tím, že není dost dobré, že aby mohlo být přijímané, že se musí změnit, musí být jiné, nemůže být svobodně samo sebou.

Tím se učí, že ani svět není dobrý a musí se změnit, jeho život se musí nějak změnit, aby byl takový, jaký má být.

Nemůže si dovolit otevřít své srdce naplno lásce. Žije s nenaplněnou touhou a zároveň strachem ji naplnit, aby jeho srdce nebylo zraněno.

Tohle může být impulzem k hledání cesty k osvobození.

Gangaji moc pěkně mluví o zlomeném srdci .

Ono je to ještě dál. V hlubokém sebepoznání, ve svobodě bez závoje mysli, je srdce dokořán.

Tady neexistuje nic, co by mohlo srdce zlomit.

Tady není nikdo naší nevědomou častí, tady je každý stejnou vědomou láskou, jakou jsme i my sami.

Ale možná je moudré, že Gangaji o tom, co říká o našem pravém Já Brahmam, v souvislosti se zlomeným srdcem nemluví.

Naopak mluví o tom, že s člověkem, který Tě zraňuje, se nemusíš už vůbec nikdy stýkat.

A přeci můžeš mít srdce otevřené lásce.

Ta svoboda tady je.
Jana
moderátor

PředchozíDalší

Zpět na Jana