Boží království

Boží království

Nový příspěvekod Jana » sob 25. kvě 2019 20:22:06

Zdeněk píše: Ježíš zde na Zemi v božím království nebyl (byť o něm učil),..

Jak by o něm mohl učit, jak by mohl učit Největší přikázání, které k poznání Božího království vede, kdyby v něm sám nebyl, kdyby ho nepoznával, kdyby ho neznal?

Ve skutečnosti Kristus nikdy Boží království neopustil, stejně jako ho nikdy neopustilo Tvé pravé Já, protože Tvé pravé Já a Kristus jsou jedním, neexistuje žádné jiné pravé Já. Osobní já není Tvým pravým Já, je jen iluzí. Stejně tak jsou iluzí jakákoliv jiná osobní já.
Jana
moderátor

Re: Boží království

Nový příspěvekod Zdeněk » sob 25. kvě 2019 20:37:00

Takže by stačilo, abys tohle Ježíšovi řekla a nemusel se ukřižovávat?
Zdeněk

Nový příspěvekod Jana » sob 25. kvě 2019 20:48:05

Zdeněk píše:Takže by stačilo, abys tohle Ježíšovi řekla a nemusel se ukřižovávat?

Kdyby lidským bytostem stačilo tohle říci, a ony by poznaly své pravé Já, aby mohly stejně jako Mahariši poznávat svou vlastní Podstatu a být tak ve stálé službě Bohu, pak by Ježíšova oběť byla zbytečná, protože by rázem všechny bytosti byly v Božím království.

Ale jak vidíš, nestačí Ti to říct.
Jana
moderátor

Nový příspěvekod vostal petr » sob 25. kvě 2019 20:49:41

Jak by o něm mohl učit, jak by mohl učit Největší přikázání, které k poznání Božího království vede, kdyby v něm sám nebyl, kdyby ho nepoznával, kdyby ho neznal?

V žádný království nebyl (proto taky ho chtěl svou smrtí přivolat)

byl to jen magor, co se považoval za božího syna a jiný považoval za svině a zmije,

ta tvá představa královstí je asi tak dobrá jako komoušskej koncentrák,

svině a zmije tam nesměj,

takže ty a Ježíš víte vo tom, že samsára je nirvána totální hovno,

jen se voblbujete nákou sračkou vo nákým "království"

což vám k blaženosti zcela postačí...
vostal petr

Nový příspěvekod Jana » sob 25. kvě 2019 20:51:12

vostal petr píše:

V žádný království nebyl (proto taky ho chtěl svou smrtí přivolat)

byl to jen magor, co se považoval za božího syna a jiný považoval za svině a zmije,

ta tvá představa královstí je asi tak dobrá jako komoušskej koncentrák,

svině a zmije tam nesměj,

takže ty a Ježíš víte vo tom, že samsára je nirvána totální hovno,

jen se voblbujete nákou sračkou vo nákým "království"

což vám k blaženosti zcela postačí...

No vidíš to, ani Tobě to nestačí říct, Ty musíš relaxovat.
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Zdeněk » sob 25. kvě 2019 21:06:57

Jana píše:
Zdeněk píše:Takže by stačilo, abys tohle Ježíšovi řekla a nemusel se ukřižovávat?

Kdyby lidským bytostem stačilo tohle říci, a ony by poznaly své pravé Já, aby mohly stejně jako Mahariši poznávat svou vlastní Podstatu a být tak ve stálé službě Bohu, pak by Ježíšova oběť byla zbytečná, protože by rázem všechny bytosti byly v Božím království.

Ptám se však na Ježíše. Neb rmoutil se v slzách nad smrtí Lazara, třeba. Než ho měli zajmou, přepadl ho smutek a úzkost. Kdybys v takovýchto případech u něj stála, mohla bys mu to vysvětlit a tak mu pomoci?
Zdeněk

Nový příspěvekod Jana » sob 25. kvě 2019 21:09:32

Zdeněk píše:
Jana píše:

Ptám se však na Ježíše. Neb rmoutil se v slzách nad smrtí Lazara, třeba. Než ho měli zajmou, přepadl ho smutek a úzkost. Kdybys v takovýchto případech u něj stála, mohla bys mu to vysvětlit a tak mu pomoci?

Ježíš to nedělal pro sebe, ale pro lidi.
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Zdeněk » sob 25. kvě 2019 21:13:20

Jana píše:Ježíš to nedělal pro sebe, ale pro lidi.

Takže slzy nad Lazarem byly jen pro lidi?
Zdeněk

Nový příspěvekod Jana » sob 25. kvě 2019 21:16:22

Zdenku, ono to možná může vypadat nepochopitelně, ale může tady být klidně i smutek, pláč, bolest a přeci při poznání, kým skutečně jsi, Boží království neopouštíš. Bez připoutanosti k tělu a mysli nic neruší a je to tak, jak říká Mahariši: trvalé vědomí a blaženost bez přerušení.
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Jana » sob 25. kvě 2019 21:17:59

Zdeněk píše:
Jana píše:Ježíš to nedělal pro sebe, ale pro lidi.

Takže slzy nad Lazarem byly jen pro lidi?

Ta oběť byla pro lidi. Ježíš nikomu nic špatného neudělal a i když věděl, že pravdu nejsou schopni přijmout, že ho umučí, přeci jim všem dopředu odpustil. Ukázal jim názorně, jak vypadá bezpodmínečná láska.
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Zdeněk » sob 25. kvě 2019 21:25:35

Jana píše:Zdenku, ono to možná může vypadat nepochopitelně, ale může tady být klidně i smutek, pláč, bolest a přeci při poznání, kým skutečně jsi, Boží království neopouštíš. Bez připoutanosti k tělu a mysli nic neruší a je to tak, jak říká Mahariši: trvalé vědomí a blaženost bez přerušení.

Jak tedy vysvětlit biblické "Přepadla ho hrůza a úzkost." (Marek 14,33). Blažeností bez přerušení?
Zdeněk

Nový příspěvekod vostal petr » sob 25. kvě 2019 22:46:39

Já musím leda umřít,

jinak nic jiného nemusím...

A především pak nemusím věřit každý blábolu co kdo vyplodí...
vostal petr

Nový příspěvekod vostal petr » sob 25. kvě 2019 23:30:02

Zdeněk píše:
Jana píše:Zdenku, ono to možná může vypadat nepochopitelně, ale může tady být klidně i smutek, pláč, bolest a přeci při poznání, kým skutečně jsi, Boží království neopouštíš. Bez připoutanosti k tělu a mysli nic neruší a je to tak, jak říká Mahariši: trvalé vědomí a blaženost bez přerušení.

Jak tedy vysvětlit biblické "Přepadla ho hrůza a úzkost." (Marek 14,33). Blažeností bez přerušení?

Zdenku, Zdenku,

ty jsi fakt hovno pocitář a hovno katolík,

copak nevíš jak si katolíci vážej utrpení,

nebot velmi dobře vědí, jak je utrpení (a každá negativní emoce)

může zcela spolehlivě posunout do blažený extáze ???

To je ten fígl intenzivní koncentrace (a je u prdele na co koncentruješ)
vostal petr

Nový příspěvekod Jana » ned 26. kvě 2019 5:42:54

Zdeněk píše:

Normálně, ztotožněné Božské vědomí zapomnělo na to, že je Kristem, který "dříve, než Abraham, já jsem" a prožívalo iluzi oddělenosti, jako realitu.

Zdenku, iluze je iluze, není nic skutečného. Promítaný film na plátně, s plátnem nic neudělá. Může tady být sen, který prožíváš jako realitu, a když se probudíš, je jasné, že tady nic takového doopravdy není a nebylo.

Poloprobuzeném stavu můžeš zcela jasně porovnávat tyhle dvě kvality, iluzi snu a realitu Bytí, kde je jasné, že ze snu není nic skutečného.

Je možné žít život jen skrz smyslovou a mentální projekci. Vidět všechny hodnoty jen ve hmotě, v projevu, v možnostech získávat, mít, být tělem, které koná. A je možné otevřít srdce Bohu, Lásce, nechat osobní iluzi zmizet v Kristu a nezávisle na projevu těla, světa, zakoušet Boží království tak, jak ho popisuje třeba Mahariši.

"Co dává život, je Duch, tělo samo nic neznamená. Slova, která jsem k vám mluvil, jsou Duch a jsou život."
(Jan 6,63)
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Jana » ned 26. kvě 2019 5:47:11

vostal petr píše:

Já musím leda umřít,...

Zřejmě tohle tvrzení nepovažuješ za blábol, ale ani tohle nemusíš. Vlastně ani nemůžeš. Nejsi nic, co by mohlo zemřít.

A jak je možné něco takového tvrdit? Jsem TO.

Když se pak díváš z nadhledu bez připoutanosti k tělu na všechna ta svá zrození a úmrtí, tak je jasné, že jsou jen snem.
Jana
moderátor

Nový příspěvekod vostal petr » ned 26. kvě 2019 7:15:42

Ale musím ty blbá kundo co, má silnou potřebu se furt voblbovat

SRAČKOU VĚČNÝHO ŽIVOTA...

si zesraná ze smrti a proto se furt voblbuješ nějakým JÁ...

A čím je kdo větší sračka,

tím větší strach ze smrti a tím více miluje Ježíše,

páč ten jej zachrání...
vostal petr

Nový příspěvekod vostal petr » ned 26. kvě 2019 7:16:54

Když se pak díváš z nadhledu bez připoutanosti k tělu na všechna ta svá zrození a úmrtí, tak je jasné, že jsou jen snem.

.
vostal petr

Nový příspěvekod Zdeněk » ned 26. kvě 2019 8:02:40

Jana píše:Normálně, ztotožněné Božské vědomí zapomnělo na to, že je Kristem, který "dříve, než Abraham, já jsem" a prožívalo iluzi oddělenosti, jako realitu.

Kde toto Ježíš či jeho apoštolové učil? Nikde.

Mohl tedy být v tom svém "zapomnění", jak píšeš, v Božím království, které hlásal? Nemohl, to by v něm byl i ďábel.

Proč Ježíš trvá u svých učedníků na zvednutí kříže a následování, když to jde daleko snáze Jany cestou? Protože Jana se za Ježíše schovává, vypůjčuje si křesťanskou terminologii, ale hlásá úplně jiné evangelium.
"Ale i kdybychom my nebo sám anděl z nebe přišel hlásat jiné evangelium než to, které jsme vám zvěstovali, budiž proklet! Jak jsem právě řekl, a znovu to opakuji: Jestliže vám někdo hlásá jiné evangelium než to, které jste přijali, budiž proklet!" (Gal 3, 8-9)
Zdeněk

Nový příspěvekod Jana » ned 26. kvě 2019 8:03:06

vostal petr píše:Ale musím ty blbá kundo co, má silnou potřebu se furt voblbovat

SRAČKOU VĚČNÝHO ŽIVOTA...

si zesraná ze smrti a proto se furt voblbuješ nějakým JÁ...

A čím je kdo větší sračka,

tím větší strach ze smrti a tím více miluje Ježíše,

páč ten jej zachrání...

Takhle vyděšený jsi z představy své smrti, že předpokládáš, že to nemůže být jinak?

Takhle se Ti to může jevit, dokud sám neprojdeš bránou smrti s plným vědomím a nepoznáš čím to všechno je.
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Zdeněk » ned 26. kvě 2019 8:03:52

vostal petr píše:

.

Seš pózer.
Zdeněk

Další

Zpět na Jana