Pro Janu

Re: Pro Janu

Nový příspěvekod Zdeněk » pát 03. kvě 2019 19:25:06

Jde o to, zda bytosti bez těla (andělé, démoni) mohou dělat chyby nebo páchat hříchy. Protože jestliže ano, nemůže platit věta "Bez iluze ztotožnění s tělem NIKDY NEMŮŽEŠ UDĚLAT CHYBU NEBO SPÁCHAT HŘÍCH".

V meditaci se obvykle tyto a podobné myšlenky nechávají být, protože obvykle nebývají předmětem meditace v našem slova smyslu. Ale to neznamená, že by se měly odmítat, 1+1=2, o tom se také obvykle nemedituje a přesto z toho nepramení důvod to zpochybňovat.
Zdeněk

Nový příspěvekod Zdeněk » pát 03. kvě 2019 21:32:31

Jana píše:Při osvobození od utrpení, kterému učí Buddha, se probouzí poznání, že zlo jakožto něco skutečného neexistuje.

To nevím, jak jsi na to přišla. V sútrách se píše o neuchopitelném.

Jana píše:V poznání Pravdy, takové, jaká je poznávána Bohem, zlo neexistuje.

O pravdě, poznávané Bohem, nemá naše mysl ani potuchu, je to pro ni nedosažitelné, podobně jako plocha nemůže obsáhnout prostor. Nemůže tudíž platit ani poslední věta, nikoli však ve smyslu prostého popření, ale ve smyslu ukázání novým směrem.

Tvá mysl je plna fikcí Jano.
"Pes nebrání kost vytrhovanou mu cizím člověkem z držky zuřivěji než filosofové své řetězy", napsal Ladislav Klíma. "Do každé samozřejmosti a světla musil být filosofům vstrčen čumák jako štěněti do lejna, jež vydělalo na koberec".
Zdeněk

Nový příspěvekod Jana » sob 04. kvě 2019 6:52:04

Zdeněk píše:Jde o to, zda bytosti bez těla (andělé, démoni) mohou dělat chyby nebo páchat hříchy. Protože jestliže ano, nemůže platit věta "Bez iluze ztotožnění s tělem NIKDY NEMŮŽEŠ UDĚLAT CHYBU NEBO SPÁCHAT HŘÍCH".

V meditaci se obvykle tyto a podobné myšlenky nechávají být, protože obvykle nebývají předmětem meditace v našem slova smyslu. Ale to neznamená, že by se měly odmítat, 1+1=2, o tom se také obvykle nemedituje a přesto z toho nepramení důvod to zpochybňovat.

Meditativní mysl, ve které není ulpívání na představě, že víme pravdu, může vést ke vhledu, který zpochybní tvrzení, že 1+1=2 .

Při vstupu do Božího království takové tvrzení neplatí, tady platí Absolutní pravda, matematika Ježíše Krista.

Pro vstup do Božího království nepotřebuješ vědět nic o ukřižování, protože osobní dospělácká mysl, která "ví", je ukřižovaná.

Ježíš viděl malé děti, které pijí mléko. Řekl svým učedníkům: Ty děti, co pijí mléko, se podobají těm, kteří vcházejí do království. Řekli mu: Vejdeme, když jsme dětmi, do království? Ježíš jim řekl: Když z dvou uděláte jedno a vnitřní připodobníte vnějšímu a vnější vnitřnímu a to, co je nahoře, uděláte jako to, co je dole, a když to, co je mužské, a to, co je ženské, učiníte jedním jediným, aby mužskost nebyla mužskostí a ženskost ženskostí, když své oči budete mít na místě svých očí a ruce na místě rukou, nohy na místě nohou, obraz místo obrazu – pak vejdete do království. (Mk 10,13-16; Ef 2,14-16)

Z absolutního pohledu 1 hruška a 1 hruška se absolutně nerovná dvěma hruškám. Časem se z obou hrušek bez ohledu na to, jestli projdou trávicím traktem nebo shnijí, stává jeden humus.

Z Božího pohledu, kterému učí Ježíš, je jedna milující milovaná láska plus jedna milující milovaná láska jednou milující milovanou láskou.

Jen láska umožní: "Otec a já jedno jsme".

Proto je Ježíšovo Největší přikázání největší.
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Jana » sob 04. kvě 2019 6:55:26

Zdeněk píše:
Jana píše:Při osvobození od utrpení, kterému učí Buddha, se probouzí poznání, že zlo jakožto něco skutečného neexistuje.

To nevím, jak jsi na to přišla.

Copak může, Zdenku, ten, kdo je zcela osvobozen od utrpení, nacházet nějaké skutečné zlo?
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Jana » sob 04. kvě 2019 7:14:46

Ten večer, když to přišlo, v okamžiku jsem viděl, poznal, cítil, prožil najednou, co je to Bůh Otec, Bůh Matka, Bůh Syn, Bůh Duch svatý. Byl jsem v tu chvíli všechno najednou. Prožívaje to celé, nejkrásnější přitom bylo, že jsem se na to díval, jako bych stál nad tím vším. A tu jsem poznal, že To, co se dívá na to vše, je ryzí Božství a že Bůh Otec, Matka, Syn a Duch svatý jsou jen vlastnosti Božství, kterými tvoří vše. Tak je to ohromně jednoduché.

Kde by se vzalo nějaké skutečné zlo, když vidíš Božím zřením, že vše je dobré?
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Tara » sob 04. kvě 2019 8:29:18

Proč potom vypráskal Ježíš farizeje z chrámu, když je vše dobré?
Tara

Nový příspěvekod Jana » sob 04. kvě 2019 8:40:22

Tara píše:Proč potom vypráskal Ježíš farizeje z chrámu, když je vše dobré?

Protože i to vypráskání penězoměnců z chrámu bylo dobré. Z Poradny byli taky všichni penězoměnci vypráskáni, protože za peníze se Boží království koupit nedá.
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Zdeněk » sob 04. kvě 2019 8:41:53

Jano, o tom všem se sice dá zajímavě diskutovat, ale zdá se, že tím jen zastíráš mou původní otázku. Existují bytosti bez těla (andělé, démoni), které mohou dělat chyby nebo páchat hříchy?
Zdeněk

Nový příspěvekod Jana » sob 04. kvě 2019 8:44:57

Zdeněk píše:Jano, o tom všem se sice dá zajímavě diskutovat, ale zdá se, že tím jen zastíráš mou původní otázku. Existují bytosti bez těla (andělé, démoni), které mohou dělat chyby nebo páchat hříchy?

Ve sféře mysli jistě. Ale to, co můžeš poznat v meditaci, mysl přesahuje.
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Tara » sob 04. kvě 2019 8:55:02

Jana píše:

Protože i to vypráskání penězoměnců z chět, že to jejich počrámu bylo dobré. Z Poradny byli taky všichni penězoměnci vypráskáni, protože za peníze se Boží království koupit nedá.

Takže musel vidět, že to jejich počínání není dobré..., že je to hřích...
Tara

Nový příspěvekod Jana » sob 04. kvě 2019 8:58:46

Tara píše:
Jana píše:

Protože i to vypráskání penězoměnců z chět, že to jejich počrámu bylo dobré. Z Poradny byli taky všichni penězoměnci vypráskáni, protože za peníze se Boží království koupit nedá.

Takže musel vidět, že to jejich počínání není dobré..., že je to hřích...

Když přebalíš pokakané miminko, tak ho přebalíš proto, že vidíš, že jeho počínání není dobré, že je to hřích?
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Jana » sob 04. kvě 2019 9:04:46

Jak se přichází k hříchu?

"Kdybyste byli slepí, hřích byste neměli. Vy však říkáte: Vidíme. A tak zůstáváte v hříchu."
Jan 10,41

Miminko, dokud neví, že do kalhot se nekaká, nemá z pokakání žádný pocit viny a ani nikdo ho za to neviní.
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Tara. » sob 04. kvě 2019 9:05:56

Proč je tedy vypráskal?
Tara.

Nový příspěvekod Jana » sob 04. kvě 2019 9:13:34

Tara. píše:Proč je tedy vypráskal?

Všechno, co nás, Taro, v životě potkává, je Boží láska, ať už je projev jakýkoliv. Je ve mně velký vděk za všechny nemoci, kterými prošlo mé tělo, které mě osvobozovaly od všech připoutaností, od kterých bych se jinak nedokázala osvobodit.

I ten vypráskaný penězoměnec, když se osvobodil od připoutanosti k hmotě, majetku, a okusil Boží království, které je nezávislé na času a prostoru právě teď tady, byl za to vypráskání jistě vděčný.

Jakmile dokážeme za prožitou zkušenost poděkovat, jsme volní.

Pekelný oheň i oheň lásky je stejný očistný oheň, rozdíl v nich je jen ten, že v tom prvním případě na naše shoření říkáme NE.
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Zdeněk » sob 04. kvě 2019 9:14:25

Jana píše:
Zdeněk píše:Jano, o tom všem se sice dá zajímavě diskutovat, ale zdá se, že tím jen zastíráš mou původní otázku. Existují bytosti bez těla (andělé, démoni), které mohou dělat chyby nebo páchat hříchy?

Pokud tedy tyto bytosti existují (byť jen jak pravíš "ve sféře mysli"), pak nemůže platit tvá věta "Bez iluze ztotožnění s tělem NIKDY NEMŮŽEŠ UDĚLAT CHYBU NEBO SPÁCHAT HŘÍCH", protože ony bytosti tělo nemají. Souhlasíš?
Zdeněk

Nový příspěvekod Jana » sob 04. kvě 2019 9:16:17

Zdeněk píše:
Jana píše:

Pokud tedy tyto bytosti existují (byť jen jak pravíš "ve sféře mysli"), pak nemůže platit tvá věta "Bez iluze ztotožnění s tělem NIKDY NEMŮŽEŠ UDĚLAT CHYBU NEBO SPÁCHAT HŘÍCH", protože ony bytosti tělo nemají. Souhlasíš?

Ale dity, kdyby skutečně neměly tyhle bytosti tělo, jak bys je odlišil od těch ostatních bytostí? Mají jemnohmotné mentální tělo, stejně jako ďáblík Honzam.
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Tara. » sob 04. kvě 2019 9:23:54

Jani, tim elaboratem jsi ale neodpověděla na to PROČ je vypráskal...
Tara.

Nový příspěvekod Zdeněk » sob 04. kvě 2019 10:11:27

Jana píše:Ale dity, kdyby skutečně neměly tyhle bytosti tělo, jak bys je odlišil od těch ostatních bytostí? Mají jemnohmotné mentální tělo, stejně jako ďáblík Honzam.

Pokud budeme měnit ustálené významy slov (tělo je obvykle fyzické nikoli mentální) bez upozornění, pak jeden bude mluvit o koze, druhý o voze.
Vezmu to tedy oklikou: Já ztotožněné s myslí NIKDY NEMŮŽE UDĚLAT CHYBU NEBO SPÁCHAT HŘÍCH?
Zdeněk

Nový příspěvekod Jana » sob 04. kvě 2019 10:13:48

Tara. píše:Jani, tim elaboratem jsi ale neodpověděla na to PROČ je vypráskal...

Evi, to PROČ je ze sféry mysli a jak říká Nisargadatta: "Skutečný svět je za myslí", tady žádná skutečná kauzalita neexistuje, tudíž tady neexistuje ani pravdivá odpověď na PROČ.

Nicméně je možné se na to dívat z pohledu osvobozování se od iluze dvojnosti. To co nás osvobozuje, je láska. I když to může i bolet.

V Božím chrámu, kde to nejdražší věčné dostáváme zdarma, nemá kupčení s pomíjivými tretkami žádné místo.

Můžeme to vidět i tak, že když se chystáme uzavřít s Bohem obchod: "Já udělám Bože tohle a Ty za to tamto..", tak to nefunguje. Bůh s námi neobchoduje.

Když mi řekl před 28 lety duchovní Faifr, že bych měla uzavřít s Bohem smlouvu, tak jsem uzavřela jednostrannou opatrnou smlouvu, že si na Boha každý den vzpomenu, budu-li toho schopná, Boha jsem neznala. Neobchodovala jsem, ale něco ve mně věřilo, že by se mohlo nebo mělo vytvořit s Bohem nějaké spojení.

A Bůh tu smlouvu v roce 2002 doplnil, když jsem se chystala v nemoci zemřít, opustit tělo, že spolu prožijeme ten nejnádhernější život, jaký se dá prožít.

A svůj slib plní a až se divím, jak. Ta Boží přítomnost je dokonalá.
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Jana » sob 04. kvě 2019 10:17:12

Zdeněk píše:
Jana píše:Ale dity, kdyby skutečně neměly tyhle bytosti tělo, jak bys je odlišil od těch ostatních bytostí? Mají jemnohmotné mentální tělo, stejně jako ďáblík Honzam.

Pokud budeme měnit ustálené významy slov (tělo je obvykle fyzické nikoli mentální) bez upozornění, pak jeden bude mluvit o koze, druhý o voze.
Vezmu to tedy oklikou: Já ztotožněné s myslí NIKDY NEMŮŽE UDĚLAT CHYBU NEBO SPÁCHAT HŘÍCH?

Ztotožnění s tělem je ztotožnění s myslí. Bez ztotožnění s myslí si nemůžeš myslet, že jsi tělo, nemůžeš si ani myslet, že ten druhý je tělo.

Bez ztotožnění s myslí je tady přímé zakoušení kvality, jakou ta existence Tvá i má je.
Jana
moderátor

PředchozíDalší

Zpět na Jana