Pro Janu

Pro Janu

Nový příspěvekod Tara » stř 23. kvě 2018 7:55:06

Tara

Re: Pro Janu

Nový příspěvekod Jana » stř 23. kvě 2018 14:04:05

Empatia je smer
Kľúč od srdcí a dvier
Smútok iných aj smiech
Nerozumieš tak nech

Empatia je svit
Do tých druhých sa vcíť
Zbožné prianie ja viem
Neprekočíš svoj tieň

Svet je absurdný
Sám to vidím tiež
Mávam také dni
Zavri oči bež

Potom ráno zas
Tma sa rozplynie
V diaľke známy hlas
Opať jasne znie

Jana
moderátor

Nový příspěvekod Tara » stř 23. kvě 2018 18:10:19

Tara

Nový příspěvekod Tara » pon 24. pro 2018 14:52:50

Jani, děkuji za dnešní zavolání :-), i když to bylo neplánované, ale jak jsi říkala, mělo to tak asi být :-)

Je zajímavé, jak skutečně jen přes písmenka může být sdělované jinak vnímáno, než když je to naživo :-) Díky za opravdovost, docela mě překvapila a to, co jsi mi říkala, je to tak..., jen se to nedá "udělat", musí se tak stát :-)

Jen si trošku hlídat - netlačit....

pa pa

Pěkný večer k vám, do Ústí... a vůbec na západ od Moravy :-)
Tara

Nový příspěvekod Jana » úte 25. pro 2018 8:19:15

Obrázek
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Tara » stř 01. kvě 2019 22:05:22

Jani, jak vnímáš rčení:

"Bůh miluje hříšníka, nemiluje hřích."

??
Tara

Nový příspěvekod Jana » čtv 02. kvě 2019 6:57:33

Tara píše:Jani, jak vnímáš rčení:

"Bůh miluje hříšníka, nemiluje hřích."

??

Evi, díky za tuhle otázku. Je to asi jedna z nejvíc osvobozujících věcí, kterou si lze uvědomit.

To, kým JSI, JSME, JSEM bez jakýchkoliv přívlastků a ztotožnění, je samo o sobě láskou. Je to bez příběhu, bez představ minulosti, bez představ toho, co jsme udělali, neudělali, mohli udělat, neměli dělat. Je to bez ztotožnění s formou, s představou, že jsme tím tělem, které máme, že jsme tou rolí, funkcí, kterou naše osoba představuje, zastává.

Všechna ta advaitová učení vedou k poznání toho čistého JSEM, které je v nás všech jediné, k poznání Bytí, nedotčeného ztotožněním, iluzí oddělenosti.

Můj učitel mi řekl, abych se vytrvale držel pocitu "já jsem" a neodchyloval se od něj ani jen na chvíli. Následoval jsem jeho radu jak nejlépe jsem uměl a poměrně v krátkém čase jsem sám v sobě realizoval pravdu jeho učení. Vše, co jsem udělal bylo to, že jsem si nepřetržitě udržoval v mysli jeho učení, tvář a slova. Toto mysl přivedlo na konec cesty. V tichosti mysli jsem spatřil sám sebe, takového, jaký ve skutečnosti jsem – ničím neomezený.
Následoval jsem instrukce svého Mistra, zaměřoval jsem mysl na čiré bytí "já jsem" a přetrvával v něm. Sedával jsem v tomto stavu hodiny, s ničím jiným, s pouhým "já jsem" v mé mysli, a brzy se klid, radost a hluboká všezahrnující láska staly mým přirozeným stavem. V něm se ztratilo vše – já, můj Mistr, život, který jsem žil, celý okolní svět. Zůstal pouhý klid a bezmezná tichost.
N. Maharaj

Probuzení, poznání skutečnosti, osvobozuje od ztotožnění s konatelstvím. Tím sice přicházíme o všechny zásluhy, ale na druhé straně ztrácíme i všechny viny.

Poznáváme tak všechny bytosti tak, jak nás vidí Bůh.. Hříšníci nemají se svým hříchem a hřešením nic společného. Proto je možné je milovat. Mohou být láskou jako každý.

A co je to: "Nemilujte hřích"?

Hřích je oddělenost od Boží vůle, která je láskou, tedy hřích je absence Boží lásky. Takže doslovně přeloženo: "Bůh miluje hříšníka, nemiluje hřích", znamená: "Bůh miluje lásku a nemiluje nelásku."

Prakticky poznávat skutečnost jako Bůh je možné jednoduše, když budeme pravdiví.

Samotný pocit lásky, jenom čisté uvědomění tohohle pocitu bez představ, je nesmírně příjemná záležitost. Je možné si uvědomit, že tenhle pocit milujeme , že milujeme samotnou lásku, že milovaná milující láska je v našem nitru láskou, blahem, štěstím, naplněním a to je dobré.

Kdežto to, čemu říkáme NE, tomu, co vidíme jako něco nechtěného, nemilovaného, co označuje naše mysl jako něco, co je špatně, není láskou, není v našem nitru ničím příjemným, ovšem tohle nepramení v milujícím srdci, ale vyvěrá to z nevědomé osobní mysli a to je možné definitivně odmítnout v samém zárodku.

Je možné nenaslouchat egu, které je zdrojem informace, že "Něco je špatně", je možné zůstat v milujícím srdci a poznávat realitu z Božího pohledu:

"A viděl Bůh, že je to dobré"

Prakticky, když vzkypí na plotně polévka, přeteče, je možné, aby pozornost byla obrácená k lamentující mysli, která obviní něčí nepozornost,

nebo může být obrácená k milujícímu srdci, k lásce, která to dává s láskou do pořádku.
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Tara » čtv 02. kvě 2019 14:51:59

Jani, díky.
Četla jsem tvou odpověď už třikrát snažíc se to pochopit, ale jaxi..... zatím nic..

Myslíš, že bys to své zamyšlení na téma - Bůh miluje hříšníka, nemiluje hřích - mohla napsat tak, aby v tom nebylo slovo - láska- ??? A byla to konzistentní odpověď? (mající hlavu a patu)...

??
Tara

Nový příspěvekod Tara » čtv 02. kvě 2019 16:26:46

Já si to zkusím trochu rozmotat....

Podle tebe je láska, je neláska a je Bůh.

Bůh miluje lásku a nemiluje nelásku.

A přitom VŠE JE DOBRÉ...

Hm.... :(
Tara

Nový příspěvekod Jana » čtv 02. kvě 2019 17:43:31

Tara píše:Já si to zkusím trochu rozmotat....

Podle tebe je láska, je neláska a je Bůh.

Bůh miluje lásku a nemiluje nelásku.

Hm.... :(

Trochu jinak, Bůh miluje skutečnost, pravdu a nemiluje nepravdu.

Láska je, jak říkají mudrcové, opravdu vším, co JE skutečné. Nic jiného než láska ve skutečnosti neexistuje.

Neláska je produkt nevědomé osobní mysli, která vytváří iluzi oddělenosti od Božího vědomí.

Tara píše:Jani, díky.
Četla jsem tvou odpověď už třikrát snažíc se to pochopit, ale jaxi..... zatím nic..

Myslíš, že bys to své zamyšlení na téma - Bůh miluje hříšníka, nemiluje hřích - mohla napsat tak, aby v tom nebylo slovo - láska- ??? A byla to konzistentní odpověď? (mající hlavu a patu)...

Evi, má odpověď při nejlepší vůli nebude mít hlavu a patu, má jen srdce, není určena pro mysl, pro pochopení, ale asi jen pro přímou zkušenost.

A nejspíš ani nejde mluvit o tom, že "Bůh miluje hříšníka, nemiluje hřích", bez použití slova "láska".

Nicméně celé je to mnohem jednodušší, než se to může jevit a budu Ti moc vděčná, když mi pomůžeš najít výrazy, které mohou být obecně srozumitelné.

Můžeme zkusit malý experiment.

Uvědom si lásku k někomu, koho opravdu z celého srdce miluješ. Chvíli o něm nepřemýšlej, jen si uvědomuj, jaké to je. Zůstaň pozorností v srdci a uvědomuj si jen to, že je láskou, že ta láska v Tobě je, nic víc.

Jaké to je?
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Tara » pát 03. kvě 2019 8:11:49

Jani, mě se nechce hrát tyhle hry na láááásku...., hlubinu znám.... nevysvětlilo by to rčení, na které jsem se ptala: Bůh miluje hříšníka, nemiluje hřích.

Evidentně to ani vysvětlit neumíš, protože všechno je lááááska.

Ahooj.
Tara

Nový příspěvekod Ja.na » pát 03. kvě 2019 8:55:50

Evi, tohle není přece vůbec žádná hra na lásku.

Tvá láska k těm, které miluješ, je nějaká hra?

Teprve když opravdu ochutnáváš lásku ve svém nitru, tak se může vyjasnit pravda o Boží lásce.

Tu sladkobolnost lásky, nebo spíš její bolnost, vytváří jen projekce času a prostoru. Ztotožnění s tělem.

Pravé Já všech Tvých milovaných je přítomno přímo v Tobě.

Tohle je štěstí pravého Já, že Tě od nich nemůže nikdy oddělit ani čas a ani prostor.

S poznáním, kdo JSI, je JSEM každé bytosti ve Tvém srdci láskou, tohle je Boží království.

Meditace (když si nic o nikom a o ničem nemyslíš) a láska, kterou si uvědomuješ ve svém srdci, jsou nejrychlejšími prostředky k poznání Pravdy.
Ja.na

Nový příspěvekod Tara » pát 03. kvě 2019 9:56:23

Jak to souvisí s tím, že Bůh miluje hříšníka, nemiluje hřích?
Tara

Nový příspěvekod Jana » pát 03. kvě 2019 15:38:48

Tara píše:Jak to souvisí s tím, že Bůh miluje hříšníka, nemiluje hřích?

Jestli to není jasné, pak o jaké hlubině mluvíš?

O hlubině poznání Boží přítomnosti, kde láska je pravdou a pravda je láskou?

Bůh miluje hříšníka, nemiluje hřích.

Bůh miluje pravdu, skutečnost, nemiluje to, co není skutečné, to, co není pravda.

S Probuzením se objevuje poznání Pravdy, zmizí sen, iluze. Zmizí ztotožnění s tělem a myslí. Nejsi tím tělem, které něco dělá. Nejsi tou myslí, která si něco myslí. Tudíž nejsi konatel, nejsi ten, kdo by měl s hříchem cokoliv společného.

I když z osobního pohledu se můžeš jevit jako hříšník, tak z Božího pohledu jsi milovanou láskou.

Bez iluze ztotožnění s tělem

NIKDY NEMŮŽEŠ UDĚLAT CHYBU NEBO SPÁCHAT HŘÍCH.

Hříchem je iluze, která dělá člověku ze života peklo a tu Bůh nemiluje. Nemůže ji milovat, protože v Boží přítomnosti nic takového neexistuje.
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Zdeněk » pát 03. kvě 2019 17:08:27

Jana píše:Bez iluze ztotožnění s tělem

Světlonoš měl iluzi ztotožnění s tělem? Nebo ji mají ďáblové či zlí duchové?

Jak můžeš psát takové hlouposti. Protože jsi pyšná, což tě oslepuje. Pýcha je jeden ze sedmi hlavních hříchů.
Zdeněk

Nový příspěvekod Jana » pát 03. kvě 2019 17:22:15

Zdeněk píše:
Jana píše:Bez iluze ztotožnění s tělem

Jak můžeš psát takové hlouposti. Protože jsi pyšná, což tě oslepuje. Pýcha je jeden ze sedmi hlavních hříchů.

Při ztotožnění s tělem a myslí Ti to samo sebou musí připadat jako hloupost a samo sebou můžeš udělat chybu a spáchat hřích.

To Ti nikdo nemůže vzít, Zdenku. Pak samo sebou si to, co si nadrobíš, vypiješ až do dna a karma Tvého těla je Tvou karmou.

Ale Buddha učil osvobození od utrpení, sám ho nalezl, aniž by musel opustit tělo.

To je, viď?
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Jana » pát 03. kvě 2019 17:25:33

A ještě k tomuhle:

Tohle se Ti, Zdenku, bude zase líbit:

Jana
moderátor

Nový příspěvekod Jana » pát 03. kvě 2019 17:28:59

Případně by Tě mohl ohledně chybování a hřešení utišit dárek od Raméše Balsekara.
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Zdeněk » pát 03. kvě 2019 17:51:48

Nějak nerozumím, co chceš říci Jano.
Světlonoš (Lucifer) byl anděl velmi blízko Boha. Přinášel světlo (poznání). Ale padnul v důsledku své pýchy. Světlonoš neměl tělo v našem slova smyslu. Ani zlí duchové je nemají, ale páchají zlo, hřeší proti Bohu.
Vždyť je to přeci jasné. Ani Mooji, ani Balsekar to nepopírají.
Zdeněk

Nový příspěvekod Jana » pát 03. kvě 2019 18:22:05

Zdeněk píše:Nějak nerozumím, co chceš říci Jano.
Světlonoš (Lucifer) byl anděl velmi blízko Boha. Přinášel světlo (poznání). Ale padnul v důsledku své pýchy. Světlonoš neměl tělo v našem slova smyslu. Ani zlí duchové je nemají, ale páchají zlo, hřeší proti Bohu.
Vždyť je to přeci jasné. Ani Mooji, ani Balsekar to nepopírají.

Zdenku, tohle, co právě teď popisuješ, je myšlenka, představa. V meditaci tyhle představy necháváš být a dostáváš se k uvědomění čistého Bytí. Je to tak? Možná tomu říkáš jinak, ale určitě není meditací, která otevírá poznání Pravdy, rozjímání o démonech, kteří páchají zlo.

Při osvobození od utrpení, kterému učí Buddha, se probouzí poznání, že zlo jakožto něco skutečného neexistuje.

V iluzi oddělenosti zlo existuje, protože tady je subjektivní pohled, je tady omezené vnímání, zúžené vědomí, nepoznávání Celistvosti. Z našeho subjektivního pohledu je pro zajíce zlem liška, která se ho chystá sežrat, nebo smrt liščích mláďat, která chcípnou hlady, když máma neuloví zajíce. Z pohledu přírody je tady koloběh života.

V poznání Pravdy, takové, jaká je poznávána Bohem, zlo neexistuje.

A zajímavé je, že k Poznání pravdy můžeš dospět stejně jako Drtikol, když se rozhodneš považovat všechno za dobré.

Je to naprosto geniální způsob, jak poznat Pravdu.
Jana
moderátor

Další

Zpět na Jana