Kristus a Antikrist

Kristus a Antikrist

Nový příspěvekod Jana » stř 14. bře 2018 7:24:15

honzam píše:
KDO JSEM JÁ?

Veškeré lidské bytosti vždy touží po štěstí, které by bylo nezkaleno starostí a k tomu nejvíce milují svoje já. Tato láska je klíčem ke skutečnosti, že radost jest jejich podstatou. A tuto skutečnost každého dne potvrzují blažeností spánku beze snů. Pak není žádných smyslových předmětů a já se těší ze svého vlastního přirozeného štěstí. Abychom pociťovali tuto blaženost nepřetržitě, která je pro Já přirozená, musíme toto Já poznati. Nejlepší ze všech prostředků tohoto vědění je tento dotaz: "Kdo jsem já?"

Kdo si troufne odporovat ikoně Advaity, se zlou se potáže a bude odmítnut jako spáč a duchovní ignorant, který neví, že vědomí je svou podstatou štěstí a všechno ostatní je mysl, která se zbytečně vydala ze základního stavu na strastiplnou cestu pomíjivým iluzorním světem ega a oddělenosti od své podstaty. Málo lidí se kriticky zamyslí a zeptá se "Proč bych měl pociťovat nepřetržitě tuto blaženost?". Je přirozeností člověka i dalších inkarnovaných bytostí směřovat za štěstím a svět je tak vytvořený. Asi jen pár lidí si připustí tu kacířskou myšlenku, že to samotné velké Já a jeho štěstí (nikoliv ego) je doopravdy to pouto, které je drží v cyklu znovuzrození.

Jako drak a antikrist jsem idealista a věřím, že je dost bytostí, které touží po překonání sebe sama, překonání štěstí a tím i překonání vědomí, jak učil Buddha.

Je to tak, že když se uvolní život z ega, z prožívání individuality, která může prožívat všechna spektra osobního prožívání, od toho nejnevědomějšího, nejbolestnějšího, až po ten nejšťastnější, život skrz "velké Já", v Kristu, je stálým čerstvým a neměnným blahem.

Není tu důvod z toho někam unikat. Není důvod ničit existenci jakožto domnělý zdroj zla a špatnosti. Celá existence v poznání Krista je prozářena Boží láskou.

V projekci skrz mysl se sice dějí ve světě šílenosti, nad kterými zůstává rozum stát, ale v přítomnosti Boží lásky lidská duše tím prochází nedotčená, prozářená Boží láskou se rozplývá blahem a zakouší časoprostorem neomezovanou volnost.

Jinou otázkou je, jestli aspirant má o toto blaho usilovat, jestli ho má pro sebe chtít. Jestli to, co se jeví jako oddělené od Boha, jestli individualita může pro sebe žádat to, co je Božské.

Nejde to, není to možné. Je to zdrojem zbytečného utrpení, nenaplnitelné touhy.

Ale je možné vpustit na své místo Boha a nijak mu svou vůlí a chtěním nezaclánět.

Je možné milovat Boha celým srdcem, duší a myslí a skrz tohle vědomí lásky pak poznávat Boží přítomnost, poznávat Boží existenci a pak je možné dovolit, aby bylo to, co je, opravdu takové, jaké to je.

Je možné otevřít se spojení, je možné poznat pravdu.
Jana
moderátor

Re: Kristus a Antikrist

Nový příspěvekod Jana » stř 14. bře 2018 8:35:37

honzam píše:
Jako drak a antikrist jsem idealista a věřím, že je dost bytostí, které touží po překonání sebe sama, překonání štěstí

Jakmile poznáváš pravdu, kdo jsi, proč bys měl z toho unikat a stávat se tím, čím nejsi?

Leda si zdřímnout a snít.

A pak zapomenout na to, že sníš.

Obrázek
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 16. bře 2018 9:26:53

Pojem 'Antikrist' bývá často nesprávně ztotožňován pouze se Satanem či Luciferem. Nový zákon však popisuje Antikrista nikoli jako jednu postavu ale jako celou škálu postav a používá tento pojem jako charakteristiku pro odpůrce Boha a Ježíše Krista jako syna Božího (1 Janova 4, 3). Antikrist je nepřítelem Boha a Ježíšova učení. V dalších novozákonních knihách (např. Zjevení Janovo) je Antikrist ztotožňován s pojmy jako „šelma“ nebo „nevěstka babylonská“.

Antikrist získal díky těmto konotacím ve Zjevení Janově post bytosti, která na zemi přijde a bude působit před druhým příchodem Ježíše Krista na zemi a pokusí se (velmi úspěšně) převzít vládu nad světem ve jménu falešné lásky a humanity. Podle Matouše a jasných proroctví se dokonce za Krista bude vydávat. Antikrist bude nakonec poražen při návratu Ježíše Krista a to bude koncem tohoto světa, který nahradí svět nový.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Antikrist

Není to divný, že někdo o sobě prohlašuje, že je Antikrist, místo aby se za Krista vydával?
Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 16. bře 2018 9:29:05

1. Jana 2:18

„ Děťátka, je poslední hodina, a právě jak jste slyšeli, že přichází antikrist, i teď se mnozí stali antikristy. “

1. Jana 2:22

„ Kdo je lhář, ne-li ten, kdo popírá, že Ježíš je Kristus? Antikrist je ten, kdo popírá Otce a Syna. “

1. Jana 4:3

„ Žádný inspirovaný výrok, který nevyznává Ježíše, nepochází od Boha. Dále to je ten inspirovaný výrok, o němž jste slyšeli, že přichází, a nyní je již ve světě. “

2. Jana 7

„ Do světa ... vyšlo mnoho těch, kdo klamou, kdo nevyznávají Ježíše Krista přicházejícího v těle. To je ten, kdo klame, a antikrist.“
Návštěvník

Nový příspěvekod nop » pát 16. bře 2018 11:31:06

Jako drak a antikrist...

Lidská přání obsahují široké pole eventualit, také boj, vzrušení, drama a pod, a ne každý je spokojený s idylickým stavem, ne každý je spokojený se štěstím v klidu,
ale chce napětí, boj a výhru,
Tož tak..
nop

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 16. bře 2018 12:07:32

nebo přát druhým neštěstí
Návštěvník

Nový příspěvekod Jana » pát 16. bře 2018 16:36:29

Možná spíš by bylo na místě poznání kdo je Kristus,

a pak teprv zkoumat, co je tím žalobcem - antikristem.
Jana
moderátor

Nový příspěvekod nop » pát 16. bře 2018 17:59:03

Návštěvník píše:nebo přát druhým neštěstí

Už Buddha poukázal na to, že v člověku je sklon škodit a je potřebné, aby byl převážený soucitem.
A to ani nehovořil o lidském počátku z opice.

Neregulované mužské hormony vedou k boji mezi samci a válkám místo k ochraně tlupy a na ženské straně také není optimální stav.
Je i systematický hon na nepřítele (dopředu neznámého) a z toho vzniká idea kacířství a fanatismus.
Také jsou bojovníci, kteří jsou odhodlaní hájit Boha a Krista vymýšlejíce si antikrista, kterého nikdy neviděli, a zavádějí virtuální realitu, která se dobře udržuje při řeči, ve slovech. Nebo se hledá třídní nepřítel.
Ale ono jim to umožňuje udržovat sebe v bojové pohotovosti, v euforii, že jsou dobří.

Kdož jste boží bojovníci a zákona Jeho,
prostež od Boha pomoci a úfajtě v něho...
nop

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 16. bře 2018 20:30:51

Možná y spíš bylo namístě, poznat, kdo jsem, a nespokojit se s odhalením nějaké mezivrstvy a ztotožnění se s ní. Ať už jako Krist, Antikrits, Drak či cokoliv jiného.
"Advaita podrobena kritickému myšlení" je nesmysl. Advaita může být oceněna jen hlubokým a upřímným vhledem. Pokud ji budeme zkoumat myslí, vždy dojdeme k nějaké blbosti. Vjem "já jsem" (bez užití mysli) to může osvětlit. :)
Návštěvník

Nový příspěvekod nop » pát 16. bře 2018 20:47:04

Návštěvník píše:Možná by spíš bylo namístě, poznat, kdo jsem, a nespokojit se s odhalením nějaké mezivrstvy a ztotožnění se s ní. Ať už jako Krist, Antikrits, Drak či cokoliv jiného.
"Advaita podrobena kritickému myšlení" je nesmysl. Advaita může být oceněna jen hlubokým a upřímným vhledem. Pokud ji budeme zkoumat myslí, vždy dojdeme k nějaké blbosti. Vjem "já jsem" (bez užití mysli) to může osvětlit. :)

Já se vyjádřím krátce: antikrist je nesmysl. Ale zajímá to povahy, které se rády přou, tak jako boxer potřebuje ring, aby se měl kde prát a potřebuje soupeře, aby měl s kým zápasit.
Mně stačí tichý růst jako u stromu v zahradě. Jabloně neboxují, spíše nesou ovoce.
nop

Další

Zpět na Jana