Óda na radost

Re: Óda na radost

Nový příspěvekod Jana » úte 27. čer 2017 19:18:08

Obrázek

"Pokud jsi pravý hledající, musíš být svolný stát sám. V momentu osvobození všechno odpadne - všechno. Náhle, pevná půda pod tvýma nohama je pryč a jsi sám. Jsi sám, protože jsi přímo rozpoznal, že není nikdo další, žádná oddělenost. Jsi zde jen Ty, ryzí Já, bezmezná Prázdnota, čiré Vědomí.

Pro mysl, ego, je to děsivá věc. Když se mysl dívá na bezmeznost a nekonečno, promítá nesmyslnost a zoufalství. Egu se jeví absolutní svoboda hrůzná. Ale když je idea ega opuštěna, náhled se změní z nesmyslnosti a zoufalství na nekončící radost z osvobození.

V osvobození stojíš sám, protože nepotřebuješ podporu jakéhokoliv druhu. Nepotřebuješ podporu, protože jsi rozpoznal, že sama představa nějakého odděleného 'tebe' neexistuje. Že není nikdo kdo by podporu potřeboval; že celá zkušenost ega, odděleného já, byla jen chatrná iluze. Takže jsi sám, ale nikdy osamělý, protože všude kam se podíváš je To ...a To jsi Ty."

~Adyashanti
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Jana » stř 12. črc 2017 8:05:08

Obrázek

"Můj učitel mi řekl, abych se vytrvale držel pocitu "já jsem" a neodchyloval se od něj ani jen na chvíli. Následoval jsem jeho radu jak nejlépe jsem uměl a poměrně v krátkém čase jsem sám v sobě realizoval pravdu jeho učení. Vše, co jsem udělal bylo to, že jsem si nepřetržitě udržoval v mysli jeho učení, tvář a slova. Toto mysl přivedlo na konec cesty. V tichosti mysli jsem spatřil sám sebe, takového, jaký ve skutečnosti jsem – ničím neomezený.
Následoval jsem instrukce svého Mistra, zaměřoval jsem mysl na čiré bytí "já jsem" a přetrvával v něm. Sedával jsem v tomto stavu hodiny, s ničím jiným, s pouhým "já jsem" v mé mysli, a brzy se klid, radost a hluboká všezahrnující láska staly mým přirozeným stavem. V něm se ztratilo vše – já, můj Mistr, život, který jsem žil, celý okolní svět. Zůstal pouhý klid a bezmezná tichost."

Nisargadatta Maharaj
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Jana » stř 18. říj 2017 20:06:25

Obrázek

Eckhart Tolle

Počátkem svodoby je poznání, že nejste entitou, která vás ovládá – tj. nejste svou myslí. Toto poznání vám umožňuje mysl pozorovat. Jakmile ji začnete pozorovat, aktivujete vyšší úroveň vědomí.

Začnete si uvědomovat, že za hranicemi myšlení je nesmírná sféra inteligence a že myšlení je jen nepatrným aspektem této inteligence. Také si uvědomíte, že z této sféry pochází všechno skutečně důležité

– krása, láska, tvořivost, radost a vnitřní klid.

A začnete se probouzet.
Jana
moderátor

Předchozí

Zpět na Jana