Artróza

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » pon 04. bře 2019 10:43:03

Ahoj


Díval jsem se na toto video:


A napsal jsem pod video komentář:
"Dobrý den

Koupal jsem se asi dva roky několikrát týdně ve vaně ve vodě, do které jsem sypal lžíci jedlé sody a lžíci hořké soli (chtěl jsem si tím vyléčit exém na noze). Navíc jsem pil několikrát týdně sklenici vody se lžičkou vitamínu C a zase se lžičkou jedlé sody. Pomalu se mi snižovala pohyblivost kloubů a skončil jsem na marodění s artrózou kolene. NEDOPORUČUJI.

Zkoušel jsem pít tu vaši (recept Davida Kaliberky) mineralizovanou vodu, ale nechutnala mi, i když jsem používal slabší koncentrace solí, než jste vy doporučoval.
Zkouším pít destilovanou vodu a ta mi chutná více.
Nejvíce mi chutná (kohoutková) voda z filtru smíchaná s destilkou.
Zkouším se teď řídit při pití vody svojí chutí.

Samozřejmě je nutné k tomu jíst mnoho čerstvého ovoce a čerstvé zeleniny, v tom s Vámi souhlasím.

Zdravím"


David mi na můj komentář neodpověděl, nemá k tomu ostatně ani žádnou povinnost.
Ale já mám pocit povinnosti vás z tohoto fóra varovat před nadměrným používáním solí.
Vím, že jsem se na propagaci solí také podílel a omlouvám se za to.
Dělal jsem to, protože na internetu je spousta informací a ověřit si je můžete jedině vlastní praxí.
Důvěryhodná celospolečensky a zároveň i mnou uznávaná autorita totiž podle mne neexistuje.
Na internetu je ke stažení kniha "Pryč s kyselostí". Tato kniha zamlčuje rizika spojená s používáním solí.
Bohužel účinky solí na organismus jsou plíživé a dlouhodobé. Já jsem užíval jedlou sodu cca 7 let a necítil jsem žádné problémy. Poslední asi 2 roky jsem k tomu navíc používal i soli podle doporučení Davida Kaliberky. A postupně mi začaly tuhnout klouby až do mého nynějšího stavu nemoci v pracovní neschopnosti.
Poslední roky jsem rozhýbával bolavé klouby (hlavně kolena) po zimě větším pohybem na jaře. Letos se mi kolena rozhýbat nepodařilo.
Vlastní praxi jsem si ověřil, že funguje pití destilované vody podle Paula Bragga. Pokorně jsem se k pití destilky vrátil.
Jeho knihu David Kaliberka na videu ukazuje. Možná Paul Bragg zemřel na infarkt, stalo se to ale až v jeho 81 letech.


Všechno špatné je k něčemu dobré. Hledal jsem na internetu něco o artróze a našel jsem tento odkaz:
https://nemoci.ziskejzdravi.cz/arthriti ... chi-pines/


Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod armin » pon 04. bře 2019 22:13:32

Na artrózu je dobrý pomocný lék Condrosulf, jinak třeba sulc a jiné živočišné produkty s obsahem látek potřebných pro tvorbu a regeneraci chrupavek.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Artróza

Nový příspěvekod lklknml » úte 05. bře 2019 9:41:01

Tady je o tom malá diskuze na breatharianu.

Pelvan píše:Vlastní praxi jsem si ověřil, že funguje pití destilované vody podle Paula Bragga. Pokorně jsem se k pití destilky vrátil.
Destilovanou vodu v přírodě nikdo nepije. Protože z oblak dopadne na zem a tam se tudíž něčím kontaminuje. Tedy je třeba ji používat jako lék (nikoli jako panaceum), na nějaké čištění třeba. Je ale třeba si uvědomit, že moč ani pot není destilka. Voda bez jakýkoli příměsí nevede el. proud, kdybychom neměli dostatek minerálů, byl by to náš konec.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » stř 06. bře 2019 9:25:39

armin píše:Na artrózu je dobrý pomocný lék Condrosulf, jinak třeba sulc...


Ahoj Armine

Sulcu jsem loni snědl spoustu a efekt řešící moje potíže to nepřineslo, bohužel.
Condrosulf neznám, máš s ním Ty nebo Tvůj známý nějaké zkušenosti?

Jinak já jím GELACTIV bez nějakého vnímatelného účinku, jenom ho doberu a končím s ním.
Po přečtení jedné diskuse na netu se chystám koupit Alavis pro koně.
Je smutnou skutečností, že o zvířata se umíme starat lépe a levněji než sami o sebe.

Děkuji Ti za info a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » stř 06. bře 2019 9:48:57

Zdeněk píše:Destilovanou vodu v přírodě nikdo nepije...


Ahoj Zdeňku

Teď už v přírodě destilka není, protože je všechno hrozně znečištěné. Ale byly doby, že pršela destilka (a taky pořádně pršelo).
Pak stačilo při dešti otevřít pusu a bylo to.:-)
Ale vážně. Rozumím Tvým obavám a jsem s pitím destilky opatrný, už jsem ji dříve několik let pil. Přestal jsem ji před cca 3 lety pít, protože jsem se obával, že se mi po ní kazí více zuby. Ale kolena jsou větší než zuby a je to také větší bolest, když se pořádně ozvou.

Děkuji Ti za odkaz na diskusi. Ty půsty jsou dobrá věc. Minulý týden jsem v podstatě jeden den půstoval a takový odlehčovací den bych si měl dávat pravidelně...

Zdravím

PS
Dávám sem ty pokyny z úvodního odkazu této diskuse:

"VŠEOBECNÉ RADY

Léčení artritidy je obtížné. Použitím určitých cvičebních a dietních programů lze dostat bolest pod kontrolu a zpozdit nástup následků, jejichž výsledkem je zmrzačení kloubů. Léčební program je třeba přísně dodržovat -právě ta maličkost, kterou považujete za nedůležitou, může být klíčem k úspěchu. Pokud váš lékař nerozhodne jinak, plňte proto rozhodně všechny body programu.

1. Životní styl

A. Každý den se při dvacetiminutovém až dvouhodinovém cvičení v horku nebo na slunci důkladně vypoťte. Sluňte se každý den, hlavu však přitom držte v chladu.

B. Vyvarujte se „bláznivých" diet a neprověřených léčebných kúr.

C. Noste na noc na bolestivých rukou natahovací nylonové rukavice. Elektrická přikrývka může být pro mnohé velkým pomocníkem.

D. Snižte svou váhu mírně pod průměrnou váhu odpovídající vašemu věku a vaší výšce. Nadbytečné kilogramy vyžadují zvláštní údržbu.

E. Vhodným teplým oblečením zabraňte i nejmenšímu prochladnutí končetin, krku nebo uší. Studená pokožka kdekoliv na těle není normální.

F. Dbejte na správné držení těla. Cvičte s každým vdechem hluboké dýchání. Činnost vašeho trávicího systému se zlepší a krevní oběh zrychlí.

G. Místo léků používejte pro tišení bolesti kloubů teplo, půst, hořčičné placky, bylinné čaje, jemnou masáž (aniž by v kloubech vrzalo) a jiné přirozené metody. Parafínová lázeň a zapařovací obklad s aktivovaným uhlím přinesly mnohým velkou úlevu.

H. Vyhněte se tabáku, alkoholu, lékům, doplňkům výživy. Nepoužívejte pleťové krémy, deodoranty a kosmetické prostředky. Mýdlo používejte jen zřídka, parfémované vůbec ne. Na mytí nádobí nepoužívejte příliš detergenty, nádobí důkladně oplachujte.

I. Nevdechujte kouř ani žádné nepříjemné zápachy (včetně hnijícího listí nebo benzínu).

J. Vyhýbejte se zraněním všeho druhu (pohmožděninám, popáleninám, atd.). Existují důkazy, že poranění tkáně iniciuje tvorbu protilátek, které mohou poškozovat klouby. (Lancet May 6, 1972, str. 1019)

K. Vyhýbejte se psům, kočkám, ptákům a všem nemocným zvířatům. U revmatických pacientů byl zaznamenán častější kontakt s domácími zvířaty než u revmatickou artritidou nepostižených lidí.


2. Dietní doporučení

A. Jezte po malých soustech (třetinové velikosti než normální sousto).

B. Mezi sousty odkládejte vidličku.

C. Žvýkejte tak dlouho, až se jídlo promění na tekutou kaši. Teprve pak polkněte (velmi důležité).

D. Mezi jednotlivými jídly nepřijímejte ani kousíček potravy. Nepijte žádné jiné nápoje než vodu.

E. K večeři usrkávejte 1-1,5 dl ovocné šťávy anebo večeři úplně vynechejte.

F. Denně jezte 2-4 meruňky a 3-6 oliv. Při dně konzumujte denně porci třešní.

G. Nejezte současně při jednom jídle ovoce a zeleninu. Nepožívejte žádnou potravu v tekuté formě, jedině když jídlo vynecháváte.

H. Žádné jídlo by nemělo obsahovat více než tři chody.

I. Pokud vám to dovolí vaše váha, držte jednou či dvakrát týdně půst. Půst často přináší úlevu.

J. Jezte stravu s vysokým obsahem vlákniny. Zvláště účinnými jsou nehlazená obilná zrna a ovoce s vysokým obsahem pektinu.

K. Dvakrát týdně vypijte zelený nápoj připravený z petržele, celere, salátu apod. a mrkvové šťávy. Některým lidem pomáhá šálek „alfalfa" čaje denně.

L. Snažte se upravit zácpu a nadýmání.

M. Zachovávejte ve všem pravidelnost.

N. Skupina lilkovitých (mezi něž patří rajčata, brambory, lilek a pepř) je zodpovědná za vznik artritidy asi u deseti procent lidí. I malé množství vám může ublížit. Vzdejte se zcela těchto potravin na zkušební dobu dvou měsíců.

O. Mléko je nosičem baktérie, která může způsobit artritidu. Vzdát se zcela mléka se jeví být moudré, neboť u 75 procent revmatických pacientů se baktérie množí v hrdle a jejich krev obsahuje proti nim protilátky. (Acta Medica Scandinavica 192:231-239, září 1972)


Běžná praxe při artritidě

A. Řiďte se podle hodinek, zejména v průběhu prvního měsíce. Dodržujte jak nejvíce můžete pravidelný řád: v dobách jídla, spánku, vstávání, tělesné hygieny, studia, práce, modliteb, atd.

B. Začněte od prvního dne pravidelně chodit. Choďte tak dlouho, dokud se cítíte příjemně. Postupně délku pro-cházek prodlužujte -až na devět kilometrů denně. Denně se dvakrát vykoupejte v co nejčistší vodě, nepoužívej-te mýdlo. Nasucho vykartáčujte kůži před každou sprchou nebo se omývejte drsným kartáčem.

C. Věnujte se třikrát denně hlubokému dýchání, nadechněte se tak zhluboka, jak dokážete, zadržte dech na dvacet sekund, vydechněte co nejvíce a zadržte dech na deset sekund. Opakujte toto cvičení dvacetkrát, vždy na čerstvém vzduchu. Udržujte správné držení těla při stání, sezení i ležení.

D. Denně aplikujte střídavé horké a studené koupele (pro léčení a na zmírnění bolesti). Plus koupele celého těla nebo jen končetin, podle potřeby. Opakujte jednou až čtyřikrát denně podle rady lékaře. Horká koupel 6 minut, studená 30 sekund.

E. Používáte-li k pití vodu z vodovodu, měla by být destilovaná nebo převařená. Chuť převařené vody zlepšíte po jejím vychladnutí půlminutovým mícháním (a tím provzdušněním).

F. Dvacet minut denně provádějte prohřívací cvičení. Můžete vycházet z kterékoliv dobré příručky.

G. Snažte se být jako sluníčko. Odstraňte ze svého života vztek, vzrušení, úzkost, televizi, filmová představení. Buďte laskaví, mírní, veselí, trpěliví a tiší.

H. Neberte žádné léky. Buďte opatrní při užívání kosmetických prostředků, mýdel a sprejů.

I. Během prvních dvou týdnů udržujte své tlusté střevo v naprosté čistotě. Dvakrát denně aplikujte klystýr, tak dlouho, až voda vytéká naprosto čistá (asi 3 litry).

J. Na začátku léčení držte dvoudenní půst, při něm pijte denně 10 sklenic vody (nebo tolik, aby vaše moč byla zcela bezbarvá).



Třetí den: Snídaně: 3-4 dl čerstvě vymačkané ovocné šťávy Oběd: 2-3 kusy neslazeného ovoce Večeři vynechejte

Čtvrtý den: Snídaně: 2 kusy syrového ovoce, krajíček celozrnného chleba Oběd: Ovoce nebo zelenina -dvě porce, krajíc chleba Večeři vynechejte

Pátý den: Ovocné jídlo (podle plánu na zvláštním listu) Zeleninové jídlo (viz plán)Večeři vynechejte Šestý den: Viz dieta pro artritidu, začněte od tohoto dne


POČÁTEČNÍ DIETA NA ARTRITIDU

Dodržujte striktně po dobu prvních čtyř týdnů

Vynechejte: ocet, uzeniny, nakládané potraviny, konzervované potraviny, těžké rafinované škroby, omáčky, zahušťovadla, káva, čaj, alkohol, limonády, rafinované uhlovodany, bílkoviny, tuky, zákusky, sladkosti, datle, med, sušené ovoce, rafinované oleje, vitamíny, minerály, potraviny které nadýmají, živočišné produkty, koření (pepř, muškátový oříšek, hřebíček) kombinace ovoce se zeleninou, potraviny obsahující aditiva, konzervační látky, připálená anebo převařená jídla, kypřidla, prášek a soda na pečení, nezralé anebo přezrálé ovoce a zelenina, konzervované nebo zmrzlé šťávy, potraviny zpracovávané kvašením.

Používejte umírněně: Sůl, Sladké ovoce, Celozrnné obilniny, Luštěniny

Používejte bez omezení: Zelenina s nízkým obsahem škrobu: chřest, celer, brokolice, okurka, listová zelenina, růžičková kapusta, nať řepy, endivie, salát, hořčice, ibišek, cibule, dýně, malá řepa, mrkev, pastinák, tuřín, špenát, fazolky, mangold, tykev, nať tuřínu a cuketa.

Nedráždivé ovoce: olivy, avokádo, Ovoce s nízkým obsahem škrobu: jablka, meruňky, bobuloviny, ananasový meloun, třešně, hroznové víno, grapefruit, melouny, nektarinky, pomeranče, papája, ananas, hrušky, švestky, vodní meloun.

Poznámka: Nezralá zelenina a kořenová zelenina malé velikosti obsahují méně škrobu."
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod armin » stř 06. bře 2019 9:54:57

Pelvan píše:Condrosulf neznám, máš s ním Ty nebo Tvůj známý nějaké zkušenosti?


Condrosulf mi předepsal ortoped, když jsem u něj před lety byl s bolestmi kyčelního kloubu. Po měsíci užívání bolesti zcela zmizely a už se nevrátily. To už bylo před lety. V lékárně mi říkali, že je dobré kůru po roce opakovat. Takže když mne začaly bolet kolena, tak jsem si Condrosulf koupil v lékárně sám a opět to zabralo. Od té doby, hlavně v létě, když intenzivně pracuji na chalupě si zhruba měsíc beru preventivně. Po schodech nahoru dolů teď běhám jako srnka (skoro :) ).
Je dobré kůru kombinovat s pohybem (říkal ortoped) aby se chrupavky prokrvovaly a pod vlivem léku s obsahem potřebných látek trochu regenerovaly. (plavání, jízda na kole atd.)
Problém je v tom, že je to dost drahé. 800mg je jen na předpis a asi s doplatkem (už se nepamatuji) - to by člověk musel k ortopedovi, volně je prodejný jen 400mg (berou se tedy 2 tobolky)

Zkoušel jsem to asi před dvěma měsíci také na tchánovi, který jde za měsíc na výměnu kolenního kloubu, ale jemu to už nepomohlo.
Tchán jezdil s kolenem pravidelně do lázní v Jáchymově a údajně se to vždy trochu zlepšilo. Ale teď už skoro nemůže chodit.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Artróza

Nový příspěvekod Tara » stř 06. bře 2019 12:42:25

Má někdo zkušenosti s ALAVISEM (pro koně)?
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Artróza

Nový příspěvekod Jana » stř 06. bře 2019 16:02:38

Dcera říká, že jejím koním koňský Alavis pomáhá.

Jinak se už vyrábí i Alavis pro lidi.

U obou odkazů jsou recenze a zkušenosti těch, co jedno nebo druhé zkusili.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6877
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » stř 06. bře 2019 21:05:14

Ahoj armine

Děkuji Ti za osobní svědectví a doporučení. Nechám si ten Condrosulf v záloze.

Stejně se domnívám, že nejdůležitější jsou ty pravidelné hladovky alespoň jednodenní.
A do těch se mi právě nechce.
A do těch právě musím jít.
To je asi to: "Děj se vůle Tvá!"

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod Tara » stř 06. bře 2019 21:37:02

Jana píše:Dcera říká, že jejím koním koňský Alavis pomáhá.

Jinak se už vyrábí i Alavis pro lidi.

U obou odkazů jsou recenze a zkušenosti těch, co jedno nebo druhé zkusili.

Díky, Jani. Četla jsem ty recenze, jsou vesměs pozitivní...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 07. bře 2019 10:54:14

Ahoj Zdeňku

Louskám tento Tvůj odkaz:
http://breatharian.eu/forum/viewtopic.php?f=56&t=578

A našel jsem toto:
http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cislo ... 2005021801
"Krok třetí: Očista kloubů
V kloubech se nám díky nesprávné životosprávě usazují různé soli (mj. soli kyseliny močové), které je možné vyplavit pomocí odvaru z bobkového listu (vavřín). Připravíme si odvar z 5 g bobkového listu, který 10 minut vaříme ve 3 dcl vody a necháme jej v termosce minimálně 3 - 4 hodiny louhovat (nejlépe přes noc). Odvar přecedíme (ponecháme v termosce, aby zůstal teplý) a popíjíme malými doušky v průběhu 12 hodin (nikdy ne najednou, mohlo by dojít ke krvácení!). Kůru zopakujeme po 3 dnech, potom ještě jednou po týdnu a během prvního roku každé čtvrtletí.

Tuto kůru musí vždy předcházet očista střev, jinak by rychlé uvolnění usazených látek proběhlo nejprve ve střevech a mohlo by dojít k zdravotním problémům. Často i tak dochází první den k bouřlivějším reakcím. Je proto vhodné udělat si večer před spaním klystýr. Vhodné je dodržovat lehkou dietu, případně alternativní půst s pitím ovocných šťáv a vody.

Poctivě provedená kůra nás zbaví mnohaletých bolestí a únavy kloubů i páteře. Pro muže je zajímavý i další efekt, kterým je posílení libida a erekce."

Ještě jsem to nezkoušel, ale uvažuji o tom.

Děkuji a zdravím

PS
Zatím piji čaj na klouby od Doktora Čaje a také dneska zatím nejím.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod Petra » čtv 07. bře 2019 11:32:54

Stále se ráda vracím ke knize Revmatismus- Rady nemocným od Doc. Mudr. Václava Rejholce CSc. z roku 1982. Tenkrát mi ji dali moji rodiče pro mého manžela, kterého zrovna něco pobolívalo.
Nevím, jestli se dá ještě dostat.
Pan dokor to tam všechno přehledně a lidsky rozebírá - od revmatické horečky přes polyarthritis, Bechtěra, dnu až k těm artrozám.

Před lety jsem měla pocit, že mi začíná v rukou polyarthritis. Trochu i v zápěstích. Moje lékařka mi tenkrát navrhla speciální, homeopatický lék. Do té doby jsem homeopathii považovala za nesmysl, ale on opravdu pomáhal. Přimo jsem cítila, jak se mi klouby prstů uvolnují ze zuhlosti v okamžiku, kdy jsem ty homeopatické kapky brala. :D

Když se mi před deseti lety začalo ozývat jedno koleno (to, které jsem nevědomky stále zatěžovala), tak jsem to zase vzala přes homeopathii a Revmatismus od doktora Rejholce. Např. jeho rada si stoupnout na nějaky stupínek a jednu nohu nechat viset dolů je pro koleno opravdu blahodárná - alespon pro mne to tak je.

O svoje milovaná kolíinka :D (tolik let mě věrně sloužila a dál slouží) ted stále pečuji a cvičím.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Artróza

Nový příspěvekod Linda » čtv 07. bře 2019 12:31:38

MUDr.David Hawkins:

"Hněv, zejména chronická hněvivost má škodlivé účinky na tělesné orgány a výzkum v psychosomatické medicíně prokázal souvislost potlačovaného hněvu s hypertenzí, s artritidou a s celou řadu dalších onemocnění.

Norman Cousins, který byl po tři desetiletí šéfredaktorem amerického časopisu Saturday Review, se pomocí smíchu sám vyléčil z vážné fyzické nemoci. Napsal knihu Anatomie nemoci očima pacienta - knihu o vlastní zkušenosti, jak se uzdravil z paralyzujícího onemocnění artritidou pomocí velkých dávek vitaminu C a břišním smíchem, který v něm vyvolávaly filmy, v nichž vystupovali bratři Marxové. Zjistil, že smích má anestetický účinek, který dokázal na dvě hodiny zmírnit jeho bolesti. Smíchem je možné se odevzdávat. Prostřednictvím smíchu Cousins prostě stále uvolňoval nevědomý emoční tlak a rušil negativní myšlení. To mělo za následek velmi pozitivní a blahodárné změny v jeho těle a usnadnilo to jeho konečné uzdravení."


Zjistila jsem, že opravdu funguje to, co zjistil u sebe i u svých pacientů Dr. Hawkins: že rozpouštění odporu a negativních pocitů, které jsme si vůbec nemuseli uvědomovat, vede k uzdravování i z nemocí, které odborníci diagnostikovali jako příliš pokročilé a už nevyléčitelné. Tady Dr. Hawkins píše, z čeho všeho se tím sám uzdravil.

I moje artritida byla čím dál horší a nakonec jsem skončila na berlích. Celé další dva roky jsem nebyla schopná bez nich udělat ani krok, žádné ty doporučované přípravky už nepomáhaly.

Pak jsem objevila knihy Dr. Hawkinse a protože je nenapsal žádný teoretik nebo šarlatán, ale lékař, který tuhle metodu přímo v praxi ověřil, začala jsem dělat to, co jemu i jeho pacientům zafungovalo. Postupně se i mně všechny ty dost kruté a bolestivé poruchy díky vytrvalému rozpoznávání tehdy "docela samozřejmých" negativních psychických reakcí (ať se týkaly čehokoliv) rozpouštěly a dneska v 85 létech chodím pružně, jako zamlada - po berlích a kdysi lékaři diagnostikované vážné artritidě ani stopy. Prášky už dlouho neberu vůbec žádné a u doktora jsem nebyla, ani nepamatuju, vlastně už ani nevím, ke kterému patřím.

Opravdu se mi tak pořád znovu potvrzuje, že všechny nemoci, fyzické dysfunkce a poruchy mají svoje příčiny v naší psychice; a když si ty psychické důvody začínáme ochotně uvědomovat, kdykoliv se objeví, přijímají se a pozorují se jako tvary Energie, dokud se nerozplynou, postupně se tím rozpouštějí a úměrně tomu mizí i zdravotní poruchy, samy od sebe.

PS. Jak uzdravování tímhle způsobem praktikovat? Podrobně to vysvětluje Dr. Hawkins tady.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: Artróza

Nový příspěvekod armin » čtv 07. bře 2019 14:16:55

Linda píše:Opravdu se mi tak pořád znovu potvrzuje, že všechny nemoci, fyzické dysfunkce a poruchy mají svoje příčiny v naší psychice; a když si ty psychické důvody začínáme ochotně uvědomovat, kdykoliv se objeví, přijímají se pozorují se jako tvary Energie, dokud se nerozplynou, postupně se tím rozpouštějí a úměrně tomu mizí i zdravotní poruchy, samy od sebe.


Tohle bych řekl že je nejúčinnější a nejbezpečnější metoda. Ale málo kdo je schopen ji praktikovat. A získat tu schopnost "jak to udělat" to odevzdání, jak si všímat a pouštět čeho se držíme, na čem lpíme, jak se rodí naše emoce atd. je dlouhodobá záležitost.
Je to ale asi ta nejsmysluplnější věc, co můžeme v životě dělat (pro nás i pro naše okolí). A jak se tuším v Bhagavadgítě píše. "Nic, co na této cestě bylo započato, není ztraceno, a dokonce i velmi malý pokrok vysvobozuje od velikého strachu. To lpění, potřeba něčím být, něco mít, bolest atd. mají kořen ve strachu ega ze svého zániku.

S tím bobkovým listem bych byl opatrný. Nesmí se například kombinovat s léky na ředění krve. A obávám se, že podobně jako jiné léčivé bubliny (kombucha, rýmovník atd.) zase splaskne, ale vedlejší škodlivé účinky vyšších dávek bobkového listu zůstanou.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Artróza

Nový příspěvekod lklknml » čtv 07. bře 2019 15:49:54

Linda píše:Pak jsem objevila knihy Dr. Hawkinse a protože je nenapsal žádný teoretik nebo šarlatán, ale lékař, který tuhle metodu přímo v praxi ověřil, začala jsem dělat to, co jemu i jeho pacientům zafungovalo. Postupně se i mně všechny ty dost kruté a bolestivé poruchy díky vytrvalému rozpoznávání tehdy "docela samozřejmých" negativních psychických reakcí (ať se týkaly čehokoliv) rozpouštěly a dneska v 85 létech chodím pružně, jako zamlada - po berlích a kdysi lékaři diagnostikované vážné artritidě ani stopy. Prášky už dlouho neberu vůbec žádné a u doktora jsem nebyla, ani nepamatuju, vlastně už ani nevím, ke kterému patřím.

Obrázek
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Artróza

Nový příspěvekod lklknml » čtv 07. bře 2019 15:59:31

Pelvan píše:V kloubech se nám díky nesprávné životosprávě usazují různé soli (mj. soli kyseliny močové), které je možné vyplavit pomocí odvaru z bobkového listu (vavřín). Připravíme si odvar z 5 g bobkového listu, který 10 minut vaříme ve 3 dcl vody a necháme jej v termosce minimálně 3 - 4 hodiny louhovat (nejlépe přes noc). Odvar přecedíme (ponecháme v termosce, aby zůstal teplý) a popíjíme malými doušky v průběhu 12 hodin (nikdy ne najednou, mohlo by dojít ke krvácení!). Kůru zopakujeme po 3 dnech, potom ještě jednou po týdnu a během prvního roku každé čtvrtletí.

Tuto kůru musí vždy předcházet očista střev, jinak by rychlé uvolnění usazených látek proběhlo nejprve ve střevech a mohlo by dojít k zdravotním problémům. Často i tak dochází první den k bouřlivějším reakcím. Je proto vhodné udělat si večer před spaním klystýr. Vhodné je dodržovat lehkou dietu, případně alternativní půst s pitím ovocných šťáv a vody.

Ahoj Pelvane,
tu bobkovou kůru znám, mám sáčky bobkového listu ve skříni, už léta, neb jsem se k tomu ještě jaxi neodhodlal :-). K šankhaprakšálaně ale jo a je to bomba. Protože jsem jí náhodou udělal 2 dni před 3týdenním půstem a ten pak byl značně, značně snazší (někde jsem v knize o jóginských technikách četl, že má podobný účinek jako 40denní půst, tak jsem se tomu smál, ale teď už se nesměju). Můj vynález je, že to spojím, plynule navazuji na očistou žlučníku (na novoluní nebo úplněk), protože se pak nemusí skoro vůbec cvičit.
Mohl bys příležitostně změřit CRP krve, jestli nemáš zánět, a podle toho ev. upravit stravu.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Artróza

Nový příspěvekod Petra » čtv 07. bře 2019 16:14:38

:D
Vypadá to, že každému funguje něco jiného. To je ta různorodost. A tak at' si v tom každý (s kloubními problémy) vybere to, co u něho bude fungovat, co pomůže i jemu.

:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Artróza

Nový příspěvekod Petra » čtv 07. bře 2019 16:33:18

Linda píše: Postupně se i mně všechny ty dost kruté a bolestivé poruchy díky vytrvalému rozpoznávání tehdy "docela samozřejmých" negativních psychických reakcí


U mně zatím naštěstí k žádným bolestivým poruchám nedošlo a jsem za to velmi vděčná. Asi ve 14 letech mi zjistili, že mám nad křížem dva povotočené obratle (zřejmě po kotoulu letmo, kdy jsem se "nezbalila"). Doktorka mi řekla, že když nebudu chodit na ten ..hm, jak se to jmenovala? - tělocvik, takže budu mít jednou přišerné bolesti. Na tělocvik jsem nechodila, ale vzala jsem její varování vážně. Našla jsem si cvik na záda, který od těch 14 let až do dneška každé ráno cvičím a dbám, aby mě nikdy nebylo na záda zima. Nemám ráda průvan. Záda mě nikdy nebolela (díky za to :) ) a na svůj věk jsem kvůli tomu cviku pořád dost ohebná.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » pon 11. bře 2019 10:54:04

Petra píše:Našla jsem si cvik na záda, který od těch 14 let až do dneška každé ráno cvičím a dbám, aby mě nikdy nebylo na záda zima. Nemám ráda průvan. Záda mě nikdy nebolela (díky za to ) a na svůj věk jsem kvůli tomu cviku pořád dost ohebná.


Ahoj Petro

Co je to za cvik?
Já při bolestech zad začnu posilovat a cvičit břišní svaly a celý předek těla, aby se vyrovnala svalová disbalance.
Zádové svaly potřebují naopak protáhnout a relaxovat.
Musí se to dělat na tvrdé podložce, koberec a karimatka je ideální (ne na posteli).

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » pon 11. bře 2019 11:08:27

Zdeněk píše:Mohl bys příležitostně změřit CRP krve, jestli nemáš zánět, a podle toho ev. upravit stravu.


Ahoj Zdeňku

Stravu jsem upravil dost. Nekafuji a omezil jsem hodně bílé pečivo a maso. A hlavně nesolím jídlo! Bolest v noze mi v tomhle hodně pomáhá.:-)

Děkuji Ti za zajímavé odkazy.
Šankhaprakšálanu jsem dělal jen jednou asi před 18 lety a nešlo to ze mě, klystýr jsem neměl, tak jsem pořád pil tu slanou vodu a pořád cvičil ty cviky. Trvalo to snad 2 hodiny a bylo to hrozný, ale potom mi bylo fajn, když se to nakonec povedlo.
Asi bych si jí měl zopáknout a žlučník vůbec neřeším, to by bylo taky potřeba. Mám prostě zanedbanou údržbu těla.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Další

Zpět na O psychosomatice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron