Artróza

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Re: Artróza

Nový příspěvekod lklknml » pát 05. dub 2019 9:32:12

Ahoj Pelvane,
tipuju, že nejdůležitější je přestat se spoléhat výhradně na někoho jiného (lékaře apod.), ale zapojit vlastní úsilí, vlastní aktivitu, vžít se do toho, čili nebýt pasívním objektem léčky, ale aktivním subjektem, tím, kdo léčí (což předpokládá víru v to - někde vyšla studie, že i u oficiálně podávaných léků je placebo efekt asi 60%).

Mě od lehké artrózy pomohl Kruh přátel Bruno Groeninga, jak jsem se už někde zmínil. Vzpomínám před léty, jak mi baba na neurologii podala takový letáček o polyneuropatii, co mi diagnostikovali, že je to neléčitelné a musíme to "držet v šachu". Poly... co?! A jaký šachy?! Jsem to začal hledat na internetu a v nějaké diskuzi nějaký polyneuropatický nešťastník psal, že už je tak unaven, že už ani nemůže ťukat do klávesnice... No dopr... to radši umřu hlady, řekl jsem si a držel 3týdenní hladovku a píchal si při tom injekce B12. A potíže zmizely (opakované neurologické vyšetření ale nemám, takže jestli jsem se oficiálně vyléčil nemám potvrzeno).

Teď se zabývám autopatií, ty rituály s Čehovského (ne zrovna levnou a rychle se znehodnocující) lahvičkou mi připadají dost hloupé, ale je vidět, že s tím má výsledky a nemalé. Budou za tím asi jemné energie a asi budou mít něco společného s Greoningem, to by mě zajímalo co. Vyhmátnou podstatu a aplikovat ji bez pověr a rituálních tanečků.

Ale já jsem takovej lempl, jakmile mám nějaké zdravotní potíže a ony ustoupí, hned se moje mysl zabývá něčím jiným, "atraktivnějším", čili já mám tak co Taře vyčítat :). Ale od toho tu jsme, abychom se "povzbuzovali".

MILÝ ČTENÁŘI, JSI-LI SEBEVÍCE NEMOCEN, NIKDY NEZOUFEJ. DOKUD JE DUŠE V TĚLE, MŮŽEŠ SE UZDRAVIT píše náš fenomenální hypnotizér Břetislav Kafka ve své knize Nové základy experimentální psychologie a popisuje svoje vlastní nemoci, které se mu podařilo vyléčit včetně návodu jak na to.

Jak neustále opakuje Martina Kociánová Mějte se hezky a hlavně pro to něco dělejte, nikdo jiný to za vás neudělá.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » pát 05. dub 2019 11:11:37

Ahoj Zdeňku

Děkuji Ti za zajímavé odkazy.

Na téhle adrese jsem zaregistrovaný:
https://www.bruno-groening.org/cs
Ozval se mi mailem nějaký pán, že mi dají vědět, až něco bude. Asi nic zatím není...

Zdravím


PS pro Taru
Něco se musí zkoušet neustále.
Dostal jsem se přes SMS v mobilu k této nabídce:
"Bolest pomíjí za 8 minut!
https://scientificnewsforyou.com/420/ma ... m-med/gps/"
Koupil jsem si od nich dvoje magnetické vložky za 2400 Kč.
Mít je v botách je zajímavý pocit - jako kdyby mne to hřálo od chodidel nahoru do nohou.
Při sedavém zaměstnání se to dá celkem dobře vydržet, ale na dlouhé chození jsem si je musel z bot vyndat...
Používám ty vložky nepravidelně, ale možná mi i tak trochu pomohly.
Za 8 minut ale ta bolest nepominula, tak to nefunguje!
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod armin » pát 05. dub 2019 13:22:01

Tara píše:Myslíš, že to, že to máme jinak, je tím, že jsem žena a ty muž,


To nevím. Ale je možné, že muži k tomu mají větší dispozice. Že jsou více biologicky disponování k boji na život a na smrt, kdy jde bolest a zdraví stranou. Něco je v tom momentě důležitější a celá bytost k tomu musí být soustředěna.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Artróza

Nový příspěvekod armin » pát 05. dub 2019 13:33:35

Ještě jsem si vzpomněl, že pan Tomáš na otázku: "jak poznáme, že jsme sešli z duchovní cesty"
říkal: "podle toho, že se vám začne všechno dařit"
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Artróza

Nový příspěvekod Jana » pát 05. dub 2019 14:27:24

armin píše:... pan Tomáš na otázku: "jak poznáme, že jsme sešli z duchovní cesty"
říkal: "podle toho, že se vám začne všechno dařit"



Dokud je tady ztotožnění s tím, čemu se může nebo nemusí dařit, tak je tady vždycky zbloudění z duchovní cesty.

A když tady nic takového není, tak tady není ani žádná duchovní cesta, Vesmír se stará.

A těžko mluvit o tom, že by se mu to nedařilo.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » sob 06. dub 2019 19:11:07

Ahoj


Jasně, že lze artrózu chápat jako tělesný projev psychosomatických problémů s duchovním přesahem.
Mně jde ale o jednoduchou první pomoc člověku, který má bolesti a chce se jich rychle zbavit.

Takže jsem si položil základní otázku:

Čím je artróza způsobena na rovině těla?
Domnívám se, že důvodem bolestí je zanesení kloubů různými solemi nerostného původu.

Další otázka je logická:
Jak se lze artrózy zbavit na rovině těla?

Nejjednodušší cestu vidím na jedné straně ve změně pitného režimu (hodně pít hlavně vodu) a na druhé straně je nutné omezit příjem solí do těla (Příjem se většinou děje buď pitím mineralizovaného nápoje nebo jídlem nebo koupelemi v solném roztoku.).

A jsme u základních problémů:

Co nepít a co naopak pít a kolik toho pít?

Co nepít?

Určitě nedoporučuji nikomu pít osolenou vodu na rozdíl od pana DK z úvodního videa tohoto tématu.
Stejně tak je podle mne nezdravé pití minerálních vod a to jak balených tak i přímo nabraných z minerálních pramenů.

Zrádnost pití těchto nápojů tkví ve faktu, že krátkodobě (hned po napití) se může člověk cítit dobře a může to pití na něho mít i povzbudivé účinky. Dlouhodobě (měsíce a roky takového popíjení) se však může takové pití u něho začít postupně projevovat poznenáhlu a plíživě různými potížemi. Nejdříve se objevuje zatuhlost kloubů a později se dostaví i bolest kloubů.
Ze stejného důvodu jsou ke konzumaci nevhodné slané polévky.

U nápojů se zde nebudu zabývat koncentrovanými šťávami a džusy.
Pokud mám něco z těla vymýt, měl by se použít nápoj se slabou koncentrací příměsí nebo ideálně nápoj bez příměsí.

Limonády jsou standartně konzervované kyselinou citrónovou, která je zdraví škodlivá, tak to prosím nepijte!
Výjimkou jsou coca-cola a pepsikola, ty jsou konzervované kyselinou fosforečnou, která je zdraví prospěšná. Tyto nápoje jsou však velmi přeslazené a tak je pijte jenom sporadicky.
Umělá sladidla obsažená v takzvaných light nápojích jsou mnohem škodlivější než cukr, také to nedoporučuji pít!

Zbývá nám k pití voda.

Nedoporučuji pít vodu sycenou oxidem uhličitým. Každá bolest v těle znamená zánět a každý zánět znamená nedostatek kyslíku v těle. Voda sycená oxidem uhličitým v konečném důsledku způsobuje ještě větší nedostatek kyslíku v těle, protože se do krve váže místo kyslíku oxid uhličitý z takto sycené vody.

A co pít?

Balenou vodu používám jenom v nouzi, protože skladování takových nápojů může být hlavně v létě problematické.
Kohoutková voda je znečištěná chlórem a její složení se možná během let také mění spíše k horšímu.
Doporučuji si doma proto namontovat filtr na vodu.

Já jsem si již před lety koupil (pod vlivem čtení na stránkách <http://www.pust.cz>) destilační přístroj a nyní jsem se při svých kloubních potížích k pití destilované vody pokorně vrátil.

Protože se bojím příliš rázné demineralizace, míchám si kohoutkovou vodu s destilovanou vodou dohromady v přibližně stejném podílu množství jedna ku jedné.

Kolik toho pít?

Piji přibližně 1/2 litru vody ráno po probuzení. Nějaké dcl vody vypiji během dne a přibližně další 1/2 litru vody večer před usnutím a během noci mám u postele sklenici vody pro případ žízně. Dohromady to může dělat něco přes 1 litr vody za den, když není horko.
Uznávám, že to není mnoho, možná i proto mám ty své potíže.

Měl bych pít trochu více, ale co?

Káva není řešení, sice ji občas piji, ale to jde spíše do mínusu a dehydratuje to tělo.
Dá se pít čaj. Existuje i čaj na kloubní potíže a je výrazně hořké chuti.
Udělám si ho občas hrnek, ale pití jednoho druhu čaje musí být krátkodobé po dobu maximálně několika týdnů.
To se dočtete u všech pokynů týkajících se fytoterapie.

Já se však asi budu muset léčit z artrózy několik měsíců, pokud jsem si slanou vodou škodil několik let.

Našel jsem řešení.
Kupuji si lahvové pivo a doma si ho míchám s destilovanou vodou zase v poměru jedna ku jedné.
Je to docela dobré, také je to hořké podobně jako ten kloubní čaj a navíc to skutečně zahání žízeň.

Pokud někdo chodíte na pivo, tak víte, že po několika vypitých pivech (zvláště dvanáctek) se stává, že žízeň neklesá, ale naopak stoupá.

U těchto nízkostupňových pivech se tento paradoxní efekt tolik neobjevuje. To moje odhadem pětistupňové pivo krásně zahání žízeň.

Taktéž lze pít vinný střik. Je to určitě vhodnější, než pít neředěné víno.


Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod Jana » ned 07. dub 2019 6:20:23

Pelvane, někdy u bolavého zubu nepomůže ani změna životního stylu, ani změna myšlení, ani duchovní probuzení, pomůže jen jeho vytržení.

Potkala jsem vícero lidí s endoprotézou, kteří říkali, že kdyby tušili, jak to pomůže, tak bych se tak dlouho netrápili a nechali si kloub vyměnit už dřív.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » ned 07. dub 2019 19:56:41

Ahoj Jano

Ono je to také o důvěře k doktorům a tu já nemám.

Nechci to zakřiknout, ale zdá se mi, že je ta moje pravá noha už mnohem lepší.
Pravá noha, to je můj vnitřní kluk podle Ivy Radulayové.

ÚLOHA MUŽE A ŽENY. SEBELÁSKA NENÍ SOBECTVÍ! - Iva Radulayová na SG19 - 16. 4. 2018
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » ned 07. dub 2019 20:03:44

Ahoj


Nedá mi to, abych se nezmínil o svém setkání s oficiální medicínou při své artróze.
Když jsem si při rozhýbávání své nohy zadřel svoje koleno tak, že jsem nemohl chodit, musel jsem si zařídit neschopenku.

Nešel jsem k lékařům, aby mi pomohli, tak naivní už nejsem.
Potřeboval jsem jenom legalizovat svoji nepřítomnost v práci.

Můj stav byl podle mne následující:
Měl jsem zanesené klouby solemi a moje tělo na to správně reagovalo bolestí, aby mě upozornilo na to, že se mám snažit pročistit.

Zašel jsem tedy za svojí doktorkou a, protože ona je fakt hodná, napsala mi k práškům na bolest (které škodí žaludku) i prášky na žaludek.
Pak jsem zašel ještě k ortopédovi a, protože on už tak hodný nebyl, napsal mi tytéž prášky na bolest už bez těch prášků na žaludek.
Také se mi ortopéd hrnul na to koleno s injekcí v ruce. Na moji otázku: "Je ta injekce povinná?", odpověděl "není" a zase injekci naštěstí schoval.

Všechny ty prášky mám netknuté a vystavené na polici, abych každý den viděl, co by mě čekalo, kdybych uvěřil doktorům, a bral ty jejich medikamenty.
Měl bych dál zanesené klouby solemi, ale moje tělo by na to nesprávně nereagovalo bolestí kloubů, a tak by mě neupozornilo na to, že se mám snažit pročistit.
Místo toho by mě ale asi bolel žaludek po těch práškách na bolest. Kvadratura kruhu v praxi nebo také hlava XXII, kdo jste to četli.
Původní problém by se nevyřešil, jenom by byl zamaskován a vznikl by mi problém nový, uměle vytvořený. A možná tento nový problém by byl ještě nebezpečnější, než byl ten původní problém.
Měl bych pak díky doktorům problémy dva, měl bych pořád zanesené klouby a navíc bych měl asi i zkažený žaludek.


Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » úte 16. dub 2019 8:00:59

Ahoj Zdeňku

Zdeněk píše:Teď se zabývám autopatií, ty rituály s Čehovského (ne zrovna levnou a rychle se znehodnocující) lahvičkou mi připadají dost hloupé, ale je vidět, že s tím má výsledky a nemalé. Budou za tím asi jemné energie a asi budou mít něco společného s Greoningem, to by mě zajímalo co. Vyhmátnou podstatu a aplikovat ji bez pověr a rituálních tanečků.


Jemné energie znali buddhističtí mniši ve staré Číně a Čehovský z těchto tradic podle mne vychází.
Tito mniši měli džbány nebo džbánky (už nevím jak se to jmenovalo). Do těchto džbánků nabírali vodu (nebo nechali tu vodu těmi džbánky protékat podobně jako se to děje v autopatické lahvičce) a tím tu vodu potencovali svojí ušlechtilou energií. Taková voda byla léčivá jak pro ně tak pro ostatní lidi i pro celou krajinu.
V Japonsku podobně postupoval zenový mistr Dógen, který na mostě "poloviční naběračky" nabíral naběračkou vodu z řeky, polovic vody si nalil do nádoby pro svoje použití a zbylou polovinu vody opět vylil zpátky do řeky. Takto potencovaná voda navrácená do řeky opět mohla prospívat ostatním lidem i celé krajině.

U autopatie lidé dávají pozornost té vodě v lahvičce a právě ta pozornost soustředěná na vodu spolu s protékáním této vody, oboje dohromady, tuto vodu potencuje a dělá ji léčivou.

Se domnívám a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod lklknml » stř 17. dub 2019 17:30:21

Ahoj Pelvane,
No tak šup, vyzkoušej a dej vědět. :)
Hle zde, cituji:
Muž (*1959) s artrózou 3. stupně
První kontakt v listopadu 2012: sportovec – trenér, trpí často na virové infekty a angíny, kdysi měl žloutenku typu A, největší problém je pokročilá artróza v kyčlích a kolenou, méně intenzivní je v ramenou. Bylo na něm vidět, že jej každý pohyb bolí.
Doporučení:
• 4 týdny 1,5 litru střídavě slina a dech var 3x týdně
• 2 týdny stejné preparáty, ale již jen 2x týdně
• 6 týdnů stejné preparáty v potenci 3 litrů, 2x týdně
Symptomy:
• již po prvních aplikacích cítí „ukrutnou chuť a sílu“, preparáty působí jako přirozený doping. Aplikuje autopatii proto ještě častěji
• přestal mít chuť na kávu, alkoholu může pít jen malé množství, jinak jej začne pálit žáha
• na konci série autopatických preparátů ze 3 litrů jej začínají bolet klouby v ramenou, kde ale artróza není tak pokročilá jako v pánvi a kolenou (Heringovy zákony – shora dolů). Bolest je ale jiná než dříve, jakoby klouby uvnitř pálily
Klient pokračuje podle stejného plánu dál a zvyšuje na 4,5 litrů, slina a dech var.
Symptomy:
– Bolesti v ramenou se stupňují. Hýbe se jen silou vůle.
Snížení potence na 3 litry, bolest v kloubech se zredukovala. Po několika týdnech zvýšil na 4 a poté pokračuje s 5 a 6 litry.
 Úspěchy po 18 měsících Autopatie (květen 2014):
• není již téměř vůbec nemocný, angíny a chřipky ustaly, jakmile cítí, že se něco blíží, aplikuje autopatii
• změnil své stravovací návyky, zhubl 15 kg, vypadá výborně
• bolesti v kloubech napadených artrózou se silně zredukovaly
• psychicky je v pohodě
 Pokračování:
• postupně se dostal na potenci ze 12 litrů a aplikoval střídavě slinu a dech var. Bolesti kloubů zcela ustoupily. Vždy, když „na něj něco lezlo“, aplikoval 4-6 litrů.
• v srpnu 2014 měl úraz na kole (polámaná lopatka, propíchlé plíce, vykloubené rameno, polámaná žebra). Byl dlouho v nemocnici a na rehabilitaci. Jeho zranění se ale rychle hojilo, traumatologové tak dobrou rekonvalescenci nepředpokládali
• po návratu z nemocnice se vrátil k 6 litrům (slina a dech var). Doporučila jsem mu kombinaci s nevařenými preparáty a pomalé zvyšování ředění. Dlouhou vynucenou nečinností přibral 9 kg a tak má zase co dělat, aby se opět dostal do formy.

Tady na to máš knihu.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 18. dub 2019 6:50:16

Ahoj Zdeňku

Děkuji Ti za inspiraci, pana Čehovského znám.
Byl jsem předloni na jedné celodenní akci pana Čehovského. Mám od něj koupenou lahvičku ještě nevybalenou.
Koupil jsem si tam jeho knihu a upevnil jsem si přesvědčení, že domácí filtr na vodu je nutný, protože ani autopatie na chlorované kohoutkové vodě z vodovodu nefunguje. Filtr jsem měl však namontovaný doma již z dřívějška, tak jsem nemusel nic zařizovat.

Považuji autopatii za dobrou metodu, ale prosté pití čisté vody podle knihy "Šokující pravda o vodě" mi připadá mnohem jednodušší. Asi jsem líný, ale léčím se hlavně tím pitím destilované vody a ono to funguje a artróza ustupuje.
Samozřejmě se cítím takový trochu oslabený, ale klouby mne už tolik nebolí.

Pokud se Ty léčíš autopatií, můžeš sem napsat, jak Ti to funguje. Mně se do toho nechce mimo mojí lenosti i protože se mi nechce plýtvat vodou při tomhle počasí, kdy nezaprší a nezaprší.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » pát 19. dub 2019 12:26:42

Ahoj Zdeňku

Zdeněk píše:MILÝ ČTENÁŘI, JSI-LI SEBEVÍCE NEMOCEN, NIKDY NEZOUFEJ. DOKUD JE DUŠE V TĚLE, MŮŽEŠ SE UZDRAVIT píše náš fenomenální hypnotizér Břetislav Kafka ve své knize Nové základy experimentální psychologie a popisuje svoje vlastní nemoci, které se mu podařilo vyléčit včetně návodu jak na to.


Nejvíce mne od Břetislava Kafky oslovilo následující:
"...Abych posílil ducha i tělo, pravidelně každý šestý den držím naprostý 36hodinový půst. Každému doporučuji. Až to zkusíte 4-6krát, poznáte jeho cenu. Ani nedostanete chuť na jídlo, naopak, vaše přirozenost se postního dne nebude moci ani dočkat. Do studené vody se ponořuji denně..."

K tomu půstu i třeba jenom jednodennímu se odhodlávám již léta a pořád se k tomu nemohu dokopat.
Je fakt, že při mém posledním zhruba týdenním marodění s artrózou jsem navíc ještě chytil virózu a jenom jsem ležel, bolela mne noha i hlava a v podstatě jsem tehdy skoro celý den nic nejedl, jenom jsem pil. Ale klasická hladovka to přece jen nebyla.
Pokud byste se někdo chtěli k hladovění přidat nebo mne psychicky podpořit k tomu mému hladovění, tak budu rád.

Mám totiž (někde jsem to vyčetl) ještě jednu teorii k artróze.
Artróza totiž může souviset i s parazity v těle a ti paraziti zase mohou souviset například s banální rýmou, hlavně s tou zadní rýmou, která člověka nutí tu nudli polykat. Tím polykáním se uskutečňuje kompletní vývoj parazitů během jejich pobytu v těle z larvy v dospělé jedince. Samozřejmě se snažím to pravidelně vychrchlat do záchodu, ale vždy se mi to nepodaří.
Parazité pak putují po těle a usazují se často i v kloubech a způsobují tam záněty a artrózu.
Právě taková rýma mě teď trápí a hladovka by mi mohla pomoci - možná.
Zatím proti parazitům (a i protože mi to docela chutná) přidávám skoro do všech jídel feferonky a česnek a snažím se hodně jíst salátové okurky.
A právě výše zmíněné hladovění, samozřejmě opakované hladovění pro likvidaci parazitů v různých stádiích vývoje a také pro řešení opakovaných nákaz, je prý nejúčinnější metoda likvidace parazitů v těle.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod lklknml » pát 19. dub 2019 15:04:21

Pelvan píše:Právě taková rýma mě teď trápí a hladovka by mi mohla pomoci - možná.

Jo, to pomůže.
Ale na parazity podle mě hladovka moc nepomůže. Podle Bláhové (která s tím má opravdu hodně zkušeností - web má zde) pomůže jen tvrdá chemie.

Tady Lebenhart mluví o jednodušší ženě, která si díky auotpatii prokazatelně zlikvidovala chlamydie a borelie (což jsou hrozný svině).

Mě teda ten postup Čehovského připadá tak praštěný, jako kdyby hlásal, že si mám dát nohu za krk a kokrhat na měsíc. Takže si myslím, že by to ani na mě nefungovalo (nocebo). Ale zároveň cítím, že na těch místech, kam se dává ta lahvička, něco je, že se s tím prostě nějak dá pracovat (chlóru bych se ale nebál, ten se sice na desinfekci vody stále používá, ale zdaleka to není jako dříve, pokrok je znát).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » sob 20. dub 2019 12:18:01

Ahoj Zdeňku

Pokrok u chlóru nefunguje, furt je to chlór.
Voda je důležitá, ale je potřeba používat vodu co nejčistší.
Destilky se nebojím.

A zdravím a posílám hezké video o destilce:

Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod lklknml » sob 20. dub 2019 13:06:40

Pelvane ty se furt vymlouváš :). Tady máš seznam studánek (včetně pitelných), tak k nějaké zajeď s demižonem, nebo to nařeď u zdroje jako Dógen.

Destilka čistí, ale je třeba si uvědomit, že bez minerálů nemůžeme existovat. Taky jsem si myslel, jak nejsem zanešený, ale udělal jsem si rozbor vlasů a k mému velkému překvapení nemám minerály skoro žádné (a že nekecali, jsem poznal z toho, že jsem měl draslík a fosfor relativně dobrý, protože jsem kvůli tomu tehdy hojně užíval potaš a cocacolu, což nemohli vědět).

S pozdravem kde je vůle tam je i cesta
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » stř 24. dub 2019 9:34:23

Ahoj Zdeňku

Děkuji Ti za mapu pramenů, je to moc hezká věc.

Byl jsem u Prdlavého pramene a kupodivu ještě z něj trocha vody teče.
Tak jsem se napil z dlaní, to je asi podobný způsob, jako je poloviční naběračka Mistra Dógena.
Ale já nejsem Dógen ani žádný jiný buddhistický mnich, to jsou promeditovaní lidé, co meditují od mládí denně desítky let.
Takoví lidé harmonizují prostředí okolo sebe, pokud to to prostředí vůbec potřebuje. Předpokládám, že japonská příroda ve 12. století na tom byla jinak, než je naše příroda dnes.
Když se vrátím k tomu prdlavému prameni.
Pil jsem tu prdlavou vodu a byl jsem u toho ne moc zdravý a ne moc klidný, celkově jsem byl ne moc prospívající, a okolo mne byla příroda a ta byla suchá a také na mne dělala dojem, že je ne moc prospívající.

Takže co dodat?

Artróza se mi zlepšuje, jsem za to moc rád.
Potkávám svoje přátele a známé, kteří si také stěžují na bolavé klouby.
Ti lidé mají igelitky plné léků a kolena opíchaná kolem dokola a ono je to pořád bolí moderní lékařské péči navzdory nebo někdy podle mne spíše i díky ní...Když jim něco řeknu o destilce, tak si v duchu klepou na čelo.

Nemám žádné mediální možnosti kromě tohoto portálu, který skoro nikdo nečte, a nemám ani žádnou autoritu něco radit těm nemnoha lidem, co to tu čtou.
Ale přesto se pokusím.
Lidi neblbněte, jsme co do počtu molekul z 99 procent tvořeni vodou, jsme samá voda jako se říká v té hře na schovávanou.
Voda má schopnost měnit svůj tvar a, pokud tělo není schopno se volně hýbat, nedostatek vody v našem těle je podle mne hlavním důvodem našich pohybových potíží.
Pokud mám pohybové potíže, tak mám v sobě málo vody nebo je ta voda ve mě znečištěná. Pití čisté vody je podle mne všelék. Samozřejmě je nutné k tomu jíst hodně čerstvé zeleniny a ovoce.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » stř 24. dub 2019 10:10:34

PS

Ještě mne napadá to známé rčení: "Kdo maže, ten jede."

Ke kvalitnímu pohybovému aparátu potřebujeme jíst kvalitní tuk. To je nejen panensky lisovaný olej za studena, je to i máslo a sádlo a exoticky i kokosový olej. Všechny moderní margaríny a rafinované oleje jsou z mého hlediska ke konzumaci podezřelé.
To neznamená, že si nedám řízek smažený na oleji, pokud tedy zrovna netrpím akutní bolestí kloubů, v takovém případě odlehčuji jídlo. To znamená, že si uvědomuji potenciální nebezpečnost tohoto smaženého jídla, a jím to minimálně.

A navíc si vzpomínám na smažené brambůrky, jak se daly koupit v mém mládí. Ty se daly sehnat prakticky jenom v hospodě (v obchodě jsem brambůrky moc nevídal) a tekl z nich olej, jak byly mastné.
Sůl tedy nemusí možná tak vadit, když je promísena s tukem a je obsažena v jídle, které je požíváno jako příloha k pivu. Tím pivem se ta sůl automaticky vymyje zase z těla ven.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod lklknml » stř 24. dub 2019 14:53:08

Ahoj Pelvane.

Koukni na Martina_hk z vitarianu, původně to nadšeného pijce destilky... než pro něj nad ránem musela přijet záchranka aby ho resuscitovali na jipce.

Nedostatek minerálů totiž moc poznat není.. než tě to sejme.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » stř 24. dub 2019 17:53:10

Ahoj Zdeňku

Vyjmul jsem toto:
"...21 je podle všeho limit, plus mínus par dní, dál je to na destilce o krk..."

Chápeš, že já mám problém udělat jednodenní hladovku, a tady se píše o více jak 3 týdenních hladovkách?
A navíc si destilku míchám s filtrovanou vodou, abych nemusel tolik destilovat, a také se bojím trochu toho nedostatku minerálů.

To
http://forum.vitarian.cz/viewtopic.php? ... 00#p115126
to jsou extrémisti, já se bavím jen o takovém lážo plážo koketování s nějakou alternativou.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

PředchozíDalší

Zpět na O psychosomatice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků