Artróza

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Re: Artróza

Nový příspěvekod lklknml » stř 17. dub 2019 17:30:21

Ahoj Pelvane,
No tak šup, vyzkoušej a dej vědět. :)
Hle zde, cituji:
Muž (*1959) s artrózou 3. stupně
První kontakt v listopadu 2012: sportovec – trenér, trpí často na virové infekty a angíny, kdysi měl žloutenku typu A, největší problém je pokročilá artróza v kyčlích a kolenou, méně intenzivní je v ramenou. Bylo na něm vidět, že jej každý pohyb bolí.
Doporučení:
• 4 týdny 1,5 litru střídavě slina a dech var 3x týdně
• 2 týdny stejné preparáty, ale již jen 2x týdně
• 6 týdnů stejné preparáty v potenci 3 litrů, 2x týdně
Symptomy:
• již po prvních aplikacích cítí „ukrutnou chuť a sílu“, preparáty působí jako přirozený doping. Aplikuje autopatii proto ještě častěji
• přestal mít chuť na kávu, alkoholu může pít jen malé množství, jinak jej začne pálit žáha
• na konci série autopatických preparátů ze 3 litrů jej začínají bolet klouby v ramenou, kde ale artróza není tak pokročilá jako v pánvi a kolenou (Heringovy zákony – shora dolů). Bolest je ale jiná než dříve, jakoby klouby uvnitř pálily
Klient pokračuje podle stejného plánu dál a zvyšuje na 4,5 litrů, slina a dech var.
Symptomy:
– Bolesti v ramenou se stupňují. Hýbe se jen silou vůle.
Snížení potence na 3 litry, bolest v kloubech se zredukovala. Po několika týdnech zvýšil na 4 a poté pokračuje s 5 a 6 litry.
 Úspěchy po 18 měsících Autopatie (květen 2014):
• není již téměř vůbec nemocný, angíny a chřipky ustaly, jakmile cítí, že se něco blíží, aplikuje autopatii
• změnil své stravovací návyky, zhubl 15 kg, vypadá výborně
• bolesti v kloubech napadených artrózou se silně zredukovaly
• psychicky je v pohodě
 Pokračování:
• postupně se dostal na potenci ze 12 litrů a aplikoval střídavě slinu a dech var. Bolesti kloubů zcela ustoupily. Vždy, když „na něj něco lezlo“, aplikoval 4-6 litrů.
• v srpnu 2014 měl úraz na kole (polámaná lopatka, propíchlé plíce, vykloubené rameno, polámaná žebra). Byl dlouho v nemocnici a na rehabilitaci. Jeho zranění se ale rychle hojilo, traumatologové tak dobrou rekonvalescenci nepředpokládali
• po návratu z nemocnice se vrátil k 6 litrům (slina a dech var). Doporučila jsem mu kombinaci s nevařenými preparáty a pomalé zvyšování ředění. Dlouhou vynucenou nečinností přibral 9 kg a tak má zase co dělat, aby se opět dostal do formy.

Tady na to máš knihu.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 18. dub 2019 6:50:16

Ahoj Zdeňku

Děkuji Ti za inspiraci, pana Čehovského znám.
Byl jsem předloni na jedné celodenní akci pana Čehovského. Mám od něj koupenou lahvičku ještě nevybalenou.
Koupil jsem si tam jeho knihu a upevnil jsem si přesvědčení, že domácí filtr na vodu je nutný, protože ani autopatie na chlorované kohoutkové vodě z vodovodu nefunguje. Filtr jsem měl však namontovaný doma již z dřívějška, tak jsem nemusel nic zařizovat.

Považuji autopatii za dobrou metodu, ale prosté pití čisté vody podle knihy "Šokující pravda o vodě" mi připadá mnohem jednodušší. Asi jsem líný, ale léčím se hlavně tím pitím destilované vody a ono to funguje a artróza ustupuje.
Samozřejmě se cítím takový trochu oslabený, ale klouby mne už tolik nebolí.

Pokud se Ty léčíš autopatií, můžeš sem napsat, jak Ti to funguje. Mně se do toho nechce mimo mojí lenosti i protože se mi nechce plýtvat vodou při tomhle počasí, kdy nezaprší a nezaprší.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » pát 19. dub 2019 12:26:42

Ahoj Zdeňku

Zdeněk píše:MILÝ ČTENÁŘI, JSI-LI SEBEVÍCE NEMOCEN, NIKDY NEZOUFEJ. DOKUD JE DUŠE V TĚLE, MŮŽEŠ SE UZDRAVIT píše náš fenomenální hypnotizér Břetislav Kafka ve své knize Nové základy experimentální psychologie a popisuje svoje vlastní nemoci, které se mu podařilo vyléčit včetně návodu jak na to.


Nejvíce mne od Břetislava Kafky oslovilo následující:
"...Abych posílil ducha i tělo, pravidelně každý šestý den držím naprostý 36hodinový půst. Každému doporučuji. Až to zkusíte 4-6krát, poznáte jeho cenu. Ani nedostanete chuť na jídlo, naopak, vaše přirozenost se postního dne nebude moci ani dočkat. Do studené vody se ponořuji denně..."

K tomu půstu i třeba jenom jednodennímu se odhodlávám již léta a pořád se k tomu nemohu dokopat.
Je fakt, že při mém posledním zhruba týdenním marodění s artrózou jsem navíc ještě chytil virózu a jenom jsem ležel, bolela mne noha i hlava a v podstatě jsem tehdy skoro celý den nic nejedl, jenom jsem pil. Ale klasická hladovka to přece jen nebyla.
Pokud byste se někdo chtěli k hladovění přidat nebo mne psychicky podpořit k tomu mému hladovění, tak budu rád.

Mám totiž (někde jsem to vyčetl) ještě jednu teorii k artróze.
Artróza totiž může souviset i s parazity v těle a ti paraziti zase mohou souviset například s banální rýmou, hlavně s tou zadní rýmou, která člověka nutí tu nudli polykat. Tím polykáním se uskutečňuje kompletní vývoj parazitů během jejich pobytu v těle z larvy v dospělé jedince. Samozřejmě se snažím to pravidelně vychrchlat do záchodu, ale vždy se mi to nepodaří.
Parazité pak putují po těle a usazují se často i v kloubech a způsobují tam záněty a artrózu.
Právě taková rýma mě teď trápí a hladovka by mi mohla pomoci - možná.
Zatím proti parazitům (a i protože mi to docela chutná) přidávám skoro do všech jídel feferonky a česnek a snažím se hodně jíst salátové okurky.
A právě výše zmíněné hladovění, samozřejmě opakované hladovění pro likvidaci parazitů v různých stádiích vývoje a také pro řešení opakovaných nákaz, je prý nejúčinnější metoda likvidace parazitů v těle.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod lklknml » pát 19. dub 2019 15:04:21

Pelvan píše:Právě taková rýma mě teď trápí a hladovka by mi mohla pomoci - možná.

Jo, to pomůže.
Ale na parazity podle mě hladovka moc nepomůže. Podle Bláhové (která s tím má opravdu hodně zkušeností - web má zde) pomůže jen tvrdá chemie.

Tady Lebenhart mluví o jednodušší ženě, která si díky auotpatii prokazatelně zlikvidovala chlamydie a borelie (což jsou hrozný svině).

Mě teda ten postup Čehovského připadá tak praštěný, jako kdyby hlásal, že si mám dát nohu za krk a kokrhat na měsíc. Takže si myslím, že by to ani na mě nefungovalo (nocebo). Ale zároveň cítím, že na těch místech, kam se dává ta lahvička, něco je, že se s tím prostě nějak dá pracovat (chlóru bych se ale nebál, ten se sice na desinfekci vody stále používá, ale zdaleka to není jako dříve, pokrok je znát).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » sob 20. dub 2019 12:18:01

Ahoj Zdeňku

Pokrok u chlóru nefunguje, furt je to chlór.
Voda je důležitá, ale je potřeba používat vodu co nejčistší.
Destilky se nebojím.

A zdravím a posílám hezké video o destilce:

Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod lklknml » sob 20. dub 2019 13:06:40

Pelvane ty se furt vymlouváš :). Tady máš seznam studánek (včetně pitelných), tak k nějaké zajeď s demižonem, nebo to nařeď u zdroje jako Dógen.

Destilka čistí, ale je třeba si uvědomit, že bez minerálů nemůžeme existovat. Taky jsem si myslel, jak nejsem zanešený, ale udělal jsem si rozbor vlasů a k mému velkému překvapení nemám minerály skoro žádné (a že nekecali, jsem poznal z toho, že jsem měl draslík a fosfor relativně dobrý, protože jsem kvůli tomu tehdy hojně užíval potaš a cocacolu, což nemohli vědět).

S pozdravem kde je vůle tam je i cesta
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » stř 24. dub 2019 9:34:23

Ahoj Zdeňku

Děkuji Ti za mapu pramenů, je to moc hezká věc.

Byl jsem u Prdlavého pramene a kupodivu ještě z něj trocha vody teče.
Tak jsem se napil z dlaní, to je asi podobný způsob, jako je poloviční naběračka Mistra Dógena.
Ale já nejsem Dógen ani žádný jiný buddhistický mnich, to jsou promeditovaní lidé, co meditují od mládí denně desítky let.
Takoví lidé harmonizují prostředí okolo sebe, pokud to to prostředí vůbec potřebuje. Předpokládám, že japonská příroda ve 12. století na tom byla jinak, než je naše příroda dnes.
Když se vrátím k tomu prdlavému prameni.
Pil jsem tu prdlavou vodu a byl jsem u toho ne moc zdravý a ne moc klidný, celkově jsem byl ne moc prospívající, a okolo mne byla příroda a ta byla suchá a také na mne dělala dojem, že je ne moc prospívající.

Takže co dodat?

Artróza se mi zlepšuje, jsem za to moc rád.
Potkávám svoje přátele a známé, kteří si také stěžují na bolavé klouby.
Ti lidé mají igelitky plné léků a kolena opíchaná kolem dokola a ono je to pořád bolí moderní lékařské péči navzdory nebo někdy podle mne spíše i díky ní...Když jim něco řeknu o destilce, tak si v duchu klepou na čelo.

Nemám žádné mediální možnosti kromě tohoto portálu, který skoro nikdo nečte, a nemám ani žádnou autoritu něco radit těm nemnoha lidem, co to tu čtou.
Ale přesto se pokusím.
Lidi neblbněte, jsme co do počtu molekul z 99 procent tvořeni vodou, jsme samá voda jako se říká v té hře na schovávanou.
Voda má schopnost měnit svůj tvar a, pokud tělo není schopno se volně hýbat, nedostatek vody v našem těle je podle mne hlavním důvodem našich pohybových potíží.
Pokud mám pohybové potíže, tak mám v sobě málo vody nebo je ta voda ve mě znečištěná. Pití čisté vody je podle mne všelék. Samozřejmě je nutné k tomu jíst hodně čerstvé zeleniny a ovoce.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » stř 24. dub 2019 10:10:34

PS

Ještě mne napadá to známé rčení: "Kdo maže, ten jede."

Ke kvalitnímu pohybovému aparátu potřebujeme jíst kvalitní tuk. To je nejen panensky lisovaný olej za studena, je to i máslo a sádlo a exoticky i kokosový olej. Všechny moderní margaríny a rafinované oleje jsou z mého hlediska ke konzumaci podezřelé.
To neznamená, že si nedám řízek smažený na oleji, pokud tedy zrovna netrpím akutní bolestí kloubů, v takovém případě odlehčuji jídlo. To znamená, že si uvědomuji potenciální nebezpečnost tohoto smaženého jídla, a jím to minimálně.

A navíc si vzpomínám na smažené brambůrky, jak se daly koupit v mém mládí. Ty se daly sehnat prakticky jenom v hospodě (v obchodě jsem brambůrky moc nevídal) a tekl z nich olej, jak byly mastné.
Sůl tedy nemusí možná tak vadit, když je promísena s tukem a je obsažena v jídle, které je požíváno jako příloha k pivu. Tím pivem se ta sůl automaticky vymyje zase z těla ven.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod lklknml » stř 24. dub 2019 14:53:08

Ahoj Pelvane.

Koukni na Martina_hk z vitarianu, původně to nadšeného pijce destilky... než pro něj nad ránem musela přijet záchranka aby ho resuscitovali na jipce.

Nedostatek minerálů totiž moc poznat není.. než tě to sejme.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » stř 24. dub 2019 17:53:10

Ahoj Zdeňku

Vyjmul jsem toto:
"...21 je podle všeho limit, plus mínus par dní, dál je to na destilce o krk..."

Chápeš, že já mám problém udělat jednodenní hladovku, a tady se píše o více jak 3 týdenních hladovkách?
A navíc si destilku míchám s filtrovanou vodou, abych nemusel tolik destilovat, a také se bojím trochu toho nedostatku minerálů.

To
http://forum.vitarian.cz/viewtopic.php? ... 00#p115126
to jsou extrémisti, já se bavím jen o takovém lážo plážo koketování s nějakou alternativou.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » stř 24. dub 2019 18:35:19

PS

Doplňuji z té diskuse:

2olfess:
"...Ta destilka byla asi kupovaná, co?...Destilku piju už několik let a při půstu (což je i teď) taky jenom destilku a nikdy mi nic nebylo, ale mám vlastní destilátor. Faktem je, že při půstech klystýruju, takže, i kdybych nechtěl, tak si střevo z té vody (kohoutková, převařená, vystydlá), vždycky něco nasaje.

No hlavně, že si v pořádku, uf. Fakt se mi ulevilo :wink:.
Drž se, každopádně budu o tom přemejšlet, co si psal. Čus !!!"

martin_hk:
"Ano, kupovaná... poměry minerálů přesně nevím, ale bylo řádně vymeteno..."

Takže ten Martin se naléval několik týdnů při půstu kupovanou destilkou. Kdoví v čem ta destilka byla balená a jak dlouho někde ležela ve skladu nebo v regále.
Mi připadá, že někteří lidé mají hlavu jenom jako podstavec na klobouk.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod lklknml » čtv 25. dub 2019 9:15:17

Jo jo, to máš asi recht.
Ta destilka byla z lékárny zřejmě.

Potíž je značné množství chemikálií a léků (hormonální antikoncepce), které se v posledních desetiletích vyrobily a které se dostávají do pitné vody, protože je čističky neodstraňují, nejsou na to vybaveny. Jestli je zachytí tvůj filtr či destilační přístroj, o tom bych docela pochyboval. Mám za to, že se to dá doma odstranit reverzní osmózou s deionizačním filtrem, kdy už jde skoro úplně čistá voda (jde to sehnat do 3 tisíc). Čili pak je nutné vodu remineralizovat. A pak bych do ní následně ještě napral elektrický proud (tzv. živá voda) příp. nějak ovlivnil vibracemi.

Takhle o tom uvažuji a pomalu už i začínám realizovat a zdravím
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 25. dub 2019 19:42:00

Ahoj Zdeňku

Zdeněk píše:Potíž je značné množství chemikálií a léků (hormonální antikoncepce), které se v posledních desetiletích vyrobily a které se dostávají do pitné vody, protože je čističky neodstraňují, nejsou na to vybaveny. Jestli je zachytí tvůj filtr či destilační přístroj, o tom bych docela pochyboval.


Destilační přístroj odfiltruje úplně všechno, zůstane po vypaření a opětném zkondenzování jenom H2O.

Zdravím a držím Ti palce ve Tvém experimentování
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod armin » čtv 25. dub 2019 21:05:01

Zaplať Pán Bůh za nemoc, tělesnou nemohoucnost a čáru přes rozpočet, čáru přes naše očekávání a naděje.
Teď když nemohu už ani bezbolestně chodit, nastal konečně čas a prostor pro meditaci a nezávislý, opravdový duchovní rozvoj, přípravu na konec, smrt.
Nebo je to jinak?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Artróza

Nový příspěvekod Tara » pát 26. dub 2019 9:25:06

armin píše:Zaplať Pán Bůh za nemoc, tělesnou nemohoucnost a čáru přes rozpočet, čáru přes naše očekávání a naděje.
Teď když nemohu už ani bezbolestně chodit, nastal konečně čas a prostor pro meditaci a nezávislý, opravdový duchovní rozvoj, přípravu na konec, smrt.
Nebo je to jinak?


Je to těžké, když tě tělo sužuje a bolí už i bez pohybu... kdy v noci nespíš, protože tě bolest budí a nemůžeš vůbec nic, jen ležíš a trpíš.... je to ta "správná" meditace??

Je to v pravdě ukřižování, stejné, jako zakoušel Ježíš na kříži...., Bože, proč jsi mě opustil....

Jak říkal Tomáš ve videu, modlíš se, z hloubi duše se modlíš a ...... a odpovědí je ti ticho... Ticho....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Artróza

Nový příspěvekod lklknml » pát 26. dub 2019 12:14:40

armin píše:Teď když nemohu už ani bezbolestně chodit

Nu vida, teď tedy můžeš svůj cit - "Cítím, že je ve mně oblast, kterou bych mohl rozvinout, oblast zázraků a zásahů do přirozeného běhu věcí" proměnit v činy! A stát se tak velkým léčitelem, který mnoha lidem pomůže od utrpení (a mě od mých zdravotních neduhů taky pomůžeš díky).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Artróza

Nový příspěvekod lklknml » pát 26. dub 2019 12:15:39

Tara píše:modlíš se, z hloubi duše se modlíš a ...... a odpovědí je ti ticho...

Mistr Eckhart: "Nic nepopisuje Boha tak dobře jako ticho."
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Artróza

Nový příspěvekod Tara » pát 26. dub 2019 12:33:35

Zdeněk píše:
armin píše:Teď když nemohu už ani bezbolestně chodit

Nu vida, teď tedy můžeš svůj cit - "Cítím, že je ve mně oblast, kterou bych mohl rozvinout, oblast zázraků a zásahů do přirozeného běhu věcí" proměnit v činy! A stát se tak velkým léčitelem, který mnoha lidem pomůže od utrpení (a mě od mých zdravotních neduhů taky pomůžeš díky).

Armin dokáže jen kecat a šťourat do bolavého...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Artróza

Nový příspěvekod lklknml » pát 26. dub 2019 15:05:43

Tara píše:Armin dokáže jen kecat a šťourat do bolavého...

Však ještě o Arminovi uslyšíme!!


(co měl napsáno na parte?)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Artróza

Nový příspěvekod Tara » pát 26. dub 2019 15:48:37

Zdeněk píše:
Tara píše:Armin dokáže jen kecat a šťourat do bolavého...

Však ještě o Arminovi uslyšíme!!


(co měl napsáno na parte?)

Nějak nerozumím :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

PředchozíDalší

Zpět na O psychosomatice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků