Artróza

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Re: Artróza

Nový příspěvekod Zdeněk » čtv 07. bře 2019 15:59:31

Pelvan píše:V kloubech se nám díky nesprávné životosprávě usazují různé soli (mj. soli kyseliny močové), které je možné vyplavit pomocí odvaru z bobkového listu (vavřín). Připravíme si odvar z 5 g bobkového listu, který 10 minut vaříme ve 3 dcl vody a necháme jej v termosce minimálně 3 - 4 hodiny louhovat (nejlépe přes noc). Odvar přecedíme (ponecháme v termosce, aby zůstal teplý) a popíjíme malými doušky v průběhu 12 hodin (nikdy ne najednou, mohlo by dojít ke krvácení!). Kůru zopakujeme po 3 dnech, potom ještě jednou po týdnu a během prvního roku každé čtvrtletí.

Tuto kůru musí vždy předcházet očista střev, jinak by rychlé uvolnění usazených látek proběhlo nejprve ve střevech a mohlo by dojít k zdravotním problémům. Často i tak dochází první den k bouřlivějším reakcím. Je proto vhodné udělat si večer před spaním klystýr. Vhodné je dodržovat lehkou dietu, případně alternativní půst s pitím ovocných šťáv a vody.

Ahoj Pelvane,
tu bobkovou kůru znám, mám sáčky bobkového listu ve skříni, už léta, neb jsem se k tomu ještě jaxi neodhodlal :-). K šankhaprakšálaně ale jo a je to bomba. Protože jsem jí náhodou udělal 2 dni před 3týdenním půstem a ten pak byl značně, značně snazší (někde jsem v knize o jóginských technikách četl, že má podobný účinek jako 40denní půst, tak jsem se tomu smál, ale teď už se nesměju). Můj vynález je, že to spojím, plynule navazuji na očistou žlučníku (na novoluní nebo úplněk), protože se pak nemusí skoro vůbec cvičit.
Mohl bys příležitostně změřit CRP krve, jestli nemáš zánět, a podle toho ev. upravit stravu.
Zdeněk
 
Příspěvky: 142
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Artróza

Nový příspěvekod Petra » čtv 07. bře 2019 16:14:38

:D
Vypadá to, že každému funguje něco jiného. To je ta různorodost. A tak at' si v tom každý (s kloubními problémy) vybere to, co u něho bude fungovat, co pomůže i jemu.

:)
Petra
 
Příspěvky: 1673
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Artróza

Nový příspěvekod Petra » čtv 07. bře 2019 16:33:18

Linda píše: Postupně se i mně všechny ty dost kruté a bolestivé poruchy díky vytrvalému rozpoznávání tehdy "docela samozřejmých" negativních psychických reakcí


U mně zatím naštěstí k žádným bolestivým poruchám nedošlo a jsem za to velmi vděčná. Asi ve 14 letech mi zjistili, že mám nad křížem dva povotočené obratle (zřejmě po kotoulu letmo, kdy jsem se "nezbalila"). Doktorka mi řekla, že když nebudu chodit na ten ..hm, jak se to jmenovala? - tělocvik, takže budu mít jednou přišerné bolesti. Na tělocvik jsem nechodila, ale vzala jsem její varování vážně. Našla jsem si cvik na záda, který od těch 14 let až do dneška každé ráno cvičím a dbám, aby mě nikdy nebylo na záda zima. Nemám ráda průvan. Záda mě nikdy nebolela (díky za to :) ) a na svůj věk jsem kvůli tomu cviku pořád dost ohebná.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1673
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » pon 11. bře 2019 10:54:04

Petra píše:Našla jsem si cvik na záda, který od těch 14 let až do dneška každé ráno cvičím a dbám, aby mě nikdy nebylo na záda zima. Nemám ráda průvan. Záda mě nikdy nebolela (díky za to ) a na svůj věk jsem kvůli tomu cviku pořád dost ohebná.


Ahoj Petro

Co je to za cvik?
Já při bolestech zad začnu posilovat a cvičit břišní svaly a celý předek těla, aby se vyrovnala svalová disbalance.
Zádové svaly potřebují naopak protáhnout a relaxovat.
Musí se to dělat na tvrdé podložce, koberec a karimatka je ideální (ne na posteli).

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 906
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » pon 11. bře 2019 11:08:27

Zdeněk píše:Mohl bys příležitostně změřit CRP krve, jestli nemáš zánět, a podle toho ev. upravit stravu.


Ahoj Zdeňku

Stravu jsem upravil dost. Nekafuji a omezil jsem hodně bílé pečivo a maso. A hlavně nesolím jídlo! Bolest v noze mi v tomhle hodně pomáhá.:-)

Děkuji Ti za zajímavé odkazy.
Šankhaprakšálanu jsem dělal jen jednou asi před 18 lety a nešlo to ze mě, klystýr jsem neměl, tak jsem pořád pil tu slanou vodu a pořád cvičil ty cviky. Trvalo to snad 2 hodiny a bylo to hrozný, ale potom mi bylo fajn, když se to nakonec povedlo.
Asi bych si jí měl zopáknout a žlučník vůbec neřeším, to by bylo taky potřeba. Mám prostě zanedbanou údržbu těla.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 906
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » pon 11. bře 2019 11:21:03

Ahoj

Poslední 2 - 3 roky jsem se několikrát týdně namáčel do vany s rozpuštěnou jedlou sodou a hořkou solí. Dělal jsem to, abych si tak odstranil exém na noze.
Navíc jsem k tomu ještě pil vodu osolenou podle návodu Davida Kaliberky.
A ještě asi tak dvojnásobně dlouhou dobu jsem několikrát týdně pil roztok vitamínu C a jedlé sody. A namáčel jsem se dříve jenom do té jedlé sody.
To s tou jedlou sodou jsem dělal podle doporučení nalezeného na internetu (Pryč s kyselostí). Dělalo mi to dobře na unavené svaly po fyzickém výkonu.
K tomu všemu jsem navíc dost kafoval, jedl jsem příliš mnoho bílého pečiva a hlavně jsem jedl až příliš mnoho masa. V podstatě jsem jedl maso skoro každý den.

Za ta léta jsem prostě hrozně zanesený množstvím různých zbytků z jídla a pití a musím si dopřát léčebnou kůru podle knihy: Šokující pravda o vodě.
Musím prostě hlavně omezit přístup škodlivin do svého těla a naopak podpořit jejich vyplavování z těla ven.
TAK JEDNODUCHÉ TO JE.

Děkuji všem přispěvatelům za jejich podněty!
Nehledejte prosím za mými tělesnými potížemi (či potížemi jakéhokoliv jiného člověka) jenom psychické a duchovní důvody.
Samozřejmě je v tom mém případu artrózy také zapojená psychika. Musím prostě všechno přijmout takové, jaké to je.
A to chtělo čas a ještě to chce nějaký čas na celkové smíření se s tím vším, co se stalo. A PŘIJETÍ toho všeho.


A co se vlastně děje?

Cítím a vnímám svoje pravé koleno a pravou kyčel intenzivněji. Přirozená reakce by byla snažit se toto nepohodlí nějak potlačit a vytěsnit z mysli.
Správná reakce je snažit se tato místa v těle vnímat co nejintenzivněji. Květoslav Minařík doporučuje se při meditaci soustřeďovat do nohou.
To mi jde teď, když tu nohu intenzivněji cítím, úplně samo. Takže děkuji za to.
To, proti čemu bojujeme, to sílí ve svém odporu a zapouzdřuje se to do neměnného stavu.
To, s čím souzním a co podporuji, tak to se rozvíjí, mění se to a realizuje se to ve svém vývoji.

Tohle celé je statický, dostředivý přístup k vnímání (či odmítání vnímání) informací směrem od situace, která se děje někde na periferii
(je jedno zda se periferie nachází v těle nebo mimo tělo), dále směrem do mého centra - ku mně.
Tento statický prvek existuje v každé situaci díky fungování našich smyslů. Mohu se trápit nebo mohu meditovat.
Jak se zrovna teď rozhodnu, záleží jen na mě.

Existuje však i dynamický a aktivní, odstředivý přístup k situaci. Je to přístup spočívající v předávání (či v odmítání předávání) informací směrem od mého centra do situace na periferii.
Jeden můj známý často neuroticky klepe nohama, když sedí, a kolena ani kyčle ho nebolí.
Doporučil mi toto klepání, abych ho zkusil provádět z důvodu jeho možného léčebného efektu.
Klouby se vyživují při pohybu a při potížích je nejvhodnější pohyb bez zátěže. To je přesně případ tohoto klepání nohou.
Takže si tu klepu nohama a čekám, zda se to zlepší.
Jiný můj známý chodí skoro každý týden na spinning a je v pohodě.
To je pro mne také inspirace, co mám dělat hlavně v zimě (v létě mohu jezdit na kole).

Chyby se občas v životě stávají. A děje se tak asi i proto, abychom se z chyb mohli poučit a pak na jejich překonávání také mohli dále růst ve svém vývoji.

Pití čisté vody je ale na celém mém případu léčby artrózy asi to nejdůležitější, co mohu pro sebe dělat.

Se domnívám a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 906
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod Petra » pon 11. bře 2019 13:13:29

Pelvan píše:
Petra píše:Našla jsem si cvik na záda, který od těch 14 let až do dneška každé ráno cvičím a dbám, aby mě nikdy nebylo na záda zima. Nemám ráda průvan. Záda mě nikdy nebolela (díky za to ) a na svůj věk jsem kvůli tomu cviku pořád dost ohebná.


Ahoj Petro

Co je to za cvik?


Ahoj Pelvane

Našla jsem ho tenkrát v jednom modním časopise. 8) :D Nějaká Francouzka tam doporučovala několik cviků : Ženy zůstante ohebné. Jeden se mi intuitivně hned zalíbil. Cvíčím ho ráno fakt každý den, nečekám. až mne začnou bolet záda - tedy pro mne dokonalá prevence. Zkusím ho popsat: Ve stoje mírně rozkročeném, záklon dozadu (břicho se tedy vysune dopředu), narovnat se a ještě jednou, úklon na stranu doprava narovnat se a ještě jednou, předklon, dotknout se rukama podlahy, narovnat se a ještě jednou, úklon na stranu doleva, narovnat se a ještě jednou. To celé provádím 8x. Patří to k mé ranní rozvičce, při které se soustředím převším na klouby a páteř.
Jak je ta ranní rozvička pro mě důležitá, mi došlo, až když jsme doma před 10 lety přestavovali kuchyn a já jsem se k té rozcvičce asi 3 neděle nedostala. Najednou mi ztuhlo jedno koleno. Nebolelo, ale nedalo se nějak normálně jít, táhla jsem tu nohu za sebou. Na rentgenu bylo vidět, že to koleno začíná být opotřebované, to druhé bylo ok. A tak jsem si vytvořila pro sebe "léčbu - homeopathii a různá cvičení - zabralo to.

Asi je dobře, že už 30 let nepiju kafe a nejím maso. Tenkrát jsem přestala pít i alkohol a byla přes 10 let abstinentem (byla jsem tehdy tak radikální, že jsem nejedla ani čokoládové bonbony s alkoholem, i když je mám děsně ráda :D ). Ted alkohol piju, ale jen zřídka kdy.

:)
Petra
 
Příspěvky: 1673
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Artróza

Nový příspěvekod Petra » pon 11. bře 2019 13:29:42

Pelvan píše:

Cítím a vnímám svoje pravé koleno a pravou kyčel intenzivněji. Přirozená reakce by byla snažit se toto nepohodlí nějak potlačit a vytěsnit z mysli.


No, to určitě ne. Pro mne je bolest, i jen začínající, signálem těla, že něco není ok a že se o to musím postarat.

Ale je fakt, že z astrologického hlediska se při saturnovských transitech začne tělo cítít. Najednou vnímám, že ho mám. Všechno se zpomaluje - i ta regenerace, takže klouby mohou začít tuhnout. A pak to nechce nic jiného než disciplínu a ještě jednou disciplínu (s vytrvalostí). :D

:)
Petra
 
Příspěvky: 1673
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Artróza

Nový příspěvekod armin » pon 11. bře 2019 19:54:07

Takhle nějak?
:)

Obrázek
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 514
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Artróza

Nový příspěvekod Petra » pon 11. bře 2019 22:09:17

armin píše:Takhle nějak?
:)

Obrázek


Hm... To bych mohla cvičit jen v koupelně. V pokoji nemám umyvadlo. :what:
Petra
 
Příspěvky: 1673
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » stř 20. bře 2019 8:47:59

Ahoj Petro

Děkuji Ti za popis cviku. Obdivuji Tvoji vytrvalost.

Já zkouším dělat zen buddhistické poklony.
Mělo by se jich dělat v sérii alespoň 108, ale zvládám dělat tak něco mezi 27 až 54 poklonami a ještě ne každý den.
Bolest je můj trenér.

Zdravím

PS
Čtu si zase knihy S. N. Lazareva. Jsou na uložto. Vždycky, když je mi ouvej, se k nim vracím...
Pelvan
 
Příspěvky: 906
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 21. bře 2019 7:54:55

Ahoj

Dostal jsem nedávno mailem v příloze soubor, asi je od léčitele Kindla z bylinkářství v Řeznické ulici, a má název
ZDRAVÍ A SPRÁVNÁ DIAGNÓZA

"Takže vám uvedu několik příkladů: "Kuří oka" nejsou od malých bot, mívají je totiž i lidé s kvalitní obuví nebo chodící v sandálech či bosky. Jsou od problémů s močovými cestami. Rýmy jsou zaviněné stejným problémem, tedy močovými cestami, není to proto, že se nenosí šála. Křečové žíly nejsou "žilním" problémem. To jenom na žílách v určitých místech se demonstrují problémy jiných orgánů, nejčastěji jater, ledvin a močového měchýře. Křečových žil se nezbavíte odoperováním, a když, pak jen krátkodobě. Vrátí se. Je třeba léčit jiné orgány, viz výše. M Je to naopak z jeho nedostatku, a spravíte to mimo jiné právě konzumací vajec, pokud na ně máte chuť, nebo kůží z pečené drůbeže, i když to zní jako opak toho, co nám tvrdí bílá medicína. Lupénka a jiné dermatózy nejsou nemocí kůže. To se pouze na kůži projevuje přiotrávení člověka a špatná funkce čistících orgánů. Musí se léčit zvnitřku a mazání mastiček na kůži je jen doplněk, který má důležitost snad jen jako pochybné kosmetikum. Však to také pomáhá jak u vany vrátka. Krevní tlak vysoký nebo nízký není způsoben jen srdcem a žilami. Tlak je ovlivněn také játry (horní) a ledvinami (dolní). Srdce a žíly změnou tlaku ale trpí, jak jinak. Záněty mandlí nevyléčíte tím, že je vytrhnete. Je třeba normalizovat funkci jater a slinivky břišní, tím se normalizuje kyselost či zásaditost sliznic a streptokok, či stafylokok nebude mít vhodné prostředí pro svou existenci a sám se z mandlí ztratí. Současně je třeba povzbudit funkci ledvin. Po antibiotikách sice méně odolný streptokok chcípne, ale ten odolnější přece jen v nějakém počtu přežije, a pokud jste současně neléčili prostředí, pak se znovu vykultivuje do plného počtu. Jenže už vzdoruje antibiotikům. Pokud mu pak ty mandle přece jen uštípnete, pak se prostě přestěhuje na kterékoliv jiné místo v těle. A máte další problém. Ale nikdy není na závadu omezit , nebo ještě lépe zastavit přísun sacharidů, kterými se ten streptokok nebo zlatý stafylokok a podobní prevíti vyživují. Otoky kotníků nejsou od námahy nohou. Jsou od ledvin, močových cest, srdce a žil. Vliv srdce se více projevuje v létě, vliv ledvin převažuje v zimě, ale vždy je třeba léčit oba orgány, aby splaskly nohy. Lámavé a štěpivé nehty nejsou jen z nedostatku minerálů. Signalizují poruchu ledvin. Ledviny jsou zodpovědné i za stav vlasů. Bohužel oprava štěpících se nehtů trvá dlouho, také půl roku. Takže už se mi stalo, že nedočkavá pacientka mi přišla říct: "Přes čtyři měsíce jste do mě lil ty své hnusné čaje, a nic se nezlepšilo. Pak jsem se na vás vykašlala a ono se to za měsíc spravilo samo, nic neumíte!" Bolestí v kyčlích se nezbavíte totální endoprotézou kyčelního kloubu. Zbavíte se jí léčením jater, žlučníku a žlučovodů a rozpuštěním žlučníkového bláta, písku a kaménků. Velmi důležitá záležitost je i stav močových cest a měchýře, zrovna ten se velmi podepisuje na stavu kyčlí, podobně jako žlučník. Léčení žlučníku neznamená jej uříznout! Pokud již k té endo-protéze došlo, nezlobte se na chirurga. Ten jen zachraňuje, co zpackal jeho kolega internista Ulceróza, jinak vředová choroba, velmi často na dvanáctníku, není od nervů, jak se nám občas medicina snaží namluvit. Je od špatné funkce jater, a jejich partnera žlučníku, a to zejména na jaře. Zato podzimní vředy jsou od stejně špatné funkce slinivky. Je samozřejmě možná ještě varianta, že slinivka s játry jsou na tom už tak zle, že nerozeznají roční období a zlobí průběžně. (Těch případů přibývá téměř kvadraticky.) Vředovou chorobu dvanáctníku neléčíme krupicovou kaší s mlékem a mléčnou dietou, jak mi naordinoval ten MUDr, co jsem k němu chodil. Pokud nějakou kaši, pak jedině z ovesných vloček, a je téměř lepší, když je vodová než s mlékem. Pak ale jen lehká jídla, raději zeleninová, ale nejlepší je si dietu vyzkoušet ve smyslu "jím to, co mi dělá dobře." Krupicová kaše je těžké zoufalství, od toho, kdo ji naordinoval, (a znamená to jen, že své profesi nerozumí,) i pro toho kdo ji snědl. Bolest dokáže ztlumit malá Plzeň. Čaje jsou jasné, budou to ty na játra a žlučník nebo na slinivku, popřípadě oboje, což je většinou lepší. Je vhodné je doplnit jitrocelem, který pomáhá hojit sliznici, případně řepíkem, nebo při dobré snášenlivosti i heřmánkem. Vředová choroba není způsobena ani bakterií Helicobacter pylori, jak se nám snaží namluvit někteří další lékaři. Tato bakterie je běžnou součástí naší žaludeční mikroflory, kde se vyskytuje v malém množství. Pokud dojde ke zhoršení funkcí jater či slinivky, nebo zvýšený přísun sacharidů, pak se zákonitě změní i kyselost či zásaditost (acidobazická reakce) na sliznicích a změní se složení mikroflory. Helicobacter se přemnoží, protože vznikne pro něj vhodné životní prostředí, které je současně ale nevhodné pro sliznici dvanácterníku. Tudíž dojde k poškození sliznice téhož, a přemnožený Helicobacter je pouze doprovodným jevem, který ale ani zdaleka není prvotní příčinou. Léčení vředových chorob pomocí vizmutu je již odzkoušeno veterinární medicinou asi čtyřicet let, a v některých zemích se vizmutem léčila prasátka. Úspěšně, a je známo, že i někteří lékaři ještě v nedávné době tento prvek používali v humánní léčbě se slovy: "Je to sice obsoletní záležitost, ale funguje to." Tenisový loket není od námahy, ani pracovní, ani sportovní. Znamená to jen, že nejsou v pořádku střeva. Ale námaha to může ještě zhoršit, přirozeně. Loket vnitřní, to je blíže k tělu, je ovlivňován tenkým střevem a dvanácterníkem, (což je stále tenké střevo, ale kdosi v Anglii kdesi na pitevně tuto část, která tvoří přechod mezi žaludkem a vlastním střevem kdysi změřil a naměřil rovných dvanáct palců; odtud jméno), a loket vnější, to je ten co se do něj vždycky praštíme, má na starosti také střevo, ale tlusté. A aby to nebylo tak jednoduché, tedy vězte, že pokud vlastníte "tenisák" na pravém lokti, pak se do hry zapojily více játra a žlučník, případně žlučovody u těch, co již žlučník nemají. Levá strana je více ovlivněna slinivkou břišní, takže větší výskyt může být u cukrářů a poruch se stolicí, případně u hemeroidů. Parodontóza není od věku, jak mi říkal ten můj lékař a ukazoval na rádoby žertovný obrázek s motivem "Proti věku není léku!" Jistě jste si všimli, že parodontózou trpí i mladí lidé, a že to tedy jen tím věkem nebude. Stejně tak i kazivost zubů a tvorba "hnisavých váčků", chobotů v dásních, je způsobována kvalitou funkce vnitřních orgánů. Tyto funkce se u starších lidí postupně omezují a zpomalují, proto ta pověra o věku. Množství starších lidí však na parodontózu ani další zubní problémy netrpí, protože jejich vnitřní orgány dokáží fungovat a "vzdorovat věku", a naopak, i mladší orgány mohou být nemocné či jinak špatně funkční a jsou tu problémy u "mladších zubů". Takže řezáky se mohou kazit od ledvin a močového měchýře, za špičáky mohou játra se žlučníkem, předstoličky jsou ovlivněny slinivkou a žaludkem, stoličky ovládají plíce a tlusté střevo a zuby moudrosti mají ve správě srdce s tenkým střevem. Další pověrou je to, že játra mohou být špatná jen od alkoholu. Pokud někomu diagnostikuji špatná játra, často se dozvím "to bude omyl, já nepiji" a dotyčný (-á) jen demonstruje, že neví, že játra jsou jen taková, jaká nám nadělili předkové, pokud jsme si je nějakými jedy nezničili sami, případně s laskavým přispěním mediciny. A přitom známe pijany s relativně zdravými játry zrovna jako abstinenty s játry nadranc. Tříselná kýla není způsobena pouze fyzickou námahou, mnoho lidí se namáhá a průtrž má jen malá část z nich, ale většinou povolí v místě, kudy probíhá meridián jater nebo ledvin. Když se podívám na pár lidí, které znám a mají tříselnou kýlu, vždy tam najdu větší či menší poruchu jater nebo ledvin, popřípadě slinivky či žaludku. Je mi to až žinantní, že podle mne za moc věcí mohou tyto orgány, ale znám takové, co vinu za všechno dávají páteři a taky jim to prochází. Bolesti v kolenou jsou buďto od klečení na hrachu, nebo od něčeho jiného: ledvin, močového měchýře, jater, žlučníku, slinivky nebo žaludku. Vždy je možno bezpečně rozeznat, od kterého konkrétního orgánu to je, a ne, jak mi řekla má obvodní údržbářka, že od věku. "Ale paní doktorko," skoro jsem se vyděsil, "vždyť je mi teprve pětatřicet!" "No a co, vždyť to mají i mladší" zdůvodnila mi věkovou diagnózu. Před takovým zdůvodněním jsem kapituloval a pak jsem se zmohl už jen na jedinou otázku: "A jak to, že mě bolí pravé koleno a levé ne a obě jsou stejně stará?" Chvíli na mne koukala jako na něco ošklivého a patrně hledala odpovídající vysvětlení, až ho našla: "Nebud'te drzý!" Bolest přešla, když bylo koleno asi o dva měsíce starší. Bylo to od jater.
Artróza je obecné označení kloubních poruch, bolestí a deformací. Poruchy mohou být na kloubech malých i velkých kostí i páteře. Ale toto označení, ani současná léčba neurčuje příčinu, ani způsob odstranění. Problematická je i doba vznikání, která trvá léta, a doba léčby, která trvá ještě déle. Tedy spíše nám ukazuje, co bylo zanedbáno, ale při bolestech lze odpomoci působením na konkrétní orgány.Obecně vždy v tom lítají ledviny, ale podle jednotlivých kloubů se do hry zapojují další orgány. Při bolestech kloubů palce u ruky se jedná o plíce, ukazováček je tlusté střevo, prostředníček, prsteníček a malíček jsou žíly, srdce a tenké střevo. Zápěstní kloub na malíkové straně je tenké střevo,plíce, na palcové straně, blíže hřbetu ruky,tlusté střevo. To, co se označuje jako "karpální tunely" jsou kardiovaskulární záležitosti. Loket je, když vynecháme úrazy, záležitost střev, stejně jako ramena U nohou je od kyčelních kloubů odvozován vztah ke žlučníku a močovým cestám. Kolena patří většinou játrům, žaludku, slinivce a žlučníku, kromě již zmiňovaných ledvin a močového měchýře. Kotník vnější jsou močové cesty a vnitřní zas ty ledviny. Velký kloub pod palcem patří slinivce. A prsty u nohou od palce k malíčku ovlivňují slinivka, játra, žaludek, žlučník a močový měchýř. Přišla mi do bylinářství v Řeznické paní, nejprve se rozhlížela po regálech jako by něco hledala, a pak se optala: "Nemáte něco na klouby? Moc mě bolí, doktor řekl, že je to artróza a že se s tím nedá nic dělat. Tak jezdím po bylinářstvích a hledám pomoc, kde se dá. Jsem z Broumova. Ale tady jsem náhodou" dodala, když viděla můj údiv. Probrali jsme běžné prostředky, jako je kostivalové mazání a mast, Gelatinu a pak jsem se optal, o které klouby se vlastně jedná. Ramena a kolena. Vzpomněl jsem si na to, co jsem vám sdělil v předchozím odstavci, a optal se na její žaludek a střeva. "To nemám dobrý" přiznala, "a také trpím zácpou, občas, ale už dlouho a zvykla jsem si a dá se s tím žít. Teď jsem tady ale kvůli kloubům." Měl jsem chvíli čas a tak jsem jí vysvětloval vztah mezi zažíváním a orgány které ho řídí, a klouby kolen a ramen. Pak pochopila, že ve skutečnosti nepřišla kvůli kloubům, ale špatnému trávení, se kterým se za ta léta naučila žít, ale tím problém nevyřešila a její tělo ji k nějakému řešení jednou stejně dotlačilo. Odnesla si bylinky na játra a slinivku. U páteře je to už poněkud komplikovanější, každý obratel má propojení na jednotlivé orgány a jejich funkce. Nemyslím, že knížka od bylinkáře by měla zasahovat až do těchto detailů, a tak při artróze páteře, ale i při jiných problémech s ní je vhodné navštívit specialistu."

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 906
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Předchozí

Zpět na O psychosomatice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron