Energie

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Energie

Nový příspěvekod Pelvan » pát 18. led 2019 14:14:36

Ahoj


Podle mých zkušeností se lidé často chovají jako automaty, které si navzájem kradou energii podle naučeného způsobu.
Pokud totiž někoho naštvu, tak tomu dotyčnému seberu jeho energii, je to zákon padajícího hovna.

Manžel naštve manželku, manželka pak naštve svoji dceru, dcera pak naštve svého muže, ten pak naštve nějaké vnouče a v tom vnoučeti ta křivda zůstane jako návod k životu.
Je to nekonečný řetěz vzájemného nasírání, lze to vnímat, ale nevidím příliš zřetelně způsob, jak toto zhoubné rodinné chování zastavit.
Jistě se mohu učit čerpat energii pozitivním způsobem ze sebe i z druhých lidí to taky někdy jde pozitivním způsobem a z přírody především to jde.
O tomto čerpání životodárné energie pozitivním způsobem bych tady chtěl psát především.
Pokud mám dostatek energie, tak jsem zdravý a spokojený.
Pokud mám dostatek energie, pak já sám nemusím v tomto nekonečném nasíracím řetězu aktivně pokračovat.
Ale pak se dostanu do situace, kdy mne druzí nasírají zcela bez obav, že se jim budu nějak bránit.

Takže moje otázky zní:
Jak se bránit nasírání svými nejbližšími?
Jak se bránit nutkání k nasírání svých nejbližších?


Děkuji
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Energie

Nový příspěvekod Jana » sob 19. led 2019 8:39:13

Je to zajímavá úvaha.

Energii bytosti přijímají ze Zdroje, z lásky, kterou ta veškerá existence je, nebo si mohou vzájemně "pít krev", "lézt pod kůži" stávat se díky negativnímu naladění emocionálním upírem.

A jak se před takovým upírstvím chránit?

Čím větší je tendence se chránit, tím silnější se stává mentální obal, protože na co se zaměří pozornost, to se posiluje. Čím víc se bojíme energii lásky dávat, tím méně jsme schopni ji přijímat. Tím více jsme odděleni sami od Zdroje.

To, co může být vysáváno, je nějak časoprostorově ohraničené, omezené. Je možné si to představit jako bublinu, která má mentální obal, což je nějaká představa o naší osobě, která vlastní omezené množství energie.

Vysvobozením z možnosti být kýmkoliv vysávaný, je poznání, kdo jsme, nebo spíš, kdo nejsme.

Obrázek

Mudrcové říkají "zmiz", nebo také: "Vyměň si s Bohem místo".

Božské absolutno nikdo nevysaje.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Energie

Nový příspěvekod Pelvan » sob 19. led 2019 21:08:25

Ahoj Jano


Nechce se mi ještě zmizet a spojit se s absolutnem. Ještě se na to necítím připravený.

Spíše mi jde o to zjistit odpovědi na následující otázky: Kde ta energie (prána) přebývá? Jak se dá docílit, aby vzrůstala? Jak a čím se naopak ztrácí?

Něco o tom píší například tady:
https://duchovno.doktorka.cz/prana-zivotni-energie/


Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Energie

Nový příspěvekod Jana » ned 20. led 2019 7:41:54

Pelvan píše:Ahoj Jano


Nechce se mi ještě zmizet a spojit se s absolutnem. Ještě se na to necítím připravený.


To, co zmizí, je jen iluze, není to nic skutečného. Zmizí jen uzavřenost před poznáním, kým jsi.

Kde ta energie (prána) přebývá?

Všude, je vším, neexistuje nic, čím by nebyla.

Jak se dá docílit, aby vzrůstala?

Nemůže vzrůstat a ani ubývat, ale iluze oddělenosti může vytvářet pocit uzavřenosti před ní a jejího nedostatku.
Tedy pocit vzrůstání téhle energie roste s otevřeností životu, pravdě, Bohu. Vzrůstá s láskou a pocitem vděčnosti.

Proto klíčem k osvobození z jejího nedostatku je

"DĚKUJI"

Jak a čím se naopak ztrácí?


Ztrácí se vírou ve zlé. Ztrácí se s pocitem, že

"NĚCO JE ŠPATNĚ".

Něco o tom píší například tady:
https://duchovno.doktorka.cz/prana-zivotni-energie/:
..."Hmotné tělo je sídlem vašeho vědomí."...


Tohle je popis z iluze oddělenosti, ve které právě pocit nedostatku energie může vznikat.

Je to ve skutečnosti obráceně, tělo je projevem ve vědomí.

Uvědomuješ si tělo, tělo se objevuje ve Tvém vědomí, stejně jako cokoliv jiného, všechno, co si uvědomuješ, je obsahem vědomí, proto vědomí nemůže být ve skutečnosti nijak omezeno tím, co se v něm objeví.

Je to asi jako kdyby se mělo tvrdit, že nebe má sídlo v oblaku, který na něm pluje.
Ale pokud se ztotožníš s tím oblakem, tak se může jevit, že ten oblak je centrem všeho a Tvé vědomí má v něm sídlo.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Energie

Nový příspěvekod Jana » ned 20. led 2019 11:10:05

Něco o tom píší například tady:
https://duchovno.doktorka.cz/prana-zivotni-energie/:
..."Hmotné tělo je sídlem vašeho vědomí."...


Tohle je popis z iluze oddělenosti, ve které právě pocit nedostatku energie může vznikat.


Na druhou stranu i tudy vede cesta k poznání pravdy, k osvobození od iluze.

Obrátit pozornost ke zdroji vědomí v sobě.

Mysl říká, že jsi tělo a Tvé vědomí je ve Tvém těle.

Mysl Tě dovede k hledání ve Tvém těle.

Ve svém těle najdeš pocity a můžeš věnovat pozornost pocitu, že jsi, nemusíš si nic o tom myslet, jen cítit ten život,

uvědomovat si pocit existence, uvědomovat si uvědomění pocitu, uvědomovat si samotné uvědomění, vědomí...

I když jsi původně hledal v těle, tak tady mysl zcela utichá a mizí tady ztotožnění s čímkoliv, není tady žádný pocit omezení, vymezení...

Tvá existence nemá hranice...
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Energie

Nový příspěvekod Petra » ned 20. led 2019 12:13:02

Pelvan píše:Ahoj Jano


Nechce se mi ještě zmizet a spojit se s absolutnem. Ještě se na to necítím připravený.


Pro tělo bys tím stejně nic nezískal. Mudrci i probuzení mají nemoce a zdravotní problémy jako každý jiný. Rozdíl je akorát v tom, že se tím netrápí = nemají z toho pocit utrpení.

Podle mne by bylo lepší, kdyby ses dostal do kontaktu se svým tělem. Začal mu naslouchat, nechal se jim vést - co se zdraví týče. A hlavně se vyhnul extrémům. Někdy mně vstávájí vlasy hrůzozu na hlavě, když čtu, jaké děláš - pro mne zcela děsivé - věci se svým tělem. Moje tělo by to vůbec nepřežilo. :what:

Řekla bych, že je dobré chodit do přírody. Tam se obvykle natankuje dost energie - pokud je člověk schopen aspon po tu dobu pustit své nepříjemné/neagtivní myšlenky. Dotýkat se stromů. Objímat se s nimi.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Energie

Nový příspěvekod armin » ned 20. led 2019 16:51:43

Petra píše:
Řekla bych, že je dobré chodit do přírody. Tam se obvykle natankuje dost energie - pokud je člověk schopen aspon po tu dobu pustit své nepříjemné/neagtivní myšlenky. Dotýkat se stromů. Objímat se s nimi.
:)


Mám zkušenost, že nejvíce člověka oživuje dotýkat se žen, objímat se s nimi - pokud je člověk schopen aspoň po tu dobu pustit své nepříjemné/neagtivní myšlenky, soutěživost a sebepotvrzování (a samozřejmě to platí i pro heterosexuální ženy ve vztahu k mužům).
Tuhle jsem pozoroval lidi v metru a najednou "viděl" jaksi do nich. A většina byli polomrtví zahledění do sebe a svých starostí a jen výjimečně někdo plný života, zvídavosti, energie, vyzařující a to nezávisle na věku - a velice úzce to souviselo s jejich erotickým nábojem, životem. Komu zarostla erotičnost houštím starostí a dobrého jídla, je polomrtvý, starý (i když třeba tělesně mladý), bez jiskry Života, automat na starosti, přežvykování, polykání, rozčilování se, vyčítání, sportování, soutěžení atd.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Energie

Nový příspěvekod Tara » ned 20. led 2019 16:58:25

Tak to me ted pobavilo, fakt ze jo. :-) :-) :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Energie

Nový příspěvekod Petra » ned 20. led 2019 18:08:16

armin píše:
Petra píše:
Řekla bych, že je dobré chodit do přírody. Tam se obvykle natankuje dost energie - pokud je člověk schopen aspon po tu dobu pustit své nepříjemné/neagtivní myšlenky. Dotýkat se stromů. Objímat se s nimi.
:)


Mám zkušenost, že nejvíce člověka oživuje dotýkat se žen, objímat se s nimi - pokud je člověk schopen aspoň po tu dobu pustit své nepříjemné/neagtivní myšlenky, soutěživost a sebepotvrzování (a samozřejmě to platí i pro heterosexuální ženy ve vztahu k mužům).
Tuhle jsem pozoroval lidi v metru a najednou "viděl" jaksi do nich. A většina byli polomrtví zahledění do sebe a svých starostí a jen výjimečně někdo plný života, zvídavosti, energie, vyzařující a to nezávisle na věku - a velice úzce to souviselo s jejich erotickým nábojem, životem. Komu zarostla erotičnost houštím starostí a dobrého jídla, je polomrtvý, starý (i když třeba tělesně mladý), bez jiskry Života, automat na starosti, přežvykování, polykání, rozčilování se, vyčítání, sportování, soutěžení atd.


Tobě teda pěkně straší v hlavě. Nebo spíš níže. :D
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Energie

Nový příspěvekod Pelvan » úte 22. led 2019 21:10:01

Ahoj


Tady
https://duchovno.doktorka.cz/prana-zivotni-energie/
píší:
"Energie, která aktivuje hmotné tělo, přichází skrze tělo éterické ve formě prány, životní energie. Tím se rozlišuje živá bytost od mrtvoly.
Když prána zmizí, je konec života. Trochu prány vstřebáváme s jídlem, ale většinu prány získává naše tělo dýcháním."

Měli bychom si pro získání energie zajistit její dostatečný příjem.
Nejdůležitější pro nabrání energie je tedy podle "doktorky" pomalé a hluboké dýchání.
Jídlo se asi doporučuje jíst hlavně to "zdravé": ovoce, zelenina, olej za studena lisovaný, med, ghí nebo máslo,...
Vůbec se tu nezmiňuje pití dostatečného množství vody, které je nutné pro správné fungování těla. Voda je velmi důležitá a mělo by se jí vypít hodně především po ránu (já piji většinou cca 4 dcl a přidávám si do ní lžičku šťávy z citrónu a lžičku jablečného octa).

A měli bychom pro zachování energie dbát i na to, abychom s ní moc neplýtvali.
Největším spotřebitelem energie je naše myšlení. Pokud se dostaneme do stresu a horečně přemýšlíme o svých starostech, tak nám energie protéká doslova mezi prsty. A vlivem stresu i mělce dýcháme a tak i přísun nové energie je nižší. Výsledkem nedostatku energie je pak ochablost, špatná nálada a deprese.
Praktikování meditace naopak časem sníží hustotu přicházení našich myšlenek a tím můžeme mnoho energie uspořit.

Mnozí se mylně domnívají, že odpočinkem a spánkem mohou neomezeně akumulovat energii. Tělo však vyžaduje nejen pasivitu (odpočinek a spánek), ono potřebuje pro svoje zdraví i aktivitu (fyzickou práci, chůzi, sport). Přehnanou pasivitou tak na rozdíl od očekávání vzrůstu energie naopak zásoby energie v těle postupně klesají.


Se domnívám a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Energie

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 24. led 2019 10:58:30

PS
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Energie

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 24. led 2019 11:19:50

Ahoj Petro


Petra píše:Podle mne by bylo lepší, kdyby ses dostal do kontaktu se svým tělem. Začal mu naslouchat, nechal se jim vést - co se zdraví týče. A hlavně se vyhnul extrémům. Někdy mně vstávájí vlasy hrůzozu na hlavě, když čtu, jaké děláš - pro mne zcela děsivé - věci se svým tělem. Moje tělo by to vůbec nepřežilo.


Ono se tělo samo ozve a ozve se bolestí a donutí mne něco v mé životosprávě změnit. To je neustálý proces.
Přibližně sedm let jsem se například koupal v roztoku jedlé sody (všude psali, že je to bezpečné), až mi z toho zatuhly klouby.
Teď se zkouším napravit pitím roztoku toho jablečného octa s citrónem. A do koupele si nedávám nic, ona je ta voda vlivem znečištění prostředí přirozeně kyselá.

Petra píše:Řekla bych, že je dobré chodit do přírody. Tam se obvykle natankuje dost energie - pokud je člověk schopen aspoň po tu dobu pustit své nepříjemné/negativní myšlenky. Dotýkat se stromů. Objímat se s nimi.


Do přírody chodím, ale příroda umírá (mi připadá).
Les je většinou tak vyschlý, že jsem se v něm loni rozplakal a omlouval jsem se tam stromům, že já osobně za jejich utrpení žízní nemohu...
A to jinak nepláču, prostě to jinak neumím.


Není to pro mne jednoduché žít v současném světě a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Energie

Nový příspěvekod Pelvan » úte 29. led 2019 13:19:51

Ahoj

Nedostatek energie je způsoben nedostatkem vitamínu B v těle!

Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Energie

Nový příspěvekod Petra » úte 29. led 2019 14:11:57

Ahoj Pelvane,

Pelvan píše:Les je většinou tak vyschlý, že jsem se v něm loni rozplakal a omlouval jsem se tam stromům, že já osobně za jejich utrpení žízní nemohu...


to já bych zkusila si pro ně vyprosit déšt.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Energie

Nový příspěvekod lklknml » stř 30. led 2019 20:05:46

Mě spíše zajímá trochu vážnější energetická porucha jako je chronický únavový syndrom. Nebo absence ztráty smyslu života u starých lidí třeba. Na tomto levelu se už hry na nasrání neodehrávají. Není k nim motiv nebo energie.

Navazuji zde na tento příspěvek.

Wim Hof. Používám tenhle jeho koučink už několik týdnů. Ze začátku – nepříjemné (to jeho "Feel good, yeah?" - to teda vůbec). Ale teď už se na to jeho cvičení po ránu docela těším. I si třeba několik rund přidám. Nakopne to, energeticky. A hlavně to zvyšuje pH. Jsem velmi zakyselený, používal jsem chemické látky a tohle je dokáže zcela nahradit. Měl bych si k tomu dát ještě cca 30sec. studenou sprchu, ale nechce se mi. Jsem celkově dost studený. A náchylný k nachlazení.

Clemens Kuby – jeho uzdravení je zázrak. Četl jsem od něj asi 2 knihy. Myslím, že podstata jeho metody je řízená imaginace, kdy z minulosti působící traumata se nahradí přijatelnějšími fikcemi. Což dle něj nikterak nevadí, neb vše je fikce (parafrázuji). Dlužno přiznat, že má s tím silné léčebné úspěchy. Pro mne by ale cena byla nepřiměřeně vysoká – zblbnutí. Kdyby vše byla fikce, nebyl by smysl sem psát. Nicméně dosvědčuje léčebnou sílu lidské imaginace a to je cenné zjištění. Na principu imaginace (a přikládání vlastních rukou) fungují i Léčebné kódy od Alexandra Loyda.

Barbara O‘Neill. V češtině jsou některá její videa na tomhle kanálu, ale lepší je třeba tenhle anglický. Vydala i knihu, ale ty videa většinu z toho pokrývají. Chystám se na jakousi obdobnou čistící kůru, kterou provozuje ve svém středisku, ale ještě jsem se k tomu nedostal/nesebral všechny informace.

Spánek. Já sám spím špatně, většinou tak asi 4 hod. a méně. Jednou z příčin zřejmě bude zaměstnání s nepřetržitým provozem. S tím jsem skončil, tak snad se to upraví. Relaxace moc nepomáhá, protože příčinou zřejmě bude vylučování hormonů v nesprávný čas. Pomáhají světelně nepropustné závěsy (tma v ložnici).

Nadledvinky. Jejich nedostatečná činnost způsobuje únavu. Jarda Zajíček ze zdravi-az.cz doporučuje 2-3krát denně kávovou lžičku lékořice a k tomu za den 1000 mg B5 a 100 mg B1. Užívá se maximálně 8 týdnů. Nicméně jsou li nadledvinky už úplně vyčerpány, je to léčba nevhodná. Podle něj jsou nadledvinky párový orgán štítné žlázy a je nutné léčit i ji. Chvíli jsem to zkoušel a pomohlo to. Chvíli.

Čakry. Nadledvinky a štítná žláza korespondují s 3. a 5. čakrou. Edgar Cayce vydal řadu (pro mě dosud o tom neznalého) překvapujících informací. Vidím zde největší potenciál, byť jsem to zkoušel jen krátce, neumětelsky. Ale o tom snad někdy jindy, došla mi energie:).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Energie

Nový příspěvekod rafael » pát 01. úno 2019 11:56:03

Pelvan píše:Ahoj


Podle mých zkušeností se lidé často chovají jako automaty, které si navzájem kradou energii podle naučeného způsobu.
Pokud totiž někoho naštvu, tak tomu dotyčnému seberu jeho energii, je to zákon padajícího hovna.

Manžel naštve manželku, manželka pak naštve svoji dceru, dcera pak naštve svého muže, ten pak naštve nějaké vnouče a v tom vnoučeti ta křivda zůstane jako návod k životu.
Je to nekonečný řetěz vzájemného nasírání, lze to vnímat, ale nevidím příliš zřetelně způsob, jak toto zhoubné rodinné chování zastavit.
Jistě se mohu učit čerpat energii pozitivním způsobem ze sebe i z druhých lidí to taky někdy jde pozitivním způsobem a z přírody především to jde.
O tomto čerpání životodárné energie pozitivním způsobem bych tady chtěl psát především.
Pokud mám dostatek energie, tak jsem zdravý a spokojený.
Pokud mám dostatek energie, pak já sám nemusím v tomto nekonečném nasíracím řetězu aktivně pokračovat.
Ale pak se dostanu do situace, kdy mne druzí nasírají zcela bez obav, že se jim budu nějak bránit.

Takže moje otázky zní:
Jak se bránit nasírání svými nejbližšími?
Jak se bránit nutkání k nasírání svých nejbližších?


Děkuji



já si myslím, že to lze tak, že nebudeme jejich náladě věnovat žádnou pozornost, pokud dané věci dáme pozornost tím tomu dáme svou energii.. pokud pozornost nedáme tím pádem se to odrazí zpátky a dotyčný pocítí sám sebe na sobě..a okamžitě toho nechá..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: Energie

Nový příspěvekod Pelvan » úte 05. úno 2019 14:15:03

Ahoj Rafaeli

rafael píše:já si myslím, že to lze tak, že nebudeme jejich náladě věnovat žádnou pozornost, pokud dané věci dáme pozornost tím tomu dáme svou energii.. pokud pozornost nedáme tím pádem se to odrazí zpátky a dotyčný pocítí sám sebe na sobě..a okamžitě toho nechá..


Jasně, nenechat se naštvat a nedat tomu negativnímu provokování pozornost je řešení. Vyžaduje tato emoční stabilita vysokou dávku vnitřní energie a tu k vlastní smůle zatím vždy nemám k dispozici. Ale snažím se na tom pracovat.

Děkuji a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Energie

Nový příspěvekod Pelvan » úte 05. úno 2019 14:28:49

Ahoj Zdeňku


Děkuji Ti za reakci.

Zdeněk píše:Wim Hof. Používám tenhle jeho koučink už několik týdnů. Ze začátku – nepříjemné (to jeho "Feel good, yeah?" - to teda vůbec). Ale teď už se na to jeho cvičení po ránu docela těším. I si třeba několik rund přidám. Nakopne to, energeticky. A hlavně to zvyšuje pH. Jsem velmi zakyselený, používal jsem chemické látky a tohle je dokáže zcela nahradit. Měl bych si k tomu dát ještě cca 30sec. studenou sprchu, ale nechce se mi. Jsem celkově dost studený. A náchylný k nachlazení.

Clemens Kuby – jeho uzdravení je zázrak. Četl jsem od něj asi 2 knihy. Myslím, že podstata jeho metody je řízená imaginace, kdy z minulosti působící traumata se nahradí přijatelnějšími fikcemi. Což dle něj nikterak nevadí, neb vše je fikce (parafrázuji). Dlužno přiznat, že má s tím silné léčebné úspěchy. Pro mne by ale cena byla nepřiměřeně vysoká – zblbnutí. Kdyby vše byla fikce, nebyl by smysl sem psát. Nicméně dosvědčuje léčebnou sílu lidské imaginace a to je cenné zjištění. Na principu imaginace (a přikládání vlastních rukou) fungují i Léčebné kódy od Alexandra Loyda.

Barbara O‘Neill. V češtině jsou některá její videa na tomhle kanálu, ale lepší je třeba tenhle anglický. Vydala i knihu, ale ty videa většinu z toho pokrývají. Chystám se na jakousi obdobnou čistící kůru, kterou provozuje ve svém středisku, ale ještě jsem se k tomu nedostal/nesebral všechny informace.

Spánek. Já sám spím špatně, většinou tak asi 4 hod. a méně. Jednou z příčin zřejmě bude zaměstnání s nepřetržitým provozem. S tím jsem skončil, tak snad se to upraví. Relaxace moc nepomáhá, protože příčinou zřejmě bude vylučování hormonů v nesprávný čas. Pomáhají světelně nepropustné závěsy (tma v ložnici).

Nadledvinky. Jejich nedostatečná činnost způsobuje únavu. Jarda Zajíček ze zdravi-az.cz doporučuje 2-3krát denně kávovou lžičku lékořice a k tomu za den 1000 mg B5 a 100 mg B1. Užívá se maximálně 8 týdnů. Nicméně jsou li nadledvinky už úplně vyčerpány, je to léčba nevhodná. Podle něj jsou nadledvinky párový orgán štítné žlázy a je nutné léčit i ji. Chvíli jsem to zkoušel a pomohlo to. Chvíli.

Čakry. Nadledvinky a štítná žláza korespondují s 3. a 5. čakrou. Edgar Cayce vydal řadu (pro mě dosud o tom neznalého) překvapujících informací. Vidím zde největší potenciál, byť jsem to zkoušel jen krátce, neumětelsky. Ale o tom snad někdy jindy, došla mi energie:).


Wim Hofovo dechové cvičení občas dělám a je to velmi energizující záležitost.

Clemens Kuby mne inspiruje svojí koncepcí vymýšlení si svojí nové minulosti. To mne vrací do důležitosti žít v přítomnosti.:-)

Léčebné kódy od Alexandra Loyda jsem zkoušel dělat společně s EFT, ale nevydržel jsem u toho.

Místo toho teď občas provádím meditaci podle Lekce 08 a hlavně při meditační chůzi mi to dělá dobře.

A někdy zkouším při meditační chůzi "hoo oponopono" (miluji tě, omlouvám se, prosím, odpusť mi, děkuji ti).

Barbaru moc neznám, nestíhám to všechno.

Na spánek se mi osvědčil pohyb na čerstvém vzduchu - procházky, běhy, jízdy na kole...

Vitamíny B6, B9 a B12 si dávám skoro každý den po ránu podle konceptu "homo-cysteinu" doktora Karla Erbena již několik let.

S čakrama to moc neumím, tak nevím


a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Energie

Nový příspěvekod Pelvan » úte 05. úno 2019 14:38:47

Ahoj Petro


Petra píše:Pelvan píše:
Les je většinou tak vyschlý, že jsem se v něm loni rozplakal a omlouval jsem se tam stromům, že já osobně za jejich utrpení žízní nemohu...

to já bych zkusila si pro ně vyprosit déšt.



Dobrý nápad, děkuji a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Energie

Nový příspěvekod Pelvan » úte 05. úno 2019 14:46:09

Ahoj


O energii jsem před více jak 20 lety četl zajímavou knihu a pro toto téma jsem si ji přečetl znovu a udělal si z ní pár poznámek:

"JAMES REDFIELD
CELESTINSKÉ PROROCTVÍ


„První vhled pochopíme, když si začneme uvědomovat shody okolností ve svých životech."
1. Vhled tvrdí, že věci se dějí pod vlivem nějakého vyššího vnitřního smyslu.
"První vhled se uskutečňuje, když bereme náhody vážně. Tyto náhody nám přimějí cítit, že existuje něco víc než pouhá hmota, něco duchovního, co operuje nad vším, co děláme.“

Druhý vhled stanoví, že naše vědomí je něco reálného.
2. Vhled – Když se dostatečný počet jedinců vážně ptá, co se děje v jejich životě, začnou to nalézat. Pak budou odhalovány další vhledy... jeden za druhým.

Třetí vhled ukazuje, že fyzický svět je ve skutečnosti obrovský energetický systém.
3. Vhled definuje fyzický vesmír jako složený z čisté energie; energie, která nějak odpovídá na to, jak uvažujeme.
„Základní látka vesmíru v podstatě vypadá jako druh čisté energie, která se dá tvarovat lidskou vůlí a očekáváním takovým způsobem, že je to v rozporu s naším starým mechanistickým modelem vesmíru - jako by naše očekávání samo o sobě působilo, že naše energie proudí do okolního světa a ovlivňuje jiné energetické systémy.“
Lidské vnímání této energie se projevuje zvýšenou citlivostí ke kráse.
"Pak to dokážeš kdykoli znovu. Je to jako jízda na kole. Nemusíš dělat nic víc než pozorovat krásu a pak z ní přesáhnout dál."

Když se někdo připojí k lidem, kteří energii vnímají, obvykle ji pak začne vnímat také.
4. Vhled je o tom, jak lidé obvykle soupeří o energii.
Čtvrtý vhled ukazuje lidskou tendenci krást energii jiným lidem tím, že je ovládají a že se zmocňují jejich myslí.
"Mnozí lidé, ačkoli si toho často nejsou vědomí, mají tendenci ovládat ostatní a dominovat jim. Chtějí získat energii, která mezi lidmi existuje. Nějak jim to pomáhá, působí to, že se cítí lépe."
Pravděpodobně si jsou lidé jen napůl vědomi toho, co dělají. Myslí si, že mají právo ovládat situaci, a nepochybně se to naučili již před dlouhou dobou, že dokáží úspěšně dosáhnout kontroly pomocí určité strategie.
Nejdříve předstírají, že jsou tvoji přátelé, a pak si najdou něco špatného na tom, co děláš.
Problém je v tom, že skoro každý člověk se snaží ovládat ostatní a manipulovat jimi kvůli energii, protože většina lidí cítí, že jí mají nedostatek.
Krademe si navzájem energii. Většina lidí projde životem ve stálé honbě za energií někoho jiného.

Musíme se naučit vědomě se plnit energií, protože tato energie přináší shody okolností a ty nám pomáhají uskutečňovat tuto novou úroveň na stálém základě. To je odhalení Pátého vhledu.
5. Vhled – Vesmír nám umí poskytnout všechno, co potřebujeme, jenom když se tomu Zdroji dokážeme otevřít.
"Potrava je jeden ze způsobů (další jsou dýchání, pití), jak můžeš získat energii".
"Ale abys úplně absorboval energii v jídle, musíš jídlo (dech, pití) ocenit, hmm..."
"Vychutnat". "Chuť jsou ty dveře. Musíš ocenit chuť. To je důvod k modlitbě před jídlem. Není to jen proto, že jsi vděčný, je to i, aby jídlo bylo svatý zážitek, aby energie z jídla ti mohla vstoupit do těla."
Toto záměrné ocenění potravy je skutečný smysl, který se skrývá za běžným náboženským zvykem být vděčný za potravu, a výsledek je vyšší absorpce energie z potravy.
"Ale že si bereš jídlo, je jen první krok". "Pak je osobní energie zvýšená a ty se staneš víc citlivý k energii ve všech věcech... a pak se naučíš brát si tu energii i bez jídla."
"Všechno kolem nás má energii. Ale všechno má svůj zvláštní druh energie. Proto některá místa zvyšují energii více než jiná. Záleží to na tom, jak tvůj stav jde dohromady s energií, která tam je."
"Dovol lásce, aby do tebe vstoupila. Ale abys to udělal, musíš správně naladit svoji mysl vzpomínáním, jaké to bylo ve tvém dětství, a pokusíš se to tak pocítit znova."
Jsi zamilovaný do celého světa.
"Dobře. Teď přijímáš energii."
"Když oceňuješ krásu a jedinečnost věcí, získáváš energii. Když se dostaneš na úroveň, kde cítíš lásku, můžeš poslat energii i zpátky, pokud chceš."
Dlouho jsem tam seděl se stromem. Čím víc jsem soustřeďoval pozornost na strom a obdivoval jeho tvar a barvu, tím více lásky jsem získával obecně, a to byla nezvyklá zkušenost.
"Role lásky byla dlouho špatně chápána. Láska není něco, co bychom měli dělat, abychom byli dobří, nebo abychom udělali ze světa lepší místo z nějaké abstraktní morální odpovědnosti, nebo proto, že bychom se měli vzdát svého hedonismu. Spojení s energií cítíš jako vzrušení, euforii, a pak lásku. Najít dostatek energie, aby se udržel tento stav lásky, určitě pomáhá světu, ale daleko bezprostředněji to pomáhá nám. Je to ta nejhedonističtější věc, kterou můžeme udělat."
"Horské vrcholy jsou zvláštní místa, která dokáží dodat energii každému, kdo na nich je.“ "Když je na horách panenský les, energie se násobí."
Mystická zkušenost ti dovolí krátce spatřit velikost energie, jaké může jedinec dosáhnout. Ale tento stav je jako vyskočit dopředu ze všeho ostatního a zahlédnout budoucnost. Neumíme ho udržet po dlouhou dobu.
Jak se opět pokusíme mluvit s někým, kdo operuje s normálním vědomím, nebo se pokusíme žít ve světě, kde se ještě dějí konflikty, jsme z tohoto pokročilého stavu vyvrženi a vrátíme se zpátky na úroveň svých starých já.

A pak, musíme pomalu získávat zpět to, co jsme zahlédli, pokaždé trošku, a začít znova postupný pokrok ke konečnému nejvyššímu stavu vědomí. Ale abychom to udělali, musíme se naučit vědomě se plnit energií, protože tato energie přináší shody okolností a ty nám pomáhají uskutečňovat tuto novou úroveň na stálém základě.
"No ano, ale není to tak snadné, jak si myslíš. Než se dokážeme spojit s energií na stálém základě, je tady jedna překážka, kterou musíme překonat. O tom pojednává další vhled, šestý."
6. Vhled vědomě se pokoušet zvyšovat svoji energii a vyrovnat se se svým ovládacím dramatem.
"Vysvětlím ti způsob, jak já osobně získávám energii.
"První věc, kterou dělám," řekl, "je soustředit se na okolí, což myslím děláš taky. Pak se snažím vzpomenout si, jak všechno vypadá, když jsem naplněný energií. Dělám to tak, že si znova vybavuji tu fyzickou přítomnost, kterou všechno vyzařuje, jedinečnou krásu a tvar všeho, zvlášť rostlin, a způsob, jak barvy jakoby svítí a jsou jasnější.
"Pak, se snažím zakusit ten pocit blízkosti, pocit, že bez ohledu na to, jak daleko něco je, se toho mohu dotknout, být s tím ve spojení. A pak to vdechuji."
"Abych znova získal ten vznášivý pocit, pokouším se vdechovat do sebe energii, se kterou jsem si vytvořil spojení."
"Když si představíme, že každé vdechnutí do nás vtáhne energii a naplní nás jako balon, skutečně se stáváme vnitřně uspořádanějšími, cítíme se mnohem lehčí a vznášíme se."
"Když do sebe nadechnu energii, ověřím si, jestli cítím tu správnou emoci. Považuji to za ukazatel toho, jestli mám skutečné spojení.
Láska není abstraktní pojem, morální povinnost nebo něco takového.
Láska je základní emoce, která existuje, když je člověk spojený s energií dostupnou ve vesmíru, která samozřejmě je energií Boží.""


Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Další

Zpět na O psychosomatice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků