Energie

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Re: Energie

Nový příspěvekod rafael » pát 01. úno 2019 11:56:03

Pelvan píše:Ahoj


Podle mých zkušeností se lidé často chovají jako automaty, které si navzájem kradou energii podle naučeného způsobu.
Pokud totiž někoho naštvu, tak tomu dotyčnému seberu jeho energii, je to zákon padajícího hovna.

Manžel naštve manželku, manželka pak naštve svoji dceru, dcera pak naštve svého muže, ten pak naštve nějaké vnouče a v tom vnoučeti ta křivda zůstane jako návod k životu.
Je to nekonečný řetěz vzájemného nasírání, lze to vnímat, ale nevidím příliš zřetelně způsob, jak toto zhoubné rodinné chování zastavit.
Jistě se mohu učit čerpat energii pozitivním způsobem ze sebe i z druhých lidí to taky někdy jde pozitivním způsobem a z přírody především to jde.
O tomto čerpání životodárné energie pozitivním způsobem bych tady chtěl psát především.
Pokud mám dostatek energie, tak jsem zdravý a spokojený.
Pokud mám dostatek energie, pak já sám nemusím v tomto nekonečném nasíracím řetězu aktivně pokračovat.
Ale pak se dostanu do situace, kdy mne druzí nasírají zcela bez obav, že se jim budu nějak bránit.

Takže moje otázky zní:
Jak se bránit nasírání svými nejbližšími?
Jak se bránit nutkání k nasírání svých nejbližších?


Děkuji



já si myslím, že to lze tak, že nebudeme jejich náladě věnovat žádnou pozornost, pokud dané věci dáme pozornost tím tomu dáme svou energii.. pokud pozornost nedáme tím pádem se to odrazí zpátky a dotyčný pocítí sám sebe na sobě..a okamžitě toho nechá..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: Energie

Nový příspěvekod Pelvan » úte 05. úno 2019 14:15:03

Ahoj Rafaeli

rafael píše:já si myslím, že to lze tak, že nebudeme jejich náladě věnovat žádnou pozornost, pokud dané věci dáme pozornost tím tomu dáme svou energii.. pokud pozornost nedáme tím pádem se to odrazí zpátky a dotyčný pocítí sám sebe na sobě..a okamžitě toho nechá..


Jasně, nenechat se naštvat a nedat tomu negativnímu provokování pozornost je řešení. Vyžaduje tato emoční stabilita vysokou dávku vnitřní energie a tu k vlastní smůle zatím vždy nemám k dispozici. Ale snažím se na tom pracovat.

Děkuji a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Energie

Nový příspěvekod Pelvan » úte 05. úno 2019 14:28:49

Ahoj Zdeňku


Děkuji Ti za reakci.

Zdeněk píše:Wim Hof. Používám tenhle jeho koučink už několik týdnů. Ze začátku – nepříjemné (to jeho "Feel good, yeah?" - to teda vůbec). Ale teď už se na to jeho cvičení po ránu docela těším. I si třeba několik rund přidám. Nakopne to, energeticky. A hlavně to zvyšuje pH. Jsem velmi zakyselený, používal jsem chemické látky a tohle je dokáže zcela nahradit. Měl bych si k tomu dát ještě cca 30sec. studenou sprchu, ale nechce se mi. Jsem celkově dost studený. A náchylný k nachlazení.

Clemens Kuby – jeho uzdravení je zázrak. Četl jsem od něj asi 2 knihy. Myslím, že podstata jeho metody je řízená imaginace, kdy z minulosti působící traumata se nahradí přijatelnějšími fikcemi. Což dle něj nikterak nevadí, neb vše je fikce (parafrázuji). Dlužno přiznat, že má s tím silné léčebné úspěchy. Pro mne by ale cena byla nepřiměřeně vysoká – zblbnutí. Kdyby vše byla fikce, nebyl by smysl sem psát. Nicméně dosvědčuje léčebnou sílu lidské imaginace a to je cenné zjištění. Na principu imaginace (a přikládání vlastních rukou) fungují i Léčebné kódy od Alexandra Loyda.

Barbara O‘Neill. V češtině jsou některá její videa na tomhle kanálu, ale lepší je třeba tenhle anglický. Vydala i knihu, ale ty videa většinu z toho pokrývají. Chystám se na jakousi obdobnou čistící kůru, kterou provozuje ve svém středisku, ale ještě jsem se k tomu nedostal/nesebral všechny informace.

Spánek. Já sám spím špatně, většinou tak asi 4 hod. a méně. Jednou z příčin zřejmě bude zaměstnání s nepřetržitým provozem. S tím jsem skončil, tak snad se to upraví. Relaxace moc nepomáhá, protože příčinou zřejmě bude vylučování hormonů v nesprávný čas. Pomáhají světelně nepropustné závěsy (tma v ložnici).

Nadledvinky. Jejich nedostatečná činnost způsobuje únavu. Jarda Zajíček ze zdravi-az.cz doporučuje 2-3krát denně kávovou lžičku lékořice a k tomu za den 1000 mg B5 a 100 mg B1. Užívá se maximálně 8 týdnů. Nicméně jsou li nadledvinky už úplně vyčerpány, je to léčba nevhodná. Podle něj jsou nadledvinky párový orgán štítné žlázy a je nutné léčit i ji. Chvíli jsem to zkoušel a pomohlo to. Chvíli.

Čakry. Nadledvinky a štítná žláza korespondují s 3. a 5. čakrou. Edgar Cayce vydal řadu (pro mě dosud o tom neznalého) překvapujících informací. Vidím zde největší potenciál, byť jsem to zkoušel jen krátce, neumětelsky. Ale o tom snad někdy jindy, došla mi energie:).


Wim Hofovo dechové cvičení občas dělám a je to velmi energizující záležitost.

Clemens Kuby mne inspiruje svojí koncepcí vymýšlení si svojí nové minulosti. To mne vrací do důležitosti žít v přítomnosti.:-)

Léčebné kódy od Alexandra Loyda jsem zkoušel dělat společně s EFT, ale nevydržel jsem u toho.

Místo toho teď občas provádím meditaci podle Lekce 08 a hlavně při meditační chůzi mi to dělá dobře.

A někdy zkouším při meditační chůzi "hoo oponopono" (miluji tě, omlouvám se, prosím, odpusť mi, děkuji ti).

Barbaru moc neznám, nestíhám to všechno.

Na spánek se mi osvědčil pohyb na čerstvém vzduchu - procházky, běhy, jízdy na kole...

Vitamíny B6, B9 a B12 si dávám skoro každý den po ránu podle konceptu "homo-cysteinu" doktora Karla Erbena již několik let.

S čakrama to moc neumím, tak nevím


a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Energie

Nový příspěvekod Pelvan » úte 05. úno 2019 14:38:47

Ahoj Petro


Petra píše:Pelvan píše:
Les je většinou tak vyschlý, že jsem se v něm loni rozplakal a omlouval jsem se tam stromům, že já osobně za jejich utrpení žízní nemohu...

to já bych zkusila si pro ně vyprosit déšt.



Dobrý nápad, děkuji a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Energie

Nový příspěvekod Pelvan » úte 05. úno 2019 14:46:09

Ahoj


O energii jsem před více jak 20 lety četl zajímavou knihu a pro toto téma jsem si ji přečetl znovu a udělal si z ní pár poznámek:

"JAMES REDFIELD
CELESTINSKÉ PROROCTVÍ


„První vhled pochopíme, když si začneme uvědomovat shody okolností ve svých životech."
1. Vhled tvrdí, že věci se dějí pod vlivem nějakého vyššího vnitřního smyslu.
"První vhled se uskutečňuje, když bereme náhody vážně. Tyto náhody nám přimějí cítit, že existuje něco víc než pouhá hmota, něco duchovního, co operuje nad vším, co děláme.“

Druhý vhled stanoví, že naše vědomí je něco reálného.
2. Vhled – Když se dostatečný počet jedinců vážně ptá, co se děje v jejich životě, začnou to nalézat. Pak budou odhalovány další vhledy... jeden za druhým.

Třetí vhled ukazuje, že fyzický svět je ve skutečnosti obrovský energetický systém.
3. Vhled definuje fyzický vesmír jako složený z čisté energie; energie, která nějak odpovídá na to, jak uvažujeme.
„Základní látka vesmíru v podstatě vypadá jako druh čisté energie, která se dá tvarovat lidskou vůlí a očekáváním takovým způsobem, že je to v rozporu s naším starým mechanistickým modelem vesmíru - jako by naše očekávání samo o sobě působilo, že naše energie proudí do okolního světa a ovlivňuje jiné energetické systémy.“
Lidské vnímání této energie se projevuje zvýšenou citlivostí ke kráse.
"Pak to dokážeš kdykoli znovu. Je to jako jízda na kole. Nemusíš dělat nic víc než pozorovat krásu a pak z ní přesáhnout dál."

Když se někdo připojí k lidem, kteří energii vnímají, obvykle ji pak začne vnímat také.
4. Vhled je o tom, jak lidé obvykle soupeří o energii.
Čtvrtý vhled ukazuje lidskou tendenci krást energii jiným lidem tím, že je ovládají a že se zmocňují jejich myslí.
"Mnozí lidé, ačkoli si toho často nejsou vědomí, mají tendenci ovládat ostatní a dominovat jim. Chtějí získat energii, která mezi lidmi existuje. Nějak jim to pomáhá, působí to, že se cítí lépe."
Pravděpodobně si jsou lidé jen napůl vědomi toho, co dělají. Myslí si, že mají právo ovládat situaci, a nepochybně se to naučili již před dlouhou dobou, že dokáží úspěšně dosáhnout kontroly pomocí určité strategie.
Nejdříve předstírají, že jsou tvoji přátelé, a pak si najdou něco špatného na tom, co děláš.
Problém je v tom, že skoro každý člověk se snaží ovládat ostatní a manipulovat jimi kvůli energii, protože většina lidí cítí, že jí mají nedostatek.
Krademe si navzájem energii. Většina lidí projde životem ve stálé honbě za energií někoho jiného.

Musíme se naučit vědomě se plnit energií, protože tato energie přináší shody okolností a ty nám pomáhají uskutečňovat tuto novou úroveň na stálém základě. To je odhalení Pátého vhledu.
5. Vhled – Vesmír nám umí poskytnout všechno, co potřebujeme, jenom když se tomu Zdroji dokážeme otevřít.
"Potrava je jeden ze způsobů (další jsou dýchání, pití), jak můžeš získat energii".
"Ale abys úplně absorboval energii v jídle, musíš jídlo (dech, pití) ocenit, hmm..."
"Vychutnat". "Chuť jsou ty dveře. Musíš ocenit chuť. To je důvod k modlitbě před jídlem. Není to jen proto, že jsi vděčný, je to i, aby jídlo bylo svatý zážitek, aby energie z jídla ti mohla vstoupit do těla."
Toto záměrné ocenění potravy je skutečný smysl, který se skrývá za běžným náboženským zvykem být vděčný za potravu, a výsledek je vyšší absorpce energie z potravy.
"Ale že si bereš jídlo, je jen první krok". "Pak je osobní energie zvýšená a ty se staneš víc citlivý k energii ve všech věcech... a pak se naučíš brát si tu energii i bez jídla."
"Všechno kolem nás má energii. Ale všechno má svůj zvláštní druh energie. Proto některá místa zvyšují energii více než jiná. Záleží to na tom, jak tvůj stav jde dohromady s energií, která tam je."
"Dovol lásce, aby do tebe vstoupila. Ale abys to udělal, musíš správně naladit svoji mysl vzpomínáním, jaké to bylo ve tvém dětství, a pokusíš se to tak pocítit znova."
Jsi zamilovaný do celého světa.
"Dobře. Teď přijímáš energii."
"Když oceňuješ krásu a jedinečnost věcí, získáváš energii. Když se dostaneš na úroveň, kde cítíš lásku, můžeš poslat energii i zpátky, pokud chceš."
Dlouho jsem tam seděl se stromem. Čím víc jsem soustřeďoval pozornost na strom a obdivoval jeho tvar a barvu, tím více lásky jsem získával obecně, a to byla nezvyklá zkušenost.
"Role lásky byla dlouho špatně chápána. Láska není něco, co bychom měli dělat, abychom byli dobří, nebo abychom udělali ze světa lepší místo z nějaké abstraktní morální odpovědnosti, nebo proto, že bychom se měli vzdát svého hedonismu. Spojení s energií cítíš jako vzrušení, euforii, a pak lásku. Najít dostatek energie, aby se udržel tento stav lásky, určitě pomáhá světu, ale daleko bezprostředněji to pomáhá nám. Je to ta nejhedonističtější věc, kterou můžeme udělat."
"Horské vrcholy jsou zvláštní místa, která dokáží dodat energii každému, kdo na nich je.“ "Když je na horách panenský les, energie se násobí."
Mystická zkušenost ti dovolí krátce spatřit velikost energie, jaké může jedinec dosáhnout. Ale tento stav je jako vyskočit dopředu ze všeho ostatního a zahlédnout budoucnost. Neumíme ho udržet po dlouhou dobu.
Jak se opět pokusíme mluvit s někým, kdo operuje s normálním vědomím, nebo se pokusíme žít ve světě, kde se ještě dějí konflikty, jsme z tohoto pokročilého stavu vyvrženi a vrátíme se zpátky na úroveň svých starých já.

A pak, musíme pomalu získávat zpět to, co jsme zahlédli, pokaždé trošku, a začít znova postupný pokrok ke konečnému nejvyššímu stavu vědomí. Ale abychom to udělali, musíme se naučit vědomě se plnit energií, protože tato energie přináší shody okolností a ty nám pomáhají uskutečňovat tuto novou úroveň na stálém základě.
"No ano, ale není to tak snadné, jak si myslíš. Než se dokážeme spojit s energií na stálém základě, je tady jedna překážka, kterou musíme překonat. O tom pojednává další vhled, šestý."
6. Vhled vědomě se pokoušet zvyšovat svoji energii a vyrovnat se se svým ovládacím dramatem.
"Vysvětlím ti způsob, jak já osobně získávám energii.
"První věc, kterou dělám," řekl, "je soustředit se na okolí, což myslím děláš taky. Pak se snažím vzpomenout si, jak všechno vypadá, když jsem naplněný energií. Dělám to tak, že si znova vybavuji tu fyzickou přítomnost, kterou všechno vyzařuje, jedinečnou krásu a tvar všeho, zvlášť rostlin, a způsob, jak barvy jakoby svítí a jsou jasnější.
"Pak, se snažím zakusit ten pocit blízkosti, pocit, že bez ohledu na to, jak daleko něco je, se toho mohu dotknout, být s tím ve spojení. A pak to vdechuji."
"Abych znova získal ten vznášivý pocit, pokouším se vdechovat do sebe energii, se kterou jsem si vytvořil spojení."
"Když si představíme, že každé vdechnutí do nás vtáhne energii a naplní nás jako balon, skutečně se stáváme vnitřně uspořádanějšími, cítíme se mnohem lehčí a vznášíme se."
"Když do sebe nadechnu energii, ověřím si, jestli cítím tu správnou emoci. Považuji to za ukazatel toho, jestli mám skutečné spojení.
Láska není abstraktní pojem, morální povinnost nebo něco takového.
Láska je základní emoce, která existuje, když je člověk spojený s energií dostupnou ve vesmíru, která samozřejmě je energií Boží.""


Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Energie

Nový příspěvekod lklknml » úte 05. úno 2019 18:52:48

Pelvan píše:Vitamíny B6, B9 a B12 si dávám skoro každý den po ránu podle konceptu "homo-cysteinu" doktora Karla Erbena již několik let.

Podle Jardy Zajíčka ze zdravi-az.cz suplementace určitých béček způsobuje deficit jiných béček. Proto je vhodné brát vedle toho b-komplex (asi bych to bral s droždím/pivovarskými kvasnicemi, aby to napodobovalo přírodní látky). Páter Ferda radil vitamínů spíše méně než více a ty už to bereš už léta...
K homocysteinu se vyjádřil i Jan Hnízdil: http://blog.aktualne.cz/blogy/jan-hnizd ... emid=26647
Já nevím, co si z toho vybrat.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Energie

Nový příspěvekod armin » úte 05. úno 2019 19:57:35

Co to je tahle "energie"?
Energie pro ego? Nebo pro co?
Myslím, že když člověk (duchovňák) cítí nedostatek energie, mohl by se zamyslet nad takovýmito otázkami.

Mám dojem, že nedostatek "energie" je způsoben roztříštěním bytosti. že je energie rozptýlena mezi spoustou želízek v ohni (vědomých i nevědomých) a proto je ten oheň v každé té výhni slabý. Z toho se jeví cesta - nebýt rozptýlen, roztříštěn. Vitanmín B je jen malá vnější náplast na pravou příčinu...

"Nebýt rozptýlen! Nebýt rozptýlen, toť stezka, kterou kráčeli všichni Budhové!", říká Mistr JVS Dvagpo - Lharje.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Energie

Nový příspěvekod lklknml » úte 05. úno 2019 21:05:50

armin píše:Mám dojem, že nedostatek "energie" je způsoben roztříštěním bytosti.
Já mám dojem ten samý. Akorát jsem to nechtěl říkat moc nahlas. :)

Tak nějak mi připadá, že tak dlouho jsem měl v hlavě znicení (vznešeně: ukřižování) sebe, až se mi to začíná dařit.
A tak jakoby pluju v moři, tam někde v dálce je pevnina, ke který bych asi měl nebo chtěl připlout, ale nějak už to nedávám, nebo vzdávám. Pak Pelvan zakřičí Energie! Tak se zmátořím a chvíli zaberu. A nebo: Tam na pevnině tě čeká osvícení! Jo, tak jo. Ale za chvíli se zase přestanu pohybovat. A tudíž glo, glo, glo.
Tak ahoj
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Energie

Nový příspěvekod Linda » úte 05. úno 2019 21:12:53

Zdeněk píše: Chronický únavový syndrom. Nebo absence ztráty smyslu života.


Znám móóóc dobře, už hodně let. Byla to opravdu hrůza :( ... Naštěstí jsem si po létech konečně všimla, že vždycky přitom cítím nějaký vnitřní odpor nebo pocit nespokojenosti, nechuti, třeba úplně slaboučký a bez jakékoliv vnější příčiny. A napadlo mi, že by to mohlo s tím nějak souviset.

Brzy na to, asi před pěti léty se mi náhodou dostala do rukou kniha Dr. Hawkinse "Moc versus síla", která tehdy jako první vyšla v češtině, a tak mě zaujala, že jsem si pořídila několik jeho knih v originále

no a :shock: :eek: najednou začalo být úplně jasné, proč se mi tyhle stavy totálního vyhoření a beznaděje pořád objevují.

Stručně řečeno – jsme součástí celkového energetického pole, které vibruje na nejrůznějších úrovních. Od té nejnižší úrovně až po úroveň nejvyšší. A my se automaticky napojujeme na tu úroveň vibrací, která v daném okamžiku odpovídá stavu naší psychiky. Ten závisí především na neuvědomovaných příčinách, které rozhodují o tom, jak se právě teď cítíme.

Ve chvílích, kdy se mi vrátilo trochu energie, jsem si začala jeho knihy překládat – tady viewtopic.php?f=132&t=6261 jsou ukázky z nich.

Díky tabulce http://ografologii.blogspot.com/2012/03 ... edomi.html, kde jsou uvedené souvislosti jednotlivých vibračních úrovní s naší psychikou – jsem začala v sobě rozpoznávat ty jednotlivé spouštěče stavů totálně bez energie.

No a jak se ty negace postupně rozpoznávají a neosobně pozorují – nebo se odevzdávají Vesmírnému Bytí, které i je ze Sebe Sama vytváří, stejně jako všechno ostatní – tak se pokaždé to ochromení, totální zmrtvění a beznaděj po chvíli rozplyne... a najednou jsem zase celá a objevuje se hravost, jako u malého prcka Obrázek

Zaplaťpámbu Obrázek
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: Energie

Nový příspěvekod Tara » úte 05. úno 2019 22:10:13

armin píše:Co to je tahle "energie"?
Energie pro ego? Nebo pro co?
Myslím, že když člověk (duchovňák) cítí nedostatek energie, mohl by se zamyslet nad takovýmito otázkami.

Mám dojem, že nedostatek "energie" je způsoben roztříštěním bytosti. že je energie rozptýlena mezi spoustou želízek v ohni (vědomých i nevědomých) a proto je ten oheň v každé té výhni slabý. Z toho se jeví cesta - nebýt rozptýlen, roztříštěn. Vitanmín B je jen malá vnější náplast na pravou příčinu...

"Nebýt rozptýlen! Nebýt rozptýlen, toť stezka, kterou kráčeli všichni Budhové!", říká Mistr JVS Dvagpo - Lharje.

Zajímavá myšlenka, téma...

Nebýt roztříštěn... nedávno jsem psala o tom stavu, být roztříštěn na tisíc střípků, je to hrozný stav, který táhne do propasti.... smrti..., jediným přáním v tomto stavu je pro "ego"?, osobnost... zemřít...

Psala jsem i o tom, jak jsem z toho stavu se stala opět "celou"....., milostí, jinak to nedokážu říct...., a tehdy, nebo po tom, co jsem, ego? absolutně kapitulovalo, prostě to vzdalo, tedy žádné zmátoření na základě nějakého kohosi volání o čemsi, to by bylo jak to píše Zdeněk - chvilkové VYTRŽENÍ ze stavu letargie s vidinou kořisti.... a po krátké době opět propad do nicoty, nic, nic, nic nemá smysl... zemřít, to je to, co "mě" táhne, zemřít....

Být celá znamená ono arminovo nebýt rozptýlen, být celá...

Kdo z nás je Celý? Úplný? Neroztříštěn?
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Energie

Nový příspěvekod Linda » stř 06. úno 2019 8:34:10

Linda píše:
Zdeněk píše: Chronický únavový syndrom. Nebo absence ztráty smyslu života.


Znám móóóc dobře, už hodně let. Byla to opravdu hrůza :( ... Naštěstí jsem si po létech konečně všimla, že vždycky přitom cítím nějaký vnitřní odpor nebo pocit nespokojenosti, nechuti, třeba úplně slaboučký a bez jakékoliv vnější příčiny. A napadlo mi, že by to mohlo s tím nějak souviset.

Brzy na to, asi před pěti léty se mi náhodou dostala do rukou kniha Dr. Hawkinse "Moc versus síla", která tehdy jako první vyšla v češtině, a tak mě zaujala, že jsem si pořídila několik jeho knih v originále

no a :shock: :eek: najednou začalo být úplně jasné, proč se mi tyhle stavy totálního vyhoření a beznaděje pořád objevují.

Stručně řečeno – jsme součástí celkového energetického pole, které vibruje na nejrůznějších úrovních. Od té nejnižší úrovně až po úroveň nejvyšší. A my se automaticky napojujeme na tu úroveň vibrací, která v daném okamžiku odpovídá stavu naší psychiky. Ten závisí především na neuvědomovaných příčinách, které rozhodují o tom, jak se právě teď cítíme.

Ve chvílích, kdy se mi vrátilo trochu energie, jsem si začala jeho knihy překládat – tady viewtopic.php?f=132&t=6261 jsou ukázky z nich.

Díky tabulce http://ografologii.blogspot.com/2012/03 ... edomi.html, kde jsou uvedené souvislosti jednotlivých vibračních úrovní s naší psychikou – jsem začala v sobě rozpoznávat ty jednotlivé spouštěče stavů totálně bez energie.

No a jak se ty negace postupně rozpoznávají a neosobně pozorují – nebo se odevzdávají Vesmírnému Bytí, které i je ze Sebe Sama vytváří, stejně jako všechno ostatní – tak se pokaždé to ochromení, totální zmrtvění a beznaděj po chvíli rozplyne... a najednou jsem zase celá a objevuje se hravost, jako u malého prcka Obrázek

Zaplaťpámbu Obrázek


PS. Během doby vyšly v českém překladu další Hawkinsovy knihy

"Vzestup po úrovních vědomí" https://www.databazeknih.cz/knihy/vzest ... omi-367052
"Pravda versus nepravda" https://www.databazeknih.cz/knihy/pravd ... vda-383548
"Vševidoucí Já" https://www.databazeknih.cz/knihy/vsevidouci-ja-397054

a na webu jsou k dispozici v českém překladu Studijní knihy Dr. Hawkinse http://www.hawkins.support/studijni-knihy/
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: Energie

Nový příspěvekod lklknml » stř 06. úno 2019 15:39:55

Linda píše:Brzy na to, asi před pěti léty se mi náhodou dostala do rukou kniha Dr. Hawkinse "Moc versus síla", která tehdy jako první vyšla v češtině, a tak mě zaujala, že jsem si pořídila několik jeho knih v originále

no a :shock: :eek: najednou začalo být úplně jasné, proč se mi tyhle stavy totálního vyhoření a beznaděje pořád objevují.

Stručně řečeno – jsme součástí celkového energetického pole, které vibruje na nejrůznějších úrovních. Od té nejnižší úrovně až po úroveň nejvyšší. A my se automaticky napojujeme na tu úroveň vibrací, která v daném okamžiku odpovídá stavu naší psychiky. Ten závisí především na neuvědomovaných příčinách, které rozhodují o tom, jak se právě teď cítíme.

Hawkins mě také zaujal (byť jeho - pokud si pamatuji - měření skrze ruku považuji za jaksi vědy nepříliš hodné).

Kontrolní otázka: Měl Ježíš, který způsobem bytí byl roven Bohu (Flp 2,6 ), úroveň štěstí řekněme alespoň 500? Když se rmoutil a kanuly mu slzy nad Lazarem? Nebo v Getsemanské zahradě když čekal, až si pro něho přijdou? Nebo když jej bičovali setníci? Nebo když nemohl unést svůj kříž?
Kontrolní otázka 2: Proč bohové (v buddhistické terminologii), kteří zřejmě mají index štěstí už mimo Hawkinsovu stupnici, podléhají zákonu karmy a znovuzrození? Tedy proč Buddha považuje lidské žití na zde na zemi za nejvíce vhodné k osvícení, i když je zde evidentně méně štěstí, než mezi bohy?

Hawkinsova stupnice vodítkem či ukazatelem k osvícení není... byť bezesporu jinak zajímavá je.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Energie

Nový příspěvekod lklknml » stř 06. úno 2019 15:50:55

Pozoruhodné ohledně roztříštěné osobnosti jsou pokusy Břetislava Kafky s uspanými subjekty:

Navštěvoval mě mladík těžce nemocný tuberkulózou a žádal, abych ho uspal a použil jeho vlastní duševní síly, která by pak sama z podvědomí působila k uzdravení těla. Mladík se chtěl za každou cenu zachránit. Úzkostlivě lpěl na životě, takže hledal všemožné cesty k uzdravení.
Byl to rozený subjekt. Velmi mě zajímal, protože se lehce dostával do 4. stupně hypnózy. Aby jeho duše mohla mé zdravotní rady a příkazy přijímat, bylo třeba ho uvést pouze do 2., nejvýše 3. stupně. Jestliže jsem použil 4. stupeň a ponechal duši uspaného prožít duševní štěstí, bylo po zdravotním léčení. Duše, prožívajíc vyšší pocity, se už o tělo nezajímala. Podívejme se na nemocného při jednom takovém spánku:
Ptám se: "Vidím, že jsi nadmíru spokojený a šťastný. Jak dlouho tě mám v tomto štěstí ponechat?" Odpověděl: "Jsem šťastný sám v sobě a chci v tomto štěstí zůstat stále." "To není možné. Před uspáním jsi mne žádal, abych ti v průběhu hypnózy připomněl, že chceš pomocí oduší oživit a uzdravit své tělo. Proto povzbuzuj své tělo a chtěj ho přivést k uzdravení!"
Po chvíli se ptám na výsledek a nedostávám odpověď. Na opětovnou otázku mi odpověděl: "Vidím to tělo, a nebudu ho uzdravovat. Ať nežije! Pojďme od něho pryč, působí mi trýzeň a není v něm dobře!"
Odporuji: "Podívej se do esplan, kde máš plno touhy a přání být zdráv!" Chvíli pozoruje a říká: "Ten nemocný měl bláhové přání. Nevěděl, že bez těla mu bude líp. Vy víte, jak je mi dobře, že už nemám nemocné tělo."


No, tak to je pak těžký, když se urputně snažíme o něco, co vlastně vůbec nechceme.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Energie

Nový příspěvekod Jana » stř 06. úno 2019 16:10:34

Zdeněk píše:
Stručně řečeno – jsme součástí celkového energetického pole, které vibruje na nejrůznějších úrovních. Od té nejnižší úrovně až po úroveň nejvyšší. A my se automaticky napojujeme na tu úroveň vibrací, která v daném okamžiku odpovídá stavu naší psychiky. Ten závisí především na neuvědomovaných příčinách, které rozhodují o tom, jak se právě teď cítíme.

Odpovídá to tomu, co říká Mooji o tom, že je možné být v obou světech. Nebo také to, co říká E. Tomáš, Mahariši a jiní, že osvícení neprobíhá v čase.

V tomhle okamžiku je tady přístupná Pravda, že celá existence je osvícená, každá bytost je ve své podstatě božskou dokonalostí spočívající v Božím království. A každá bytost může být zároveň zachycena v projekci psychosomatiky, v projekci smyslového vnímání, v projekci mysli (snu) a prožívat cokoliv.

Kontrolní otázka: Měl Ježíš, který způsobem bytí byl roven Bohu (Flp 2,6 ), úroveň štěstí řekněme alespoň 500? Když se rmoutil a kanuly mu slzy nad Lazarem? Nebo v Getsemanské zahradě když čekal, až si pro něho přijdou? Nebo když jej bičovali setníci? Nebo když nemohl unést svůj kříž?

A může tady být i plné osvobození od prožívání čehokoliv. Mohou téct slzy, může tady být bolest a může tady být i poznání, že nejsme tělem, nejsme myslí, nejsme tou osobou, které se cokoliv takového jakkoliv dotýká, které se něco takového děje.

Kontrolní otázka 2: Proč bohové (v buddhistické terminologii), kteří zřejmě mají index štěstí už mimo Hawkinsovu stupnici, podléhají zákonu karmy a znovuzrození? Tedy proč Buddha považuje lidské žití na zde na zemi za nejvíce vhodné k osvícení, i když je zde evidentně méně štěstí, než mezi bohy?

A tohle nevím, netuším. Znám jen jediného Boha, naše pravé Já, které se neinkarnuje.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Energie

Nový příspěvekod Linda » stř 06. úno 2019 16:43:41

Pro ty, které to zajímá, i když necítí potřebu klást kontrolní otázky ;)

V knize Letting Go Dr.Hawkins píše: "Každá úroveň vědomí (či atraktorového vzoru) je přesně testována na logaritmické škále energetické síly v rozsahu 1 – 1000.

Úroveň plného osvícení (1000) na nejvyšším bodě mapy představuje nejvyšší úroveň, dosažitelnou v lidském sféře; je to energie Ježíše Krista, Buddhy a Krišny."

V dalších knihách D.H. uvádí kineziologicky vytestované úrovně různých Probuzených, např.:

Bodhidharma 795
Adi Šankara, Ačarya 740
Mojžíš de Leon z Granady 720
Dogen 740
Mistr Eckhart 705
Mahátma Gandhi 760
Nisargadatta Maharadž 720
Ramana Mahariši 720
Patandžali 715
Plotinus 730
Šankara 710
Svatá Tereza z Avily 715
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: Energie

Nový příspěvekod lklknml » stř 06. úno 2019 17:25:10

Jana píše:A může tady být i plné osvobození od prožívání čehokoliv. Mohou téct slzy, může tady být bolest a může tady být i poznání, že nejsme tělem, nejsme myslí, nejsme tou osobou, které se cokoliv takového jakkoliv dotýká, které se něco takového děje.
Nelze být zároveň šťastný a nešťastný v témže smyslu (v téže úrovni). Zde jde o index štěstí Ježíše jako člověka a tedy i o smysluplnost použití Hawkinsovy stupnice. Nikoli o index štěstí Boha. Na cestě křížové Ježíš trpěl jako člověk, nikoli jako Bůh.

Jana píše:
Kontrolní otázka 2: Proč bohové (v buddhistické terminologii), kteří zřejmě mají index štěstí už mimo Hawkinsovu stupnici, podléhají zákonu karmy a znovuzrození? Tedy proč Buddha považuje lidské žití na zde na zemi za nejvíce vhodné k osvícení, i když je zde evidentně méně štěstí, než mezi bohy?

A tohle nevím, netuším. Znám jen jediného Boha, naše pravé Já, které se neinkarnuje.
Jde o bytosti, které vykonaly mnoho dobra a tak se dostaly do vyšších sfér, ale nedosáhly osvícení.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Energie

Nový příspěvekod Jana » stř 06. úno 2019 17:42:49

Zdeněk píše:
Jana píše:A může tady být i plné osvobození od prožívání čehokoliv. Mohou téct slzy, může tady být bolest a může tady být i poznání, že nejsme tělem, nejsme myslí, nejsme tou osobou, které se cokoliv takového jakkoliv dotýká, které se něco takového děje.
Nelze být zároveň šťastný a nešťastný v témže smyslu (v téže úrovni). Zde jde o index štěstí Ježíše jako člověka a tedy i o smysluplnost použití Hawkinsovy stupnice. Nikoli o index štěstí Boha. Na cestě křížové Ježíš trpěl jako člověk, nikoli jako Bůh.

Někdo může prožívat i směsici pocitů, ve které se sám nevyzná. Ale pravdou je, že při povrchním zachycení v projekci mysli, v projekci smyslového vnímání je možné prožívat utrpení vyplývající ze ztotožnění. A je možné všechny připoutanosti pustit a podobně jako N. Maharadž říkat - "Kdo s rakovinou a bolestmi je tak šťastný, jako já? ...Nejsem rakovinou nijak dotčen, protože vše, co se děje, jakýkoliv prožitek, to vše odevzdávám tomuto Átman. Všechny činy a plody těchto činů jsou odevzdány Átman pomocí Parabrahman, Absolutna."
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Energie

Nový příspěvekod lklknml » stř 06. úno 2019 18:41:16

Jana píše:Někdo může prožívat i směsici pocitů, ve které se sám nevyzná.
Aha, zase mě chceš vyprovokovat abys mě mohla zabanovat :).

Nevím, jestli mohl někdy Ježíš prožívat směsici pocitů, ve kterých se sám nevyzná, byť o tom silně pochybuji. Nicméně, i kdyby je prožíval, nemohly se týkat podstaty cesty křížové. To odporuje duchu evangelií i tradici. Jeho "Bože můj, proč si mě opustil" je realita, nikoli zmatený pocit drze projektovaný mu Janou, protože jinak by se jí zhroutil i její milovaný Mooji: Bůh, Přítomnost, který by bylo lze vidět, prožívat, Tady a Teď, existuje jako fikce. Existuje jako Buddhovo neuchopitelné, čili fiktivní, neboť i neuchopitelné nemůže neuchopovat: Nic, Nic, Nic, napsal Jan z Kříže na vrchol hory, když načrtl stezku, po které vystoupal.

Ale nesluší se diskutovati o těchto věcech ženám, jak moudře říká sv. Pavel (kolikrát už jsem ti to psal?), neb nejste k tomu stavěny, to přenechte nám mužům teoretikům, žena nechť se stará o věci praktické jako čistý domov, příp. čisté internetové fórum a tak :).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Energie

Nový příspěvekod Tara » stř 06. úno 2019 18:50:17

Tebe uz Jana nekdy zabanovala?
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Energie

Nový příspěvekod Pelvan » stř 06. úno 2019 19:12:51

Ahoj Zdeňku

Zdeněk píše:Pelvan píše:
Vitamíny B6, B9 a B12 si dávám skoro každý den po ránu podle konceptu "homo-cysteinu" doktora Karla Erbena již několik let.

Podle Jardy Zajíčka ze zdravi-az.cz suplementace určitých béček způsobuje deficit jiných béček. Proto je vhodné brát vedle toho b-komplex (asi bych to bral s droždím/pivovarskými kvasnicemi, aby to napodobovalo přírodní látky). Páter Ferda radil vitamínů spíše méně než více a ty už to bereš už léta...
K homocysteinu se vyjádřil i Jan Hnízdil: http://blog.aktualne.cz/blogy/jan-hnizd ... emid=26647
Já nevím, co si z toho vybrat.


Jen Hnízdil jenom píše: "Tak to není!"

Karel Erben se dožil vysokého věku a přitom byl čilý a převážně pozitivně naladěný. To je pro mne důležitý indikátor správnosti jeho přístupu.

Jasně, že braním jedněch béček se sníží přítomnost jiných béček. No a co? Kdo ví, jaké je jejich optimum? Doktoři asi ne.
Možná to neví nikdo, každý má svoje optimum jiné a to se navíc asi stále mění...
Neberu to (B6, B9 a B12) každý den, někdy mi nějaký vitamín dojde, někdy beru b-komplex,...
Hlavně nečekám žádné zázraky.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Další

Zpět na O psychosomatice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků