Energie

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Re: Energie

Nový příspěvekod Linda » stř 06. úno 2019 8:34:10

Linda píše:
Zdeněk píše: Chronický únavový syndrom. Nebo absence ztráty smyslu života.


Znám móóóc dobře, už hodně let. Byla to opravdu hrůza :( ... Naštěstí jsem si po létech konečně všimla, že vždycky přitom cítím nějaký vnitřní odpor nebo pocit nespokojenosti, nechuti, třeba úplně slaboučký a bez jakékoliv vnější příčiny. A napadlo mi, že by to mohlo s tím nějak souviset.

Brzy na to, asi před pěti léty se mi náhodou dostala do rukou kniha Dr. Hawkinse "Moc versus síla", která tehdy jako první vyšla v češtině, a tak mě zaujala, že jsem si pořídila několik jeho knih v originále

no a :shock: :eek: najednou začalo být úplně jasné, proč se mi tyhle stavy totálního vyhoření a beznaděje pořád objevují.

Stručně řečeno – jsme součástí celkového energetického pole, které vibruje na nejrůznějších úrovních. Od té nejnižší úrovně až po úroveň nejvyšší. A my se automaticky napojujeme na tu úroveň vibrací, která v daném okamžiku odpovídá stavu naší psychiky. Ten závisí především na neuvědomovaných příčinách, které rozhodují o tom, jak se právě teď cítíme.

Ve chvílích, kdy se mi vrátilo trochu energie, jsem si začala jeho knihy překládat – tady viewtopic.php?f=132&t=6261 jsou ukázky z nich.

Díky tabulce http://ografologii.blogspot.com/2012/03 ... edomi.html, kde jsou uvedené souvislosti jednotlivých vibračních úrovní s naší psychikou – jsem začala v sobě rozpoznávat ty jednotlivé spouštěče stavů totálně bez energie.

No a jak se ty negace postupně rozpoznávají a neosobně pozorují – nebo se odevzdávají Vesmírnému Bytí, které i je ze Sebe Sama vytváří, stejně jako všechno ostatní – tak se pokaždé to ochromení, totální zmrtvění a beznaděj po chvíli rozplyne... a najednou jsem zase celá a objevuje se hravost, jako u malého prcka Obrázek

Zaplaťpámbu Obrázek


PS. Během doby vyšly v českém překladu další Hawkinsovy knihy

"Vzestup po úrovních vědomí" https://www.databazeknih.cz/knihy/vzest ... omi-367052
"Pravda versus nepravda" https://www.databazeknih.cz/knihy/pravd ... vda-383548
"Vševidoucí Já" https://www.databazeknih.cz/knihy/vsevidouci-ja-397054

a na webu jsou k dispozici v českém překladu Studijní knihy Dr. Hawkinse http://www.hawkins.support/studijni-knihy/
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: Energie

Nový příspěvekod lklknml » stř 06. úno 2019 15:39:55

Linda píše:Brzy na to, asi před pěti léty se mi náhodou dostala do rukou kniha Dr. Hawkinse "Moc versus síla", která tehdy jako první vyšla v češtině, a tak mě zaujala, že jsem si pořídila několik jeho knih v originále

no a :shock: :eek: najednou začalo být úplně jasné, proč se mi tyhle stavy totálního vyhoření a beznaděje pořád objevují.

Stručně řečeno – jsme součástí celkového energetického pole, které vibruje na nejrůznějších úrovních. Od té nejnižší úrovně až po úroveň nejvyšší. A my se automaticky napojujeme na tu úroveň vibrací, která v daném okamžiku odpovídá stavu naší psychiky. Ten závisí především na neuvědomovaných příčinách, které rozhodují o tom, jak se právě teď cítíme.

Hawkins mě také zaujal (byť jeho - pokud si pamatuji - měření skrze ruku považuji za jaksi vědy nepříliš hodné).

Kontrolní otázka: Měl Ježíš, který způsobem bytí byl roven Bohu (Flp 2,6 ), úroveň štěstí řekněme alespoň 500? Když se rmoutil a kanuly mu slzy nad Lazarem? Nebo v Getsemanské zahradě když čekal, až si pro něho přijdou? Nebo když jej bičovali setníci? Nebo když nemohl unést svůj kříž?
Kontrolní otázka 2: Proč bohové (v buddhistické terminologii), kteří zřejmě mají index štěstí už mimo Hawkinsovu stupnici, podléhají zákonu karmy a znovuzrození? Tedy proč Buddha považuje lidské žití na zde na zemi za nejvíce vhodné k osvícení, i když je zde evidentně méně štěstí, než mezi bohy?

Hawkinsova stupnice vodítkem či ukazatelem k osvícení není... byť bezesporu jinak zajímavá je.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Energie

Nový příspěvekod lklknml » stř 06. úno 2019 15:50:55

Pozoruhodné ohledně roztříštěné osobnosti jsou pokusy Břetislava Kafky s uspanými subjekty:

Navštěvoval mě mladík těžce nemocný tuberkulózou a žádal, abych ho uspal a použil jeho vlastní duševní síly, která by pak sama z podvědomí působila k uzdravení těla. Mladík se chtěl za každou cenu zachránit. Úzkostlivě lpěl na životě, takže hledal všemožné cesty k uzdravení.
Byl to rozený subjekt. Velmi mě zajímal, protože se lehce dostával do 4. stupně hypnózy. Aby jeho duše mohla mé zdravotní rady a příkazy přijímat, bylo třeba ho uvést pouze do 2., nejvýše 3. stupně. Jestliže jsem použil 4. stupeň a ponechal duši uspaného prožít duševní štěstí, bylo po zdravotním léčení. Duše, prožívajíc vyšší pocity, se už o tělo nezajímala. Podívejme se na nemocného při jednom takovém spánku:
Ptám se: "Vidím, že jsi nadmíru spokojený a šťastný. Jak dlouho tě mám v tomto štěstí ponechat?" Odpověděl: "Jsem šťastný sám v sobě a chci v tomto štěstí zůstat stále." "To není možné. Před uspáním jsi mne žádal, abych ti v průběhu hypnózy připomněl, že chceš pomocí oduší oživit a uzdravit své tělo. Proto povzbuzuj své tělo a chtěj ho přivést k uzdravení!"
Po chvíli se ptám na výsledek a nedostávám odpověď. Na opětovnou otázku mi odpověděl: "Vidím to tělo, a nebudu ho uzdravovat. Ať nežije! Pojďme od něho pryč, působí mi trýzeň a není v něm dobře!"
Odporuji: "Podívej se do esplan, kde máš plno touhy a přání být zdráv!" Chvíli pozoruje a říká: "Ten nemocný měl bláhové přání. Nevěděl, že bez těla mu bude líp. Vy víte, jak je mi dobře, že už nemám nemocné tělo."


No, tak to je pak těžký, když se urputně snažíme o něco, co vlastně vůbec nechceme.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Energie

Nový příspěvekod Jana » stř 06. úno 2019 16:10:34

Zdeněk píše:
Stručně řečeno – jsme součástí celkového energetického pole, které vibruje na nejrůznějších úrovních. Od té nejnižší úrovně až po úroveň nejvyšší. A my se automaticky napojujeme na tu úroveň vibrací, která v daném okamžiku odpovídá stavu naší psychiky. Ten závisí především na neuvědomovaných příčinách, které rozhodují o tom, jak se právě teď cítíme.

Odpovídá to tomu, co říká Mooji o tom, že je možné být v obou světech. Nebo také to, co říká E. Tomáš, Mahariši a jiní, že osvícení neprobíhá v čase.

V tomhle okamžiku je tady přístupná Pravda, že celá existence je osvícená, každá bytost je ve své podstatě božskou dokonalostí spočívající v Božím království. A každá bytost může být zároveň zachycena v projekci psychosomatiky, v projekci smyslového vnímání, v projekci mysli (snu) a prožívat cokoliv.

Kontrolní otázka: Měl Ježíš, který způsobem bytí byl roven Bohu (Flp 2,6 ), úroveň štěstí řekněme alespoň 500? Když se rmoutil a kanuly mu slzy nad Lazarem? Nebo v Getsemanské zahradě když čekal, až si pro něho přijdou? Nebo když jej bičovali setníci? Nebo když nemohl unést svůj kříž?

A může tady být i plné osvobození od prožívání čehokoliv. Mohou téct slzy, může tady být bolest a může tady být i poznání, že nejsme tělem, nejsme myslí, nejsme tou osobou, které se cokoliv takového jakkoliv dotýká, které se něco takového děje.

Kontrolní otázka 2: Proč bohové (v buddhistické terminologii), kteří zřejmě mají index štěstí už mimo Hawkinsovu stupnici, podléhají zákonu karmy a znovuzrození? Tedy proč Buddha považuje lidské žití na zde na zemi za nejvíce vhodné k osvícení, i když je zde evidentně méně štěstí, než mezi bohy?

A tohle nevím, netuším. Znám jen jediného Boha, naše pravé Já, které se neinkarnuje.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6881
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Energie

Nový příspěvekod Linda » stř 06. úno 2019 16:43:41

Pro ty, které to zajímá, i když necítí potřebu klást kontrolní otázky ;)

V knize Letting Go Dr.Hawkins píše: "Každá úroveň vědomí (či atraktorového vzoru) je přesně testována na logaritmické škále energetické síly v rozsahu 1 – 1000.

Úroveň plného osvícení (1000) na nejvyšším bodě mapy představuje nejvyšší úroveň, dosažitelnou v lidském sféře; je to energie Ježíše Krista, Buddhy a Krišny."

V dalších knihách D.H. uvádí kineziologicky vytestované úrovně různých Probuzených, např.:

Bodhidharma 795
Adi Šankara, Ačarya 740
Mojžíš de Leon z Granady 720
Dogen 740
Mistr Eckhart 705
Mahátma Gandhi 760
Nisargadatta Maharadž 720
Ramana Mahariši 720
Patandžali 715
Plotinus 730
Šankara 710
Svatá Tereza z Avily 715
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: Energie

Nový příspěvekod lklknml » stř 06. úno 2019 17:25:10

Jana píše:A může tady být i plné osvobození od prožívání čehokoliv. Mohou téct slzy, může tady být bolest a může tady být i poznání, že nejsme tělem, nejsme myslí, nejsme tou osobou, které se cokoliv takového jakkoliv dotýká, které se něco takového děje.
Nelze být zároveň šťastný a nešťastný v témže smyslu (v téže úrovni). Zde jde o index štěstí Ježíše jako člověka a tedy i o smysluplnost použití Hawkinsovy stupnice. Nikoli o index štěstí Boha. Na cestě křížové Ježíš trpěl jako člověk, nikoli jako Bůh.

Jana píše:
Kontrolní otázka 2: Proč bohové (v buddhistické terminologii), kteří zřejmě mají index štěstí už mimo Hawkinsovu stupnici, podléhají zákonu karmy a znovuzrození? Tedy proč Buddha považuje lidské žití na zde na zemi za nejvíce vhodné k osvícení, i když je zde evidentně méně štěstí, než mezi bohy?

A tohle nevím, netuším. Znám jen jediného Boha, naše pravé Já, které se neinkarnuje.
Jde o bytosti, které vykonaly mnoho dobra a tak se dostaly do vyšších sfér, ale nedosáhly osvícení.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Energie

Nový příspěvekod Jana » stř 06. úno 2019 17:42:49

Zdeněk píše:
Jana píše:A může tady být i plné osvobození od prožívání čehokoliv. Mohou téct slzy, může tady být bolest a může tady být i poznání, že nejsme tělem, nejsme myslí, nejsme tou osobou, které se cokoliv takového jakkoliv dotýká, které se něco takového děje.
Nelze být zároveň šťastný a nešťastný v témže smyslu (v téže úrovni). Zde jde o index štěstí Ježíše jako člověka a tedy i o smysluplnost použití Hawkinsovy stupnice. Nikoli o index štěstí Boha. Na cestě křížové Ježíš trpěl jako člověk, nikoli jako Bůh.

Někdo může prožívat i směsici pocitů, ve které se sám nevyzná. Ale pravdou je, že při povrchním zachycení v projekci mysli, v projekci smyslového vnímání je možné prožívat utrpení vyplývající ze ztotožnění. A je možné všechny připoutanosti pustit a podobně jako N. Maharadž říkat - "Kdo s rakovinou a bolestmi je tak šťastný, jako já? ...Nejsem rakovinou nijak dotčen, protože vše, co se děje, jakýkoliv prožitek, to vše odevzdávám tomuto Átman. Všechny činy a plody těchto činů jsou odevzdány Átman pomocí Parabrahman, Absolutna."
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6881
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Energie

Nový příspěvekod lklknml » stř 06. úno 2019 18:41:16

Jana píše:Někdo může prožívat i směsici pocitů, ve které se sám nevyzná.
Aha, zase mě chceš vyprovokovat abys mě mohla zabanovat :).

Nevím, jestli mohl někdy Ježíš prožívat směsici pocitů, ve kterých se sám nevyzná, byť o tom silně pochybuji. Nicméně, i kdyby je prožíval, nemohly se týkat podstaty cesty křížové. To odporuje duchu evangelií i tradici. Jeho "Bože můj, proč si mě opustil" je realita, nikoli zmatený pocit drze projektovaný mu Janou, protože jinak by se jí zhroutil i její milovaný Mooji: Bůh, Přítomnost, který by bylo lze vidět, prožívat, Tady a Teď, existuje jako fikce. Existuje jako Buddhovo neuchopitelné, čili fiktivní, neboť i neuchopitelné nemůže neuchopovat: Nic, Nic, Nic, napsal Jan z Kříže na vrchol hory, když načrtl stezku, po které vystoupal.

Ale nesluší se diskutovati o těchto věcech ženám, jak moudře říká sv. Pavel (kolikrát už jsem ti to psal?), neb nejste k tomu stavěny, to přenechte nám mužům teoretikům, žena nechť se stará o věci praktické jako čistý domov, příp. čisté internetové fórum a tak :).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Energie

Nový příspěvekod Tara » stř 06. úno 2019 18:50:17

Tebe uz Jana nekdy zabanovala?
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Energie

Nový příspěvekod Pelvan » stř 06. úno 2019 19:12:51

Ahoj Zdeňku

Zdeněk píše:Pelvan píše:
Vitamíny B6, B9 a B12 si dávám skoro každý den po ránu podle konceptu "homo-cysteinu" doktora Karla Erbena již několik let.

Podle Jardy Zajíčka ze zdravi-az.cz suplementace určitých béček způsobuje deficit jiných béček. Proto je vhodné brát vedle toho b-komplex (asi bych to bral s droždím/pivovarskými kvasnicemi, aby to napodobovalo přírodní látky). Páter Ferda radil vitamínů spíše méně než více a ty už to bereš už léta...
K homocysteinu se vyjádřil i Jan Hnízdil: http://blog.aktualne.cz/blogy/jan-hnizd ... emid=26647
Já nevím, co si z toho vybrat.


Jen Hnízdil jenom píše: "Tak to není!"

Karel Erben se dožil vysokého věku a přitom byl čilý a převážně pozitivně naladěný. To je pro mne důležitý indikátor správnosti jeho přístupu.

Jasně, že braním jedněch béček se sníží přítomnost jiných béček. No a co? Kdo ví, jaké je jejich optimum? Doktoři asi ne.
Možná to neví nikdo, každý má svoje optimum jiné a to se navíc asi stále mění...
Neberu to (B6, B9 a B12) každý den, někdy mi nějaký vitamín dojde, někdy beru b-komplex,...
Hlavně nečekám žádné zázraky.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Energie

Nový příspěvekod Petra » stř 06. úno 2019 19:53:20

Tara píše:Tebe uz Jana nekdy zabanovala?


To si ho fakt nepamatuješ? Byl vzteklej a agresivní. A Janu čím dál víc hrubě urážel. Je přesvědčený, že ví všechno nejlépe a že to ostatní musí uznat.
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Energie

Nový příspěvekod Jana » stř 06. úno 2019 19:58:38

Zdeněk píše:
Jana píše:Někdo může prožívat i směsici pocitů, ve které se sám nevyzná.
Aha, zase mě chceš vyprovokovat abys mě mohla zabanovat :).

Ani náhodou ne.

Nevím, jestli mohl někdy Ježíš prožívat směsici pocitů,

Tohle taky nevím.

Nicméně, i kdyby je prožíval, nemohly se týkat podstaty cesty křížové.

Nevím, jestli má smysl o tomhle v souvislosti s evangeliem nějak moc spekulovat.

To odporuje duchu evangelií i tradici. Jeho "Bože můj, proč si mě opustil" je realita,

V téhle chvíli to, Zdenku, opravdu realita není, může to být jen naše představa, nic proti ní, pokud Ti tohle k něčemu je dobré.

jinak by se jí zhroutil i její milovaný Mooji: Bůh, Přítomnost, který by bylo lze vidět, prožívat,

Nic se nehroutí, pouze jsou tady nějaké zkušenosti, které odpovídají zkušenostem těch, které tady někdy cituji. Ale nemusí to být zkušenosti Tvoje a nic se neděje. Nevnucuju Ti to.

To, co je podstatné, bych řekla, je poznání, kdo skutečně bez všech těch ztotožnění a pomíjivostí JSI.

Tady a Teď, existuje jako fikce. Existuje jako Buddhovo neuchopitelné, čili fiktivní, neboť i neuchopitelné nemůže neuchopovat: Nic, Nic, Nic, napsal Jan z Kříže na vrchol hory, když načrtl stezku, po které vystoupal.
Ale nesluší se diskutovati o těchto věcech ženám, jak moudře říká sv. Pavel (kolikrát už jsem ti to psal?), neb nejste k tomu stavěny, to přenechte nám mužům teoretikům, žena nechť se stará o věci praktické jako čistý domov, příp. čisté internetové fórum a tak :).

Při osvobození od ztotožnění s tělem, jsi osvobozen od všech těchhle omezení.

Při ztotožnění s tělem Tě samozřejmě může postihnout nesmyslná pýcha na to, na čem nemáš žádné zásluhy.

Jinak, Zdenku, nic Ti nevnucuju a je mi celkem opravdu jedno, co si o tom myslíš, pokud Ti to vyhovuje. Byla bych ráda, kdyby Poradna byla spíš o sdílení a přízni, než o pocitech nadřazenosti a dokazování si čehokoliv.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6881
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Energie

Nový příspěvekod Tara » stř 06. úno 2019 20:02:09

Petra píše:
Tara píše:Tebe uz Jana nekdy zabanovala?


To si ho fakt nepamatuješ? Byl vzteklej a agresivní. A Janu čím dál víc hrubě urážel. Je přesvědčený, že ví všechno nejlépe a že to ostatní musí uznat.

Nepamatuji...., a tehdy byl taky Zdenek?
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Energie

Nový příspěvekod Petra » stř 06. úno 2019 20:02:39

Vždyt s podívej, jaké píše kraviny:

Zdeněk píše:
Ale nesluší se diskutovati o těchto věcech ženám, jak moudře říká sv. Pavel (kolikrát už jsem ti to psal?), neb nejste k tomu stavěny, to přenechte nám mužům teoretikům, žena nechť se stará o věci praktické jako čistý domov, příp. čisté internetové fórum a tak :).


Zřejmě ustrnul v patriarchátu. :D
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Energie

Nový příspěvekod Petra » stř 06. úno 2019 20:07:47

Tara píše:
Petra píše:
Tara píše:Tebe uz Jana nekdy zabanovala?


To si ho fakt nepamatuješ? Byl vzteklej a agresivní. A Janu čím dál víc hrubě urážel. Je přesvědčený, že ví všechno nejlépe a že to ostatní musí uznat.

Nepamatuji...., a tehdy byl taky Zdenek?


No, jasně. Hned jsem ho poznala.


Tady si např. povídal s Lídou a se mnou:


čtv 08. pro 2016 0:01:05


Zdeněk píše:
Linda píše:
.Petra píše: No, ono se to vsechno rozplyne tak, jako tak, nebot nic netrva vecne, vsechno pomine...

Ano... jako důsledek vymizení neuvědomovaného ulpívání, které bylo tou základní příčinou, vytvářející závislost na iluzorních jevech duality. Je přitom celkem jedno, na čem se ulpělo. Jestli na negacích, nebo na tom, čeho se jedinec chopil v naději, že se zbaví problémů. Protože

.Petra píše: Pokud se nekdo vidi jako ten, kdo svym pozorovanim zapricinil rozpousteni nejake energie, tak je vedle, jak ta jedle. I kdyz mu to tak muze pripadat...Zatim zase jen na necem ulpel. S necim neni spokojeny, a tak to chce resit...

Zpočátku není snadné tyhle zdánlivě ušlechtilé touhy a z nich vyplývající snažení v sobě rozpoznat...

Ale jakmile postupně začne převažovat - samo od sebe - neosobní pozorování čehokoliv, co vyvstane ve vědomí, s přijímáním všech těch modifikací vesmírné Energie, ať jsou jakékoliv, postupně dojde k plnému pochopení, že stejně jako zaplétání se do sebeztotožňování iluzorního osobního já s obsahy vědomí, i cestu návratu Si řídí Vesmírná Energie ve Svých tvarech Sama. A že záleží jen na Ní, jak to bude probíhat...

Obrázek

Tak jste to vyhmátly. Našly. Konečně uchopily.

Slova však mohou toliko zobrazit, modelovat realitu. Model a modelované jsou ale odlišné skutečnosti. Tento popis nevyjímaje.

Tudíž je třeba tuto snahu (resp. z ní plynoucí satisfakci) uchopit (neuchopitelné) zaznamenat.
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Energie

Nový příspěvekod Linda » stř 06. úno 2019 20:32:18

Tohle přesvědčení, že člověk

ví všechno nejlépe a že to ostatní musí uznat

asi není snadné v sobě rozpoznat. Ani proč se objevuje potřeba považovat druhé za méně pokročilé chudáčky.

Je dost náročná doba, transformační energie jsou silné a dokud chybí pokora, není snadné upouštět od navyklých sebepovyšujících - ve skutečnosti sebeobranných názorů.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: Energie

Nový příspěvekod lklknml » stř 06. úno 2019 20:36:15

Jéé, to jsi to ještě pamatuješ, Petro :)
A co je na tom agresívního a vzteklého? Dneska bych to napsal stejně, akorát bych asi hledal něco jemnějšího než vyhmátly (ale co, když synonyma uchopily a našly už tam jsou).
A není pravda, že jsem přesvědčený, že vím všechno nejlépe. Ježíš či Buddha to ví lépe...
A že byste to musely uznat, to už vůbec.
A neberte to tak vážně milé dámy,
tolik to neuchopujte, nehýčkejte, nedržte
Váš
Zdeněk :)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Energie

Nový příspěvekod Linda » stř 06. úno 2019 20:38:10

Jana píše: Byla bych ráda, kdyby Poradna byla spíš o sdílení a přízni, než o pocitech nadřazenosti a dokazování si čehokoliv.


Všichni nejspíš ocení, když někdo poctivě napíše o svých zkušenostech a nemá potřebu tím dokazovat svou vlastní nadřazenost nad ostatními.

Že to není snadné?

Není.

Ale je možné se o to aspoň pokoušet.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: Energie

Nový příspěvekod Petra » stř 06. úno 2019 20:43:53

Zdeněk píše:Jéé, to jsi to ještě pamatuješ, Petro :)
A co je na tom agresívního a vzteklého? Dneska bych to napsal stejně, akorát bych asi hledal něco jemnějšího než vyhmátly (ale co, když synonyma uchopily a našly už tam jsou).


Časem jsi začal být agresivnější. Když ti chyběly argumenty, tak jsi mi prostě napsal: Kecáš. To je pro mě primitivizmus. Ale co se dá čekat od nafoukanýho mužskýho. :D


Zdeněk píše:A není pravda, že jsem přesvědčený, že vím všechno nejlépe. Ježíš či Buddha to ví lépe...


Ale po nich jsi hned na řadě, ty, vid'? :D

Zdeněk píše:A že byste to musely uznat, to už vůbec.
A neberte to tak vážně milé dámy,
tolik to neuchopujte, nehýčkejte, nedržte
Váš
Zdeněk :)


Tím to nezachráníš. :D

:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Energie

Nový příspěvekod Linda » stř 06. úno 2019 20:46:00

Zdeněk píše:A neberte to tak vážně milé dámy,
tolik to neuchopujte, nehýčkejte, nedržte

PS. k
Všichni nejspíš ocení, když někdo poctivě napíše o svých zkušenostech a nemá potřebu tím dokazovat svou vlastní nadřazenost nad ostatními.

V tomhle případě takové pochopení zatím zřejmě - bohužel - nehrozí.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

PředchozíDalší

Zpět na O psychosomatice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků