Energie

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Re: Energie

Nový příspěvekod Pelvan » ned 27. říj 2019 18:06:39

Ahoj Jano

Tohle vnímání sebe sama jako součást celku nejde lámat přes koleno, to je postupný proces, jak o tom mluví ve svém videu J Z Havelka:



Ti dva vlci, hodný a zlý vlk, to jsou postavy z nějaké indiánské pohádky.
Ten můj zlý vlk se umí najíst i sám, ale svého hodného vlka musím krmit já. A někdy je to jeho krmení fuška. Ten najedenější vlk pak ve vzájemném souboji vyhrává...

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Energie

Nový příspěvekod Jana » pon 28. říj 2019 6:12:26

Krásné, Pelvane, díky.

Jan Zahradník Havelka říká v 5,38, že poměr čepování dobra a zla odpovídá poměru odporu a přijetí v nás. Což ve své dokonalosti je možné pozvednout z osobního levelu na vyšší absolutní - univerzální level - Boží level.

A tady se to celé může zjednodušit.

Tedy nebrat zlého a hodného vlka jako svou osobní záležitost, která z nás činí dobré nebo zlé osoby, ale zaměřit pozornost jen na Boha, zdroj absolutně všeho, způsobem, ve kterém není žádný odpor, jen přijetí.

Tím pádem mizí i možnost odporu ke "zlému vlku", tím se odstřihne zdroj černé pípy.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Energie

Nový příspěvekod Pelvan » úte 29. říj 2019 10:17:42

Ahoj Jano

Mně pomáhá hodně k nabytí energie a klidu, když se snažím srovnat si svoji posturu, svůj tělesný postoj.
S tím tělesným postojem je spojený i postoj duševní.

Toto cvičení je za tímto účelem prostě úžasné:
Z kanálu Austin Goh


Snažím se to cvičit pokud možno každý den,

a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Energie

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 31. říj 2019 9:25:34

Ahoj Jano, ještě mne napadá k tomuto:

Jana píše:...zaměřit pozornost jen na Boha, zdroj absolutně všeho, způsobem, ve kterém není žádný odpor, jen přijetí.

Tohle je samozřejmě pravda, ale pro někoho to může být příliš vysoký level na zaměření pozornosti. Snaha o modlitbu je dobrá věc, ale ovoce to může přinést někdy až za delší dobu.

Co mi připadá jako schůdná cesta pro každého, je to, že je dobré zaměřit svoji pozornost i na sebe způsobem, ve kterém je jenom přijetí.
Hezky o tom mluví Pavel Moric a je to i velká legrace, ta jeho přednáška:

Pavel Moric - Umění růst a rozvíjet se @ Impact Hub Brno, 5. 4. 2017

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Energie

Nový příspěvekod Jana » čtv 31. říj 2019 16:19:10

Pelvan píše:Ahoj Jano, ještě mne napadá k tomuto:

Jana píše:...zaměřit pozornost jen na Boha, zdroj absolutně všeho, způsobem, ve kterém není žádný odpor, jen přijetí.

Tohle je samozřejmě pravda, ale pro někoho to může být příliš vysoký level na zaměření pozornosti. Snaha o modlitbu je dobrá věc, ale ovoce to může přinést někdy až za delší dobu.

Co mi připadá jako schůdná cesta pro každého, je to, že je dobré zaměřit svoji pozornost i na sebe způsobem, ve kterém je jenom přijetí.
Hezky o tom mluví Pavel Moric...

Díky, Pelvane. Shlédla jsem skoro celou tu dlouhou přednášku Pavla Morice. Má tam pěkné postřehy, které mohou život drobet vylepšovat. Učí dívat se na sebe a chovat se k sobě láskyplně, neodsuzovat se, nekritizovat se, ocenit se... Tedy jak říkáš, zaměřit na sebe pozornost způsobem, ve kterém je jenom přijetí. Absolutní přijetí sebe sama je zároveň i přijetím toho, z čeho pramení náš život (tedy toho, čemu říkám Bůh).

To, co se mi v tom Moricovo učení sem tam jeví občas jako drhnoucí a namáhavé, je naložení celého svého života i se svými sny, cíli a plány na bedra své vlastní osoby, která ve skutečnosti nemá šanci příliš ovlivňovat běh světa ve kterém má dle svých představ kvalitně žít. Tedy ne, že by člověk s vynaložením veškerého úsilí a zaměření své pozornosti a ovládnutím mysli, svých cílů nemohl dosáhnout, ale bez spojení se svou podstatou, může nakonec dospět k poznání, že vynaložil obrovské úsilí na něco, co nebylo přesně to ono, po čem ve skutečnosti toužil.

Proto je také skvělé, že Pavel Moric nabádá hledat v sobě, co je ono. Je to vlastně to, co Ty děláš. Zkoušíš různé věci a to co se osvědčuje si necháš, to, co ne, pustíš.

Je možné si to přeci jen trochu zjednodušit a vzít si do toho jako spojence to, co to osobní přesahuje.
Je jedno jak to budeš nazývat, můžeš tomu klidně říkat život, protože není jiný Bůh, než život.

Stejně tak, jako zaměřuješ svoji pozornost na sebe způsobem, ve kterém je jenom přijetí, můžeš zaměřit svou pozornost, ve které je jen přijetí, i na svůj život. Nic, co přinesl, mu nevyčítáš a čím víc ho miluješ, tím větším miláčkem života se stáváš. Čím víc vděčnosti mu projevíš, tím víc důvodů k vděčnosti máš.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Energie

Nový příspěvekod Pelvan » sob 02. lis 2019 15:06:32

Ahoj Jano

V "ho oponopono" jsem objevil. už jsem to sem asi někdy někam psal, tuto modlitbičku:
"Miluji Tě, omlouvám se, prosím, odpusť mi, děkuji Ti."

Dá se to upravit se zdůrazněním těch zájmen:
"Miluji Tebe, omlouvám sebe, prosím, odpusť mně, děkuji Tobě!"

Tak si to občas odříkávám (někdy u toho i chodím do tvaru ležaté osmičky, jeden oblouk na jedno slovo)

a zdravím.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Energie

Nový příspěvekod Pelvan » stř 06. lis 2019 12:16:57

PS

Možná to vypadá, že tohle je mimo téma, ale energie jde právě tudy, se domnívám:

Trochu jsem to "ho oponopono" upravil a vyšlo mi toto.

"Bože prosím Tě.
Pomáhej mi s sobě
rozvíjet lásku k Tobě.
Bože smiluj se.
Děěěkuji Ti."

Včera mne napadlo, že si mohu za sebe dosadit do této podlitbičky kohokoli jiného ze své rodiny.
Třeba nějaké dítě anebo tak podobně...
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Energie

Nový příspěvekod Pelvan » stř 06. lis 2019 12:26:45

Ahoj

Občas cvičím cviky na srovnání svých kulatých ramen podle Austina Goha (viz. výše), ale potom jsem na těle celý rozlámaný, je to makačka.

Tahle masáž je pro mne úžasný relax na můj krk. Potřebujete na to jenom jednu ponožku a několik minut času:
FIX STIFF NECK! (INGREDIENTS: 1 SOCK + 90 SECS) - Discovered by Dr Alan Mandell, DC


Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Energie

Nový příspěvekod Pelvan » stř 06. lis 2019 13:14:16

Ahoj

Samozřejmě se ráno před všemi svými zde zmiňovanými aktivitami ze všeho nejdříve napiji.
Voda souvisí se vším, je nositelkou života. tohle video o tom jasně hovoří:


Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Energie

Nový příspěvekod Pelvan » pát 08. lis 2019 12:16:53

Ahoj

Takže z videa o vodě vyplývá, že jsme skoro všichni dehydrovaní a tím že jsme bez vody, jsme i bez energie.

Pokud se dostatečně zavodníme, můžeme se i dostatečně prodýchat. Bez vody nám tělo dýchání blokuje třeba astmatem, protože dýcháním tělo o vodu ve formě vodní páry přichází. S prodýcháním se upraví naše ph prostředí v těle (klesne kyselost) a stoupne i naše energie.

Pokud se zavodníme a prodýcháme, můžeme přemýšlet i o nějakém jídle. Dostala se mi náhodou do rukou kniha od Dr. Soréne Rokedové, která se jmenuje "Jak zatočit s únavou".
Autorka tam o jídle píše mimo jiné toto:
"...Orexin je bílkovinová molekula, která reguluje širokou škálu procesů...Cukr orexin redukuje, takže cítíme únavu, méně se pohybujeme a málo cvičíme. A protože jsme unavení, jíme více jídla s obsahem cukru (cukr se dává prakticky do všech potravinových výrobků), abychom se trochu vzpružili. Mezitím potichu přibýváme na váze. Je to začarovaný kruh...."

Tak mne napadá: Co asi dělají zde na poradně jinde zmiňované národní centrály zdraví proti tomu, abychom byli tráveni přebytkem cukru a soli ve všech vyrobených potravinách?
U cukru ani není stanovena jeho bezpečná denní dávka příjmu v potravě!
Před tím, než se začala pěstovat v Evropě cukrová řepa a cukr se musel dovážet, se k cukru přistupovalo jako k nebezpečné potravině. Prodával se pouze v lékárnách a tak by tomu mělo být i nyní.

Se domnívám a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Energie

Nový příspěvekod Pelvan » ned 10. lis 2019 12:47:59

Ahoj

Pokud jsem dostatečně zavodněný, prodýchaný (k prodýchání je jako doplněk nejlepší pohyb, třeba taková chůze) a drobně najedený nějakým nejedovatým (pokud možno přírodním) jídlem, tak se mohu začít zajímat také o to, jak si vlastně na tom se svou energií právě teď stojím.

A zjistím, že vlastně nestojím. Já skoro pořád celé dny sedím na židli.
Co to vlastně ta židle je? Je to ve skutečnosti prastarý model trůnu nějakého šlechtice. Jenže takový šlechtic nic dělat nemusel, na práci měl svoje sloužící a poddané, kteří na takové vysoké židli (trůnu) sedět nesměli.
Pro to nesedění na trůnu měli obyčejní lidé dost dobrý důvod. Zkuste si sednout na bobek nebo na malou stoličku a hned ten důvod pocítíte.

Tak zaprvé s trochou nadváhy se do toho sedu pro břicho nesložíte a , když se vám to podaří, tak se z toho hlubokého sedu snadno nezvednete. To je dobrý důvod netloustnout, když vím, že si pak nebudu moci pohodlně sednout.
A za druhé stačí jenom slabé zatuhnutí kloubů a zaujmout ten hluboký sed je také nemožné. To je zase dobrý důvod se starat o své klouby.

Hluboký sed je vlastně takový můj trenér dobré tělesné kondice a je to svým způsobem i zajišťovatel dostatku energie pro plnění mých denních úkolů. Já totiž nejsem žádný šlechtic a musím se o sebe postarat sám bez haldy různých sloužících poskoků.

Předpokládám, že většina lidí je na tom také tak. A tak bychom měli slézt ze svých trůnů, na které jsme byli v dětství doma i ve škole posazeni, a měli bychom pro sebe zase objevovat kouzlo hlubokého sedu.

To se domnívám a zdravím

PS
Tady jsem o hlubokém sedu psal ve vedlejším vlákně.
viewtopic.php?f=329&t=8605&start=120
How to perform DEEP SQUAT (In 5 MINUTES/ Hindi Tutorial)| ATG SQUAT|
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Energie

Nový příspěvekod Pelvan » úte 12. lis 2019 15:52:51

Ahoj


Tohle psaní o vodě (od vody všechno začíná, i energie) jsem náhodou dostal od svého známého:

"Voda v těle

Kolik lidí znáš, kteří říkají, že nechtějí pít před spaním, protože budou muset vstávat v noci.

Proč lidé potřebují močit v noční době? Gravitace zadržuje vodu v dolní části těla, když jste ve vzpřímené poloze (nohy otékají). V posteli je spodní část těla (nohy, atd.) v úrovni s ledvinami, ledviny odstraní vodu, protože je to jednodušší. Vodu potřebujeme na vypláchnutí toxinu z těla.

Správný časový rozpis kdy pít vodu… Velmi důležité. Od srdciara:
2 sklenice vody po probuzení - pomáhají aktivovat vnitřní orgány, 1 sklenice vody 30 minut před jídlem -napomáhá trávení, 1 sklenice vody před koupáním - pomáhá snižovat krevní tlak, 1 sklenice vody před spaním - zabraňuje mrtvici nebo infarktu. Mohu také dodat,… můj lékař mi řekl, že voda před spaním také pomůže zabránit nočním křečím nohou...."


Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Energie

Nový příspěvekod Pelvan » stř 13. lis 2019 17:23:30

PS
Reboot Your Brain in 30 Seconds - (Discovered by Dr Alan Mandell, DC)
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Energie

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 14. lis 2019 13:52:49

Ahoj

Pokud se chci cítit dobře a působit navenek i dovnitř pozitivním energetickým dojmem, měl bych zaujímat v prostoru správný postoj.
Tělo funguje jako anténa. Pokud je tělo rovné, přijímá a fixuje se lépe na pozitivní podněty. Pokud je tělo nějak zkřivené, přijímá lépe negativní podněty ze sebe i ze svého okolí.
Kvalitu našeho postoje rozhodujícím způsobem ovlivňuje stav našeho horního páteřního křížení v úrovni ramen. Více než polovina populace (včetně mě) trpí horním zkříženým syndromem a většinou o tom ani ti lidé neví.
Tady na tomto videu je problém horního zkříženého syndromu pěkně vysvětlen i se souvisejícími rehabilitačními cviky.


Jak opravit nechutný želví krk (Horní zkřížený syndrom)

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Energie

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 14. lis 2019 15:19:41

PS
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Energie

Nový příspěvekod Pelvan » pát 15. lis 2019 19:35:07

Ahoj

Tak jsem se dočkal toho, s čím jsem tak trochu i počítal.
Tak dlouho jsem se snažil působit na svůj krk a na horní zkřížený syndrom, až jsem probudil ten dolní syndrom.
Dneska ráno jsem přepískl počet provedených poklon, která jsem již asi týden nedělal, a chytly mne dolní záda.
Tak to video na dolní zkřížený syndrom sem dávám pro úplnost a budu čekat, až se bolest trochu zmírní, abych ty cviky z videa mohl i v praxi vyzkoušet.
Zatím dělám jenom takové náznaky.

Konec bolesti zad (Dolní zkřížený syndrom + cviky na opravu)

A zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Energie

Nový příspěvekod Pelvan » pát 15. lis 2019 21:16:54

PS
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Energie

Nový příspěvekod Pelvan » pát 15. lis 2019 21:27:14

PPS
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Energie

Nový příspěvekod Pelvan » pon 18. lis 2019 9:52:03

PPS
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Energie

Nový příspěvekod Pelvan » úte 19. lis 2019 22:04:39

Ahoj


"Správné sebe-užívání by mělo vést k uvolnění přebytečného napětí v přetěžovaných svalech a k tonizaci ochablých svalů. Disfunkce těchto svalových skupin je mnohdy způsobena nesprávným, navyklým způsobem sebe-užívání. To může být patrné jen na úrovni jednoho segmentu, ale tato nerovnováha se vždy projeví v celkové funkčnosti organizmu."
(Alexanderova technika )


Budu zde psát o bolesti, což je vlastně projev energie, která je zablokovaná.
Chytil jsem housera a díky tomu jsem byl přinucen se zabývat svými svaly trochu zevrubněji.

Pokusím se to tu teď celé nějak stručně popsat:

Máme ve svém těle dvě velká svalová zkřížení: horní a dolní.

Horní zkřížený syndrom vzniká při současném zkrácení prsních svalů, kdy zároveň dochází ke zkrácení zadních svalů krku. Tento syndrom je spojen s povolenými předními svaly krku a (v protilehlém křižném směru) povolenými mezilopatkovými svaly. Tohle všechno dohromady vytvoří přehnanou krční lordózu spojenou s hrudní kyfózou, lidově se tomu říká "želví krk".

Želví krk sám o sobě většinou moc nebolí, ale když se ho pokusíte napravit, může se probudit k životu dolní zkřížený syndrom, a ten už může bolet jako čert.

Dolní zkřížený syndrom je kombinací zkrácených kyčelních přitahovačů nohou a protilehlých bederních svalů. Tento syndrom je spojen s povolenými břišními svaly a (v protilehlém křižném směru) povolenými hýžďovými svaly. Tohle všechno dohromady vytvoří přehnanou bederní lordózu a také vyšpulený zadek.

Není to moc estetický tvar těla (zvláště u chlapa), ale o estetiku se tu tak moc nejedná. Spíše jde o to, že vzniklá svalová disbalance se může projevit intenzivní bolestí v kříži. Lidově řečeno dotyčný člověk "chytil housera".


A co teď s tím?

Zkouším protahovat prsní svaly (vzpažování) a zadní krční svaly (předklon). Spolu s tím zkouším posilovat přední krční svaly (zvedání hlavy v lehu na zádech) a mezilopatkové svaly.

Spolu s tím zkouším protahovat zkrácené kyčelní přitahovače nohou (poloha "hrdiny") a protilehlé bederní svaly (předklon). Spolu s tím zkouším posilovat břišní svaly, to ale nejde tak snadno při té existující bolesti v kříži a při ochablosti břicha. Dělám to tak, že nejdříve v lehu na zádech jenom zvedám hlavu (posilování předních krčních svalů), a až den nebo dva poté se mohu pokoušet začít také zvedat tělo postupně rameno po rameni...Hýžďové svaly přijdou na řadu později po několika dnech, až totiž dokážu udělat hluboký dřep. I když sed na nízké stoličce už zvládnu a je to příjemná změna proti židli.

Je té práce hodně jako na kostele a výsledný efekt se dlouho (zpravidla minimálně několik dní) nedostavuje.

Bolest je můj nejlepší trenér. Do týdne by to ale mělo snad povolit.


V to doufám a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

PředchozíDalší

Zpět na O psychosomatice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků