Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Kayun » čtv 02. led 2020 14:46:37

Tak za mě je propojení těla a mysli neodmyslitelnou součástí zdraví. Vidím to na své rodině, bohužel tatínek i maminka jsou nevědomí, i když se snažím jim spoustu věcí vysvětlit, tak věří doktorům a o svoji mysl vůbec nepečuji.
Kayun
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát 13. pro 2019 14:21:02

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod eliska_029 » sob 15. kvě 2021 4:57:27

Tak tělo určitě lze podpořit zdravou stravou, dostatkem pohybu a spánku a teď mě třeba napadá ještě používání přírodní kosmetiky, která tělo zbytečně nezatěžuje. No a jak už někdo psal, pokud bude spokojené tělo, tak na tom stejně bude i psychika :) Takže samozřejmě se vyplatí i ještě se zbytečně nestresovat a třeba před spaním nic neřešit :)
eliska_029
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 15. kvě 2021 4:35:02

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod salmo1cz » sob 15. kvě 2021 9:59:46

http://www.ragauian.cz/genetika-versus- ... ou-nemoci/

Má to přímo vztah k principu které nazýváme Šiva & Šakti.
salmo1cz
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob 15. kvě 2021 9:53:22

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod miroslav » sob 15. kvě 2021 15:14:34

salmo1cz píše:http://www.ragauian.cz/genetika-versus-epigenetika-geny-neridi-nase-zdravi-ve-skole-nam-lzou-biolog-bruce-lipton-objevil-vliv-mysli-na-telo-proc-ale-pozitivni-myslenka-ke-zmene-nestaci-co-je-vetsinovou-pricinou-nemoci/

Má to přímo vztah k principu které nazýváme Šiva & Šakti.


Souhlasím s tím, že duševní stav člověka ovlivňuje stav těla.
Ale ten článek, na který jsi sem dal odkaz, je bohužel akorát směsí bludů.
:(
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod salmo1cz » sob 15. kvě 2021 16:12:11

miroslav píše:
salmo1cz píše:http://www.ragauian.cz/genetika-versus-epigenetika-geny-neridi-nase-zdravi-ve-skole-nam-lzou-biolog-bruce-lipton-objevil-vliv-mysli-na-telo-proc-ale-pozitivni-myslenka-ke-zmene-nestaci-co-je-vetsinovou-pricinou-nemoci/

Má to přímo vztah k principu které nazýváme Šiva & Šakti.


Souhlasím s tím, že duševní stav člověka ovlivňuje stav těla.
Ale ten článek, na který jsi sem dal odkaz, je bohužel akorát směsí bludů.
:(


Ono žádná hypoteza neni definitivum a většině hypotéz se za 80 let smějeme.Nicméně jak říkáš ta směs bludů je ozdrojována a je možno si udělat detailnější pohled.Dr.Liptona jsem četl neříkám že nepřestřeluje, ale je tam i hodně věcí k zamyšlení.
salmo1cz
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob 15. kvě 2021 9:53:22

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod miroslav » sob 15. kvě 2021 18:49:12

salmo1cz píše:
miroslav píše:
salmo1cz píše:http://www.ragauian.cz/genetika-versus-epigenetika-geny-neridi-nase-zdravi-ve-skole-nam-lzou-biolog-bruce-lipton-objevil-vliv-mysli-na-telo-proc-ale-pozitivni-myslenka-ke-zmene-nestaci-co-je-vetsinovou-pricinou-nemoci/

Má to přímo vztah k principu které nazýváme Šiva & Šakti.


Souhlasím s tím, že duševní stav člověka ovlivňuje stav těla.
Ale ten článek, na který jsi sem dal odkaz, je bohužel akorát směsí bludů.
:(


Ono žádná hypoteza neni definitivum a většině hypotéz se za 80 let smějeme.Nicméně jak říkáš ta směs bludů je ozdrojována a je možno si udělat detailnější pohled.Dr.Liptona jsem četl neříkám že nepřestřeluje, ale je tam i hodně věcí k zamyšlení.


Ono mnoho bludů je dnes už na internetu ozdrojováno.

Držel bych se spíš výsledků současné vědy.
Třeba že bylo prokázáno, že žádná temná hmota není ???
Nebo že se náš genotyp časem mění????
atd. atd.

Ozdrojovány jsou například i klamavé reklamy na různé zázračné prostředky. Dokonce fotky profesorů, kteří při hlubším pátrání na netu zjistíš, že ani neexistují.

Moc jsem to nezkoumal ale dotyčný má na tom asi založený svůj business - třeba organizuje nějaké placené "terapie" nebo vydává bestselery, či proč tohle dělá.
Podobné je to s těmi dětmi, co vidí mozkem bez použití očí. Tohle organizuje nějaký ruský podvodník - placené kurzy takového vidění.
atd. atd.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod 74eliska » sob 07. srp 2021 5:42:01

Já tuto koupel tedy nepraktikuji ani s ní nemám žádné zkušenosti. Některé vaše argumenty se mi sice zdají logické, ale zároveň si myslím, že pokud člověk žije zdravým životním stylem (tzn. zdravá a pestrá strava, dostatek pohybu a třeba i používání kosmetických přípravků s obsahem přírodních ingrediencí, které lze koupit třeba https://www.naqed.cz/, tak mu žádný větší problém nehrozí i bez vaší koupele. Samozřejmě rozumím tomu, že některým lidem může pomoci, protože jedlá soda je skvělý pomocník nejen v kuchyni a úklidu :)
74eliska
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 07. srp 2021 5:31:23

Předchozí

Zpět na O psychosomatice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků