Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod arikiran » pát 22. dub 2016 15:05:35

Rek bych, ze mnohem vic nez z jidla a piti...tak z MYSLENEK o tom jak proc a co jim...
Kdyz sis tak pekne svuj koktejl zduvodnil a s laskou nachystal...jiste bude prospesny...
Na zdravi
...xp...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » ned 24. dub 2016 16:16:07

Ahoj arikirane

Děkuji za přání, zatím mi ten kokteil chutná, jenom jsem musel snížit koncentraci na polovinu, aby se mi to nezprotivilo. Na 4 dl vody dávám jednu čajovou lžičku vitamínu C a půl lžičky jedlé sody. Zatím to piji ráno a večer, ráno s tím zapíjí, svoje vitamíny B a večer si do toho přidávám lžičku křemeliny...

A zapomněl jsem ve svém výčtu zdravého životního stylu na správné dýchání, dech a duch jsou velmi příbuzná slova.

A zdravím


PS

Pokračuji v seriálu ukázek, co mi posílá můj známý o péči o zdraví:

"Dr. Joseph Mercola: Nemáme výživu našich babiček
Nyní přinášíme vyjádření amerického lékaře. On také tvrdí, že máme jíst zdravě. Říká ale, že v naší civilizaci jsme téměř všichni podvyživení. A vysvětluje i proč: odhaluje již více než sto let fungující symbiotický vztah mezi farmaceutickým průmyslem a průmyslem potravinářským.
Tvrzení, že můžeme „dostat vitamíny z jídla“, je tedy klasickou polopravdou – manipulací... Vitamíny a minerály z jídla dostat můžeme. Ale ne všechny a ne pokud konzumujeme, co je nám běžně předloženo. Jenže – co tedy jíst?
Tvrzení, že v potravě dostává většina z nás přesně ty látky, které potřebuje, jsou více než problematická. Myslím, že především je nutno si přiznat, že celá naše civilizace má problém s přísunem živin, i když to tak nevypadá. Běžné jídlo nám zkrátka nedává živiny a látky, které poskytovala strava našim předkům pouze o několik generací nazpět.
Důvodem jsou především moderní zemědělské metody, které se ve velké míře spoléhají na syntetická hnojiva, což radikálně snižuje obsah výživných látek v pěstovaných plodinách, a to včetně tzv. mikronutrientů (tj. vitamínů a minerálů), látek, které byly původně obsaženy v půdě, avšak za roky extrémně intenzívního využívání z ní v podstatě zmizely.
Zemědělství vyrábí podvýživu
Kromě toho jedovaté látky, jejichž použití v zemědělství se postupně zvyšuje, ve stále větší míře končí v našem jídle či na něm. Existuje dostatek důkazů pro to, že ti z nás, kteří se nestravují alespoň potravinami z organického („bio“) zemědělství, zpracovaných přirozenými metodami, trpí jistým stupněm podvýživy.
Pokud někdo tvrdí, že většina současných generací naší civilizace konzumuje stravu bohatou na výživné látky, říká zkrátka nesmysl, který pouze ukazuje, že dotyčný záměrně či z neznalosti ignoruje jasná fakta.

Samozřejmě, jako žádná léčba, ani “céčko” není samospásné. O léčbě říká dr. Mercola, že “většina onemocnění je způsobena negativními, nezpracovanými emocemi.” Jeho slova potvrzují i jiní doktoři, podle nichž je zásadním faktorem pro pacientovo přežití: a) zda vůbec se uzdravit chce, a b) zda mu lékař dokáže vnuknout naději ve vyléčení. Dr. Mercola nad rámec uvedeného dodává, že ke zpracování emocí může pomoci například EFT nebo germánská nová medicína. Důležité je také hodně a dobře spát, cvičit a zdravě jíst."
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Rituál EFT

Nový příspěvekod Pelvan » ned 24. dub 2016 16:24:57

EFT je velmi zajímavá terapeutická metoda kombinující pozitivní afirmace, které mohou být zaměřené na nějaký konkrétní emoční nebo fyzický problém, s akupresurou. Základní poučka EFT je následující:

Příčina všech negativních emocí je spojena s narušením energetického systému těla.

Energetický systém těla se může dát do pořádku stimulováním důležitých akupresurních bodů. Důsledkem této stimulace akupresurních bodů může být utišení negativních emocí nebo odeznění nepříjemných fyzických potíží či obojího naráz.

Na základě pozitivního dojmu, který mám z provádění Rituálu Přijetí (RP), jsem začal hned na provedení RP navazovat provedením Rituálu EFT podle návodu uvedeném v EFT_MANUAL.

http://www.eft.cz/index.php/zdarma~/eft ... te-hned-te

Praxi EFT jsem obohatil o pozitivní aspekty používané také u RP a označuji takto upravené provedení EFT pro sebe jako Rituál EFT (REFT). Popis REFT vypadá složitě, ale není to tak hrozné a celé to trvá okolo 10 minut.

Rituál EFT (REFT):

Zapálím svíčku, nad kterou si ohřeji ruce. Ohřátí rukou mohu zvýraznit i třením dlaní o sebe navzájem.
Třikrát lusknu prsty nad hlavou.
Začínám svůj REFT oslovením: „Vesmíre“
Pak provádím Plný Základní Recept EFT.

Plný Základní Recept EFT se skládá ze čtyř složek,
z nichž dvě jsou identické:
1. Setup (Přípravná fáze)
2. Sekvence
3. 9ti rozsahová procedura (Gamut)
4. Sekvence
Popis těchto složek následuje.

1. Setup (Přípravná fáze)

Má dvě části, které jsou prováděné zároveň:
a) Opakuji „prohlášení“ 3 krát zatímco ..
b) Třu “Sore Spot”..

a) „Prohlášení“ používám většinou následující:
„Přestože mám strach z budoucnosti, mám se rád a přijímám se takový, jaký jsem.“
První adresní část prohlášení, psanou kurzívou, mohu obměňovat podle toho, na jaký emocionální nebo fyzický problém se zaměřuji, anebo ji vynechávám úplně. Pro mne je důležitá druhá pozitivní část prohlášení, to je vlastně pozitivní afirmace.
Toto je ovšem jen konkrétní ukázka toho, na jaký problém se zaměřuji já. Problémů, na které je možno adresovat EFT, je neomezeně mnoho.

b) “Sore Spot”
Existují dva body “Sore Spot” a nezáleží na tom, který použijete (používám oba dva najednou).
Jsou umístěny v horní levé a pravé části hrudníku a níže je popis jak je najít:
Jděte do úpatí hrdla, kde muži mají uzel kravaty. Nahmatejte prohlubeň ve tvaru U na
vrcholu prsní kosti. Z dolní části U jděte dolů 3 ince (= 7.5 cm) směrem k pupku a 3 ince nalevo
(nebo napravo). Měli byste být v horní levé (nebo pravé) části hrudníku. Když budete trochu tlačit v této oblasti, najdete (v okruhu 5 cm) “Sore Spot” (= bolavé místo).
Toto je místo, které musíte třít, zatímco vyslovujete „prohlášení“. Toto místo je citlivé (bolí), když je silně třete, protože zde dochází k lymfatickému ucpání. Když jej třete, rozptýlíte toto ucpání. Naštěstí po chvíli ucpání zmizí a rovněž tak bolest. Potom jej můžete třít bez jakéhokoliv nepohodlí.

Nyní když rozumíte oběma částem přípravné fáze, provedení je snadné.
Jednoduše opakujete prohlášení s důrazem a to třikrát, zatímco nepřetržitě třete “Sore Spot“.
To je vše! Po několikerém praktikování budete schopni provézt “přípravnou fázi” během 8
vteřin.
Nyní, po správném provedení přípravné fáze, jste připraveni pro další článek v Základním Receptu: “Sekvence”

2. Sekvence

Sekvence je velmi jednoduchá v konceptu.
Zahrnuje poklepávání na koncové body hlavních energetických meridiánů v těle a způsobuje
neutralizaci šoku “zzzzt” v energetickém systému.
Před lokalizací těchto bodů se nejdříve zmíním o několika tipech jak správně provádět poklepávání.
Poklepávací tipy:
Můžete poklepávat na koncové body jednotlivých meridiánů buďto pravou nebo levou rukou
(já poklepávám oběma rukama na oba párové body najednou na obou stranách těla).
Většina bodů existuje na obou stranách těla, jsou to takzvané párové body.
Poklepávejte špičkou svého ukazováku a prostředníku. Toto pokryje trochu větší plochu
než s jedním prstem a usnadní trefení správného bodu.
Poklepávejte důkladně, avšak ne příliš těžce, abyste se neporanil nebo nezpůsobil pohmožděniny.
Poklepejte asi 7 krát na každé určené místo.
Říkám asi 7 krát, protože budete současně opakovat “připomínkovou frázi” (vysvětleno níže) a bude obtížné odpočítávat poklepy. Nebude mít velký vliv, když klepnete trochu vícekrát nebo
méněkrát (5 až 9 krát)
Nezáleží na tom, kterou stranu si zvolíte, rovněž můžete měnit strany během “Sekvence”.
Například můžete klepat pod pravým okem, a poté pod levým podpaždím (já poklepávám oběma rukama najednou na obou stranách těla).
Body:
Každý energetický meridián má dva koncové body. Pro účely Základního Receptu je
zcela dostatečné poklepat na bod na jednom jeho konci, abychom zkorigovali jakékoliv existující poruchy.
(Já poklepávám oběma rukama najednou na párové body na obou stranách těla.)
Tyto koncové body meridiánů jsou blízko povrchu těla a jsou tudíž snadno dostupné.
Dále následují instrukce, jak najít koncové body jednotlivých meridiánů.
Toto vše, dáno do správného pořadí, tvoří “Sekvenci”.

**Na konci obočí, právě nad a po jedné straně nosu je bod EB (Eye Brow, doslova oční obočí).
**Na kosti hraničící s venkovním koutem oka je bod SE (Side of the Eye = strana oka).
**Na kosti pod okem asi 2.5 cm pod zornicí je bod UE (Under the Eye = pod okem).
**Na malé ploše mezi spodem nosu a horním rtem je bod UN (Under the Nose = pod nosem).
**Uprostřed mezi bradou a dolním rtem je bod Ch. Ačkoliv tento bod neleží přímo na bradě, pro
jednoduchost je označen Ch (Chin = brada).
**Najděte místo, kde je spojena prsní kost, klíční kost a první žebro. Pro lokalizaci umístěte
ukazováček na prohlubeninu ve tvaru písmene “U” na vrcholu klíční kosti (tam kde muži mají
uzel kravaty). Ze spodu “U” pohnete prstem 2.5 cm dolů směrem k pupku a potom jdete 2.5 cm
nalevo (nebo napravo). Našli jste bod označený CB (CollarBone = klíční kost).
Nazýváme jej CB podle klíční kosti, i když ve skutečnosti je to místo, kde se spojují prsní
kost, klíční kost a první žebro.
**Na straně těla v místě, které je ve stejné úrovni, jako je prsní bradavka u muže nebo pásek
podprsenky u ženy, asi 10 cm pod podpažím. Bod je označen UA (Under the Arm = pod paží).
**Pro muže 2.5 cm pod bradavkou, pro ženy kde spodek prsu navazuje na hrudní stenu, je bod s
označením BN (Below Nipple = pod bradavkou).
(Já poklepávám následující body na rukách oběma rukama najednou o hranu nějakého stolu.)
**Na venkovní hraně palce v místě základny nehtu je bod s označením Th (Thumb = palec).
**Na straně ukazováku (strana blíže k palci) v úrovni základny nehtu je bod označený IF
(Index Finger = ukazovák).
**Na straně prostředníku (strana blíže k palci) v úrovni základny nehtu je bod označený MF
(Middle Finger = prostředník).
**Na straně malíčku (strana blíže k palci) v úrovni základny nehtu je bod označený BF
(Baby Finger = malíček).
**Poslední bod je bod karate úderu. Je umístěn uprostřed masité části vnější hrany
dlaně mezi zápěstím a základnou malíčku. Je označen KC (Karate Chop = karate úder).

Všimněte si prosím, že tyto poklepávací body postupují směrem od hlavy dolů. Tedy každý
následující klepací bod je pod předcházejícím bodem. Tím se usnadní zapamatování. Několikrát to projdete a nezapomenete.


3. 9ti rozsahová procedura (Gamut 9 procedura)

Tato procedura je nejdivnější ze všeho v EFT. Jejím účelem je “jemně naladit” mozek a
dosahuje toho pomocí pohybu očí, broukáním a počítáním. Určité části mozku jsou stimulovány
pohybem očí prostřednictvím nervů. Podobně pravá strana mozku (tvořivá strana) je činná když
si broukáte nějakou píseň, a levá strana mozku (digitální strana) je činná když počítáte.
Gamut je 10-ti vteřinový proces sestávající z devíti činností stimulujících mozek, zatímco se
poklepává na jeden z energetických bodů, tzv. Gamut bod. Léta zkušeností potvrdila, že tato
rutina zlepší výkonnost EFT a urychlí cestu k emocionální nezávislosti, zejména když je vložena mezi dvě procedury Sekvence.

Proces Gamut 9 vyžaduje lokalizovat bod Gamut. Ten je umístěn na hřbetě ruky a je asi
jeden a půl centimetru za místem, kde se stýká prsteník a malíček, mezi klouby.
Když propojíte klouby prsteníku a malíčku pomyslnou čárou, pak tato čára bude tvořit základnu rovnostranného trojúhelníka a v jeho vrcholu nejblíže k zápěstí je umístěn tento bod Gamut.
Zatímco ťukáte nepřetržitě na tento bod Gamut, musíte projít 9-ti akcemi procesu Gamut 9:
1. Zavřít oči.
2. Otevřít oči.
3. Držet hlavu ve stále stejné pozici a oči stočit doprava dolů.
4. Držet hlavu ve stále stejné pozici a oči stočit doleva dolů.
5. Koulet očima v kruhu tak, jakoby nos byl centrem hodinového ciferníku a vy jste chtěl
vidět všechna čísla v pořadí.
6. Totéž v obráceném směru.
7. Broukat si po 2 vteřiny nějakou melodii
(např. Happy Birthday).
8. Počítat rychle od 1 do 5.
9. Broukat si opět tu melodii.


4. Sekvence

Čtvrtý a poslední článek v Základním Receptu
byl již zmíněn. Je totožný s článkem číslo 2.

Upomínková Fráze
Základní Recept, jednou zapamatovaný, se stane celoživotním přítelem. Může být aplikován na téměř nekonečný seznam emocionálních a fyzických problémů a přináší úlevu pro většinu z nich. Avšak je zde ještě jeden důležitý koncept, který je třeba prozkoumat předtím, než můžeme aplikovat
Základní Recept na daný problém. Nazývá se Upomínková Fráze.
Připomeňme si objevné prohlášení …
“Příčinou všech negativních emocí je narušení energetického systému v těle.”
K negativním emocím dojde v případě, že jste naladěn do určitých myšlenek nebo okolností, které způsobí narušení energetického systému.
Naladění do problému je dáno jednoduše tím, že na něj myslíme. Vlastně naladění znamená myslit na problém. Myšlení na problém způsobí (vyvolá) narušení energie, které potom… a jenom tehdy…
mohou být vyváženy aplikováním Základního Receptu. Bez “naladění” do problému … tedy
vytvořením energetického narušení… Základní Recept nic neudělá.
Naladění je zdánlivě jednoduchý proces.
Jednoduše myslíte na problém, zatímco aplikujete Základní Recept. Jednoduché … v teorii.
Avšak můžete zjistit, že je trochu obtížné vědomě přemýšlet o problému, zatímco poklepáváte na akupresurní body jednotlivých meridiánů.
Proto byla uvedena Upomínková Fráze, kterou můžete opakovat nepřerušeně, zatímco provádíte
Základní Recept.
Upomínková Fráze je jednoduše nějaké slovo nebo krátká fráze, která popisuje problém a vy ji
opakujete nahlas pokaždé při poklepávání bodů v Sekvenci. Tímto způsobem nepřerušeně
“připomínáme” svému systému (podvědomí) tento určitý problém, na kterém pracujeme.
Upomínkovou Frázi je nejlépe zvolit stejnou jako Prohlašovací Frázi v článku #1 – Přípravné fázi. Například, když pracujeme na strachu z budoucnosti, Setup Prohlášení bude:
„Přestože mám strach z budoucnosti, mám se rád a přijímám se takový, jaký jsem.“
Podtržená slova v tomto prohlášení … strach z budoucnosti …jsou ideálním kandidátem pro
Upomínkovou Frázi.
(Vytvářím si Upomínkovou Frázi trochu jinak. To, že se jedná o strach, vyjádřím zasyčením hlásky „sss.“ Na ni pak naváži pozitivní afirmací, celé to zní takto: „sss. Mám Tě rád a vážím si Tě.“)

Nad zapálenou svíčku, si ohřeji ruce. Ohřátí rukou mohu zvýraznit i třením dlaní o sebe navzájem. Z dlaní si udělám misky a ty položím na zavřené oči tak, aby se očí nedotýkaly.
Po chvíli otevřu oči do zahřátých misek vytvořených z dlaní a pomalu oddaluji dlaně od očí.
Končím svůj REFT oslovením: „Děkuji Vesmíre a zdravím.“
Třikrát lusknu prsty nad hlavou.
Na závěr zhasnu svíčku.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod lklknml » pon 25. dub 2016 12:10:57

Pelvan píše:Ahoj Zdeňku

Já tu drogovou závislost na vitamínu C risknu.
Za ty 3 dny ranního a večerního pití asi 8 g vitamínu C mám dojem, že to stojí za to risknout.
Pochopitelně za delší dobu se může tento můj názor změnit nebo na to začnu zapomínat a odezní to samo.
Všechno se může stát drogou, jídlo, pití, všelijaké aktivity i naopak pasivita, úplně na všem se můžeme stát závislí.
Nejde tedy podle mne o to, abych se vyhýbal kontaktu s potenciálními drogami. Jde spíše o to, stávat se natolik vědomým, abych byl schopen svoje případné závislosti vnímat a podle potřeby je i regulovat.
Tělo je podle mne natolik moudré, že si s tím přebytkem vitamínu poradí. Je třeba hodně pít, to je základ. Překyselení zabraňuji jedlou sodou, to mi myslím nehrozí.
Lékařské studie bývají zfalšované podobně jako předvolební průzkumy, na to bych vůbec nehleděl.
Odčervuji se primitivně česnekem a chilli papričkami. Hodlám si do toho svého šumáku přidávat jednu lžičku křemeliny na odčervení, ale chci s tím začít až tak za týden, až si tělo zvykne na jednu novinku, nechci tělo přetížit najednou mnoha šoky.

Dát do pořádku svoje vztahy s okolím je podle mne spojené s tím, do jakého pořádku se dám já uvnitř sebe sama. A ten vnitřní pořádek se skládá nejen z myšlenek, ale i z jídla a pití. Všechno se vším souvisí.
Od přibližně loňského roku se snažím nikoho nekritizovat, spíše chválím.

Tak asi tak a zdravím

Ahoj Pelvane,
léčba umělým C-čkem může být dobrá, pokud víš, že jde o lék a co tím chceš léčit (podobně jako nikdo rozumný si nebude brát průmyslová antibiotika jen proto, že např. lichořeřišnice jako přírodní antibiotikum zdraví taky prospívá).
Místo sody pak spíše dávej potaš, což je soda, kde je místo sodíku draslík, množství toho sodíku by ti mohlo narušit minerální hospodářství v těle. S tou sodou je to podobné, jako kdyby si se ládoval množstvím soli (na soli – NaCl je nebezpečný právě ten sodík, chlorid je naopak prospěšný, sodík a draslík jsou v těle konkurenti, viz např. sodíko-draselná pumpa).
Co se psychiky týká, zkoušel jsem krátce postup podle knihy Nejvyšší princip. A musím říct, že to funguje :). Nicméně to podle mého názoru řeší problémy řekněme v "horizontální rovině" (což vůbec nemusí být špatné), když bych chtěl jít do hloubky, tak se v mém případě musím zaměřit na klasické metody buddhistické meditace, nebo lépe na rady Eckharta Tolleho.

Zdravím
lklknml
 

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » stř 27. dub 2016 10:22:11

Ahoj Zdeňku

Napsal jsi mi na straně 5 toto:

"Ahoj Pelvane,
léčba umělým C-čkem může být dobrá, pokud víš, že jde o lék a co tím chceš léčit (podobně jako nikdo rozumný si nebude brát průmyslová antibiotika jen proto, že např. lichořeřišnice jako přírodní antibiotikum zdraví taky prospívá).
Místo sody pak spíše dávej potaš, což je soda, kde je místo sodíku draslík, množství toho sodíku by ti mohlo narušit minerální hospodářství v těle. S tou sodou je to podobné, jako kdyby si se ládoval množstvím soli (na soli – NaCl je nebezpečný právě ten sodík, chlorid je naopak prospěšný, sodík a draslík jsou v těle konkurenti, viz např. sodíko-draselná pumpa)."


Zajímalo by mne, kde bych se mohl něco dozvědět o biochemii, začíná se mi to poznání zamlžovat.

Z mé zkušenosti je sodík a sůl (NaCl) nebe a dudy.
Jedlá soda (a sodík v ní) mi hodně pomohla od svalových bolestí po fyzické zátěži a pomáhá mi i k odstranění kyselosti vitamínu C.
Sůl mi nepomohla k ničemu dobrému, o čem bych věděl, nevím, na co je NaCl prospěšný, navíc chlór je prudký jed a ve vodovodu nám škodí.
Děkuji za tip na potaš (což je soda, kde je místo sodíku draslík), asi bych měl jedlou sodu střídat s tím potašem, aby zůstal zachován poměr sodíku a draslíku v těle, jestli tomu tedy dobře rozumím.

Děkuji Ti i za tip na knihu:

"Co se psychiky týká, zkoušel jsem krátce postup podle knihy Nejvyšší princip. A musím říct, že to funguje :). Nicméně to podle mého názoru řeší problémy řekněme v "horizontální rovině" (což vůbec nemusí být špatné), když bych chtěl jít do hloubky, tak se v mém případě musím zaměřit na klasické metody buddhistické meditace, nebo lépe na rady Eckharta Tolleho."

Přeložila ji totiž jedna moje známá, i proto mne to zajímá...
Eckhart Tolle se dobře čte, těžší je se podle něho nějak prakticky učit, dělám co mohu.


A zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod lklknml » stř 27. dub 2016 14:52:43

Pelvan píše:Z mé zkušenosti je sodík a sůl (NaCl) nebe a dudy.
Jedlá soda (a sodík v ní) mi hodně pomohla od svalových bolestí po fyzické zátěži a pomáhá mi i k odstranění kyselosti vitamínu C.
Sůl mi nepomohla k ničemu dobrému, o čem bych věděl, nevím, na co je NaCl prospěšný, navíc chlór je prudký jed a ve vodovodu nám škodí.
Děkuji za tip na potaš (což je soda, kde je místo sodíku draslík), asi bych měl jedlou sodu střídat s tím potašem, aby zůstal zachován poměr sodíku a draslíku v těle, jestli tomu tedy dobře rozumím.

Jedlá soda je zásaditá, čili eliminuje kyselost v těle (jasnovidec Edgar Cayce si ji velmi pochvaloval). Pokud ta zátěž byla taková, že se nestačila odbourat kyselina mléčná ve svalech, mohla soda pomoci. Eliminuje ji ale i kyslík, tedy hodně dýchání. Soda – NaHCO3 má se solí - NaCl společný sodík (Na), který se na odkyselení nikterak nepodílí. Jarda Zajíček ze zdravi-az.cz však někde vyslovil domněnku, že se velkým množstvím sody může rozvrátit minerální hospodářství v těle, což si myslím je právě kvůli tomu sodíku. Sodík je důležitý, ale když je ho moc, tak škodí (vytlačuje mimo jiné právě draslík (K) z buněk, což dělá neplechu). Já jsem měl kdysi pořád oteklé kotníky, obyčejné ponožky se mi do nich zařezávaly. Tak mě napadlo – co když je to tím sodíkem, zkusil jsem potaš a kotníky normálně splaskly. :) Takže potvrzuji existenci sodíko-draselné pumpy v těle.
Tudíž ano, podle mě je třeba to střídat, potaš/soda, potaš je z hlediska odkyselení trochu méně účinná (tak o polovinu). Abys měl zpětnou vazbu, měl by sis pořídit pH papírky a čurat na ně.

Chlor jako plyn Cl2 je velmi reaktivní a pro člověka nebezpečný, ale mnohé chloridy (tj. sloučeniny s chlorem, jako např. NaCl) jsou pro život nezbytné.

Mě nejvíce pomohla šankaprakšalána a delší hladovka (delší ale není vhodná pro každého). Také očista žlučníku je supr, protože je poměrně jednoduchá (mojí sestřenici zachránila před operací). Všechno se nejlépe dozvíš na těch Jardových stránkách (pokud chceš tam číst i diskuzní fóra, měl by sis vzít na to dovolenou :)).

Hodně zdaru, v zdravém těle zdravý duch!
lklknml
 

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » stř 04. kvě 2016 14:56:12

Ahoj Zdeňku i ostatní

Moc Ti děkuji za podnětné příspěvky k tématu, které jsi sem napsal.
Ale všechny Tvoje příspěvky tu už nejsou a některé příspěvky mnohých jiných také ne.

Ano, bylo potřeba podle mého názoru (a je to moje téma) to, co nepatří do tohoto tématu, vyhodit.

Můžeme se zde bavit o tom, zda je to správné nebo ne - mazání příspěvků "off topic".
Souvisí to totiž podle mne se stavem naší mysli a potažmo i se stavem našeho těla, ta naše schopnost dodržovat nějaká pravidla, ať už si o nich myslíme co chceme.

Zdravím


PS

Ale příspěvky typu "Ole je takový nebo makový" nebo "tys mi šlápl na nohu a já tě praštím do zad", takové příspěvky budu mazat.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod vostálník » pát 06. kvě 2016 13:05:15

Souvisí to totiž podle mne se stavem naší mysli a potažmo i se stavem našeho těla, ta naše schopnost dodržovat nějaká pravidla, ať už si o nich myslíme co chceme.


Pravidla neexistují,

ale věc rozhodně souhlasí se stavem mysli,

budto je zde klid mysli nebo není,

pokud zde není klid mysli (a odevzdání)

tak pak je zde kecání at už k tématu nebo od tématu...


A co se týče tvé otázky,

tak tělo a mysl jedno jsou,

takže nejlepší je dzogčhen

a aby jsi se s tím nemusel moc trápit,

stačí si vizualizovat (či uvědomovat) všeprostupující prostor (jenž tě obklopuje a prostupuje)

jako prostor plný světla a blaženosti,

((tedy nejen světlo a blaženosti uvnitř, ale i vně))

což je uklidnující vizualizace pro mysl, ale harmonizující i tělo..
vostálník
 

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » pon 09. kvě 2016 12:07:55

Ahoj Vostálníku

stačí si vizualizovat (či uvědomovat) všeprostupující prostor (jenž tě obklopuje a prostupuje)

jako prostor plný světla a blaženosti,

((tedy nejen světlo a blaženosti uvnitř, ale i vně))

což je uklidnující vizualizace pro mysl, ale harmonizující i tělo..


Mě to ale moc nejde, to světlo a ta blaženost moc vizualizovat.

Zdravím

PS
Koupil jsem si ten potaš a je to hnusná chuť (1 čajová lžička do hrnku s vodou), smíchal jsem to tedy s 1 čajovou lžičkou vitamínu C. Je to trochu lepší, ale pořád nic moc na chuť.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » pon 09. kvě 2016 12:13:21

Ahoj Zdeňku

Děkuji za tip na knihu "Nejvyšší princip", od stejného autora se dá totiž na uložto stáhnout výtah z knihy "Léčebný kód".
Ten léčebný kód mne zaujal natolik, že jsem si ho zařadil do svých denních rituálů k rituálu přijetí a EFT.

Léčebný kód:


"Tento systém léčení je založen na poznání, že existuje pouze jeden zdroj nemocí – a tím je fyziologický stres. Fyziologický stres nastává, když náš nervový systém není v rovnováze. Léčebné kódy odstraňují z organizmu fyziologický stres způsobem, který nemá v dějinách lékařství obdoby. Terapii tzv. léčebného kódu objevili a rozpracovali dva lékaři – Dr. Alexander Loyd a Dr. Ben Johnson.
Dr. Alexander Loyd je vysvěcený kněz, který po deseti letech studia získal doktorské tituly v oborech neuropatické medicíny a psychologie. Dvanáct let se tento muž modlil za vyléčení své ženy a hledal způsoby, jak jí pomoci s klinickými depresemi, které ji velmi sužovaly. Na jaře roku 2001 objevil jednoduchý fyzikální mechanismus odstraňující stres z těla tím, že léčí jeho zdroj. Tímto způsobem během pár týdnů vyléčil mnoho let trvající deprese své ženy. Dr. Loyd pak rok a půl ověřoval tento mechanismus pomocí testů na variabilitu srdeční frekvence, což je klasická lékařská diagnostická metoda, vyhodnocující úroveň stresu v autonomním nervovém systému (na vůli nezávislém). U 86 % případů stres z těla zmizel během 20 minut.
Dr. Ben Johnson je lékař, který se metodou léčebných kódů vyléčil z Lou Gehrigovy choroby. Jde o nevyléčitelné onemocnění, které končí smrtí zhruba pět let po diagnostikování. Léčebnými kódy se z této zákeřné nemoci úplně uzdravil zhruba po třech týdnech. Hlavní oblast jeho zájmu je léčba rakoviny.
Základní princip léčebné terapie
Systém léčebného kódu je založen na poznání, že existuje pouze jeden zdroj nemocí, a tím je stres. Fyziologický stres je stav, kdy náš nervový systém není v rovnováze. Větší část nervového systému se nazývá autonomní nervový systém, který pracuje automaticky. Autonomní nervový systém (ANS) má dvě části – parasympatický nervový systém (PNS), který se stará o růst, léčení a udržování těla, a sympatický nervový systém (SNS), který není využíván tak často jako ten předchozí, nicméně v otázce zdraví a nemoci hraje významnou roli. Sympatický nervový systém je to, čemu se říká systém "útoku, nebo útěku".
Když má člověk pocit, že se musí rozhodnout, zda zvolí útěk, nebo útok, v jeho těle se začne dít mnoho věcí. Změní se proudění krve – krev už neproudí do žaludku ani do přední části mozku, ani do ledvin a do jater, ale proudí převážně do svalů, protože tělo ví, že ho něco ohrožuje a je třeba mít sílu na boj nebo na úprk. V tu chvíli přestane proto zpracovávat potravu ve střevech nebo se zbavovat toxinů z jater a vyvažovat hladinu elektrolytů v ledvinách nebo kreativně uvažovat. Jde o mimořádnou stresující situaci a tělo se musí bránit.
Co se ale stane, když je člověk v neustálém stresu? V jeho těle je stálé napětí, svaly jsou stažené, člověk je pod neustálým tlakem a tím se začnou poškozovat vnitřní orgány a hlavně imunitní systém. Poškození se děje jak na úrovni orgánů, tak na buněčné úrovni. Když doktor Loyd prováděl testy variability srdeční frekvence, tak zjistil, že i když lidé necítili žádný stres a mysleli si, že jsou v naprosté pohodě, ukázalo se, že mají onen fyziologický stres, jenž vede ke vzniku nemocí.
Účinky terapie jsou trvalé
Pokud má člověk jakýkoliv zdravotní problém, pramení vždy z fyziologického stresu! Stres je ovládán centrálním nervovým systémem. Především fyziologický stres vzniká prostřednictvím HPA neboli osy hypotalamus – hypofýza – nadledvinky. Z fyziologického hlediska vyvolává stres změny ve všech orgánech, a to především pokud jde o vylučování adrenalinu, kortizolu, glukózy, inzulinu a růstových hormonů. Fyziologický stres se změří podle úrovně výše uvedených látek. Nejlepším lékařským testem pro měření fyziologického stresu se stal test variability srdeční frekvence (HRV). Jde o velmi cennou metodu, která ukazuje vyváženost v autonomním nervovém systému. Tento test dokáže vědecky vyhodnotit účinnost léčebných kódů. Výsledky ukázaly, že účinky této terapie jsou trvalé – metoda léčebného kódu se zaměřuje přímo na zdroj nemocí a všech zdravotních problémů v těle. Jakmile zmizí stres, je imunitní a léčebný systém schopen vyléčit cokoli. Léčebný kód neléčí fyzické či psychické problémy, léčebný kód léčí problémy srdce, čímž se zmenšuje nebo úplně odstraňuje fyziologický stres v těle a tím má imunitní systém volný prostor k léčení.


1. Příčina fyziologického stresu jsou energetické problémy v těle
Jak již bylo uvedeno výše, jediným zdrojem všech nemocí a problémů v těle je fyziologický stres a příčinou tohoto stresu jsou energetické problémy v těle. V roce 1905 Albert Einstein prohlásil, že "veškerá hmota je energie" a od té doby svět už nikdy nebyl takový jako dřív. Dnes již všichni víme, že všechno je energie a veškerá energie má tři společné prvky: frekvenci, vlnovou délku a barevné spektrum. Mnoho geniálních vědců již před mnoha lety potvrdilo myšlenku, že kořenem zdraví a nemocí je vždy tělesná energie. A také řekli, že jednou objevíme způsob jak ovládnout energetické problémy, jež jsou základem zdravotního stavu, a jakmile se to stane, navždy se změní zdraví lidí na celém světě. V současné době již víme, že mnoho tzv. mystických jevů je vlastně otázkou kvantové fyziky. Díky kvantové fyzice lze učinit ten největší průlom v oblasti léčení, jaký jsme kdy zažili. Ve dvacátých a třicátých letech minulého století léčil lékař jménem Royal Ramon Rife velmi úspěšně pacienty trpící rakovinou právě pomocí frekvencí. Tento vědec zjistil, jak je možno využívat jednu frekvenci k přenosu druhé, což je jev právě z kvantové fyziky. Rife vynalezl světelný mikroskop umožňující až 30 000 násobné zvětšení, a to několik desetiletí před vynálezem elektronického mikroskopu. Do té doby umožňovaly světelné mikroskopy nanejvýše 100 násobné zvětšení. Rifeho objev však pro některé lidi představoval velkou hrozbu, a tak jako mnoho jiných géniů musel být odstraněn. Jeho laboratoř záhadně shořela a on byl jako vědec zavržen. Zemřel opuštěný a zapomenutý.
2. Zdroj všech nemocí je stres vyvolaný buněčnou pamětí
Stres je způsoben nedostatkem energie na buněčné úrovni. Vlivem nadměrného stresu se buňky dostanou do pohotovosti "boj nebo útěk" a v tomto okamžiku se všechny buňky v těle uzavřou, aby uchovávaly energii. Problém je, že v této chvíli buňky nedostávají kyslík, nedostávají výživu, glukózu. Buněčné elektrárny – mitochondrie, jsou bez paliva. Jak správně fungují mitochondrie, tak správně fungují buňky a následně celé tělo. Buňky potřebují kyslík a glukózu a musí být schopné vylučovat odpady, když se ale tento proces zastaví, dojde k oslabení či zahynutí buňky. Náš mozek detekuje a vysílá na určitých frekvencích energii, která hlásí ostatním částem těla, co je potřeba dělat. V krizové situaci se tělo musí připravit k obraně, proto v tomto okamžiku vyšle hypotalamus v mozku varovný signál ke všem částem těla. Pokud ovšem nedojde k reálnému ohrožení, ale my jsme pouze ve stavu "boj nebo útěk", stávají se tyto frekvence destruktivní, místo toho, aby zachraňovaly život.
Co způsobuje fyziologický stres?
Téměř vše, čím jsme obklopeni – jízda autem, projíždějící náklaďák, nezaplacené účty, křičící šéf, plačící kamarádka, informace z novin či televizních zpráv, prožívání filmového příběhu atd., atd. Léčebný kód dokáže neutralizovat destruktivní frekvenci a udržovat ji v neutrálním stavu – a to je přesně to, co člověk potřebuje, aby se uzdravil a zdraví si udržel. Také se dá říci, že léčebný kód brání hypotalamu ve vysílání energetických signálů na frekvenci, jež v těle vyvolává stresující reakci v situaci, kdy to není třeba. Jak se toto děje? Hypotalamus využívá zdravé frekvence těla k odstranění destruktivních frekvencí, což můžeme připodobnit rozsvícení světla v temné místnosti. Světlo vždy zvítězí nad tmou, zdravá energie nad ničivou, a to proto, že vše na planetě Zemi pracuje pro život. Proč se dr. Loyd a dr. Johnson rozhodli využívat kvantovou fyziku místo chemických léků? Protože – je-li původcem nemocí energie, pak je jistě nanejvýš logické léčit tělo pomocí energie.
3. Největší problém je buněčná vzpomínka, problém srdce (podvědomí, nevědomí)
Proto tolik lidí nedojde k úplnému uzdravení, i když změní stravu, začnou meditovat, odkyselí organismus, začnou více sportovat, pijí bylinné čaje a doplní hladinu vitamínů a minerálů. Různé terapie spočívají v tom, že se pacient vypovídá, otevřou se staré rány, často se problémy vyřeší, ale mnohdy se naopak ještě zhorší místo toho, aby se léčily. Snazší je pomoci pacientům, kteří prodělali nějaké trauma, o kterém ví. Zde již existují metody, jak tato trauma léčit, ovšem problém nastává, když je člověk relativně šťastný a spokojený, o žádných problémech neví, a přesto je nemocný. To je právě problém špatného naprogramování. Co je to vlastně buněčná vzpomínka? Je to vzpomínka uložená ve všech buňkách. Vědci zjistili, že vzpomínky nejsou pouze v hlavě, v mozku, ale ve všech buňkách. Tento objev byl učiněn v době, kdy se začaly provádět transplantace orgánů, a lidé s těmito transplantovanými orgány měli najednou myšlenky, sny, chutě a pocity jako dárce. Buněčné vzpomínky rezonují s destruktivními energetickými frekvencemi a vyvolávají v těle stres. Mylné názory jsou uloženy v buněčných vzpomínkách utvářejících podvědomou a vědomou mysl společně s kontrolními centry mozku. Vědci se již shodují, že budoucnost léčby nemocí a chorob, jež jsou dnes považovány za neléčitelné, nejspíš spočívá v objevení způsobu léčby buněčné paměti. Buněčné vzpomínky a mylné názory jsou totéž, o čem mluvil Šalamoun před více než třemi tisíciletími. Právě problémy srdce jsou zdrojem všech ostatních problémů vyskytujících se v životě – fyzických, vztahových, a dokonce i těch, které se týkají úspěchu a neúspěchu. Jeden z mnoha fascinujících objevů byl učiněn v Institutu Heart Math, kdy vědci dali do zkumavky lidskou DNA a řekli zkoumaným subjektům, ať drží zkumavku a myslí na něco hodně nepříjemného, ať vyvolají destruktivní vzpomínky. Když pak vědci zkoumali DNA, tak zjistili, že byla úplně zničena. Ale při vyvolávání vzpomínek příjemných se DNA léčila. To je úžasný objev, který říká, že aktivace dobrých vzpomínek DNA léčí a aktivace destruktivních vzpomínek DNA ničí. Dr. Sarno, profesor klinické rehabilitační medicíny na lékařské fakultě Newyorské univerzity a lékař působící na této univerzitě, tvrdí, že chronická bolest a různé další nemoci jsou způsobeny pocity zlosti a hněvu, potlačovanými v podvědomé mysli. To znamená, že ani nevíme, že tam jsou. Tyto destruktivní pocity jsou zakořeněny v buněčných vzpomínkách z prenatálního vývoje a dětství. Mnoho lidí si myslí, že své problémy vyřeší pozitivním myšlením, nebo že na ně nebudou prostě myslet. Bohužel tak to není, protože v podvědomé mysli existují mechanismy, které vyléčení brání. Během života jsme nasbírali mnoho vzpomínek, které jsou plné takových pocitů, jako je vztek, smutek, strach, bezmocnost… seznam je velmi dlouhý. Cenou za tyto destruktivní vzpomínky je naše zdraví, vztahy, kariéra apod. Potlačování destruktivních vzpomínek vyžaduje určitou dávku energie, a to neustále, čímž dochází ke stresu, který se člověk snaží potlačit. Dostává se tak do začarovaného kruhu, potlačuje destruktivní vzpomínky, aby neměl stres, ale energie, kterou vydává na potlačení těchto vzpomínek, stres naopak způsobuje. Buněčné vzpomínky škodí tedy vždy, ať už o nich víme, či ne.
Jak to všechno do sebe zapadá? Problémy srdce vytvářejí destruktivní energetické frekvence, tyto frekvence vytvářejí stres a stres je jediným zdrojem všech fyzických a psychických problémů. Pokud vyléčíme buněčné vzpomínky, vyléčíme srdce jako zdroj našich problémů.
4. Naše vzpomínky tvoří přes 90 % našeho podvědomí
Všechny naše vzpomínky, což jsou vlastně záznamy toho, co se v našem životě stalo, tvoří přes 90 % toho, co by se dalo označit za podvědomí. Sem patří křik tatínka, když dítě rozbilo nové autíčko, neúspěch s první láskou, maturita, strach při usínání bez lampičky apod. Pouze asi 10 % tvoří naše vědomá mysl, což jsou vzpomínky, které si dokážeme vybavit.
Dr. Loyd v knize "Léčebný kód" označuje významem "srdce" nevědomí a podvědomí. Jeho názor je, že srdce je ve skutečnosti nevědomá mysl+vědomí+duše. Vzpomínky nejsou maso a krev, jsou uloženy v buňkách jako určitý energetický vzorec. Proto je nenajdeme v žádné tkáni. Podstatou vzpomínek je určitý energetický vzorec, ale vzpomínka jako taková je pouhý obraz. Kromě lidí, kteří jsou od narození slepí, máme všichni uloženy vzpomínky jako obrazy a výjevy. Všechna data jsou uložena v podobě výjevů a obrazů a narušení energetického pole těla je způsobeno právě určitým destruktivním obrazem. Dr. Glenn říká, že léčení destruktivních výjevů má trvalý léčivý účinek na celé tělo. Pochopení tohoto faktu je nezbytné při léčení buněčných vzpomínek. Všechna data, s nimiž se setkáte, jsou zakódována v podobě buněčných vzpomínek. Některé z nich jsou destruktivní a vyvolávají stresovou reakci těla, která se aktivuje ve chvíli, kdy to vůbec není třeba. To vede následně k vypojení imunitního systému, což je příčinou mnoha problémů v našem životě.
Nevědomá mysl pracuje s asociacemi, takže když si například vzpomenete na Vánoce a máte s nimi spojeny nepříjemné vzpomínky, vaše nevědomá mysl se oživí a vy máte nepříjemné pocity, aniž byste věděli proč. A to se děje pořád! Náhle nás přepadne pocit zlosti, smutku, napětí a vy ani nevíte, odkud pochází. Mylné názory vyvolávají obavy ve chvílích, kdy se není čeho obávat, ale tělo trpí.
5. Traumatické vzpomínky se stávají stimulem ochranného programovacího systému a vyvolávají určité reakce
Jakmile nastane situace podobná té, kdy došlo k něčemu traumatizujícímu, je systém stimulu a reakce aktivován. Rozsah reakce závisí na tom, jak moc bolestná byla původní buněčná vzpomínka. Všichni jsme zdědili od rodičů určité buněčné vzpomínky a jsou vědci, kteří jsou přesvědčeni, že tyto vzpomínky jsou zakódovány do DNA každé buňky. Když se při početí spojí spermie a vajíčko, vytvoří buňku představující úžasnou harmonii muže a ženy. A stejně jako zděděné DNA způsobí určitou podobu narozeného človíčka, tak dítě ovlivní buněčné vzpomínky otce i matky. Samozřejmě, že k tomuto procesu došlo i při početí otce a matky. Takto to funguje i u prarodičů a praprarodičů. Těžko říci, kam až tato buněčná vzpomínka může zasahovat. Nejvíce poznatků získává člověk v období od narození do pěti let. Jsou to doslova tuny informací a všechny jsou zakódované pomocí zraku a rozumu odpovídajícímu věku. A všechny jsou zaznamenány ve stavu mozkových vln delta a théta, jež nejsou ovlivněny rozumovým uvažováním na vyšší úrovni. Jakmile se tyto vzpomínky, např. ve třiceti letech reaktivují, vrátíme se do věku např. pěti let a neuvažujeme o nich tak racionálně, jak by se na třicetiletého slušelo. Například v dětství jsme zažili stres ve vztahu k nějaké situaci, kterou jsme vyhodnotili svým pětiletým rozumem jako problém. V budoucnosti nás tato situace může mnohokrát negativně ovlivnit, protože k ní přistupujeme z pocitu pohledu pětiletého dítěte. Toto je další projev buněčné paměti.
Traumatické vzpomínky můžeme také zdědit. Na těchto vzpomínkách je zajímavé, že když prožijeme nějaké trauma, naše racionální myšlení se do určité míry odpojí. To je proto, že člověk prožije šok, není schopen mluvit, neví, kde je, co se děje, je jakoby za oponou. Když se aktivuje nějaká traumatická vzpomínka, obejde logickou mysl a probudí reaktivní mysl. Tomu se říká stresová reakce, a to je důvod, proč mají lidé obavy v situaci, kdy je mít nemusí, nemohou prožívat láskyplné vztahy, nejsou úspěšní v práci apod. Uzavírá to naše buňky a následně to způsobuje zdravotní potíže. Kdykoliv je reaktivovaná nějaká traumatická vzpomínka, znamená to, že vědomě uvažující mysl šla stranou. I když se to zdá podivné, tento systém má za úkol nás chránit. Zde je ono velké tajemství, které dokáže mnoha lidem změnit život. Když děláte věci, jaké ve skutečnosti dělat nechcete, když uvažujete tak, jak uvažovat nechcete, mohou za to vždy vzpomínky, které byly reaktivovány. Váš ochranný programovací systém dospěl k rozhodnutí, že se nacházíte v situaci, která má vztah k nějakému traumatu, a tudíž vás chrání. Jak takovou situaci řešit? Tradičně se o problémech mluví. Ovšem, jak výzkumy ukazují, není to mnohdy účinné. Musíme oslovit přímo zdroj a tím je naše srdce.
6. Neděláme nic, o čem nejsme přesvědčeni, že je správné
Vzpomeňte si, kolikrát jste si uvědomili, že jste udělali něco, co jste dělat neměli, a už tehdy jste věděli, že to není dobře. Problém spočívá v tom, že v nevědomé mysli jsou uloženy názory, o nichž ani nevíme. To je právě ta otázka vědomý názor versus nevědomý názor.
7. Když se střetne srdce s hlavou, vítězem se stává srdce
Tato situace je nejvíce zřejmá v otázce odpuštění. Mnoho lidí říká, že tomu a tomu odpustili, že chápou, že je třeba se přestat vztekat a zlobit, ale pokud se to nestane na úrovni srdce, jako by se to nestalo. Pokud nevyřešíme záležitosti srdce, můžeme sice potlačit určité symptomy, ale nedosáhneme trvalého vyléčení dané věci, protože jsme nenašli zdroj. Podvědomá mysl je více než milionkrát mocnější než síla vůle. Problémy srdce jsou problémy duše. Při jakémkoliv problému je na místě si položit otázku: Jaký problém srdce je zdrojem této situace a jak ho mohu vyléčit? Léčebný kód léčí destruktivní energetický vzorec vzpomínky, která obsahuje nějaký mylný názor, jenž ve vás vyvolává obavy tehdy, když by neměl být aktivován. Již v Bibli je psáno "Především střež a chraň své srdce, vždyť z něho vychází život".
Jste tím, kým jste ve svém srdci. Čemu věříte ve svém srdci, tomu věříte doopravdy. Co je ve vašem srdci, určuje, v jaké situaci jste. Co je ve vašem srdci, určuje, jak jednáte. Srdce je naprogramováno k ochraně. Co je ve vašem srdci, to určuje vaše priority.



Z oněch sedmi zákonitostí vyplývají dvě následující pravdy:
1. Jakmile vyléčíte vzpomínky, vyléčíte stres
2. Jakmile vyléčíte stres, vyléčíte své problémy
Pozor na afirmace! Aby afirmace fungovaly, musí s nimi být člověk v souladu. Je třeba, aby byla tvrzení zaměřena na pravdu. Musí být pozitivní a my jim skutečně musíme věřit. Takže afirmace nemám rakovinu, nebo rakovina z mého těla mizí, je pro mnoho lidí nepřijatelná. Mnohem lépe lidé přijímají afirmaci:přeji si být zdráv a věřím, že se mi to daří. Když se dělaly testy HIV u lidí prohlašující afirmace, kterým nevěřili, hladina stresu se zvedla! Pokud se na realitu začnete dívat z pohledu pravdy a lásky, váš život se úplně změní. Klíčem k uvěření pravdy je pochopení.
Než začnete terapii léčebným kódem, je třeba si položit otázku: V čem by se měl změnit můj přístup k danému problému?
Léčebná síla
Léčebné kódy byly objeveny díky Boží milosti teprve nedávno, ale tento léčebný mechanismus jsme měli vždycky. Sv. Augustin kdysi dávno řekl: "Zázraky se nedějí v rozporu s přírodou, ale pouze v rozporu s tím, co o ní víme." Léčebný kód odstraňuje stres přímo v jeho zdroji. Výzkum provedený v kalifornském Institutu HeartMath ukazuje, že jakmile stres zmizí, často se vyléčí dokonce i geny. Ztotožnění se s vnitřním léčivým zdrojem působí tak silně, že to má léčivé účinky na poškozené DNA. Objev léčebných kódů odhaluje fyzickou funkci, jež automaticky aktivuje léčivý zdroj, který zkoumali i vědci ve výše již jmenovaném institutu. Léčebný kód využívá tohoto léčivého zdroje a mění destruktivní energetický vzorec neboli frekvenci destruktivní představy na léčivou energii. Léčivá energie zaměřena na čtyři centra se využívá k léčení různých nezdravých názorů a představ. Tyto léčivé kombinace se dají přirovnat ke čtyřem aminokyselinám tvořící naše DNA. Jedinečnost každého člověka na světě je dána specifickou kombinací pouhých čtyř aminokyselin. Dr. Loyd a dr. Johnson jsou přesvědčeni a jejich desetiletá praxe to dokazuje, že když budete provádět metodu léčebného kódu pomocí vhodné kombinace čtyř léčivých center, začne do každé buňky vašeho těla proudit ozdravující a silně léčivá energie.
Čtyři léčivá centra, čtyři fyzické systémy:
Kořen nosu – hypofýza, velmi často označována jako hlavní žláza, protože řídí základní endokrinní procesy v těle a epifýzu.
Spánky – vyšší funkce levé a pravé hemisféry mozku a hypotalamus.
Čelisti – reaktivní emocionální mozek včetně amygdaly a hipokampu a dále páteř a centrální nervový systém.
Adamovo jablko neboli ohryzek – páteř a centrální nervový systém a štítná žláza.

Každá pozice trvá asi 30 vteřin, přitom si opakujte (v každé pozici asi 4x) tvrzení zaměřené na pravdu. Zaměřte se vždy na pozitivní věci. Příklady:
„Jsem zdráv a věřím, že se mi dobře daří.“
„Mám se rád a věřím, že se mi dobře daří.“
„Já se mám a věřím, že se mi dobře daří.“
„Já se mám, že se mi daří.“
„Mám se rád a se mi daří.“

Léčivá centra se aktivují pomocí vlastních prstů.
Léčebný kód se aktivuje tak, že se namíří všech pět prstů obou rukou (jsou spojeny do tzv."špetky" či jako kdyby konečky prstů byly malé baterky spojené dohromady) postupně na všechna čtyři léčivá centra - v pořadí:
1.kořen nosu (mezi kořenem nosu a středem obočí, kdyby se obě obočí spojila dohromady), 2.ohryzek (přímo nad ohryzkem),
3.čelist (po obou stranách hlavy u spodní části dolní čelisti) a
4.spánky (po obou stranách hlavy asi 1,5 cm nad spánky a 1,5 cm dozadu)
- a to ve vzdálenosti pět až šest centimetrů od těla.
Sérii všech čtyř pozic opakujte několikrát za sebou, alespoň 3x (lépe je 4x), aby celková doba cvičení byla minimálně 6 minut.
Ruce a prsty řídí proudění energie v léčivých centrech a ty pak aktivují energetický léčebný systém, jenž funguje podobně jako imunitní systém. Neničí viry a bakterie, ale zaměřuje se na vzpomínky spojené s určitou věcí, o níž člověk přemýšlí. Díky pozitivním léčivým energetickým frekvencím odstraňuje negativní a destruktivní frekvence a nahrazuje je pozitivními. Když buňky při provádění léčebného kódu přijímají zdravou energii, nezdravá energie je doslova vyrušena pozitivní energií. Jakmile je destruktivní frekvence odstraněna, začne celkový obraz rezonovat se zdravou energií, což přispívá k dobrému zdravotnímu stavu všech tělesných systémů. Dr. Loyd udává tisíce svědectví klientů, kteří se takto zbavili nejrůznějších problémů, včetně nemocí tzv. "nevyléčitelných". Základní diagnostické testy (variabilita srdeční frekvence) ukazují, že po cvičení léčebného kódu je stres z těla odstraněn natrvalo.
Co je ona úžasná léčivá energie? V čirém bílém světle jsou obsaženy všechny barvy a stejně tak jsou v čiré lásce obsaženy všechny kladné vlastnosti (odvaha, pravda, věrnost, radost, klid, trpělivost atd.). Dr. Loyd je přesvědčen, že energetická frekvence čiré lásky dokáže vyléčit cokoli – a že je to jediná síla, jež to dokáže. Vibrační frekvence lásky je tím nejvyšším léčivým zdrojem.

Léčivá centra je třeba aktivovat 3x denně alespoň 6 minut.

Před vlastním léčením je třeba se pomodlit a připravit se na tento způsob léčení touto modlitbou - přáním:
"Přeji si, ať všechny vědomé i nevědomé negativní představy, nezdravé názory, destruktivní buněčné vzpomínky a všechny fyzické problémy spojené se strachem jsou nalezeny, otevřeny a vyléčeny tím, že mne prostoupí světlo, život a láska Boží. A též si přeji, ať se účinnost této léčby zvýší stonásobně, případně i vícekrát."
(Tím tělu říkáte, že léčba je prioritou.)
Každá pozice trvá asi 30 vteřin, přitom si opakujte tvrzení zaměřené na pravdu. Zaměřte se vždy na pozitivní věci.
„Přeji si být zdráv a věřím, že se mi to daří.“
Touto technikou můžete také pomoci druhým lidem. Modlitbu v tomto případě upravíte tak, aby bylo zřejmé, pro koho je léčba určena. Po skončení ještě řekněte, že s láskou posíláte účinky této léčby danému člověku.

Provádějte cvičení 3x denně. Klíčem a úspěchem je vytrvalost. Při vlastní práci s léčebnými centry si představujte něco příjemného - zážitek, pocit a vylaďte si v obličeji lehký spokojený úsměv..."
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » pon 09. kvě 2016 12:17:43

Ahoj

Provádím ten rituál léčebného kódu takto:

Pelvan píše:Před vlastním léčením se pomodlím a připravím se na tento způsob léčení touto modlitbou - přáním:
"Přeji si, ať všechny vědomé i nevědomé negativní představy, nezdravé názory, destruktivní buněčné vzpomínky a všechny fyzické problémy spojené se strachem jsou nalezeny, otevřeny a vyléčeny tím, že mne prostoupí světlo, život a láska Boží. A též si přeji, ať se účinnost této léčby zvýší stonásobně, případně i vícekrát."
(Tím tělu říkám, že léčba je prioritou.)


Pelvan píše:Každá pozice trvá asi 30 vteřin, přitom si opakuji (v každé pozici asi 4x) tvrzení zaměřené na pravdu. Zaměřuji se na pozitivní věci.
„Mám se rád a se mi daří.“

Léčivá centra se aktivují pomocí vlastních prstů.
Léčebný kód se aktivuje tak, že se namíří všech pět prstů obou rukou (jsou spojeny do tzv."špetky" či jako kdyby konečky prstů byly malé baterky spojené dohromady) postupně na všechna čtyři léčivá centra - v pořadí:
1.kořen nosu (mezi kořenem nosu a středem obočí, kdyby se obě obočí spojila dohromady),
2.ohryzek (přímo nad ohryzkem),
3.čelist (po obou stranách hlavy u spodní části dolní čelisti) a
4.spánky (po obou stranách hlavy asi 1,5 cm nad spánky a 1,5 cm dozadu)
- a to ve vzdálenosti pět až šest centimetrů od těla.
Sérii všech čtyř pozic opakuji několikrát za sebou, alespoň 3x (lépe je 4x), aby celková doba cvičení byla minimálně 6 minut.


Léčivá centra je třeba aktivovat 3x denně alespoň 6 minut. To se mi nedaří každý den splnit a některý den vynechávám úplně, ach jo...
No, zkusím v tom rituálnění vydržet celý květen a pak uvidím, co to se mnou udělá.


Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod lklknml » pon 09. kvě 2016 13:04:13

Pelvan píše:Koupil jsem si ten potaš a je to hnusná chuť (1 čajová lžička do hrnku s vodou), smíchal jsem to tedy s 1 čajovou lžičkou vitamínu C. Je to trochu lepší, ale pořád nic moc na chuť.

No já to dřív dával do kakaa, mletých náhrad kávovin atpod., ale dneska (tedy už jen sporadicky) to normálně jím přímo :). Mimochodem, Edgar Cayce doporučoval na čištění zubů sodu se solí jako daleko lepší prostředek než zubní pastu. Od té doby, co mám sliny zásadité se mi zuby už nekazí, ačkoli si je čistím daleko méně než dříve (taky ale jím daleko zdravější a přirozenější stravu).

"Nejvyšší princip" je poslední kniha Loyda a je zde jiný postup, než u "Léčebného kódu" (proto jsem si ji raději půjčil z knihovny). Zkoušel jsem ten jeho postup vlastně pořádně asi jenom jednou (asi ¾ hodiny), kdy jsem byl rozčílen podlostí svého bývalého zaměstnavatele, a mohu potvrdit, že to skutečně funguje, k mému údivu jsem se před dalším jednáním naprosto uklidnil (což bylo mé přání), že mě to fakt překvapilo. Věřím tomu, že systematická a déletrvající cvičení mohou mít i ohromující účinky, které autor v té knize slibuje.
Tak proč jsem v tom nepokračoval? Protože se už tolik nedržím plánů svého ega (mít se dobře, mít hodně peněz atpod.) a nezdary ve světě k duchovní cestě (alespoň v určité fázi) prostě patří.
Ale kdybych měl nějaké větší zdravotní problémy atpod., tak by se "Nejvyšší princip" určitě hodil.
lklknml
 

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » úte 10. kvě 2016 9:36:56

Ahoj Zdeňku

Jsem moc rád, že se mnou zde komunikuješ, potřebuji nějakého konzultanta, který ví, o co jde.

Potaš (a k tomu jedlou sodu a také KCl ) jsem si objednal a byla mi doručena od firmy Fichema.
http://www.fichema.cz/

Celé to moje biochemické dobrodružství vzniklo takto:
Dostal jsem letos v březnu ošklivou virózu a řekl jsem si, že s tou svojí imunitou musím něco udělat.
Vitamín C je na imunitu velmi dobrý, ale měl jsem s ním špatné zkušenosti v souvislosti se zuby.
Když jsem kdysi pil více destilku (ta má také dost nedobrou chuť), tak jsem si do ní ze začátku přidával kolečko citrónu. Záhy mne ale začaly trnout zuby. Když jsem pokračoval v pití destilky bez citrónu, problémy se zuby odezněly.
Letos jsem se však dozvěděl o možnosti míchat vitamín C s jedlou sodou (v poměru 2:1), tím se kyselost vitamínu neutralizuje a zuby nejsou poškozované.
Začal jsem to tak dělat asi před 14 dny (piji každé ráno v asi 4 dl vody rozpuštěnou vrchovatou lžičku vitamínu a rovnou lžičku sody).
Je třeba k tomuto v podstatě chemicky vyrobenému roztoku přikusovat nějaké ovoce, aby tělo dostalo i přírodní vitamín C. Já k tomu používám jablko.

Nedávno jsem se dozvěděl od Tebe o nebezpečí narušení rovnováhy mezi sodíkem a draslíkem v těle při větší konzumaci jedlé sody.
Koupil jsem si tedy potaš.
Plánoval jsem střídavě míchat vitamín C s jedlou sodou a nebo s potaší, po chuťovém fiasku potaše ale odhaduji, že se toho vitamínu s ní napiji maximálně tak jednou za týden.

Píšeš:
Zdeněk píše:No já to dřív dával do kakaa, mletých náhrad kávovin atpod., ale dneska (tedy už jen sporadicky) to normálně jím přímo .

Mám tomu rozumět tak, že se časem chutě vyvíjejí?
S tím by souviselo to, že mi už pití destilky chuťově nevadí.
Dobře, budu to s tou potaší průběžně zkoušet a čekat, až si na tu její zatím dost hnusnou chuť zvyknu.

A zdravím


PS
Nechal jsem si zarezervovat ten Nejvyšší princip v knihovně a zatím cvičím Léčebný kód.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod nop » úte 10. kvě 2016 12:03:34

Pelvan píše:... míchat vitamín C s jedlou sodou (v poměru 2:1), tím se kyselost vitamínu neutralizuje a zuby nejsou poškozované.
...piji každé ráno v asi 4 dl vody rozpuštěnou vrchovatou lžičku vitamínu a rovnou lžičku sody).
Je třeba k tomuto v podstatě chemicky vyrobenému roztoku přikusovat nějaké ovoce, aby tělo dostalo i přírodní vitamín C. Já k tomu používám jablko.

...nebezpečí narušení rovnováhy mezi sodíkem a draslíkem v těle při větší konzumaci jedlé sody.
Koupil jsem si tedy potaš.....
Píšeš:
Zdeněk píše:No já to dřív dával do kakaa, mletých náhrad kávovin atpod., ale dneska (tedy už jen sporadicky) to normálně jím přímo .

Mám tomu rozumět tak, že se časem chutě vyvíjejí?
.....Dobře, budu to s tou potaší průběžně zkoušet a čekat, až si na tu její zatím dost hnusnou chuť zvyknu.....

Jen nápad: potaš je také v popelu ze dřeva. A asi tam těch látek bude více, takže to bude chuťově pestřejší, tak jako je v mořské soli více látek než jen chlorid sodný, prý cca 18 solí včetně hořečnatých.

Chemické složení směsi v popeli neznám a osobně jsem no nezkoušel.
Skláři potřebují potaš a získávali jej kdysi pálením dřeva a proto u skláren ubývalo lesa.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod lklknml » úte 10. kvě 2016 18:04:44

Ahoj Pelvane,
já tu trochu potaše či sody prostě spolknu, protože je to zkrátka nejjednodušší (k mému překvapení to totiž ani na poprvé nechutnalo zas až tak špatně). Ta trocha sody, co bereš, tě zřejmě nezabije, já jsem však měl nadbytek sodíku v těle (hodně jsem solil) a málo draslíku (zřejmě v důsledku špatné stravy – málo zeleniny a zaneřáděná střeva). Taky záleží, kdy si to vezmeš, zneutralizovat kyseliny v žaludku před hlavním jídlem není zrovna dobrý nápad, tedy alespoň u mě, který nemá žaludečních kyselin zrovna nadbytek (podle Zajíčka nejsou-li kyseliny v žaludku, jsou jinde v těle a naopak, což potvrzuji) a kvůli tomu mi kdysi dělalo dobře pít zředěnou HCl. Je ale třeba mít zpětnou vazbu, pH papírky, abys věděl, kolik si tý chemie máš vzít (časem to pochopitelně bude méně a méně častěji).

Já bych ti na tu imunitu doporučil knihy od Sebastiana Kneippa (k dostání na ulozto resp. v knihovně). Možná ne zcela správně chápeš smysl nemoci. Dle Simontona jde o poselství, dopis lásky. Díky nemoci se totiž můžeš dostat k hlubšímu vnímání. Bez toho jako bys ten dopis neotevřel. Může být inspirující číst cizí návody, ale je třeba – obrazně řečeno – ten návod psát sám.
lklknml
 

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » pát 13. kvě 2016 12:06:02

Ahoj Zdeňku

Pár vět, jak mi bylo za socializmu
No tak, jak mám začít?
K téhle rekapitulaci svého života jsi mne přiměl poznámkou, že nemoc je zpráva a my ji musíme vnímnout a pochopit.
Tak to je. Je to zpráva o našich nejbližších, co nám oni předali, a také o nás, jak jsme se s těmi jejich „dary“ popasovali.

Socialistická klasika, to bylo moje mládí.

Co mi to vlastně ti moji drazí předali?
Nemám moc radostných vzpomínek na dětství. Když jsem svojí mámě někdy asi ve čtyřech letech řekl, že bych se potřeboval taky někdy pomazlit, tak mi na to odvětila, že se to „nehodí“. Babička byla komplet vyhořelá, ta odchovala tři generace. Nejdříve se starala o svoje dva sourozence (byla nejstarší ze tří dětí a sirotek, otec jí umřel) a její máma mezi tím sháněla u sedláků něco pro ně na obživu. Pak se starala o svoje děti a my vnuci jsme už byli pro ni tak trochu navíc. Dědeček už byl moc starý a nemocný a táta byl prostě cvok.
Vyrostl jsem v rodině lidí, kteří věřili režimu – komunistickému státnímu kapitalismu (Matrixu) ty jeho kecy o vědeckém pokroku. Ono to nebylo zase nic divného, protože za totáče byla cenzura doopravdy totální a žádná alternativa k těm oficiálním lžím režimu víceméně neexistovala.
Tak se například propagovala dětská výživa Sunar místo kojení. Mléko bylo doporučované jako zdravé na kosti a vlastně dobré na všechno (ono tohle vymývání mozků stále trvá…). Ze začátku, když jsem chodil do mlékárny s bandičkou a odměřovali mi to do ní z konví, tak to mléko ještě trochu šlo. Ale pak z těch igelitových pytlíků už bylo to mléko vyloženě hnusné…
Když jsem chodil na ZŠ, zavedly se ve škole takzvané „mléčné svačinky“ (termixy, pribináčky, jogurty,…). Bylo to levné a tak jsem ty hnusy jedl a měl jsem pořád nudli jako šráky a nikoho to nezajímalo.
V pubertě jsem zjistil, že už není spánek tak automatická věc, jako byl dřív: totiž, že zavřu večer oči v posteli a hned usnu. Najednou jsem hodinu ležel v posteli a koukal se do stropu a nic se nedělo. Byl jsem absolutně bdělý. Tak jsem se šel tak trochu ze zoufalství v noci ve tmě ven proběhnout v bačkorách, po 100 m mě píchalo v boku tak, že už jsem mohl jenom jít. Vrátil jsem se domů krokem, ale usnul jsem bez problémů. Za týden jsem měl prošoupané podrážky u bačkor, pořídil jsem si kecky a od té doby se víceméně pořád o nějaký rekreační sport zajímám i z pudu sebezáchovy. Vím, jak je pohyb na čerstvém vzduchu mocný.
Trochu jsem se zmátořil na začátku střední školy (už tam nebyly ty hnusné mléčné svačinky). Měli jsme čirým zázrakem doma knihu od Sebastiána Kneippa vydanou ještě v XIX. Století. Nikdo se o ní se mnou nebavil, jenom jsem ji objevil v knihovně. Tak jsem se pod jejím vlivem zkoušel otužovat, ale nebylo to nic soustavného. Ale studenou sprchu po koupání se dávám dodnes.
Navíc jsem v té době začal chodit hrát stolní tenis do nevytopené tělocvičny, takže jsem se tam každou zimu spolehlivě zase nastydl.
V tomhle civilizačním systému Matrixu (Matrix je v principu pořád stejný - dříve byl za komunismu i teď je za kapitalizmu, jenom ta jeho cenzura teď už není tak tuhá) je nastavená taková davová psychóza, že být nemocný párkrát do roka je pro lidi vlastně normální.
Na vejšce jsem se seznámil s hathajógou a chvilku i trochu cvičil, ale nevydržel jsem u toho napořád.
Takže jsem se promarodil průměrně tak 2x do roka až do revoluce, přitom jsem se stačil kupodivu i oženit a pořídit si rodinu. To už jsem na tom pod penicilinovou péčí našeho zdravotnictví byl tak, že jsem jenom čekal, až mi několikrát do roka moje ORL doktorka Dočekalová (opravdu vtipné jméno) zase napíše penicilín na moje opakované záněty středního ucha. Když jsem se téhle doktorky jednou zeptal, zda neexistuje i jiná varianta mojí léčby, odpověděla mi „NE“.
Byl jsem z toho chronického marodění schlíplý a sestře téhle doktorky jsem tím lezl na nervy, tak mi jednou řekla: „Tak se přece trochu vzmužte!“
Tak jsem se vzmužil a začal jsem hledat alternativní léčbu (a po revoluci se už občas na něco alternativního dalo i narazit) a už mě tam na ORL nikdy neviděli. Doktorka Dočekalová se mě už nikdy nedočkala…

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » pát 13. kvě 2016 12:31:34

Ahoj Zdeňku podruhé

Pár vět přidávám o tom, jak mi je za kapitalizmu.

No tak, jak mám začít popisovat tu svou alternativu?

K rekapitulaci svého života na pokračování jsi mne Zdeňku přiměl svojí poznámkou, že nemoc je zpráva a my ji musíme správně vnímnout a pochopit.
Tak to prostě je: Nemoc je zpráva o našich nejbližších. Je to zpráva o tom, co nám oni chtíc i nechtíc předali; ale zároveň je to i zpráva o nás. Je to zpráva o tom, jak jsme se s těmi jejich „dary“ my sami popasovali. Čím více je člověku let, tím více už je to jeho vlastní zdraví či jeho nemoc zprávou hlavně o tom jeho vlastním popasování se s těmi často nechtěnými „dary“ od svých různých „přátel“ a příbuzných.

Kapitalistická alternativa je moje snaha o samostatnost.

Na začátku 90ých let jsem se dostal k papíru, který koloval v opisech mezi lidmi a popisoval ajúrvédskou metodu léčby cumláním oleje v ústech. Začal jsem cumlat poctivě asi lžíci obyčejného stolního oleje (časem jsem přešel na olivový olej za studena lisovaný, ten ale při každodenním používání dráždí krk, musí se to pak střídat) skoro každý den, tak cca 6x týdně, vždy okolo 10 minut, později to šlo vydržet mít v ústech i déle.
Byla to pro mě teoretická revoluce. Místo dosavadního dodávání stále nějakých nových léčebných látek do těla tohle znamenalo odebírání starých škodlivých látek z těla.
Praxe byla také revolučně jiná a zpočátku (prvních pár let) pro mne nebyla moc růžová. Cumlání oleje v ústech totiž (jako skoro každá alternativní metoda) zpočátku příznaky nemoci spíše zvýrazní, nežli aby je odstranilo. Tělo se čistí tak, že si „vzpomíná“ na svoje staré nemoci a prožívá je znova, i když to je s mírnějšími příznaky.
Tak jsem si znova postupně prodělával znova všechny svoje nemoci ve směru proti času od svojí současnosti do své stále vzdálenější minulosti. Nejdříve přišly na řadu moje záněty uší a pak jsem pokračoval seriálem svých prodělaných angín a chřipek a nastuzení v různě pomíchaném pořadí…
Ne, že bych si nějak obzvlášť stěžoval, ale nebyl jsem tehdy při tomto svém tělesném čištění moc ve fyzické formě ani v extra dobré náladě. Tak se stalo, že jsem mimo svých starých nemocí přišel i o manželství. Všichni okolo mě si budovali svoje kariéry a já jsem si pěstoval svoje staré bolístky.

Časem - po pár letech - nepříjemné příznaky nemocí odezněly a bylo možné tuto metodu použít už jen na nemoci nové, právě propuknuvší, aby jejich průběh byl mírnější a rychlejší. Většinou to zabíralo dobře.
Marodil jsem tak s poloviční frekvencí a poloviční intenzitou, než jak to se mnou bylo dříve, a hlavně jsem se obešel bez asistence doktorů a jejich podezřelých medikamentů.
Pro mne to byl obrovský kvalitativní pokrok ve stavu mého zdraví, pro lidi okolo mne to byla náhoda a vlastně nic tak zvláštního.

Abych nechodil pořád vysedávat do hospody, tak jsem si chodil sednout i do buddhistického zazenu. Z hlediska zdravotního jsem ten zazen nevnímal jako určující prvek, jenom mi to trochu pomohlo uklidnit mysl.
Vnímal jsem, jak stárnu a jak mi ubývá sil, znova jsem se oženil a žil spíše starostmi těch druhých. Nelíbilo se mi, jak se mi zvětšují křečové žíly na nohách, ale neřešil jsem to.

Pak jsem se náhodou před cca 7 lety dostal ke knize „Šokující pravda o vodě“ a začal jsem opatrně pít destilku (bolí po ní někdy hlava a chodí se víc na záchod a musí se jíst hodně ovoce a zeleniny na doplnění látek, co destilka tahá z těla). Díky té destilce jsem cítil, že by to moje tělo potřebovalo dělat nějaký sport, ale nevěděl jsem jaký.
Před cca 5 lety jsem přes video s manželi Patakiovými objevil, že jsem celý dosavadní život běhal po světě blbě. Začal jsem běhat více po špičkách (kniha „Zrozen pro běh“) a řešil jsem problémy s překyselením svalů („Pryč s kyselostí“).
Pak mě začaly asi před 4 lety z běhání bolet kolena a tak jsem začal z rehabilitačních důvodů jezdit více na kole. A dostal jsem se do lepší cyklistické formy, než jsem kdy měl ve svém mládí.

A pak jsem loni z čista jasna dostal zánět žil a všechno bylo rázem jinak. Pochopil jsem, že jenom přes tělo to hrnout nepůjde. Ale nejdříve jsem to tělo, tu svou bolavou nohu, nějak řešit a vyřešit musel.
Hlavně jsem okamžitě začal cvičit obrácené polohy z jógy (především polohu pluhu) v cca hodinových výdržích, což jsem před tím svým zánětem léta odkládal. Ona mě dříve ta moje křečová žíla totiž vůbec nebolela, tak jsem se ani nesnažil cvičit.
Při tom ležení na zádech a zvedání nohou jsem začal dělat i dechová cvičení, je třeba se naučit úplně vydechnout zbytkový vzduch z plic. Tím se dosáhne lepšího okysličení krve a tím se také zánět účinně léčí.

Problém byl v tom, že mne ta noha hrozně bolela a já jsem měl na ní ukrutný vztek. Musel jsem zapracovat na přijetí celé své situace a tak jsem se dostal k provádění Rituálu Přijetí od Jana Zahradníka Havelky.
Zdálo se mi, že už mám celý problém s přijetím nejen své nohy vyřešený. Dostal jsem se ještě loni zase do dobré cyklistické formy.

Začal jsem k tomu navíc preventivně užívat vitamíny B6, B9 a B12 podle metody doktora Karla Erbena.

Ale letos na jaře jsem pořádně nastydl a chytil hroznou virózu, fakt těžkou, na měsíc mě to vyřídilo.
Tak jsem si řekl, že musím zapracovat ještě více na své imunitě. Proto piji každé ráno koktejl jedlé sody a vitamínu C.

Nestačilo mi provádění jenom samotného Rituálu Přijetí, který mi připadá málo zaměřený na tělo. Objevil jsem na internetu metodu EFT, která kombinuje akupresuru (to je podle mne ten potřebný tělesný prvek v Rituálu) s pozitivními afirmacemi. Trochu jsem si to EFT upravil a přidal do svého Rituálu. Totéž jsem udělal i se mnou (díky Zdeňkovu upozornění na knihu „Nejvyšší princip“) nově objeveným Léčebným Kódem.
Vzniká mi tak pod rukama (a kyne mi to trochu jako těsto) Nový Velký Rituál, který se snažím dělat několikrát denně. Je to zajímavý a trochu strašidelný proces. Vytvářím si možná sám ze sebe nového umělého člověka, nevím…

K tomu všemu jsem se přihlásil na víkendový seminář o vnitřním dítěti, který uspořádala Monika Nisznanská v centru „Šestý smysl“. Ten víkend byl také velmi zajímavý, ještě ho nemám zpracovaný.

„Ještě to celkem jde“, říkám, jako ten skokan z mrakodrapu před dopadem na zem...Nevím, zda padám nebo letím, jenom mám pocit, že se něco mění, doufám, že se to mění k lepšímu.
Podle autora Léčebného kódu mám vydržet s praktikováním cvičení alespoň 3 týdny. Dávám si na to celý květen, takový jsem grand.:-)

A zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » pát 13. kvě 2016 12:41:54

PS
Knihu toho Simontona jsem si také zarezervoval v knihovně...
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod arikiran » pát 13. kvě 2016 15:55:11

ahoj Pelvane
moc pěkně napsáno, dík
zajímalo by mě...co ten Nový člověk bude dělat, až bude perfektně zdravý a nebude mít žádný problém...
...px...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod nop » pát 13. kvě 2016 16:38:54

arikiran píše:ahoj Pelvane
moc pěkně napsáno, dík
zajímalo by mě...co ten Nový člověk bude dělat, až bude perfektně zdravý a nebude mít žádný problém......px...

až nebudu já, budou druzí a budou mít více nevyřešených starostí, i příjemné, na př. jak milovat sebe, své vnitřní dítě, okolí, lidstvo ....
Když se nezaměřím na sebe, najdu dost potřeb a námětů, o jej...

"... Objevil jsem na internetu metodu EFT.."
objevil jsi už Nejedlého? www.karelnejedly.cz
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O psychosomatice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků