Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » ned 14. srp 2016 13:59:58

Ahoj

Byl jsem v pátek na Čhögjal Namkhai Norbu v Průmyslovém paláci na Holešovickém výstavišti.
Viděl jsem jenom tuto část programu a ještě ne do konce:
"PÁTEK 12.8.

12:00 - 15:30 - Registrace na místě, nutná pro všechny účastníky!
16:00 - 18:00 - Nauka dzogčhenu, Čhögjal Namkhai Norbu"
Okolo půl šesté jsem musel odejít a už jsem včera a dnes nedokázal do rozjetého programu zase naskočit.

Mistr ČNN mluvil o třech entitách v nás, je to podle něho tělo, mysl a energie. Pořád se v podání různých mistrů tato trojice vnitřních entit opakuje.

Mistr ČNN mi připomínal nějakého usměvavého indiánského šamana a jeho projev byl velmi emočně pozitivně podbarvený. Mluvil naléhavě s takovým skrytým nadšením.
Mistr přišel o 1/4 hodinu dříve, 10 minut klidně seděl, pak nás pozdravil a doporučil nám, abychom se uvolnili a oznámil, že je ještě 5 minut času do přednášky. Evidentně si to mlčení s námi a před námi užíval.
S podobným přístupem jsem se naposled setkal u Mistra Sandó Kaisena. Ten to udělal kdysi na pražské přednášce tak, že přišel na začátek sice přesně, ale pak nás všechny nechal 10 minut sedět v zazenu a seděl tam v něm samozřejmě s námi.
Patrně je význam společného posezení v klidu a tichu značný. Známá je tradice společného klidného posezení před nějakým odjezdem na cestu. Já ještě pamatuji černé hodinky, ty se dělaly když přicházelo v zimě stmívání už brzy v podvečer a ještě nebylo třeba rozsvítit, ale už se v šeru nedalo nic dělat....

Zdravím.

PS
Pokud jste někdo na Mistrovi ČNN byli, můžete sem napsat svoje dojmy. Já ještě budu čekat na záznam programu, který mi organizátoři slíbili poslat na můj mail.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » úte 13. zář 2016 8:22:11

PPS

Přidávám doplňující informace o akci ČNN, které jsem dostal mailem:

"DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE K UČENÍ

U příležitosti předání nauky dzogčhenu v České Republice vydalo nakladatelství DharmaGaia pět Rinpočheho knih.

Volně ke stažení je e-book: Dzogčhen - cesta samoosvobozování<http://goo.gl/H3Xhu3> a část knihy: Jantrajóga<http://www.dharmagaia.cz/knihy/jantrajoga1/0%20Jantrajoga_CTP_minibook.pdf>. Ostatní knihy si můžete objednat zde<http://www.dharmagaia.cz/aktuality/256-dotisky-knih-chogjala-namkhai-norbua-opet-v-prodeji>.

Středa 10.8. od 18:30 - výklad "transmise": Chcete se seznámit s metodou sobotní transmise ještě před retreatem? Zejména novým zájemcům o dzogčhen nabízíme vysvětlení této hluboké praxe přímého uvedení, prostor bude i na vaše otázky.
Kde a jak? Centrum Komunity dzogčhenu<https://goo.gl/7wMPLf> , Opletalova 35, Praha 1, 10.8., 18:30. Vstup je zdarma.
Pokud se chcete zúčastnit, prosíme o zprávu e-mailem na blue@dzogchen.cz<mailto:blue@dzogchen.cz>. Děkujeme!"

Záznam programu mi organizátoři neposlali, možná by šel vygooglit, nevím.
A zdravím.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod arikiran » úte 13. zář 2016 10:10:27

ahoj Pelvane
vsadím se o láhev...že u toho dzogčhenu nevydržíš ani půl roku
.......
PS: dnes 13.9.....za půl roku 13.3.2017
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » stř 14. zář 2016 6:24:58

Ahoj arikirane

Já jsem s tím dzokčhenem ani nezačal, byl jsem jenom na části úvodní přednášky celé akce. Nemám na to začínaní časovou kapacitu ve svém životě (práce, rodina, zábava,...).
Ty informace sem dávám pro úplnost a pro inspiraci ostatních. Samozřejmě se mi líbí sepětí dzokčhenu s cvičením jógy a s tancem - tedy s pohybem obecně.
A překvapila mne hojná účast na akci, lidí (hodně bylo cizinců) bylo na přednášce v Průmyslovém paláci v Holešovicích odhadem přes tisíc. Bylo to asi nejpočetnější duchovně zaměřené shromáždění v mém životě!

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » stř 14. zář 2016 6:35:02

Ahoj
Dostal jsem do nevyžádané pošty následující mail, který začíná náhodou také slovem "Ahoj":

"Ahoj,

mám na Tebe malinkou prosbu...

Asi víš, že brzy startuji druhý běh emailového kurzu 30 dní přítomnosti.

Moc se těším, ale zároveň Tě nechci opakovaně zvát, protože se možná účastnit nechceš a mohlo by Tě to spíš obtěžovat. Můj záměr je ale Tě inspirovat.

Můžeš mi prosím napsat (a poradit), zda účast ještě zvažuješ? Proč se rozhodneš vstoupit nebo nevstoupit do kurzu? Co bych měl udělat jinak, aby Ti to více vyhovovalo? Vyhovuje ti termín?

Kurz startuje již 19. září a Tvá účast mne potěší, přidej se.

Těším se na zprávu od Tebe.

Srdečně,

Joshi"

Tak jsem se rozhodl Joshimu odpovědět. Shrnul jsem svoje zásady do stručného seznamu a dávám tu svoji odpověď i sem:

Ahoj Joshi

Nechystám se vstoupit do Tvého kurzu, ale chci Tě také inspirovat, a tak Ti píši svoje priority:

1) Prvotní pro tělesnou i duševní kondici je podle mne dech - jeho tempo a hloubka a hlavně dokonalý výdech.

2) Neméně důležitý je pitný režim. Pít by se měla čistá voda bez chlóru a energeticky neumrtvená z pet lahve. Dobré je vodu spinovat. A je možné si občas dát i destilku, pokud máš destilovací přístroj.

3) Jíst by se měla hodně živá strava, tj. syrové ovoce a zelenina také syrová nebo krátce vařená na páře.

4) Cvičit by se měly obrácené polohy. Hodně pohybu by se mělo odehrávat venku pod širým nebem, aby se doplňoval vitamín D.

5) Je dobré zařadit do svého režimu rituál přijetí a být pokorný k vesmíru. A také je dobré se mít rád a občas se zahýčkat nebo zahřešit si jenom tak pro vlastní potěšení.

Nevím, zda se budeš ve svém kurzu zabývat těmito body, ale já se jimi zabývám.

A zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod arikiran » stř 14. zář 2016 8:13:22

ahoj Pelvane
no když jsi nezačal, je má sázka irelevantní, jaxe správně česky říká...

působíš zde tedy jako inspirátor...chápu, že člověk nemůže mít vše zažité...

Jošimu jsi odpověděl, překvapilo mě, že tam nebyl nic o penězích...já jako důchodce to mám jako hlavní signál...vlastně nejen jako důchodce...čím větší hamounění vidím, tím horší má u mě dotyčný pověst...na druhé straně to nelze paušalizovat...když dotyčný NĚCO předá a je to vidět, paxi může říct o cokoli....

znám léčitele, kteří ve svém volnu zajdou do nemocnice, do kostela, na soud či magistrát...a tam posedí..a léčí ty prostory a lidi...také se do toho trochu zapojuju a kdo má vážné úmysly s léčením, měl by o tom podumat....

jmenoval jsi, Pelvane, Joshimu nějaké věci, které jsou pro tebe hlavní...tuším dechem to začalo....
kontakt s Bohem, který se mi tak líbil nedávno, už ale zase zmizel....znamená to pohyb v tvých prioritách?

přeju mnoho nových osvěžujících info....
a správné vybrání z toho všeho mnžství učeni pro tebe to pravé ořechové...
...... .
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod nop » stř 14. zář 2016 16:09:02

arikiran píše:ahoj Pelvane
no když jsi nezačal, je má sázka irelevantní, .....

jmenoval jsi, Pelvane, Joshimu nějaké věci, které jsou pro tebe hlavní...tuším dechem to začalo....
kontakt s Bohem, který se mi tak líbil nedávno, už ale zase zmizel....znamená to pohyb v tvých prioritách?...

k arikianově dotazu: jako pozorovatel vidím 2 vyjádření u Pelvana:
a/ (čtv 04. srp 2016 16:11:05).
.., výroky zaměřené na nové programování psychiky účinně působí na vědomou mysl (jež má vliv na nevědomou mysl) ...
Hlavním základem úspěchu je snaha o neustálé napojení na Boha/Vesmír/zdroj/lásku formou modlitby.....,


později, stř 14. zář 2016 7:35:02 píše Pelvan:
b/
1) Prvotní pro tělesnou i duševní kondici je podle mne dech - jeho tempo a hloubka a hlavně dokonalý výdech.

=
K tomu se ozval arikiran stř 14. zář 2016 9:13:22:
jmenoval jsi, Pelvane, Joshimu nějaké věci, které jsou pro tebe hlavní...tuším dechem to začalo....
kontakt s Bohem, který se mi tak líbil nedávno, už ale zase zmizel....znamená to pohyb v tvých prioritách?


=
Nevidím v tom změnu, jen dvojí pohled, jako je princip a praxe, ( a/ kontakt s Bohem, b/ ovládání dechu).
=
protože již Pelvan napsal pát 05. srp 2016 15:34:38:
Nejde však jenom o to se modlit.
Jde také o to něco konkrétního pro sebe dělat.

=
to je soulad teorie s činem, idey s praxí.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod arikiran » stř 14. zář 2016 17:22:45

Ne, ze by to tak nemohlo byt nope, ale asi neni

Co napsal Pelvan o dechu?
Ze ho zajima delka a sirka vydech...nikoli, ze ho zajima, jaxe dech stava dechem Bozim ve mne...napr...to pak jo, to bych musel uznat, ze Pelvanovy priority se nezmenily...

Na druhe strane ze dvou ci tri vet vim o Pelvanovych prioritach prd

Takze ja pouze konstatoval zmenu a polozil Pelvanovi otazku, jesli sis nevsim, nope...a bude to Pelvan, kdo nam to vysvetli, takze uvidime...
.......
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod nop » stř 14. zář 2016 21:32:00

arikiran píše:Ne, ze by to tak nemohlo byt nope, ale asi neni

Co napsal Pelvan o dechu?
Ze ho zajima delka a sirka vydech...nikoli, ze ho zajima, jaxe dech stava dechem Bozim ve mne...napr...to pak jo, to bych musel uznat, ze Pelvanovy priority se nezmenily...

Na druhe strane ze dvou ci tri vet vim o Pelvanovych prioritach prd

Takze ja pouze konstatoval zmenu a polozil Pelvanovi otazku, jesli sis nevsim, nope...a bude to Pelvan, kdo nam to vysvetli, takze uvidime...
.......

Ari, i když myslím převážně vážně, někdy mi přijde směšný nápad, dovol mi vypsal, že mne právě napadlo:

co když se Pelvan bude divit, proč by bylo třeba vysvětlovat, když obojí je v souladu a se vzájemně nevylučuje,
zkrátka: Pelvan klade důraz na modlitbu a současně správně dýchá.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Jana » čtv 15. zář 2016 5:24:17

nop píše:Pelvan klade důraz na modlitbu a současně správně dýchá.


:)

Obrázek


"Jak vlídně se den rýsuje, když procitáš v mé náruči,

jež je tvou říší tajuplnou!

Tvůj dech, jímž dýchám,

dech mocný, čistý, mi vlévá lásku nevídanou!"


(sv. Jan od Kříže)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » pon 19. zář 2016 9:22:44

Ahoj Jano a nope

Jana píše:nop píše:
Pelvan klade důraz na modlitbu a současně správně dýchá.


Jana píše:"Jak vlídně se den rýsuje, když procitáš v mé náruči,

jež je tvou říší tajuplnou!

Tvůj dech, jímž dýchám,

dech mocný, čistý, mi vlévá lásku nevídanou!"

(sv. Jan od Kříže)


Dech a duch jsou hodně podobná slova a také podle mne dech s duchovním životem velmi úzce souvisí.

Správně dýchat by chtěl jistě každý, stejně tak jako by lidé chtěli správně jíst a pít a hýbat se a mít správné vztahy a tak dál.
Všechny tyto dovednosti nejsou moc složité, ale jsou úzkostlivě tajené společenským matrixem před prostými lidmi.
Ti "pánové nahoře" nám nechtějí dovolit ani vydechnout.
Od dechu (dýchat musíme stále v každém okamžiku) ta celá správnost našeho žití začíná. Jak správně dýchat?

Fundovaně se dýcháním zabývá ze všech těch duchovních směrů, co jsem se o ně zajímal, pouze hathajóga.
Plný jógický dech začíná vždy výdechem. Výdech je mnohonásobně důležitější než nádech a měl by také probíhat po delší dobu, než trvá nádech, v poměru asi 3:2.
Vydechuje se nejdříve ze břicha, pak z hrudi , pak z ramen a podklíčkové oblasti a nakonec se ještě dovydechne opět ze břicha. Tento dovýdech je snazší provést takovým vyrážením opakováné hlásky "ha ha ha ha", trochu se to podobá smíchu a směšně to možná i vypadá. Nádech se pak provádí opět nejdříve do břicha, pak do hrudi a naposled do ramen a podklíčkové oblasti. Zádrže dechu jsou bezpečné pouze při prázném obsahu plic (po výdechu). Mělo by se zopakovat několik plných výdechů a nádechů hned po sobě, většinou se doporučuje ten cyklus zopakovat 3x.

Význam plného dechu jsem si loni ověřil znovu po 30 letech. Za totáče v osmdesátých letech jsem občas cvičil jako věčný začátečník hathajógu pod vedením Honzy Čupery a Karla Žižky v oddíle "kondiční gymnastiky jógy".
Loni jsem dostal zánět žíly v lýtku a uvědomil jsem si, že špatně dýchám. A nejméně okysličená krev protéká právě v dolních částech nohou. Oficiální medicínou doporučované mastičky a kompresní obvazy problém s nedostatkem kyslíku v krvi (a tím i v těle) ještě prohlubují, protože nohy si nemohou s nedostatkem kyslíku ve tkáních pomoci dýcháním přes kůži...
Po zařazení dýchacích cviků a asán v obrácené poloze těla (svíčka, stoj na hlavě) do svého režimu (cvičím teď tak jednou za 3 dny, ale cvičil jsem denně při akutních potížích) se můj stav zlepšil a v současnosti nemám v tomto ohledu žádné potíže.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod arikiran » pon 19. zář 2016 11:21:56

no taxem se dozvěděl prd, jen že duch a dech jsou podobná slova...jinak samé technické záležitosti..o bohu nic...
hlavně si měl pravdu, nope, že Pelvan nebude nic vysvětlovat, trochu jsem se spletl
tak hodně štěstí a dobrý dech

akorát přece jenom si neodpustím jednu škodolibou poznámku:
v některých vizích jsem MIMO FYZ TĚLO...jen bod uvědomovánísi...jakési JÁ JSEM..a hle...nevšim jsem si ještě, že by to dýchalo...žádný dech..a jiné potřeby...co pít..co jíst...co obléknout...čím se zahřát...pro mě to byla paráda, ale pro některé zdravoborce to musí být děsné...co tam budou dělat, kurnik...?
.............................
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » pon 19. zář 2016 12:16:55

ahoj arikirane

Duch a dech i vzduch jsou podobná slova. Jsou si ta slova podobná, protože ve vzduchu se vznáší a tím v něm trvale je duch svatý. My toho ducha každým nádechem přijímáme do těla a každým výdechem propouštíme zase ven do světa.

Jedno přikázání zní na těchto stránkách
http://www.desetprikazani.cz/zneni-desa ... -varianta/
následovně:
5. Cti svého otce a svou matku, aby se prodloužily tvé dny na zemi, kterou ti dává Hospodin, tvůj Bůh.

Ten Tvůj otec je ve skutečnosti vesmír a jeho konkrétní vesmírný projev je mimo jiné hlavně slunce.
Ta Tvoje matka je ve skutečnosti země a její konkrétní zemský projev je mimo jiné hlavně voda.
Mezi nebem (vesmírem) a zemí je elektrický a i jiný potenciál sil, je to informační pole, kde nositelem této informace je frekvence, s jakou se mění potenciál mezi těmito dvěma protichůdnými póly. Toto informační pole obsahuje VŠECHNO, opravdu obsahuje všechno, co se na světě stalo, obsahuje to, co se právě děje a obsahuje i možnosti dějů příštích. Toto informační pole je ten věčně hledaný Bůh. Takže rod Boha není ani mužský a ani ženský, rod Boha je střední. Bůh je nekonečné pole nekonečných možností mezi nebem a zemí.
A my toto informační pole přijímáme hlavně tím, že ho dýcháme. V tom vzduchu je boží duch, pokud ovšem není vzduch otrávený matrixem a jeho exhalacemi.
Samozřejmě toho ducha přijímáme i tím, že se vystavujeme slunečnímu jasu. Pokud se nenecháme zastrašit matrixem, který chce abychom se skrývali před sluncem a mazali se škodlivými opalovacími krémy.
Samozřejmě toho ducha přijímáme i ve vodě, pokud není voda matrixem otrávená chlórem nebo pokud není umrtvená v pet lahvi nebo pokud není ještě více zničená v nějakých jedovatých nápojích.
Samozřejmě toho Boha přijímáme i v živém jídle, to je hlavně jídlo syrové nebo šetrně upravované. Pokud jídlo je zničené a umrtvené matrixem, přijímáme s takovým jídlem právě to Tebou zmiňované prd.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod arikiran » pon 19. zář 2016 12:31:46

ahoj Pelvane, dík za zase tvůj pohled, holt naše paradigmata jsou různá a proto si vytváříme i jiné modely skutečnosti..a tyto..hle..nám oběma třeba i fungují
zdravím a hodně štěstí
......
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » úte 20. zář 2016 11:23:17

Ahoj arikirane
Děkuji Ti za pozdrav i za přání.
Mezi námi je rozdíl.
Ty víš, jak si myslím, že mi ta moje paradigmata fungují. To znamená, že víš to, jak si myslím, že funguje zdraví mého těla.
Víš i o mé víře v božího ducha ve vzduchu.
Já vím o Tvých paradigmatech ono příslovečné prd.
Také zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod arikiran » úte 20. zář 2016 12:24:07

ahoj Pelvane
tvá interpretace mých vyjádření je trochu posunutá a tím pádem mylná neřku-li že mě staví do blbého světla, ale nevadí
nepsal jsem tu, abych tě nasíral, ale upozornil na něco, bohužel sem to asi udělal blbě
pravděpodobně už máš mého štourání plné zuby
tož spánem bohem
a hodně štěstí
......
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » úte 27. zář 2016 10:52:37

Ahoj arikirane

Už jsem tu myslím jednou psal, že mne tu svými otázkami (svým šťouráním) inspiruješ k tomu, abych svoje instinktivní přesvědčení formuloval do sdělitelného slovního vyjádření.
Každý máme jiné priority, ty Tvoje jsou nevyhnutelně jiné než jsou ty moje.
Všichni toužíme po štěstí, ale každý si k němu hledáme jinou cestu, to je úplně normální ...

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » úte 27. zář 2016 11:34:14

Ahoj

Jana píše:"Jak vlídně se den rýsuje, když procitáš v mé náruči,

jež je tvou říší tajuplnou!

Tvůj dech, jímž dýchám,

dech mocný, čistý, mi vlévá lásku nevídanou!"

(sv. Jan od Kříže)


Svatý Jan zde mluví o své náruči. A k té pevné a milující náruči mne napadly následující souvislosti.

Pokud bych tělo přirovnal k obytnému domu, tak srdeční náruč by odpovídala obýváku v prvním patře. Nic však svatý Jan nehovoří o základech a sklepení tohoto domu. Nic se nemluví o kuchyni v přízemí domu. Nic se nemluví o prostorné půdě a kvalitní střešní krytině domu. Bez těchto "drobností" však pohodlný a bezpečný obývací pokoj nelze vybudovat.

Aby byla náruč pevná, musí být součástí pevného těla. V dnešní době si málokdo uvědomuje, jak odolné muselo být tělo prostého člověka ale i tělo potulného mnicha. Pokud se nějaký prostý člověk chtěl někam dopravit, musel tam obvykle dojít pěšky. To znamená jít desítky kilometrů denně mnoho dní za sebou. Takový pohybový režim nutně změní POSTOJ putujícího člověka a to jeho postoj ke všemu.

Chůze (v dnešní době i jízda na kole a na jiných samohybech) velice účinně zpevňuje pánevní dno a pochopitelně i zpevňuje nohy a celé ostatní tělo. Chůze a běh na boso je v tomto ohledu ještě zdravější. Ve středověku vzniklé bosé mnišské řády mohly mít (mimo pobídky ke skromnosti) i jiný - zdravotní - důvod ke své existenci.

Pánevní dno se nachází v oblasti první a druhé čakry.
Nad pánevní oblastí je břicho (ve slovanských jazycích nazývané život), což je centrum naší vitality a životní síly. V břiše sídlí i třetí tělesná čakra.
A až nad pevným pánevním dnem a pevným břichem se může rozpřáhnout pevná náruč čtvrté srdeční čakry.

Aby vědomí mohlo sestoupit z hlavy do srdce, musí mít za prvé to srdce svoji pevnou kvalitu vybudovanou na ještě základnějších centrech.
A za druhé musí být ta cesta z hlavy do srdce také rovná a pevná. To znamená, že je třeba mít rovný a pevný krk (oblast páté krční čakry).
Za třetí musí být vědomí v hlavě (oblast šesté čelní čakry) připravené k tomu sestupu do srdce. A tím i vědomí musí být připravené k předání moci od inteligence rozumu směrem k vnitřnímu dítěti.
A za čtvrté k tomuto procesu musí být nakloněna i transcendentní milost nad námi (oblast sedmé čakry nad temenem hlavy).

Si tedy myslím a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » pát 30. zář 2016 16:22:17

Ahoj

K té uvolněné krční páteři (i pro vytvoření volné cesty pro vědomí směrem z hlavy do srdce) jsem objevil zajímavý návod v článku v časopisu Nový Fénix 7/2016. Článek "Krevní oběh" napsali Beáta a Julius Patakyovi.
"...Doporučujeme každé ráno na stolici mačkat okolí hlavního kloubu pravého palce a pak s ním vytrvale točit, až dojde k jeho uvolnění. Volný hlavní kloub pravého palce = uvolněná krční páteř. ...Důležité je pít hned ráno, a to příjemně teplou vodu 0,4-0,5 l, aby se krev měla možnost pročistit..."

To pití vody po ránu je skutečně posilující a příjemné. Mohu to potvrdit po zkušenosti s pitím slabého roztoku jedlé sody a vitamínu C v přibližném množství 0,4 l vody.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod arikiran » pát 30. zář 2016 17:26:15

jako mluvčí levého palce vám můžu říct, že to je hovadina...je třeba se centralizovat a vlnit...tedy mírně vychylovat na OBĚ STRANY
CELÁ NAŠE PRAVOSTRANNÁ VERZE REALITY NÁS DOSTÁVÁ DO EXTRÉMNÍHO VYCHÝLENÍ!
jak chceš rozproudit kundalíní , kdxyž seš křivej jak pantok
a nota bene ještě kroutit jen jedním palcem a na druhý hodit bobek
napoj se už konečně čistým vínem a vylej pataky....
.... ...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

PředchozíDalší

Zpět na O psychosomatice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků