Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » pát 13. kvě 2016 17:49:49

Ahoj nope

Metodu RUŠ (www.karelnejedly.cz) neznám, ale znám jednoho člověka, který si po jejím absolvování rozboural rodinu. A navíc se s tím Nejedlým nesnáší Petr Velechovský a PV (www.modraalfa.cz) znám a vážím si ho.

Takže mám k metodě RUŠ velkou nedůvěru, ale mohu se mýlit.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » pát 13. kvě 2016 17:52:51

Ahoj arikirane

arikiran píše:ahoj Pelvane
moc pěkně napsáno, dík
zajímalo by mě...co ten Nový člověk bude dělat, až bude perfektně zdravý a nebude mít žádný problém...
...px...


To je spekulace. Nemusím být tak pilný, jako doposud nebo to nemusí dopadnout očekávaným způsobem. Počkám a uvidím. Práce se určitě nějaká najde, doufám.

A zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod lklknml » pát 13. kvě 2016 17:56:05

Ahoj Pelvane,

vzpomínám si, jak před několika lety mladá dívka při galavečeru čínské televize na pódiu točila dokola bez přestávky 4 hodiny (mělo to představovat tok času nebo co). Vzbudilo to vlnu nevole, jako bezohlednost, zvrácenost a krutost čínských pořadatelů na dětech. Ale ta dívka se pak podivila a vyjádřila ve smyslu Co blázníte? Já jsem si to zvolila. Bylo to mé mentální cvičení, svého druhu meditace (islámští dervišové mají něco podobného).
Čili ta samá situace může člověka třeba uvést do šílenství, nebo jej naopak povznést. Záleží, jak k tomu přistupuje.
To je dobře, že tě nemoc inspirovala k reflexi minulosti. Nicméně Simonton měl na mysli asi přeci jenom trochu něco jiného :) (tedy pokud se nepletu, četl jsem tu jeho knihu už před léty). V podobném smyslu se však myslím vyjadřuje i Eckhart Tole:

Nebo tady:


V jednom zenovém příměru utíká zenový mnich před hladovým tygrem. Dostane se ke srázu, uklouzne a při pádu se zachytí za strom, který na těch skaliskách vyrostl. Koukne se dolů a vidí přicházet hladového lva. Beznadějná situace. Rozhlédne se a uvidí před sebou jahodu. Joj, ta byla sladká.
lklknml
 

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod nop » pát 13. kvě 2016 22:27:07

Pelvan píše:Ahoj nope

Metodu RUŠ (http://www.karelnejedly.cz) neznám, ale znám jednoho člověka, který si po jejím absolvování rozboural rodinu. A navíc se s tím Nejedlým nesnáší Petr Velechovský a PV (http://www.modraalfa.cz) znám a vážím si ho.

Takže mám k metodě RUŠ velkou nedůvěru, ale mohu se mýlit.Zdravím

Mně pomohl.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod arikiran » sob 14. kvě 2016 5:56:01

Ahoj Pelvane
Jedna moznost je vsemi temi postupy a technikami rozjet tu zmenu na Noveho cloveka...
Jina moznost je...pokusit se myslet a konat Nove uz ted...coz ja povazuji za lepsi...neb sam pises, ze zmena se nemusi povest...
Usilujme nejprv o Zmenu a vse ostatni bude pridano...
...px...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » sob 14. kvě 2016 8:25:15

Ahoj arikirane

Každý jsme jiný a každý na to můžeme jít trochu jinak.
Když něco chci opravdu hmotně změnit, mám pocit, že pro to musím také opravdu hmotně něco udělat.
Tak to dělám, to je celé.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » sob 14. kvě 2016 8:27:30

Ahoj nope

nop píše:
RUŠ
Mně pomohl.


Můžeš o tom klidně napsat něco víc, když budeš chtít.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » sob 14. kvě 2016 8:47:00

PS
https://www.youtube.com/watch?v=shYa9v6ybEw

Podle ukázky u Jana Krause se RUŠ skládá ze seriálu rituálů přijetí různých traumat.
Alespoň tak jsem to z té čtvrthodiny pochopil.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod nop » sob 14. kvě 2016 10:50:18

Pelvan píše:Ahoj nope
nop píše: RUŠ
Mně pomohl.


Můžeš o tom klidně napsat něco víc, když budeš chtít.
Zdravím

opakuje se u mne minulost, viz:
Re: Jiří Vacek
od nop » pát 05. úno 2016 21:09:55
„... Budu to muset napsat znova, psal jsem to asi na staré www mozaika bloguje, a ta nefunguje a v archivu hledat neumím.“
a
„Dosud jsem se nenaučil vkládat hypertext,..“
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod arikiran » sob 14. kvě 2016 11:34:26

Na Novem cloveku...podle mne nebude az tak zajimave, ze bude mit sest prstu nebo neznicitelne telo...ale bude zajimave jeho nove Vedomi...rozsirene...zkvalitnene...s tisickrat lepsim intelektem, pameti a vhledy do situaci...a kdovi co jeste...
A jiste mas pravdu, jaxi k Novemu pomuzem...to uz neni tak dulezite..
...px...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » ned 15. kvě 2016 11:12:27

Ahoj Zdeňku

Zdeněk píše:To je dobře, že tě nemoc inspirovala k reflexi minulosti. Nicméně Simonton měl na mysli asi přeci jenom trochu něco jiného (tedy pokud se nepletu, četl jsem tu jeho knihu už před léty). V podobném smyslu se však myslím vyjadřuje i Eckhart Tole:


Ta reflexe mojí minulosti spočívá podle mne v tom, že mám od dětství zablokované city a jejich projevy (protože si moje máma myslela, že se to nehodí). Nepamatuji se, že bych někdy brečel (smát se dokážu) a rýma je pláč těla, nastydlý jsem byl opravdu často.

Eckhart Tole mluví na videu o našem plánování budoucnosti, ale naše očekávání se odvíjejí od naší minulosti a ta je obtištěná v buněčné paměti našeho těla.
Samozřejmě je možné skočit rovnou do přítomného okamžiku, jak nám to Eckhart Tole navrhuje, ale není to tak snadné. Tyhle moje rituály, které dělám, jsou pro mne přípravou k takovému hypotetickému skoku někdy příště.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » ned 15. kvě 2016 13:19:27

PS
https://www.youtube.com/watch?v=SFl4pKU ... 538.608774
Jak říkal Jiddu Krishnamurti:"Rituály jsou produktem mysli."
Svojí myslí si tvořím rituály, abych je mohl po čase opustit a s nimi možná i tu mysl...
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod re.seek » čtv 19. kvě 2016 22:47:44

Pelvan píše: A tělesné zdraví člověka prospívá se zdravým stavem jeho mysli.

Možná u někoho. Bohužel můžeme často vidět, jak tělesné zdraví má za následek, že mysl je nabitá energií a bez zábran se vyžívá v egoismu. Podle toho se pak takoví lidé k ostatním chovají. To má ke zdravému stavu mysli daleko.

Podle mě to funguje spíš v opačném směru, zdravý stav mysli - mysl harmonická a empatická - harmonizuje i stav těla a prospívá tělesnému zdraví.
Asi tu hraje roli to, čemu se říká "pozitivní vibrace".
re.seek
 

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod arikiran » pát 20. kvě 2016 5:08:31

Jedine kdo ma zdravy vztah s Bohem...je opravdu zdravy
Resit telesne ci psychicke zdravi, odhlizeje od duchovniho je velmi kratkozrake...
...px...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod re.seek » pát 20. kvě 2016 9:36:43

arikiran píše:Jedine kdo ma zdravy vztah s Bohem...je opravdu zdravy
Resit telesne ci psychicke zdravi, odhlizeje od duchovniho je velmi kratkozrake...
...px...

Všechny nemoci jsou fyzické, duševní a duchovní, a proto je nejlepší využít všechny způsoby, které podporují zotavování. K dispozici jsou také neznámé faktory, které ovlivňují rekonvalescenci, jako jsou například karmické sklony.Takže některé nemoci mohou přetrvávat a čeká nás další vnitřní zjišťování nebo vývoj osobní úrovně vědomí, při kterém se odhalí zdroj nemoci. Proto by se mělo pokračovat v duchovní práci jako takové a uzdravování odevzdávat Bohu. Úspěšná léčba je jedna věc; uzdravování je jiný rozměr, protože byly rozpoznány příčiny a vyneseny na světlo.

Jak může člověk vědět, jestli pokora a vzdání se jsou úplné? Jsou úplné, když je člověku lhostejné, jestli dojde k uzdravení, nebo nedojde.To je výsledek odevzdání se Bohu ve velké hloubce a vzdání se touhy ovládat nebo měnit to, jak se věci mají.

D.H.
re.seek
 

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » pát 20. kvě 2016 9:52:35

Ahoj

Netvrdím, že to dělám nejlépe na světě a že jsem neomylný.
Je to prostě moje cesta, tkvící ve snaze přes pěstování tělesného zdraví (cvičení, strava, pití, potravinové doplňky,...) se dobrat zdraví psychického a snad časem i jakéhosi procitnutí duchovního, ale tak vysoké ambice zatím nemám.
Mně stačí pro začátek práce na dualitě tělo - mysl. Je mi jasné, že lze tělo příznivě ovlivňovat i v protisměru přes kultivaci mysli (rituál přijetí, EFT, léčebný kód,...) a těchto prostředků se nezříkám, naopak je rád používám.
Jsem rád za každý váš příspěvek týkající se zdraví, který je konkrétní ze života a není jen vyčtený ze zaprášených knih.

Děkuji a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » pát 20. kvě 2016 10:08:53

Ahoj Zdeňku i ostatní přísedící u compů:-)

Jsi pro mne zde v diskusi zdroj cenných informací (léčebný kód, nejvyšší princip) a tak máš u mne velkou autoritu.
Podíval jsem se tedy blížeji na příběh ECKHARTA TOLLEHO:

"MOC
PŘÍTOMNÉHO
OKAMŽIKU
KNIHA O DUCHOVNÍM OSVÍCENÍ
ECKHART TOLLE

ÚVOD
VZNIK TÉTO KNIHY
Ačkoli jen málokdy přemýšlím o minulosti, rád bych vám řekl, jak jsem se stal duchovním
učitelem a jak vznikla tato kniha.
Do svých třiceti let jsem žil v téměř ustavičném strachu a sebevražedné depresi. Dnes mám
pocit, jako bych hovořil o nějakém minulém životě nebo o životě někoho jiného.
Jedné noci krátce po svých devětadvacátých narozeninách jsem se probudil s pocitem
naprosté hrůzy. S podobnými pocity jsem se tehdy probouzel často, ale tentokrát to bylo
mnohem intenzivnější než kdykoli předtím. Noční ticho, nejasné obrysy nábytku v temném
pokoji, vzdálený hluk projíždějícího vlaku -to všechno mi připadalo tak cizí, tak nepřátelské a
tak naprosto nesmyslné, že jsem začal nenávidět život. Ze všeho nejvíc jsem nenáviděl svou
vlastní existenci. Proč žít v takovém utrpení? Proč neustále o něco usilovat? Cítil jsem, že
hluboká touha po sebezničení, po neexistenci začíná převažovat nad mou instinktivní touhou
žít.
„Už dále nemohu žít sám se sebou." Tuto myšlenku jsem si v duchu stále opakoval. Pak jsem
si náhle uvědomil, jak je ta myšlenka podivná. „Jsem jeden nebo dva? Jestliže nemohu žít
sám se sebou, pak musíme být dva. Já', které odmítá žít s tím druhým já'. Je možné, že jen
jedno z nich je skutečné."

Toto náhlé uvědomění mě tak ohromilo, že jsem nebyl schopen myslit. Byl jsem při plném
vědomí, ale všechny myšlenky zmizely- Cítil jsem, že jsem vtahován do jakéhosi víru
energie. Ten pohyb se stále zrychloval. Začal jsem se třást strachem. Jakoby z nitra své hrudi
jsem uslyšel slova: „Ničemu se nebraň." Měl jsem pocit, že jsem vtahován do naprosté
prázdnoty. Tato prázdnota však byla spíš v mém nitru než v okolním světě. Najednou můj
strach zmizel a já se do té prázdnoty ponořil. Nic dalšího si nepamatuji.
Ráno mě probudilo švitoření ptáka za oknem. Nikdy předtím jsem takový zvuk neslyšel. Měl
jsem ještě zavřené oči a v duchu jsem viděl obraz drahého diamantu. Ano, kdyby diamant
mohl vydat zvuk, pak by to byl tento zvuk. Otevřel jsem oči. Záclonami pronikalo do pokoje
první světlo úsvitu. Okamžitě jsem cítil, okamžitě jsem věděl, že světlo je něčím víc, než si
uvědomujeme. To měkké světlo naplňující pokoj byla láska sama. Do očí mi vyhrkly slzy…"

To je zajímavá myšlenka, že máme v sobě dvě já. Jedno obyčejné já naší mysli a druhé velké Já našeho vnitřního duchovního srdce.
Nenapadne to každého. A pokud to někoho napadne a nezvládne to hledání svého velkého Já, může skončit s diagnózou schizofrenie na práškách.
Možná se divíte, proč o tom zde píši, když to není výslovně téma o zdraví?
Pokud jste viděli nějaké video ECKHARTA TOLLEHO, tak ten jeho projev je velice veselý a takový jakoby dětský. Na mne dělá dojem zdravého optimistického člověka a právě o "zdraví a optimismus" mi tímhle pinožením (zkoušením nových věcí a psaním o tom na poradně) jde.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod nop » pát 20. kvě 2016 10:20:52

re.seek píše:... a čeká nás další vnitřní zjišťování nebo vývoj osobní úrovně vědomí, při kterém se odhalí zdroj nemoci. Proto by se mělo pokračovat v duchovní práci jako takové a uzdravování odevzdávat Bohu. ....

Analogie od vedle.
Dívky trénují krasobruslení odmala.
Potom přijde 14 let a vývoj ve sportu se zastaví. Dívka stagnuje.
Bylo by ale chybou přestat. Je třeba pokračovat dále, i když se ve sportu nedostavuje pokrok. Tělo zatím pracuje na jiném programu, na pubertálním vývoji paralelně.
Trenéři to vědí. Uplynou asi dva roky nepřetržité nepřerušené práce a dívka ve sportu pokračuje dále.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod arikiran » pát 20. kvě 2016 10:25:13

Muj zdravotni stav fyzickeho tela je dost tristni...mnoho chorob...skoro cely/den mam pocit slabosti...zavrate...asi jako bych hned rano vypil pullitru vodky...
Psychicky stav je mnohem lepsi...netrpim stresy...nalada je dobra...humor pomaha...jo, obcas me rozcili zatim slabe konkretni vysledky me prace, ale netrva to dlouho a opet s nadsenim se pusim do prace
Cim je dan takovy dobry/stav psychiky, ktery nema opodstatneni v jevech meho okoli?
Nemam penize, nemam zdravi, rozesel jsem se s pritelkyni, ani kamarady nemam...a presto jsem v poho?
Predevsim: MAM CIL!
mam sve duchovni usilovani, a za vsech techto problematickych veci...jsem nadmiru spokojen, nebot mohu USILOVAT O KONTAKT S MISTREM...( Mistr je neco jako Buh)
No neniliz to parada?
Pratelstvi s Mistrem je nade vsechny nedobre stavy, ktere ostatne jiste brzy pominou, az cas mych zkousek vyprsi...
Dik
...
Je tedy patrno, ze muj a Pelvanuv pristup jso zcela opacne
Pelvan jde od prace na fyzice...k psychice...a pak teprv k duchovnu
Kdezto ja se staram o Ducha...a ostatni prenechavam Jemu
Zpusob sve prace a celou strategii si jiste muze kazdy zvolit podle sveho, presto se domnivam, ze jsem na tom mnohem lepe nez Pelvan
Nerozebiral jsem zatim otazku motivu...tj proc clovek dela to, co dela...ty mohou take ledasco napovedet
Dnesni doba stavi do popredi trend udrzovany Pelvanem...zdravy zpusob zivota , zdrava strava...objevuje se vsude v mediich...
Mladi a zdravi...ok, neni to spatne
ALE PROC?...
Skryty motiv v pozadi je strach...ze smrti, z bolesti, z nemohoucnosti, atd...a strach jako motiv neni ok
Diky kontaktu s Mistrem..ja tyhle veci mam vyresene...jsem zvedav, co na to Pelvan
...aksxp...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod re.seek » pát 20. kvě 2016 10:37:13

přes pěstování tělesného zdraví (cvičení, strava, pití, potravinové doplňky,...) se dobrat zdraví psychického a snad časem i jakéhosi procitnutí duchovního,

Mně pěstování tělesného zdraví (cvičení, strava, pití, potravinové doplňky,...) přijde jako něco docela samozřejmého, ale je mi líto, ke spojení s duchovností a dokonce k duchovnímu procitnutí to opravdu nevede. Pěstování tělesného zdraví, cvičení, strava, pití, potravinové doplňky... to je přirozená, rozumná péče o tělo. Kdyby vedla k duchovnosti a k duchovnímu procitnutí, pak by všichni, kteří se po většinu svého života o svoje tělo pozorně a po všech stránkách starají, museli automaticky projevovat známky duchovního pokroku, nebo být už osvícení. Stačí pozorovat takové lidi delší dobu a je jasné, že precizní péče o tělo bohužel nestačí a že často dokonce vede opačným směrem.

Někdy se nám přes všechnu péči objeví zdravotní potíže. Můžou vzniknout obavy, nutkání za každou cenu to dát do pořádku, tj. objeví se emoce, potřeba sebezáchovy. Když člověk udělá, co je v jeho silách, pozorně sleduje, jak se to vyvíjí dál, a to je všechno (výsledek - jak to všechno dopadne - se neodevzdal Bohu), pak se naopak posílila jeho závislost na těle a na jeho stavu. Zvětšilo se sebeztotožnění vědomí s tělem, a to je cesta opačným směrem než k duchovnosti.
re.seek
 

PředchozíDalší

Zpět na O psychosomatice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron