Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod lklknml » sob 04. čer 2016 21:02:18

nop píše:
Zdeněk píše:Zdeňku, vidím, že jsi básník, který umí kouzlit poezii obrazem,
a jsi mudrc, který umí náznakem vyjadřovat polaritu bytí a skutečnosti - odraz skutečnosti a také jak se v odrazu zpětně nalezne skutečnost..
Ale kdež, jsem jen vychytralý...
lklknml
 

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » ned 05. čer 2016 21:00:06

Ahoj

Když už jsme nakousli téma dřepu na zemi, tak to není vynález jezuitských mnichů.

Takhle ve dřepu seděli lidé od pradávna. Byl jsem v mládí v Bulharsku v jednom skanzenu (už si nevzpomínám na jeho jméno) a tam nás zavedli do místnosti, kde ti staří Slované bydleli. Na zdech i na zemi byly koberce a na podlaze stály malé stoličky bez opěrátek tak asi 10 cm vysoké a široké a přibližně 30 cm dlouhé. Na takové stoličce se dá sedět ve dřepu i se skříženýma nohama i v kleku. Je to vlastně docela pohodlné a variabilní sezení, když si člověk zvykne. Pamatuji se z dětství, jak můj dědeček, ten se narodil ještě v XIX. století, proseděl celé hodiny na jen o trochu vyšší stoličce (výška cca 20 cm). V zazenu se sedí na podobně vysokých polštářích a po nějaké době nácviku se to sezení nechá dobře vydržet.

Když mne bolí záda, tak na mne takovéto hluboké sezení ve dřepu působí přímo blahodárně. Na vztyčená kolena si položím svoje paže a záda se mi krásně vytáhnou.

Zádové svaly včetně zadní strany krku mají tendenci se zkracovat a naopak břišní a hrudní svaly se zase povolují. Základní rehabilitační cvičení při bolestech zad tedy tkví v protahování zádových svalů a v posilování břišních svalů.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » pon 06. čer 2016 10:54:31

Ahoj

Sedl jsem si ráno na asi půlmetrový kousek hranolu 10x10 cm jako na židličku starých slovanů a vytahoval jsem si záda.
Ten hranol mi zbyl, když jsem podkládal jeden konec postele, abych spal na nakloněné rovině s hlavou o 10 cm výše než mám nohy. Je to léčivá metoda na všechny možné nemoci:
http://www.osud.cz/zazracne-ucinky-span ... enem-luzku

Asi jsem si tu bolest zad přivolal tím, že už delší dobu necvičím břišní svaly. Ta záda mne opravdu bolí a musím začít cvičit. Ze svých zkušeností vím, že mi stačí cca týden každý den cvičit okolo 1/2 hodiny břišní svaly a ono to dá zase na nějaký čas (na pár měsíců) pokoj.

Dobré cvičení na břišní svaly je i na našich stránkách:
viewtopic.php?f=313&t=7135
Jenom je třeba hodně opatrně cvičit torzní cviky (v lehu na zádech nohy na jednu stranu a hlava na druhou stranu) nebo je radši úplně vynechat. Tato umělá torze škodí zádům a páteři, ve starých jogínských sestavách ji nenajdete; je to moderní škodlivý vir zanesený do starých ověřených cvičení.

Byl jsem před pár měsíci na ukázkové lekci čchi-kung cvičitelky (zapomněl jsem bohužel její jméno). Ta nám říkala, jak je důležité v lehu na zádech hýbat všemi končetinami a i hlavou ve vzduchu různými směry. Tak se hýbou miminka a procvičují si tak hluboké břišní svaly, to jsou svaly jádra našeho těla, které drží tvar celého našeho těla. Končetiny jsou při pohybu uvolněné, pohyb se děje prací svalů uvnitř těla. Také zdůrazňovala ta paní důležitost protahování a strečinku.
Tak jsem to dneska zkoušel (ležel jsem na zádech na zemi a mával nohama, rukama a hlavou ve vzduchu) a je mi trochu lépe s mými pocity v zádech, tak to cvičení budu muset pár dní opakovat...Zase se vracím do dětství, jak jinak?

Před lety jsem byl na koncertu Jana Buriana a on tam vykládal o svých bolestech zad. Tam se mu mohly o přestávce dávat písemné dotazy. Tak jsem mu napsal, zda neuvažoval o cvičení břišních svalů, jako o prevenci bolesti zad. Tak si to po přestávce přečetl a mluvil o tom, že, když ho chytnou záda, tak leží na podlaze a nemůže se ani hnout. Podle něho je to důkaz, že je nějaké cvičení blbost. Podle mne je to důkaz jeho špatného úsudku.
Když mne bolí záda, tak si lehnu na zem na podložku s pokrčenýma nohama, aby páteř mohla volně přilehnout k podložce. Je jasné, že hned nebudu cvičit nějaká náročná cvičení spojená se zdviháním těla z podložky, ta bolest zad to dělat ani nedovolí. Zpočátku zvedám jenom hlavu jako činku a střídám to se zvedáním jedné nebo druhé pokrčené nohy. Ta náročnější cvičení přijdou na řadu až druhý nebo třetí den, až bolest zad trochu povolí a břišní svaly trochu zesílí (to je souběžný děj). Bolest zad je jen projevem svalové disbalance, zádové svaly jsou křečovitě stažené a zkrácené a naopak břišní svaly jsou ochable povolené a protažené...

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Jana » pon 06. čer 2016 11:18:27

Opravdu skvělá cvičení proti různým bolestem jsou tady.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7249
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » stř 08. čer 2016 15:44:40

Ahoj Jano

Nejdůležitější je ten cvik na konec u cvičení břišních svalů, jak ta cvičitelka nabádá cvičenkyně k úsměvu.
Na hathajóze jsme cvičili cvik, při kterém jsme v lehu na zádech jakoby jeli na kole rukama i nohama a k tomu jsme se smáli.
Dodnes si ho někdy zkouším.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » stř 08. čer 2016 16:35:38

Ahoj

Pokračuji v ukázkách z knihy Nejvyšší princip:

"Kombinovaná technika využívající všechny tři nástroje nejvyššího principu
(energetickou medicínu pro tělo, nové pozitivní naprogramování psychiky, obrazovku duchovního srdce naladěnou na lásku)

Zpočátku se doporučuje používat každý nástroj zvlášť, protože to umožňuje s nimi lepší seznámení.

Když se však narazí na nějaký negativní názor, jenž je překážkou v úspěchu, je dobré v praxi spojit všechny tři nástroje do kombinované techniky. Postup je následující:
1) Používám sadu výroků, zaměřených na nové naprogramování mysli, postupně výrok po výroku.
Následující věty říkáš rád proto, že jim skutečně věříš.
Uzdravuji svoje poznání.
Uzdravuji svoje jednání.
Věřím svému srdci.
Jednám láskyplně a nápomocně.
Řídím se svým srdcem.
Jsem si jistý sám sebou a ostatní lidé mne přijímají.
Vzdávám se strachu a mylných představ o svém bezpečí a prožívám pocity vnitřní jistoty a přijetí ze
Vesmíre - Prosím, nechť se stane vše, co se má stát, abych byl připravený vzdát se strachu a mylných představ o svém bezpečí - a ať prožívám pocity vnitřní jistoty a přijetí za strany druhých.
Vnímám svoji vlastní hodnotu a odpouštím sobě i ostatním.
Mé bytí je úžasné, a vím, že nejsem lepší ani horší nežli ostatní.
„Jsem v pořádku, bez ohledu na vnější okolnosti.“
Reaguji na životní podněty v přítomném okamžiku s láskou.
Vzdávám se kontroly nad životem a dosahuji klidu.
Předávám kontrolu nad životem lásce, aby ho léčila.
Chovám se vstřícně k sobě i k ostatním lidem.
Miluji Tě a přijímám Tě, můj milý Ivánku.
Přijímám všechny ostatní lidi a myslím na ně láskyplně.
Jsem vděčný za to, že cítím klidnou radost a že jsem šťastný a spokojený.
Pozitivní pocity nechávám v sobě sílit a šířit se, aby převzaly kontrolu a léčily.
Nechávám působit lásku a napojuji se na zdroj síly, díky níž se dějí zázraky.
Všechno je v pořádku. Hodně zdraví, štěstí Ti přeji Ivánku!
„Jsem vesmírná bytost trvale čerpající z bohatých zdrojů radosti, síly a lásky.“
2) Jakmile výroku opravdu uvěřím, přejdu na další a procházím výroky tak dlouho, až se dostanu k tvrzení, jemuž nevěřím.
3) Představím si výrok, kterému nevěřím například jako usychající strom nebo rostlinu.
4) Říkám: „Nechť vstoupí světlo a láska jako živá voda do mého stromu, aby se uzdravily všechny obrazy, myšlenky a názory v mém naprogramování, protože jen tak získám pocity vnitřní jistoty a přijetí od ostatních lidí.“
5) Uvolněně vnímám, co se při mém výroku objevuje na obrazovce srdce a používám při tom energetickou medicínu těla (duchovní srdce, krk, čelo, temeno, krk) tak dlouho, až výroku opravdu uvěřím, což většinou trvá dva až tři cykly. Zároveň dál sleduji obrazovku srdce a vnímám změny, které se udávají.
6) Až uvěřím problematickému výroku, přecházím na další výrok (bod 2)) a tak dál až do konce seznamu výroků.
Když vím, že všem výrokům věřím, znamená to, že jsem se v samém zdroji nově naprogramoval na pocity klidného štěstí a na dosahování úspěchů."

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » ned 12. čer 2016 8:59:35

Ahoj

Samozřejmě to (energetickou medicínu pro tělo, nové pozitivní naprogramování psychiky, obrazovku duchovního srdce naladěnou na lásku) nedělám celé a každý den, ale občas tak přibližně obden se o něco pokouším.

Napadlo mne, jaká skvělá trenérka je pro mne bolest.
Bolest zad mne nutí cvičit břišní svaly tak, že zvedám jakoukoli končetinu v lehu na zádech na podlaze (ruku, nohu, hlavu) a postupně už mohu zvednout i jednu nebo druhou lopatku. Ležet na podlaze (na které je přeložená deka, ne na holé podlaze) je důležité pro ochranu zad. Cvičení na posteli při bolesti zad nedoporučuji.
Už mne záda nebolí, ale pořád je cítím a mám respekt z bolesti a cvičím postupně a opatrně. Možná příští týden budu moci zvedat celé tělo a nohy natažené, zatím je zvedám pokrčené.
Problém je v černobílém vidění typu "všechno nebo nic". Buď cvičení s provedením na 1 s hvězdičkou anebo se flákat a čekat, až to snad někdy přejde.
Ale takhle to nefunguje by řekl holohlavý kuchař Zdeněk Pohlreich. A měl by pravdu.
Chce to trpělivě postupovat krok za krokem od lehčího k obtížnějšímu, tak je to jednoduché. A pořád vnímat svoje tělo a pořád něco dělat, neflákat se.
Všechno je propojené, když zvednu pravou nohu a ještě přitáhnu špičku nohy (udělám z nohy fajfku), tak mne lupne za uchem, všechno souvisí se vším...

Zdravím


PS
Tohle je zajímavé:
http://mediahub.cz/media-35808/zoufale- ... te-1057461
Je to štvavý článek proti Daniele Drtinové, která na ČT24 před několika lety udělala (mimo jiné rozhovory) i rozhovor s MUDr. Karlem Erbenem o důležitosti vitamínů B pro lidský organismus. A krátce potom byla z ČT24 odejita. Nyní DD působí jako moderátorka v internetové televizi DVTV.
Proč byl napsán tento nenávistný štvavý článek zaplaceného profesního likvidátora DD? Pročpak asi? Že by se DD trefila chemické medicíně do bolavého místa a proto je snaha ji definitivně odstranit nejen z obrazovky ale i z počítačových monitorů?
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » pát 08. črc 2016 21:34:47

Ahoj

Domnívám se, že při zvýšení vnímavosti je skvělou trenérkou nejen bolest, ale podobně působí jakékoli tělesné nepohodlí a pnutí ve svalech a šlachách. Tyhle nepříjemné tělesné pocity souvisí s našimi návyky a stereotypy nejen pohybovými a ty měnit není lehké...

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » pon 25. črc 2016 17:06:15

Ahoj

Chci se tu pochlubit, že mám jednoho následovníka, který podle mého příkladu pije destilku a také pije směs vitamínu c s jedlou sodou. Nedělá to z jiných důvodů než, protože mu to chutná, když jsem mu to párkrát na zkoušku přinesl.
Je v tom faktu jednak pocit radosti, že to snad není úplná blbost, když to dělá i někdo jiný.
A také je v tom pocit zodpovědnosti, aby si ten druhý napodobováním mého chování neublížil.
Přeposílám sem mail pro mého následovníka, jak jsem ho poslal jemu:

"Jsem rád, že Ti destilka a vitamín C s jedlou sodou chutnají, ale má to jistá rizika, tohleto pít.


O té destilované vodě jsem si přečetl v knize "Šokující pravda o vodě", dá se to stáhnout na uložto.
Rozhodně bych to nepil z petlahví koupených u pumpy. Destilka je hladová a tahá ze všeho co může a z pet lahví asi lze vytáhnout lecos.
Já jsem si koupil destilovací přístroj na stránkách http://www.pust.cz, stál 7500,- a čekal jsem na něj 1/2 roku, protože jsem to zaplatil předem a dodavatel mi to pak nechtěl dodat. Určitě to jde sehnat i jinak na internetu a možná i levněji. V lékárnách snad jde koupit nezávadnou destilku, ale já jsem to nezkoušel.
Já piji destilku nepravidelně, snažím se nepřekročit 1 hrnek (2dcl) denně z bezpečnostních důvodů. Někdy po destilce bolí hlava.

Destilka odebírá z těla nejen škodliviny, ale i vitamíny a minerály (hlavně asi vápník), proto je nutné jíst hodně syrového ovoce a zeleniny a doplňovat ten vápník. Možná jsem měl ten zánět žil mimo jiné i pro nedostatek vápníku. Doplňovat organický vápník lze ze skořápek vajíček (asi 1 čajová lžička nadrcených skořápek denně). Trochu pohodlnější je si koupit v prodejně Aterna Medica v Rumunské ulici 14 kapsle Assh Vasa za 357,-Kč. Je zrovna akce 10 procentní slevy. Ty kapsle by se měly využívat 2x do roka, jedno balení je na 1/4 roku.
Vápník koupený v přípravcích z lékárny nemusí být účinný, většinou se do těch přípravků dává anorganický vápník a ten naše tělo neumí zpracovat.


Vitamín C (kyselina askorbová) lze koupit v balení po 1 kg na internetových stránkách http://www.4fitness.cz, je to určitě levnější než v lékárně.
Jedlá soda v prodejnách potravin se prodává s příměsí sloučenin hliníku proti hrudkování, proto není k pravidelné spotřebě vhodná. V lékárnách je jedlá soda asi nezávadná, ale také předražená. Koupil jsem ji na těchto stránkách:
http://www.fichema.cz/search?controller ... it_search=
Je tam drahá doprava a tak se vyplatí koupit větší balení, koupil jsem si 2 kg.
Důležité je jíst k technickému vitamínu nějaké syrové ovoce nebo zeleninu, protože přírodní vitamín zvyšuje vstřebávání technického vitamínu prý 20x. Bez ovoce a zeleniny prostě to co vypiješ zase vyčůráš a zatěžuješ jenom zbytečně svoje ledviny.
Předávkování se projevuje průjmem, čímž si organizmus sám pomůže od přebytku vitamínu.
Já piji směs vitamínu C (1 vrchovatá lžička) a jedlé sody (1 rovná lžička) rozpuštěnou ve 4 dcl vody po ránu a zajídám to nějakým ovocem (jablko, meruňky, broskev,...). Nedělám to každé ráno, někdy zapomenu, někdy nemám na to chuť. Je důležité vnímat svoje tělo, ono si samo řekne co chce většinou.


Pokud nedůvěřuješ kvalitě pitné vody z kohoutku tak jako já (chlór je skutečně jed), doporučuji Ti si koupit vodní filtr. Já používám filtr Akvaform Modern, stálo to okolo 2 tisíc a sám jsem si to namontoval před vodovodní baterii a náplň filtrovací by se měla asi po 2 letech vyměnit, podle odběru není stanovena pevná doba trvanlivosti náplně. Loni hned po svém zánětu žil jsem ji měnil a byla stará asi 4 roky.:-)"


Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod nop » pon 25. črc 2016 19:56:08

...destilka je hladová vtáhne do sebe..)...
.
Prvý poznatek je, že koncentrace minerálů v živé buňce je třetina toho, co je v mořské vodě dnes.
Koncentrace je stálá a je potřebná pro pokračování života, od vzniku dodnes. Při jiné hustotě to nefuguje.

Říká se tomu fysiologický roztok. Ten je také potřebný při zavlažování pacienta infusemi a do injekcí.
Tedy to je norma, předpokládá se, že je stálá od vzniku žioota v původním moři až dodnes.
Buňky uchovávají stálou koncentraci jako při vzniku prvé protoplasmy.

Graf: 0..m...ž...2...3


Život se zrodil kdysi velmi dávno, v bodě ž . Ustálily se vazby aminokyselin, enzymů, prostorové tvary, a tento fungující systém přetrval.
Z hor se neustále přinášejí minerály.
Živá hmota má složení prvků, které odpovídá době vzniku života. Je to ustálené dodnes, hmota funguje na stálé hustotě. To moře je obohacované minerály stále, až je dnes třikrát husté než "tehdy".

Ke gratu:

Země je stará cca 13 miliard let (bod 0 ). Destilka nemá stáří.
Když země vychladla a láva zůstala ukrytá pod kůrou, vznikla moře (bod m ). Většinu vody přinesly meteority a zbytky po vytvoření planet. Meteory přinášejí také jednoduché organické sloučeniny, které vydrží i mrazivé teploty kosmu a jsou vhodné ke kombinacím a tvorbě větších molekul, takže se praví, že "život přišel z hvězd" (správněji z kosmického prostoru).

V moři po čase nastala kombinace organických fragmentů na úrovni života ("prvotní polévka"). Tento proces nezanikl a život přetrval v buňkách ve stejné koncentraci, i když moře je stále slanější. Postupem času slanost přišla k dvojnásobku (bod 2 ) a k současnému trojnásobku hustoty (bod 3 ).

Máme k dispozici:
destilku se slaností 0,
říční a jezerní vodu se slaností málo nad nulou,
zdravotnické roztoky se slaností 1, to je fyziologický (NaCl plus voda) a Ringerův (jako fyziologický a trochu KCl),
brakickou vodu při ústí řek, kde se sladká mísí v mořskou
a mořskou vodu se slaností 3.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » úte 26. črc 2016 12:24:20

Ahoj nope

V pravěku dešťová voda (vzniklá kondenzací vodní páry) byla v podstatě destilka (bylo čisté ovzduší) a lidi ji pili (zadržovali ji do kamenných misek nebo na listy rostlin. Nebo jenom otevřeli pusu, aby se mohli napít, tehdy pršelo v deštných pralesech více než v dnešní době. Asi té destilované dešťové vody moc pít nemuseli, protože se živili hlavně syrovým ovocem a zeleninou s vysokým obsahem vody. Ty minerály potřebné pro fyziologický roztok čerpali z toho ovoce a zeleniny, jenže tehdejší plodiny (a tehdejší zemina, z které ty rostliny vyrůstaly) nebyly znehodnocené moderní velkovýrobou.
Lidi nepili tehdejší mořskou vodu, i když měla hustotu fyziologického roztoku a ani dnes nepijí třikrát slanější mořskou vodu, to dělají jenom mořští živočichové a to lidi nejsou.
Hustota moře se zvyšuje a fyziologický roztok je stále stejný a lidské potřeby jsou také stále stejné a s tím pitím destilky se to podle mne nevylučuje.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » úte 26. črc 2016 14:30:18

PS
To je stejně všechno plané teoretizování.
Až se příště sejdeme, tak se můžeme domluvit a přinesu destilku i vitamín s jedlou sodou na ochutnání.
Ten můj známý to pije, protože mu to chutná. Vitamín mu zachutnal hned (přinesl jsem mu ho jenom jednou). Destilka je věc zvyku, ze začátku to není na chuť nic moc, ale časem si tělo řekne, že to chce. Alespoň takovou mám zkušenost a tomu kamarádovi jsem ji nosil opakovaně, až si na ni také zvykl a teď ji chce pít...
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » ned 31. črc 2016 19:38:50

Ahoj

Byl jsem před měsícem na přednášce Erica Pearlse, který napsal knihu Reconnection a propaguje pod stejným jménem znovunapojení na univerzální energii, která se vyskytuje všude okolo nás i v nás samotných.

V předmluvě knihy Reconnection píše Gary E. R. Schvartz následující:
"Existuje pět základních kroků k dosažení celistvosti a zdraví: pozornost, spojení, seberegulace, řád a pohoda.
1. Vědomá pozornost znamená vnímání vlastního těla a energie, která proudí uvnitř mého těla a mezi mnou a mým prostředím.
2. Pozornost vytváří spojení. Tento proces vědomé pozornosti posiluje spojení částí v těle, ale také spojení mezi mým tělem a mým prostředím.
3. Spojení podporuje seberegulaci. Dynamické spojení má tendenci se zdokonalovat a lépe organizovat.
4. Seberegulace podporuje řád. Řád je to, co vnímáme jako celistvost, úspěch nebo krásu, a odráží navenek vnitřní organizující proces.
5. Řád se projevuje v pohodě. Seberegulační proces probíhá v optimálních podmínkách bez úsilí."

Se zvyšováním vnímavosti ke svému tělu i ke svému okolí dochází k propojování jednotlivých tělesných částí ve stále dokonalejší a úspěšnější celek. Tělo funguje v pohodě a míru s klidnou myslí...

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 31. črc 2016 21:07:11

Eric Pearl - Rekonektivní léčení - videa:

http://www.lecivaenergie.cz/Videos.aspx

...................................................................

Kniha

Eric Pearl: RECONNECTION - NÁVRAT K LÉČIVÉ ENERGII
Uzdravte druhé,
uzdravte sebe

ke stažení pdf

http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=& ... p7JNi6tJRQ
Návštěvník
 

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » pon 01. srp 2016 19:49:28

Ahoj Návštěvníku

Děkuji za knihu Reconnection, na přednášce jsem si ji koupil za 300 Kč a mohl jsem si ji nechat podepsat. Dělala se tam ale hrozná fronta, bylo nás na přednášce cca 300 lidí. Přednáška byla za 600 Kč. Korunky se kutálely, ale bylo to zajímavé.
Do těch tréninků bych ale nešel, to už jsou desetitisícové částky za ně.
Je to americký bussines a on je to ten Eric asi navíc žid, povídal na přednášce o svém životě, jak mu dědeček zaplatil pobyt v Jeruzalémě...

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » stř 03. srp 2016 15:16:09

Ahoj

Byl jsem v Bílé ulici na Sri Brahmamovi a on tam mluvil o třech našich entitách - o naší mysli, o našem těle a o vnitřním svědkovi, který to všechno sleduje. Jestliže se nám podaří tohoto vnitřního svědka posílit natolik, že začne kontrolovat naší mysl, zkrotíme tím svoji mysl. O těle Brahmam nemluvil prakticky skoro vůbec, ale všichni jsme tam byli tělesně zklidnění, bylo to meditační sezení.

Pokud máme v sobě nějaké 3 oddělené entity, tak různí autoři je nazývají různě.

Jan Zahradník Havelka o 3 entitách v nás mluví ve svém nejnovějším videu:
https://www.youtube.com/watch?v=lqMM7QDbb7g
Po třech minutách videa se objeví obrázek našeho vnitřního fungování, na kterém je (pokud obrázek vztáhnu na sebe) můj vnitřní rodič, moje vnitřní dítě a já sám, který tuto svoji vnitřní dvojici přesahuji.

Abych si mohl dát do nějakých vzájemných relací pojetí SB a JZH, musím si jimi označené přibližně ekvivalentní entity k sobě nějak přiřadit. Udělal jsem to následovně.
Můj "vnitřní svědek" podle SB jsem "já sám" podle JZH.
Moje "mysl" podle SB je můj "vnitřní rodič" podle JZH.
Tyto dvě dvojice mi vyšly celkem podle mého očekávání, třetí dvojice mi vyšla poněkud neobvykle.
Moje "tělo" (jeho stav a kondice) podle SB odpovídá stavu mého "vnitřního dítěte" podle JZH.

Toto přiřazení vnitřního dítěte (s jeho emocemi a vitalitou) k tělu mi jenom potvrzuje moje přesvědčení, že má smysl se zajímat o stav svého těla. S mojí tělesnou kondicí souvisí i moje emoční naladění. A na mém emočním naladění závisí, jak bude můj "vnitřní svědek" (to jest "já sám") vnímat sebe i celý svůj život...

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod arikiran » stř 03. srp 2016 15:22:13

Paradigma, aby trochu vypadalo,'by melo byt funkcni...
Ktera z tech tvych entit...napr tvori svet?
.............
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » stř 03. srp 2016 15:50:10

Ahoj arikirane

To nejsou moje paradigmata, to jsou koncepce Sri Brahmama a Jana Zahradníka Havelky. Ty koncepce neřeší svět, řeší člověka a jeho vnitřní život. Samozřejmě, že entity jako jsou "vnitřní svědek" nebo "já sám" mohou transcendovat z jedince do světa, ale o tohle primárně při mé úvaze nešlo.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod arikiran » stř 03. srp 2016 17:05:59

Ahoj Pelvane, nepsal jsem, ze to je tvoje paradigma...psal jsem: tvoje entity...neb se mi zdalo,'ze nektere pouzivas...
...
Koncepce neresi svet, hehe...no to je dobry...resi cloveka, aha...a proc je treba resit cloveka?...bo jeho svet neni poreseny, jeho svet je v bordelu a clovek z toho ma stresy...proto je treba cloveka resit
Cloveka uchlacholime a svet pekne nekde schovame jako nedulezity...
Toto reseni neni moje sklenka vina
Kdyz je vyreseny svet..neni s clovekem zadna zvlastni prace
.............
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Jana » čtv 04. srp 2016 6:36:06

Pelvan píše:Ahoj

Byl jsem v Bílé ulici na Sri Brahmamovi a on tam mluvil o třech našich entitách - o naší mysli, o našem těle a o vnitřním svědkovi, který to všechno sleduje. Jestliže se nám podaří tohoto vnitřního svědka posílit natolik, že začne kontrolovat naší mysl, zkrotíme tím svoji mysl. O těle Brahmam nemluvil prakticky skoro vůbec, ale všichni jsme tam byli tělesně zklidnění, bylo to meditační sezení.

Pokud máme v sobě nějaké 3 oddělené entity, tak různí autoři je nazývají různě.

Jan Zahradník Havelka o 3 entitách v nás mluví ve svém nejnovějším videu:


Po třech minutách videa se objeví obrázek našeho vnitřního fungování, na kterém je (pokud obrázek vztáhnu na sebe) můj vnitřní rodič, moje vnitřní dítě a já sám, který tuto svoji vnitřní dvojici přesahuji.


vnitřní dítě.PNG

To je také ten důvod, proč jsem všechny, kdo mají chronickou potřebu kritizovat a posuzovat druhé osoby, poprosila, ať si založí pro tyto účely svůj vlastní web a tam si to užívají. Celý ten proces osvobozování se od připoutanosti k mysli, je ve skutečnosti ztrátou vnitřního kritika, který nás peskuje za to, jak jsme nemožní a nemilovatelní, jak jsme něco jiného, než by bylo správné být. A při té ztrátě toho vnitřního kritika mizí i potřeba jakéhokoliv dalšího kritika.

Žít bez toho vnitřního kritika znamená dospět, osvobodit se od rodiče, který nás vychovává a snaží se z nás udělat něco hodnotného, lepšího, dokonalejšího.
Ztratit toho vnitřního kritika znamená odevzdat se proudu lásky, příjmu a výdeji lásky a poznat její dokonalost. Zmizet v ní a nechat ji, ať tvoří náš život tím nejlepším možným způsobem sama. Vždyť láska je Bůh.

Proto je dobré nebrat tu kritičnost mysli vážně. Nepotřebujeme ji ke svému životu. Nikdo ji nepotřebuje.

Dítě, když se učí a něco mu nejde, nepotřebuje slyšet, že je hloupé a neschopné, nepozorné, nesoustředěné, určitě mu to ve výuce nijak nepomůže, naopak, tahle afirmace v něm popisované vlastnosti upevňuje.

Kdežto láska k němu, láska k poznávání, láska k tomu, co právě je, probouzí hravost, zájem, pozornost a lehkost při výuce.

Výuku si pak užívá nejen žák, ale i učitel.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7249
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

PředchozíDalší

Zpět na O psychosomatice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků