Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Jana » čtv 04. srp 2016 7:04:39

Brát vážně kritika v mysli, který kritizuje osobu, je tím, co nás spolehlivě udržuje v iluzi oddělenosti, v samsáře a brání nám poznávat pravdu.

Rozlišování iluze a skutečnosti neznamená ulpívat na rozlišování odlišností tvarů, forem, projevů, ale naopak poznávání stejnosti.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod arikiran » čtv 04. srp 2016 7:28:22

Kritika neni hodna jednostranneho zavrzeni...
Tak jako skoro vse muze mit jak pozotivni tak negatovni vysledky...
Bohuzel jste poukazali jen na ty spatne...
Za du tedy vymyslete i ty druhe...
... ... . ... ...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Jana » čtv 04. srp 2016 8:55:32

arikiran píše:Kritika neni hodna jednostranneho zavrzeni...
Tak jako skoro vse muze mit jak pozotivni tak negatovni vysledky...
Bohuzel jste poukazali jen na ty spatne...
Za du tedy vymyslete i ty druhe...
... ... . ... ...


Můžeš si v každém okamžiku vybrat, jaký je Tvůj život.

vnitřní dítě.PNG


Jestli už jsi velký, nebo jestli ještě toho vnitřního rodiče potřebuješ.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod arikiran » čtv 04. srp 2016 11:26:07

Muzes si vybrat....tak bohuzel, Jani, nemuzu si vybrat...
Jeslipak uhodnes proc?
A du zatim take nemas...tykal se pozitivnich aspektu kritiky
..... ..... .....
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Jana » čtv 04. srp 2016 11:30:55

arikiran píše:Muzes si vybrat....tak bohuzel, Jani, nemuzu si vybrat...
Jeslipak uhodnes proc?


Protože Abrahamovo zákony platí naprosto neomylně za všech okolností, když věříš, že nemůžeš, tak nemůžeš.

A du zatim take nemas...tykal se pozitivnich aspektu kritiky
..... ..... .....

Nerozumím, co tím říkáš.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 04. srp 2016 13:53:56

Ahoj

Jana píše:"A du zatim take nemas...tykal se pozitivnich aspektu kritiky
..... ..... ....."

Nerozumím, co tím říkáš.


Zpětná vazba je výraz označující korigování nebo řízení nějakého systému. V jedoucím autě je zpětnovazební proces zajištěn řidičem u volantu. Bez této zpětné vazby se auto nabourá v první zatáčce, například když se rozjede prázdné z kopce. Tady je obecné schéma zpětné vazby:
https://www.google.cz/search?q=zp%C4%9B ... d1TzDmM%3A
Zpětnovazební funkci u lidí zajišťuje kritika vnitřního rodiče (mysl - ego). Úkol nezní "zničit mysl", úkol zní "zkrotit mysl".

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 04. srp 2016 14:15:22

Ke kritice:

Je možné vyjádřit i svůj odlišný názor, bez potřeby kritizovat to, co říká/dělá ten druhý, nebo dokonce jeho samého.

V kritice se k nesouhlasu připojila i negativní emoce, vyjadřující odsuzování, odmítání: "takhle/tohle ne!!!"

Vyjádření odlišného názoru vnímám proto jako něco podstatně jiného, než je kritika.

Nejvíc je ten rozdíl znát, když pozorujeme současné rodiče malých dětí. Mnozí z nich dokážou laskavým způsobem ukázat potomkovi, kudy ano a kudy ne, aniž by se přitom uchylovali ke kritizování toho nedovedného, co udělal, nebo ke kritice jeho samého. Dítě jasně cítí, že není odmítané, a mnohem ochotněji udělá to, co rodič navrhl, než když z jeho slov cítí kritiku.
Návštěvník
 

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 04. srp 2016 14:22:31

Ahoj arikirane


arikiran píše:Muzes si vybrat....tak bohuzel, Jani, nemuzu si vybrat...
Jeslipak uhodnes proc?


Neptal ses mne, ale pokusím se Ti odpovědět.
Nemohu si vybrat, protože tyto tři aspekty (vnitřní svědek, mysl, tělo) máme všichni a nemůžeme se ani jednoho z nich zbavit. Nemohu se zcela zbavit svojí mysli a s ní spojené kritiky a sebekritiky. Můžeme nějaký svůj aspekt na nějakou chvíli zahnat do kouta a zašlapat ho tam do země (například mysl - ego v podání Jany nebo PV), ale nemůžeme ho zničit natrvalo.


Každý z těchto aspektů má zcela jiný charakter a jiné vlastnosti.

Vnitřní svědek (já sám), to je ta nesmrtelná boží jiskra v nás, která všechno vnímá "tak, jak to je".

Tělo (vnitřní dítě) je taková smrtelná kukla ve které je schovaný ten nesmrtelný motýl - vnitřní svědek. Tělo je živé a má vlastnosti živých organismů: zrození, smrt, vitalita, emoce,...

Mysl - ego (vnitřní rodič) je zvnitřnělý výsledek kombinace naší výchovy a našich vrozených dispozic.
Mysl - ego (vnitřní rodič) je mechanismus, který v nás vytváří rodiče, škola a celá společnost. Protože je to mechanizmus, má rozum mysli mechanické vlastnosti (funkčnost, nefunkčnost, rychlost, pomalost, chybovost, omezenost,...). Můžeme tento mechanizmus na nějakou dobu zastavit, ale nemůžeme ho zničit.


Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 04. srp 2016 14:45:53

Návštěvník píše:Ke kritice:

Je možné vyjádřit i svůj odlišný názor, bez potřeby kritizovat to, co říká/dělá ten druhý, nebo dokonce jeho samého.

V kritice se k nesouhlasu připojila i negativní emoce, vyjadřující odsuzování, odmítání: "takhle/tohle ne!!!"

Vyjádření odlišného názoru vnímám proto jako něco podstatně jiného, než je kritika.

Nejvíc je ten rozdíl znát, když pozorujeme současné rodiče malých dětí. Mnozí z nich dokážou laskavým způsobem ukázat potomkovi, kudy ano a kudy ne, aniž by se přitom uchylovali ke kritizování toho nedovedného, co udělal, nebo ke kritice jeho samého. Dítě jasně cítí, že není odmítané, a mnohem ochotněji udělá to, co rodič navrhl, než když z jeho slov cítí kritiku.


Ano, je to rozdíl kritizovat nebo jenom laskavě korigovat dítě. O tom je právě obrázek JZH.
Mysl pracuje mechanicky tak, jak je nastavená v procesu výchovy. Tuto mysl lze v dospělosti kultivovat a zbavovat destruktivních významů v procesu zpětné vazby. Mysl může pracovat realisticky a konstruktivně (tys udělal špatnou věc), pak jsou ty blesky na obrázku menší. Nebo mysl může pracovat despoticky a destruktivně (ty jsi špatný), pak jsou ty blesky na obrázku větší.
Tu lásku do procesu výchovy však musí vnést vnitřní svědek, to jsem já sám, to je ta boží jiskra ve mě v každé chvíli.

Každou složku naší osobnosti (já sám, vnitřní rodič, vnitřní dítě) lze pozitivně ovlivňovat. Podrobně se o tom píše v knize Nejvyšší princip.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod arikiran » čtv 04. srp 2016 15:05:34

Ahoj Pelvane
Dik za odpoved
Zkratkas napsal, ze si nemohu vybirat, je-li neco pevne dane...
To jsem sice nemyslel, ale mas pravdu
Problem s rozdelenim vidim v tom, ze nejde o zadne skutecnosti, ale pouze psychologicke figury v danem modelu vnitrni rodiny...a to do jiste miry modelu funkcniho
Ovsem takovych modelu mohu mit vic...a jo..vybirat si mezi nima

Vybirat obecne si mohu, kdyz jsem si jeste nevybral anebo kdyz jsem si vybral spatne...a ja to msslel tak, ze uz si nemohu vybirat...neb uz jsem si vybral
To je cely
..... ..... ..... ..... ....
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 04. srp 2016 15:15:36

PeIvan píše: je rozdíl kritizovat nebo jenom laskavě korigovat dítě... Mysl pracuje mechanicky tak, jak je nastavená v procesu výchovy. Tuto mysl lze v dospělosti kultivovat a zbavovat destruktivních významů v procesu zpětné vazby. Mysl může pracovat realisticky a konstruktivně (tys udělal špatnou věc), ...

Při tom zbavování se destruktivních významů se mi osvědčuje uvidět nežádoucí věci jen jako nefunkční. A jasně si uvědomit, proč jsou nefunkční... k čemu vedou. Pak už nevzniká potřeba odsoudit je jako špatné - nevyvolají už odpor, odmítavou emoci: každá nefunkční součástka se dá přece nahradit nějakou funkční, a tak nevzniká potřeba ji odsoudit jako špatnou. Prostě dosloužila...
Návštěvník
 

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 04. srp 2016 16:11:05

Ahoj Návštěvníku

Je to dobrá cesta, zbavovat se destruktivního fungování mysli.
Při tom zbavování se destruktivních významů mysli se mi osvědčuje pracovat podle knihy Nejvyšší princip od Dr. Alexandera Loyda:

"..., výroky zaměřené na nové programování psychiky účinně působí na vědomou mysl (jež má vliv na nevědomou mysl) ...

Hlavním základem úspěchu je snaha o neustálé napojení na Boha/Vesmír/zdroj/lásku formou modlitby.

Druhou podmínkou úspěchu je neustálé uvádění teorie Nejvyššího principu do praxe formou pravidelného procvičování všech tří jeho nástrojů:

Energetická medicína nejvíce ovlivňuje fyziologii člověka, výroky zaměřené na nové programování psychiky účinně působí na vědomou mysl (jež má vliv na nevědomou mysl) a obrazovka srdce obsahuje vědomou imaginaci i nevědomou mysl (duchovní srdce)."

S tou modlitbou to mám tak, že dělám rituál přijetí (což považuji také za jistou formu modlitby) na začátku svého rituálu a děkovnou modlitbu na jeho konci.

Ty "výroky zaměřené na nové programování psychiky" to je v podstatě soubor pozitivních afirmací, které si párkrát do týdne nahlas opakuji.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 04. srp 2016 16:20:29

PS
Pro vysvětlení uvádím co k čemu v Nejvyšším principu podle mne patří do obrázku JZH:
energetická medicína nejvíce ovlivňuje fyziologii člověka --- vnitřní dítě
výroky zaměřené na nové programování psychiky účinně působí na vědomou mysl (jež má vliv na nevědomou mysl) --- vnitřní rodič
obrazovka srdce obsahuje vědomou imaginaci i nevědomou mysl (duchovní srdce) --- já sám
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Jana » čtv 04. srp 2016 17:26:00

Pelvan píše:Ahoj arikirane


arikiran píše:Muzes si vybrat....tak bohuzel, Jani, nemuzu si vybrat...
Jeslipak uhodnes proc?


Neptal ses mne, ale pokusím se Ti odpovědět.
Nemohu si vybrat, protože tyto tři aspekty (vnitřní svědek, mysl, tělo) máme všichni a nemůžeme se ani jednoho z nich zbavit. Nemohu se zcela zbavit svojí mysli a s ní spojené kritiky a sebekritiky. Můžeme nějaký svůj aspekt na nějakou chvíli zahnat do kouta a zašlapat ho tam do země (například mysl - ego v podání Jany nebo PV), ale nemůžeme ho zničit natrvalo.


To snad ne! Představa, že zašlapáváš sen někde do kouta je nesmyslná. Stejně tak představa, že zašlapáváš samotnou myšlenku, představu do kouta je nesmyslná. Myšlenka není nic jiného, než představa, vize, sen, něco, co není realitou.

Tedy vůbec nejde o destrukci něčeho, ale poznání pravdy o tom. Jakmile rozpoznáš, že sen není skutečnost, že je jen snem, tak už k tomu snu nejsi nijak poután. Můžeš se na něj dívat z nadhledu, nic to s Tebou nedělá, nemá to na Tebe vliv, neprobouzí to v Tobě negativní emoce, strach, touhu to nějak vyřešit.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod arikiran » čtv 04. srp 2016 18:03:13

hle zpráva Pelvana s dneška:
Hlavním základem úspěchu je snaha o neustálé napojení na Boha/Vesmír/zdroj/lásku formou modlitby.....

a podivme na začátek vlákna:
Založil jsem nové téma s pozitivním zaměřením.

arikiran » úte 02. úno 2016 21:15:55

Slozky jsou ctyry...v mem joginskem Modelu
1- mysl
2- telo
3- svet
4- ja

Vlastne 5
5- Zdroj

Zavadim-li harmonizaci...je potreba pracovat nejmin s touto petkou
.............................

Pelvan.
Pokusím se Ti vysvětlit, proč mi stačí k mým experimentům jenom dvojice tělo-mysl.
A k tomu ještě Vesmír, nebo Zdroj nebo velké Já. Ale co k tomu napsat a jak s Tím (s Ním) experimentovat? K tomuto Universu má spojení naše podvědomí a s ním já zatím neumím komunikovat.

teda tady skutečně vidím posun
jo...napojování se na Zdroj je hlavním bodem
a jo...není to tak jednoduché...neb záleží také na Něm, chce-li se napojit...a jak
.......
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 04. srp 2016 18:25:26

Pelvan píše: "výroky zaměřené na nové programování psychiky" to je v podstatě soubor pozitivních afirmací, které si párkrát do týdne nahlas opakuji.

Připomínat si výrokem nový pohled na věc nebo nový přístup k něčemu je nepochybně dobrý začátek.

Aby to, co výrok říká, začalo v nás doopravdy fungovat (tj. aby začalo docházet k přeprogramovávání psychiky), je třeba si ten výrok pokaždé spojit i s nějakou konkrétní představou, tj. zapojit i imaginaci (tj. pravou mozkovou hemisféru), prožít si to, jako když se to tím novým způsobem už doopravdy děje, a vděčně za to poděkovat Vesmíru. Protože bez imaginace zůstane opakovaný obsah výroku jen mentální informací v levé mozkové hemisféře, která může být sice užitečnou zásobárnou informací, ale sama nemá sílu naše reakce na dění změnit.
Návštěvník
 

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Jana » čtv 04. srp 2016 18:44:35

arikiran píše:hle zpráva Pelvana s dneška:
Hlavním základem úspěchu je snaha o neustálé napojení na Boha/Vesmír/zdroj/lásku formou modlitby.....

.......


Obrázek
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » pát 05. srp 2016 15:34:38

Ahoj Jano

Moje oblíbená modlitbička je:
"Děkuji vesmíre a zdravím."

Nejde však jenom o to se modlit.
Jde také o to něco konkrétního pro sebe dělat.
Jak nakreslil JZH ten svůj obrázek (nevím jak ho sem zkopírovat), tak tam posílá srdíčkama lásku jenom jedné složce osobnosti. Ta láska se ale dá posílat všem třem složkám naší osobnosti.
Jedna věc je o té možnosti vědět a druhá věc je této možnosti také aktivně využít...

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Jana » pát 05. srp 2016 16:10:00

Pelvan píše:Ahoj Jano

Moje oblíbená modlitbička je:
"Děkuji vesmíre a zdravím."

Nejde však jenom o to se modlit.
Jde také o to něco konkrétního pro sebe dělat.
Jak nakreslil JZH ten svůj obrázek (nevím jak ho sem zkopírovat), tak tam posílá srdíčkama lásku jenom jedné složce osobnosti. Ta láska se ale dá posílat všem třem složkám naší osobnosti.
Jedna věc je o té možnosti vědět a druhá věc je této možnosti také aktivně využít...

Zdravím


Ahoj Ivane, řekla bych, že děláš to nejlepší, co můžeš, rozvíjíš v sobě láskyplnost, spojení s celkem, vděčnost a to všechno se zase promítne do zdraví Tvého těla. Čím je v Tobě víc otevřenosti a láskyplností, tím je i láskyplnější péče o tělo (ostatně je první na ráně).

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » úte 09. srp 2016 7:50:27

Ahoj Jano

Děkuji Ti za Tvoji chválu. Lhal bych, kdybych tvrdil, že to (i) pro ni nedělám. Protože mi tohle chválení a děkování za chválu rezonuje s jiným tématem (Motivace v mozku), překopíroval jsem to tam, a tam se také v tom chválení a touze po pochvale můžeme nimrat donekonečna.:-)
Viz:
viewtopic.php?f=318&t=2886&start=170

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

PředchozíDalší

Zpět na O psychosomatice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků