Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Pelvan » úte 26. led 2016 8:28:28

Ahoj nope

Pelvan píše: Do meditace se z bdělého stavu dostáváme přechodem přes 7 energetických hladin nebo čaker. Tyto čakry se zpravidla číslují od 1. do 7., ale PV je čísluje obráceně od (7.) do (1.). Souvisí to s tlumením logického bdělého stavu při vstupu do hladin v sestupném pořadí (čímž se oslabuje logická funkce mozku) a naopak návrat z hladin probíhá ve vzestupném pořadí (čímž se logika mozku zase posiluje).


Má to svůj důvod, to prohození číslování čaker od začátku až do konce.
My lidi 21 století jsme v hlavě stále a musíme se do té hlavy dostat nějak jinak, než jak jsme zvyklí.
Jako kdybychom do hlavy vstupovali přes nějaké zadní dvířka mimo logiku. K tomu právě přispívá to klesající číslování od 7. až k 1. během stoupání vědomí od kostrče do hlavy.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Pelvan » úte 26. led 2016 8:58:15

Ahoj

Ještě mne napadla dvě následující významová a významná spojení.

1)
Tohle téma se týká především myšlení ve vztahu k tělu:
Název tohoto tématu je: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek?
Je to otázka položená z psychosomatického úhlu, to znamená přeloženo do psychosomatiky:
Co (u)dělají moje negativní myšlenky s mým tělem?
Samozřejmě, že je tu ten negativizmus, který to celé bude neustále kontaminovat.
Možná by stálo za úvahu založit nové vlákno s pozitivním zněním celé otázky.
Například:
Jak pozitivními myšlenkami pěstovat svoje tělo?
Je to pro mne čerstvé a nemám vybraný nový název tohoto tématu v pozitivní rovině.
Můžete klidně dávat svoje návrhy na toto téma.

2)
PV orientuje myšlenky do břicha.
Pelvan píše:(5.) čakra (žlutá barva) souvisí se zklidněním a zpomalením myšlenek. Můžeme si říkat nebo myslet slovo „žlutá“ a představovat si citrón. Centrum této čakry je v oblasti brzlíku (solar plexus). Oblast lze zpevnit při výdechu zapnutím břišních svalů. Odpovídá jí slabika RAM.

To znamená, že pokud si chci udělat pořádek ve svých myšlenkách, musím posílit svoje břišní svaly.
Na toto téma jsem našel zajímavé video:
Jak posilovat doma II-Posilování břišního svalstva
https://www.youtube.com/watch?v=i7-fHCLwcnk
Opravdu je to zajímavá souvislost, která mi nikdy doposud nedocvakla.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Pelvan » stř 17. úno 2016 9:14:57

Ahoj
Toto téma je přejmenováno na otázku:
Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?
a pokračuje zde:
viewtopic.php?f=329&t=7594
Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Anim » úte 24. kvě 2016 8:33:49

je tu ten negativizmus, který to celé bude neustále kontaminovat.

Když jsme plní negativních myšlenek a odporu, vinu přisoudíme druhým lidem, místům, institucím a všemu možnému kolem nás. Podporujeme vlastní sebevědomí na úkor ostatních.

Emoce se ventilují neutuchajícím množstvím projevů. Svoje negativní pocity vychrlíme na ostatní.

Za všemi útoky, násilnostmi, agresí je snaha vypustit svůj vnitřní tlak.

Hodně lidí v dnešní společnosti se domnívá, že se osvobodí od svých emocí tím, že je budou bez zábran dávat najevo. Fakta dokazují opak. Emocionální projevy vedou k tomu, že dochází k jejich posilování a dodává jim to víc energie.

Všechny negativní pocity jsou spojené s naším základním strachem, jsou to programy pro přežití osobního já.

Osvobodit se ve svém životě od vnitřních konfliktů a od všeho očekávání znamená dávat ostatním svobodu.
Anim
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát 16. zář 2011 16:41:43

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Pelvan » úte 24. kvě 2016 9:10:49

Ahoj Anime

Anim píše:Osvobodit se ve svém životě od vnitřních konfliktů a od všeho očekávání znamená dávat ostatním svobodu.


A o to se právě snažím, dávat ostatním i sobě samému svobodu. Jenom si nemyslím, že tyto vnitřní konflikty, které nás uvězňují ve stereotypech, jsou uschované pouze v naší mysli.
Ty naše vnitřní konflikty jsou zakódované v každé buňce našeho těla. Zbavit se jich můžeme pouze přes současnou kultivaci naší mysli i našeho těla.

Se domnívám a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod re.seek » úte 24. kvě 2016 10:13:04

Pelvan píše:Ty naše vnitřní konflikty jsou zakódované v každé buňce našeho těla. Zbavit se jich můžeme pouze přes současnou kultivaci naší mysli i našeho těla.

Ahoj PeIvane,

tohle mě svého času taky hodně zajímalo. K čemu došla současná neurologie a taky ti, kteří vnímají energetické jevy v těle a jeho složkách. V orgánech a v buňkách.

Staré buňky postupně zanikají a neustále se tvoří buňky nové. Přitom dochází k předávání informací z těch starých do nově vznikajících buněk. Předávají se jim ale jen ty informace, které ladí s momentálním stavem a naladěním mysli. Co má stejný druh energie. Ten stav mysli (jeho pozitivní nebo negativní energie) se každým okamžikem ukládá do všech právě vznikajících buněk.

Takže nově vznikající buňky neobsahují ty energie (pozitivní nebo negativní), které předchozí buňky v sobě měly a které se v současné době v mysli nevyskytují.
re.seek
 

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod nop » úte 24. kvě 2016 14:43:20

re.seek píše:
Pelvan píše:Ty naše vnitřní konflikty jsou zakódované v každé buňce našeho těla. Zbavit se jich můžeme pouze přes současnou kultivaci naší mysli i našeho těla.

Ahoj PeIvane,....Staré buňky postupně zanikají a neustále se tvoří buňky nové. Přitom dochází k předávání informací z těch starých do nově vznikajících buněk. Předávají se jim ale jen ty informace, které ladí s momentálním stavem a naladěním mysli. Co má stejný druh energie. Ten stav mysli (jeho pozitivní nebo negativní energie) se každým okamžikem ukládá do všech právě vznikajících buněk.

Takže nově vznikající buňky neobsahují ty energie (pozitivní nebo negativní), které předchozí buňky v sobě měly a které se v současné době v mysli nevyskytují.

takže je tu výběr (očima fyzika či biologa):
Myslíme, konáme a cítíme ve směsici dobrého (vhodného), negativního (nevhodného) a neutrálního (šum a rušení). To je směs +, - , ~.
Když se usměrníme na plusové položky, a v nových buňkách se usadí jen to plusové, je to jako když v usměrňovací diodě projde proud jen jedním směrem.
Tím máme zde k použití spolehlivou lehkou cestu k reprodukování přijatelného obsahu. Pokaždé pouštět do oběhu jen to, co není nevhodné.

Už v Písmu se radí o čem myslet.
Filip 4, 8 Dále pak, bratří, kterékoli věci jsou pravé, kterékoli poctivé, kterékoli spravedlivé, kterékoli čisté, kterékoli milé, kterékoli dobropověstné, jestli která ctnost, a jestli která chvála, o těch věcech přemyšlujte.
9 Kterýmž jste se i naučili, [je] i přijali, a slyšeli i viděli na mně. Ty věci čiňte, a Bůh pokoje bude s vámi.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod re.seek » úte 24. kvě 2016 17:25:05

Pokaždé pouštět do oběhu jen to, co není nevhodné.

A když v sobě odmítneme přijmout to, co jsme posoudili jako nevhodné, zapomeneme to vzít do náručí a odevzdat to Bohu, co se stane?

Ve všech buňkách se posílila negativní energie, protože jsme svým odporem k tomu nevhodnému pustili do oběhu pocit NE! = negativní energii.
re.seek
 

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod nop » úte 24. kvě 2016 18:01:03

re.seek píše:
Pokaždé pouštět do oběhu jen to, co není nevhodné.

A když v sobě odmítneme přijmout to, co jsme posoudili jako nevhodné, zapomeneme to vzít do náručí a odevzdat to Bohu, co se stane?

Ve všech buňkách se posílila negativní energie, protože jsme svým odporem k tomu nevhodnému pustili do oběhu pocit NE! = negativní energii.

Bez občasného "ne" se v životě nedá žít.
Na př. mi Vostál nabízí co nechci a já ty dodávky nepřebírám.
Ale Jana je přebírá, jako možnost ho převychovávat, důvěřuje, trpělivě ho učí, a má s tím spoustu práce.

Já aplikuji tézi: "pes štěká, ale karavana jde dál", ani se nedusím.
Je mi sice protivné to jeho jednání, ale kdybych ho nevysypal z vědomí jako smetí a reagoval, on by se rád chechtal, protože jede na negace jako na své palivo.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod re.seek » úte 24. kvě 2016 20:24:11

nop píše:
re.seek píše:
Pokaždé pouštět do oběhu jen to, co není nevhodné.

A když v sobě odmítneme přijmout to, co jsme posoudili jako nevhodné, zapomeneme to vzít do náručí a odevzdat to Bohu, co se stane?

Ve všech buňkách se posílila negativní energie, protože jsme svým odporem k tomu nevhodnému pustili do oběhu pocit NE! = negativní energii.

Bez občasného "ne" se v životě nedá žít.

Záleží na tom, jestli je to přirozená, pohodová volba optimálního řešení - s plným přijetím faktu, že každá situace má víc řešení, a kromě toho lidé mohou mít i jiný názor než já... :) - pak negativní energie nevzniká.

Nebo jestli mou volbu předcházel a doprovázel negativní pocit, např.
Je mi protivné to jeho jednání...

Při sledování některého dění je přirozené, že v nás vyvstane pocit odporu a nesouhlasu. Pokud se ale ten pocit vlastního odporu, odmítání nebo znechucení v sobě jasně nerozpozná, nepřijme se, že se objevil, a neodevzdá se ten pocit Vesmíru (všetvořícímu Bohu) jako aspekt Jeho energie, pak se ten odpor v podobě negativní energie uloží do tělesných buněk.
re.seek
 

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod arikiran » stř 25. kvě 2016 5:46:25

Ja bych to formuloval spise takhle:
CO NEDELAT, KDYZ JSME PLNI BLBYCH MYSLENEK:
Hlavne jim nepodllehat, nerozvijet je, byt v klidu a pohode...
Jakou technikou ci postupem ci filosofii si pomuzem, to uz neni tak dulezite
...px...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Anim » stř 25. kvě 2016 6:38:40

Pelvan píše:Ahoj Anime

Anim píše:Osvobodit se ve svém životě od vnitřních konfliktů a od všeho očekávání znamená dávat ostatním svobodu.

A o to se právě snažím, dávat ostatním i sobě samému svobodu.

Co Ti v tom pomáhá?
Anim
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát 16. zář 2011 16:41:43

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Pelvan » stř 25. kvě 2016 9:31:51

Ahoj

Pomáhá mi v tom to, že se snažím něco dělat pro svoje tělo s tím, že se to odrazí pozitivně i na stavu mé mysli.

Dělám pokud možno denně svůj Velký Rituál.
Píši o něm i o ostatních svých aktivitách na vedlejším vlákně:
viewtopic.php?f=329&t=7594&start=100

Velký Rituál má následující průběh:
Zapálím svíčku, ohřeji si nad ní ruce a třením dlaní a mističkami z nich si ohřeji i oči. 3x lusknu prsty a jdu na to.
Rituál přijetí
Začátek EFT
Léčebný kód
Energetická medicína
Konec EFT
Ohřeji si nad svíčkou ruce a třením dlaní a mističkami z nich si ohřeji i oči.
Poděkuji vesmíru: "Vesmíre děkuji a zdravím."
3x lusknu prsty a zhasnu svíčku.

K tomu navíc také pokud možno denně cvičím obrácené polohy těla (pluh, stojka na hlavě) a dělám dechová cvičení.

K tomu navíc užívám vitamíny B a C v kombinaci s jedlou sodou. Samozřejmě jím také hodně syrového ovoce a zeleniny, i zeleninu dušenou a ryby.

K tomu navíc se snažím být hodně venku na sluníčku a získávat tak vitamín D.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Anim » stř 25. kvě 2016 10:19:15

Osvobodit se ve svém životě od vnitřních konfliktů a od všeho očekávání znamená dávat ostatním svobodu.

Pelvan píše:A o to se právě snažím, dávat ostatním i sobě samému svobodu.

Co Ti v tom pomáhá?

Pelvan píše:Pomáhá mi v tom to, že se snažím něco dělat pro svoje tělo s tím, že se to odrazí pozitivně i na stavu mé mysli.

Pak by ale o mých reakcích rozhodoval jenom stav mého těla. Jako u zvířat. A když se bude blížit konec života a moje tělo začne chátrat, začnu se chovat jak...

Zanedbávat tělo by jistě byla blbost, ale mně přijde mnohem účinnější všímat si a uvědomovat si souvislosti. V čem svobodu nedávám, sobě nebo druhým. Jaká reakce k čemu vede, co vyvolá v druhých a ve mně, prostě důsledky nejrůznějších reakcí, třeba i dodatečně. Když mi něco opravdu dojde, moje reakce se tím změní samy od sebe. Dokonce i když mě kdeco bolí. Pak už není tak důležité, že tělo na tom není zrovna nejlíp, protože o mých reakcích nerozhoduje jen ono.
Anim
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát 16. zář 2011 16:41:43

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Pelvan » stř 25. kvě 2016 11:05:09

Ahoj Amine

Anim píše:Pak by ale o mých reakcích rozhodoval jenom stav mého těla. Jako u zvířat. A když se bude blížit konec života a moje tělo začne chátrat, začnu se chovat jak...

Zanedbávat tělo by jistě byla blbost, ale mně přijde mnohem účinnější všímat si a uvědomovat si souvislosti. V čem svobodu nedávám, sobě nebo druhým. Jaká reakce k čemu vede, co vyvolá v druhých a ve mně, prostě důsledky nejrůznějších reakcí, třeba i dodatečně. Když mi něco opravdu dojde, moje reakce se tím změní samy od sebe. Dokonce i když mě kdeco bolí. Pak už není tak důležité, že tělo na tom není zrovna nejlíp, protože o mých reakcích nerozhoduje jen ono.


Když se bude blížit konec, tak uvidím, jak se budu chovat. Pokud vím, tak zvířata před smrtí obyčejně nijak moc nevyšilují, prostě si lehnou a umřou.

Ostatně nechápu, co proti zvířatům je za předsudky. My lidi jsme taková lysá zvířata, která umíme svojí myslí klamat sebe i ostatní a velice dobře umíme zabíjet a ničit, na co přijdeme, takže v podstatě ničit všechno. To je slávy a mistrování okolo toho, že jsme lidi a kdo je víc.
O mých reakcích rozhoduje moje mysl. Došel jsem k závěru, že svoji mysl nemohu oddělit od svého těla, proto péčí o svoje tělo pečuji i o svoji mysl. Samozřejmě se současně snažím pozitivně působit na svoji mysl a tím se zároveň uvolňuje i moje tělo. Prostě to nejde od sebe oddělit, podle mne, ten systém tělo - mysl.

Kdybys raději napsal, místo toho, co asi dělám špatně já, co pro sebe děláš Ty sám. To by mne zajímalo.
Možná máš na mysli všímavost: "Když mi něco opravdu dojde, moje reakce se tím změní samy od sebe." To je dobrá vlastnost a také se dá pěstovat.
Od "všimnutí si" obvykle přecházím k rozlišování - co mám dělat? - a pak k dělání a pak k posuzování účinků dělání a tak dál a tak dál...
Je to nekonečný proces asi jako chůze po kladině, se domnívám.

A zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Anim » stř 25. kvě 2016 11:18:23

Pelvan píše: Samozřejmě se současně snažím pozitivně působit na svoji mysl a tím se zároveň uvolňuje i moje tělo.

Aha. To tady nestálo, vypadalo to, jako bys mentální stavy řešil jen přes tělo. K tomu jen poznámka: uvolnění je jistě důležité, staré mentální závislosti se tím ale podle mých zkušeností nevyřeší.

Pelvan píše:Kdybys raději napsal, místo toho, co asi dělám špatně já, co pro sebe děláš Ty sám. To by mne zajímalo.

Co pro sebe dělám?

Anim píše:Zanedbávat tělo by jistě byla blbost

a tak se o něj už dlouho starám, jak nejlíp dovedu. To ale vůbec neznamená, že se tím změní moje navyklé mentální reakce. Proto

Anim píše:...mně přijde mnohem účinnější všímat si a uvědomovat si souvislosti. V čem svobodu nedávám, sobě nebo druhým. Jaká reakce k čemu vede, co vyvolá v druhých a ve mně, prostě důsledky nejrůznějších reakcí, třeba i dodatečně. Když mi něco opravdu dojde, moje reakce se tím změní samy od sebe.


:)
Anim
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát 16. zář 2011 16:41:43

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Anim » stř 25. kvě 2016 11:38:13

Pelvan píše:Ostatně nechápu, co proti zvířatům je za předsudky...

Mně šlo spíš o ty instinktivní obranné reakce, které máme společné s ostatními živočichy. Jednu část mozku máme stejnou jako oni a ta zareaguje vždycky sebeobranou nebo rovnou útokem https://psychologie.cz/kdyz-za-nas-mysli-had/

Spouští všechny naše reakce na pocit ohrožení, ať je to ohrožení faktické, nebo nám to jen tak připadá.
Anim
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát 16. zář 2011 16:41:43

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Jana » čtv 26. kvě 2016 3:54:17

Zadařil se dokonalý ego stav, tak je možné nabídnout čerstvý popis. Objevil se vjem: "Já vím, co je špatně a tohle špatně já nechci." Tahle mentální energie stoupla do hlavy a uvízla v ní. S tím se objevilo i napětí v krčních a zádových svalech a bolest hlavy. V hlavě se objevilo melodrama osoby, která prožívá život v závislosti na tom, co si o sobě a o tom všem myslí a co si myslí, že si myslí ti druzí. Masáž ulevovala od bolesti, ale ne od zachycenosti v hlavě, v mysli. Jako by zmizela možnost návratu do srdce. Jako by srdce nebylo. A nebo bylo, ale plné různých pocitů. Byl tady i, dalo by se říct, něco jako reálný duchovní vjem, jak mě duchovní matka odstřihla od sebe, od své lásky, nepřijímá mě v srdci, sedí mi kriticky za krkem a číhá na mou chybu. A to i přes to, že moje biologická matka byla zrovna v tu chvíli v pohodě a neměla se mnou žádný problém. Byla tu vize, jak Kristus, to dokonalé dítě bez ega, zmizelo z mého srdce a není po něm stopy. Z mého srdce zmizela láska, Bůh. Objevovala se mentální kritičnost k druhým. Objevovala se sebekontrola a snaha setrvávat v láskyplném projevu k bližním, i když to ztratilo pravdivý obsah.

Úlevu přineslo čtení tohohle:

arikiran píše:Ja bych to formuloval spise takhle:
CO NEDELAT, KDYZ JSME PLNI BLBYCH MYSLENEK:
Hlavne jim nepodllehat, nerozvijet je, byt v klidu a pohode...
Jakou technikou ci postupem ci filosofii si pomuzem, to uz neni tak dulezite
...px...


Jako by vědomí klidu a pohody mělo na okamžik větší váhu, než schopnost přemýšlet o tom, co je špatné, co by nemělo být, co se nemělo dít...

Zkusila jsem cvičení: Nádech - já jsem, výdech - láska..

Každou kritickou myšlenku a starost rozšvihávala Moojiho: "Nic, nic, nic...."

Tohle pomáhalo dostávat se do neutrálního stavu, kdy myšlenky přestaly být dotěrné, přestaly otravovat, objevoval se klid, ale srdce pořád jako by nebylo.

Vypadalo to, jako když neexistuje žádná možnost se vrátit zpět.

Až pak najednou se objevil jako by sám od sebe v srdci záchvěv radosti, boží milost a s tím i myšlenka: "Bože, díky!"

Vědomí z hlavy sjelo s úlevou zpět do srdce, vrátilo se Domů a hlava jako by nebyla. Všechno se rázem sjednotilo.

Objevilo se vědomí, že život je neměnný, stejný, je jedno, co se objevuje, mizí. Ta existence je krásou, láskou. Každá ta bytost jednotlivě je láskou. Radost z toho, že jsou, čím jsou. A ten život i s tou stejností jako by neměl šanci zevšednět.

nop píše:Ano, i já přiznávám, že jsem nabízel lidem pěkný obraz jako kůzle (s tím, že se to bude líbit oběma stranám), jsa spíše nebezpečným zvířetem,
a také mohu přiznat, že jsem zlobivý kluk.


Tahle Nopova slova probudila úsměv a myšlenku: "Ó Nope, kdybys jen tušil, jakou jsi dokonalostí a krásou! Díky, že jsi."

A Honzam? Matka i její nenarozené dítě bez ega jsou JEDNÍM.

A ještě:

To, co nás odstřihne od Sebe, co nás oddělí od Jednoty, od bezpodmínečné lásky, to, co číhá na naše chyby, je ďábelské ego, připoutanost k mysli. Nezaslouží si to nic jiného, než to Moojiho "Nic, nic, nic....".
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6881
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod nop » čtv 26. kvě 2016 13:22:32

Jana píše:Zadařil se dokonalý ego stav, tak je možné nabídnout čerstvý popis. ...
...
Vědomí z hlavy sjelo s úlevou zpět do srdce, vrátilo se Domů a hlava jako by nebyla. Všechno se rázem sjednotilo.

Objevilo se vědomí, že život je neměnný, stejný, je jedno, co se objevuje, mizí. ...

nop píše:Ano, i já přiznávám, že jsem nabízel lidem pěkný obraz jako kůzle (s tím, že se to bude líbit oběma stranám), jsa spíše nebezpečným zvířetem,
a také mohu přiznat, že jsem zlobivý kluk.


Tahle Nopova slova probudila úsměv a myšlenku: "Ó Nope, kdybys jen tušil, jakou jsi dokonalostí a krásou! Díky, že jsi."

A Honzam? Matka i její nenarozené dítě bez ega jsou JEDNÍM....

Nop, skoro dokonalý, má sklon k humoru a proto připojuje dva obrázky.
Ten chlupatý, toho mi darovala k narozeninám esoterička Kateřina, a je hezký, ten druhý je z internetu a je psychicky pravdivý (kulhám v duchovnu),
navíc oboje prozrazuje sebestřednost,
protože píši o sobě, kdežto Jana řeší na příkladě obecný případ, únik od ega směrem k srdci, tedy obecnou pomoc.
Přílohy
psik,10330345_10205477652956860_4541906624792726571_n.jpg
psik,10330345_10205477652956860_4541906624792726571_n.jpg (16.79 KiB) Zobrazeno 6518 krát
psik.jpg
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod re.seek » čtv 26. kvě 2016 13:45:44

nop píše:píši o sobě, kdežto Jana řeší na příkladě obecný případ, únik od ega směrem k srdci, tedy obecnou pomoc.

Myslím, že i Jana píše o své vlastní zkušenosti a vážím si toho, že se o ni veřejně podělila.

:)
re.seek
 

Předchozí

Zpět na O psychosomatice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků