Psychosomatika

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod nop » sob 06. říj 2018 23:43:30

Pelvan píše:Ahoj nope

Znám to jen teoreticky z videa, nikdy jsem na tom nebyl. Podle mne to funguje podobně jako obrácené polohy v józe, prostě se rozpohybuje lymfa trochu jiným způsobem.

Nechce se mi to zkoušet a lézt do nějakého skafandru, ale pro někoho to může být příjemný způsob péče o sebe.

Zdravím

Ivane,
mé zkušenosti: pacient si obleče něco, co mu zakryje kůži (ruku nebo nohu), aby byl izolovaný hygienicky, před dalším pacientem, např. tepláky, až potom navrch "skafandr". Jsou i takové tenké kalhoty jako pavučina. Poprvé je dostaneš, potom je bereš domů, pereš a navlékáš pod skafandr.
Skafandr připomíná přístroj na dojení dojnic s rozdílem, že se nevytlačuje mléko, ale vysává se do konve ze čtyřech struků, ale u lymfodrenáže se nafukuje cca 20 trubiček postupně vzduchem, jehož tlakem působí trubičky na tělo v řadě za sebou, takže to působí jako pohyblivá vesta a hbitý masér s více prsty.
Jsou návleky (skafandry) na ruku i nohu, i na dvě, nebo na pupek.

Nop
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » pon 15. říj 2018 15:07:18

Ahoj Nope

Pořád trvám na tom, že je pro mne lepší si zacvičit obrácené polohy těla, kdy budu chtít, než se někam složitě objednávat na lymfatickou masáž.

Objevil jsem (jeden můj známý objevil) následující stránky:
http://www.lekarenskypetrolej.cz.

Petrolejem jsem se ještě neléčil, ale DMSO (o kterém se tam píše) jsem si koupil u této firmy:
https://www.foxylife.cz/

S tím DMSO se musí zacházet asi opatrně, aplikoval jsem ho v té koupené koncentraci 99,9% na kolena asi 4 dny po sobě a teď mě trochu ta kolena bolí (asi přichází k sobě) a tak si od DMSO dávám na pár dní pauzu.
Proto teď hodně cvičím polohy nohama vzhůru, protože ta kolena potom cvičení tak nebolí...

Na vnitřní použití (na pití) by se mělo DMSO asi ředit destilovanou vodou nebo alespoň vodou prohnanou nějakým kvalitním filtrem nebo alespoň převařenou vodou, se domnívám.
Já to ještě vnitřně nezkusil, jenom si to kapu a mažu na dlaně (příjemně to hřeje) a pak si to mažu na ta kolena.

A proč o tom píši na psychosomatické téma? Protože DMSO má údajně pozitivní vliv nejen na tělo, ale i na psychiku člověka.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » úte 27. lis 2018 11:17:38

Ahoj



Dostal jsem nedávno od přítele mail následujícího znění :

"KURKUMA A IBUPROFEN

Statisíce lidí v Česku, nemluvě o Slovensku a zbytku světa, užívají ibuprofen na zmírňování

bolestí hlavy, zad či svalů.

Ačkoliv se zdá, že tyto pilulky potlačují bolest rychle, jejich vedlejší účinky vyvolávají

značné obavy. Netřeba se nechat zmýlit tím, že tablety s účinnou látkou ibuprofen jsou volně

dostupné bez lékařského předpisu a tedy, že jsou zřejmě bezpečné.

Ve skutečnosti mohou mít jejich vedlejší účinky na tělo dalekosáhlé následky.

*Varování úřadů pro kontrolu léčiv*

Před 8 lety dokonce i americký Úřad pro kontrolu léčiv FDA vydal ohledně ibuprofenu

varování, v němž upozorňoval na vážné a zvýšené riziko srdečního infarktu a

mozkové mrtvice.

Loni toto varování ještě posílili. Poté, co znovu prozkoumali daný lék, vydali toto

prohlášení:

Ibuprofen výrazně zvyšuje riziko srdečního infarktu a mozkové mrtvice, dokonce i při

krátkodobém užívání.

*Čím déle se lék užívá, tím je riziko vyšší.*

Faktem je, že uvedené riziko je vyšší v případech lidí s existujícím onemocněním

srdce. Nicméně, týká se i lidí, kteří se srdcem nemají žádné problémy.

Navíc, dané riziko se prudce zvyšuje u lidí nad 40 let.

Jak je uvedeno v prohlášení, šance, že tito lidé dospějí k potížím se srdcem, je

extrémně vysoká.

Úřad FDA proto lidí nad 40 let důrazně varuje před užíváním léků obsahujících ibuprofen.

*Největší problém léků bez předpisu*

Jak jsme již uvedli, největším problémem léků bez lékařského předpisu, jako jsou

ibuprofen či paracetamol je, že se o nich lidé mylně domnívají, že jsou bezpečné.

Další velkou chybou je jejich nadměrné užívání, protože mají jen málo viditelných

nežádoucích účinků. Ty neviditelné v podobě ohrožení srdce nebo mozku však již většina lidí

většinou ignoruje.

Výsledkem pak je, že se někdy konzumují doslova jako bonbóny.

V našem článku vás však nechceme pouze varovat před nebezpečnými situacemi

těchto často užívaných léků, ale současně vám doporučíme i alternativy.

*Bezpečná alternativa k lékům proti bolestem*

Jednou z nejlepších přírodních látek, která dokáže účinně potlačovat různé typy bolestí, je

kurkuma, o které píšeme pravidelně.

Patří do stejné rodiny rostlin jako například zázvor a představuje koření se snad

nejširší paletou prospěšných účinků na lidský organismus, jaké můžete konzumovat.

Kurkuma má přirozenou schopnost blokovat zánětlivé enzymy a cytokiny.

Proto, kromě potlačování běžných bolestí hlavy nebo svalů, je neskutečně účinná i při

chronických onemocněních jako například revmatoidní artritida.

Na druhé straně, léky jako ibuprofen pouze na chvíli potlačí zánět, ale nedokážou jeho

vzniku zabránit.

Navíc, kurkuma je velmi efektivní i při přímém tlumení bolestí. Proto, pokud vás příště

budou trápit nějaké bolesti, určitě sáhněte raději po ní než po tabletách.

Další skvělou věcí na kurkumě je, že ji koupíte v téměř každých potravinách mezi

kořením a stojí jen pár korun.

*Jak užívat kurkumu*

Kurkuma se užívá tak, že si ve sklenici vody rozmícháte 1 čajovou lžičku kurkumy a vypijete.

Pro zesílení účinku můžete ještě přidat špetku mletého pepře.

Podle potřeby užívejte 2 až 3 krát denně až do ústupu bolestí."



Ten mail mne zaujal.

Bolest je mimo jiné i psychosomatická záležitost. Někde jsem se totiž dočetl, že například kolena bolí tvrdohlavé lidi.

Tvrdohlavý jsem, ale nechce se mi zbytečně trpět, tak jsem si z internetu vypsal různé postupy,

zaměřené na tlumení bolesti kolen:



"Důležitý je pravidelný pohyb bez otřesů, jako je například chůze nebo plavání.


Strava na potlačení artritidy by neměla obsahovat maso, vepřové sádlo a játra, uzeniny, sýry, kávu,

bílé pečivo, sladkosti, alkohol, vajíčka, ...

Strava na potlačení artritidy by měla obsahovat olivový olej (koupil jsem), vlašské ořechy (koupil jsem si i mandle),

vitamíny A, B, C, D, E, ovoce, zeleninu, ryby, ...


Dobré jsou půsty.


Doporučené byliny:

Jalovec obecný - rozžvýkat denně několik bobulek. (to nám roste na sídlišti)

Oves - koupele.

Rybíz černý - jíst plody a marmeládu. (koupil jsem)

Byliny na čaje - kopřiva dvojdomá, smetánka lékařská, šalvěj (koupil jsem), třezalka."


Užívám tu kurkumu asi 4 dny v jídle (dělám si s ní zeleninové saláty a byl jsem i v indické restauraci na zelenině na kari) i v pití.
V tom pití hlavně po ránu si dám do 4 dcl. vody lžičku kurkumy a zaleji to také asi lžičkou olivového oleje. Vznikne taková "polévka" a tu vypiji.
A jím pár kuliček toho jalovce denně. A jím trochu více vlašské ořechy.


A zdá se mi, že mne ta moje kolena bolí trochu méně.



A zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 29. lis 2018 10:26:15

Ahoj

mnich Sarana na tomto vlákně:
viewtopic.php?f=354&t=8463&start=105
mluví o tom, že se doporučuje přinášet bohům následující léky:

"Buddha doporučil svému podporovateli Anáthapindikovi, aby přinášel oběti bohům, kteří dodržují základní pravidla etiky - tj. kteří nezabíjí živé bytosti, nekradou, necizoloží, nelžou, a nepožívají alkohol. Buddha doporučil za nejlepší oběť pět druhů "léků", tj. med, cukr, olej, máslo, a ghí (přepuštěné máslo)."

Pokouším se tedy jíst i více ghí a medu. Mimochodem v ajúrvédě je i doporučený poměr mezi medem a ghí (1:2), tedy ghí (či másla) by mělo být na chlebu namazáno 2x tolik než medu.

Zdravím

PS
Ten cukr jako lék v tomto případě beru jako nějaké nedorozumění vlivem ústního předávání Buddhova odkazu a také vlivem nepřesných překladů během tisíců let od doby života Buddhy. Cukr pro mne není žádný lék.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 29. lis 2018 10:45:01

Ahoj


Dostal jsem od svého přítele další mail:
TYMIÁN_-Nejmocnější_bylinka_proti_chřipce, Herpesu,_stresu, Candidě

"Tato bylinka z čeledi mátových rostlin a původem ze Středomoří představuje zřejmě nejmocnější zbraň proti celé škále různých bakteriálních a virových onemocnění.

Je natolik potentní, že si dokáže poradit i s těmi nejtěžšími a nejnebezpečnějšími infekcemi, záněty a dokonce i mnohými alergeny.

Pokud byste si mohli vybrat pouze jednu léčivou bylinku, tak by to určitě měla být tato.

Zázračná bylinka tymián

Tymián lze užívat v různých formách. Je možné jej užívat vnitřně, aplikovat na pokožku nebo si s pomocí něho připravit lázeň.

V případě tymiánového éterického oleje je však třeba při jeho užívání být poměrně opatrní, protože je velmi koncentrovaný. Používá se vždy jen po kapkách a ředěný.

S pomocí tymiánu a jeho silných antibakteriálních, antivirových, antimykózních, diuretických a antiseptických účinků bude chřipková sezóna vypadat jako vtip.

Jedna francouzská studie dokonce zjistila, že v průběhu 3 hodin zničí až 90% mikrobů a dezinfikuje i místa zasažené stafylokoky, kryptokoky či streptokoky.

Navíc, tato potentní bylinka dokáže stimulovat tvorbu bílých krvinek, čímž výrazně posiluje imunitní systém.

Je velmi účinná i na detoxikaci a zbavování těla toxinů. Zbaví váš organismus mnoha nebezpečných chemikálií.

Tymián je poměrně aromatický. Z toho také pochází jeho řecké jméno „thymos“ – parfém.

Zdravotní přínosy tymiánu

Jak jsme již zmínili, tymián nabízí mnohé zdravotní přínosy a dokáže vás dlouhodobě udržet v dobrém zdraví.

Podívejme se nyní na ty nejdůležitější účinky:

1) Respirační onemocnění

Tymián si snadno poradí s téměř každým respiračním onemocněním jako například nachlazení, chřipka, astma, bolesti v krku, kašel, záněty průdušek, laryngitida či infekce dutin.

Nejlepší způsob pro tato onemocnění je užívat ho ve formě inhalací.

V případě bolesti krku nebo zánětu mandlí si z něj připravte odvar a pomocí něho kloktejte hrdlo několikrát denně. Podle různých expertů, již 1% roztok bude zcela postačující.

Několik studií potvrdilo, že tymián je výborný při odhleňovaní – zbavování se hlenů v průduškách, hrdle či v nose.

2) Stres, psychika

Tymián je výborný nejen na fyzické nemoci a infekce, ale dobře působí i na psychiku a nervový systém.

Jeho užívání blahodárně ovlivňuje potíže jako jsou stres, deprese, úzkosti, chronická únava či nespavost.

Pro tyto účely je nejlepší si ze sušeného tymiánu připravit čaj.

Zalijte 1 malou čajovou lžičku sklenicí vroucí vody, nechte 5 až 10 minut louhovat, pak čaj sceďte a vypijte, nejlépe večer alespoň 1 až 2 hodinu před spaním.

Pro potlačení stresu během dne ho užijte dopoledne.

3) Srdce – cévní systém

Dalším zdravotním přínosem tymiánu je jeho vliv na oběhový systém.

Zlepšuje cirkulaci krve, optimalizuje krevní tlak a snižuje hladinu špatného cholesterolu v krvi. Zlepšené prokrvení pozitivně ovlivňuje i činnost mozku, paměť a logické myšlení.

Podobně jako v předešlém případě, si z něj můžete připravit čaj nebo jej pravidelně přidávejte jako koření do vašeho jídla.

4) Další zdravotní účinky tymiánu

Z dalších účinků tymiánu zmiňme ještě jeho schopnost potlačovat infekce močových cest díky jeho antiseptickým a diuretickým efektům.

Výborně bojuje i s ostatními typy infekcí jako jsou:

* mykózy a houbovité infekce

* candida

* atletická noha

* různé druhy střevních parazitů

Má také přímý vliv na snižování různých druhů bolestí, včetně těch po úrazech, dny a artritidy. Odvar se používá i na zmírňování štípanců od hmyzu.

Pomůže vám také s kožními problémy jako jsou akné a bradavice, podpoří růst vlasů a zvýší hladinu prospěšné DHA omega-3 kyseliny v ledvinách, mozku a srdečních membránách.

Jak vidíte, tymián je skutečně velmi všestranná bylinka a jednoduše se užívá. Pro vnitřní použití zvolte čaj, odvary k inhalacím nebo přidávání do pokrmů ve formě koření.

Na venkovní použití upřednostněte éterický olej, který však nezapomeňte vždy rozředit, nejlépe s jiným olejem, například slunečnicovým nebo olivovým."


Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 29. lis 2018 11:44:03

Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » úte 04. pro 2018 17:52:37

Ahoj


Dostal jsem (opět zase jiný) následující mail:


Myslela jsem si, že je kamarádka blázen, když zapálila bobkový list.

Pak jsem ale uviděla, co se po 10 minutách stalo

a musela to druhý den zkusit také!
Bobkový list, všeobecně známá bylina hojně využívaná v kuchyni.

Celým jménem jde o vavřín ušlechtilý, který má své kořeny v Malé Asii.

V posledním století je však pěstován především v oblasti Středozemí,

kde je typickým dochucovadlem řady pokrmů.

Vzhledem k tomu, že je bobkový list silně aromatický, nálezá uplatnění nejen v kuchyni,

ale i v samotném léčitelství, kde má hned několik využití.

Kdy bobkový list využít?

Jeho nejčastější využití je v období plném stresu a únavy.

Pokud jste tedy zrovna vystresovaní z práce či ze školy, bobkové listy jsou tou správnou volbou.

Jejich silné aroma Vás zbaví veškerého napětí a úzkosti.

Jak na to?

Suchý list zapalte, odložte do připravené mističky a nechte ležet po dobu cca 10 minut

v místnosti, kde si přejete následně relaxovat.

Věřte, nebo ne, bobkový list dodá místnosti kompletně novou a příjemnou atmosféru.

Proč je bobkový list tak zázračný?

Při spalování bobkových listů dochází k uvolňování specifických látek,

jež působí na nervový systém, a pomáhají tak tělo uvolnit a regenerovat.

Úplně tedy postačí, když si sednete do dané místnosti a budete silné aroma

zhluboka nadechovat a vydechovat.


A zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod nop » stř 05. pro 2018 14:30:04

Pelvan píše:Ahoj


Dostal jsem (opět zase jiný) následující mail:


Myslela jsem si, že je kamarádka blázen, když zapálila bobkový list.

Pak jsem ale uviděla, co se po 10 minutách stalo

a musela to druhý den zkusit také!
Bobkový list, všeobecně známá bylina hojně využívaná v kuchyni.

Celým jménem jde o vavřín ušlechtilý, který má své kořeny v Malé Asii.

V posledním století je však pěstován především v oblasti Středozemí,

....má hned několik využití.

Kdy bobkový list využít?

Jeho nejčastější využití je v období plném stresu a únavy.

Pokud jste tedy zrovna vystresovaní z práce či ze školy, bobkové listy jsou tou správnou volbou.

Jejich silné aroma Vás zbaví veškerého napětí a úzkosti.

Jak na to?

......Věřte, nebo ne, bobkový list dodá místnosti kompletně novou a příjemnou atmosféru.

Proč je bobkový list tak zázračný?

Při spalování bobkových listů dochází k uvolňování specifických látek,

jež působí na nervový systém, a pomáhají tak tělo uvolnit a regenerovat.

Úplně tedy postačí, když si sednete do dané místnosti a budete silné aroma

zhluboka nadechovat a vydechovat.


A zdravím

Předpokládám, že úlevu při stresu působí také čichání dýmu z pryskyřice nad dýmajícím dřevěným uhlím zapáleným napřed pomocí pár kapek lihu - tedy z kadidla. Můžete použít surové kusy kalafuny, které se ve venkovských drogériích prodávají na deka v období zimního zabíjení vepřů pro zbavení kůže štětin. Ve městech dostanete kalafunu v úhledné krabičce houslistům na potírání smyčců. K pálení je toho škoda.

A nyní malá magie:
V období blokády Leningradu si několik spisovatelů společně bydlících vařilo alespoň polévku z toho co zbylo. Došlo i na bobkový list. Po několika dnech této diety se změnilo vnímání, neživé předměty jakoby měly schopnost mluvit, jakoby se lidé vrátili o mnoho let zpět, kdy ještě příroda oslovovala lidi.

Potom jsem si vzpomenul, že básníkům se jako pocta dával věnec z vavřínu. Nečichali ve středověku básníci vavřín? Při nejmenším kvůli úlevě od stresu.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 13. pro 2018 19:29:05

Ahoj nope


Podle mne je důležité zkusit to, o čem se člověk různým způsobem dozví.
Hned jsem před týdnem koupil bobkový list, protože nám doma došel.
Ten bobkový list jsem si teď v týdnu několikrát zapálil a voní to opravdu příjemně.

nop píše:Předpokládám, že úlevu při stresu působí ...


Dostal jsem dnes mailem odkaz na video, kde se o úlevě od stresu mluví v souvislosti s konzumací
jablečného octa v kombinaci s citrónovou šťávou a to celé je rozmícháno ve vodě.
https://www.youtube.com/watch?v=gEfLCEPGNsg&
Tak budu zítra shánět pro změnu zase ten jablečný ocet, také jsem ho doma nenašel...


a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod nop » pát 14. pro 2018 10:24:38

jablečný ocet,
je asi položka artilerie do boje za ženskou krásu, silné střelivo známé generacím žen mezi lety 1800 - 1900, potom polozapomenuté. Madame Bovaryová podle G,Flauberta to pila před jídlem, aby zhubla.

Obyčejný ocet se získává z brambor, ale octy z ovoce jsou jemnější.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » sob 22. pro 2018 13:12:11

Ahoj nope

O tu krásu a štíhlost mi nejde.
Jedná se o to, že jsem pod dojmem článku "Pryč s kyselostí" (dá se stáhnout na uložto) se dlouhá léta koupal ve vodě s jedlou sodou a občas jsem to i pil. A teď jsem se dozvěděl z toho videa, že zásaditost způsobuje zatuhlost kloubů.
Tak teď piji pár dní ten roztok jablečného octa a citrónu a zdá se mi, že se mi kolena lepší.

Tyhle informace bych se rád dozvěděl u lékaře, ale tam by mne naprali práškama...

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » pon 31. pro 2018 15:55:30

Ahoj

Největší iluze, která existuje:
"Svět kolem nás a lidé okolo nás způsobují naše pocity."

Stačí změnit naše myšlení a vše se změní (i naše zdraví).

Zdravím

PS

Ve 23 minutě tohoto videa je zajímavý experiment s našim vnímáním.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod reseek » pon 31. pro 2018 16:26:58

Naše energetické pole je součástí většího energetického pole. Všichni jsme propojení, jen to nevidíme. Jsme dalším způsobem, jakým si vesmír uvědomuje sama sebe. Jsme nekonečným polem rozprostírajících se možností.

Můžeme začít tam, kde zrovna jsme. Můžete začít v sobě generovat pocit harmonie a spokojenosti.

Bez ohledu na to, co se nám doteď přihodilo, bez ohledu na to, co si o sobě myslíme, že jsme mladí nebo staří atd., v okamžiku, kdy začneme pozitivně myslet, pozitivní energie ovládne náš život, bude nás živit, šatit, bude nás chránit, bude nás řídit, podpoří naši existenci – pokud jí to dovolíme.

viewtopic.php?f=335&t=7886
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 24. lis 2011 9:32:58

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » pát 11. led 2019 11:22:36

Ahoj reseeku

Děkuji Ti za inspirační příspěvek.
Jistě lze využít mnoho pozitivních možností okolo nás i v nás, jak si můžeme zlepšit život.

Hledám i ty nejjednodušší nápady, které by mi pomohly k tomu se cítit dobře.
Například toto video mne zaujalo:

8 VĚCÍ, KTERÉ NIKDY NEDĚLEJTE RÁNO IHNED PO PROBUZENÍ! (Tohle opravdu nedělejte)
Vybral jsem si z toho hlavně ta doporučení, co mám ráno dělat:
ustlání postele a vstávání hned po prvním zazvonění budíku.
Vypadá to trochu jako banality, ale banalita k banalitě umořila psychosomaticky i osla.:-)
Hledal jsem na youtube i videa o tom, co mám dělat, ale spíše tam lidé natáčí ty negativní vzkazy.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » pát 11. led 2019 11:39:08

PS
Našel jsem toto pozitivní video na dotaz na vyhledávači: "věci které dělejte".

10 Věcí, Které Mě Dělají Šťastnou :)

Nejde asi ani tak o ty konkrétně vyjmenované věci na videu,
jde mi o ten přístup - něco nového zkoušet.
A také seznamy věcí v komentářích diváků byly pro mne zajímavé si přečíst.


Dodatečná poznámka:
Prakticky skoro všichni diskutující zmiňují vnější okolnosti do těch svých 10i věcí.
Našel jsem tam jednu výjimečnou přispěvatelku, která zmiňuje samu sebe:

"Ellie Picasso
před 5 měsíci
1. Moja existencia - pretože nebyť mojej existencie, tak toto v podstate nenapíšem.
2. Existencia ostatných ľudí a vecí okolo mňa - pretože všetko a všetci ma niečomu naučia, a to hoc len to, kým nechcem byť a čo nechcem robiť/vravieť/whatever.
3. Objatia - pretože proste preto, ten pocit neviem vtlačiť do slov.
4. Ticho - nie však to osamelé, ale to, keď len tak sedíte s niekým, s kým si rozumiete tak veľmi, že vlastne môžete mlčať a robiť si svoje (čítať napr.).
5. Poznávanie kultúry, tradicií, zvykov a jazykov odlišných ľudí než som ja - nie nadarmo sa vraví, že koľko jazykov poznáš, toľkokrát si človekom.
6. Emócie - pretože tie z nás väčšinovo robia ľudí a ja som sakra hrdá na to, že som človek.
7. Keď dokážem ľuďom pomôcť a poradiť, rovnako tak zvieratám a prírode (napríklad len tým, že si k behaniu vezmem pytel na odpadky, ktoré niekto len tak niekde pohodil).
8. Nezištné veci pre ostatných, ktoré si ani nevšimnú - vzhľadom k môjmu vystupovaniu si o mne niektorí ľudia mýlne myslia, že som arogantný sebec, ale pravdou je, že len nerada preukazujem kladné emócie, pretože sa s nimi neviem vysporiadať ani ak ich niekto preukazuje mne. :D Takže kladnú affection preukazujem nenápadne. ^-^
9. Plyšáky. Pretože sú mäkké, hugable a nikdy ma neopúšťajú!
10. Všetky veci, ktoré ma motivujú a inšpirujú. A tých je veľa, takže ich nebudem menovať konkrétne. Som im ale vďačná za to, že tu tie veci (alebo ľudia) sú. Poháňajú ma ďalej a nakopávajú na ceste za svojimi snami a cieľmi, pretože bez nich by som sa na to už niekoľkokrát vykašľala. (Aneb na čo nedosiahneš, to nepotrebuješ. :D Ale nene, tohto sa nedržte, ľudia. Ostanete zaseknutý nastálo na mieste, na ktorom ani nechcete byť. Ak vám to nevadí, tak je to v pohode. :D)

Mimo to by som tu vedela napísať ďalších milión vecí, popr. by som rozpísala ten desiaty bod. Mám toho strašne veľa. Samozrejme by som mohla písať rodinu, priateľov a tak ďalej, ale ja tak vlastne oceňujem všetko okolo seba. Určite je tu napríklad aj hudba, tanec, prechádzky, mám rada dokonca aj školu. Milujem zimu a sneh, Vianoce a svoje narodeniny.
Véééééééľa vecí! :)"

Nejdůležitější věcí je pro každého on sám,


se domnívám a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Linda » čtv 07. úno 2019 21:16:58

Návštěvník píše:"V určitém smyslu jsou všechna onemocnění psychosomatická - není nemoci bez psychických příčin a stejně tak tělesné zdraví i nemoc má vliv na psychické funkce. Na nemoc je potřeba nahlížet nejen jako na poruchu struktury či funkce orgánu, ale také hledat souvislosti s psychickými, sociálními a duchovními aspekty života konkrétního člověka."

http://www.pexis.cz/psychosomatika/co-j ... osomatika/

Z Knihy DR. D. Hawkinse "Letting Go":

Psychologické aspekty a náchylnost ke stresu

Ačkoli stav duševní pohody je nám všem dostupný, dosahuje ho velmi málo lidí. To, co většina lidí vnitřně prožívá, je poznamenáno neustálým stresem. Většina stresu, který v naší společnosti vede k emocionálním i fyzickým poruchám, má původ v psychice. Naše reakce na stres jsou závislé na naší ´náchylnosti ke stresu´ a ta je přímým důsledkem množství potlačovaných a zkrocených pocitů, které se v nás nahromadily. Čím víc emocionálního tlaku se odevzdává a upouští se od něj, tím méně jsme zranitelní stresovými reakcemi a nemocemi, které se stresem souvisejí.

Hlavní stres u většiny z nás nejčastěji nevzniká z vnějších podnětů, ale z přetlaku našich vlastních potlačovaných emocí. Tyto potlačené emoce se staly primárním stresorem, a tak i v klidném vnějším prostředí jsme neustále pod vlivem chronického vnitřního napětí.

Můžeme pozorovat, že vnější stresující faktory jsou pouhými stébly, která budou nakonec příčinou toho, že nás to úplně odrovná. Hlavní stresující zátěží je to, co neustále nosíme v sobě.

Důsledky krocených a potlačovaných pocitů a stres vyvolávajících okolností jsou odpovědné za většinu emocionálních i fyzických nemocí. Všechny nemoci mají emocionálně-psychickou složku a díky tomu je možné zvrátit chorobný proces odstraněním vnitřních faktorů, které způsobují stres. K mnoha uzdravením dojde potom, co všechny léčebné postupy oficiální medicíny selhaly. Jedním z důvodů je, že v této fázi, kdy "už neexistuje nic víc, co bychom mohli udělat", to pacienti odevzdávají, mají zájem objevit a akceptují skutečný, základní charakter a příčinu svého onemocnění.

Přijímání potlačených pocitů a jejich odevzdávání postupně zmenšuje náchylnost člověka ke stresu, tím se zvyšuje jeho odolnost vůči problémům, souvisejícím se stresem, a snižuje se náchylnost k onemocnění. Většina lidí, kteří se naučili upouštět od chtění a praktikují rozpoznávání a přijímání předtím potlačených pocitů, pozoruje postupné zlepšování fyzického zdraví i vitality.



Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » sob 09. úno 2019 20:32:15

Nemoc
Zajímavý názor lékaře:
„Západní koncept vitamínů nemá k imunitě žádný vztah. "
V chladných měsících bychom si měli především chránit
oslabenou energii a posilovat vnitřní teplo.
Základem je vhodná vyvážená strava a dostatek tepla a odpočinku,“
říká MUDr. Jozef Lucký z TCM Clinic, jeden z největších odborníků
na tradiční čínskou medicínu.
1. Zaměřte se na povrch těla - nejen na teplé oblečení, ale i péči zevnitř.
Tělo je na podzim a v zimě náchylnější k onemocnění,
protože jindy expanzivní energie se ukládá k spánku a regeneruje se.
Z toho důvodu je třeba dostat energii na povrch
a cíleně vytvářet energetické brnění.
2. Vařte zázvor a vězte, že ty opravdové léčivé účinky se nevypaří.
Číňané vypozorovali, že vařený zázvor má lepší zdravotní účinky,
než ten syrový, navzdory tomu, že tento proces ničí některé vitamíny.
Ideální je zázvorová voda ze sedmi plátků. Bez medu a citrónu!
3. Když jste nemocní, na citrón zapomeňte.
Kyselost citrónu totiž energii, kterou chceme dostat na povrch,
naopak vtahuje dovnitř. Proto po odeznění hlavních příznaků nemoci
třeba kašleme. Myslíme si, že na nás vlezlo zase něco jiného,
co bychom měli léčit jinak. Podle Číňanů je to ovšem stále tatáž nemoc
a my jsme ji nezvládli.
4. Dopřávejte si teplé snídaně. Více než na nadměrný vitamínový doping
bychom se v zimě měli zaměřit na vytváření vnitřního tepla.
Základem jsou teplé snídaně ve formě vývarů a kaší,
během dne pak lehce kořeněná jídla.
5. Nezapomínejte na skořici. Že skořice zahřívá, to je známá věc. Pozor! Skořice
zvyšuje tlak !
Opravdové imuno-stimulační účinky nemá ovšem kůra, která se běžně prodává,
ale pouze větvičky. Ty seženete ve formě léčiva.
6. Čerstvé ovoce a zeleninu jezte v zimě jen výjimečně.
Opravdu to s těmi vitamíny není tak horké, jak se říká.
Čerstvé ovoce a zelenina ochlazují organizmus a to je přesně to,
co v zimě nepotřebujeme.
Způsobují totiž, že se naše cévy dostatečně neprokrvují
a takto nedávají průchod imunitě, když potřebuje vyrazit do boje.
7. Nepotlačujte pocení. Když se tělo potí, znamená to, že se uzdravuje
– vytlačuje energii zanesenou škodlivinami (bakteriemi či viry)
na povrch kůže a odtud z organizmu ven.
Pokud tento proces potlačíme, aby nám nepřekážel v aktivním životě,
koledujeme si o nepříjemné následky v podobě vleklých bronchitid nebo rým.
8. Chraňte si celé tělo, nezapomínejte na ruce.
Zatímco v létě do nás podle Číňanů vnikají bakterie a viry přes nos a ústa,
v zimě je to kůže. Stačí tedy málo ponožek nebo vycházka v mrazu bez rukavic
a máme nevítanou návštěvu.
9. Zchlaďte svou mysl. Čínská medicína upozorňuje, že v chřipkovém období
bychom si měli dát pozor na emoční vypětí. To totiž přehřívá náš systém
a když do takového terénu vtrhne chlad, exploduje nemoc
i při sebemenším impulzu mnohem silněji.
A na závěr - příliš nepracujte. Dovolte si více odpočinku.
Na podzim se celá příroda připravuje k spánku
a i my bychom měli v aktivitách polevit.
Těžko tohle vysvětlíte svému zaměstnavateli,
ale pokud to vaše situace aspoň trochu dovolí,
odsuňte náročné povinnosti na jaro.
Autor: MUDr. Josef Lucký
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » pát 15. úno 2019 12:28:07

Úžasné: Třete si svůj ukazováček 60 sekund a uvidíte, co se stane s vaším tělem
OD ALTERNATIVNIMAGAZIN.CZ • 01/03/2016
Masáže má mnoho lidí velmi rádo. A jsou našemu organismu velmi prospěšné. Věděli jste ale, že masáže jednotlivých prstů na vašich rukou mohou být přínosné v různých jiných oblastech?
Dnes vám přinášíme základní situace, kdy který prst masírovat a od čeho vám tato masáž pomůže.

Zkuste je a věřte nám, že toho nebudete litovat. Jakákoli z těchto masáží by měla trvat alespoň 60 sekund.



PALEC – DUŠNOST
Pravděpodobně jste o tom nevěděli, ale váš palec je spojen s vaším srdcem a plícemi. Proto při pocitu bušení nebo dušnosti třete svůj palec a poté zrychlete
UKAZOVÁČEK – PRŮJEM
Ukazováček je těsně spojen s vaším tlustým střevem a žaludkem. Proto můžete masáží ukazováčku léčit zácpu nebo průjem.
PROSTŘEDNÍČEK – NEVOLNOST A NESPAVOST
Trpíte-li nespavostí, měli byste vyzkoušet tuto masáž. Tato masáž rozhodně zlepší váš spánek. Můžete tuto masáž aplikovat také v případě nevolnosti při jízdě v autě.


PRSTENÍČEK – ZÁCPA
Máte-li potíže se zácpou nebo jakékoli jiné potíže s břichem, jednoduše si masírujte svůj prsteníček. Tímto způsobem uvolníte zácpu, protože prsteníček je spojen s vaším břichem.




MALÍČEK – MIGRÉNY
Migréna a bolest krku je často způsobena nesprávným průtokem krve. Pro řešení těchto problémů stačí masírovat váš malíček.

DLANĚ
Měli byste také vědět, že vaše dlaně jsou těsně spjaty s množstvím nervů ve vašem těle, pročež je ke zlepšení vašeho fyzického zdraví třeba často tleskat.
________________________________________

Zdroj: Incredible – Rub Index Finger 60 Second And See What Happen to Your Body
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod reseek » sob 16. úno 2019 18:27:25

Přišlo mi e-mailem:

Dr. Vinay Goyal, specialista v oboru říká:

Jedinými místy vstupu (viru do organizmu) jsou nosní dírky, ústa a krk.
Při takovéto globální epidemii je téměř nemožné vyhnout se styku s virem
navzdory veškeré obezřetnosti.
Kontakt s virem není takovým problémem, jako je jeho šíření.

Dokud jste ještě zdraví a neprojevují se symptomy infekce virem, existují jednoduché kroky,
které můžete provádět, abyste zabránili jeho šíření,
zhoršení symptomů a rozvinutí sekundární infekce:

1. časté mytí rukou

2. ruce pryč z obličeje
Odolejte pokušení dotýkat se jakékoli části obličeje (pokud nechcete
jíst,mýt se, atd..

3. kloktejte 2x denně teplou slanou vodou
(používejte Listerin, pokud nedůvěřujete slané vodě).
Virům to po první infekci v krku nebo nosních dutinách trvá přibližně 2-3 dny,
aby se šířily a ukázaly se charakteristické symptomy.
Jednoduché kloktání zabraňuje šíření viru.
Svým způsobem má kloktání slanou vodou stejný efekt na zdravého jedince,
jako má vakcína na infikovaného.

4. tak jako v bodu 3 si čistěte i nosní dírky teplou slanou vodou
alespoň 1x denně. Ne každý umí tyto velice vhodné jogové praktiky čistit si
nosní dutiny, ale pořádně se 1x za den vysmrkat a vyčistit nosní dírky
tampónky namočenými v teplé slané vodě je velice účinné při snižování počtu
onemocnělých.

5. posilujte imunitu potravinami bohatými na vitamín C.
Pokud je musíte nahradit tabletami, ujistěte se, že obsahují zinek,
který napomáhá vstřebávání vitamínu C.

6. pijte tolik teplých nápojů, kolik jen můžete - čaj, kávu, atd.
pití teplých nápojů má stejný účinek jako kloktání.
Vymývá šířící se virus v opačném směru,
z krku do žaludku, kde nemůže virus přežít, šířit se, ani nijak škodit.



Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 24. lis 2011 9:32:58

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod armin » ned 17. úno 2019 19:10:11

reseek píše:Přišlo mi e-mailem:

Dr. Vinay Goyal, specialista v oboru říká:

Jedinými místy vstupu (viru do organizmu) jsou nosní dírky, ústa a krk.


Ještě hlavně oči. Když kapénka s virem, nebo kapka infikované krve (třeba HIV) padne do oka, tak je to skoro jako když se dostane rovnou do kontaktu s krví.
Proto když někdo nemocný kapénkovou infekcí vedle vás třeba jen mluví - na chvějících se hlasivkách se vytváří infikovaný aerosol, nestačí jen přestat dýchat, ale dobré je i zavřít oči.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

PředchozíDalší

Zpět na O psychosomatice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků