Psychosomatika

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Jana » stř 23. srp 2017 15:18:21

Pelvane, díky,

moc si vážím Tvé upřímnosti a dělení se o všechno , co nalézáš, jako nosné, osvobozující, podstatné.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » stř 23. srp 2017 15:48:14

Ahoj

Dostala se mi do rukou kniha Osobní totem , kterou napsal Eligio Stephen Gallegos. Přečetl jsem knihu jenom na stranu 27, ale silně na mne zapůsobila:

Autor tam popisuje, jak při svém rekreačním běhání objevil svoje totemová zvířata ve svých šesti tělových čakrách.
Orel byl v hlavě, zvíře hrdelní čakry byl okřídlený kůň (pegas), v srdci byl medvěd, v solar plexu byl jelen, v břiše velryba a zvířetem základní čakry byl králík.
Autor knihy všechny svoje totemová zvířata pozval na společné setkání. Tak jako autor do té doby nevěděl o svých totemových zvířatech, tak podobně ona zvířata se neznala navzájem.
Králík ostatním zvířatům začal vykládat, jak jsou velká a on je malý a že mezi ně nepatří.
Autorovi se při tom vybavila vzpomínka z útlého dětství, když ho násilím přeřadili ze školky do školy...

To celé vyprávění z knihy na mne silně zapůsobilo z několika důvodů.
Jednak autor knihy doporučuje pohyb a to je mi sympatické, také se moc rád hýbu.
Ta zvířata jsou mi sympatická a zatím jsem se rozhodl si je půjčit i pro sebe pro svoje čakry.
A ten králík je moje osudové zvíře. V mládí jsem se doma staral o králíky. A teď máme doma zase králičici Jůlii. A můj vztah k ní nebyl dosud nijak vřelý. "Je blbá a smrdí."
A navíc to vyprávění autora knihy o jeho pocitu z útlého dětství, že on někam nepatří, to se mi opakovaně stává i v mém životě.

Napadlo mne, že by bylo hezké, kdyby si králík našel nějakého přítele v těch velkých zvířatech.
Jako jeho vhodní přátelé mi připadají jelen a kůň.
Kůň vydává jediný zvuky, tak jsem se snažil uklidňujícím způsobem frkat a ržát.
A jelen je vzorem pro jelení cviky a sedy. Tady je několik příkladů těchto cvičení:

Cviky na posílení pánevního dna


Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod .Petra » stř 23. srp 2017 17:07:49

Pelvan píše:
Otec mě měl rád a naopak neměl rád mého bratra. A pak se zabil a nechal mne v rodině s mým starším nepřítelem. Opravdu mistrovská režijní práce dramatu to byla od něho.


No, já si myslím, že byl strašně zoufalý a neviděl žádné východisko. Máme v rodině také sebevraždu. Je to tak strašný zvrat, nic už potom není jako předtím. Muselo to být pro tebe strašné, hlavně když si neměl v rodině nikoho, kdo by tě podržel.

Pelvan píše: Měl jsem tehdy na otce ukrutnou zlost. Měl jsem zlost na celý svět.


To je jasné a zcela pochopitelné. Byl jsi brutálním způsobem opuštěn. Dítě si zřejmě pak myslí, že nemělo pro toho. kdo ho opustil, žádnou cenu. Ale to není pravda. Tvůj otec určitě vysílal "signály", ale nikdo mu nepomohl. Ty jsi mu pomoci nemohl.


Pelvan píše:Vzpomínám si ze svého dětství na černé hodinky. To byla hlavně v zimě doba, kdy se setmělo natolik, že se nedalo nic dělat, ale ještě nebyla tma jako v pytli. Trvalo to odhadem okolo hodiny a to byla ta černá hodinka. V době černé hodinky se lidé posadili a čekali, až se setmí.


Nedávno jsem si také vzpomněla na černou hodinku na truhlíku u kamen s mojí babičkou. Bylo v tom něco magického. Nešlo o šetření proudem, spíš o jakousi tradici a možná o blížící se Štědrý večer.

:)
.Petra
 

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod .Petra » stř 23. srp 2017 17:13:46

Pelvan píše:
Držte se prosím psychosomatického tématu



No, podle mě to k psychosomatice patří - to, o čem si tady povídáme. Mně to tedy pomáhá si něco dořešit.

Ale když to nechceš, ok.

:)
.Petra
 

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod .Petra » stř 23. srp 2017 17:22:56

Pelvan píše:
Pořád se učím děkovat Bohu za všechny nepříjemnosti, které se mi v životě udávají a udály.


No, já nevím, tím vysíláš do univerza informaci, že ti nepříjemnosti vyhovují. Já bych spíš děkovala za to, že se mi podařilo jimi projít a že se mi podařilo na tom trochu vyrůst.

Pelvan píše: A pořád mi to ještě moc nejde. Ale už jenom připuštění si této absurdní myšlenky - čím hůře, tím lépe - vytváří ve mně jakýsi neurčitý příjemný pocit.


To se vůbec nedivím.

Ale už padám...

:)
.Petra
 

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » pát 25. srp 2017 8:48:20

Ahoj Petro

Spíše zkusím říkat: "Za všechno Ti Bože děkuji!"
Děkuji i za všechny nepříjemnosti, i za poučení z nich, i za nepoučení z nich, protože všechno lidská mysl není schopna obsáhnout. Děkuji za svůj růst i za uvědomění si mezí svého růstu. Děkuji i za svoje poklesky a zkouším se z nich kát. To zatím fakt neumím - pokání.

Pořád mi to děkování drhne a divím se všemu.
Divím se, že to vůbec jde, děkovat za nepříjemnosti v životě.
Divím se, že je to děkování kupodivu trochu příjemné v tom zmatečném pocitu.
Divím se, že jsem se to dozvěděl tak pozdě v životě. I za to mám děkovat. Ta absurdita.

Nikdo Tě Petro nevyhání. Prosba o krocení zvědavosti není vyhánění.

Jsem rád, že Ti to tu také pomáhá a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod .Petra » pát 25. srp 2017 9:47:01

Ahoj Pelvane,

mně jde o pochopení. Ještě jsem se nesetkala s tím, aby někdo měl tak negativní pocity k celé rodině. Ted lituji, že jsem z tebe nevědomky vytáhla na veřejnosti něco, o čem nerad - a to právem, mluvíš.

Teprve když něco pochopím, tak s tím mohu něco dělat - třeba litovat nebo kát se. Jde to pak úplně samo, nemusím se o to snažit.

Za nepříjemnosti neděkuji, protože se mi ujasnilo, že si za ně mohu sama, nebo že jsem je vědomě akceptovala - třeba u mých rodičů. Nidky jsem sama sebe neviděla jako obět.
Vždy jsem se akceptovala taková, jaká jsem. Akceptovala jsem i to, že se jiným na mě to a to nelíbí, ale nikdy mě nenapadlo, abych se měnila podle jejich představ. Měla jsem ráda to, jaká jsem.

:)
.Petra
 

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » sob 26. srp 2017 19:20:47

.Petra píše:Ještě jsem se nesetkala s tím, aby někdo měl tak negativní pocity k celé rodině.


Ahoj Petro

K tomuto sdělení mohu přistoupit čtyřmi způsoby:

1) Ty (a celý svět) nejsi OK, já nejsem OK.
Jak se opovažuješ posuzovat moji negativitu, když neznáš všechny podrobnosti? Jsi drzá Petra a já jsem na Tebe právem naštvaný a při nejbližší příležitosti Ti tuto urážku vrátím.
Přiznávám, že mi tohle fakt naskočilo úplně automaticky v první chvíli, když jsem to od Tebe četl.

2) Ty (a celý svět) nejsi OK, já jsem OK.
Nepochopila jsi moje hluboké sdělení o své vnitřní bolesti z toho, že jsem za celý život nepotkal sobě duchovně rovnocenného člověka. Nepřestávám však doufat, že se mi to nakonec podaří. Jsem smutný z toho, že nevidíš duchovní světlo v mých zprávách. Jsi hloupá Petra a já doufám, že časem svoje omyly prohlédneš.

3) Ty (a celý svět) jsi OK, já nejsem OK.
Touto zprávou jsi mne zdrtila. Uvědomil jsem si, jaký jsem podlý padouch a jak jsem znevažoval nezištnou péči rodiny o moji osobu v mém dětství. Nejsem hoden toho si zde s Tebou dopisovat, neboť jsem nevděčný fracek, který si vymýšlí nesmysly a stále fňuká. Stydím se za svou existenci.

Negativní pocity spojené s těmito třemi přístupy (vztek, smutek, stud) by samozřejmě negativně ovlivnily i moje tělesné zdraví. Psychosomatika jako když vyšije.
Naštěstí existuje ještě třetí způsob přístupu k Tobě, ke světu a i k sobě samému.

4) Ty (a celý svět) jsi OK a já jsem také OK.
Děkuji Ti za Tvůj úhel pohledu na moji výpověď. Nenapadlo mne, že působím jako až tak negativní případ ve svém vztahu ke světu a ke své rodině. Jistě by nikoho z mých blízkých ani v nejdivočejším snu nenapadlo, že mne přístupem ke mně postrkují k víře v Boha. Ani mne by to donedávna vůbec nenapadlo. Poslední dobou se mi ale zdá, že to celé mělo nějaký skrytý smysl. Moji blízcí měli a mají i celou řadu dobrých vlastností, jenom jsem je zatím většinou nedovedl ocenit...

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Jana » sob 26. srp 2017 20:05:40

Pelvan píše:
4) Ty (a celý svět) jsi OK a já jsem také OK.
Děkuji Ti za Tvůj úhel pohledu na moji výpověď. Nenapadlo mne, že působím jako až tak negativní případ ve svém vztahu ke světu a ke své rodině. Jistě by nikoho z mých blízkých ani v nejdivočejším snu nenapadlo, že mne přístupem ke mně postrkují k víře v Boha. Ani mne by to donedávna vůbec nenapadlo. Poslední dobou se mi ale zdá, že to celé mělo nějaký skrytý smysl. Moji blízcí měli a mají i celou řadu dobrých vlastností, jenom jsem je zatím většinou nedovedl ocenit...

Zdravím


Nádherná možnost, díky, Pelvane.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod .Petra » ned 27. srp 2017 10:38:29

Ahoj Pelvane,

Pelvan píše:
.Petra píše:Ještě jsem se nesetkala s tím, aby někdo měl tak negativní pocity k celé rodině.


Ahoj Petro

K tomuto sdělení mohu přistoupit čtyřmi způsoby:

1) Ty (a celý svět) nejsi OK, já nejsem OK.
Jak se opovažuješ posuzovat moji negativitu, když neznáš všechny podrobnosti? Jsi drzá Petra a já jsem na Tebe právem naštvaný a při nejbližší příležitosti Ti tuto urážku vrátím.
Přiznávám, že mi tohle fakt naskočilo úplně automaticky v první chvíli, když jsem to od Tebe četl.


To je mi líto, že se tě to tak dotklo. Vůbec nešlo o to, že nejsi ok. Neptala jsem se na to všechno ze zvědavosti, ale protože jsem chtěla pochopit, za jakých okolností může k takovému postoji dojít. Moje nastavení je, že chci všechno pochopit. Myslela jsem si, že tě takový postoj moc štastným dělat nebude a to je škoda.

Vlastně nevím, jestli k tomu mám ještě něco psát, protože zřejmě vším, co píšu, ti nějak ubližuju, a to opravdu nechci.
:(

Pelvan píše:4) Ty (a celý svět) jsi OK a já jsem také OK.
Děkuji Ti za Tvůj úhel pohledu na moji výpověď. Nenapadlo mne, že působím jako až tak negativní případ ve svém vztahu ke světu a ke své rodině. Jistě by nikoho z mých blízkých ani v nejdivočejším snu nenapadlo, že mne přístupem ke mně postrkují k víře v Boha. Ani mne by to donedávna vůbec nenapadlo. Poslední dobou se mi ale zdá, že to celé mělo nějaký skrytý smysl. Moji blízcí měli a mají i celou řadu dobrých vlastností, jenom jsem je zatím většinou nedovedl ocenit...


:)
.Petra
 

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » stř 30. srp 2017 8:11:57

Ahoj Petro

.Petra píše:Vlastně nevím, jestli k tomu mám ještě něco psát, protože zřejmě vším, co píšu, ti nějak ubližuju, a to opravdu nechci.


Ty máš jedinou zodpovědnost.
Nacítit se na sebe. aby ses Ty cítila, v tom co děláš, dobře.
Pokud se budeš cítit Ty dobře a budeš se mít ráda, odpadne Ti problém, jak se s Tebou cítí ostatní lidé. Láska nemá potřebu druhým ubližovat a drsnost je někdy potřebná k pravdivosti.
Druzí si to ošéfují za Tebe - ten kontakt, pokud jim to nebude vyhovovat.

Iva Radulayová o tom mluví v jednom svém videu přibližně takto:
"Jsou lidé, kteří mne nesnáší, a lezu jim na nervy. Ale to je jejich problém, ne můj."

Když jsem byl před 25 lety na pobytu s Patricií Tervinovou, tak ona se snažila se naciťovat do nás. Bylo to pro ni velmi vyčerpávající a nemohlo to fungovat, protože nás bylo mnoho.
A u ní docházelo zákonitě k omylům. Při jednom večeru jsem se například díval na odlesky v lustru od zapadajícího slunce. Ona si to mylně vyložila tak, že se ostentativně a znuděně dívám do stropu při její přednášce. Ty odlesky nebyly z jejího úhlu pohledu vidět...

Jde o ten úhel pohledu a ten je pro každého z nás originální.

Pokud bych měl pocit, že mne tu někdo (třeba Ty) šikanuje, tak se ozvu nebo dotyčného příspěvek rovnou smažu.
Nedělej si se mnou prosím starosti, Tvoje starosti jsou Tvoje pocity né moje pocity!!!

Zdravím

PS
.Petra píše:Moje nastavení je, že chci všechno pochopit. Myslela jsem si, že tě takový postoj moc štastným dělat nebude a to je škoda.

Já si myslím, že Tvoje nastavení Tebe samotnou moc šťastnou nedělá, a to je ta skutečná škoda.
Já Tvůj život neprožívám, prožíváš si ho Ty sama!!!

PPS
Tyhle moje vykřičníky nejsou produktem nějaké mé pomsty, o které jsem psal spíše z legrace.
Ty vykřičníky jsou výrazem mého přesvědčení o důležitosti toho, co píši.
Jde o úhel pohledu a ten je pro Tebe zákonitě Tvůj - není můj ani není nikoho jiného.
To je podobné, jako by ses celý život pokoušela chodit po rukou. A stěžovala si, že ostatní si tak lehce kráčí a naopak pro Tebe je ta chůze taková dřina.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod .Petra » stř 30. srp 2017 10:38:57

Pelvan píše:
Pokud se budeš cítit Ty dobře a budeš se mít ráda, odpadne Ti problém, jak se s Tebou cítí ostatní lidé. .


Je to láska, která dává vzniknout mnohému z Jediného. Jistě ne proto, aby se mnohé navzájem ignorovalo.

:)
.Petra
 

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Jana » stř 30. srp 2017 10:54:11

Láska je poznáním, kým skutečně jsme, je poznáním našeho jediného společného Já, které je v každém dokonalé, úplné, celistvé a stejné. Je dokonalým přijetím nejvyšší skutečnosti, kterou jsme a zároveň prohlédnutím osobní iluze, kterou nejsme.

Proto je láska dokonalou svobodou. Není omezena představou osoby o tom, jak bychom se měli změnit, abychom si lásku zasloužili, jak by se měli změnit druzí, aby vyhovovali naší představě o tom, jací mají správně být.

Pelvan píše: Ty (a celý svět) jsi OK a já jsem také OK.


Tohle je otevřenost lásce, která si neklade podmínky a směřuje k poznání jediného Boha.

Protože: Já jsem TO, Ty jsi TO, všechno je TO a TO je všechno, co JE.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 31. srp 2017 12:32:17

Ahoj Petro

.Petra píše:Je to láska, která dává vzniknout mnohému z Jediného. Jistě ne proto, aby se mnohé navzájem ignorovalo.


Jsou jistě i jiné polohy komunikace na světě než je na jedné straně vzájemná ignorace a na druhé straně Tvoje pesimistické odhady o tom, jak podle Tebe na mne Tvoje příspěvky působí.
To mne samozřejmě nutí Tě ubezpečovat o tom, že na mne tak negativně nepůsobíš a že nemusíš z této diskuse zmizet. A už mi chybí jenom kousek k tomu, abych psal, jak jsi Ty úžasná.

Je to hra na prchající laň a na pronásledujícího jelena. JE TO HRA.
Já fakt nevím. To si zde mám hrát?
Na to mi tohle téma souvislosti psychiky se zdravím připadá příliš důležité, všudypřítomné.
Ale hra je na druhou stranu také v našem životě všudypřítomná.
Tak to hraní - nehraní nechám vyplynout samo ze situace.

Tak zde jenom pro pořádek napíši svoje přesvědčení, i když se tím asi Ty Petro řídit nebudeš.
Proti pesimismu je nejlepším lékem snaha být vědomě optimistou.
Krásně o tom mluví Petr Casanova:
7 důvodů, proč jsou optimisté šťastnější



S přáním buď(te) šťastnější zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 31. srp 2017 13:07:02

PS

Jako moje poděkování vám (reagujícím i nereagujícím) za pozitivní prostředí zde na poradně přijměte toto video:
7 pravidel, podle kterých žijí andělé mezi námi

Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » pát 01. zář 2017 12:05:53

Ahoj

Protože jsem zde nakousl téma HRANÍ, které má silné psychosomatické pozadí,
dovolím si zde uvést ukázku z jednoho zajímavého díla:


S. N. LAZAREV

DIAGNOSTIKA

KARMY

KNIHA DRUHÁ

ČISTÁ KARMA

(str. 156, 157)



"...Jak v
sobě herec vychovává schopnost nesplynout s postavou, tak v sobě každý člověk musí pěstovat
umění oddělit tento život od toho, který je nad ním. Jestliže herec vpustí do svého nitra, do své
vlastní duše emoci postavy, ležící na povrchu, divadlo umírá. Poté onemocní a zemře i herec sám.
Jestliže vpouštíme emoce související se zájmy našeho těla, tedy jednoho našeho života, do
hlubin duše, do těch struktur, které se klenou přes mnoho životů, pak stejně jako špatní herci
onemocníme a zemřeme.
V nejbližší době se každý z nás, chce-li zůstat na jevišti, musí naučit být hercem i postavou
zároveň.
Divadelní umění zkoumá duši. V obyčejném životě se stáváme aktéry běžných událostí, kterým
se přizpůsobuje naše duše, jež sebe samu považuje za prvotní, kdežto ony události za druhotné.
... ve skutečnosti k událostem dochází v duchovní hladině dřív. To, co se odehrává v našich
duších, se až později seběhne kolem nás. Vše, co se děje na jevišti v divadle, je druhotné. Prvotní
jsou vždy pocity a myšlenky, které vytvořily nejdřív divadelní hru a potom představení. Hlavním
úkolem divadelního představení je vytvářet události neviditelné, ale ve skutečnosti mnohem
reálnější, než jsou ty fyzické přímo na jevišti...

...Jednoduše řečeno: zničením těla a omezením jeho
možností a schopností se zoceluje duch. Obrovskou roli přitom ale hraje základní psychologická
orientace člověka. Když ten člověk chápe, že jakákoli nepříjemnost, neštěstí či nemoc je jen nová
informace, kterou zatím nedokázal správně vstřebat, pak jsou všechny jeho síly vrženy na zvýšení
adaptace, a intenzita chorob, neštěstí či úrazů jako destabilizujícího faktoru těla může dramaticky
poklesnout. Neštěstí a strázně duši posilují a učí člověka moudrosti, toho si lidé povšimli už dávno,
ale jedině v případě, že je člověk schopen se s takovými informacemi vnitřně smířit jako s
nezbytností, mají pro nás smysl. Pokud se pokoušíme o nějaký odvetný odpor, hodnotí se to jako
pokus o uzavření vlastní informační soustavy - a pak už následuje jen degradace a smrt...

...Ze všeho, co bylo právě řečeno, plyne jednoduchý závěr: to, čemu u člověka říkáme schopnosti
nebo talent, je ve skutečnosti dáno množstvím chorob, nepříjemností a úrazů. Bible praví, že neduh
nedá člověku zhřešit. Což znamená, že člověk už dávno ví, jak blahodárný vliv má na duši choroba.
Umění vnímat neštěstí pocitově jako cosi seslaného shůry se v křesťanství říká pokora. Nepřijetí
traumatizující situace zase říkáme pýcha. Ve východních technikách a ve východní filozofii se
umění omezit tělo a vystavit ho tvrdým zkouškám vždy považovalo za neodmyslitelnou součást
rozvoje ducha, což zahrnovalo rozvoj schopností a toho, čemu říkáme talent..."

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod nop » pát 01. zář 2017 16:21:12

Pelvan píše:Ahoj Petro

.Petra píše:Je to láska, která dává vzniknout mnohému z Jediného. Jistě ne proto, aby se mnohé navzájem ignorovalo.


Jsou jistě i jiné polohy komunikace na světě ....
Já fakt nevím. To si zde mám hrát?
Na to mi tohle téma souvislosti psychiky se zdravím připadá příliš důležité, všudypřítomné.
Ale hra je na druhou stranu také v našem životě všudypřítomná.
.....
S přáním buď(te) šťastnější zdravím

O hrách psal Eric Berne: Jak si lidé hrají.
Knihovnická informace praví:
Berne se zabývá mezilidskou komunikací z pohledu transakční analýzy. Rozlišuje tři základní ego stavy (rodič, dospělý, dítě), v nichž mohou lidé v rámci společenské komunikace vystupovat.
Při analýze transakce, jež je jednotkou společenského styku, se určí, který ego stav vyvolal podnět k přenosu a který na tento podnět reagoval. Knížka přináší analýzu postupů a obřadů, zábav a především her (zabývá se mj. životními, manželskými, společenskými a sexuálními hrami). Nabízí definici her a zkoumá jejich genezi a společenské funkce. -
Čtivě a přístupně napsaná publikace amerického sociálního psychiatra a psychologa vyšla poprvé roku 1964, stala se bestsellerem a přinesla svému autorovi uznání i slávu.
=
Hry jsou pojmenované v symbolech.
Jedna se jmenuje Dvořan. Je napínavá, v dějinách může v ní jít také o život.
Když se s obsahem seznámíš, uvidíš život barevně.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod nop » sob 02. zář 2017 15:51:17

.Petra píše:....
Je to láska, která dává vzniknout mnohému z Jediného. ..... :)

V barvách .....
Přílohy
kocour_filosof-a.jpg
JEDNO
kocour_filosof-2017 -4 a.jpg
V MNOHÝCH ...
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » ned 03. zář 2017 10:12:03

Ahoj

Něco o hrách píší tady:
http://www.rodina.cz/clanek11105.htm
Schopnost hrát si máme od přírody

Hra nám pomáhá se adaptovat na život.
Hra může být také projevem boje o energii.
Více o tom se píše v knize "Celestýnské proroctví".
Hra může být také projevem lásky.
Těžko se to rozeznává od sebe - láska versus boj o moc a energii.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » úte 05. zář 2017 9:59:01

Pelvan píše:Hra může být také projevem lásky.
Těžko se to rozeznává od sebe - láska versus boj o moc a energii.


Ahoj


Protože je mnohdy těžké se v životě orientovat a z toho pramení chyby, doporučuje S. N. Lazarev pokání.
Protože pokání neumím, to nás fakt v žádné škole neučili, pomáhám si pozměněnou písničkou:

"Pokání, pokání, všechny smutky zahání,

pokání, pokání je lék.

Pokání, pokání, to nás všechny zachrání,

pokání, pokání je lék."



Bohu děkuji za to, že moje pozemská logika byla potlačena, a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

PředchozíDalší

Zpět na O psychosomatice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků