Psychosomatika

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 10. led 2018 19:02:36

"Hledání příčiny potíží je nepříjemné, protože znamená, že by důvod náhlých obtíží nemusel spočívat v bezprostřední události, nýbrž v něčem starším, což je možná ještě horší záležitost. Bezprostřední událost by totiž nevedla k vážnému tělesnému příznaku, pokud by nepřipomněla konflikt, který dodnes není vyřešen a na který se proto nechce vzpomínat."

Když se negativní působení nějaké události dostane do vědomí, je větší šance na obnovení souladu.

Proč k souladu nedojde jen uvědoměním si té negativity? Protože soulad se neobnoví pouhým jejím uvědoměním. Je potřeba rozpoznat a rozpustit její dávné příčiny.
Návštěvník

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 11. led 2018 19:39:22

Ahoj Návštěvníku

Nestačí rozpustit dávnou příčinu negativity, lepší je tuto negativitu dokázat přehrát do pozitivní roviny.

Pelvan píše:Čtu teď Mental Healing od Clemense Kuby.

Autor knihy je také filmový režisér a objevil způsob, jak si můžeme zrežírovat svoji minulost podobně jako nějaký hraný film.
My jsme zvyklí brát svoji minulost jako dokumentární film, je však možné určité scény změnit a rázem se z původní tragédie může stát komedie nebo love story nebo obojí najednou.
Návod na režírování své minulosti je v knize na straně 110. Stačí si místo uvedených reálií klientky Siny dosadit to svoje konkrétní trauma. A postupovat dál v rozhovoru (sama se sebou) podle návodu.

Zdravím
Pelvan

Nový příspěvekod Pelvan » pát 12. led 2018 13:52:20

Ahoj

Teal Swan - Skutečná svatá trojice (Vysvětlení mysli, těla a srdce)

Psychosomatika by měla být správně psychosrdce(duše)somatika.:-)

Zdravím
Pelvan

Nový příspěvekod Pelvan » ned 14. led 2018 22:12:58

Ahoj

TS mluví ve videu o své skutečné (psychosomatické) svaté trojici.
Tato trojice se skládá ze tří částí: mysl, srdce, tělo.
TS nestanovuje žádnou hierarchii, žádné pořadí, které by směřovalo od jedné základní části skutečnosti k těm částem odvozeným.

Vždy mne zajímalo, co je příčina a co jsou její důsledky. Bez vysledování těchto vztahů není poznání nikdy úplné.

Začal jsem psát před lety tato diskuzní vlákna o psychosomatice jako materialista. Chtěl jsem mít zdravé tělo a klidnou mysl. Tělo je bezpochyby hmotné a mysl opět přebývá ve hmotě. Je jedno, zda budeme uvažovat o tom, zda se myšlení odehrává jenom v mozku nebo zda probíhá v celém těle. Je to zase jenom hmota.

Postupem času jsem si, pod dojmem různých neúspěchů v mé snaze o "klidné zdraví", musel přiznat, že do hry mezi psychikou a tělem vstupuje ještě třetí činitel. TS tohoto třetího činitele označuje (podle titulků v překladu) jako "srdce". Napadají mne jiná vhodná slova, jsou to podle mne emoce nebo pocity jako jsou láska, přijetí, smíření nebo víra.

Pro označení sídla těchto pocitů v člověku se vžil název duše.
Tyto pocity tedy sídlí v duši a duše má nějakou souvislost se srdcem. Je však duše jenom v srdci? Je duše jenom v těle?
Tyto (nebo podobné) otázky klade Neale Donald Walsch ve své trilogii HOVORY S BOHEM.
Dostává tam odpověď, že "duše je všude".

Je-li duše všude, je nejen ve hmotě, ale duše je i mimo hmotu. Duše je tady více než hmota, přesněji řečeno:
Duše je příčinou hmoty a to hmoty jakékoli. Je nejen duše člověka nebo zvířete, ale je i duše vody nebo kamenu.

Došel jsem tedy k závěru, že duše člověka (i všeho ostatního) je prvotní a hmota člověka (tělo - mysl člověka) je od této duše odvozená.

Duše k nám promlouvá pomocí námi pociťovaných emocí. Podle toho, jak nasloucháme těmto podnětům, se pak vyvíjí i naše psychosomatika.

Se domnívám a zdravím
Pelvan

Nový příspěvekod Pelvan » pon 15. led 2018 9:58:19

PS

@ Na co myslíte, to dostanete. Co cítíte, to přitahujete. Co si představujete, to vytváříte. Osho

@ Kdo se dívá ven, sní, a kdo se dívá dovnitř, ten se probouzí. Carl Gustav Jung
Pelvan

Předchozí

Zpět na O psychosomatice