Psychosomatika

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod nop » čtv 28. pro 2017 2:39:26

Pelvan píše:Ahoj reseeku

reseek. píše:....

PS pro čtenáře
.....U metod ostatních diskutujících nemohu dát záruky žádné, pokud jsem je já sám nevyzkoušel.

Je to o pokusech a omylech, bohužel jistoty chybí...

Máme k dispozici mnoho směrnic, systémů a vzorů.

Můžeme využít obsahy a vzory a dosáhnoutt tak mnoha výhod.

Je tu ke čtení ze starého Řecka cca 300 filosofů, od Féničanů abeceda, z Mezopotamie hvězdopravectí (a systém čísel, tucet je 12, noc a den má dva tucty hodin, hodina má 60 minut), systém v Egyptě vystudoval Mojžíš a kdo tu z nás to pochopil?),

kromě řecké vzdělanosti je tu římské myšlení, ze kterého křesťanství vytěžilo logiku a scholastiku, a komu by to nestačilo, může číst mystiky a aplikovat reformaci s odevzdáním se milosti Boží.
nop

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 28. pro 2017 13:34:27

Ahoj nope

To jsou prázdné politické proklamace, co tu píšeš.
Pokud víš nějaký praktický psychosomatický přínos těch záležitostí, co jsi vyjmenoval, tak ho uveď.
Pro mne to jsou vesměs matoucí záležitosti vymyšlené ve středověku k tomu, aby lidé bloudili.

Zdravím
Pelvan

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 28. pro 2017 14:54:57

Pelvan píše:Ahoj nope

Pokud víš nějaký praktický psychosomatický přínos těch záležitostí, co jsi vyjmenoval, tak ho uveď.
Pro mne to jsou vesměs matoucí záležitosti vymyšlené ve středověku k tomu, aby lidé bloudili.

Zdravím

Nezlob se, Nope, ale taky nerozumím, jaký smysl má dávat sem takové sbírky informací, když nevíš, jestli to čeho se týkají opravdu funguje.

Znalosti nejsou zbytečné, dokud se ale něco z nich neověří v praxi, nedá se zjistit, co z toho je v něčem přínosné a co jsou jen nahromaděné informace, které nemá smysl předávat dál, protože to nikomu nepomůže.
Návštěvník

Nový příspěvekod nop » čtv 28. pro 2017 15:30:25

Návštěvník píše:

Zdravím

Nezlob se, Nope, ale taky nerozumím, jaký smysl má dávat sem takové sbírky informací, když nevíš, jestli to čeho se týkají opravdu funguje.

Znalosti nejsou zbytečné, dokud se ale něco z nich neověří v praxi, nedá se zjistit, co z toho je v něčem přínosné a co jsou jen nahromaděné informace, které nemá smysl předávat dál, protože to nikomu nepomůže.

Někdy tady čtu jak jsou lidé nespokojení a hledají. Jako v příkladu muže, který kopal mnoho studní, každou do malé hloubky a nenašel vodu.
Měl jsem na mysli to, že kdyby se soustředil na jedno kopání, i kdyby si nebyl 100 procentně jistý, že je na správném místě, už by při hloubkovém kopání něco našel.
Nabídek dochovaných metod veřejně známých z předešlých kultur je tak mnoho, že je tu zásoba práce pro více životů. Není proč domnívat se, že jsme opuštěni sami na poušti.
nop

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 28. pro 2017 16:15:57

nop píše: Měl jsem na mysli to, že kdyby se soustředil na jedno kopání, i kdyby si nebyl 100 procentně jistý, že je na správném místě, už by při hloubkovém kopání něco našel.

To ale není jisté, existuje spousta postupů, které k ničemu nevedou. Pak v tomhle podobenství tam voda vůbec nemusí být.

Vidím jako praktičtější začít kopat tam, kde se už prokázalo, že voda v dosažitelné hloubce je, někde dokonce i blízko pod povrchem. Místo aby člověk zjišťoval na všech možných mapách, kde je pevnina a kde by se tedy dalo začít kopat, ačkoliv vůbec není ověřené, že tam v podzemí nějaká voda je, a aby o tom předával informace těm, kteří mají zájem o to, kde se dá voda opravdu najít.

Ostatně tohle fórum je zaměřené právě na to, "Co pomáhá".
Návštěvník

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 28. pro 2017 16:23:28

Ahoj nope

Chci po Tobě, abys byl konkrétní v těch Tebou avizovaných přínosech kultury pro naši dobrou psychosomatiku. To jsi mi zatím nesplnil.

Pro Tvoje teoretické úvahy mám také nějaké obecné otázky:
Kým myslíš, že je lépe manipulováno, lidmi sebevědomými a zdravými nebo lidmi zakomplexovanými a nemocnými?
Kým (nebo na čí příkaz) asi byla psána ta Tebou vyjmenovaná moudra? Byli to ti manipulovaní nebo ti manipulátoři?

Nenamlouvám si to, že naše kultura je tu pro naše dobro. Ona ani není naše, ona je soukromých bank.

Zdravím
Pelvan

Nový příspěvekod nop » čtv 28. pro 2017 17:11:47

Chci po Tobě, abys byl konkrétní v těch Tebou avizovaných přínosech kultury pro naši dobrou psychosomatiku. To jsi mi zatím nesplnil.

Pro Tvoje teoretické úvahy mám také nějaké obecné otázky:
Kým myslíš, že je lépe manipulováno, lidmi sebevědomými a zdravými nebo lidmi zakomplexovanými a nemocnými?
Kým (nebo na čí příkaz) asi byla psána ta Tebou vyjmenovaná moudra? Byli to ti manipulovaní nebo ti manipulátoři?

Nenamlouvám si to, že naše kultura je tu pro naše dobro. Ona ani není naše, ona je soukromých bank.

Zdravím

Tady se tolik píše, že se mi ani nevrací z hlavy o těch "Tebou avizovaných přínosech kultury pro naši dobrou psychosomatiku".
Ani "Tebou vyjmenovaná moudra".
Lidé psali, když měli co (z havy a zkušenosti), a když je něco vedlo ke sdílení, ne snad jen "na čí příkaz."
xxx
Lépe se manipuluje s nesvobodnými. Ale nemusím dělit čtenáře či posluchače jen do dvou skupin "manipulovaní nebo ti manipulátoři". To by vytvářelo obraz jako u nějaké Svaté knihy, kde nelze rozmýšlet.
xxx
Naše kultura má navrstveno více vrstev na sobě i s tím, že tam pro dobro své i ostatních působilo více skupin s nestejným vkladem a výsledky.
nop

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 28. pro 2017 17:32:21

Ale nemusím dělit čtenáře či posluchače jen do dvou skupin "manipulovaní nebo ti manipulátoři". To by vytvářelo obraz jako u nějaké Svaté knihy, kde nelze rozmýšlet.

Manipulovaní i manipulátoři se dají od sebe rozpoznat podle způsobů, jakými se k druhým chovají, a pochopením, proč se tak chovají.

To ale vyžaduje zájem uvědomovat si a rozpoznávat, jak se chová manipulátor, jak se chová manipulovaný - a jak se chová ten, kdo snahy zmanipulovat ty ostatní rozpozná a nestane se proto jejich obětí.
Návštěvník

Nový příspěvekod nop » čtv 28. pro 2017 20:52:16

Také lze vysledovat jakousi mocenskou politiku v církvích, vyžadování souhlasu u Mormonů, husitů a jiných. Tam už nejde o "čistotu učení", ale o jednotnou linii pro papeže, proti papeži atd.
Proto se Pelvan ptá, kdo to nařídit psát.
nop

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 28. pro 2017 21:08:52

Chci po Tobě, abys byl konkrétní v těch Tebou avizovaných přínosech kultury pro naši dobrou psychosomatiku.

Taky by mě zajímalo, co z toho může být teď pro nás, pro naše tělo i psychiku užitečné.
Návštěvník

PředchozíDalší

Zpět na O psychosomatice