Psychosomatika

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod nop » čtv 28. pro 2017 1:39:26

Pelvan píše:Ahoj reseeku

reseek. píše:....

PS pro čtenáře
.....U metod ostatních diskutujících nemohu dát záruky žádné, pokud jsem je já sám nevyzkoušel.

Je to o pokusech a omylech, bohužel jistoty chybí...

Máme k dispozici mnoho směrnic, systémů a vzorů.

Můžeme využít obsahy a vzory a dosáhnoutt tak mnoha výhod.

Je tu ke čtení ze starého Řecka cca 300 filosofů, od Féničanů abeceda, z Mezopotamie hvězdopravectí (a systém čísel, tucet je 12, noc a den má dva tucty hodin, hodina má 60 minut), systém v Egyptě vystudoval Mojžíš a kdo tu z nás to pochopil?),

kromě řecké vzdělanosti je tu římské myšlení, ze kterého křesťanství vytěžilo logiku a scholastiku, a komu by to nestačilo, může číst mystiky a aplikovat reformaci s odevzdáním se milosti Boží.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 28. pro 2017 12:34:27

Ahoj nope

To jsou prázdné politické proklamace, co tu píšeš.
Pokud víš nějaký praktický psychosomatický přínos těch záležitostí, co jsi vyjmenoval, tak ho uveď.
Pro mne to jsou vesměs matoucí záležitosti vymyšlené ve středověku k tomu, aby lidé bloudili.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 28. pro 2017 13:54:57

Pelvan píše:Ahoj nope

Pokud víš nějaký praktický psychosomatický přínos těch záležitostí, co jsi vyjmenoval, tak ho uveď.
Pro mne to jsou vesměs matoucí záležitosti vymyšlené ve středověku k tomu, aby lidé bloudili.

Zdravím

Nezlob se, Nope, ale taky nerozumím, jaký smysl má dávat sem takové sbírky informací, když nevíš, jestli to čeho se týkají opravdu funguje.

Znalosti nejsou zbytečné, dokud se ale něco z nich neověří v praxi, nedá se zjistit, co z toho je v něčem přínosné a co jsou jen nahromaděné informace, které nemá smysl předávat dál, protože to nikomu nepomůže.
Návštěvník
 

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod nop » čtv 28. pro 2017 14:30:25

Návštěvník píše:
Pelvan píše:Ahoj nope

Pokud víš nějaký praktický psychosomatický přínos těch záležitostí, co jsi vyjmenoval, tak ho uveď.
Pro mne to jsou vesměs matoucí záležitosti vymyšlené ve středověku k tomu, aby lidé bloudili.

Zdravím

Nezlob se, Nope, ale taky nerozumím, jaký smysl má dávat sem takové sbírky informací, když nevíš, jestli to čeho se týkají opravdu funguje.

Znalosti nejsou zbytečné, dokud se ale něco z nich neověří v praxi, nedá se zjistit, co z toho je v něčem přínosné a co jsou jen nahromaděné informace, které nemá smysl předávat dál, protože to nikomu nepomůže.

Někdy tady čtu jak jsou lidé nespokojení a hledají. Jako v příkladu muže, který kopal mnoho studní, každou do malé hloubky a nenašel vodu.
Měl jsem na mysli to, že kdyby se soustředil na jedno kopání, i kdyby si nebyl 100 procentně jistý, že je na správném místě, už by při hloubkovém kopání něco našel.
Nabídek dochovaných metod veřejně známých z předešlých kultur je tak mnoho, že je tu zásoba práce pro více životů. Není proč domnívat se, že jsme opuštěni sami na poušti.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 28. pro 2017 15:15:57

nop píše: Měl jsem na mysli to, že kdyby se soustředil na jedno kopání, i kdyby si nebyl 100 procentně jistý, že je na správném místě, už by při hloubkovém kopání něco našel.

To ale není jisté, existuje spousta postupů, které k ničemu nevedou. Pak v tomhle podobenství tam voda vůbec nemusí být.

Vidím jako praktičtější začít kopat tam, kde se už prokázalo, že voda v dosažitelné hloubce je, někde dokonce i blízko pod povrchem. Místo aby člověk zjišťoval na všech možných mapách, kde je pevnina a kde by se tedy dalo začít kopat, ačkoliv vůbec není ověřené, že tam v podzemí nějaká voda je, a aby o tom předával informace těm, kteří mají zájem o to, kde se dá voda opravdu najít.

Ostatně tohle fórum je zaměřené právě na to, "Co pomáhá".
Návštěvník
 

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 28. pro 2017 15:23:28

Ahoj nope

Chci po Tobě, abys byl konkrétní v těch Tebou avizovaných přínosech kultury pro naši dobrou psychosomatiku. To jsi mi zatím nesplnil.

Pro Tvoje teoretické úvahy mám také nějaké obecné otázky:
Kým myslíš, že je lépe manipulováno, lidmi sebevědomými a zdravými nebo lidmi zakomplexovanými a nemocnými?
Kým (nebo na čí příkaz) asi byla psána ta Tebou vyjmenovaná moudra? Byli to ti manipulovaní nebo ti manipulátoři?

Nenamlouvám si to, že naše kultura je tu pro naše dobro. Ona ani není naše, ona je soukromých bank.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod nop » čtv 28. pro 2017 16:11:47

Pelvan píše:Ahoj nope

Chci po Tobě, abys byl konkrétní v těch Tebou avizovaných přínosech kultury pro naši dobrou psychosomatiku. To jsi mi zatím nesplnil.

Pro Tvoje teoretické úvahy mám také nějaké obecné otázky:
Kým myslíš, že je lépe manipulováno, lidmi sebevědomými a zdravými nebo lidmi zakomplexovanými a nemocnými?
Kým (nebo na čí příkaz) asi byla psána ta Tebou vyjmenovaná moudra? Byli to ti manipulovaní nebo ti manipulátoři?

Nenamlouvám si to, že naše kultura je tu pro naše dobro. Ona ani není naše, ona je soukromých bank.

Zdravím

Tady se tolik píše, že se mi ani nevrací z hlavy o těch "Tebou avizovaných přínosech kultury pro naši dobrou psychosomatiku".
Ani "Tebou vyjmenovaná moudra".
Lidé psali, když měli co (z havy a zkušenosti), a když je něco vedlo ke sdílení, ne snad jen "na čí příkaz."
xxx
Lépe se manipuluje s nesvobodnými. Ale nemusím dělit čtenáře či posluchače jen do dvou skupin "manipulovaní nebo ti manipulátoři". To by vytvářelo obraz jako u nějaké Svaté knihy, kde nelze rozmýšlet.
xxx
Naše kultura má navrstveno více vrstev na sobě i s tím, že tam pro dobro své i ostatních působilo více skupin s nestejným vkladem a výsledky.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 28. pro 2017 16:32:21

Ale nemusím dělit čtenáře či posluchače jen do dvou skupin "manipulovaní nebo ti manipulátoři". To by vytvářelo obraz jako u nějaké Svaté knihy, kde nelze rozmýšlet.

Manipulovaní i manipulátoři se dají od sebe rozpoznat podle způsobů, jakými se k druhým chovají, a pochopením, proč se tak chovají.

To ale vyžaduje zájem uvědomovat si a rozpoznávat, jak se chová manipulátor, jak se chová manipulovaný - a jak se chová ten, kdo snahy zmanipulovat ty ostatní rozpozná a nestane se proto jejich obětí.
Návštěvník
 

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod nop » čtv 28. pro 2017 19:52:16

Také lze vysledovat jakousi mocenskou politiku v církvích, vyžadování souhlasu u Mormonů, husitů a jiných. Tam už nejde o "čistotu učení", ale o jednotnou linii pro papeže, proti papeži atd.
Proto se Pelvan ptá, kdo to nařídit psát.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 28. pro 2017 20:08:52

Pelvan píše:Ahoj nope

Chci po Tobě, abys byl konkrétní v těch Tebou avizovaných přínosech kultury pro naši dobrou psychosomatiku.

Taky by mě zajímalo, co z toho může být teď pro nás, pro naše tělo i psychiku užitečné.
Návštěvník
 

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod nop » čtv 28. pro 2017 21:46:09

Návštěvník píše:
Pelvan píše:Ahoj nope

Chci po Tobě, abys byl konkrétní v těch Tebou avizovaných přínosech kultury pro naši dobrou psychosomatiku.

Taky by mě zajímalo, co z toho může být teď pro nás, pro naše tělo i psychiku užitečné.

Já už nevím, co to bylo, co z toho může být užitečné.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » pát 29. pro 2017 11:12:20

Ahoj nope

Když jsem chodil sedět do zazenu, tak jsme měli hlavní pokyn si říkat sami sobě "nevím".
Nevědění je prvním krokem k probuzení.
A dalším pokynem je "mauna", to je mlčení.
Pokud nevíš, tak prosím mlč.

V současnosti se dívám na tohle a snažím se řešit svůj postoj (viz. 25. a 31. minuta) ke všemu. Hlavně se snažím rovnat svůj postoj (nebo jako na videu svůj posed) sám k sobě.

Dědek kořenář a jeho velmi užitečné rady 1. díl

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » pát 29. pro 2017 12:52:40

PS

https://www.dedekkorenar.cz/clanky/o-zd ... openi.html

Tohle je syrová skutečnost o skoroutopení dědka Kořenáře a o dalších pokusech školeného profesionálního zdravotnického personálu ho dorazit.
Sice se ho snažili dorazit nechtíc, ale ve výsledku by to vyšlo nastejno. Byl by mrtvej, pokud by se spolehl jenom na oficiální autority...
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 04. led 2018 21:25:05

Ahoj

Dostala se mi na oči (z uložto) zajímavá kniha:
HOVORY S BOHEM I neobvyklý dialog - Neale Donald Walsch.
Autor si tam píše sám se sebou a označuje to za psaní s Bohem.
To by znamenalo, že i my všichni ostatní jsme Bozi, jenom o tom zatím ještě nevíme.

Shodou okolností jsem si půjčil knihu Mental healing - KUBY, Clemens. Tento autor doporučuje čtenářům, aby si psali sami se sebou a hlavně o svých minulých traumatech. (To jsem zatím nedělal.) Všechno zlé se podle něho dá předělat na dobré.
"Nikdy není pozdě na šťastnou minulost", to je jeho heslo.
Další jeho heslo je: "Jsem duchovní bytost léčící sama sebe."

Zkoušel jsem si z vlastní iniciativy říkat sám pro sebe:
Jsem duchovní bytost milující sama sebe.
Jsem duchovní bytost odpouštějící sama sobě.
Jsem duchovní bytost děkující sama sobě.

Vycházejí mi z toho celkem pozitivní, pocity.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Jana » pát 05. led 2018 13:58:01

Pelvan píše:Ahoj

Dostala se mi na oči (z uložto) zajímavá kniha:
HOVORY S BOHEM I neobvyklý dialog - Neale Donald Walsch.
Autor si tam píše sám se sebou a označuje to za psaní s Bohem.
To by znamenalo, že i my všichni ostatní jsme Bozi, jenom o tom zatím ještě nevíme.


Zajímavé je, že tyhle hovory s Bohem, Sama se Sebou, se často odehrávají ve stavu blížícím se stavu klinické smrti.

Hovor s Bohem nabízí hlubší vhled do pravdy o tom všem.

Jakmile se uvolní ztotožnění s iluzí oddělenosti, tak je jasné, že Bůh nemá nejmenší zájem Sám Sobě jakkoliv a v jakékoliv podobě ubližovat, dělat Si něco zlého.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6877
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » sob 06. led 2018 11:28:39

Ahoj Jano


Ano, tak už to chodí před smrtí.
Já se s dovolením chci pokoušet si říkat pozitivní afirmace ještě před svým umíráním.

Nejdříve jsem si říkal tuto básničku (převzatou z hooponopono) jenom sám sobě:
"Miluji Tě, omlouvám se, prosím, odpusť mi, děkuji Ti."

Potom mne napadlo ("Nikdy není pozdě na šťastnou minulost."), že by bylo hezké, kdyby mi to v duchu říkali moji příbuzní v různých emočně vypjatých situacích z mé minulosti.

Pak mne napadlo, že by mi tuto básničku mohli v duchu říkat i ti moji minulí a i současní prudiči a upírkové.

Nakonec mne napadlo, že bych tuto básničku mohl říkat (zatím jenom v duchu) i těm svým příbuzným, asi by je to potěšilo...

Tuším, co mne napadne příště...,


a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » pon 08. led 2018 11:29:13

Ahoj

Našel jsem toto v emailu od Petra Havránka:

"Pro ty největší dárky nemusíme nikam chodit, nosíme je neustále u sebe.

Čas
Když totiž někomu věnujeme svůj čas, je to naše nevratná investice,
kterou již nikdy nezískáme zpět. Proto si moc vážím každého člověka,
jež vloží svůj čas na to, aby ho strávil nějakou dobu se mnou.

Pozornost
Někteří lidé sice investují čas na to, aby byli s námi, ale ve skutečnosti
nejsou přítomni, hrají si s mobilem nebo se dívají na TV.
K času je třeba přidat ještě plnou pozornost, aby investice měla
svůj smysl, a své vlastní kouzlo.

Láska
A třetí partner do této mozaiky je láska. Někdo může totiž investovat
sice čas a pozornost na to, aby byl v naší přítomnosti,
ale využije ho k obviňování, hněvu či urážkám.

Pokud do nás někdo investuje zároveň čas, pozornost i lásku,
pak je to skutečně ten největší a nevyčíslitelný dárek,
kterému se nemůže nic na světě rovnat!

Zkusme i my do lidí investovat tyto tři ingredience a pomozme světu,
aby se naladil na harmonii vzájemné úcty, spolupráce a porozumění."

Zdá se mi to ke třem králům hodně dobré.
Ty zmiňované dárky nechápu jenom ve vztahu ke druhým lidem, mohu obdarovat i sám sebe.

Se domnívám a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Jana » pon 08. led 2018 20:30:55

Díky, Pelvane, za všechen Tvůj čas, který nám tady s láskou věnuješ.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6877
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » úte 09. led 2018 14:00:06

Ahoj Jano


Mě to baví, děkuji Ti za to, že se Ti to líbí.

Čtu teď Mental Healing od Clemense Kuby.

Autor tam provokativně tvrdí následující:
"Skutečnost nemusí mít nic společného s pravdou. Skutečnost je to, co účinkuje."

Celá kniha je, zatím usuzuji z toho, co jsem dosud přečetl a pochopil, o tom, jak si pro sebe přizpůsobit minulost jako nástroj ke svému vyléčení.

S. N. Lazarev o tom mluví ve svých knihách často v tomto smyslu:
"Prožij znovu svůj život s láskou."
Clemens Kuby v této knize podává praktický návod jak na to.


Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » stř 10. led 2018 15:47:59

Ahoj
Pelvan píše:Čtu teď Mental Healing od Clemense Kuby.


Malá ukázka z knihy:

"Čím citlivěji člověk vnímá sám sebe, tím dříve je mu jasné, jak na něho jednotlivá událost působí.

Toto citlivé sebevnímání vyžaduje velkou vyrovnanost. Většina lidí zpozoruje účinek nějaké události teprve tehdy, když se dostaví tělesná reakce. Zpočátku to může být (ale) jenom nesoustředěnost, roztěkanost, špatná nálada, nevolnosti, napětí, bolesti hlavy, píchání a svírání, ale i klopýtnutí, nesprávné jednání s bolestivými následky, nehoda a tak dále.

Čím dříve se negativní působení nějaké události dostane do vědomí, tím rychlejší je obnovení souladu.

Většina lidí se snaží negativní událost i následné tělesné potíže vytěsnit.

Hledání příčiny potíží je nepříjemné, protože znamená, že by důvod náhlých obtíží nemusel spočívat v bezprostřední události, nýbrž v něčem starším, což je možná ještě horší záležitost. Bezprostřední událost by totiž nevedla k vážnému tělesnému příznaku, pokud by nepřipomněla konflikt, který dodnes není vyřešen a na který se proto nechce vzpomínat."

Citlivé vnímání a vyrovnanost, to jsou potřebné vlastnosti.

Se domnívám a zdravím.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

PředchozíDalší

Zpět na O psychosomatice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků