Psychosomatika

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod reseek. » sob 23. pro 2017 21:55:43

Pelvan píše: Hledám spíše cesty sebepomoci, aby si každý mohl pomoci sám sobě podle svých cílů a své píle.

Bez toho to nejde. Používám k tomu cokoliv, co mi to umožní. Tedy i možnost nechat si kineziologicky vytestovat, jaké potravní doplňky a kolik jich tělo právě potřebuje. Především se dá ale vytestovat skrytá příčina toho, co zrovna moje tělo řeší, co v něm právě teď vyvolává určité fyzické dysfunkce nebo poruchy, a co to ode mě chce. Dá se taky vytestovat i jaká cvičení jsou na to třeba, jak často a jak dlouho je dělat.

Asi mám štěstí, že se svou kinezioložkou se setkávám už hodně dlouho a mohla jsem si tak opakovaně ověřit, že nekecá a že to, co vytestuje, opravdu odpovídá danému stavu těla. Potíž je jen v tom, že má tolik klientů, že už pracuje i o víkendech a volné termíny se musí dojednat na dlouho dopředu. Takže si dělám poznámky, co s ní budu potřebovat řešit, a postupně si je aktualizuju.

Mně tahle pomůcka - kineziologie - vyhovuje především proto, že každá chronicky se objevující nemoc nebo porucha má nějaký silný psychosomatický spouštěč, který se dá testováním zjistit. Pak už je jen na mně, nakolik tu odhalenou příčinou dokážu vzít jako fakt, uvědomit si, proč vznikla, a začít na tom pracovat.

Je to velmi praktický způsob. Někdy se tu příčinu podaří rozpustit hned napoprvé, během samotného kineziologickém sezení, a tělesná porucha (např. bolest určitého kloubu, pálení očí a pod.) se po něm přestane objevovat. O tom ale rozhoduje síla toho spouštěče, a tak ve většině případů se ta potíž sice oslabí, ale úplně nezmizí, tu a tam se ještě ozve. Pak nezbývá než na jeho rozpouštění pracovat dál všemi způsoby, které jsou k dispozici. Bez ochoty pomáhat sám sobě a neustále se v každé situaci učit, jak a čím, by ani tady člověk daleko nedošel.
reseek.
 

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod reseek. » sob 23. pro 2017 22:44:15

PS. Na to, že každá naše zdravotní porucha, ale i vážná nemoc má svou psychickou příčinu a že předepisování léků a další způsoby, kterými se ve zdravotnictví dosud léčila, neodstraní její příčinu, už konečně taky přišla i současná medicína. Mezi lékaře, kteří léčí své pacienty jinak, takže se rozpouští i ta příčina, která nemoc vyvolala, patří u nás především MUDr. Hnízdil. Proto vytvořil spolu s dalšími celý tým http://hnizdozdravi.cz/nas-tym

Tady http://jaromir-hybner.cz/zamysleni/Hniz ... i_Leky.pdf MUDr. Hnízdil říká: "Nejcennější léky máme v sobě", a vysvětluje, proč.

V dalším rozhovoru na https://www.celostnimedicina.cz/lide-uz ... z527g3WDsJ MUDr. Hnízdil říká: "Nejde o přijetí neověřených šarlatánských metod, nýbrž o uznání psychosomatického přístupu, nutnosti hledání souvislostí zdravotních potíží se životem pacienta."
reseek.
 

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » pon 25. pro 2017 20:35:40

Ahoj reseeku

reseek. píše:Asi mám štěstí, že se svou kinezioložkou se setkávám už hodně dlouho a mohla jsem si tak opakovaně ověřit, že nekecá a že to, co vytestuje, opravdu odpovídá danému stavu těla. Potíž je jen v tom, že má tolik klientů, že už pracuje i o víkendech a volné termíny se musí dojednat na dlouho dopředu. Takže si dělám poznámky, co s ní budu potřebovat řešit, a postupně si je aktualizuju.


Je to výborné, že máš člověka (kinezioložku), kterému můžeš věřit a který Ti pomůže. Ale vzniká tím nebezpečná závislost, a pokud ten člověk nemá čas, můžeš s tím být problém.
Nemám žádného takového člověka a ani ho nehledám. Řídím se heslem "pomoz si sám". Je v tom obrovská svoboda, ale i zodpovědnost - ještě že jen sama za sebe.:-)
Václav Vocásek radí, jak probudit vnitřní inteligenci svého těla, speciálně trávicího ústrojí, aby to poznalo, která potravina mu škodí a která prospívá. Neříkám, že to umím, ale zkouším se to naučit...

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » pon 25. pro 2017 20:53:39

Ahoj


Domnívám se, že nejlepší psychosomatika je snaha o žití ve vděčnosti.
Ve vděčnosti k sobě, ke svému tělu i ke svému okolí, že to všechno nějak funguje.


Dostala se mi do rukou (to víte, jsou Vánoce) kniha citátů kombinovaná s deníkem vděčnosti -
101 DNÍ VDĚČNOSTI (I Can Academy)

Je v ní následující pokyn:
Každé ráno (nebo i večer) si přečti citát (zamysli se nad přítomnou chvílí a dnem) a napiš, za co jsi vděčný.

1) Piš konkrétní věci.
2) Buď vděčný.
3) Jsi vděčný v přítomném čase.
4) Nech si chvíli času, abys vděčnost opravdu procítil.

Už vyplňuji třetí den tohoto deníku...


Projevem vděčnosti a lásky je na fyzické úrovni objetí. O objetí píše Neale Donald Walsch v úvodu své knihy "CHVÍLE BOŽÍ MILOSTI" následující úvahu:

"...Objetím bychom skutečně mohli všechno vyřešit...
Jak (však) můžeme objímat jeden druhého, když se ani neznáme
a když je mezi námi taková vzdálenost? Nejsme schopni obejmout ani
sami sebe - a to ze stejného důvodu. A také nám není (výchovou) dovoleno pokusit se milovat sebe a druhé lidi. To je sentimentální. To je staromódní..."


Snažím se s tím něco dělat,
a zdravím.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod reseek. » pon 25. pro 2017 21:01:24

Pelvan píše:Ahoj reseeku

reseek. píše:Asi mám štěstí, že se svou kinezioložkou se setkávám už hodně dlouho a mohla jsem si tak opakovaně ověřit, že nekecá a že to, co vytestuje, opravdu odpovídá danému stavu těla. Potíž je jen v tom, že má tolik klientů, že už pracuje i o víkendech a volné termíny se musí dojednat na dlouho dopředu. Takže si dělám poznámky, co s ní budu potřebovat řešit, a postupně si je aktualizuju.


Je to výborné, že máš člověka (kinezioložku), kterému můžeš věřit a který Ti pomůže. Ale vzniká tím nebezpečná závislost

Jsem vděčná, že ta možnost setkávat se tu je, na druhé straně když nemá čas, beru to jako pokyn Vesmíru, že mám teď šanci si ty věci v sobě zpracovávat sama.

Vesmír moc dobře ví, co teď potřebuju, naučilo mě to brát i všechno, co bych dřív vnímala jako nepříjemné, jako dar.

A je to až překvapivé, ale ono se to dodatečně pak jako dar opravdu ukáže. Asi proto nevidím žádný rozdíl mezi pomocí od druhého a tou vlastní, vděčně používám to, co právě je k dispozici a nijak se nezabývám tím, co k dispozici není.

:)
reseek.
 

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » pon 25. pro 2017 21:15:16

Ahoj

TRIBUNOVÁ SÚTRA ŠESTÉHO PATRIARCHY (Chuej-neng)
"Bloudící lidé přirozenost odříkávají ústy, vědoucí ji uskutečňují srdcem.
Znám lidi, kteří vyprazdňují srdce a přestávají myslet, nazývajíce toto velikostí. Ale to není to pravé. Neboť srdce je velké tím, co všechno dokáže obejmout, pasivita je malá."
Chuej-neng žil v 7. století.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » úte 26. pro 2017 9:56:54

PS
Videopozdrav k novému roku 2018

S.N.Lazarev
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Anim » úte 26. pro 2017 17:06:22

http://forum.jitrnizeme.cz/viewtopic.php?f=24&t=500
Člověk může komunikovat se skrytým záměrem, jehož příčiny a cíl si sám neuvědomuje. Prostě jen hraje svou obvyklou hru. Důležitým ziskem ze hry je potvrzení role a upevnění postoje. Role každého ze zúčastněných se upevní tenkrát, jestliže nabude vrchu nad ostatními – tj. nesetká-li se s odporem, nebo upevní-li se každým odporem, s nímž se střetne, nebo je-li kladně přijata pohlazením určitého typu lidí.

Upevněním role se stabilizuje postoj jedince a tomu se pak říká existenční zisk ze zábavy. Postoj může být více či méně absolutní. Z rodičovského postoje pak může vzniknout role např. neúprosného, spravedlivého, shovívavého nebo chápavého RODIČE...

Jestliže se do toho nikdo nebo nic nevloží, člověk pak může prožít zbytek svého života upevňováním tohoto postoje: provádí to tak, že se takovým situacím vyhýbá, odráží určité jevy, nebo s nimi zachází tak provokativně, že se latentní hrozby mění v uspokojení."

Je to jeden z fíglů, který člověk v diskusi používá, aby si zajistil dominantní postavení autority: když mluvíme s druhými z pozice laskavého RODIČE, chválíme, doporučujeme, utěšujeme, že nic není ztraceno, je vždycky šance, že partner se nechá takovým přístupem emocionálně vyprovokovat k sebeobranné reakci a začne sám jednat v některé z rolí, ke které se uchýlí. V takovém případě buď

a) zaujme doplňkovou emocionální roli DÍTĚTE (vzpurného nebo poslušného), a tím partnerovu dominanci potvrdí

nebo
b) zaujme emocionální postoj RODIČE, tj. stejný postoj jako jeho protějšek, a z pozice autority jeden druhého kárá a napomíná, nebo chválí a utěšuje. Může přitom dojít i k eskalaci agresivity na jedné nebo na obou stranách, což se může projevit i v podtextu při argumentaci, když někdo začne používat zdánlivě logické argumenty, kterými se snaží druhého ponížit a poukázat na jeho zaostalost

c) třetí možností je, že diskutující si jasně uvědomuje sebeobranný charakter podobných hrátek i reakce, které v něm tyhle pokusy vyvolávají. Pak je šance, že se zmanipulovat nenechá, průběžně rozpoznává svoje sklony pustit se taky do podobné hry, i svoje reakce na hru svého partnera, a tak se stále vrací k souřadnému jednání dvou rovnocenných partnerů. Autor o takovém přístupu k druhým v okruhu našich blízkých říká:

"Odměna, kterou skýtají důvěrné vztahy oproštěné od her - jež jsou nebo by měly být nejvyšší formou lidského soužití - je naštěstí tak veliká, že dokonce i nevyvážené bytosti mohou klidně a s pocitem úlevy zanechat svých her, když se jim podaří najít vhodného partnera pro hlubší vzájemné vztahy."

Je otázkou, nakolik je možné najít motivaci k zanechání podobných her i mimo rodinné prostředí. Bude to zřejmě záviset na tom, nakolik dokážeme být sami k sobě upřímní a vnitřně pravdiví.

Jedna z oblíbených her při komunikaci s ostatními vede prakticky vždycky k úspěchu. Jakmile se ukáže, že v diskusích je člověk díky této hře v podstatě neporazitelný, uplatňuje ji všude, kde jde o výměnu názorů a informací. Eric Berne v knize „Jak si lidé hrají“ o této hře říká:

„Tuto hru může hrát libovolný počet lidí. Iniciátor předloží nějaký problém a ostatní začnou navrhovat řešení… Paní Lišková má však pokaždé připravenou námitku: „Ano, ale…“ Dobrá hráčka může podle libosti odrážet ty ostatní tak dlouho, dokud se nevzdají, načež vyhrává. V některých situacích musí paní Lišková odmítnout tucet i více návrhů, aby dosáhla zahanbeného mlčení; to je totiž znamení jejího vítězství a zároveň to uvolňuje scénu pro další hru…

Jelikož všechny návrhy – až na vzácné výjimky – bývají odmítnuty, je nabíledni, že tato hra musí sloužit jiným, postranním úmyslům… Nepěstuje se proto, aby splnila předstíraný účel, DOSPĚLOU potřebu informací nebo řešení, ale proto, aby DÍTĚ dosáhlo sebejistoty a zadostiučinění. Stručný popis hry může vyvolat zdání o její DOSPĚLOSTI, ale podíváme-li se na její skutečnou podstatu, vidíme, že Lišková se předvádí jako DÍTĚ, jež je neschopné vyrovnat se se situací… Účelem hry totiž není návrhy přijmout, ale odmítat je…

Souhrnně se tedy dá říci, že pro paní Liškovou je každý tah zábavou a zdrojem drobných radostí z odmítání návrhů, avšak její skutečnou výhrou je ticho nebo maskované mlčení, které nastane, když všem okolo dojdou nápady a už se jim dál nechce o přijatelném řešení přemýšlet. Tento okamžik je pro paní Liškovou důkazem, že vyhrála; dokázala jim totiž, jak jsou neschopní…

Analýza:
TEZE: „Zkus, jestli se ti podaří navrhnout takové řešení, ve kterém bych nenašel chybu.“CÍL: Získání sebejistoty".

Zkušený hráč dokáže kdykoliv pokračovat v diskusi pomocí nějaké jiné z her, popřípadě střídat několik různých her. Obratnost se získává dlouhodobou praxí.

A tak paní Lišková může kdykoliv opustit roli zdánlivě racionálně namítajícího DOSPĚLÉHO a začít vystupovat v roli RODIČE, který chválí a povzbuzuje DÍTĚ ve svém spoluhráči. Je to druh manipulace: pokus přimět ho, aby zareagovat doplňkovým přenosem – jako vzpurné DÍTĚ, nebo jako potěšené DÍTĚ. Když se spoluhráč na tuhle vějičku chytí, diskutující RODIČ spokojeně dál vlídně a moudře poučuje DÍTĚ ve svém spoluhráči, a ono mu hraje doplňkovou roli – dává najevo odpor, podrážděnost, bouří se, vzteká, anebo vděčně přijímá a rozplývá se blahem.

Pokud chceme v diskutování s chválícím a poučujícím RODIČEM z nějakých důvodů pokračovat, jedinou možností je na skrytou manipulaci nepřistoupit a zareagovat křížovým přenosem: nenechat se vmanipulovat do role DÍTĚTE, jednat dál věcně a k věci jako DOSPĚLÝ s DOSPĚLÝM. V takovém okamžiku se jasně ukáže, nakolik má diskutující opravdu zájem o diskutované téma. Pokud ano, podaří se nám DOSPĚLÝM zareagováním na RODIČOVSKÉ aktivity spoluhráče oživit v něm DOSPĚLÉHO a ten začne komunikovat věcně, bez pokusů získat převahu. To se ale při běžné komunikaci – zejména na webu – nestává příliš často. Jediným zájmem notorických hráčů je zvítězit nad spoluhráčem, ne objasnit si vzájemně své chápání nějakého tématu; proto diskusní gambler v takové chvíli raději přejde zpátky ke hře „Ano, ale…“

Anim
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát 16. zář 2011 16:41:43

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 26. pro 2017 18:50:08

Zájem o motivace, proč děláme to, co děláme, může vést k překvapivým zjištěním, do jak velké míry nás ovládá limbický mozkový systém svým vrozeným sebezáchovným naprogramováním, aniž bychom to vůbec tušili.

Začne tak velké dobrodružství: objevila se možnost nejednat dál (nevědomky a v nejlepším úmyslu) podle navyklých sebeobranných instinktů našeho limbického systému a zkoušet je začít v sobě rozpoznávat. Teprve pak se můžou začít s láskou přijímat, každý ten doteď neuvědomovaný sebeobranný instinkt rozpoznat, uvítat, obejmout ho, - dát mu prostor, aby se plně mohl rozvinout....Tichým, přátelským, zcela neosobním pozorováním (jako když pozorujeme temperamentní kačenu na rybníku, mávající energicky peřím) se po chvíli sám vytratí... rozpustil se. Když se objeví příště, je už slabší, a nakonec se přestane objevovat vůbec.

Tak se dá prohlubováním schopností našich čelních laloků postupně přijímat ve vědomí všechno, co jsme si dosud v sobě vůbec neuvědomovali, co jsme pokaždé automaticky potlačili. V nejlepším úmyslu jsme tak ponechávali limbickému systému moc, aby za nás v jednotlivých situacích zaktivoval potřebné sebeobranné motivace, o kterých jsme neměli ani tušení.

Přirozeně v tom můžeme pokračovat i dál – jako většina lidské populace – a využívat jen tu část schopností svých čelních laloků, která ve spolupráci se starší částí mozku vytváří plány, postupy a programy, kdy motivací je stále ještě nevědomá potřeba našeho "já" zabezpečit se.

Druhá možnost je zkusit naslouchat těm, kteří cestou rozpouštění vnitřních překážek spokojeného života sami prošli, a učit se postupně rozpoznávat jednotlivé vlastní motivace, instinktivně zaměřené na přežití, stopovat je podle emocí, které v nás vyvolávají, zkoušet inovovat svoje přístupy a objevovat tak metodou zkouška-omyl možnosti, jak zareagovat jinak než minule.

Během doby se začne ukazovat, co všechno ve svém životě člověk předtím bezděčně odmítal, aniž si to uvědomoval, a s prohlubujícím se přijímáním je tu najednou i schopnost úspěšně řešit pracovní i soukromé záležitosti s daleko menším vynaložením energie než dřív a mnohem přínosnějším způsobem pro všechny zúčastněné. Takový člověk neutíká ze světa a přesto, že se neřídí nějakou duchovní doktrínou s cílem dosáhnout sebevlády a dalších duchovních cílů, přestává postupně jednat pod vlivem navyklých zautomatizovaných reakcí. Mizí nevědomá potřeba manipulovat sebou i druhými, mizí konflikty a pocity nespokojenosti, které jeho jednání předtím vyvolávalo; během jeho účasti na denním provozu se bez ohledu na okolnosti stále častěji objevuje bezdůvodná spokojenost, uvolněnost, mír spolu se schopností snadno se dohodnout a objevovat optimální řešení. Není to nic nového pod sluncem, lidé se o to pokoušejí odedávna. Říká se tomu: žít ve světě a nebýt z něho.
Návštěvník
 

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » stř 27. pro 2017 20:46:07

Ahoj reseeku

reseek. píše:A je to až překvapivé, ale ono se to dodatečně pak jako dar opravdu ukáže. Asi proto nevidím žádný rozdíl mezi pomocí od druhého a tou vlastní, vděčně používám to, co právě je k dispozici a nijak se nezabývám tím, co k dispozici není.


Život lze žít a problémy lze řešit nesčíslnými způsoby. A mnohé z těchto způsobů řešení lze při troše podezíravosti označit za manipulační hry.

Vážím si toho, když mi sem někdo (třeba zrovna Ty) napíše, jak to dělá zrovna on a jak mu to pomáhá.
To, že to dělám já zrovna náhodou jinak, neznamená nutně, že to Ty děláš špatně. Každému prostě může sedět něco trochu jiného...

Zdravím


PS pro čtenáře

Mohu si stát jenom za metodami, které zde doporučuji já. A i u mne probíhá určitý vývoj, takže některé metody dřívější opouštím a nové nacházím.
A ani to, že mi něco pomáhá, nezaručuje, že to bude pomáhat každému.

U metod ostatních diskutujících nemohu dát záruky žádné, pokud jsem je já sám nevyzkoušel.

Je to o pokusech a omylech, bohužel jistoty chybí...
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod nop » čtv 28. pro 2017 1:39:26

Pelvan píše:Ahoj reseeku

reseek. píše:....

PS pro čtenáře
.....U metod ostatních diskutujících nemohu dát záruky žádné, pokud jsem je já sám nevyzkoušel.

Je to o pokusech a omylech, bohužel jistoty chybí...

Máme k dispozici mnoho směrnic, systémů a vzorů.

Můžeme využít obsahy a vzory a dosáhnoutt tak mnoha výhod.

Je tu ke čtení ze starého Řecka cca 300 filosofů, od Féničanů abeceda, z Mezopotamie hvězdopravectí (a systém čísel, tucet je 12, noc a den má dva tucty hodin, hodina má 60 minut), systém v Egyptě vystudoval Mojžíš a kdo tu z nás to pochopil?),

kromě řecké vzdělanosti je tu římské myšlení, ze kterého křesťanství vytěžilo logiku a scholastiku, a komu by to nestačilo, může číst mystiky a aplikovat reformaci s odevzdáním se milosti Boží.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 28. pro 2017 12:34:27

Ahoj nope

To jsou prázdné politické proklamace, co tu píšeš.
Pokud víš nějaký praktický psychosomatický přínos těch záležitostí, co jsi vyjmenoval, tak ho uveď.
Pro mne to jsou vesměs matoucí záležitosti vymyšlené ve středověku k tomu, aby lidé bloudili.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 28. pro 2017 13:54:57

Pelvan píše:Ahoj nope

Pokud víš nějaký praktický psychosomatický přínos těch záležitostí, co jsi vyjmenoval, tak ho uveď.
Pro mne to jsou vesměs matoucí záležitosti vymyšlené ve středověku k tomu, aby lidé bloudili.

Zdravím

Nezlob se, Nope, ale taky nerozumím, jaký smysl má dávat sem takové sbírky informací, když nevíš, jestli to čeho se týkají opravdu funguje.

Znalosti nejsou zbytečné, dokud se ale něco z nich neověří v praxi, nedá se zjistit, co z toho je v něčem přínosné a co jsou jen nahromaděné informace, které nemá smysl předávat dál, protože to nikomu nepomůže.
Návštěvník
 

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod nop » čtv 28. pro 2017 14:30:25

Návštěvník píše:
Pelvan píše:Ahoj nope

Pokud víš nějaký praktický psychosomatický přínos těch záležitostí, co jsi vyjmenoval, tak ho uveď.
Pro mne to jsou vesměs matoucí záležitosti vymyšlené ve středověku k tomu, aby lidé bloudili.

Zdravím

Nezlob se, Nope, ale taky nerozumím, jaký smysl má dávat sem takové sbírky informací, když nevíš, jestli to čeho se týkají opravdu funguje.

Znalosti nejsou zbytečné, dokud se ale něco z nich neověří v praxi, nedá se zjistit, co z toho je v něčem přínosné a co jsou jen nahromaděné informace, které nemá smysl předávat dál, protože to nikomu nepomůže.

Někdy tady čtu jak jsou lidé nespokojení a hledají. Jako v příkladu muže, který kopal mnoho studní, každou do malé hloubky a nenašel vodu.
Měl jsem na mysli to, že kdyby se soustředil na jedno kopání, i kdyby si nebyl 100 procentně jistý, že je na správném místě, už by při hloubkovém kopání něco našel.
Nabídek dochovaných metod veřejně známých z předešlých kultur je tak mnoho, že je tu zásoba práce pro více životů. Není proč domnívat se, že jsme opuštěni sami na poušti.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 28. pro 2017 15:15:57

nop píše: Měl jsem na mysli to, že kdyby se soustředil na jedno kopání, i kdyby si nebyl 100 procentně jistý, že je na správném místě, už by při hloubkovém kopání něco našel.

To ale není jisté, existuje spousta postupů, které k ničemu nevedou. Pak v tomhle podobenství tam voda vůbec nemusí být.

Vidím jako praktičtější začít kopat tam, kde se už prokázalo, že voda v dosažitelné hloubce je, někde dokonce i blízko pod povrchem. Místo aby člověk zjišťoval na všech možných mapách, kde je pevnina a kde by se tedy dalo začít kopat, ačkoliv vůbec není ověřené, že tam v podzemí nějaká voda je, a aby o tom předával informace těm, kteří mají zájem o to, kde se dá voda opravdu najít.

Ostatně tohle fórum je zaměřené právě na to, "Co pomáhá".
Návštěvník
 

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 28. pro 2017 15:23:28

Ahoj nope

Chci po Tobě, abys byl konkrétní v těch Tebou avizovaných přínosech kultury pro naši dobrou psychosomatiku. To jsi mi zatím nesplnil.

Pro Tvoje teoretické úvahy mám také nějaké obecné otázky:
Kým myslíš, že je lépe manipulováno, lidmi sebevědomými a zdravými nebo lidmi zakomplexovanými a nemocnými?
Kým (nebo na čí příkaz) asi byla psána ta Tebou vyjmenovaná moudra? Byli to ti manipulovaní nebo ti manipulátoři?

Nenamlouvám si to, že naše kultura je tu pro naše dobro. Ona ani není naše, ona je soukromých bank.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod nop » čtv 28. pro 2017 16:11:47

Pelvan píše:Ahoj nope

Chci po Tobě, abys byl konkrétní v těch Tebou avizovaných přínosech kultury pro naši dobrou psychosomatiku. To jsi mi zatím nesplnil.

Pro Tvoje teoretické úvahy mám také nějaké obecné otázky:
Kým myslíš, že je lépe manipulováno, lidmi sebevědomými a zdravými nebo lidmi zakomplexovanými a nemocnými?
Kým (nebo na čí příkaz) asi byla psána ta Tebou vyjmenovaná moudra? Byli to ti manipulovaní nebo ti manipulátoři?

Nenamlouvám si to, že naše kultura je tu pro naše dobro. Ona ani není naše, ona je soukromých bank.

Zdravím

Tady se tolik píše, že se mi ani nevrací z hlavy o těch "Tebou avizovaných přínosech kultury pro naši dobrou psychosomatiku".
Ani "Tebou vyjmenovaná moudra".
Lidé psali, když měli co (z havy a zkušenosti), a když je něco vedlo ke sdílení, ne snad jen "na čí příkaz."
xxx
Lépe se manipuluje s nesvobodnými. Ale nemusím dělit čtenáře či posluchače jen do dvou skupin "manipulovaní nebo ti manipulátoři". To by vytvářelo obraz jako u nějaké Svaté knihy, kde nelze rozmýšlet.
xxx
Naše kultura má navrstveno více vrstev na sobě i s tím, že tam pro dobro své i ostatních působilo více skupin s nestejným vkladem a výsledky.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 28. pro 2017 16:32:21

Ale nemusím dělit čtenáře či posluchače jen do dvou skupin "manipulovaní nebo ti manipulátoři". To by vytvářelo obraz jako u nějaké Svaté knihy, kde nelze rozmýšlet.

Manipulovaní i manipulátoři se dají od sebe rozpoznat podle způsobů, jakými se k druhým chovají, a pochopením, proč se tak chovají.

To ale vyžaduje zájem uvědomovat si a rozpoznávat, jak se chová manipulátor, jak se chová manipulovaný - a jak se chová ten, kdo snahy zmanipulovat ty ostatní rozpozná a nestane se proto jejich obětí.
Návštěvník
 

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod nop » čtv 28. pro 2017 19:52:16

Také lze vysledovat jakousi mocenskou politiku v církvích, vyžadování souhlasu u Mormonů, husitů a jiných. Tam už nejde o "čistotu učení", ale o jednotnou linii pro papeže, proti papeži atd.
Proto se Pelvan ptá, kdo to nařídit psát.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 28. pro 2017 20:08:52

Pelvan píše:Ahoj nope

Chci po Tobě, abys byl konkrétní v těch Tebou avizovaných přínosech kultury pro naši dobrou psychosomatiku.

Taky by mě zajímalo, co z toho může být teď pro nás, pro naše tělo i psychiku užitečné.
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na O psychosomatice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků