Psychosomatika

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » úte 08. srp 2017 13:53:09

Ahoj Petro

.Petra píše:Možná, že nám to tak připadá, protože na hlavě jsou umístěna hned 4 čidla smyslů - zrak, sluch, čich a chut. Hmat si uvědomujeme na celém povrchu těla, v některých místech citlivěji, v jiných méně.
Podle mne je vědomí všude. Když zavřu oči a uvědomuji se nekonečnost.
Otázkou je pro mne, odkud vědomí vychází. Při zavření očí vnímám, že ze středu těla. Že by duchovní srdce?


Podle mne je vědomí tam, kam je upřena jeho pozornost.
Většinou vědomí těká někde ve světě a toulá se časem do minulosti a do budoucnosti.
Zaměřím-li vědomí na svoje vědomí, tak začínám automaticky v hlavě, protože je to myšlenkový koncept, zaměřit myšlení na zdroj myšlení. A myšlenky a rozum sídlí v mozku podobně jako smyslová centra.

Při zavření očí je moje vědomí tam v těle, kam zaměřím svoji pozornost.
Pozorovat pozorně svoji POZORNOST, to je podle mne klíčem k nalezení odpovědi na otázku: "Kde sídlí vědomí?"
U mne je to tak, že vědomí může libovolně cestovat po celém mém těle.
Jde jen o to, kde mi bude vyhovovat přítomnost vědomí nejvíce.
Jak už jsem uvedl dříve, tak v hlavě mi to nevyhovuje a v srdci mi to nepomáhá od mých potíží, které sídlí ve spodnějších partiích těla.
Proto jsem se rozhodl věnovat svoji pozornost oblasti kyčlí a slabin a pozorovat, jak se to bude vyvíjet dál...

Je otázka, co je vlastně středem našeho těla a kam se máme vlastně soustřeďovat se svojí pozorností?
Někdo se domnívá, že je to oblast našeho duchovního srdce, což je předpokládám někde poblíž čtvrté, srdeční čakry.
Někdo se domnívá, že střed těla je někde v jeho těžišti poblíž centra "hara", což je předpokládám někde poblíž třetí čakry.
Dasha mluví o "druhém mozku" v pánevní oblasti, což by mohlo být někde poblíž druhé čakry.
Květoslav Minařík doporučuje soustředění mysli především na dolní části nohou od kolen přes kotníky k prstům.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » úte 08. srp 2017 14:00:07

Ahoj Jano

Jana píše:Jakmile se vědomí vymotá z bludiště mysli a projde skrz všechny stísňující, bolestné a nepříjemné emoce, pocity a objeví se pohoda a příjemné bytí v tichu srdce, je vlastně vyhráno.

Tady se vědomí, že existence sama o sobě bez všech těch představ, myšlenek, emocí, je fajn, je pohodová, je láskou, rozšiřuje, prohlubuje.

Není třeba přesouvat centrum bytí jinam do těla, do zablokovaných čaker, protože probuzené Srdce má vzácný dar odblokovat svou láskou všechny bloky v těle, osvobodit úplně všechno, protože se v něm vše taví ve vědomé Bytí, v jedinou existenci.


Jakmile se stane Pozornost Láskou, tak se baterka Pozornosti změní ve slunce Lásky a všechny stíny a problémy zmizí.
Tak daleko zatím nejsem.
Zatím si svítím po těle s tou svojí blikající baterkou a zkouším, co to s osvětlenými místy v těle a s tím světlem samotným udělá...

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Jana » úte 08. srp 2017 15:09:59

Pelvan píše:Jakmile se stane Pozornost Láskou, tak se baterka Pozornosti změní ve slunce Lásky a všechny stíny a problémy zmizí.


óóó

:yes:

A není to tak pro to, že je pozornost věnovaná lásce?

Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7096
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Jana » úte 08. srp 2017 15:14:13

Pelvan píše:
Květoslav Minařík doporučuje soustředění mysli především na dolní části nohou od kolen přes kotníky k prstům.

Zdravím


Definice probuzeného, osvíceného stavu buddhy:

Minařík:

"buddha
probuzený, osvícený. Stav buddha představuje osvícení, prostoupené indiferentismem s malým nádechem neosobního soucitu se vším co žije. Z tohoto hlediska je zřejmé, že se na cestě k odosobnění může stát buddhou každý člověk, jestliže jeho srdce nevyprahlo od soucitu a lásky."


http://mystickyslovnik.wz.cz/

Osvíceným, probuzeným, buddhou se zcela jistě může stát i beznohý.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7096
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod .Petra » úte 08. srp 2017 15:31:05

Ahoj Pelvane,

Pelvan píše:
Podle mne je vědomí tam, kam je upřena jeho pozornost.
Většinou vědomí těká někde ve světě a toulá se časem do minulosti a do budoucnosti.


Aha, tak to vnímám jinak. Podle mne se obrazy minulosti nebo budoucnosti objevují ve vědomí. Tedy, že minulost nebo budoucnost, nejsou někde mimo vědomí (podvědomí?). Zrovna tak obraz světa je ve vědomí. Prostě, že i čas a prostor se objevují ve vědomí. Dříve jsem o tom nepřemýšlela a automaticky jsem přebrala to, čemu jsem byla od dětství naučená - v mozku je vědomí. Ale potom se stal nějaký přesmyk a ted je vše ve vědomí - i ten mozek. :D

:)
.Petra
 

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod crazy » úte 08. srp 2017 20:41:01

"buddha
probuzený, osvícený. Stav buddha představuje osvícení, prostoupené indiferentismem s malým nádechem neosobního soucitu se vším co žije. Z tohoto hlediska je zřejmé, že se na cestě k odosobnění může stát buddhou každý člověk, jestliže jeho srdce nevyprahlo od soucitu a lásky."


:crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy:
crazy
 

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod knock » úte 08. srp 2017 20:46:36

Nejvyšší překážkou je nevědomost. Myšlenka "já jsem tělem" je jejím základem. Proto ani o sobě, ani o jiných nemyslete, jako by byli tělem, ale vždy nejvyšší pravdou.
E. Tomáš


Čili,
nahradte jednu představu jinou představou....

:knock: :knock: :knock:
knock
 

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Jana » úte 08. srp 2017 21:04:29

knock píše:
Nejvyšší překážkou je nevědomost. Myšlenka "já jsem tělem" je jejím základem. Proto ani o sobě, ani o jiných nemyslete, jako by byli tělem, ale vždy nejvyšší pravdou.
E. Tomáš


Čili,
nahradte jednu představu jinou představou....

:knock: :knock: :knock:


Jestli všechno, co přečteš, je pro Tebe jen představou, která nevede k poznávání skutečnosti,

tak může být řešením, jak neměnit představy za představy, když nebudeš číst.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7096
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » pát 11. srp 2017 8:54:49

Ahij Jano

Jana píše:
Pelvan píše:Jakmile se stane Pozornost Láskou, tak se baterka Pozornosti změní ve slunce Lásky a všechny stíny a problémy zmizí.


óóó

:yes:

A není to tak pro to, že je pozornost věnovaná lásce?



Na tohle zaměření pozornosti na lásku existuje podle stránek Allatra hezká meditace a je to zase prováděné přes tělo:

Duchovní praktika Lotosový květ: LÁSKA A VDĚČNOST
(soustředění se na pozitivní myšlenky - upření Pozornosti na Lásku)


„Tato meditace je jednou z forem duchovní praktiky Lotosový květ. Je velmi efektivní a účinná. Nejdůležitější ale je, že je přístupná a srozumitelná pro všechny, kteří se „topí“ v oceánu materiálních myšlenek. Její podstata spočívá v následujících principech.

Na začátku se jako obvykle soustředíme na sluneční pleteň, představíme si lotosový květ a začneme ho živit silou své Lásky. Jinými slovy, začneme provádět meditaci Lotosový květ.

Když se vaše myšlenky více méně uklidní a naladíte se pozitivně, začněte si představovat, že se vaše tělo skládá ze spousty malých kuliček, atomů nebo buněk, všechno závisí na vaší fantazii. Je důležité, abyste jasně viděli strukturu vašeho těla, představili si každou buňku.

Když uvidíte tato seskupení, vezmete každou buňku (kuličku) zvlášť a vizuálně na ní napíšete velmi silnou duchovní formuli, která se skládá ze dvou jednoduchých slov Láska a Vděčnost..."

Rusky je to "ljubóv blahodárna".

"Tímto způsobem postupně označujete zmíněnými nápisy miliardy buněk těla, a tím koncentrujete myšlenky na tyto efektivní formule a účinně uzdravujete celý organizmus nejen fyzicky, ale i duševně. Buňka, na které jste zanechali tento nápis, je neustále pod vlivem této účinné formule. Je jakoby pod ochranou talismanu, pod znakem tangy. Když tímto vzorcem zaplníte celý svůj organizmus, dochází nejenom k očistění vašich myšlenek ‚od negativních vlivů‘, ale zároveň se jakoby projevuje vnitřní světlo, které vyzařuje každá z těchto buněk. Je to podobné tomu, jako by se mnoho malých žárovek rozsvítilo uvnitř vás, a to tak jasně, že ani stíny nemají kam spadnout..."

Nikde se v popisu nepíše, kde se má s tím prosvětlováním buněk v těle začít.
Dům se buduje od základů, tělo by se mělo prosvětlovat láskou také odspodu. Nejdříve prosvětlit prsty u nohou a pak pokračovat vzhůru...

Dělám to sám takhle zjednodušeně:
Když mne něco bolí (kyčel, zuby, ...), tak si představuji tu bolavou část těla a označuji si ji nápisem "ljubóv blahodárna".
Dělám to teprve od včerejška.
Když to nepomůže, tak to zaručeně neuškodí...

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » pát 11. srp 2017 9:07:48

Ahoj


S. N. LAZAREV v knize DIAGNOSTIKA KARMY (KNIHA DRUHÁ - ČISTÁ KARMA) píše o lásce skoro pořád. V kapitole o rakovině píše následující úvahu:

"...vědomí, které je zdrojem neustálého hodnocení a kritického vztahu ke každé situaci,

nás silně váže k Zemi a plodí agresi. Proto je dnes odpojení pozemské logiky a blokace vědomí

nezbytná. Především přestaňte hodnotit události, jejichž svědky se stanete. Stejně tak není dobré se

pokoušet situaci porozumět. Jakmile se něco stane, znamená to, že to byla vůle Boží. A dost,

jakákoli další hodnocení jsou zbytečná.



Vědomí tíhne k destrukci, a proto je agresivní. Podvědomí se naopak obrací k jednotě, tedy k

lásce. Láska je nejvyšší forma jednoty. Čím větší lásku budete věnovat Bohu a všemu kolem vás,

tím aktivněji se duše bude orientovat na vesmír, a nemoc bude zbytečná.

Můžete využít

jakýchkoli podpůrných technik blokace vědomí. Všechny nějak souvisejí s omezením potřeb a

žádostí těla. Půst, dlouhodobé hladovění, samota, modlitba - to vše potlačuje logiku těla a

aktivizuje logiku ducha."


Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » pát 11. srp 2017 13:04:59

Ahoj

Narazil jsem na zajímavé video.
Žít lásku, žít autenticky - návrat k vnitřní síle


Je důležité se rozhodnout, zda se budu snažit chovat a cítit autenticky v lásce, nebo zda se budu chovat a cítit manipulativně ve strachu.
Autenticita nám dává sílu, sebejistotu (a zdraví).
90 procent toho co děláme a co myslíme není v lásce.
Ptejme se sama sebe, hledejme svoje motivy svého chování.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » pát 11. srp 2017 13:24:28

Ahoj


S heslem "autenticita" jsem se setkal i v materiálu Davida Kirše "10 dovedností":

"Autenticita je dovednost, která ovlivňuje nejvíce. Sebe-vědomí,
opravdovost a upřímnost k sobě a druhým je motor, který pokud
jednou nastartujete, už nezastavíte.
Můj úhel pohledu ale může v danou chvíli inspirovat někoho
dalšího. A to mě motivuje k tomu, dělat pro sebe a pro ostatní lidi to
nejlepší, dělat správné věci.
Jsem upřímný v tom, co dělám. Nic si nenalhávám.
Pokud udělám chybu, přiznám to. Práce mne baví, protože tím, co dělám,
pomáhám někomu dalšímu s něčím, co zase on neumí nebo co právě
potřebuje. Pak vím, že jsem na správné cestě."


Další heslo v materiálu Davida Kirše "10 dovedností" bylo "výkonnost":

"Výkonnost je schopnost
efektivně plnit úkoly ve své práci a životě. S přehledem a nadhledem.
Efektivita a výkonnost, tedy dovednost úspěšných a vysoce výkonných
lidí, stojí na třech pilířích. Těmi pilíři jsou:
1. Myšlení – psychologie.
2. Tělo – fyziologie.
3. Produktivita – spojení myšlení a těla v akci.
Bude vám chybět jen jeden a budete zoufale pomalí, uhonění a naštvaní.
Nemám zde prostor projít všechny tři oblasti do detailu, ale řeknu
vám jen tři tipy, jeden z psychologie, druhý z fyziologie a třetí z produktivity,
které samy o sobě můžou zdvojnásobit vaši výkonnost:
1. Zodpovědnost myšlení
Nezapomeňte, že jste to, na co myslíte. Dnes jste to, na co jste mysleli
včera. Přestaňte se vymlouvat na okolí a převezměte zodpovědnost.
Nikdo jiný nemůže za to, jaký máte život a jak podnikáte,
i když by bylo možná jednodušší to na někoho hodit. Ne nadlouho.
Vy jste si svůj život vytvořili tím, co jste dělali nebo nedělali. A vy
také máte moc ho teď změnit.
2. Zprávy těla
Pokud jste unavení, večer se vám chce brzy spát, vyjdete do schodů
a funíte nebo jste třeba často nemocní a něco vás bolí, není to nic
jiného než zpráva vašeho těla. Takové volání vašeho těla o pomoc.
Zeptejte se teď svého těla: Jak se ti líbí, co jím? Jak se ti líbí, co piju?
Jak se ti líbí, jak se hýbu a cvičím? Prostě položte otázku, zavřete
oči, a to, co slyšíte, je odpověď.
Strategický podnikatel svému tělu pomáhá, protože ví, že bez svého
těla toho moc nezvládne. Potřebuje tělo, aby mohl jít do akce
a naplnit své sny.
3. Vyrušování z přirozené logiky dění
Hledač příležitostí se nechává v práci pořád vyrušovat. Bez rozmyslu
přeskakuje od činnosti k činnosti. První věcí, kterou ráno udělá,
je, že čte emaily. Na konci dne se pak diví, jak to, že zase nic nestihl.
Naopak strategický podnikatel ví, že čtení emailů během celého
dne a obzvlášť ráno znamená jen jedno – být zaměstnancem druhých
lidí. Plnit úkoly druhých lidí a ne své vlastní. Proto čte emaily
jen 2× denně, kolem oběda a před cestou domů.
V opačném případě by se stal otrokem druhých, a to nemůže dopustit.

Nečekejte, že vše změníte ze dne na den. Stanovte si malé cíle. Skákat
přes nejširší část řeky znamená utopit se. Hledejte brod. Krok za
krokem."


Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Jana » pát 11. srp 2017 13:30:34

Pelvane,

ráda bych se Tě na něco zeptala. Moc se mi líbí to, o čem píšeš. To, čemu věnujeme pozornost, se pozorností posiluje.

Bylo by možná zajímavé, kdybys mohl popsat, jestli se nějak významně za ty roky, co sem píšeš, změnil Tvůj život k lepšímu.

Teoreticky by měl být čím dál víc jednodušší, lehčí a krásnější.

Můžeš to nějak potvrdit nebo vyvrátit?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7096
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » sob 12. srp 2017 14:26:47

Ahoj Jano

To je těžká věc.
S knihami S. N. Lazareva jsem se seznámil před rokem ve svých 60 letech.

Pelvan píše:S. N. LAZAREV v knize DIAGNOSTIKA KARMY (KNIHA DRUHÁ - ČISTÁ KARMA) píše o lásce skoro pořád. V kapitole o rakovině píše následující úvahu:

"...vědomí, které je zdrojem neustálého hodnocení a kritického vztahu ke každé situaci,

nás silně váže k Zemi a plodí agresi. Proto je dnes odpojení pozemské logiky a blokace vědomí

nezbytná. Především přestaňte hodnotit události, jejichž svědky se stanete. Stejně tak není dobré se

pokoušet situaci porozumět. Jakmile se něco stane, znamená to, že to byla vůle Boží. A dost,

jakákoli další hodnocení jsou zbytečná.


Tohle všechno je absolutně PROTI VŠEMU co mě celý život lidé okolo mě učili a čemu jsem i já sám věřil.
Je to otřes a dává mi to zabrat. Snažím se modlit za sebe i za svoje předky a potomky.
Děkuji Bohu za všechny svoje nepříjemnosti.
Pocity jsou při tom smíšené, připadám si jako při tom dost divně.
Setrvačnost celé rodinné karmy je obrovská. Uvidím, musím se snažit dál...
Nestěžuji si, jsem šťastný a rád, také jsem se nemusel dozvědět o tom, že žiji v omylu, až do své smrti.

Všechno je naopak - Hudba Praha
https://www.youtube.com/watch?v=GDhqJ2Zk3rQ

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » sob 12. srp 2017 14:39:35

PS
Nevím, zda jsem Ti Jano odpověděl správně na to,cos chtěla vědět.
Fyzicky jsem na tom dobře. Ujet 100 km na kole zvládnu, jenom zadek mne při tom a potom bolí.
Psychicky jsem na tom doufám také dobře. I se mi zdá, že méně nadávám, když se mi něco nedaří. Ono se těžko nadává a děkuje najednou.:-)
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Jana » sob 12. srp 2017 14:44:54

Pelvane,

díky moc. Mám z toho, co objevuješ a poznáváš i z toho, že se s námi ostatními o to všechno dělíš, velkou radost a moc za to děkuji.

Kdyby to pomohlo jen jednomu jedinému, tak by to stálo za to.

Ještě jednou díky.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7096
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » pon 14. srp 2017 21:48:51

Ahoj Jano

Prosím Tě, není moc zač děkovat, i když je to od tebe hezké. Dělám ty svoje výzkumy hlavně pro sebe. Je to takový sobecký altruismus.
Připusťme, že tělo má charakter hologramu, To znamená, že v každí části těla (chodidle, dlani, uchu, oku,...) se nachází celý člověk.
Psychika může fungovat podobně holograficky. V každé mysli jednotlivého člověka se může objevovat napojení na ostatní lidi.
Pokud se něco snažím dělat pro sebe, možná to je přínosné i pro ostatní lidi...

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Jana » úte 15. srp 2017 8:01:09

Zcela určitě je štěstí a radost, které nalézáš, štěstím a radostí pro ty, kteří Tě milují.

Není nic krásnějšího, než nalézat a sdílet společný zdroj toho nejlepšího, co je možné nalézt.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7096
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » stř 16. srp 2017 10:12:33

Ahoj Jano

Ono to není tak růžové.

Spíše to probíhá tak, že se na někoho z blízkých pro něco naštvu.
A pak si řeknu: "Pane Bože, vždyť Ty to vidíš, jaké to jsou blbosti."
A potom konstatuji: "Asi to má nějaký smysl, který (zatím) nechápu."
A nechávám to být. To je podle mne důležité: neužírat se, když se (z mého hlediska) něco nedaří.

A důležitá je také setrvačnost karmy, možná si zařizuji hlavně pěkný příští život.

Si trochu fandím a zdravím

PS
Dostávám týdenní newslettery z "doktorka.cz", tak se tu o dvě zajímavosti podělím.
http://zdrava-vyziva.doktorka.cz/spojen ... -a-potravy
http://duchovno.doktorka.cz/joga-nidra- ... nek-v-noci
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Jana » stř 16. srp 2017 11:53:09

Ahoj Pelvane,

díky, zkusme se tedy na to, co objevuješ, dívat nerůžově a postupovat v tom objevování trochu dál.

Pelvan píše:A pak si řeknu: "Pane Bože, vždyť Ty to vidíš, jaké to jsou blbosti."
A potom konstatuji: "Asi to má nějaký smysl, který (zatím) nechápu."
A nechávám to být. To je podle mne důležité: neužírat se, když se (z mého hlediska) něco nedaří.


Nenecháváš se chytit do osidel žalobce, který ví, co je zlé, co je na tom druhém špatně, jak by měl být jiný, než je, jak je jiný, než Ty, dovoluješ si s pokorou přijímat fakt, že mysl tenhle projev nemusí chápat a necháváš to být.

Díky.

Je to jedna z nejúžasnějších věcí, která se může dařit. Protože se přestává vytvářet mentální stín, který pro svou personifikaci nedovoluje, aby mysl byla osvícená.

Bez osobních stínů mysli, které by nás ztotožňovaly s tím, kdo ví, co je dobré a zlé, s tím kdo je dobrý nebo špatný, je pak možné si uvědomovat, kým doopravdy jsme.

Poznávat tu pravdu nikoli skrz mysl, ale cítit, čím ta naše existence ve skutečnosti je, uvědomovat si, kým je bližní, který je nám opravdu blízký, kým jsme sami.

Pelvan píše:A důležitá je také setrvačnost karmy, možná si zařizuji hlavně pěkný příští život.

Určitě v tom poznání pravdy o nás není třeba čekat na další život, karma, jak říká Mahariši, se týká těla.

Ale to samotné "JSEM, KTERÝ JSEM" bez jakéhokoliv ztotožňování je karmou nedotknutelné a je tady už teď.

Pokud se necháváme chytit do osidel žalobnické mysli, která vidí v těch druhých něco špatného, tak pak je to záležitost odvahy, podívat se pravdě do očí a uvědomit si, že to, čím skutečně "JSEM", nemá šanci být lepší, větší, mocnější, důležitější, na vyšší úrovni, jiné, než "JSEM" někoho jiného.

"JSEM, KTERÝ JSEM" je v nás všech úplně stejné.

Proto při ztotožnění s žalobnickou myslí, která poměřuje své představy o kvalitách svého osobního já s kvalitami jiných já,

zakládá si na své vlastní důležitosti, výlučnosti, na svém osobním dosažení,

poznávání pravdy, kým jsme, není ničím růžovým, a může stát naopak pekelnou záležitostí, temnou nocí duše.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7096
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

PředchozíDalší

Zpět na O psychosomatice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků