Psychosomatika

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod nop » stř 23. srp 2017 13:57:44

.Petra píše:
.Petra píše:
.Petra píše:
Cti otce svého i matku svou, abys dlouho živ byl a dobře se ti vedlo na zemi.

Ramana nechal matku, když za ním přišla do ašrámu, žit u sebe a daroval jí před smrtí realizaci.


Ježíš v bolestech, přibitý na kříži, předává svou matku do péče učedníka, kterého miloval. :)

V minulosti byli lidé závislí na rodu a rodině více než dnes. Postavení ženy tam bylo podobné jako teď v islámu.
Marie potřebovala oporu ve společnosti a to muže.
Ježíš nedal své matce vnuka, a tak určil Jana ze své duchovní rodiny. Podle legendy žili potom v domku na okraji Efesu.

Nejmladší Jan mohl být pod křížem ještě svobodný. Starší apoštolé možná byli ženatí, alespoň Petr byl, měl také dceru Petronilu.
Ale všichni opustili rodiny. Ty rodiny i bez nich mohly fungovat dále, bo starověká rodina byla rozvětvená. Ježíš splnil povinnost, postaral se o rodičku. Býval tu i Josef, ale v době vystupování Ježíše se o Josefovi už evangelia nevyjadřují, ani spis Skutky apoštolské.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » stř 23. srp 2017 14:23:45

Ahoj Petro

.Petra píše:No, jestli tím myslíš, Pelvana, tak mám pocit, že ho otec měl rád. Ale zřejmě nebyl v rodině v dominantní pozici, takže jeho láska nebyla moc ceněna.


Dobrý postřeh máš.

Otec mě měl rád a naopak neměl rád mého bratra. A pak se zabil a nechal mne v rodině s mým starším nepřítelem. Opravdu mistrovská režijní práce dramatu to byla od něho.
Měl jsem zpočátku po jeho sebevraždě na otce strašný vztek za tuhle mistrovskou režii mých problémů. Na vesnici je velká výhra být synem sebevraha a mít navíc svého staršího bratra za svého nepřítele, to je k nezaplacení.
A ten svůj vztek jsem si potom sám v sobě zakázal. Až asi před rokem u čaje na terapeutickém večeru u Jana Zahradníka Havelky se mne JZH zeptal:
"Neměl jste na svého otce zlost za to, co udělal?"
A mě to pomalu začalo docházet. Měl jsem tehdy na otce ukrutnou zlost. Měl jsem zlost na celý svět.

Život v mojí rodině mi v mnohém připomínal zenový výcvik.

Zenový mistr obratně nasírá svoje žáky a dostává je tak do stavu probuzení. To samé dělají moji rodinní příslušníci celý můj život. Ta akce mého otce byla jenom taková třešnička na dortu.

Součástí zen-buddhistického výcviku je také sezení v zazenu. Vzpomínám si ze svého dětství na černé hodinky. To byla hlavně v zimě doba, kdy se setmělo natolik, že se nedalo nic dělat, ale ještě nebyla tma jako v pytli. Trvalo to odhadem okolo hodiny a to byla ta černá hodinka. V době černé hodinky se lidé posadili a čekali, až se setmí. Když byla úplná tma, tak se rozsvítilo světlo a mohlo se pokračovat v nějaké činnosti. Tuhle černou hodinku nám ukradla televize, rádio ještě nebylo tak atraktivním zlodějem času. Černá hodinka se nedělala z nějakých duchovních příčin, cílem bylo ušetřit elektřinu za světlo. Ale skrytý pozitivní význam na moji duševní stabilitu určitě černá hodinka měla.

Když jsem později začal praktikovat zen, připadalo mi to v něčem hrozně známé a příjemné.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Jana » stř 23. srp 2017 14:36:38

.Petra píše:
Jana píše:
Jak se daří dítěti v rodině, kde ho dospělí berou jako problém a hladový krk navíc?


No, jestli tím myslíš, Pelvana, tak mám pocit, že ho otec měl rád. Ale zřejmě nebyl v rodině v dominantní pozici, takže jeho láska nebyla moc ceněna.

:)


Můžeš to brát všeobecně, ve skutečnosti je podstatou nás všech láska. Je pozoruhodné, že když se setkáváme s Pravdou a poznáváme, kým jsme, kým všichni jsou, tak konfrontace s Pravdou může být dost bolestná, protože bez ohledu na to, jak jsme koho skrz filtr osobní mysli viděli, jak jsme se k němu chovali, je ve skutečnosti naším nejdražším. Je to, jak říkají Probuzení, ve skutečnosti existuje jen jedno Já.

To, proč dokážeme být vzájemně k sobě necitliví, proč si vzájemně někdy můžeme ubližovat, je způsobeno jen naší nevědomostí.

Tedy jakmile se Pelvanovi rodiče setkají tváří v tvář poznáním pravdy, tak si uvědomí, jakou nesmírnou láskou Pelvan je. Nesmírně bolí všechny chvilky, kdy se kvůli nim jejich dítě zbytečně trápilo. Jeho trápení cítí jako své vlastní. Chtěli by to napravit, vrátit se zpátky, znovu se inkarnovat jako jeho blízcí a napravit to.

Zpravidla všichni, kdo procházeli klinickou smrtí, o něčem podobném mluvili, promítl se jim celý život a zcela se jim přerovnaly hodnoty.

To, co například původně považovali za důležité, bylo najednou banalitou a naopak zdánlivě bezvýznamné věci se ukázaly jako zásadní.

Bohužel se při další inkarnaci zpravidla zase rodíme do nevědomosti a znovu netušíme, kdo jsme a kdo jsou naši bližní. Namísto, abychom je bezpodmínečně milovali a byli šťastní, že jsou tím, čím JSOU, tak na ně žalujeme a vykládáme o nich nepěkné věci.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » stř 23. srp 2017 14:43:00

Ahoj Petro

.Petra píše:Ale rozhodně si musí tyto problémy vyřešit dříve, než se vydá na spirituální cestu. Jinak to nebude nikdy fungovat.


U mne je to obráceně.
Jsem na spirituální cestě, protože během ní se snažím řešit v sobě problémy, které se ve mě nakupily během mého předešlého života.
A mám pocit, že se mi daří postupně pomaličku nějaké problémy během té mé spirituální cesty řešit...

Ty problémy mívají psychosomatickou podobu. Pro uvědomění si psychosomatických principů a souvislostí je vhodná metoda časové osy.
Kdysi při nějaké příležitosti, na jejíž okolnosti si již nevzpomínám, jsem si dělal časovou osu negativních událostí v rodině (různých úmrtí a tak) a časovou osu mých zdravotních potíží. Pochopitelně jsem například smrt svého otce s určitým časovým zpožděním několika měsíců odstonal...
A naopak s rostoucím pocitem vnitřní stability se mi zdá, že se zlepšuje i můj zdravotní stav.

Držte se prosím psychosomatického tématu a kroťte svoji zvědavost i svoje encyklopedické znalosti.

Děkuji a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » stř 23. srp 2017 14:59:11

Ahoj Jano

Jana píše:To, co například původně považovali za důležité, bylo najednou banalitou a naopak zdánlivě bezvýznamné věci se ukázaly jako zásadní.


O tom převracení hodnot naruby tady píši mimo jiné.
Například černou hodinku jsem v dětství považoval za bezvýznamnou banalitu. Pod dojmem svého zenového výcviku ji vnímám jako velmi důležitou součást psychohygieny.

Jana píše:Bohužel se při další inkarnaci zpravidla zase rodíme do nevědomosti a znovu netušíme, kdo jsme a kdo jsou naši bližní. Namísto, abychom je bezpodmínečně milovali a byli šťastní, že jsou tím, čím JSOU, tak na ně žalujeme a vykládáme o nich nepěkné věci.


Pořád se učím děkovat Bohu za všechny nepříjemnosti, které se mi v životě udávají a udály. A pořád mi to ještě moc nejde. Ale už jenom připuštění si této absurdní myšlenky - čím hůře, tím lépe - vytváří ve mně jakýsi neurčitý příjemný pocit.
Ale je to práce nadlouho a setrvačnost myšlení je obrovská...

Děkuji za připomenutí a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Jana » stř 23. srp 2017 15:18:21

Pelvane, díky,

moc si vážím Tvé upřímnosti a dělení se o všechno , co nalézáš, jako nosné, osvobozující, podstatné.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » stř 23. srp 2017 15:48:14

Ahoj

Dostala se mi do rukou kniha Osobní totem , kterou napsal Eligio Stephen Gallegos. Přečetl jsem knihu jenom na stranu 27, ale silně na mne zapůsobila:

Autor tam popisuje, jak při svém rekreačním běhání objevil svoje totemová zvířata ve svých šesti tělových čakrách.
Orel byl v hlavě, zvíře hrdelní čakry byl okřídlený kůň (pegas), v srdci byl medvěd, v solar plexu byl jelen, v břiše velryba a zvířetem základní čakry byl králík.
Autor knihy všechny svoje totemová zvířata pozval na společné setkání. Tak jako autor do té doby nevěděl o svých totemových zvířatech, tak podobně ona zvířata se neznala navzájem.
Králík ostatním zvířatům začal vykládat, jak jsou velká a on je malý a že mezi ně nepatří.
Autorovi se při tom vybavila vzpomínka z útlého dětství, když ho násilím přeřadili ze školky do školy...

To celé vyprávění z knihy na mne silně zapůsobilo z několika důvodů.
Jednak autor knihy doporučuje pohyb a to je mi sympatické, také se moc rád hýbu.
Ta zvířata jsou mi sympatická a zatím jsem se rozhodl si je půjčit i pro sebe pro svoje čakry.
A ten králík je moje osudové zvíře. V mládí jsem se doma staral o králíky. A teď máme doma zase králičici Jůlii. A můj vztah k ní nebyl dosud nijak vřelý. "Je blbá a smrdí."
A navíc to vyprávění autora knihy o jeho pocitu z útlého dětství, že on někam nepatří, to se mi opakovaně stává i v mém životě.

Napadlo mne, že by bylo hezké, kdyby si králík našel nějakého přítele v těch velkých zvířatech.
Jako jeho vhodní přátelé mi připadají jelen a kůň.
Kůň vydává jediný zvuky, tak jsem se snažil uklidňujícím způsobem frkat a ržát.
A jelen je vzorem pro jelení cviky a sedy. Tady je několik příkladů těchto cvičení:

Cviky na posílení pánevního dna


Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod .Petra » stř 23. srp 2017 17:07:49

Pelvan píše:
Otec mě měl rád a naopak neměl rád mého bratra. A pak se zabil a nechal mne v rodině s mým starším nepřítelem. Opravdu mistrovská režijní práce dramatu to byla od něho.


No, já si myslím, že byl strašně zoufalý a neviděl žádné východisko. Máme v rodině také sebevraždu. Je to tak strašný zvrat, nic už potom není jako předtím. Muselo to být pro tebe strašné, hlavně když si neměl v rodině nikoho, kdo by tě podržel.

Pelvan píše: Měl jsem tehdy na otce ukrutnou zlost. Měl jsem zlost na celý svět.


To je jasné a zcela pochopitelné. Byl jsi brutálním způsobem opuštěn. Dítě si zřejmě pak myslí, že nemělo pro toho. kdo ho opustil, žádnou cenu. Ale to není pravda. Tvůj otec určitě vysílal "signály", ale nikdo mu nepomohl. Ty jsi mu pomoci nemohl.


Pelvan píše:Vzpomínám si ze svého dětství na černé hodinky. To byla hlavně v zimě doba, kdy se setmělo natolik, že se nedalo nic dělat, ale ještě nebyla tma jako v pytli. Trvalo to odhadem okolo hodiny a to byla ta černá hodinka. V době černé hodinky se lidé posadili a čekali, až se setmí.


Nedávno jsem si také vzpomněla na černou hodinku na truhlíku u kamen s mojí babičkou. Bylo v tom něco magického. Nešlo o šetření proudem, spíš o jakousi tradici a možná o blížící se Štědrý večer.

:)
.Petra
 

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod .Petra » stř 23. srp 2017 17:13:46

Pelvan píše:
Držte se prosím psychosomatického tématu



No, podle mě to k psychosomatice patří - to, o čem si tady povídáme. Mně to tedy pomáhá si něco dořešit.

Ale když to nechceš, ok.

:)
.Petra
 

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod .Petra » stř 23. srp 2017 17:22:56

Pelvan píše:
Pořád se učím děkovat Bohu za všechny nepříjemnosti, které se mi v životě udávají a udály.


No, já nevím, tím vysíláš do univerza informaci, že ti nepříjemnosti vyhovují. Já bych spíš děkovala za to, že se mi podařilo jimi projít a že se mi podařilo na tom trochu vyrůst.

Pelvan píše: A pořád mi to ještě moc nejde. Ale už jenom připuštění si této absurdní myšlenky - čím hůře, tím lépe - vytváří ve mně jakýsi neurčitý příjemný pocit.


To se vůbec nedivím.

Ale už padám...

:)
.Petra
 

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » pát 25. srp 2017 8:48:20

Ahoj Petro

Spíše zkusím říkat: "Za všechno Ti Bože děkuji!"
Děkuji i za všechny nepříjemnosti, i za poučení z nich, i za nepoučení z nich, protože všechno lidská mysl není schopna obsáhnout. Děkuji za svůj růst i za uvědomění si mezí svého růstu. Děkuji i za svoje poklesky a zkouším se z nich kát. To zatím fakt neumím - pokání.

Pořád mi to děkování drhne a divím se všemu.
Divím se, že to vůbec jde, děkovat za nepříjemnosti v životě.
Divím se, že je to děkování kupodivu trochu příjemné v tom zmatečném pocitu.
Divím se, že jsem se to dozvěděl tak pozdě v životě. I za to mám děkovat. Ta absurdita.

Nikdo Tě Petro nevyhání. Prosba o krocení zvědavosti není vyhánění.

Jsem rád, že Ti to tu také pomáhá a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod .Petra » pát 25. srp 2017 9:47:01

Ahoj Pelvane,

mně jde o pochopení. Ještě jsem se nesetkala s tím, aby někdo měl tak negativní pocity k celé rodině. Ted lituji, že jsem z tebe nevědomky vytáhla na veřejnosti něco, o čem nerad - a to právem, mluvíš.

Teprve když něco pochopím, tak s tím mohu něco dělat - třeba litovat nebo kát se. Jde to pak úplně samo, nemusím se o to snažit.

Za nepříjemnosti neděkuji, protože se mi ujasnilo, že si za ně mohu sama, nebo že jsem je vědomě akceptovala - třeba u mých rodičů. Nidky jsem sama sebe neviděla jako obět.
Vždy jsem se akceptovala taková, jaká jsem. Akceptovala jsem i to, že se jiným na mě to a to nelíbí, ale nikdy mě nenapadlo, abych se měnila podle jejich představ. Měla jsem ráda to, jaká jsem.

:)
.Petra
 

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » sob 26. srp 2017 19:20:47

.Petra píše:Ještě jsem se nesetkala s tím, aby někdo měl tak negativní pocity k celé rodině.


Ahoj Petro

K tomuto sdělení mohu přistoupit čtyřmi způsoby:

1) Ty (a celý svět) nejsi OK, já nejsem OK.
Jak se opovažuješ posuzovat moji negativitu, když neznáš všechny podrobnosti? Jsi drzá Petra a já jsem na Tebe právem naštvaný a při nejbližší příležitosti Ti tuto urážku vrátím.
Přiznávám, že mi tohle fakt naskočilo úplně automaticky v první chvíli, když jsem to od Tebe četl.

2) Ty (a celý svět) nejsi OK, já jsem OK.
Nepochopila jsi moje hluboké sdělení o své vnitřní bolesti z toho, že jsem za celý život nepotkal sobě duchovně rovnocenného člověka. Nepřestávám však doufat, že se mi to nakonec podaří. Jsem smutný z toho, že nevidíš duchovní světlo v mých zprávách. Jsi hloupá Petra a já doufám, že časem svoje omyly prohlédneš.

3) Ty (a celý svět) jsi OK, já nejsem OK.
Touto zprávou jsi mne zdrtila. Uvědomil jsem si, jaký jsem podlý padouch a jak jsem znevažoval nezištnou péči rodiny o moji osobu v mém dětství. Nejsem hoden toho si zde s Tebou dopisovat, neboť jsem nevděčný fracek, který si vymýšlí nesmysly a stále fňuká. Stydím se za svou existenci.

Negativní pocity spojené s těmito třemi přístupy (vztek, smutek, stud) by samozřejmě negativně ovlivnily i moje tělesné zdraví. Psychosomatika jako když vyšije.
Naštěstí existuje ještě třetí způsob přístupu k Tobě, ke světu a i k sobě samému.

4) Ty (a celý svět) jsi OK a já jsem také OK.
Děkuji Ti za Tvůj úhel pohledu na moji výpověď. Nenapadlo mne, že působím jako až tak negativní případ ve svém vztahu ke světu a ke své rodině. Jistě by nikoho z mých blízkých ani v nejdivočejším snu nenapadlo, že mne přístupem ke mně postrkují k víře v Boha. Ani mne by to donedávna vůbec nenapadlo. Poslední dobou se mi ale zdá, že to celé mělo nějaký skrytý smysl. Moji blízcí měli a mají i celou řadu dobrých vlastností, jenom jsem je zatím většinou nedovedl ocenit...

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Jana » sob 26. srp 2017 20:05:40

Pelvan píše:
4) Ty (a celý svět) jsi OK a já jsem také OK.
Děkuji Ti za Tvůj úhel pohledu na moji výpověď. Nenapadlo mne, že působím jako až tak negativní případ ve svém vztahu ke světu a ke své rodině. Jistě by nikoho z mých blízkých ani v nejdivočejším snu nenapadlo, že mne přístupem ke mně postrkují k víře v Boha. Ani mne by to donedávna vůbec nenapadlo. Poslední dobou se mi ale zdá, že to celé mělo nějaký skrytý smysl. Moji blízcí měli a mají i celou řadu dobrých vlastností, jenom jsem je zatím většinou nedovedl ocenit...

Zdravím


Nádherná možnost, díky, Pelvane.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod .Petra » ned 27. srp 2017 10:38:29

Ahoj Pelvane,

Pelvan píše:
.Petra píše:Ještě jsem se nesetkala s tím, aby někdo měl tak negativní pocity k celé rodině.


Ahoj Petro

K tomuto sdělení mohu přistoupit čtyřmi způsoby:

1) Ty (a celý svět) nejsi OK, já nejsem OK.
Jak se opovažuješ posuzovat moji negativitu, když neznáš všechny podrobnosti? Jsi drzá Petra a já jsem na Tebe právem naštvaný a při nejbližší příležitosti Ti tuto urážku vrátím.
Přiznávám, že mi tohle fakt naskočilo úplně automaticky v první chvíli, když jsem to od Tebe četl.


To je mi líto, že se tě to tak dotklo. Vůbec nešlo o to, že nejsi ok. Neptala jsem se na to všechno ze zvědavosti, ale protože jsem chtěla pochopit, za jakých okolností může k takovému postoji dojít. Moje nastavení je, že chci všechno pochopit. Myslela jsem si, že tě takový postoj moc štastným dělat nebude a to je škoda.

Vlastně nevím, jestli k tomu mám ještě něco psát, protože zřejmě vším, co píšu, ti nějak ubližuju, a to opravdu nechci.
:(

Pelvan píše:4) Ty (a celý svět) jsi OK a já jsem také OK.
Děkuji Ti za Tvůj úhel pohledu na moji výpověď. Nenapadlo mne, že působím jako až tak negativní případ ve svém vztahu ke světu a ke své rodině. Jistě by nikoho z mých blízkých ani v nejdivočejším snu nenapadlo, že mne přístupem ke mně postrkují k víře v Boha. Ani mne by to donedávna vůbec nenapadlo. Poslední dobou se mi ale zdá, že to celé mělo nějaký skrytý smysl. Moji blízcí měli a mají i celou řadu dobrých vlastností, jenom jsem je zatím většinou nedovedl ocenit...


:)
.Petra
 

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » stř 30. srp 2017 8:11:57

Ahoj Petro

.Petra píše:Vlastně nevím, jestli k tomu mám ještě něco psát, protože zřejmě vším, co píšu, ti nějak ubližuju, a to opravdu nechci.


Ty máš jedinou zodpovědnost.
Nacítit se na sebe. aby ses Ty cítila, v tom co děláš, dobře.
Pokud se budeš cítit Ty dobře a budeš se mít ráda, odpadne Ti problém, jak se s Tebou cítí ostatní lidé. Láska nemá potřebu druhým ubližovat a drsnost je někdy potřebná k pravdivosti.
Druzí si to ošéfují za Tebe - ten kontakt, pokud jim to nebude vyhovovat.

Iva Radulayová o tom mluví v jednom svém videu přibližně takto:
"Jsou lidé, kteří mne nesnáší, a lezu jim na nervy. Ale to je jejich problém, ne můj."

Když jsem byl před 25 lety na pobytu s Patricií Tervinovou, tak ona se snažila se naciťovat do nás. Bylo to pro ni velmi vyčerpávající a nemohlo to fungovat, protože nás bylo mnoho.
A u ní docházelo zákonitě k omylům. Při jednom večeru jsem se například díval na odlesky v lustru od zapadajícího slunce. Ona si to mylně vyložila tak, že se ostentativně a znuděně dívám do stropu při její přednášce. Ty odlesky nebyly z jejího úhlu pohledu vidět...

Jde o ten úhel pohledu a ten je pro každého z nás originální.

Pokud bych měl pocit, že mne tu někdo (třeba Ty) šikanuje, tak se ozvu nebo dotyčného příspěvek rovnou smažu.
Nedělej si se mnou prosím starosti, Tvoje starosti jsou Tvoje pocity né moje pocity!!!

Zdravím

PS
.Petra píše:Moje nastavení je, že chci všechno pochopit. Myslela jsem si, že tě takový postoj moc štastným dělat nebude a to je škoda.

Já si myslím, že Tvoje nastavení Tebe samotnou moc šťastnou nedělá, a to je ta skutečná škoda.
Já Tvůj život neprožívám, prožíváš si ho Ty sama!!!

PPS
Tyhle moje vykřičníky nejsou produktem nějaké mé pomsty, o které jsem psal spíše z legrace.
Ty vykřičníky jsou výrazem mého přesvědčení o důležitosti toho, co píši.
Jde o úhel pohledu a ten je pro Tebe zákonitě Tvůj - není můj ani není nikoho jiného.
To je podobné, jako by ses celý život pokoušela chodit po rukou. A stěžovala si, že ostatní si tak lehce kráčí a naopak pro Tebe je ta chůze taková dřina.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod .Petra » stř 30. srp 2017 10:38:57

Pelvan píše:
Pokud se budeš cítit Ty dobře a budeš se mít ráda, odpadne Ti problém, jak se s Tebou cítí ostatní lidé. .


Je to láska, která dává vzniknout mnohému z Jediného. Jistě ne proto, aby se mnohé navzájem ignorovalo.

:)
.Petra
 

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Jana » stř 30. srp 2017 10:54:11

Láska je poznáním, kým skutečně jsme, je poznáním našeho jediného společného Já, které je v každém dokonalé, úplné, celistvé a stejné. Je dokonalým přijetím nejvyšší skutečnosti, kterou jsme a zároveň prohlédnutím osobní iluze, kterou nejsme.

Proto je láska dokonalou svobodou. Není omezena představou osoby o tom, jak bychom se měli změnit, abychom si lásku zasloužili, jak by se měli změnit druzí, aby vyhovovali naší představě o tom, jací mají správně být.

Pelvan píše: Ty (a celý svět) jsi OK a já jsem také OK.


Tohle je otevřenost lásce, která si neklade podmínky a směřuje k poznání jediného Boha.

Protože: Já jsem TO, Ty jsi TO, všechno je TO a TO je všechno, co JE.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 31. srp 2017 12:32:17

Ahoj Petro

.Petra píše:Je to láska, která dává vzniknout mnohému z Jediného. Jistě ne proto, aby se mnohé navzájem ignorovalo.


Jsou jistě i jiné polohy komunikace na světě než je na jedné straně vzájemná ignorace a na druhé straně Tvoje pesimistické odhady o tom, jak podle Tebe na mne Tvoje příspěvky působí.
To mne samozřejmě nutí Tě ubezpečovat o tom, že na mne tak negativně nepůsobíš a že nemusíš z této diskuse zmizet. A už mi chybí jenom kousek k tomu, abych psal, jak jsi Ty úžasná.

Je to hra na prchající laň a na pronásledujícího jelena. JE TO HRA.
Já fakt nevím. To si zde mám hrát?
Na to mi tohle téma souvislosti psychiky se zdravím připadá příliš důležité, všudypřítomné.
Ale hra je na druhou stranu také v našem životě všudypřítomná.
Tak to hraní - nehraní nechám vyplynout samo ze situace.

Tak zde jenom pro pořádek napíši svoje přesvědčení, i když se tím asi Ty Petro řídit nebudeš.
Proti pesimismu je nejlepším lékem snaha být vědomě optimistou.
Krásně o tom mluví Petr Casanova:
7 důvodů, proč jsou optimisté šťastnější



S přáním buď(te) šťastnější zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 31. srp 2017 13:07:02

PS

Jako moje poděkování vám (reagujícím i nereagujícím) za pozitivní prostředí zde na poradně přijměte toto video:
7 pravidel, podle kterých žijí andělé mezi námi

Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

PředchozíDalší

Zpět na O psychosomatice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků