Psychosomatika

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Jana » úte 28. bře 2017 10:04:53

Pelvan píše:Učitel jógy Václav Krejčík v tomto rozhovoru zdůrazňuje důležitost kladení důrazu na svůj osobní pocit: "abych dělal to, co mi dělá dobře".


:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod nop » úte 28. bře 2017 23:18:36

Jana píše:
Pelvan píše:Učitel jógy Václav Krejčík v tomto rozhovoru zdůrazňuje důležitost kladení důrazu na svůj osobní pocit: "abych dělal to, co mi dělá dobře".

:)

Ta rada se může zvrtnout.
viz:
Klidný večer, děda čte noviny, babce se chce pomilovat.

Řekne: „dědku, udělej si dobře“. Děda to uvítá, dojde si do lednice pro lahev piva.
Po chvíli babka řekne: „dědku, udělej si dobře“. Děda si zase dojde do lednice pro lahev piva.
Po chvíli se babka spustí před ním na čtyři, až jí vykukují kalhotky a řekne: „dědku, udělej si dobře“.

Děda řekne: „jó“, sedne si jí obkročmo na záda, pleskne jí přes bok a zavolá: “Vijé, směr lednice.“
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » sob 01. dub 2017 20:09:05

Ahoj nope


Začnu s hodnocením Nejvyšší Mistryně Ching Hai od toho, co se mi zdá být trochu negativní.

Ona chodí s hůlčičkou hodně špatně na to, že je jí jenom 66 let.

Příčiny její špatné chůze odhaduji jednak v tom, že nemedituje vůbec na nohy (Květoslav Minařík),

a pak jí asi také může chybět síla v nohách díky té její přísné veganské stravě.

A také sedět každý den 2,5 hodiny v meditaci by asi pro nohy vyžadovalo věnovat srovnatelnou dobu nějakému rehabilitačnímu pohybu.



Připojím trochu neutrálního hodnocení.

Nerozumím té její meditaci na světlo a na zvuk.

Meditace na světlo může být určitý druh vizualizace a ta mi nikdy moc nešla. Mohl bych tedy zkusit zavřít oči a vidět tmu, proč ne?

Nikdo nemá v uších dokonalé ticho, vlivem proudění krve každý slyší určitý šum.

Meditace na zvuk je tedy pro mne poslouchání tohoto přirozeného šumu v uších.

Mistryně doporučuje meditovat alespoň 2,5 hodiny během dne (0,5 hodiny ráno a 2 hodiny večer).

To je hodně času, zatím je to na mne příliš velké sousto.



Jinak u Nejvyšší Mistryně Ching Hai vnímám samá pozitiva.

Tyto pasáže jejích přednášek se mi obzvlášť líbí:

"...Duchovní praktikování zahrnuje (tři složky:) naše tělo, řeč i mysl...máte možná čisté tělo i mysl, ale vaše řeč ještě není očištěna od své karmy...Je to podobné, jako když jdou rodiče na procházku se svým dítětem...Tak rodiče musí zastavit a počkat na dítě, dokud je nedoběhne... Všechny tři (složky) musí být v rovnováze a navzájem sladěné, abyste mohli ve svém duchovním praktikování pokročit."
(Tajemství snadné duchovní praxe, str. 162)

"Buďte vděční, že jste zdraví, že jste naživu, že máte dobré místo, kam můžete přijít a odpočinout si, že máte dobré přátele jako tyhle a že máte dobrou kamarádku, jako jsem já."
(Tajemství snadné duchovní praxe, str. 166)

"...Jen zůstaňte pozitivní. Vím, je to těžké, protože vás lidé táhnou dolů. Buďte ale vědomí. Jenom buďte vědomí. Vždy se snažte být pozitivní. Říkejte pozitivní věci a dělejte pozitivní věci tak často, jak jen můžete. Chraňte sami sebe a pak vytvoříte úžasný dům, přenosný dům, a pak kamkoli půjdete, budete si s sebou brát Světlo..."
(Tajemství snadné duchovní praxe, str. 178)


Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod nop » sob 01. dub 2017 22:52:12

Meditace na zvuk:
Čing Hai má v ČR své žáky. Také instruktory. S jedním jsem mluvil. Nepřidal jsem se do skupiny, protože Hai má pravidlo, že se nemůže současně dělat něco jiného, na př. současně jóga.
A já jsem někam pravidelně chodil a tak jsme se s instruktorem dohodli, že k němu nebudu chodit.
Z debaty s ním :

- kdo jde po cestě s Hai, osvobozuje nejen sebe, ale zpětně také své předky až pět generací nazpátek,
- postupně může Mistryně podle pokročilosti adepta mu propůjčit část svých energií transcendentální cestou ke konání dobra pro lidi,
- spočátku, když se otevírá vidění, můžeme vidět před sebou všelicos i znepokojivého, i vidiny, které lekají, ale nemusíme se bát, zlepšujeme se,
- získáme schopnost uvidět světlo, které prostupuje vesmírem a slyšet zvuk, kterým vibruje vesmír a to je část meditace,
- Mistryně byla několik let vdaná za chirurga v Německu a chodila do Himalájí. Ale on nebyl tak zcela naladěný a tak se v pokoji rozešli.
- ona má ještě jiné činnosti, které zaručují obživu: několik vegetariánských restaurací (i v Praze) a módní salon.
- pochází z Kovloonu, to je někde v trojúhelníku: Čína - Taiwan - severní Vietnam.
- Generál Čankajšek při bojích s armádou Mao ce Tunga přestěhoval milion Číňanů na Taiwan, čímž je uchránil před komunistickým životem. Pokud si pamatuji, byli v tom i rodiče Mistryně a ona jako dítě. Vietnamci v ČR, pokud o ní vědí, si jí váží.
- s instruktorem jsem mluvil v Praze a na vážné přání se mohu vypravit podívat se je-li to ještě tam, kde to před lety bylo na Praze 4. Císlo na instruktora už nemám.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » ned 02. dub 2017 19:08:29

Ahoj nope

Chodím nepravidelně k Honzovi Žlábkovi a na ty 2,5 hodiny meditace denně se necítím.
Pro mne to asi není, ale ty přednášky Čing Hai se mi četly dobře.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod nop » pon 03. dub 2017 0:04:24

Pelvan píše:Ahoj nope
Chodím nepravidelně k Honzovi Žlábkovi a na ty 2,5 hodiny meditace denně se necítím.
Pro mne to asi není, ale ty přednášky Čing Hai se mi četly dobře.

Zdravím

Nop podal zprávu jako podává poutník poutníkovi o tom, co potkal na cestě.
Zdravím.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » úte 04. dub 2017 12:16:36

ahoj nope

Děkuji Ti ta info, pro mne jsou ale nohy velmi důležité, budu se raději snažit držet instrukcí Květoslava Minaříka.

Zdravím

PS
Posílám odkaz na zajímavý článek, knihu:
http://zdrava-vyziva.doktorka.cz/psycho ... emocnenich
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod nop » úte 04. dub 2017 13:12:25

Pelvan píše:.....
Posílám odkaz na zajímavý článek, knihu:
http://zdrava-vyziva.doktorka.cz/psycho ... emocnenich

Jako vždy, zaujala mne stránka jazyka. Píše se tam o symbolice:
...Dokonce i u slova emoce je možné použít uváděnou symboliku a hledat tak vztah mezi emocí a nemocí.
.
Ale slovo emoce není ze slova s českým základem nemoc, ale z latinského. e-motio, pohnutí (viz o tom i Wikipedia).
Některé podoby mají daleko od sebe ve významu.
Na př. plíce – plíseň.
Nebo prs –prst. Prs není zkrácený prst. Emoce není z nemoce. Naopak věcně je nemoc z emoce. Je to však náhodná shoda řady písmen. Shody se hodí do psaní rýmů.
Tu na prs
tiskni prst.
=
dopij to
koryto.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » úte 11. dub 2017 15:26:49

Ahoj

Po dvou letech se mi vrátil zánět žil na stejné místo, ale s mnohem (asi 1000x) nižší intenzitou.
Trochu to pobolívá jenom když dlouho sedím; chodit, běhat i jezdit na kole mohu bez problémů. Dělám to všechno velmi rekreačně, abych nohu nepřetížil.

Nemoc (spíše bolístka) může mít i psychosomatickou příčinu, protože jsem se chystal minulý víkend na dlouhý výlet a trochu jsem se toho obával i kvůli počasí.
Jinak hlavní příčina je asi v tom, že jsem přestal cvičit obrácené polohy (hlavně pozice pluhu) už asi před 1/2 rokem, prostě jsem byl líný.
Takže opět cvičím.
Další důvod potíží může být v tom, že jsem začal pít vodu z "šungitu" a šungit podle některých komentářů způsobuje opětovné opakování dřívějších zdravotních problémů, ale s mnohem lehčím průběhem jaký byl než dříve. To by na mne sedělo. Takže nyní piji šungit spíše obden nebo ob dva dny, trochu se ho bojím, co mi ještě vytáhne z mých minulých nemocí.
Opět jsem začal užívat kapsle vápenného katalyzátoru AsSH VASA (užívám k němu i hořčík - Magnezii lactici). Piji také čínský čaj " Zhong Huai Tea" (je to v čajových sáčcích, ale chutná to jako vývar z pohanky) a uvařil jsem si pohanku k jídlu.

Nově mne napadlo, že by ty potíže v dolních končetinách mohly souviset i s uvolněným svalstvem břicha, to soudím podle sebe, protože jsem z lenosti přestal cvičit břicho. Ono se to vždycky časem ozve tak, že mne začnou bolet záda. Ale je možné, že bolest té žíly je dalším projevem povolení břišních svalů.
Takže mne čeká týden nebo dva cvičení na břicho.

Není to ladění těla ani tak psychosomatika, je to spíše somasomatika - působením na jednu oblast těla se snažím pozitivně ovlivnit jinou oblast těla.
A také je to hodně otázka výživy a pitného režimu.

Se domnívám a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » stř 12. dub 2017 9:13:23

Ahoj Jano

Jana ni poslala tento zajímavý odkaz:
http://empatia.cz/prehled-pricin-nemoci/zanet-zil

Odtud jsem se dostal na tyto stránky:
http://radovatsejelaska.cz/
A hlásím, že jsou tam moc pěkná videa.

Děkuji a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » stř 12. dub 2017 9:36:55

PS
Zapomněl jsem zmínit důležitost správného dýchání.
Trénuji pravidelně ještěrčí dech dědka kořenáře a je to příjemné.
Záněty všeho druhu souvisejí s nedostatkem kyslíku v těle.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod nop, » stř 12. dub 2017 13:18:24

Zapomněl jsem: co je šungit ?
nop,
 

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » stř 12. dub 2017 16:02:44

Pelvan píše:Další důvod potíží může být v tom, že jsem začal pít vodu z "šungitu" a šungit podle některých komentářů způsobuje opětovné opakování dřívějších zdravotních problémů, ale s mnohem lehčím průběhem jaký byl než dříve. To by na mne sedělo. Takže nyní piji šungit spíše obden nebo ob dva dny, trochu se ho bojím, co mi ještě vytáhne z mých minulých nemocí.


Ahoj nope

Šungitová voda je voda slitá ze sklenice, na jejímž dnu je šungit. Šungit je takový druh uhlí z Ruska s léčivými účinky.
http://www.zijmesvujzivot.cz/zdravi/201 ... tova-voda/

Pije se to za účelem celkového ozdravení těla. Já to piji jenom asi týden a ještě s přestávkami. Nemohu tedy zatím nic ověřeného tvrdit o následných účincích...

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » úte 18. dub 2017 13:34:39

Ahoj

Objevil jsem zajímavé stránky, které lze chápat i v jejich psychosomatickém významu:
http://veksvetla.cz/mellen-thomas-a-jeh ... zke-smrti/

Cituji z nich:
"Budete-li hledat svoji nejdůležitější spřízněnou duši mimo sebe, nejspíš ji nikdy nenajdete; ona není vně. Stejně jako „tam“ není Bůh. Bůh je tady. Nehledejte Boha „tam venku“. Dívejte se skrze své já. Začněte prožívat ten nejúžasnější milostný poměr, jaký jste kdy měli… se svým já. Pak budete milovat všechno."

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » úte 18. dub 2017 14:09:00

PS

http://veksvetla.cz/rozhovor-se-s-n-laz ... e-meinung/

"...Pak jsem si však všiml, jak se pole deformuje a tělo onemocní až rok poté. Ukázalo se, že při nemoci je primární dění na jemnohmotné úrovni, které se až později projeví na úrovni fyzické. To znamená, že nejprve se zformuje energetické pole a až poté onemocní tělo. Když jsem se tímto polem začal detailně zabývat, pochopil jsem, že struktury pole a to, co nazýváme „emocemi“ a „duší“, je vzájemně spojeno. Duše je struktura energetického pole. Když se tedy objeví problémy s duší, tělo onemocní. To jsem mohl pozorovat na tisících pacientů. Uzdravení pacientů mi slouží toliko jako potvrzení výsledků mých zkoumání, neboť když se uzdraví tisíce lidí poté, co jim sdělím příčiny jejich nemocí, pak musí být můj pohled na věc správný. Je jasné, že to, co označujeme jako „duši“, „bioenergetické pole“ a „emoce“, je úzce spojeno s událostmi v našem životě. Poté, co jsem vícekrát pozoroval, jak se nějakému člověku deformují struktury pole, on pak onemocní a jeho osud je v troskách, jsem pochopil, že všechno tvoří jeden celek. Na jemnohmotné úrovni se všechny události shlukují do jediného bodu, a proto tam vypadají emoce, nemoc a osud stejně. Člověk může onemocnět na těle, na duši nebo na osudu."
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » úte 18. dub 2017 14:17:22

PPS

http://veksvetla.cz/fda-v-tichosti-zaka ... itaminu-c/

"Stránky DrWhitaker.com uvádějí: „Vitamin C dokáže nabudit imunitní systém, zvyšovat odolnost vůči nemocem a chránit proti širokému spektru nemocí. Má ale i jednu zcela odlišnou a z větší části neznámou schopnost: při infuzním podání ve velmi vysokých dávkách ničí rakovinné buňky… Nejlepší je, že na rozdíl od prakticky všech konvenčních chemoterapeutik je vitamin C selektivně toxický. Ať je koncentrace jakkoli vysoká, nepoškozuje zdravé buňky.“"
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » úte 18. dub 2017 14:23:08

PPPS

http://veksvetla.cz/dan-za-novou-modu-t ... kymi-kovy/

"Výčet nebezpečných látek obsažených v tetovacích barvách není povzbudivý:

Rtuť je neurotoxin, což znamená, že ničivě působí na nervovou soustavu. Může poškozovat mozek a vést ke vzniku fyzických a duševních onemocnění.

Olovo narušuje průběh mnoha tělesných procesů a pro orgány a tkáně našeho těla je toxické. Poškozuje zejména srdce, kosti, střeva, ledviny, nervovou soustavu a reprodukční systém. Vážná otrava olovem se projevuje nezvladatelnými křečemi, poté postižený upadá do kómatu a nakonec umírá. Při mírné otravě se dostavují bolesti břicha, zmatenost, bolest hlavy, anémie a podrážděnost.

Berylium je podle EPA karcinogen třídy A. Kontakt s beryliem může vést ke vzniku smrtelného onemocnění plic.

Kadmium je další nebezpečný těžký kov. Škodí zejména ledvinám, kostem a plicím.

Arzén je známý karcinogen a podle nových studií vystavení organismu většímu množství arzénu rovněž vede ke genetickým poškozením.

Antimon dráždí oči, pokožku a plíce. Při dlouhodobější expozici se dostavují vážnější problémy, například onemocnění plic a srdce, průjem, silné zvracení a žaludeční vředy.

Ftaláty prokazatelně poškozují reprodukční a endokrinní (hormonální) systém. Při studiích na zvířatech byla zaznamenána i poškození jater, ledvin a plic.

Polycyklické aromatické uhlovodíky (PAU) – najdeme je zejména v černé barvě, která se vyrábí ze sazí získaných spalováním. K těm nejnebezpečnějším patří benzopyren, podle Úřadu pro ochranu životního prostředí „jeden z nejsilnějších a nejlépe zdokumentovaných karcinogenů vyvolávajících rakovinu kůže“."
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » úte 18. dub 2017 15:20:05

PPPPS

http://veksvetla.cz/jak-to-vidi-jiri-maria/

"Já stejně většinou říkám lidem: Hele, vyserte se zatím na konspirace. To je vyšší dívčí a většinou to stejně nepochopíte, spíš se zeserete strachy už v síni. A přehled na konspiračním poli většina z vás nikdy nepoužije. Makejte na sobě, čistěte, a snažte se pochopit, kdo jste a proč jste tu a v čem si bráníte být zdraví a šťastní. To použijete každou hodinu mnohokrát…

Tělo je nástroj uvědomění. Uzdravení těla bez uvědomění si příčin nemoci je vždy jen dočasné."

"Tělo se skládá z několika bazálních chemicko-fyzikálních prvků, a mnoha drobnějších.. kromě draslíku (láska), hořčíku (odpuštění) je zde i vápník (vůle). Každý z prvků symbolizuje určitou vlastnost, osobnostní charakteristiku. Vápník například souvisí s trpělivostí. Kdo ji nemá, má problém se zpracováním vápníku (např. osteoporóza, ale částečně i deprese atd.), kdo má trpělivosti moc a málo akce, má problém s vápenatěním (kromě cév i např. Bechtěrev, atd.). ..."

"..., cokoli konáme, ptejme se: 1) Jak to, co (u)dělám, je dobré pro mne a mou lásku? 2) Jak je to, co (u)dělám, dobré pro ostatní lidi a jejich lásku? A vidí to tak i oni? a 3) Jak je to, co (u)dělám dobré pro náš svět, náš Vesmír, jinými slovy Boha? A vidí to tak i on? Pokud je tam 3x kladná odpověď a jsme to schopni i plasticky vidět, v čem to dobro a povznesení lásky spočívá, tak… je to naše konání hrozně moc dobrý!"

"Mezi trošku opomenutými základními otázky nové doby je to, zda budeme chtít nakazit své tělo spíše coby masožrouti bakteriemi či parazity z masa, anebo co by vegetariáni plísněmi ze zeleniny a ovoce, potažmo GMO. ..."

"Není moc opravných prostředků, které dokážou lidi ochránit před pýchou a vrátit do pokory. Jedním z mála z nich je nemoc."

"Lidé, kteří jsou do stažení, do smutku, s přebytkem živlu vody v těle, většinou nepijí… dodáme-li jim tedy výrazné množství vody, začnou se – světe div se – vyplavovat jejich smutky a strachy (konečně!) v podobě tolik potřebných slz. Jak prosté!..."
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Jana » úte 18. dub 2017 17:51:00

Pelvan píše:
Cituji z nich:
"Budete-li hledat svoji nejdůležitější spřízněnou duši mimo sebe, nejspíš ji nikdy nenajdete; ona není vně. Stejně jako „tam“ není Bůh. Bůh je tady. Nehledejte Boha „tam venku“. Dívejte se skrze své já. Začněte prožívat ten nejúžasnější milostný poměr, jaký jste kdy měli… se svým já. Pak budete milovat všechno."

Zdravím


Pelvane, díky moc. Tohle je nádherný postřeh. Ta nejhlubší pravda o nás, o tom všem, co existuje, o Bohu, je láska. Proto to tolik milujeme, když to poznáváme.

I když se nám může zdát, že zdroj lásky je někde venku, mimo nás, tak to není pravda. Ten zdroj lásky, Božství, zdroj celé existence je v nás. Lásku, když někoho milujeme, si uvědomujeme v sobě. Milovaný je v našem srdci. V našem Duchovním srdci, ve Vědomí, je ve skutečnosti absolutně všechno.

A snem je iluze oddělenosti, snem je, že někdo nebo něco láskou není. Snem je, že někdo nebo něco do našeho srdce nepatří.

A ten sen tu je do té doby, dokud věříme soudům mysli, že víme co je na kom nebo na čem špatně.

Špatně není vůbec nic.

I v bojovém umění se objevují reakce na akce.

Všechen projev je ve skutečnosti zázračný. Povstává z ničeho a mizí v ničem.

O nic nejde. Objeví se, zmizí.

A to, co jsme, naše pravé božské Já, zůstává věčné, ničím nedotčené.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod nop » úte 18. dub 2017 20:28:19

Prvky, molekuly, reakce..... je toho dost, že někdy zapomínám co jsem četl.
Chybí přehled a celistvý pohled. To nás v dětství nepoučili. Zato umíme sčítat a psát.
Vcelku je společnost v zásadě nepoučená. Víme, že něco působí, ale nevěříme, nevíme co a komu věřit.

Matoucí je také mnoho tvrzení, která se nám předkládají k věření, ale nejsou ověřitelná.
Něco je spíše modifikace myšlení odněkud s přeskokem mezi sférou myšlení a zdraví.
viz příklad:
Parkinsonova nemoc prý prozrazuje lakotu - třesu se na cizí majetek.
ale nemohou to být jiné důvody? jako:

třesu se radostí z něčeho (v solidárnosti),
třesu se dopředu bázní (z budoucnosti, osudu, nezvládnutí sil),
třesu se zlostí,
a našlo by se více.

nebo: příčinou cukrovky je prý odepírání si sladkostí života,

a v latině? co by bylo příčinou diabetu? není k tomu slovo, jež by se rýmovalo:
alfa-beta-gama, dia je "skrz", tedy diabetes je skrz betu.
atd.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O psychosomatice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků