Stav našeho těla ovlivňuje psychika

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Stav našeho těla ovlivňuje psychika

Nový příspěvekod Linda » sob 05. pro 2015 18:49:30

Pelvan píše:Pro naše zdraví je velmi důležité to, jakými myšlenkami se naše mysl zaobírá. Je to jemně hmotná podmínka dobrého zdraví. Dříve se to řešilo hlavně modlitbou, ta snaha o kultivaci našich myšlenek. V moderní době se tomu říká duševní hygiena, která se ale nikde kvalitně neučí a ani nepraktikuje...

Naštěstí se už kvalitně učí i praktikuje. V podstatě jde o léčivou energii, která vzniká prohlubování hluboce přátelského vztahu k tělu a ke všem jeho částem. Čím laskavější a něžnější je vnímání bolavé nebo nemocné části těla, tím výraznější hojivá reakce okamžitě nastane. Je to až neuvěřitelné, ale začne se prakticky okamžitě vnímat, že v ní začala živě proudit energie, objevil se krásný pocit tepla v celém těle, a současně se začne rychle zmenšovat bolest, až nakonec zmizí.

Mám s tím mnohaletou zkušenost. Velkou část svého poměrně dlouhého života jsem trpěla řadou chronických nemocí a byla jsem každou chvíli ve špitále. Nakonec ale došlo k obratu: vědomě prožívaným láskyplným vztahem ke všem svým orgánům i k buňkám, které tělo tvoří a které můžeme vnímat jako živé tvorečky, jako samostatně existující malé bytůstky (protože mají vlastní DNA), se to začalo postupně zlepšovat. Včetně stavu křečových žil, který byl opravdu dost špatný a kvůli kterým mě jednou vezla sanitka s houkačkou do špitálu. Za posledních 15 let se jejich stav přestal zhoršovat, chovají se velmi slušně, a zmizelo i množství dalších potíží, které předtím trvaly celá desetiletí, kdy jsem musela např. dodržovat velmi přísnou dietu. Někdy si říkám s humorem (a s vděčností), že nakonec zřejmě umřu úplně zdravá.

Jak ovlivňovat stav svého těla prostřednictvím změny vibrací jeho energetického pole vysvětluje ve svých knihách jeden z nejpovolanějších, klinický praktik David Hawkins. V knize "Letting Go: The Pathway of Surrender" říká:

"Rozpuštění potlačených emocí má pozitivní dopad na zdraví. Snižuje přemíru energie v autonomním nervovém systému organismu a odblokovává akupunkturální energetický systém (prokazatelné jednoduchým svalovým testem). Proto když člověk ustavičně upouští od ulpění, fyzické a psychosomatické potíže se zmenšují a obvykle se úplně rozplynou. Je to generální zvrat chorobných procesů v těle a návrat k optimálnímu fungování... Všechno ve vesmíru vysílá vibrace. Čím je vibrace vyšší, tím víc má energie. Emoce jsou také energie, proto vyzařují vibrace. Tyto emocionální vibrace působí na energetická pole těla a objevují se účinky, které se dají vidět, pociťovat i měřit.

Neseme v sobě obrovskou zásobu nahromaděných negativních pocitů, přístupů a přesvědčení. Neuvědomovaná nahromaděná zátěž nás dělá depresivními a to je základ mnoha našich nemocí a problémů... Naše vyšší Já, o kterém by se dalo říci, že se skládá z našich vyšších citů, má téměř neomezené možnosti. Může vytvářet pracovní příležitosti. Může vytvářet situace pro uzdravování vztahů. Má moc vytvořit příležitosti pro láskyplné vztahy, finanční možnosti a fyzické uzdravení."

V jedné ze svých knih říká, že on sám měl od mládí řadu závažných chorob, které současná lékařská věda označuje za nevyléčitelné (Tady jsou jeho diagnózy). Ze všech se sám nakonec uzdravil jen změnou svého vnímání, zvyšováním vibrací svého energetického těla (t.j postupnou transformací obsahů mysli a podvědomých reakcí emočního těla, které prostupuje všechny tělesné buňky), což nakonec vedlo k plnému uzdravení těla fyzického. Pak tenhle přístup - léčení prostřednictvím zvyšování energetických vibrací - začal pak uplatňovat i v nemocniční praxi, kde došlo k ověřeným případům vyléčení pacientů, nad kterými alopatická medicína už zlomila hůl.

Úplné vyléčení nějaké vážné choroby, má-li být trvalé, v podstatě vyžaduje změnu osobnostní struktury, emocí a postojů, které si vytváříme ve vztahu k sobě, druhým lidem a vnějšímu světu.

http://ografologii.blogspot.cz/2012/03/ ... edomi.html

Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 871
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Stav našeho těla ovlivňuje psychika

Nový příspěvekod jaosiva1 » ned 06. pro 2015 13:35:06

Ahoj Lindo
Dik za prispevek...jo, vidim to podobne a trochu podobne I zazivam...
...

Ahoj Pelvane, ses borec, zes sve body rozsiril...
...

Moje pritelkyne si zakoupila knihu Zdrave strevo...a ja....po letmem nahlednuti...slibil svemu strevu...ze uz do nej nebudu hazet pate pres devate s dodatkem, ze vse ridi a spravi duch...ale ze vyber stravy I jeji mnozstvi budu trochu regulovat smerem k setrnejsim k memu strevu potravinam...

Tim, ze sem zde...v kosmu...a mam fyz telo s jeho zatimnimi potrebami...
Jsem zapojen do Hry a mam k dispozici ruzne strategie...od pecliveho starani se o telo a zabezpecovani vsech jeho potreb....do poznani, ze sou uplne jine Cile zivota a plne nasazeni v jejich plneni bez zadneho ohledu na ostatni zbytek sveta vcetne tela....
Takhle bych nejak nastavil extremy...

Mu hlavni zivotni cil ci cile...jdou nastesti se starostlivosti...primerenou...o telo zkombinovat...tudiz ...a v tom I dik pelvanovi...nevidim problem ve vetsi pozornosti k onem HMOTNYM zalezitostem a laskavejsimu pristupu k tem bilionum bunek

...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 349
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re:Stav našeho těla ovlivňuje psychika

Nový příspěvekod Pelvan » ned 06. pro 2015 13:59:56

Ahoj LIndo

Děkuji za příspěvek s odkazy, postupně si je projdu a omlouvám se za svoji neznalost týkající se výuky duševní hygieny. Ale o masový jev s tou výukou duševní hygieny se asi nejedná, že?

Jan Zahradník Havelka říká:
"Člověk. který se nezajímá o to, aby se jeho osobnost cítila dobře, ten se zákonitě začne cítit špatně."

Zdravím


PS pro Jaosiva
Všechno se nějak vyvíjí, je krásné, když se něco vyvíjí zrovna tím harmonizujícím směrem.
Pelvan
 
Příspěvky: 832
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Stav našeho těla ovlivňuje psychika

Nový příspěvekod Pelvan » ned 06. pro 2015 22:17:16

PPS
Omlouvám se také za ten svůj výraz "extrementy", to je asi z těch extrémistů, jak nás s nimi krmí globální prediktoři všude v médiích.
Samozřejmě jsem myslel exkrementy...
Pelvan
 
Příspěvky: 832
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Stav našeho těla ovlivňuje psychika

Nový příspěvekod Pelvan » stř 09. pro 2015 20:47:13

Ahoj LIndo

Tak jsem skouknul jeden Tvůj odkaz a vzniklo z toho tohle.

Úrovně vědomí dle Davida R. Hawkinse:
Síla - ---------------------------------
hanba, vina, apatie, žal, strach, touha (lpění), hněv, hrdost,
------------------------------- - Moc
odvaha, nestrannost, ochota, přijetí, rozum, láska, radost (blaženost), mír, …

Soubor úrovní vědomí jsem si z didaktických důvodů mírně upravil a jejich popis rozšířil:
Síla destruktivní - ---------------------------------
tabuizovaná hanba, vina, bezvýchodná apatie, žal v přítomnosti, ulpívající strach z budoucnosti, ulpívající hněv z minulosti, hrdost
------------------------------- - Moc konstruktivní
odvaha, nestranné přijetí minulosti (odpuštění), klidná ochota ke změnám do budoucnosti, radostné přijetí přítomnosti, vitální moudrost, láska, vděčná blaženost

Tímto svým dělením různých úrovní bdělého vědomí mám na mysli toto:

Souhrn našich okamžitých emocí v našem vědomí (můžeme jich cítit i několik najednou) odráží energetický stav našeho vědomí a má rozhodující vliv (mimo jiné) i na stav a vývoj našeho zdraví.

Každá naše emoce má určité kvantum energie.
Čím méně je této energie, tím je daná emoce negativnější a má na nás (i na svět okolo nás) více destruktivní účinky.
Čím má naše vědomí méně energie, tím je více zatíženo negativními emocemi.
Každá negativní emoce (citový stav, nálada) má svoji pozitivní (potenciálně léčivou) protiváhu v určité odpovídající pozitivní emoci.
Pokud tedy zažíváme nějakou negativní emoci, měli bychom se snažit (pokud je to tedy v dané situaci možné a vhodné) si vybavit ve svém vědomí její komplementární pozitivní emoční protiváhu.

Nejdestruktivněji podle mne působí tabuizování nějaké skutečnosti se snahou tuto skutečnost zamlčet a vytěsnit ze svého vědomí.
A naopak nejkonstruktivněji působí vděčnost za každý přítomný okamžik i za všechno minulé i budoucí dění, které je bráno jako příležitost ke zlepšení a růstu.

Další komplementární emoční dvojice jsou v následujícím pořadí se stále se zmenšující destruktivitou negativní emoce ve dvojici a se stále se zmenšujícím vzájemným energetickým gradientem těchto emočních dvojic:
vina - láska
bezvýchodná apatie - vitální moudrost
žal v přítomnosti - radostné přijetí přítomnosti
ulpívající strach z budoucnosti - klidná ochota ke změnám do budoucnosti
ulpívající hněv z minulosti - nestranné přijetí minulosti (odpuštění)
hrdost - odvaha

Každému objevení (a setrvávání) negativní emoce ve vědomí odpovídá křečovité stažení (spazmus) určitých svalových patrií v těle. Na tyto spazmy reaguje tělo různými stavy nepohody, které mohou při dlouhodobém působení vést až do nemoci.
Naopak každá pozitivní emoce má schopnost tyto křečovité spazmy v těle uvolňovat a tím zároveň navracet tělu zdraví.

A zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 832
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Stav našeho těla ovlivňuje psychika

Nový příspěvekod Pelvan » sob 12. pro 2015 11:51:18

Ahoj,
pokračuji v pitvání díla autora kineziologie tabulkou různých typů emocí dle mocností jejich působností.


typ emoce: mocnost působnosti emoce:

--------------------neduální nadosobní Mocné emoce konstruktivní

probuzení mysli a osvícení srdce 1000

vděčná blaženost 600

nepodmíněná láska s úctou, 500

vitální rozumové pochopení, 400

radostné přijetí přítomnosti (smíření), 350

klidná ochota do budoucnosti, 310

nestranné přijetí minulosti (odpuštění), 250

odhodlání, odvaha, nasazení 200

--------------------konec neduálních nadosobních emocí konstruktivních

začátek duálních soupeřivých emocí destruktivních - -----------------

pyšná hrdost 175

ulpívající hněv z minulosti, 150

strach z budoucnosti, 100

žal v přítomnosti, 75

zoufalá apatie, 50

vina, 30

tabuizovaná hanba, 20

duální soupeřivá Síla destruktivní - ---------------------------

Chci zde upozornit na fakt, že emoce jsou zde seřazeny sestupně. V důsledku toho při čtení této tabulky může docházet i ke klesání emočního stavu čitatele. Jinými slovy je tato tabulka emočně toxická. Může na nás působit i fakt, že negativní emoce si umíme všichni velmi dobře představit z vlastní zkušenosti. To se může negativně odrazit na vlastním emočním prožívání při čtení této tabulky.
Tohle není plané teoretizování, po sestavování této tabulky jsem druhý den dostal horečku.
Pochopitelně lze tuto tabulku seřadit i vzestupně, pokud to někomu bude stát za tu námahu.
Dále mi u tohoto dělení emocí nevyhovuje to, že k jednotlivým emocím v tabulce není lokalizovaná oblast v těle, kde by mělo docházet k napětí při emocích negativních a naopak při emocích pozitivních by zde docházelo k uvolnění spazmů.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 832
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Stav našeho těla ovlivňuje psychika

Nový příspěvekod jaosiva1 » sob 12. pro 2015 12:35:28

Ahoj pelvane
Tva hypoteza o skodlivosti sestupneho poskladani tabulky se mi libi
Ovsem zatim to opravdu je jen plane teoretizovani....neb z jednoho pokusu nemuzes delat vseobedne platne zavery
Kuprikladu...ja si take tabulku precet...uvidime zda zitra dostanu horecku

Navic....kdyz ty sve teorii uverils, proc si tabulku nenapsal podle tebe spravne, tj nedal sis tu trochu prace a sam siris negaci?

Tezky je sivot inovatora a vyzkumnika...mohu potvrdit z vlastnich pokusu

Zdar vzkvetajicimu zivotnimu stylu!

...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 349
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: Stav našeho těla ovlivňuje psychika

Nový příspěvekod Jana » sob 12. pro 2015 13:08:57

Pelvane, skvělé, díky, za sestavení opačného pořadí to určitě stojí, čtení téhle tabulky by pak mělo působit léčivě:

duální soupeřivá Síla destruktivní - ---------------------------

tabuizovaná hanba, 20

vina, 30

zoufalá apatie, 50

žal v přítomnosti, 75

strach z budoucnosti, 100

ulpívající hněv z minulosti, 150

pyšná hrdost 175

konec duálních soupeřivých emocí destruktivních - -----------------

--------------------začátek neduálních nadosobních emocí konstruktivních

odhodlání, odvaha, nasazení 200

nestranné přijetí minulosti (odpuštění), 250

klidná ochota do budoucnosti, 310

radostné přijetí přítomnosti (smíření), 350

vitální rozumové pochopení, 400

nepodmíněná láska s úctou, 500

vděčná blaženost 600

probuzení mysli a osvícení srdce 1000


Možná by to chtělo dát na samostatné vlákno, ke kterému bych udělala na Portálu odkaz, aby se to dalo kdykoliv lehce najít.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 10318
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod Pelvan » sob 12. pro 2015 15:48:17

Ahoj Jano

Možná by se tohle mělo umístit zvlášť pod nějakým jiným heslem - například jako "psychosomatika", jedná se o ovlivňování těla pomocí změny myšlení a programování emocí.

Zdravím a děkuji

PS
To s tou horečkou může být náhoda, ale zarazilo mě to.
Pelvan
 
Příspěvky: 832
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Stav našeho těla ovlivňuje psychika

Nový příspěvekod Jana » sob 12. pro 2015 15:54:04

Pelvan píše:Ahoj Jano

Možná by se tohle mělo umístit zvlášť pod nějakým jiným heslem - například jako "psychosomatika", jedná se o ovlivňování těla pomocí změny myšlení a programování emocí.

Zdravím a děkuji

PS
To s tou horečkou může být náhoda, ale zarazilo mě to.


Pelvane, věřím, že to zdravotní stav těla může ovlivnit, vždyť emoce ovlivňují emocionální paměť vody, která tvoří 60 - 70 % hmotnosti lidského těla.

Emocionální pamět vody:

Děkuji:
Obrázek

Ty pitomče:
Obrázek
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 10318
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Další

Zpět na O psychosomatice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník