Artróza

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » ned 05. kvě 2019 15:35:31

Ahoj

Protože již od zahájení tohoto diskusního vlákna (tedy asi 2 měsíce) neužívám skoro žádné umělé vitamíny, tak moje imunita velmi zeslábla.
Neužívám vitamín C, protože jsem si ho míchal s jedlou sodou a to je vlastně také svým způsobem uměle vyrobený druh soli a může proto také zanášet tělo. A v těle se tyto cizorodé látky ukládají hlavně do kloubů. Jde mi o to, mít pohyblivé klouby, a tak se snažím těmto průmyslově vyrobeným látkám vyhýbat.

Abych se pokusil svoji imunitu povzbudit, začal jsem opět několik dní po sobě srkat olej, to je stará ajurvédská metoda, která se používá i na Ukrajině.
Mám s tímto způsobem léčby dobrou zkušenost již od doby těsně po revoluci. Hned někdy na začátku devadesátých let se mi dostal do ruky papír s pokyny, jak srkání olejem provádět. Tehdy ještě internet teprve začínal.
Měl jsem v té době velké problémy s opakovanými záněty středního ucha (někde jsem tu na poradně už o tom psal, ale nechce se mi to hledat) a skutečně se mi podařilo po několika letech pravidelného srkání oleje svoje problémy s ušima stabilizovat. Pořád slyším trochu špatně, ale nejsem již otrokem penicilínu.

Tady je na tento způsob léčby odkaz:
https://silaprozivot.com/olejova-ustni- ... za-krokem/
Píše se tam mimo jiné i následující pokyn:
"V žádném případě nezaklánějte hlavu dozadu ke kloktání. Dávejte pozor abyste nic z tekutiny nespolkli. V oleji jsou nyní bakterie a jedy, kterých se chcete zbavit."

To jsem dříve také vždy dodržoval, ale v současnosti mne trápí hlavně moje zadní rýma a kloktání se jako léčba tohoto problému přímo nabízí.
Tak jsem to zkusil a asi tři dny po sobě jsem na těch zhruba 15 minut olej v ústech nejenom srkal, ale také jsem ho kloktal. Ono to jde, jenom se musí kloktat trochu silněji než s vodou a musí se dávat větší pozor na nebezpečí vpolknutí.
Po těch zhruba třech dnech tohoto experimentu jsem byl zklácený virózou. Potil jsem se a ležel jsem celý den jako lazar, ale už je mi lépe.:-)

To srkání oleje obecně vyprovokovává vždy v těle reakci a tělo si odžívá znova svoje dřívější nemoci, ale ty nemoci probíhají v mírném průběhu.
Mohu říci, že při kloktání oleje se tento průběh znovu vyprovokované nemoci značně zesílí.

Tohle sem nepíši jako varování před kloktáním oleje, to sem píši spíše jako reportáž z právě probíhajícího experimentu.
Silná reakce může znamenat do budoucnosti i silný ozdravný účinek.

Doufám a zdravím

PS
Nepozorovaně mi přešel projev mého tělesného (a pochopitelně i psychospirituálního) problému do jiné podoby. Od artrózy jsem se posunul k virózám.
Pelvan

Nový příspěvekod Pelvan » pon 06. kvě 2019 14:13:55

Ahoj

Musím si připustit, že jsem možná již mnoho let dělal srkání oleje málo účinně a tudíž se opakovaně potýkám s problémy.

Tato skutečnost mne inspirovala k uveřejnění pokynů na stimulaci akupresurního bodu ST 36:
http://slunecnyzivot.cz/2015/05/bod-dlo ... zM9YFHAkW8

Ono není nutné vždy tento bod cíleně stimulovat. Stačí si jenom pravidelně sedat do sedu na patách nebo do lotosového sedu, a tímto sedem se automaticky i stimulují body na holeních nohou. Potíž je v tom, že s artrózou tyto sedy dost dobře nejdou dělat. Takže lidem s artrózou nic jiného než cílená akupresurní stimulace nezbývá.
Také tento bod jsem na svých nohou dlouhé desítky let hledal na špatných místech a tudíž neúčinně.

Lidé jsou všichni omylní a to nejen ti druzí, ale i já sám se někdy mýlím.

Zdravím
Pelvan

Nový příspěvekod Pelvan » stř 08. kvě 2019 9:55:22

Ahoj

Možná některé čtenáře těchto řádků napadne následující myšlenka.
Proč se já pořád snažím o nějakou vlastní cestu svého sebeléčení jako samouk a nesvěřím se raději do péče odborných lékařů?
Pro takové lidi uveřejňuji následující video (je v něm zmínka i o artróze):

Zdravím
Pelvan

Nový příspěvekod Pelvan » pát 17. kvě 2019 7:30:50

Ahoj

Tohle jsem našel na seznamu:
https://www.sport.cz/ostatni/tenis/clan ... tion-artcl

"Wozniacká trpí nevyléčitelnou nemocí. Nevím, jak dlouho ještě bude schopná hrát, smutní její bratr
14. května 2019 12:15 - Kodaň/Praha
(Aktualizováno: 15. května 2019 13:18)
Dlouhé týdny byla světovou jedničkou, doma má tolik vytoužený grandslamový titul. Teď však Caroline Wozniacká bojuje se soupeřem, nad kterým nemůže vyhrát. Dánská tenistka trpí nevyléčitelnou revmatoidní artritidou, která může stát za brzkým koncem její kariéry. "Nevím, jak dlouho ještě bude schopná hrát," smutní její bratr Patrik.

V lednu minulého roku dosáhla na poslední metu, která jí v kariéře chyběla. Ovládla grandslamové Australian Open a konečně splnila to, co od ní veřejnost dlouhá léta očekávala.

Letošní rok však pro sympatickou tenistku žádnou hitparádou není. Jejím nejlepším výsledkem je finálová účast na turnaji v Charlestonu, ale daleko horším zjištěním než výsledky na kurtech je pro rodačku z Odense její zdravotní stav.

Bývalou světovou jedničku již totiž téměř rok trápí revmatoidní artritida, což je onemocnění způsobující trvalé poškození chrupavek a kloubů. Ve vážnějším průběhu může vznikající zánět zasáhnout i další orgány jako plíce, srdce a oči či způsobovat respirační onemocnění.

Nemoc udeřila v Madridu
Právě bolesti zad související s nemocí se na Dánce podepsaly na nedávném turnaji v Madridu, kde musela vzdát zápas prvního kola. "Je to hrozná smůla. Caroline hrála výborně v Charlestonu, dařilo se jí i během tréninku v Monaku a teď tohle. Mám o ni strach. Nedokážu říct, jak dlouho ještě bude s touto nemocí hrát," smutní bratr dánské hvězdy.

A to nebylo vše. Dánka skrečovala kvůli bolestem nohy i svůj úvodní zápas v Římě, kdy po prohraném prvním setu s Danielle Collinsovou odstoupila. "Vím, čím si Caroline prochází a že má bolesti. Není vůbec snadné hrát zápas proti někomu, kdo má takové problémy," říkala Američanka.

Jedna z nejlépe fyzicky připravených tenistek na okruhu své problémy s revmatoidní artritidou nedávno popsala. "Posledních pár dní u mě nemoc znovu propukla. Moje ruce a klouby jsou nateklé, všechno mě bolí. Ale nechci se vzdát, nenechám, aby mě nemoc pohltila. Snažím se hodně odpočívat, chodit na procházky, pomáhá mi sauna, masáže, pak se vždy cítím trochu lépe," říkala dánská tenistka.

Již před časem se k nemoci své dcery vyjádřil otec a trenér v jedné osobě Piotr Wozniacki. „Konec s tenisem? Ano, je možné, že současná kariéra Caroliny už je tak nějak navíc, že hraje na vypůjčený čas," přiznal v souvislosti s nemocí.

Příznaky lze jen zpomalit
Nemoc Wozniacké je podle lékařů v plném rozsahu nevyléčitelná, léky mohou příznaky jen zmírnit či zpomalit. Dánskou tenistku v současné době trápí především bolesti kloubů, otoky a ztuhlost. Výsledkem je celková únava a vyčerpání organismu.

Revmatoidní artritida neznamená okamžitý konec kariéry rodačky z Odense, přesto může výrazně ovlivnit její další působení na kurtech.

"Víme, jaké je riziko, ale lze jen těžko odhadnout, jak vše bude postupovat. Lze jen s obtížemi říct, jak dlouho bude Caroline hrát tenis. Diagnóza nám byla sdělena v minulém roce. V současné době jsme vděční aspoň za to, že může další den trénovat," dodal se smutkem v hlase otec Wozniacki.

Wozniacké nyní patří ve světovém žebříčku dvanáctá příčka, to je však v současné době to poslední, co dánskou hvězdu zajímá..."

Asi takhle bych to napsal. Moderní medicína označuje prakticky všechny nemoci za nevyléčitelné. Nevyléčí v podstatě nic od rýmy po rakovinu. Vyléčení totiž není ekonomicky výnosné. Jiné je to ale s léčením, léčení (a to pokud možno celoživotní) je ekonomicky výnosné. Přesto se pravidelně stává, že se mnoho lidí z takzvaně nevyléčitelných nemocí (od rýmy po rakovinu) vyléčí. Moderní medicína takové případy označí za "spontánní vyléčení", což je v podstatě jiný výraz pro zázrak, a dále se těmito záležitostmi nezabývá...Závěry k takovému přístupu k uzdravení si musí udělat každý sám.

Wozniacké mi je líto, je to sympatická ženská. Je zajímavé, co o tom svém onemocnění říká ona sama:
"...Snažím se hodně odpočívat, chodit na procházky, pomáhá mi sauna, masáže, pak se vždy cítím trochu lépe."

To jsou vesměs dobré postupy, já také sám uvažuji již dlouho o tom, že začnu pravidelně navštěvovat saunu. Zkusil jsem to se saunou jednou v této zimě a sklátila mě viróza opravdu strašně. Vysvětluji si to tak, že mnozí lidé (včetně mne) jsou prolezlí parazity a parazitům se sauna pochopitelně nelíbí, vysoká teplota je totiž zabíjí. Proto po sauně takoví breberáci udělají v těle poplachovou reakci a viróza je hned na světě.

Boj s parazity je opravdu zdlouhavou záležitostí, je to dlouhodobý boj a navíc lidé okolo jsou většinou nevědomí přenašeči parazitů a nic je o tom nepřesvědčí. Pomáhá mi česnek, ale ten smrdí a snižuje tlak. Proto raději používám do jídla feferonky a kurkumu (ta je i v kari koření) a hlavně je zdravé jíst hodně pravidelně salátové okurky a samozřejmě i jinou zeleninu.
A také proti parazitům pomáhá méně jíst a netláskat se. Tady je o tom pěkné video:

Jím jedno jídlo denně zatím jenom občas, například při výše zmiňované viróze jsem toho moc nejedl, a určitě je to dobrá věc,

se domnívám a zdravím.
Pelvan

Nový příspěvekod Pelvan » pát 17. kvě 2019 7:44:23

Ahoj

Jistě máme každý z nás okolo sebe anděla nebo spíše je okolo nás více andělů, kteří se o nás starají.

Já mohu napsat, že o mne se navíc stará ještě Jan Anděl:

"Jan Anděl jan.andel@revolucnicviceni.cz

Vítám Vás v kurzu 6-ti minutovky
Dobrý den,

děkuji, že jste se přihlásili do bezplatného kurzu revolučního cvičení.

Společně nás čeká transformace Vaší postavy.

Za nedlouho budete ve skvělé formě, o to se postarám.

Začněte ještě dnes a každý den si se mnou zacvičte.

"Ta chvilka za to stojí!"

Cvičte pro své zdraví, kondici a šik postavu.

Až se budete ke cvičení vracet, 1. díl najdete zde >>>

S pozdravem
Jan Anděl
Váš osobní trenér"

Tak si tu Andělskou péči s gustem užívám a zdravím.
Pelvan

Nový příspěvekod Pelvan » pon 20. kvě 2019 10:10:17

Ahoj

Byl jsem o tomto víkendu ve Velké Úpě a v sobotu jsem si udělal pěší výlet z Portážek na Sněžku a přes Obří důl a Pec zpátky do Velké Úpy. Délka téhle pěšárny byla zhruba 16 km a převýšení bylo značné, část cesty byla ještě ve sněhu. Dostal jsem zabrat, rozviklaly se mi obě kyčle a píchalo mne v levém koleni, ale to pravé koleno, se kterým jsem před zhruba dvěma měsíci marodil na artrózu, to drželo dobře.
V podstatě to byl pro mne úspěšně vykonaný test, zda jsem se z artrózy za necelého čtvrt roku uzdravil.
Když jsem to dokázal já, dokáže to i kdokoli jiný.

Dokázala by se uzdravit i ta Wozniacká, kdyby ji její rodina nehonila za dalšími vydělanými penězi a místo toho jí nechala si odpočinout a vyčistit si organismus od všelijakých nečistot.
Já jsem se do artrózy dostal, protože jsem poslouchal prolhaného blbce z prvního videa tohoto tématu, který doporučuje pít osolenou vodu. Je to skoro zadarmo a zpočátku se zdá, že to skutečně funguje, ale je to lež jako věž. A po pár letech se ta lež projeví artrózou. To je vlastností všech lží, že nakonec skončí špatně.

Kdo ví, kolik podobných falešných proroků (jako je například DK) poslouchá Wozniacká a ta nenasytná tlupa okolo ní.
Její první krok by měl být v tom, že pošle svého otce a bratra a další vyžírky pryč od sebe.
Druhým krokem by si měla odpočinout od stresu.
A třetím krokem by se měla začít vnitřně čistit.

To čištění sice vypadá jenom jako čištění svého těla od anorgatických solí a jiných látek, co tam nepatří.
Ale to čištění je hlavně čištění v mysli od toxických myšlenek plných strachu a agrese.
A nejhlavnější je si uvědomit, že i nad tou myslí plnou nejrůznějších myšlenek je něco vyššího, co je pořád na naší straně.

Se domnívám a zdravím
Pelvan

Předchozí

Zpět na O psychosomatice