Artróza

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » pon 11. bře 2019 12:21:03

Ahoj

Poslední 2 - 3 roky jsem se několikrát týdně namáčel do vany s rozpuštěnou jedlou sodou a hořkou solí. Dělal jsem to, abych si tak odstranil exém na noze.
Navíc jsem k tomu ještě pil vodu osolenou podle návodu Davida Kaliberky.
A ještě asi tak dvojnásobně dlouhou dobu jsem několikrát týdně pil roztok vitamínu C a jedlé sody. A namáčel jsem se dříve jenom do té jedlé sody.
To s tou jedlou sodou jsem dělal podle doporučení nalezeného na internetu (Pryč s kyselostí). Dělalo mi to dobře na unavené svaly po fyzickém výkonu.
K tomu všemu jsem navíc dost kafoval, jedl jsem příliš mnoho bílého pečiva a hlavně jsem jedl až příliš mnoho masa. V podstatě jsem jedl maso skoro každý den.

Za ta léta jsem prostě hrozně zanesený množstvím různých zbytků z jídla a pití a musím si dopřát léčebnou kůru podle knihy: Šokující pravda o vodě.
Musím prostě hlavně omezit přístup škodlivin do svého těla a naopak podpořit jejich vyplavování z těla ven.
TAK JEDNODUCHÉ TO JE.

Děkuji všem přispěvatelům za jejich podněty!
Nehledejte prosím za mými tělesnými potížemi (či potížemi jakéhokoliv jiného člověka) jenom psychické a duchovní důvody.
Samozřejmě je v tom mém případu artrózy také zapojená psychika. Musím prostě všechno přijmout takové, jaké to je.
A to chtělo čas a ještě to chce nějaký čas na celkové smíření se s tím vším, co se stalo. A PŘIJETÍ toho všeho.


A co se vlastně děje?

Cítím a vnímám svoje pravé koleno a pravou kyčel intenzivněji. Přirozená reakce by byla snažit se toto nepohodlí nějak potlačit a vytěsnit z mysli.
Správná reakce je snažit se tato místa v těle vnímat co nejintenzivněji. Květoslav Minařík doporučuje se při meditaci soustřeďovat do nohou.
To mi jde teď, když tu nohu intenzivněji cítím, úplně samo. Takže děkuji za to.
To, proti čemu bojujeme, to sílí ve svém odporu a zapouzdřuje se to do neměnného stavu.
To, s čím souzním a co podporuji, tak to se rozvíjí, mění se to a realizuje se to ve svém vývoji.

Tohle celé je statický, dostředivý přístup k vnímání (či odmítání vnímání) informací směrem od situace, která se děje někde na periferii
(je jedno zda se periferie nachází v těle nebo mimo tělo), dále směrem do mého centra - ku mně.
Tento statický prvek existuje v každé situaci díky fungování našich smyslů. Mohu se trápit nebo mohu meditovat.
Jak se zrovna teď rozhodnu, záleží jen na mě.

Existuje však i dynamický a aktivní, odstředivý přístup k situaci. Je to přístup spočívající v předávání (či v odmítání předávání) informací směrem od mého centra do situace na periferii.
Jeden můj známý často neuroticky klepe nohama, když sedí, a kolena ani kyčle ho nebolí.
Doporučil mi toto klepání, abych ho zkusil provádět z důvodu jeho možného léčebného efektu.
Klouby se vyživují při pohybu a při potížích je nejvhodnější pohyb bez zátěže. To je přesně případ tohoto klepání nohou.
Takže si tu klepu nohama a čekám, zda se to zlepší.
Jiný můj známý chodí skoro každý týden na spinning a je v pohodě.
To je pro mne také inspirace, co mám dělat hlavně v zimě (v létě mohu jezdit na kole).

Chyby se občas v životě stávají. A děje se tak asi i proto, abychom se z chyb mohli poučit a pak na jejich překonávání také mohli dále růst ve svém vývoji.

Pití čisté vody je ale na celém mém případu léčby artrózy asi to nejdůležitější, co mohu pro sebe dělat.

Se domnívám a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1169
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod Petra » pon 11. bře 2019 14:13:29

Pelvan píše:
Petra píše:Našla jsem si cvik na záda, který od těch 14 let až do dneška každé ráno cvičím a dbám, aby mě nikdy nebylo na záda zima. Nemám ráda průvan. Záda mě nikdy nebolela (díky za to ) a na svůj věk jsem kvůli tomu cviku pořád dost ohebná.


Ahoj Petro

Co je to za cvik?


Ahoj Pelvane

Našla jsem ho tenkrát v jednom modním časopise. 8) :D Nějaká Francouzka tam doporučovala několik cviků : Ženy zůstante ohebné. Jeden se mi intuitivně hned zalíbil. Cvíčím ho ráno fakt každý den, nečekám. až mne začnou bolet záda - tedy pro mne dokonalá prevence. Zkusím ho popsat: Ve stoje mírně rozkročeném, záklon dozadu (břicho se tedy vysune dopředu), narovnat se a ještě jednou, úklon na stranu doprava narovnat se a ještě jednou, předklon, dotknout se rukama podlahy, narovnat se a ještě jednou, úklon na stranu doleva, narovnat se a ještě jednou. To celé provádím 8x. Patří to k mé ranní rozvičce, při které se soustředím převším na klouby a páteř.
Jak je ta ranní rozvička pro mě důležitá, mi došlo, až když jsme doma před 10 lety přestavovali kuchyn a já jsem se k té rozcvičce asi 3 neděle nedostala. Najednou mi ztuhlo jedno koleno. Nebolelo, ale nedalo se nějak normálně jít, táhla jsem tu nohu za sebou. Na rentgenu bylo vidět, že to koleno začíná být opotřebované, to druhé bylo ok. A tak jsem si vytvořila pro sebe "léčbu - homeopathii a různá cvičení - zabralo to.

Asi je dobře, že už 30 let nepiju kafe a nejím maso. Tenkrát jsem přestala pít i alkohol a byla přes 10 let abstinentem (byla jsem tehdy tak radikální, že jsem nejedla ani čokoládové bonbony s alkoholem, i když je mám děsně ráda :D ). Ted alkohol piju, ale jen zřídka kdy.

:)
Petra
 
Příspěvky: 1678
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Artróza

Nový příspěvekod Petra » pon 11. bře 2019 14:29:42

Pelvan píše:

Cítím a vnímám svoje pravé koleno a pravou kyčel intenzivněji. Přirozená reakce by byla snažit se toto nepohodlí nějak potlačit a vytěsnit z mysli.


No, to určitě ne. Pro mne je bolest, i jen začínající, signálem těla, že něco není ok a že se o to musím postarat.

Ale je fakt, že z astrologického hlediska se při saturnovských transitech začne tělo cítít. Najednou vnímám, že ho mám. Všechno se zpomaluje - i ta regenerace, takže klouby mohou začít tuhnout. A pak to nechce nic jiného než disciplínu a ještě jednou disciplínu (s vytrvalostí). :D

:)
Petra
 
Příspěvky: 1678
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Artróza

Nový příspěvekod armin » pon 11. bře 2019 20:54:07

Takhle nějak?
:)

Obrázek
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 662
Registrován: pát 16. srp 2013 23:49:42

Re: Artróza

Nový příspěvekod Petra » pon 11. bře 2019 23:09:17

armin píše:Takhle nějak?
:)

Obrázek


Hm... To bych mohla cvičit jen v koupelně. V pokoji nemám umyvadlo. :what:
Petra
 
Příspěvky: 1678
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » stř 20. bře 2019 9:47:59

Ahoj Petro

Děkuji Ti za popis cviku. Obdivuji Tvoji vytrvalost.

Já zkouším dělat zen buddhistické poklony.
Mělo by se jich dělat v sérii alespoň 108, ale zvládám dělat tak něco mezi 27 až 54 poklonami a ještě ne každý den.
Bolest je můj trenér.

Zdravím

PS
Čtu si zase knihy S. N. Lazareva. Jsou na uložto. Vždycky, když je mi ouvej, se k nim vracím...
Pelvan
 
Příspěvky: 1169
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 21. bře 2019 8:54:55

Ahoj

Dostal jsem nedávno mailem v příloze soubor, asi je od léčitele Kindla z bylinkářství v Řeznické ulici, a má název
ZDRAVÍ A SPRÁVNÁ DIAGNÓZA

"Takže vám uvedu několik příkladů: "Kuří oka" nejsou od malých bot, mívají je totiž i lidé s kvalitní obuví nebo chodící v sandálech či bosky. Jsou od problémů s močovými cestami. Rýmy jsou zaviněné stejným problémem, tedy močovými cestami, není to proto, že se nenosí šála. Křečové žíly nejsou "žilním" problémem. To jenom na žílách v určitých místech se demonstrují problémy jiných orgánů, nejčastěji jater, ledvin a močového měchýře. Křečových žil se nezbavíte odoperováním, a když, pak jen krátkodobě. Vrátí se. Je třeba léčit jiné orgány, viz výše. M Je to naopak z jeho nedostatku, a spravíte to mimo jiné právě konzumací vajec, pokud na ně máte chuť, nebo kůží z pečené drůbeže, i když to zní jako opak toho, co nám tvrdí bílá medicína. Lupénka a jiné dermatózy nejsou nemocí kůže. To se pouze na kůži projevuje přiotrávení člověka a špatná funkce čistících orgánů. Musí se léčit zvnitřku a mazání mastiček na kůži je jen doplněk, který má důležitost snad jen jako pochybné kosmetikum. Však to také pomáhá jak u vany vrátka. Krevní tlak vysoký nebo nízký není způsoben jen srdcem a žilami. Tlak je ovlivněn také játry (horní) a ledvinami (dolní). Srdce a žíly změnou tlaku ale trpí, jak jinak. Záněty mandlí nevyléčíte tím, že je vytrhnete. Je třeba normalizovat funkci jater a slinivky břišní, tím se normalizuje kyselost či zásaditost sliznic a streptokok, či stafylokok nebude mít vhodné prostředí pro svou existenci a sám se z mandlí ztratí. Současně je třeba povzbudit funkci ledvin. Po antibiotikách sice méně odolný streptokok chcípne, ale ten odolnější přece jen v nějakém počtu přežije, a pokud jste současně neléčili prostředí, pak se znovu vykultivuje do plného počtu. Jenže už vzdoruje antibiotikům. Pokud mu pak ty mandle přece jen uštípnete, pak se prostě přestěhuje na kterékoliv jiné místo v těle. A máte další problém. Ale nikdy není na závadu omezit , nebo ještě lépe zastavit přísun sacharidů, kterými se ten streptokok nebo zlatý stafylokok a podobní prevíti vyživují. Otoky kotníků nejsou od námahy nohou. Jsou od ledvin, močových cest, srdce a žil. Vliv srdce se více projevuje v létě, vliv ledvin převažuje v zimě, ale vždy je třeba léčit oba orgány, aby splaskly nohy. Lámavé a štěpivé nehty nejsou jen z nedostatku minerálů. Signalizují poruchu ledvin. Ledviny jsou zodpovědné i za stav vlasů. Bohužel oprava štěpících se nehtů trvá dlouho, také půl roku. Takže už se mi stalo, že nedočkavá pacientka mi přišla říct: "Přes čtyři měsíce jste do mě lil ty své hnusné čaje, a nic se nezlepšilo. Pak jsem se na vás vykašlala a ono se to za měsíc spravilo samo, nic neumíte!" Bolestí v kyčlích se nezbavíte totální endoprotézou kyčelního kloubu. Zbavíte se jí léčením jater, žlučníku a žlučovodů a rozpuštěním žlučníkového bláta, písku a kaménků. Velmi důležitá záležitost je i stav močových cest a měchýře, zrovna ten se velmi podepisuje na stavu kyčlí, podobně jako žlučník. Léčení žlučníku neznamená jej uříznout! Pokud již k té endo-protéze došlo, nezlobte se na chirurga. Ten jen zachraňuje, co zpackal jeho kolega internista Ulceróza, jinak vředová choroba, velmi často na dvanáctníku, není od nervů, jak se nám občas medicina snaží namluvit. Je od špatné funkce jater, a jejich partnera žlučníku, a to zejména na jaře. Zato podzimní vředy jsou od stejně špatné funkce slinivky. Je samozřejmě možná ještě varianta, že slinivka s játry jsou na tom už tak zle, že nerozeznají roční období a zlobí průběžně. (Těch případů přibývá téměř kvadraticky.) Vředovou chorobu dvanáctníku neléčíme krupicovou kaší s mlékem a mléčnou dietou, jak mi naordinoval ten MUDr, co jsem k němu chodil. Pokud nějakou kaši, pak jedině z ovesných vloček, a je téměř lepší, když je vodová než s mlékem. Pak ale jen lehká jídla, raději zeleninová, ale nejlepší je si dietu vyzkoušet ve smyslu "jím to, co mi dělá dobře." Krupicová kaše je těžké zoufalství, od toho, kdo ji naordinoval, (a znamená to jen, že své profesi nerozumí,) i pro toho kdo ji snědl. Bolest dokáže ztlumit malá Plzeň. Čaje jsou jasné, budou to ty na játra a žlučník nebo na slinivku, popřípadě oboje, což je většinou lepší. Je vhodné je doplnit jitrocelem, který pomáhá hojit sliznici, případně řepíkem, nebo při dobré snášenlivosti i heřmánkem. Vředová choroba není způsobena ani bakterií Helicobacter pylori, jak se nám snaží namluvit někteří další lékaři. Tato bakterie je běžnou součástí naší žaludeční mikroflory, kde se vyskytuje v malém množství. Pokud dojde ke zhoršení funkcí jater či slinivky, nebo zvýšený přísun sacharidů, pak se zákonitě změní i kyselost či zásaditost (acidobazická reakce) na sliznicích a změní se složení mikroflory. Helicobacter se přemnoží, protože vznikne pro něj vhodné životní prostředí, které je současně ale nevhodné pro sliznici dvanácterníku. Tudíž dojde k poškození sliznice téhož, a přemnožený Helicobacter je pouze doprovodným jevem, který ale ani zdaleka není prvotní příčinou. Léčení vředových chorob pomocí vizmutu je již odzkoušeno veterinární medicinou asi čtyřicet let, a v některých zemích se vizmutem léčila prasátka. Úspěšně, a je známo, že i někteří lékaři ještě v nedávné době tento prvek používali v humánní léčbě se slovy: "Je to sice obsoletní záležitost, ale funguje to." Tenisový loket není od námahy, ani pracovní, ani sportovní. Znamená to jen, že nejsou v pořádku střeva. Ale námaha to může ještě zhoršit, přirozeně. Loket vnitřní, to je blíže k tělu, je ovlivňován tenkým střevem a dvanácterníkem, (což je stále tenké střevo, ale kdosi v Anglii kdesi na pitevně tuto část, která tvoří přechod mezi žaludkem a vlastním střevem kdysi změřil a naměřil rovných dvanáct palců; odtud jméno), a loket vnější, to je ten co se do něj vždycky praštíme, má na starosti také střevo, ale tlusté. A aby to nebylo tak jednoduché, tedy vězte, že pokud vlastníte "tenisák" na pravém lokti, pak se do hry zapojily více játra a žlučník, případně žlučovody u těch, co již žlučník nemají. Levá strana je více ovlivněna slinivkou břišní, takže větší výskyt může být u cukrářů a poruch se stolicí, případně u hemeroidů. Parodontóza není od věku, jak mi říkal ten můj lékař a ukazoval na rádoby žertovný obrázek s motivem "Proti věku není léku!" Jistě jste si všimli, že parodontózou trpí i mladí lidé, a že to tedy jen tím věkem nebude. Stejně tak i kazivost zubů a tvorba "hnisavých váčků", chobotů v dásních, je způsobována kvalitou funkce vnitřních orgánů. Tyto funkce se u starších lidí postupně omezují a zpomalují, proto ta pověra o věku. Množství starších lidí však na parodontózu ani další zubní problémy netrpí, protože jejich vnitřní orgány dokáží fungovat a "vzdorovat věku", a naopak, i mladší orgány mohou být nemocné či jinak špatně funkční a jsou tu problémy u "mladších zubů". Takže řezáky se mohou kazit od ledvin a močového měchýře, za špičáky mohou játra se žlučníkem, předstoličky jsou ovlivněny slinivkou a žaludkem, stoličky ovládají plíce a tlusté střevo a zuby moudrosti mají ve správě srdce s tenkým střevem. Další pověrou je to, že játra mohou být špatná jen od alkoholu. Pokud někomu diagnostikuji špatná játra, často se dozvím "to bude omyl, já nepiji" a dotyčný (-á) jen demonstruje, že neví, že játra jsou jen taková, jaká nám nadělili předkové, pokud jsme si je nějakými jedy nezničili sami, případně s laskavým přispěním mediciny. A přitom známe pijany s relativně zdravými játry zrovna jako abstinenty s játry nadranc. Tříselná kýla není způsobena pouze fyzickou námahou, mnoho lidí se namáhá a průtrž má jen malá část z nich, ale většinou povolí v místě, kudy probíhá meridián jater nebo ledvin. Když se podívám na pár lidí, které znám a mají tříselnou kýlu, vždy tam najdu větší či menší poruchu jater nebo ledvin, popřípadě slinivky či žaludku. Je mi to až žinantní, že podle mne za moc věcí mohou tyto orgány, ale znám takové, co vinu za všechno dávají páteři a taky jim to prochází. Bolesti v kolenou jsou buďto od klečení na hrachu, nebo od něčeho jiného: ledvin, močového měchýře, jater, žlučníku, slinivky nebo žaludku. Vždy je možno bezpečně rozeznat, od kterého konkrétního orgánu to je, a ne, jak mi řekla má obvodní údržbářka, že od věku. "Ale paní doktorko," skoro jsem se vyděsil, "vždyť je mi teprve pětatřicet!" "No a co, vždyť to mají i mladší" zdůvodnila mi věkovou diagnózu. Před takovým zdůvodněním jsem kapituloval a pak jsem se zmohl už jen na jedinou otázku: "A jak to, že mě bolí pravé koleno a levé ne a obě jsou stejně stará?" Chvíli na mne koukala jako na něco ošklivého a patrně hledala odpovídající vysvětlení, až ho našla: "Nebud'te drzý!" Bolest přešla, když bylo koleno asi o dva měsíce starší. Bylo to od jater.
Artróza je obecné označení kloubních poruch, bolestí a deformací. Poruchy mohou být na kloubech malých i velkých kostí i páteře. Ale toto označení, ani současná léčba neurčuje příčinu, ani způsob odstranění. Problematická je i doba vznikání, která trvá léta, a doba léčby, která trvá ještě déle. Tedy spíše nám ukazuje, co bylo zanedbáno, ale při bolestech lze odpomoci působením na konkrétní orgány.Obecně vždy v tom lítají ledviny, ale podle jednotlivých kloubů se do hry zapojují další orgány. Při bolestech kloubů palce u ruky se jedná o plíce, ukazováček je tlusté střevo, prostředníček, prsteníček a malíček jsou žíly, srdce a tenké střevo. Zápěstní kloub na malíkové straně je tenké střevo,plíce, na palcové straně, blíže hřbetu ruky,tlusté střevo. To, co se označuje jako "karpální tunely" jsou kardiovaskulární záležitosti. Loket je, když vynecháme úrazy, záležitost střev, stejně jako ramena U nohou je od kyčelních kloubů odvozován vztah ke žlučníku a močovým cestám. Kolena patří většinou játrům, žaludku, slinivce a žlučníku, kromě již zmiňovaných ledvin a močového měchýře. Kotník vnější jsou močové cesty a vnitřní zas ty ledviny. Velký kloub pod palcem patří slinivce. A prsty u nohou od palce k malíčku ovlivňují slinivka, játra, žaludek, žlučník a močový měchýř. Přišla mi do bylinářství v Řeznické paní, nejprve se rozhlížela po regálech jako by něco hledala, a pak se optala: "Nemáte něco na klouby? Moc mě bolí, doktor řekl, že je to artróza a že se s tím nedá nic dělat. Tak jezdím po bylinářstvích a hledám pomoc, kde se dá. Jsem z Broumova. Ale tady jsem náhodou" dodala, když viděla můj údiv. Probrali jsme běžné prostředky, jako je kostivalové mazání a mast, Gelatinu a pak jsem se optal, o které klouby se vlastně jedná. Ramena a kolena. Vzpomněl jsem si na to, co jsem vám sdělil v předchozím odstavci, a optal se na její žaludek a střeva. "To nemám dobrý" přiznala, "a také trpím zácpou, občas, ale už dlouho a zvykla jsem si a dá se s tím žít. Teď jsem tady ale kvůli kloubům." Měl jsem chvíli čas a tak jsem jí vysvětloval vztah mezi zažíváním a orgány které ho řídí, a klouby kolen a ramen. Pak pochopila, že ve skutečnosti nepřišla kvůli kloubům, ale špatnému trávení, se kterým se za ta léta naučila žít, ale tím problém nevyřešila a její tělo ji k nějakému řešení jednou stejně dotlačilo. Odnesla si bylinky na játra a slinivku. U páteře je to už poněkud komplikovanější, každý obratel má propojení na jednotlivé orgány a jejich funkce. Nemyslím, že knížka od bylinkáře by měla zasahovat až do těchto detailů, a tak při artróze páteře, ale i při jiných problémech s ní je vhodné navštívit specialistu."

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1169
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » ned 24. bře 2019 16:48:12

Ahoj

Našel jsem náhodou následující pěkné výukové cvičební video:


Všechno se ví (nebo alespoň někdo to ví), ale jenom málokdo se těmito znalostmi také v životě řídí.

Zdravím

PS
Mám pocit, že před lety, kdy se nepoužívalo v jídlech tolik solí a náhražek, nebyly tyto pohybové potíže tak časté.
Všimněte si reklam v televizi. Pořád tam do lidí valí různé přesolené a přeslazené pochoutky (jejich požívání má za následek pohybové potíže) a hned na to je těm samým lidem nabízeno používání různých rádoby léčivých mastiček a krémů.
Takže škodlivé jídlo a škodlivá léčba je nabízena v jednom balíku od jedněch a těch samých majitelů výrobních kapacit.
Pelvan
 
Příspěvky: 1169
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » stř 03. dub 2019 11:55:54

Ahoj


Když jsem se dříve - ještě před pár týdny - díval na staré pány v obchoďáku, jak oni mají v nákupním vozíku jenom lahváče nízkostupňového piva a bochník chleba, tak jsem se jenom soucitně usmíval.
Teď už mi dochází, že oni tito pánové většinou ani nekulhají a ani nepoužívají hole nebo berle, a už mi to celé dává také reálný smysl.
A v duchu se těm starým praktikům za svůj dřívější pohrdavý postoj omlouvám.

Vzpomínám si totiž, že za mého mládí se ještě kupovalo v obchodě sedmistupňové pivo a k jídlu jsme také měli hlavně jenom ten chleba.
Když jsem byl poprvé s tátou v Praze - někdy v té samé době v šedesátých letech, tak on tam tehdy hledal hospodu, kde by se to sedmistupňové pivo ještě i čepovalo. Nenašli jsme ji, ale v padesátých letech to asi ještě takhle s nízkostupňovým pivem v hospodách normálně fungovalo.
Když jsem pak začal chodit v sedmdesátých letech do hospody (to už se dalo nízkostupňové pivo koupit jenom v továrnách s horkými provozy), tak tam staří štamgasti vzpomínali, jak ještě o padesát let dříve (tedy někdy v cca dvacátých letech dvacátého století, tedy zhruba před sto lety) se chodilo do hospod na třístupňové pivo. Takového piva oni byli schopni už jako mladí kluci vypít třeba třicet v kuse a nešlo se samozřejmě jimi opít.
A také si vzpomínám na to, že tito pánové i ve svých 70ti nebo i v 80ti letech chodili úplně normálně a bez hole. O žádných potížích kloubů se nemluvilo. Nevěděli jsme, co to je (a to nejen, že jsme to neznali my mladí, ale nevěděli to ani ti staří dědci).

Už vám to dochází?
Onemocnění kloubů je jenom další uměle vytvořená (nezdravou stravou, nezdravým pitím a nedostatkem pohybu) civilizační nemoc.
Stačí střídmě jíst, hodně pít vodu a přiměřeně se hýbat; tak je to asi prosté,


se domnívám a zdravím


PS

Někde jsem kdysi četl nebo slyšel, že pivo se začalo ve středověku vařit hlavně z toho důvodu, aby bylo k dispozici hygienicky nezávadné pití pro lidi, protože voda v potocích a řekách byla znečištěná.
Pivo tedy tehdy pili prakticky všichni, aby předešli zažívacím potížím.


PPS

Ono to s tou vodou z vodovodu v současnosti ale není zase tak jednoduché. Nevíme totiž, zda a jak se mění v průběhu let její složení.
Napadlo mne, že s vodou může být něco v nepořádku, když si mi jedna moje známá stěžovala, že jí voda z vodovodu nechutná.
Ani já si na kohoutkové vodě nepochutnám a musím si ji ředit destilkou, aby se mi dobře pila.

Tady v tomto videu to Diana říká jasně:
"O složení vody z vodovodu nerozhodují lékaři nebo zdravotníci, je to politická otázka."


A v budoucnosti při tomhle počasí a při této politice voda asi prostě vůbec nebude...
Pelvan
 
Příspěvky: 1169
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod armin » stř 03. dub 2019 20:56:28

Co je důležité?
Tělo nebo duch?
Na tomto vlákně to vypadá, že duch je spíše služebníkem těla - jeho zdraví a spokojenosti.
Co takový Jan Hus, který nechal své tělo raději spálit, než aby slevil z pravdivosti.
Nebo Ježíš...
Je tělo a jeho zdraví opravdu tou hlavní prioritou duchovního života? To co je odsouzeno k dezintegraci a zániku?
Ano tělo je opravdu prioritou, pro mnohé. A dokonce i pro mnohé duchovňáky.
Zkrátka vše je iluze, Mája atd. Ale jen do té doby, než dotyčný zjistí, že má třeba zhoubný nádor, nebo bolestivou artrózu...
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 662
Registrován: pát 16. srp 2013 23:49:42

Re: Artróza

Nový příspěvekod Tara » stř 03. dub 2019 22:12:38

armin píše:Co je důležité?
Tělo nebo duch?
Na tomto vlákně to vypadá, že duch je spíše služebníkem těla - jeho zdraví a spokojenosti.
Co takový Jan Hus, který nechal své tělo raději spálit, než aby slevil z pravdivosti.
Nebo Ježíš...
Je tělo a jeho zdraví opravdu tou hlavní prioritou duchovního života? To co je odsouzeno k dezintegraci a zániku?
Ano tělo je opravdu prioritou, pro mnohé. A dokonce i pro mnohé duchovňáky.
Zkrátka vše je iluze, Mája atd. Ale jen do té doby, než dotyčný zjistí, že má třeba zhoubný nádor, nebo bolestivou artrózu...

Není to tak jednoduché...
Neodsuzovala bych tak šmahem...

Vím, o čem mluvím...., když jsi zdravý, tělo tě nijak neomezuje, nepřipomíná se, funguje, nemáš proč se jím (tělem) zaobírat, máš prostor se více zaobírat tím nadpozemským, duchovním, nadstavbou... :-)
Horší je, když o sobě dává vědět a čím dál tím více, až tak, že pro tebe jakási nadstavba ztratí smysl, ztratí kouzlo, už si jen přeješ, abys znovu fungoval, bez bolesti, jako dříve a... výsledek přání v nedohlednu, kdo ví, jestli a jak a co bude...., nevidíš světlo v tunelu, že bude líp, bojíš se budoucnosti, bojíš se všech ztrát (toho, co fungovalo, bylo zaběhlé, známé), které asi vystřídá něco neznámého, jiného, svým způsobem omezujícího, závislost na pomoci druhých, chceš takto dál žít, Stejně nemáš na výběr, i kdyby sis tisíckrát přál to změnit nebo už nežít, nemůžeš to nijak ovlivnit, uf, v těchto dnech se mi ozřejmuje, proč jsem si tak silně přála se zde znovu nezrodit... a stejně ani tolik silné přání se znovu nenarodit mi nebylo k ničemu platné....

Takže co,... jak....?

V nocích, kdy nemůžu spát bolestí, nevím, co bude, se ptám, proč.... proč.... prosím o pomoc a co.... nic, je to horší a horší...., ptám se po smyslu toho všeho,...., nikdy jsem nebyla z těch, kteří by něco dělali pro tělo výjimečného, taková moje nátura není, normálně stačilo umýt, vyčistit zuby a tělo šlapalo, abych nějak cvičila, speciálně se stravovala, atd., na to já jsem nikdy nebyla a nejsem, spíše plynutí, spontánnost, možná živelnost, něco nějak nadiktované, doporučované, zdravé atd., to není nic pro mě..... je to dobře, je to špatně? bylo to dobře, bylo to špatně?.... Jedno vím jistě, nemůžu jinak, než jak jsem šla nebo jdu....

Bolest, bezmoc, nevidění světla v tunelu, odkázání na pomoc druhých, nejistota, co bude, mě hodně sráží, sráží ducha v rozletu, armine, toto vše je doprovázeno "ztrátou" blízkých (dcera se odstěhovala, umřela zvířátka), vše toto je k tomu v ten stejný čas přidáno...., dostává mě to do kolen, často mám pláč na krajíčku...

nemám to, možná zatím, nevím, co bude, jako Jáčko, který kdysi prohlásil, že čím je mu fyzicky hůř, tím více se cítí jako jelimánek, usmívá se, a je mu blaženě, u mě to tak není.... možná pořád bojuji...., chtěla bych zase fungovat, jako před tím, bez bolestí jít, nakupovat, obejít se bez berlí tak, abych vzala do rukou konvičku a zalila květiny nebo si přenesla talíř se snídaní z kuchyně k počítači a početla si, co nového se tu zrodilo...., nevím, čím jsem si zasloužila takovou fyzickou bezmocnost a bolest.... ale asi něčím ano, chjo, no... .-)

nechci, aby to vyznělo jako nářek, ale vlastně proč ne, naříkám, tak se omlouvám... :-)

Co jsem tím chtěla říct, .... není jednoduché se nad fyzickou bolest těla povznést a cítít se, žít jenom duchem, ta bolest tě stahuje do tělesna.... ideální je, když je to tak nějak v rovnováze, že áno...., ale jak v rovnováze...., když jsem bezproblémově fungovala, myslím fyzicky, trápila jsem se takovýma blbostma, jako že jsem tlustá nebo mám řídké vlasy, teď závidím všem, že chodí, chodí...

Znovu mi to připomíná můj kdysi živý sen s uvězněním v kobce, bojem dostat se z toho vězení, vztek, bojování, sebelítost, smíření, vzdání se, absolutní.... a pak světlo....

je to bolestivá cesta, a nedá se napsat jen tak, bez vlastní prožité zkušenosti, že duch je přece výš než tělo a že ježíš a hus.... prošli si podobným, a určitě taky bolestivým (Bože, proč jsi mě opustil...), to je ten nedostatek soucitu, armine, či absence vlastní, prožité zkušenosti....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 1237
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Artróza

Nový příspěvekod armin » čtv 04. dub 2019 14:43:32

Tara píše:Není to tak jednoduché...
Neodsuzovala bych tak šmahem...


Já naprosto neodsuzuji, spíše jsem se pokusil připomenout "jiné životní hodnoty", které jak píšeš při bolesti a nemoci ustupují do pozadí jako nadstavba na kterou už není elán.

U mne to funguje obráceně. Ty "jiné životní hodnoty" nevnímám jako nadstavbu, ale jako základ. A když se mi daří špatně, tak mne to odvrací od vnějšího světa, od budoucnosti, od předmětů uvědomování a stahuje mne to do nitra, které je na hranici života a smrti a bez bolesti. A v podstatě očekávám že to bude horší a horší až přijde smrt a cesta smrtí. A zatím se to většinou zase zlepšilo :)

Na smrt jsem se připravoval už asi od 15-ti let, například když mne vozil otec autem na chlupu. Když se proti nám vyřítilo auto a vypadalo to, že se možná srazíme, tak mne to vtáhlo dovnitř a "tak teď to nastane, ta smrt" a "díval jsem se jí vstříc". Jako na setkání s někým velice blízkým.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 662
Registrován: pát 16. srp 2013 23:49:42

Re: Artróza

Nový příspěvekod Tara » čtv 04. dub 2019 22:24:55

Myslíš, že to, že to máme jinak, je tím, že jsem žena a ty muž, nebo toto nehraje roli a je to v něčem jiném..., máš to podobně jako Jáčko, já to mám jinak....

Nevím, jestli jsi četl od Elizabet Haich Zasvěcení, kde je podobná scéna s uvězněním v kobce, kterou jsem já prožila ve snu a o kterém jsem psala a přesně toto i prožívám, uvěznění za živa, neschopnost se vymanit z uvěznění, nemožnost pohybu, boj, sebelítost atd...., přesně tak to mám a ne že bych o to stála....

Tvůj postoj nebo jak tomu říct je jakoby z opačné strany...?
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 1237
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Artróza

Nový příspěvekod Tara » čtv 04. dub 2019 23:15:20

Možná něco na tom bude, Šiva, Šakti...

V Zasvěcení to byla také žena, která to takto prožívala...

Z principu energie Šivy a Šakti bych také řekla, že je to rozdílné...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 1237
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Artróza

Nový příspěvekod Zdeněk » čtv 04. dub 2019 23:35:46

Tara píše:scéna s uvězněním v kobce, kterou jsem já prožila ve snu a o kterém jsem psala a přesně toto i prožívám, uvěznění za živa, neschopnost se vymanit z uvěznění, nemožnost pohybu

Žes to nechala dojít až do takového stadia, přeci se to nestalo ze dne na den, první příznaky se zřejmě objevovovaly už dávno a podvědomí tě varovalo snem... a ty ses na to vykašlala a resp. polykala nějaké prášky? :-/
Vezmi si příklad z Lindy třeba.
Vždyť "kde je vůle, tam je i cesta" (G. B. Shaw)
"Měj se hezky a něco pro to dělej, nikdo jiný to za tebe neudělá" (Martina Kociánová)
Zdeněk
 
Příspěvky: 745
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Artróza

Nový příspěvekod Jana » pát 05. dub 2019 7:30:49

Tara píše:Myslíš, že to, že to máme jinak, je tím, že jsem žena a ty muž, nebo toto nehraje roli a je to v něčem jiném..., máš to podobně jako Jáčko, já to mám jinak....

Nevím, jestli jsi četl od Elizabet Haich Zasvěcení, kde je podobná scéna s uvězněním v kobce, kterou jsem já prožila ve snu a o kterém jsem psala a přesně toto i prožívám, uvěznění za živa, neschopnost se vymanit z uvěznění, nemožnost pohybu, boj, sebelítost atd...., přesně tak to mám a ne že bych o to stála....


Je to pozoruhodné, jak psychosomatika funguje, jak tělo umí sdělit, co se odehrává v nitru. Nemožnost dostat se z kobky, nemožnost pohybu.

Vysvobozující není možnost překonat stěny vězení, dostat se ven do světa, ale jít naopak dovnitř. Do hloubky sebepoznání. Poznat, že nejsi tělo, nejsi mysl, nejsi nic, co by mohlo být vězněno. V tu chvíli zmizí i stěny kobky, které by mohly něco věznit.

S tím, také zmizí i prostor a čas, který odděluje Šivu a Šakti.

Nemoc je tady v téhle chvíli ve skutečnosti tím darem, který umožňuje neřešit svět, ale poznávat, kdo jsi.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 11756
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » pát 05. dub 2019 8:02:35

Ahoj Zdeňku

Linda je zde velká inspirátorka a děkuji jí za to.
Vybral jsem sem jeden bod metody MUDr.Davida Hawkinse, který mi připadá extra důležitý:
"Vzdávat se negativních pocitů, ale sdílet ty pozitivní."
Celý život je o pocitech a nad svými pocity máme (pokud nemáme, můžeme mít) každý z nás moc.

Zdravím

PS pro Janu
"Nemoc je tady v téhle chvíli ve skutečnosti tím darem, který umožňuje neřešit svět, ale poznávat, kdo jsi."
Někdy to vnímám spíše jako Danajský dar, ale je to tak a nejinak.
Pelvan
 
Příspěvky: 1169
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » pát 05. dub 2019 8:19:25

Ahoj Taro

Mám dojem, že knihu Elizabet Haich Zasvěcení jsem četl před mnoha lety, odhaduji to, že to bylo před čtvrt stoletím někdy po revoluci.
Ta kniha je napsaná tak, že jsem z ní měl dojem, že se autorka knihy ke svým zážitkům nějak prospala.
Prostě se jí to zdálo a pak se jí to splnilo a bylo hotovo.
Takhle to u mě nefunguje. Všechno si musím odpracovat a odrýt ve svém bdělém stavu držkou v zemi.

Zmiňuješ ve svém příspěvku svoje nepříznivé vnější podmínky (dcera, zvířátka).
Je možné, že je Tvůj nepříznivý tělesný stav somatizací těchto vnějších vlivů?
Pokud tomu tak je, tak Linda ukazuje cestu, jak se dostat z této závislosti na vnějších vlivech.
Nejen pro Tebe, i pro mne je to cesta, jedna z cest.
Cest je mnoho. Určitě je tato duchovní pocitová cesta nejdůležitější, i když zde o ní mnoho nepíši.
Raději se zabývám cestou přímého ovlivňování těla, protože se mi to zdá být to nejjednodušší, co pro sebe mohu hned teď udělat.
A samozřejmě je i cesta klidu v mysli, nebo alespoň cesta klidného vnímání toho uragánu myšlenek v mysli.
Jsou to jenom myšlenky. Mají nad námi jenom takovou moc, jakou jim poskytneme.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1169
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » pát 05. dub 2019 8:32:47

Ahoj armine

armin píše:U mne to funguje obráceně. Ty "jiné životní hodnoty" nevnímám jako nadstavbu, ale jako základ. A když se mi daří špatně, tak mne to odvrací od vnějšího světa, od budoucnosti, od předmětů uvědomování a stahuje mne to do nitra, které je na hranici života a smrti a bez bolesti. A v podstatě očekávám že to bude horší a horší až přijde smrt a cesta smrtí. A zatím se to většinou zase zlepšilo


Je to tak, jak píšeš, ale v té chvíli, kdy vládnou bolesti, tak je to pro mne zatím jen těžko zachytitelný motiv celé situace někde v jejím pozadí.
To stahování se do nitra bez bolesti neumím, to máš tedy dobře zřízené.:-)

S. N. Lazarev o tom, co je prvotní (duch či Bůh) a co je druhotné (tělo), píše ve svých knihách.
Vypreparoval jsem si z těch jeho knih nějaké jeho modlitby a občas si je čtu...A mám pocit, že je mi potom lépe.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1169
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Artróza

Nový příspěvekod Pelvan » pát 05. dub 2019 9:07:22

Ahoj ještě pro armina

Jeden z důvodů, proč většině lidí uniká to - co je prvotní a co je druhotné, zazněl i na této přednášce.
Dám sem ještě jednou to video s Dianou:


Ona má Diana asi nějakou dyslexii řeči a leze to z ní, to, co říká, velice ztěžka a namáhavě.
Ale stejně tak těžké a namáhavé je pro mne si připustit ty možnosti manipulací, které se s námi všemi možná dějí.

Někde ve videu tam Diana mluví o tom, že ve školách jsou okna vždy jen z levé strany.
Samozřejmě, že se to dá zdůvodnit, že je to proto, aby si praváci nestínili při psaní svou rukou.
Ale jsou také leváci a je to nezanedbatelná menšina dětí. A menšinám se teď leze pořád všude do análu.
Proč se zde leváci najednou zcela ignorují?
Ten důvod světla z levé strany může být i jiný, může být manipulativní.
Levá strana je strana myšlení, pravá strana je strana emocí.
Ve školách se systematicky podporuje myšlení (materialismus) a upozaďují se pocity a emoce (idealismus).
Vychovávají se tak ve školách poslušní bezcitní vypočítaví roboti, jsou to vlastně budoucí otroci systému Matrixu.

Se obávám a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1169
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

PředchozíDalší

Zpět na O psychosomatice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník