Psychosomatika

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod nop » sob 06. říj 2018 23:43:30

Pelvan píše:Ahoj nope

Znám to jen teoreticky z videa, nikdy jsem na tom nebyl. Podle mne to funguje podobně jako obrácené polohy v józe, prostě se rozpohybuje lymfa trochu jiným způsobem.

Nechce se mi to zkoušet a lézt do nějakého skafandru, ale pro někoho to může být příjemný způsob péče o sebe.

Zdravím

Ivane,
mé zkušenosti: pacient si obleče něco, co mu zakryje kůži (ruku nebo nohu), aby byl izolovaný hygienicky, před dalším pacientem, např. tepláky, až potom navrch "skafandr". Jsou i takové tenké kalhoty jako pavučina. Poprvé je dostaneš, potom je bereš domů, pereš a navlékáš pod skafandr.
Skafandr připomíná přístroj na dojení dojnic s rozdílem, že se nevytlačuje mléko, ale vysává se do konve ze čtyřech struků, ale u lymfodrenáže se nafukuje cca 20 trubiček postupně vzduchem, jehož tlakem působí trubičky na tělo v řadě za sebou, takže to působí jako pohyblivá vesta a hbitý masér s více prsty.
Jsou návleky (skafandry) na ruku i nohu, i na dvě, nebo na pupek.

Nop
nop

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » pon 15. říj 2018 15:07:18

Ahoj Nope

Pořád trvám na tom, že je pro mne lepší si zacvičit obrácené polohy těla, kdy budu chtít, než se někam složitě objednávat na lymfatickou masáž.

Objevil jsem (jeden můj známý objevil) následující stránky:
http://www.lekarenskypetrolej.cz.

Petrolejem jsem se ještě neléčil, ale DMSO (o kterém se tam píše) jsem si koupil u této firmy:
https://www.foxylife.cz/

S tím DMSO se musí zacházet asi opatrně, aplikoval jsem ho v té koupené koncentraci 99,9% na kolena asi 4 dny po sobě a teď mě trochu ta kolena bolí (asi přichází k sobě) a tak si od DMSO dávám na pár dní pauzu.
Proto teď hodně cvičím polohy nohama vzhůru, protože ta kolena potom cvičení tak nebolí...

Na vnitřní použití (na pití) by se mělo DMSO asi ředit destilovanou vodou nebo alespoň vodou prohnanou nějakým kvalitním filtrem nebo alespoň převařenou vodou, se domnívám.
Já to ještě vnitřně nezkusil, jenom si to kapu a mažu na dlaně (příjemně to hřeje) a pak si to mažu na ta kolena.

A proč o tom píši na psychosomatické téma? Protože DMSO má údajně pozitivní vliv nejen na tělo, ale i na psychiku člověka.

Zdravím
Pelvan

Předchozí

Zpět na O psychosomatice