Psychosomatika

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » stř 15. lis 2017 14:10:00

PS

Ještě dodatek ve smyslu - co s tím?

Pelvan píše:"Tak jak jsme chtěli, aby se s námi zacházelo v dětství, tak musíme se sebou sami zacházet v dospělosti. Jediný, kdo je dnes schopen našemu vnitřnímu dítěti pomoci, to jsme jen my sami! Stejně jako své vlastní „vnější“ děti milujeme, stejně tak musíme s láskou vychovávat to své jedno „vnitřní“: Náš malý „vnitřní“ chlapeček / holčička se v tom okamžiku stanou volní – svobodní, milovaní a milující…"


Pelvan píše:"Velkou práci odvede i jedna velmi jednoduchá technika: Naučit se vědomě změnit perspektivu vnímání. Jde o to být schopen prožít stejnou situaci (znovu v minulosti i v přítomnosti) z jiného úhlu pohledu: Jednak jako to dítě v nás, jednak jako dospělý. Prostě a jednoduše je třeba si průběžně po celý každý den v roce uvědomovat přítomnost toho malého a vést s ním komunikaci. Velice podobně jako kdybyste vychovávali skutečné „vnější dítě“. Tak je to prosté!
..."


Jak doporučuje S. N. Lazarev:
Je dobré si projít znova v přítomnosti celý svůj život (hlavně nepříjemné zážitky ve svém dětství). A v traumatických okamžicích tomu vyděšenému nebo vzteklému dítěti v sobě projevovat pořád dokola - až do vyvanutí nepříjemných pocitů - láskyplnou podporu:

Na to emoční podporování sebe sama mi připadá vhodná metoda "Ho´oponopono".

"Miluji Tě – Omlouvám se – Prosím, odpusť mi – Děkuji Ti…"

Je dobré si uvědomit, že ta žádost o odpuštění je směřována na mne, na moji duši, nejen za nepovedené činy moje vlastní, ale i za traumatizující chování lidí okolo mne.
Ta traumata jsem si přitáhl do svého života já sám. Já (nebo Já) jsem scénárista a dramaturg svého života a ostatní lidé jsou jenom herci, kteří hrají moji vlastní hru.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Jana » čtv 16. lis 2017 10:36:24

Pelvan píše:"Největší tajemství: Ego je samostatné vědomí a tudíž i samostatná bytost! Horní elipsa, čakry 5–7 patří duchovnímu člověku, duchu; Spodní elipsa, čakry 1–3 patří hmotnému člověku, egu; 4. čakra lásky mezi nimi tvoří most – ze dvou činí jedno."


Pelvane, díky, dáváš sem samé pěkné věci, tohle mě zaujalo. Ego ve skutečnosti neexistuje, je to jen sen, tedy jak tady mnozí říkají, neexistující snová postava, která si prožívá svou realitu jako skutečnost. Ale je si toho prožívání vědoma. Tedy dalo by se říct, že to je část omezeného vědomí, uzavřeného v představě osoby, která má nějakou minulost, příběh, roli, funkci, vlastnosti, karmu a zároveň i touhu po naplnění, celistvosti, scelení se zbylým Vědomím. Ale scelit se s Vědomím znamená smrt iluze individuality, smrt ega.

Dalo by se říct, že to, co drží tuto část vědomí v iluzi oddělenosti je strach ze smrti individuality. To, po čem lidská duše touží, z toho má mysl (ego) strach.

"... duch /mužská energie/ jako část původně jednotného duálu božské Jiskřičky přichází na Zemi do společného těla s egem /ženská energie/, aby jí pomohl vymanit se z nízkých /ďábelských/ vibrací „sobectví“a vyvedl ji postupně do vibrací sobě blízkých či totožných, do duchovních vibrací „lásky“."

Doufám, že si tohle nebude brát někdo osobně, ale také to takhle vnímám. "Duch /mužská energie/ jako část původně jednotného duálu božské Jiskřičky" - Kristus, osvobozuje z dvojnosti mysl (ego), které je v těch nejnižších vibracích hutné, tělesné a v těch nejvyšších je nehmotné.

Možná by se to dalo připodobnit ke skupenství vody. Nízká teplota - led, vysoká teplota pára. Pořád to je totéž, pouze vibrace energie v tom je jiná.

A tohle je jeden z nejkrásnějších postřehů, které tady píšeš:
V nekonečném koloběhu inkarnací, kdy duch stále opakuje stejnou chybu: Nedokáže ji milovat bez výhrad takovou, jaká je. Což je jediná cesta, jak z toho nekonečného kola ven!"

Jakmile je naše láska podmíněná, pak je v nás iluze, skrz kterou nemůžeme zakusit pravdu a musíme být uvězněni v iluzi oddělenosti. Jakmile na druhém vidíme ego, které by měl rozpustit, namísto aby láska v nás rozpouštěla beze zbytku veškerou iluzi dvojnosti, nemáme šanci se vysvobodit.

Jediná cesta jak z toho ven, je poznat, kdo skutečně jsme.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6958
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 16. lis 2017 12:54:31

Ahoj Jano

Děkuji Ti za pochvalu, dělám co mohu.

Píšeš:
Jana píše:Jediná cesta jak z toho (všeho) ven, je poznat, kdo skutečně jsme.


Kdo skutečně jsme?

O tom jsem psal tady:
viewtopic.php?f=157&t=2020

"... Získání schopnosti milovat sám sebe, aniž za to Ty sám od sebe cokoli očekáváš.

Tvoje "skutečné já" je dvousložkové. Je jednak spojené s Tvojí hmotnou formou, jako Tvoje hmotné tělesné já, a také je spojené s Tvým duchovním Já.
Tvoje duchovní Já je vědomí.
"Tvoje tělo je dočasná skořápka, kterou (jednou) odložíš (svojí smrtí)." Dokud však žiješ tento konkrétní život, tak je to Tvoje milovaná součást Tebe samotného, něco jako jsou Tvoje oblíbené šaty.
Milovat sám sebe znamená zůstávat ve svém srdci."


Co je to to tajemné "vědomí"?

Vědomí je určené frekvencí, na které vibruje.
Všechno na světě jsou vibrace. I ta viditelná hmota, jako je například kámen, je tvořená vibracemi.
Vibrace vědomí se mohou pohybovat od vibrace bezpodmínečné lásky k vibracím panického strachu.
Rodíme se s vibracemi té lásky a výchovou, často i rodinou a vlastně celým systémem, jsme tlačeni k vibracím toho strachu.
Čím více se bojíme, tím jsme slabší a ovladatelnější. A o to systému jde, oslabit nás a zbavit samostatnosti.
Čím více se budu vracet ke své vrozené nepodmíněné lásce (nejdříve se musím naučit nepodmíněně milovat sám sebe), tím obtížněji se mnou bude systém manipulovat.
A také se cítím šťastnější a spokojenější.:-)

Se domnívám a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 16. lis 2017 13:03:06

PS

Tady je jeden příklad podobné snahy, jako je ta moje:
http://zenhabits.cz/bezpodminecne-prijeti-me-sameho/
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Jana » pát 17. lis 2017 14:15:05

Pelvan píše:"Milovat sám sebe znamená zůstávat ve svém srdci."


Moc pěkné, díky. Přitom, když zůstáváme v srdci, tak je tu vědomá láska, ale řekla bych, že nás při tom ani nenapadá, že bychom zrovna při tom milovali sami sebe. Je tu jen láska, která je tím vším, co miluje. Takže vlastně ano.

Co je to to tajemné "vědomí"?

Vědomí je určené frekvencí, na které vibruje.
Všechno na světě jsou vibrace. I ta viditelná hmota, jako je například kámen, je tvořená vibracemi.
Vibrace vědomí se mohou pohybovat od vibrace bezpodmínečné lásky k vibracím panického strachu.
Rodíme se s vibracemi té lásky a výchovou, často i rodinou a vlastně celým systémem, jsme tlačeni k vibracím toho strachu.
Čím více se bojíme, tím jsme slabší a ovladatelnější. A o to systému jde, oslabit nás a zbavit samostatnosti.
Čím více se budu vracet ke své vrozené nepodmíněné lásce (nejdříve se musím naučit nepodmíněně milovat sám sebe), tím obtížněji se mnou bude systém manipulovat.
A také se cítím šťastnější a spokojenější.:-)


A svobodnější.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6958
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 18. lis 2017 13:45:54

Neměla by se používat vedle srdce i hlava? Neměl by být rozum a cit v rovnováze?
Návštěvník
 

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » pon 20. lis 2017 11:40:16

Ahoj Návštěvníku

Hlava by měla být v rovnováze s úplně jiným orgánem, než je srdce.
Někde jsem četl, že člověk má v poměru ke svému tělu abnormálně vyvinuté (přehnaně velké) dva orgány. Jsou to mozek a pohlaví.
Oblast hlavy a krku by měla být v rovnováze s oblastí pohlavních orgánů, což je také oblast pánevního dna.
Srdce (a vlastně celý trup) funguje jako vyvažovací spojnice mezi těmito dvěma krajními oblastmi.

Zdravím


PS
http://zdravy-pohyb.doktorka.cz/rehabil ... kontinenci
"...
Pomocí nové unikátní metody INFINITY, která umožňuje cvičení v tzv. mikropohybu (sotva znatelný pohyb), můžete velmi účinně aktivovat právě svaly pánevního dna. Metoda je vhodná i jako prevence. Navíc díky cvičení v mikropohybu či pouhé představě můžete metodu provádět téměř kdekoliv a kdykoliv, aniž by si někdo všimnul, že právě cvičíte. „Při tomto diskrétním cvičení pracujeme i s dýcháním. S funkcí pánevního dna je spojena také funkce bránice, dále břišních a zádových svalů. Svůj význam má i celková stabilizace a centrace celého těla, které dosáhnete díky metodě INFINITY,“ dodává Michaela Tomanová, autorka nové rehabilitační a terapeutické metody.

Cviky na závěr
V oblasti pánevního dna bychom měli pracovat pouze s jemnými pohyby. Následující cvičení INFINITY method lze provádět vsedě nebo vestoje. Rozkročte se na šířku ramen a srovnejte pánev. Ruce dejte prsty přes sebe, jakoby do tvaru písmene V. Vpředu se rukama dotkněte dlaněmi podbřišku, konečky prstů stydké kosti a malíkovými hranami ruky oblasti těsně nad třísly. Tím si najdete ideální střed těla a z tohoto středu začněte pánví opisovat pomyslnou osmičku, přičemž dochází k mírnému přenášení váhy. Nejprve zepředu dozadu, poté zleva doprava. Vždy třikrát tam a třikrát zpět. Nezapomínejte také správně dýchat, s pohybem od středu těla nádech, zpět do středu výdech.

Vzpřímeně si sedněte, ideálně na okraj židle, a vytáhněte hlavu nahoru, opět se rozkročte stejným způsobem. Paže skrčte v lokti a opřete se malíkovou hranou o střední část stehen. Následuje odtlačení horními končetinami od stehen a dolními od podlahy, zároveň pánví respektive sedacími kostmi se odtlačte velmi jemně od židle. To vše současně, jako bychom chtěli vstát. Při tomto cviku se narovná pánev, celé tělo se napřímí a zároveň dochází ke stažení spodní části zadečku a k aktivaci pánevního dna."
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 20. lis 2017 11:45:30

"Hlava by měla být v rovnováze s úplně jiným orgánem, než je srdce.
Někde jsem četl, že člověk má v poměru ke svému tělu abnormálně vyvinuté (přehnaně velké) dva orgány. Jsou to mozek a pohlaví."
Znamená to, že když je hlava větší, než pohlaví, mělo by se posilovat pohlaví? Co když je to obráceně? Jak se posiluje hlava?
Návštěvník
 

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » úte 21. lis 2017 11:45:57

Ahoj Návštěvníku

Návštěvník píše: Co když je to obráceně? Jak se posiluje hlava?


Ve své otázce svéhlavého dítěte, které je zvyklé na svoji naučenou drogu přehnané víry v moc hmotného mozku, máš obsaženu i odpověď.

Obrácené polohy - stoje na hlavě - jsou v józe řazeny mezi takzvané královské asány.
Těmi se velice dobře posiluje šíje i hlava, samozřejmě při opatrném a šetrném nácviku.
Tady se musí počítat spíše s léty nácviku než s měsíci nebo dokonce s několika dny. Trpělivost, maximální šetrnost k sobě a naslouchání signálům svého těla je základ úspěchu společně s pomalým provedením celého cviku.
Eduard Tomáš byl známý ve svém mládí svými denními dlouhými výdržemi ve stoji na hlavě.
Byly doby, kdy jsem stoj na hlavě dělal pravidelně, teď se k této praxi již dlouho chystám vrátit...
Hlava ale není důležitá pro neintelektuální vnitřní mystické poznání, alespoň si tak sám pro sebe myslím.
Obrácená poloha je tedy spíše vhodná k relativizování dojmu, že hlava je nejvýše, a tudíž je také nejdůležitější ze všech částí těla.

Na starých rituálních malbách je často vyobrazena postava bez hlavy, ruce a tělo jsou jen schématicky vyobrazené přímkami a nohy jsou naopak vykreslené v pečlivě namalovaných ladných obloucích.
Vysvětluji si to tak, že hlava je pro mystické poznání nepotřebná.
Ruce a celé tělo jsou tomu stavu jenom nezúčastněně přítomny.
Veškerý důraz soustředění by měl být směřován do nohou. V nohách jsou další minimálně dvě patra čaker.

Východní tradicí žlutého plemene je tato důležitost nohou pro mystické poznání již bohužel zapomenutá a ztracená.
A v bílé rase nás árijců bylo toto mystické poznání důležitosti nohou nemilosrdně vybito v průběhu posledních dvou tisíciletí násilným a krutým pokřesťanšťováním. Bohužel křesťanství šlo často v protisměru proti činům a skutkům Krista.
Proč si myslíte, že Kristus myl nohy svým učedníkům?
Protože se sám chtěl rituálně ponížit službou druhým?
Nebo protože chtěl něco důležitého o funkci nohou sdělit ostatním?

Všechno je naopak, ne o hlavu, ale o moudrost našich kotníků bychom se měli zajímat.

Se domnívám a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » úte 21. lis 2017 12:16:11

PS

Které části těla tedy jsou v této lidové písni nejčastěji zmiňované?

"Hlava, ramena, kolena, palce,
kolena, palce, kolena, palce,
Hlava, ramena, kolena, palce,
oči, uši, pusa, nos."

Kolena a palce (u nohou) 4x!
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » úte 21. lis 2017 12:30:49

PPS

Jedna ukázka projevu ignorace nohou na jinak dobrých stránkách:
https://domaciposilovna.cz/obecne-o-cvi ... rzeni-tela

Správné držení těla samozřejmě zahrnuje i správné držení hlavy.
Důležité je dbát o uvolnění trupu a o správnou polohu lopatek.
Neméně důležité je mít v pořádku břišní svaly včetně jejich hlubokých vrstev.
Na nohy se zde zapomíná - klasika.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod nop » úte 21. lis 2017 13:05:00

Pelvan píše:Ahoj Návštěvníku

Návštěvník píše: Co když je to obráceně? Jak se posiluje hlava?

,,,
Veškerý důraz soustředění by měl být směřován do nohou. V nohách jsou další minimálně dvě patra čaker.

Východní tradicí žlutého plemene je tato důležitost nohou pro mystické poznání již bohužel zapomenutá a ztracená.
A v bílé rase nás árijců bylo toto mystické poznání důležitosti nohou nemilosrdně vybito v průběhu posledních dvou tisíciletí násilným a krutým pokřesťanšťováním. Bohužel křesťanství šlo často v protisměru proti činům a skutkům Krista.
Proč si myslíte, že Kristus myl nohy svým učedníkům?
Protože se sám chtěl rituálně ponížit službou druhým?

mytí nohou hostovi je starodávná praxe hostitele, je to přijetí do obydlí a k jídlu.
To značí Ježíšův vzkaz: soudržnost. Přijímejte se jedni druhé a v pokoře.
Sezutí obuvi znamená také modlení. Na poušti řekl na jednom místě bůh Mojžíšovi:
sezuj obuv svou s noh svých, neboť místo, na kterémž ty stojíš, země svatá jest.

Dodnes se v islámu modlí věřící se sezutou obuví a nejlépe s umytou tváří a s nohama a rukama umytýma po kotníky a zápěstí. V poušti, kde je málo vody se také používá vydrhnutí nohou a rukou pískem, a v mešitě sezutí do ponožek, které mohou být kožené.
Jak to bylo před keřem:
Ex 3:1 Mojžíš pak pásl dobytek Jetry tchána svého, kněze Madianského, a hnav stádo po poušti, přišel až k hoře Boží Oréb.
2 Tedy ukázal se mu anděl Hospodinův v plameni ohně z prostředku kře. I viděl, a aj, keř hořel ohněm, a však neshořel.
3 Protož řekl Mojžíš: Půjdu nyní, a spatřím vidění toto veliké, proč neshoří keř.
4 Vida pak Hospodin, že jde, aby pohleděl, zavolal naň Bůh z prostředku keře, a řekl: Mojžíši, Mojžíši! Kterýžto odpověděl: Aj, teď jsem.
5 I řekl: Nepřistupuj sem, sezuj obuv svou s noh svých; neboť místo, na kterémž ty stojíš, země svatá jest.


S podobností plamene se lze setkat u jednoho mystika.
Jan van Ruysbroeck nebo také Ruisbroek (1293 až 1381) měl svoji poustevnu v lese, nyní v okraji Bruselu. Wikipedie uvádí:
Jan se rád toulal a meditoval osamělý v lese, který obklopoval klášter. Brával si s sebou psací tabuli na kterou si zapisoval myšlenky, když se jimi cítil inspirován.....Napsal dílo Mystická svatba.
Janův autentický portrét neexistuje, avšak jeho tradiční obraz ho zobrazuje jako sedícího v kanonickém rouchu v lese s psací tabulí na koleni. Takto byl dle pověsti nalezen jednoho dne bratry, respektive byl v extázi obklopen ohněm pod stromem, pod kterým odpočíval a kterému plameny neublížily.

Tak to bylo o sezutí obuvi u keře.
Dále: poněvadž neumím vsazovat hypertextový obsah, budu citovat, že něco je také na jednom místě:

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?
od nop » úte 07. bře 2017 20:36:14
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » úte 21. lis 2017 15:33:56

Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Jana » úte 21. lis 2017 15:36:26

Díky

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6958
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » úte 21. lis 2017 15:55:58

Ahoj

Nejde mi o nějaký oheň, což je mimochodem symbol vazby na hmotu.
Jde mi spíše o ty bosé nohy třeba v parku a třeba i umyté.



Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » pon 27. lis 2017 21:36:02

Ahoj



Byl jsem na jednodenním kurzu s názvem

"Jak mít zdravá a bezbolestná záda".

Kurz vedl Václav Vocásek, což je instruktor školy "Perly čchi-kungu".

V rámci této školy se na lidi pohlíží (alespoň podle toho, co jsem pochytil) takto:
Člověk je ohraničený nahoře očima s nosem a s ústy a dole chodidly s prsty u nohou. Je třeba dbát masážemi také o prsty na rukou a o dlaně, tím se celá série cviků zpravidla začíná.
Prsty u nohou se masírují tlakem paty druhé nohy. Prostor hlavy se aktivuje opřením špičky jazyka o horní patro.
Za střed našeho těla je považováno naše břicho a to se aktivuje masážemi. Břicho je považováno také za centrum našich pocitů a našeho myšlení.

Velmi se při tomto cvičení dbá o posilování a protahování šlach a důraz se zejména klade na uvolňování pletence okolo pánevního dna a kyčlí a slabin.
Celkově na mne udělal tento kurz velmi dobrý dojem a snažím se podle něho cvičit i nadále...

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » pon 27. lis 2017 21:42:23

Ahoj

Tohle jsem našel ve spojitosti s tím cvičením:

S. N. LAZAREV
DIAGNOSTIKA
KARMY
KNIHA DRUHÁ
ČISTÁ KARMA

„…Když se při tom (cvičení) modlíš, směřuješ ke Všemu Bytí a vychováváš v sobě cit lásky, probíhá kardinální očista fyzických i duchovních struktur.
Pokud se však při těchto technikách soustředíš na fyzické zdraví, vliv je poněkud jiný, dejme tomu egoističtější.

V prvním případě Tvoje očista působí i na příbuzné a také na všechny lidi, kteří jsou s Tebou nějak spřízněni.
Kdežto ve druhém případě se očišťuješ jen Ty a Tvoje odhazovaná špína směřuje ke Tvým příbuzným a potomkům.

Jestliže se duchovní struktury podřizují tělesným a podvědomí je ovládáno vědomím, je to
nebezpečné.
Když duše přiroste k Zemí, je třeba ji odtrhnout nemocemi, úrazy a neštěstími, aby se
znovu soustředila na Všechno Bytí…“

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » pon 04. pro 2017 14:51:40

Ahoj

"Nikdy není pozdě na šťastné dětství."



Clemens Kuby a hosté: Jaroslav Dušek a Ondřej Smeykal

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod Pelvan » pon 04. pro 2017 15:01:04

Ahoj



Duše K - tentokrát s MUDr. Janem Šulou o tom jak ochránit své zdraví bez lékařů a léků

Podle Jaroslava Duška jsme (naše tělo je) ohraničeni třemi dvojicemi. Dole chodidly zkoumáme pevnou zem, nahoře ušima zkoumáme vzduchové vlny a uprostřed v těle zkoumáme a čistíme tekutinu svého vnitřního prostředí.

Tak mne napadá, že bychom mohli svými chodidly čistit zem a svýma ušima čistit vzduch. Věřím tomu, že někteří lidé - jako například současný dalajláma, to opravdu umí.

Zdravím

PS
Podle Václava Vocáska je barva ledvin černá. A určitě to není smutná barva, pokud jsou ledviny zdravé.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Psychosomatika

Nový příspěvekod .Petra » úte 05. pro 2017 9:57:24

Pelvan píše:
Duše K - tentokrát s MUDr. Janem Šulou o tom jak ochránit své zdraví bez lékařů a léků



Ahoj,

poslechla jsem si to. Moc pěkné, v podstatě se vším souhlasím.
Uniklo mi trochu, které potraviny (7?) jsou podle Šouly nejdůležitější. Česnek, citron, zázvor, červená řepa/kedlubna, kurkuma - a pak si nejsem jistá. Červené víno? Kyselé zelí? Zapamatoval si to, prosím, někdo?

:)
.Petra
 

PředchozíDalší

Zpět na O psychosomatice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků