Opravdovost

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Re: Opravdovost

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 02. úno 2018 18:18:36

vostal petr píše:
tedy že popis Absoluna je velmi důležitej,

ale když to popíšeš správně, tak zjistíš že to nelze popsat a proto je nejlepší to dát zcela stranou a dále se tím nezabývat,



Přesně. Mně by jako správný popis přišlo, že je živé. Ale protože je to úplně jiná "živost", než ji známe z našeho života, tak to vlastně nemá cenu říkat, protože si každý hledající udělá jen zcela neodpovídající představu.
Nebo "nic nechybí" není špatný popis. Ale v podstatě je taky k ničemu.

:)
Návštěvník
 

Re: Opravdovost

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 02. úno 2018 18:19:28

PS. k

Ono to tak vypadá, přesto mi nepřipadá příliš pravděpodobné, že by Púndža tak jednal jen proto, aby se lidi na to nachytali a on se mohl chechtat.

Možná, že jen umožňoval těm, kdo za ním přicházejí, aby si to popisování nepopsatelného mohli opakovaně zkoušet a díky jeho reakcím jim tak poměrně brzy došlo, že dokud je v člověku snaha popisovat nepopsatelné, má ji jeho ego, které si ten stav přivlastňuje.

:)

Tedy že poměrně rychle jeho návštěvníci zjistili, že

vostal petr píše:když to popíšeš správně, tak zjistíš že to nelze popsat a proto je nejlepší to dát zcela stranou a dále se tím nezabývat,

protože nelze popisovat wu wei a nelze pro to použít ani nějakou mapu,

takže popis absolutna je pak klamavou informací mysli...

Návštěvník
 

Re: Opravdovost

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 02. úno 2018 18:24:34

Návštěvník píše:
Možná, že jen umožňoval těm, kdo za ním přicházejí, aby si to popisování nepopsatelného mohli opakovaně zkoušet a díky jeho reakcím jim tak poměrně brzy došlo, že dokud je v člověku snaha popisovat nepopsatelné, má ji jeho ego, které si ten stav přivlastňuje.

:)


Probuzený vůbec nemá snahu popisovat zkušenost, která se nedá popsat. Snad když lidé za ním přijdou a za každou cenu chtějí nějakou informaci, tak něco k tomu řekne.

:)
Návštěvník
 

Re: Opravdovost

Nový příspěvekod Jana » pát 02. úno 2018 19:00:26

Návštěvník píše:
Jana píše:
vostal petr píše:
že děláš vopak toho, čemu se říká duchovní cesta...

..


Možná ani to, ne. Vždyť víš, že duchovní cesta je pověra.

Žádná duchovní cesta ve skutečnosti neexistuje.

Mě jen oslovil jeden duchovní koncept, zjistila jsem, že to je ve skutečnosti můj vlastní koncept, který mi byl blízký dřív, než jsem si ho přečetla, díky němu vznikly tyhle stránky.


Z knihy: Procitni a chechtej se, H. W. L. Púndža


Ten si z lidí pěkně utahuje. Podle toho, že se někdo domnívá mít popis, pozná, že tu zkušenost, kterou se mu samotmému nepodařilo popsat, ten dotyčný nemá. Tak si lidi chytaj na špek - např. Jana.

:)


:D :D :D

Může to být i jinak.

Nejde o duchovní pretěky a získání něčeho. Jde jen o jakousi oslavu toho. Je jasné, že to není možné popsat. Nicméně všechny ty popisy jsou nádherné.

Jeden z nejkrásnějších popisů je od Moojiho:

Mysl je hmotou – Srdce je podstatou.
Mysl je formou – Srdce je bez formy.
Mysl je časem – Srdce je věčností.


Však taky Mooji je žák Papádžího
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6880
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Opravdovost

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 02. úno 2018 19:13:50

Jana píše:
Návštěvník píše:
Ten si z lidí pěkně utahuje. Podle toho, že se někdo domnívá mít popis, pozná, že tu zkušenost, kterou se mu samotmému nepodařilo popsat, ten dotyčný nemá. Tak si lidi chytaj na špek - např. Jana.

:)


:D :D :D

Může to být i jinak.



To bylo jasné, že to nepochopíš. Papaji řiká, že jemu se to nepopsatelné nepodařilo popsat. Ale tobě jo, vid. :D

Všechno ostatní se dá popsat - mysl, čas, srdce, hmota atd.

:)
Návštěvník
 

Re: Opravdovost

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 02. úno 2018 19:21:23

Jana píše: Jde jen o jakousi oslavu toho. Je jasné, že to není možné popsat. Nicméně všechny ty popisy jsou nádherné.

V dualitě je docela normální něco oslavovat a něco jiného zavrhovat a popírat, že to existuje. I nutkání popisovat nepopsatelné. Duchovní ego si to potřebuje užívat tak dlouho, dokud ho to nepřestane uspokojovat.

Vodou na mlejn jsou mu všichni oponenti. Co by si počalo, kdyby si jeho nadšených ovací vůbec nikdo nevšímal a nikdo na ně nereagoval?

:( :( :(
Návštěvník
 

Re: Opravdovost

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 02. úno 2018 19:36:59

Jana píše: Jde jen o jakousi oslavu toho. Je jasné, že to není možné popsat. Nicméně všechny ty popisy jsou nádherné.

Zkušenost Absolutna nastala, protože ego beze stopy zmizelo. Když se ego obnoví, začne opěvovat a popisovat to, u čeho nebylo.
Návštěvník
 

Re: Opravdovost

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 02. úno 2018 19:37:53

Jana píše: Nicméně všechny ty popisy jsou nádherné.



Všechny tzv. popisy nepopsatalného jsou zcela ubohé. Nedokážou zachytit zhola nic.

:)
Návštěvník
 

Re: Opravdovost

Nový příspěvekod vostal petr » pát 02. úno 2018 19:40:32

Probuzený vůbec nemá snahu popisovat zkušenost, která se nedá popsat. Snad když lidé za ním přijdou a za každou cenu chtějí nějakou informaci, tak něco k tomu řekne.


To Ramana, když viděl, že se do toho někdo nadšeně zamotává,

tak řekl, at si dotyčný zjistí, kdo že to chce vědět,

či případně neodpověděl a mlčel...

Maharadž pak zase nechtěl aby návštěvníci diskutovali mezi sebou,

což tady třeba my nadšeně děláme...
vostal petr
 

Re: Opravdovost

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 02. úno 2018 20:59:48

vostal petr píše:
Probuzený vůbec nemá snahu popisovat zkušenost, která se nedá popsat. Snad když lidé za ním přijdou a za každou cenu chtějí nějakou informaci, tak něco k tomu řekne.


To Ramana, když viděl, že se do toho někdo nadšeně zamotává,

tak řekl, at si dotyčný zjistí, kdo že to chce vědět,

či případně neodpověděl a mlčel...

Maharadž pak zase nechtěl aby návštěvníci diskutovali mezi sebou,

což tady třeba my nadšeně děláme...


No, jo, návštěvníci něco hledali a chtěli si od Nisargadatty něco poslechnout. Ty něco hledáš? Já teda ne, tak proč bych si nepokecala. :D

:)
Návštěvník
 

Re: Opravdovost

Nový příspěvekod vostal petr » pát 02. úno 2018 23:56:55

Ty něco hledáš?


Většinou brejle....
vostal petr
 

Předchozí

Zpět na Péče o ducha

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník