Dzogčhen není pro každého

Re: Dzogčhen není pro každého

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 12. dub 2014 16:44:42

No, pikantní na tom je, že při tom pobytu jsem měl významný konflikt s jedním vedoucím, co se spirituální cesty týkal. Na základě čehož mysl usoudila, že ten pobyt byl k ničemu a odjel jsem.

Nicméně opak byl pravdou, podstatná změna se ve mně odehrála, ale já jsem ji nebyl schopen aktuálně poznat, až posléze z účinků, třeba z užaslých reakcí lidí, co mě dřív znali, z vyléčení ze začínajícího alkoholizmu (což mi vydrželo, usmívající se neznámí lidé ne) atak.

Stav vysoké vibrace, který nám není zatím vlastní a který nás při setkání s Mudrci plně prostoupí, když se jim otevřeme, se nazývá Milost.

Obvykle to pak v nás vyvolá opačnou reakci, která se nazývá "zpětný odraz Světla". Mudrcové na to upozorňují a mně se to při živém setkání s někým z nich stávalo opakovaně. Ta vysoká Energie, která člověka na nějakou dobu plně prostoupí, zřejmě vyhodí do světla vědomí šuplata intenzivních negativních, nízkých energií, které byly doteď uložené kdesi hluboko v podvědomí.

Vývoj se tím urychlí, nezbývá nám než se s nimi konfrontovat a zpracovat je, ale žádný med to opravdu není.
Návštěvník
 

Re: Dzogčhen není pro každého

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 12. dub 2014 16:48:20

Až na momenty, kdy tě vytočí armin ;)
Návštěvník
 

Re: Dzogčhen není pro každého

Nový příspěvekod lklknml » sob 12. dub 2014 17:22:42

nop píše:
Návštěvník píše:... podstatná změna se ve mně odehrála, ale já jsem ji nebyl schopen aktuálně poznat, až posléze z účinků, třeba z užaslých reakcí lidí, co mě dřív znali, z vyléčení ze začínajícího alkoholizmu (což mi vydrželo, usmívající se neznámí lidé ne) atak.:).

Jelikož nelze anonymnímu návštěvníkovi poslat soukromou zprávu, tímto vkládám dotaz: mohl bys (chtěl bys) mi nechat kontakt? jelikož bych se chtěl zeptat na terapii proti pokročilému alkoholismu (pro známého). Má adresa je milipino@seznam.cz.


strávil jsem tam necelé 3 měs. ale pro každého to není (zřejmě mám k té zemi a tomu místu silný karmický vztah), pro běžného ztuhlého evropana je to na samé hranici jeho fyzických možností.
Na druhou stranu jsem vyléčen dokonale, dám si třeba jedno pivo a víc už nechci,nemám zájem se opíjet, což u běžných vyléčených alkoholiků obvykle možné není.

Co jsem se dočetl velmi nadějně vypadá Iboga (vyléčila i tvrdé heroinisty, nejen alkoholiky), ale zkušenosti s ní nemám, asi patří do rukou odborníků, k dostání zde.
Příp. ayahuasca v Peru.
lklknml
 

Re: Dzogčhen není pro každého

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 12. dub 2014 17:35:03

Advaita coby univerzální uklízečka je prostě skvost Obrázek

Kdo je šikovný, dokáže s ní v diskusi smést ze stolu cokoliv a kdykoliv :yeah:

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Dzogčhen není pro každého

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 12. dub 2014 18:01:26

Dokonalé sebeobhajoba s využitím všech svých znalostí a dovedností je základním vybavením osobního já.

Když se tohle rozpozná, hrozí mu zánik. Proto udělá cokoliv, aby k tomu nedošlo.

Je poučné to sledovat.
Návštěvník
 

Re: Dzogčhen není pro každého

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 12. dub 2014 18:31:05

Co je na Tobě právě v tomhle okamžiku špatně, pokud si o sobě zrovna nic nemyslíš ?

Asi čekáš, že správná odpověď by byla "nic."

Jenže: Co je na hromadném vrahovi špatně, pokud si v tomhle okamžiku nic nemyslí?

Účelově argumentovat nejvyšší rovinou jediného Bytí v situacích, kdy dojdou argumenty, je trik ega.
Že si to neuvědomuješ? Nevědomost neomlouvá.

Že tenhle Tvůj způsob argumentace vede k nesmyslným výrokům, vidí tady každý a může to vzbudit nanejvýš úsměv.
Jenže ve skutečnosti je to zneužívání Jedinosti nad protiklady jako obranného štítu při argumentování v oblasti dvojnosti,
s cílem dokázat, že pravdu máš Ty.

Myslím, že by stálo za pokus si to uvědomit.

Anebo ne. A nést jednou důsledky.

Víc k tomu nemám.
Návštěvník
 

Re: Dzogčhen není pro každého

Nový příspěvekod Alaja » sob 12. dub 2014 18:41:49

Pravidla fóra
Tady můžete psát cokoliv chcete, ale pokud to nebude o dzogčhenu, tak to moderátor smaže.


:D
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: ned 20. říj 2013 0:50:36

Re: Dzogčhen není pro každého

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 13. dub 2014 10:04:48

...Ale protože si myslíš, že víš, tak hledáš stále nějakou příležitost k soudům.
Tím že se snažíš stále posuzovat představy o druhých,
je v Tobě tendence soudit...

Hledáme-li stále záminky ke kritice druhých, jsme otroky své vlastní kritické mysli.
Odsuzování vyvěrá z představ...

Člověk občas bezděčně nastaví sám sobě zrcadlo tím, co adresuje někomu jinému.
Návštěvník
 

Re: Dzogčhen není pro každého

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 13. dub 2014 10:44:25

Člověk občas bezděčně nastaví sám sobě zrcadlo tím, co adresuje někomu jinému.

To je vcelku známý mechanismus projekce.

projekce v psychologii

vědomé i nevědomé promítání a připisování vlastních žádoucích i nežádoucích psychických procesů a vlastností, záměrů a tendencí jiným osobám.
Je to redukující pocity viny, úzkosti, tenze atd. mechanismem "podle sebe soudím tebe". Souvisí také s podezíravostí, s paranoidními tendencemi.
Projekce může být asimilační nebo opačná, odmítavá, negativistická. V psychoanalýze a v psychoterapii se v souvislosti s projekcí hovoří také o přenosu a protipřenosu. Jde vlastně o svalování viny na jinou osobu, na tzv. "objektivní příčiny" atp.

http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.p ... sychologii

Při projekci se přenášené obsahy jeví, jako by patřily k druhé osobě. Přitom se nás osobně dotýkají, protože jsme to my, kdo je vnímá. Proto je to, co se nás dotýká, jistým vodítkem k poznání prvotní nerozlišené iluze.

Při projekci jsme přesvědčeni, že jsme konfrontováni s určitým zjevným faktem či vlastností druhého člověka. Ve skutečnosti se jedná jen o naši iluzi, protože se domníváme, že to, co na druhém pozorujeme a vidíme, není náš subjektivní vjem ani obsah, ale je to něco, co objektivně existuje vně nás samotných. Zkrátka a dobře, cosi tu chybí k tomu, aby si člověk uvědomil, že hledí do subjektivního zrcadla.

Pokud nalézáte podobnost mezi hlubinnou psychologií a buddhismem, nejste vůbec mimo. Je to totéž. I Buddha používal podobný princip k rozlišení iluze a pravdy.

Projekce je automatický, spontánní fakt. Jde o nevědomý mechanismus, a proto s uvědoměním končí. Když je v průběhu sebepoznání projekce zrušena, zjistíme, že to, co jsme dříve vnímali na druhých, patří naší osobní psychice.

http://psychologie.cz/charakter-stinu/
Návštěvník
 

Re: Dzogčhen není pro každého

Nový příspěvekod nop » ned 13. dub 2014 12:08:21

Zdeněk píše:
Teoreticky dokážeš přijímat všechno jako tvary Jediného, ale dokážeš se takto bez soudu dívat i na vraha, na Hitlera, na mě , na sebe ?
...
Ale právě teď v tomhle okamžiku je možné všechny ty představy o nás pustit a dovolit, ať se projevuje, to, co se projevuje, bez vztahování k představě vlastní osoby.
Bez připoutanosti k představám, jsme na tom úplně stejně.

Nu však právě proto (navzdory laskavým heretikům): Starý zákon nebyl zrušen. Ve skutečnosti není možné, aby Nový zákon bez něj platil.
"Nedomnívejte se, že jsem přišel zrušit Zákon nebo Proroky; nepřišel jsem zrušit, nýbrž naplnit." (Matouš 5:17). Milosrdenství nemá smysl pokud se neuzná spravedlnost, tj, v židovském kontextu Starý zákon. V opačném případě by se totiž jednalo o mravní nivelizaci či indiferenci, čili nespravedlnost, bezbožnost.
Nejsou známky toho, že by Hitler svých činů litoval.
"Nesuďte podle zdání, ale suďte spravedlivým soudem!" (Jan 7:24)

Židé mají spis, který jsem dosud nestačil prostudovat, tam se říká co všechno vychází z Boha na svět, nu a je tam i Spravedlnost i Milosrdenství, jako jsou dvě ruce souměrné.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Dzogčhen není pro každého

Nový příspěvekod lklknml » ned 13. dub 2014 12:44:53

nop píše:Židé mají spis, který jsem dosud nestačil prostudovat, tam se říká co všechno vychází z Boha na svět, nu a je tam i Spravedlnost i Milosrdenství, jako jsou dvě ruce souměrné.

Tak s rukama souměrnýma bych zas až tak nesouhlasil, milosrdenství bez spravedlnosti být nemůže (protože pak to není milosrdenství), kdežto opačně to být chvíli může, než přijde Ježíš z Nazaretu. :)
lklknml
 

Re: Dzogčhen není pro každého

Nový příspěvekod nop » ned 13. dub 2014 18:31:23

Zdeněk píše:
nop píše:Židé mají spis, který jsem dosud nestačil prostudovat, tam se říká co všechno vychází z Boha na svět, nu a je tam i Spravedlnost i Milosrdenství, jako jsou dvě ruce souměrné.

Tak s rukama souměrnýma bych zas až tak nesouhlasil, milosrdenství bez spravedlnosti být nemůže (protože pak to není milosrdenství), kdežto opačně to být chvíli může, než přijde Ježíš z Nazaretu. :)

Ale já jsem myslel, že jen v obou rukách je plnost, že v souměrnosti fungují obě ruce. A tak má místo spravedlnost i milosrdenství (prominutí, milost)
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Dzogčhen není pro každého

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 13. dub 2014 20:38:47

Takže, co je na hromadném vrahovi špatně, když se na něj díváš nesoudícíma očima Raméše, Ježíše, Buddhy ?
je třeba v sobě nalézat spíš soucit, než odsuzování.

Proto kdyby se byl Hitler ocitl před soudem, pak by bylo třeba s ním cítit, ne ho odsoudit.
Správná obhajoba jeho činů by zněla:

"Všichni jsou Tvým pravým Já,

pane soudce,

ať už se objeví jakákoliv inkarnace. Všechny ty inkarnace jsou jen snem. Pravou skutečností je jen to čisté nikdy se neměnící Bytí.

Písmo svaté se mýlí, neberte v úvahu, co říká Ježíš Kristus podle svatého Jana "Suďte spravedlivým soudem!" nebo podle svatého Matouše "Nedomnívejte se, že jsem přišel zrušit Zákon nebo Proroky; nepřišel jsem zrušit, nýbrž naplnit."

Není tu nikdo, kdo by se něčeho dopustil."

***
Návštěvník
 

Re: Dzogčhen není pro každého

Nový příspěvekod lklknml » ned 13. dub 2014 21:02:43

nop píše:Ale já jsem myslel, že jen v obou rukách je plnost, že v souměrnosti fungují obě ruce. A tak má místo spravedlnost i milosrdenství (prominutí, milost)

Je třeba vidět hierarchii.
"Oči, kterými vidím Boha, jsou ty samé, kterými vidí Bůh mě" prohlásil kdysi Meister Eckhart. Znamená to, že by se domníval, že "je jako On"? To jistě ne. Protože viděl hierarchii.
"Ježíš mu řekl: Proč mi říkáš dobrý? Nikdo není dobrý, jedině Bůh." (Marek 10:18)
lklknml
 

Re: Dzogčhen není pro každého

Nový příspěvekod lklknml » ned 13. dub 2014 21:04:59

Právě protože nikdo neodejde, dokud nezaplatí do posledního, je třeba v sobě nalézat spíš soucit, než odsuzování.

A proč myslíš, že nikdo neodejde, dokud nezaplatí do posledního.
Neboli co tvrdím, je explicitace Tvých implicitních předpokladů.
lklknml
 

Re: Dzogčhen není pro každého

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 13. dub 2014 21:20:05

Oči, kterými vidím Boha, jsou ty samé, kterými vidí Bůh mě

Proto se může říci

"On je mnou",

ne

"já jsem Jím."
Návštěvník
 

Re: Dzogčhen není pro každého

Nový příspěvekod nop » ned 13. dub 2014 21:25:10

Zdeněk píše:
nop píše:Ale já jsem myslel, že jen v obou rukách je plnost, že v souměrnosti fungují obě ruce. A tak má místo spravedlnost i milosrdenství (prominutí, milost)

Je třeba vidět hierarchii.
"Oči, kterými vidím Boha, jsou ty samé, kterými vidí Bůh mě" prohlásil kdysi Meister Eckhart. Znamená to, že by se domníval, že "je jako On"? To jistě ne. Protože viděl hierarchii.
"Ježíš mu řekl: Proč mi říkáš dobrý? Nikdo není dobrý, jedině Bůh." (Marek 10:18)

Nuže zkus si najít tu židovskou literaturu, kterou jsem poctivě nepročetl, jen v ní listoval, s tím židovským názvem, snad "Sefer Jecirot" či jak a tam najdeš schematický obrázek co vychází z Boha v deseti úrovních i s popisem a názvy andělů. Desátá emanace z Boha je poslední a je to hmota. O hierarchii andělů psal i Tomáš Štítný a o emanacích z Boha psal Duns Scotus. I ty dva jsem ještě nečetl.
A tam najdeš i dvě síly (či principy), jednak Spravedlnost, jednak Milosrdenství, jsou na stejné úrovni, ve schématu stvořených věcí jsou stejně vysoko a měly by spolupracovat.
Omlouvám se, že jsem tak slabý čtenář, je toho moc a nepřečetl jsem dostatečně ani starověké Řecko, od Platóna přes Plútarcha k Plótinovi a starý Řím od Tacita k Boethiovi.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Dzogčhen není pro každého

Nový příspěvekod lklknml » ned 13. dub 2014 21:30:23

Návštěvník píše:"On je mnou",

ne

"já jsem Jím."

Jak mohu něco říkat, když tu nejsem?
A pokud tu přeci jenom jsem, tak nemohu být někým jiným.
lklknml
 

Re: Dzogčhen není pro každého

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 13. dub 2014 21:36:56

Zdeněk píše:
Návštěvník píše:"On je mnou",

ne

"já jsem Jím."

Jak mohu něco říkat, když tu nejsem?
A pokud tu přeci jenom jsem, tak nemohu být někým jiným.


Pokud si mohu uvědomovat, že jsem celý vesmír, znamená to snad, že On není, že všude jsem jen já?
:)
Návštěvník
 

Re: Dzogčhen není pro každého

Nový příspěvekod lklknml » ned 13. dub 2014 21:37:44

Z mého pohledu je možné zaplatit utrpením nebo láskou.

A proč se deklaruje potřeba platit? Nepříčí se to Milosrdenství?
lklknml
 

PředchozíDalší

Zpět na Dzogčhen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron