Proč si nechci povídat s lidmi z jiných tradic

Moderátor: ryunin

Proč si nechci povídat s lidmi z jiných tradic

Nový příspěvekod ryunin » čtv 16. úno 2012 18:39:06

Představte si, že byste šli na nějaký mejdan. Cestou by vás rozbolela hlava, takže byste z kapsy vytáhli prášek proti bolesti hlavy. Přišli byste na mejdan, hlava už by vás moc nebolela, vzali jste si ibalgin. Ale na tom mejdanu byste neš´tastně prozradili, že vás bolela hlava a že jste si vzali přášek. Načež lisdé by začali z kabelek a kapeys vytahovat aspirin, ibuprofen, brufen, a já nevím co všechno, jo, paralen. Načež by vám začali vnucovat tyhle prášky, vem si ten můj, ten je nejlepší, zkus tenhle, ne, tenhle zabírá víc, no vem si radši všechny, nebuď jednostranný!

Přesně tak to dopadne, když lidi začnou jeden druhému vnucovat svoje zkušenosti z duchovních oblastí. Pokud už jste se rozhodli pro ibalgin, udělá se vám špatně, když si vezmete i paralen a aspirin. Vy potřebujete odstranit bolest hlavy, nejste pokusný králík. Pokud jste našli v ceště zazenu a učení mistra Dogena fungující lék na chiméry a předsudky a bloky a podobně, nebudete na tom dobře, když začnete tuto cestu rozmělňvoat mnoha dalšími cestami jen proto, abyste o něco nepřišli. Dogen - po vzoru Buddhy Gautamy, našel lék na strastiplný život. Pokud věříže, že Dogen tento lék našel, že našel pravdu, studujte a cvičte to, co studoval a cvičil Dogen. Nepleťte do toho sto dalších filozofií, cest a náboženství. To není rigidní způsob. Zen mistra Dogena není rigidní, jen je neústupný v tom, že pravda je jen holá skutečnost tady a teď. V tom je opravdu tvrdohlavý. Odmítá do toto plést zválštní mentální stavy a pocity, leda snad že je to stav rovnováhy těla a mysli, subjektu a objektu, já a ostatní svět.

Proto prosím nekalte a nerozmělňujte tuto vzácnou cestu svými názory na buddhismus a jiné teorie a nauky. Nechte ty, co mají upřímný zájem o učení a zkušenost mistra Dogena v klidu tuto zkušenost a filozofii zkoumat. Nikoho nenutím, aby to dělal, je to každého věc. Ale pokud to chcete dělat, dělejte to z celého srdce a nerozmělňujte svou cestu, jděte přímo, nenechte se obalamutit názory lidí. Já věřím svému učiteli, protože mi intuice i zkušenost s ím říká, že to není podvodník, je to rovný, upřímný člověk a o buddhismu mluví nad slunce jasně. Jen tak upřímnému, rovnému a nesobeckému člověku můžu věřit. Pokud jste našli někoho takového v jiné tradici, je to skvělé, ale mě to nezajímá. Stačí mi jeden učitel, jedna praxe, jedna filozofie a když to tak vezmu kolem a kolem, stačí mi dokonce i můj vlastní život. Nepotřebuju ještě život někoho jiného.
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 13:19:10

Re: Proč si nechci povídat s lidmi z jiných tradic

Nový příspěvekod teonik » sob 18. úno 2012 16:43:47

a co takhle:

naučil jsem se odstranovat chiméry cukrem
mám speciální bombóny a ty furt cumlám-chiméry pryč
pak mě pozvou na večírek a já vidím,že tam vehementně nabízejí ovoce,fíky,čokoládu a kdo ví,co ještě...s chutí ochutnávám a ve všem můj oblíbený cukr...chiméry fuč

a jsem takovým mistrem,že své sladké najdu i v uzeném,i v tom paralenu...

p@
..................................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 7:18:16
Bydliště: havířov

Re: Proč si nechci povídat s lidmi z jiných tradic

Nový příspěvekod Petra » ned 19. úno 2012 10:50:49

ryunin píše:

Proto prosím nekalte a nerozmělňujte tuto vzácnou cestu svými názory na buddhismus a jiné teorie a nauky.


Některé můžeš prosit, jak chceš, a nepomůže to. Furt si budou mlejt tu svou a nevezmou na tvé přání žádný ohled.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Není to těžké

Nový příspěvekod Jarda Malej » ned 19. úno 2012 14:04:16

Nechte ty, co mají upřímný zájem o učení a zkušenost mistra Dogena v klidu tuto zkušenost a filozofii zkoumat. Nikoho nenutím, aby to dělal, je to každého věc.
Ale pokud to chcete dělat, dělejte to z celého srdce …

Nemělo by být těžké, tuhle žádost pochopit a vyhovět jí.
Bylo by to spásné jednání pro všechny zúčastněné, a nejen pro ně.

:)
Jarda Malej
 

Re: Proč si nechci povídat s lidmi z jiných tradic

Nový příspěvekod ryunin » ned 19. úno 2012 19:18:16

staré omleté diskuze o tom, jak je prospěšné střídat školy a nauky a nebo dokonce je cvičit několik najednou, tak to budu promazávat,

kdo má zájem o zen, bude jeho příspěvek samozřejmě ponechán

Opakuju pravidlo tohoto fóra - nediskutujeme zde o tom, jaká tradice nebo kolik tradic, ale co je to Zen, ok?
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 13:19:10

Re: Proč si nechci povídat s lidmi z jiných tradic

Nový příspěvekod ryunin » ned 19. úno 2012 19:19:47

teonik píše:a co takhle:

naučil jsem se odstranovat chiméry cukrem
mám speciální bombóny a ty furt cumlám-chiméry pryč
pak mě pozvou na večírek a já vidím,že tam vehementně nabízejí ovoce,fíky,čokoládu a kdo ví,co ještě...s chutí ochutnávám a ve všem můj oblíbený cukr...chiméry fuč

a jsem takovým mistrem,že své sladké najdu i v uzeném,i v tom paralenu...

p@
..................................


Zajímá tě opravdu cvičení zenu? Ten zájem musí být opravdový, upřímný, jinak jen mrháš časem lidí, kteří se ti budou v rámci zenu věnovat.
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 13:19:10

Re: Proč si nechci povídat s lidmi z jiných tradic

Nový příspěvekod Honzam » ned 19. úno 2012 19:36:57

Mám dotaz. Co má společného nick "ryunin" se Zenem ? Má drak přímo v Zenu nějaký symbolický význam?

Klidně nahoď nějaký koan :) Díky.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51


Zpět na Zen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron