Kokot

Moderátor: ryunin

Kokot

Nový příspěvekod ryu.nin » úte 08. srp 2023 7:40:26

Tak je to oficiální a zcela evidentní. Vostálník je kokot. Ten, který tu léta sprostě nadává Janě, tu bude někomu udělovat rady do života. Ne, to není vtipný, Miroslave. Je to idiot. Já tu něco napíšu, nikomu nevnucuju nic, a on mi začne říka, co mám dělat. TVL. Dobře mi tak, že jsem tu s ním debilem vedl marné pseudodiskuze o ničem. Možná ho tu máte jako šaška pro zasmání, ale je z něho cítím něco horšího. Tupost a arogance je nejhorší kombinace...
ryu.nin
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 08. srp 2023 7:53:38

Možná za tím nadáváním je něco jiného, možná je za ním nějaká bolest, se kterou si neví zrovna rady.

:what:
Návštěvník
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 08. srp 2023 10:43:07

ryu.nin píše:Přiznám se, že se potřebuju trochu oderagovagt od frustrující práce na počítači .


Jsi velmi podrážděný.

Vostalpetr ti (ještě) nenadával, ale ty ho už urážíš. Problém je v tobě, když se domníváš, že tě poučuje a ty se tím cítíš být ponižován. Nech si od Jany zavřít vlákno pro komentáře, když ti tolik vadí reakce Vostálpetra.

Tady se to mezitím, co jsi zde nebyl, dost zklidnilo. Jana už nečpí ohen a síru a nezatracuje do pekla, když ji někdo kritizuje. Proto kritika dost přestala.

Mimochodem: Když vidíš v druhém tupost a aroganci, tak kde ve skutečnosti zřejmě budou..... :)
Návštěvník
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 08. srp 2023 11:22:14

Návštěvník píše:...Tady se to mezitím, co jsi zde nebyl, dost zklidnilo. Jana už nečpí ohen a síru a nezatracuje do pekla, když ji někdo kritizuje. Proto kritika dost přestala.

Mimochodem: Když vidíš v druhém tupost a aroganci, tak kde ve skutečnosti zřejmě budou..... :)


Jana ohněm a sírou nikdy nečpěla milý návštěvníku.

Mimochodem: Když vidíš ve druhém zatracování do pekla, tak kde ve skutečnosti zřejmě bude... :) ;)
Návštěvník
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 08. srp 2023 12:10:21

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:...Tady se to mezitím, co jsi zde nebyl, dost zklidnilo. Jana už nečpí ohen a síru a nezatracuje do pekla, když ji někdo kritizuje. Proto kritika dost přestala.

Mimochodem: Když vidíš v druhém tupost a aroganci, tak kde ve skutečnosti zřejmě budou..... :)


Jana ohněm a sírou nikdy nečpěla milý návštěvníku.

Mimochodem: Když vidíš ve druhém zatracování do pekla, tak kde ve skutečnosti zřejmě bude... :) ;)


Jani, ty jsi to opravdu dělala. Asi už jsi to zapomněla. Nikdo tě - na rozdíl od tebe - do pekla nezatracoval. Takže to v druhém hledáš marně. :)
Návštěvník
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 08. srp 2023 12:32:39

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:...Tady se to mezitím, co jsi zde nebyl, dost zklidnilo. Jana už nečpí ohen a síru a nezatracuje do pekla, když ji někdo kritizuje. Proto kritika dost přestala.

Mimochodem: Když vidíš v druhém tupost a aroganci, tak kde ve skutečnosti zřejmě budou..... :)


Jana ohněm a sírou nikdy nečpěla milý návštěvníku.

Mimochodem: Když vidíš ve druhém zatracování do pekla, tak kde ve skutečnosti zřejmě bude... :) ;)


Jani, ty jsi to opravdu dělala. Asi už jsi to zapomněla. Nikdo tě - na rozdíl od tebe - do pekla nezatracoval. Takže to v druhém hledáš marně. :)


P.S. Každopádně vidím jako velký pokrok, že to už neděláš. :yes: :)
Návštěvník
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod Jana » úte 08. srp 2023 12:49:37

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:...Tady se to mezitím, co jsi zde nebyl, dost zklidnilo. Jana už nečpí ohen a síru a nezatracuje do pekla, když ji někdo kritizuje. Proto kritika dost přestala.

Mimochodem: Když vidíš v druhém tupost a aroganci, tak kde ve skutečnosti zřejmě budou..... :)


Jana ohněm a sírou nikdy nečpěla milý návštěvníku.


Návštěvníku, díky, že to takhle vidíš. Ono to psaní o pekle bylo asi tenkrát ve spojitosti s tím, co prožíval Honzam a hledalo se, odkud se to, co nazýval peklo, a proč sám sebe vnímal v jednotě s ďáblem, bralo.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7106
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Kokot

Nový příspěvekod ryu.nin » stř 09. srp 2023 14:13:26

Návštěvník píše:
ryu.nin píše:Přiznám se, že se potřebuju trochu oderagovagt od frustrující práce na počítači .


Jsi velmi podrážděný.

Vostalpetr ti (ještě) nenadával, ale ty ho už urážíš. Problém je v tobě, když se domníváš, že tě poučuje a ty se tím cítíš být ponižován. Nech si od Jany zavřít vlákno pro komentáře, když ti tolik vadí reakce Vostálpetra.

Tady se to mezitím, co jsi zde nebyl, dost zklidnilo. Jana už nečpí ohen a síru a nezatracuje do pekla, když ji někdo kritizuje. Proto kritika dost přestala.

Mimochodem: Když vidíš v druhém tupost a aroganci, tak kde ve skutečnosti zřejmě budou..... :)


Jde o to, milý anonyme, že na světě skutečně existují tupí a arogantní lidé. To je ta pravá, relativní stránka světa, to nevylučuje, že jsme všichni v podstatě dokonalí a osvícení. A moje zlost je samozřejmě taky ta pravá stránka, nikdy jsem netvrdil, že nemám iluze nebo slabosti. Od toho je ta praxe a spirituální zkušenost, abychom neustrnuli ve zlosti a slabosti. Je zajímavé, jak podle Davida Hawkinse mistr Dógen kalibroval na nějakých 780, a přitom nešetřil peprvnými nadávkami na nejrůznější osoby duchovního světa jeho doby. Byl jsem u toho, jak na jedné přednášce jedna studentka začala vzdychat a když se jí učitel zeptal, proč vzdychá, tak řekla, že ji obtěžuje poslouchat tolik sprostých nadávek na buddhistickém ústraní. Mistr Dógen tam totiž v tom spisu zrovna o nějakém učiteli psal, že je horší než smrdutý pes... a podobné nadávky. V zenu je tohle naprosto běžné.
ryu.nin
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 09. srp 2023 15:15:03

ryu.nin píše:Jde o to, milý anonyme, že na světě skutečně existují tupí a arogantní lidé.

To je Hawkins úroveň vědomí do175, pýcha, arogance.
S úrovní vědomí nad 500 tady nikdo takový neexistuje. 8)
Návštěvník
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod Jana » stř 09. srp 2023 17:08:13

Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7106
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Kokot

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 09. srp 2023 17:15:13

Návštěvník píše:
ryu.nin píše:Jde o to, milý anonyme, že na světě skutečně existují tupí a arogantní lidé.

To je Hawkins úroveň vědomí do175, pýcha, arogance.
S úrovní vědomí nad 500 tady nikdo takový neexistuje. 8)


Tak to je konečně slovo do pranice. Ano, 175 je vibrace, kterou jsem osobně cítil z posledních komentů vostála. Jinými slovy kokot. Lidové označení pro arogantního, málo moudrého člověka. Ale hlavně se pozastavuju nad tvým tvrzením, že nikdo tu 500 nedosahuje. Veil popisuje satori, to je 580, Jana lásku, blaženost, to je 600. To jako fakt myslíš, že ty lidi píšou o něčem, co nezažili? To by bylo smutný. Modlitba otčenáš 600. Kdo to jen mechanicky odříká, asi fakt ne, ale pokud se člověk autenticky otevře Bohu, otvírá se, ladí se na frekvence kolem 600 minimálně. Kdyby to tak nebylo, tak je to smutný. 400 v zenu znamená, že ses nepohnul z místa, na to nepotřebuješ cvičit a studovat dharmu...
Návštěvník
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 09. srp 2023 17:34:44

Návštěvník píše:Ale hlavně se pozastavuju nad tvým tvrzením, že nikdo tu 500 nedosahuje. ...

Aha, to je nedorozumění.
S úrovní vědomí nad 500 tady nikdo takový neexistuje.

S úrovní vědomí nad 500 abys arogantního kokota pohledal. I při nejlepší vůli nikoho takového nenajdeš. Neexistuje, protože vidíš pod šlupku, a vidíš, že ve skutečnosti pod ní je to nejcennější, co je.
Návštěvník
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 09. srp 2023 17:45:10

Návštěvník píše:Ano, 175 je vibrace, kterou jsem osobně cítil z posledních komentů vostála. ...


Dalo by se říct, že vostál měl zrovna tu moc, stáhnout tě na úrověň 175. Všimni si, jak lehce tuhle úroveň můžeš pustit a nic si o vostálovi zrovna nemyslet, přidat Otčenáš a jsi na 600.
Návštěvník
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod ryu.nin » stř 09. srp 2023 18:09:46

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Ale hlavně se pozastavuju nad tvým tvrzením, že nikdo tu 500 nedosahuje. ...

Aha, to je nedorozumění.
S úrovní vědomí nad 500 tady nikdo takový neexistuje.

S úrovní vědomí nad 500 abys arogantního kokota pohledal. I při nejlepší vůli nikoho takového nenajdeš. Neexistuje, protože vidíš pod šlupku, a vidíš, že ve skutečnosti pod ní je to nejcennější, co je.


Bože, to jsem netvrdil nikdy, že kokoti jsou na takové úrovni. Na druhou stranu kokot je nízká vibrace, ale nemůžu vědět, jestli ten dotyčný nepřejde v další okamžik v lásku a odpuštění.
ryu.nin
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod ryu.nin » stř 09. srp 2023 18:15:25

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Ano, 175 je vibrace, kterou jsem osobně cítil z posledních komentů vostála. ...


Dalo by se říct, že vostál měl zrovna tu moc, stáhnout tě na úrověň 175. Všimni si, jak lehce tuhle úroveň můžeš pustit a nic si o vostálovi zrovna nemyslet, přidat Otčenáš a jsi na 600.


To by znamenalo, že označit někoho za kokota je dycky 170. A to je blbost. Kritizovat prabdivě nemá nic společného s úrovněmi. Pořád může platit, že někdo je vůl. Duchovně vyspělý člověk musí rozlišovat mezi tupostí a moudrostí. Bez toho se nedostaneme nikam.
ryu.nin
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 09. srp 2023 18:55:19

ryu.nin píše:Duchovně vyspělý člověk musí rozlišovat mezi tupostí a moudrostí.

To jistě. Rozlišíš mezi tupostí a moudrostí, ale bez ztotožňování, ani u sebe a ani u nikoho druhého.
Kvalita je od 600 čím dál víc stejná.

Můžeš vzít krk na to, že arogantní kokot, který stáhne tvé vědomí na 170 v tobě vidí taky arogantního kokota. Ale když v tobě bude síla jeho vědomí vytáhnout na 600, tak v tobě bude vidět Boha.
Návštěvník
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod ryu.nin » stř 09. srp 2023 22:09:09

Návštěvník píše:
ryu.nin píše:Duchovně vyspělý člověk musí rozlišovat mezi tupostí a moudrostí.

To jistě. Rozlišíš mezi tupostí a moudrostí, ale bez ztotožňování, ani u sebe a ani u nikoho druhého.
Kvalita je od 600 čím dál víc stejná.

Můžeš vzít krk na to, že arogantní kokot, který stáhne tvé vědomí na 170 v tobě vidí taky arogantního kokota. Ale když v tobě bude síla jeho vědomí vytáhnout na 600, tak v tobě bude vidět Boha.


Nazvat něco pravým jménem nemusí znamenat, že jsem hloupý a arogantní. Netvrdím, že jsem lepší než vostáľník. Jdyž na ulici uvidím hovno a řeknu, že to je hovno, znamená to, že jsem klesl na úroveň hovna?
ryu.nin
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 09. srp 2023 23:18:01

ryu.nin píše:
Nazvat něco pravým jménem nemusí znamenat, že jsem hloupý a arogantní.


Ty to nenazýváš pravým jménem, ale tak, jak to vidíš ty, což neznamená, že je to pravda. Samozřejmě máš právo na svůj pohled, ale to neznamená, že je objektivně pravdivý a naopak může být pro někoho důkazem. že jsi arogantní.
Ty vidíš ve Vostálpetrovi tupost a aroganci a někdo jiný vidí v tobě hloupost a aroganci.

Podle mne jsi velmi podrážděný - máš k tomu jistě důvody - ale dělá tě to agresivního, což pro tebe není typické.
Návštěvník
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 09. srp 2023 23:26:51

Vostálpetr je velmi svérazný a většina lidí s tím má problém, ale tupý a arogantní podle mě není. A tebe taky, ryunine, nevnímám jako tupého a arogantního. Ale jako velmi podrážděného, přecitlivělého a zranitelného. Což ale v té situaci, jak jsi ji popisoval, není nic překvapujícího.
Návštěvník
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod miroslav » stř 09. srp 2023 23:29:05

ryu.nin píše:
Návštěvník píše:
ryu.nin píše:Duchovně vyspělý člověk musí rozlišovat mezi tupostí a moudrostí.

To jistě. Rozlišíš mezi tupostí a moudrostí, ale bez ztotožňování, ani u sebe a ani u nikoho druhého.
Kvalita je od 600 čím dál víc stejná.

Můžeš vzít krk na to, že arogantní kokot, který stáhne tvé vědomí na 170 v tobě vidí taky arogantního kokota. Ale když v tobě bude síla jeho vědomí vytáhnout na 600, tak v tobě bude vidět Boha.


Nazvat něco pravým jménem nemusí znamenat, že jsem hloupý a arogantní. Netvrdím, že jsem lepší než vostáľník. Jdyž na ulici uvidím hovno a řeknu, že to je hovno, znamená to, že jsem klesl na úroveň hovna?


Tyhle "úrovně", to je taky pěkný oblbovák. Jaksi ladí s potřebou stoupat, být lepší a ještě lepší, až budu nejlepší na celém světě.
A tahle potřeba bohužel svede z duchovní cesty většinu duchovňáků. Pletou si osvobození, probuzení s nebeskou říši bohů.

Bůh není někde nahoře, ale dole.

Tam jest podnož tvá, tam spočívají nohy tvé,
kde žijí nejchudší a nejnižší a ztracení.

Chci-li se skloniti k tobě, moje poklona nemůže dosáhnouti té hloubky,
kde spočívají nohy tvé mezi nejchudšími a nejnižšími a ztracenými.

Pýcha nikdy nemůže se přiblížiti tam,
kde ty kráčíš v šatě pokorného mezi nejchudšími a nejnižšími a ztracenými.

Srdce mé nikdy nemůže nalézti cesty tam,
kde ty obcuješ s vyobcovanci mezi nejchudšími a nejnižšími a ztracenými...

(Rabindranath Tagore - Gitándžali)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3560
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Další

Zpět na Zen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků