Kokot

Moderátor: ryunin

Re: Kokot

Nový příspěvekod ryu.nin » čtv 10. srp 2023 20:14:36

miroslav píše:
ryu.nin píše:Miroslave, mě zajímá, jestli lze rozumně argumentovat. Návštěvnice tu kritizuje rozlišování, a přitom sama rozlišuje. Jana odmítá vidět, že se děje zlo, ačkoliv se děje. Ani jedna z nich není ve shodě s moudrými učiiteli křesťanství nebo zenu. Obě ustrnuly na absolutnu. Přitom jsou nedůsledné, protože kdyvy konečným cílem duchovního úsilí bylo absolutno, pak by nemohli nic napsat. V absolutnu je vše v naprostém pořádku. Kokoti, podráždění, mistřinhlupáci, smog, války, znásilnění.... vše je ok.


Ustrnuly ne na absolutnu, ale na své představě absolutna.
Ale i hloupí návštěvníci či Jana jsou součástí toho, co je - tedy celku - celého bytí, existence.
U Jany a spol je to vytěsňování negativního a upínání se k něčemu podle nich pozitivnímu.
To je, zejména u žen, velmi obvyklé. Problémy s kritikou rovněž.
Já to beru jako druh přírodniny, stejně jako třeba zpěv slavíků, projevy goril, slepic, slonů, žížal, Hotentótů a pod. Já jsem také přírodnina.
Je to dobrý materiál ke zkoumání, poznávání a porozumění lidství, sobě, přírodě, vesmíru atd.
Já třeba takové lidi jako je Jana a někteří návštěvníci kolem sebe nemám, tak je mohu pozorovat alespoň na internetu.


A nebylo by lepší si přečíst nějakou hlubší knížku? Já tu teďka tyto dny jsem si chtěl vyzkoušet, jak budu dkomunikovat po těch letech a trápení a jsem spokojen... vostál je moje manželka, holky jsou absolutní a ty jsi jedinej, kterej mi tu dává smysl. Pedrito je hodnej, ale neznám ho ani moc nechápu.
ryu.nin
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 10. srp 2023 20:20:34

Pedriito píše:
Jana píše:Pedrito, zřejmě jsi znalec. Proti tomu se nedá nic namítat.

:)

Ani bych neřek, u pedra jsou veškeré znalosti kosmu obsažené v tzv voidu (dharma) .. ale on si tam pro ně nechodí už dávno. Ony občas příjdou k němu. To ještě neznamená, že je umí dobře interpretovat.

Tím říkáš, že nevíš.
Návštěvník
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 10. srp 2023 20:32:15

Návštěvník píše:
Pedriito píše:
Jana píše:Pedrito, zřejmě jsi znalec. Proti tomu se nedá nic namítat.

:)

Ani bych neřek, u pedra jsou veškeré znalosti kosmu obsažené v tzv voidu (dharma) .. ale on si tam pro ně nechodí už dávno. Ony občas příjdou k němu. To ještě neznamená, že je umí dobře interpretovat.

Tím říkáš, že nevíš.

Tím říkám, že znalosti nejsou podstatné. Na nich to tvořeno není, jsou na tom postavený. Dharma. Pro život ve společnosti jsou nezbytné. A jedinec je pernamentně v paměti nenosí, pokud medituje, a žije. Je to kooperace. Zasnoubení. Než se tě někdo na něco zeptá, nenosíš v hlavě tisícero možných odpovědí...
Pedriito
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod Jana » čtv 10. srp 2023 21:12:40

Pedriito píše: Naštěstí to začíná i končí u tebe. Té "neosobní" Jany bez známky iluze oddělenosti (ve starojanštině pekla)...


A teď si představ, že otevřeš své srdce bez zábran všemu, ať přijde cokoliv. Dáš ho Bohu všanc a ona přijde Láska, nekonečná, věčná, všudypřítomná. A nevynechává živé ani mrtvé.

A tady v té Boží přítomnosti žádné zlo neexistuje. Všechno je Boží, dokonalé.

Zlo by mohlo existovat jen v dimenzi, do které Bůh nemá přístup.

V dimenzi, kde Bůh není Láskou.

V dimenzi, kde Láska není vším.

A to je jen dimenze mysli.

Dimenze osobní nevědomé mysli.

Musí být ve Tvém způsobu žití nevědomost, abys mohl zakoušet zlo bez Boží přítomnosti, zlo pro absenci lásky, pro nepoznávání podstaty, kterou to všechno je.

Podle buddhistické nauky, je zlo výsledkem nevědomosti a touhy.

Podle hinduistické filozofie je zlo součástí iluze máji, která zakrývá pravou podstatu bytí.

A podle křesťanství je zlo vlastně život v iluzi oddělenosti od Boha.

Zlo nesídlí nikde mimo nás, ale jeho zdroj je ve vlastní nevědomosti, v nepoznávání skutečnosti.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7297
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Kokot

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 10. srp 2023 21:47:40

Jana píše:
Pedriito píše: Naštěstí to začíná i končí u tebe. Té "neosobní" Jany bez známky iluze oddělenosti (ve starojanštině pekla)...


A teď si představ, že otevřeš své srdce bez zábran všemu, ať přijde cokoliv. Dáš ho Bohu všanc a ona přijde Láska, nekonečná, věčná, všudypřítomná. A nevynechává živé ani mrtvé.

A tady v té Boží přítomnosti žádné zlo neexistuje. Všechno je Boží, dokonalé.

Zlo by mohlo existovat jen v dimenzi, do které Bůh nemá přístup.

V dimenzi, kde Bůh není Láskou.

V dimenzi, kde Láska není vším.

A to je jen dimenze mysli.

Dimenze osobní nevědomé mysli.

Musí být ve Tvém způsobu žití nevědomost, abys mohl zakoušet zlo bez Boží přítomnosti, zlo pro absenci lásky, pro nepoznávání podstaty, kterou to všechno je.

Podle buddhistické nauky, je zlo výsledkem nevědomosti a touhy.

Podle hinduistické filozofie je zlo součástí iluze máji, která zakrývá pravou podstatu bytí.

A podle křesťanství je zlo vlastně život v iluzi oddělenosti od Boha.

Zlo nesídlí nikde mimo nás, ale jeho zdroj je ve vlastní nevědomosti, v nepoznávání skutečnosti.


A teď si představ

Kdepak.
Pedriito
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 10. srp 2023 23:22:41

Pedrito je hodnej, ale neznám ho ani moc nechápu.


V sobotu asi budu v Práglu :)

A proč, že mě nechápeš?
Pedriito
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 10. srp 2023 23:36:14

Není zen něco jako čchan? Možná jsem o tom kdysi čet, ale už si to nevybavím, kdo to přinesl na východ.. Bodhidharma? A tam vznikly v japonsku zen a v číně čchan. Pletu se?
"A jak to bylo dál, jenom vítr..."
Pedriito
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 10. srp 2023 23:57:15

Návštěvník
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod ryu.nin » pát 11. srp 2023 0:20:22

Pedriito píše:Není zen něco jako čchan? Možná jsem o tom kdysi čet, ale už si to nevybavím, kdo to přinesl na východ.. Bodhidharma? A tam vznikly v japonsku zen a v číně čchan. Pletu se?
"A jak to bylo dál, jenom vítr..."


Čchan je čínsky zen, zen je japonsky čchan. Něco jako bier a pivo. V sobotu jedu do Hradce.
ryu.nin
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod Pedriito » pát 11. srp 2023 0:24:40

Návštěvník píše:https://youtu.be/mn4cLXSmb3w už

Matuška nikdy nezklame.
Ale, čí je to "už"?
Řek bych, věty přidané
zaniklé v jedné z blůz.
Pedriito
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod Pedriito » pát 11. srp 2023 0:28:13

ryu.nin píše:
Pedriito píše:Není zen něco jako čchan? Možná jsem o tom kdysi čet, ale už si to nevybavím, kdo to přinesl na východ.. Bodhidharma? A tam vznikly v japonsku zen a v číně čchan. Pletu se?
"A jak to bylo dál, jenom vítr..."


Čchan je čínsky zen, zen je japonsky čchan. Něco jako bier a pivo. V sobotu jedu do Hradce.

Tam jsem jel jednou autobusem z Jihlavy pro Atari Falcon...
Pedriito
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod Pedriito » pát 11. srp 2023 0:52:43

Pedriito píše:
Pedrito je hodnej, ale neznám ho ani moc nechápu.


Jsi přímočarý, zen tě naučil vidět vše co nejjednodušeji. Sice se v tobě něco vzepřelo,
ale... Většina tu na tebe působí moc složitě. Nemůžeš rozumět a buď rád, udrž si to nevědění složitostí,
pokud to jde. V tom je krása zenu. Jestli tě to láká jinam, bude to cesta trnitá, co tě dovede zas zpět,
k čistému zenu.
Pedriito
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod Yeskyně » pát 11. srp 2023 14:58:27

Vyjádřím se zde k první stránce tématu - dál to némám sílu číst.
Proč se vyjádří, protože můžu, protože je tu k tomu ten prostor. A vy jádři se, kde kdo.

Jestli to dobře chápu, tak ryunin se tu otevřel a s něčím svěřil, něco sdílel, svou osobní nevyčtenou zkušenost.
Dostal nevyžádanou radu o Vostála. Které nerozuměl a tak to i otevřeně napsal. Myslím, že nerozumění radě: "všechno děláš blbě, tvá cesta vede do pekla, já ti to říkal. Jen jedna cesta je správná." Tak toto nerozumnění, je velice vhodnou psychologickou reakcí.
Každý jdeme nějakou cestou a ta je pro nás ta pravá, i kdyby znamenala okliky, i kdyby znamenala slepé uličky. Právě toto všechno je přesně to pro nás, pro nás to pravé. Každé "já jsem ti to říkal" svědčí jen a pouze o povýšenosti toho, kdo tak káže. Je naprosto zdravé, říct si že takový člověk je "kokot" než zkoumat, jak to myslel, není to nějaký způsob, jam mi opravdu chce poradi či něco ukázat. Ne, to, co chce dotyčný ukázat je jen to, že to ví líp než my, než kdokoliv ostatní.
Opravdu nechápu ty, kteří se tu Vostáli zastali a ještě ryuninovi k jeho nepochopení nakladli, ať si zamete před svým prahem - taky se to stává už dost kliší spirituální radou. Bez ohledu na to, jak kdo má sám zameteno.

Vostál radí uvolnění, relaxaci - tomu teoreticky nelze nic vytknout. Ale jediný způsob, jak učit uvolnění je jít sám příkladem. Pokud káže o uvolnění jedinec v křeči (byť s podtextem o mě tu nejde, jde o tebe, debile!), pak velice snadno naběhne myšlenka "to je kokot"
Duchovňácká oprava: on není kokot, on se jan jako kokot chová.
Ten, kdo je uvolněný, stejně i to první vyjádření nechápe jako nálepku, kterou nelze odlepit. \\to jen akce vyvolala reakci a vítr poní brzy stopy zahladí.
fiu fíííí.
Yeskyně
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 11. srp 2023 16:57:30

Yeskyně píše:Opravdu nechápu ty, kteří se tu Vostáli zastali


To není divu, když považuješ za ok, že někdo otevře vlákno, jen aby druhého urážel a nadával mu.
Návštěvník
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod ryu.nin » sob 12. srp 2023 0:10:54

Návštěvník píše:
Yeskyně píše:Opravdu nechápu ty, kteří se tu Vostáli zastali


To není divu, když považuješ za ok, že někdo otevře vlákno, jen aby druhého urážel a nadával mu.


Urážka je, když někoho nazveš někým, kým není, třeba někdo říká pravdu a ty mu řekneš "lháři". Kokot je lidový výraz, který označuje hlupáka, který nemá dobré umysly. Kdybych si myslel, že vostál je moudrý člověk ,který má dobrou vůli, tak bych se mu hluboce omluvil. Ale svou reakcí na to vlákno jen potvrdil, co jsem o něm napsal. JInými slovy, až si začnu vostála vážit, omluvím se mu, není problém. A pokud by vostál byl zranitelná chudinka, které jsem ublížil a on teď v koutku pláče, nakopal bych si do zadku. To je to poslední, do chci dělat, nevinným a hodným lidem nadávat... nic ale nenasvědčuje tomu, že vostál je hodný, zranitelný člověk, který trpí, když mu někdo vynadá... ano, můžu se mýlit... a taky nesmíme zapomewnout, že tohle je virtuální svět, v podsatě neznám vostála a on nezná mě, jsou to takové slovní hříčky v podstatě anonymů na internetu... horší je, když se veřejně na netu obviňují lidé, kteří se osobně znají a dělají to před lidmi, kteří je osobně znají, to je pak někde jinde a je to nepříjemná, nešťastná věc... tohle je jen poradna...
ryu.nin
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 12. srp 2023 12:20:19

ryu.nin píše:
Návštěvník píše:To není divu, když považuješ za ok, že někdo otevře vlákno, jen aby druhého urážel a nadával mu.



Urážka je, když někoho nazveš někým, kým není, třeba někdo říká pravdu a ty mu řekneš "lháři".


ryu.nin píše: Je to idiot...že jsem tu s ním debilem...Tupost a arogance


Jestli tohle nejsou urážky a nadáváni.... :what:
Návštěvník
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod miroslav » sob 12. srp 2023 13:02:54

Návštěvník píše:
ryu.nin píše:
Návštěvník píše:To není divu, když považuješ za ok, že někdo otevře vlákno, jen aby druhého urážel a nadával mu.



Urážka je, když někoho nazveš někým, kým není, třeba někdo říká pravdu a ty mu řekneš "lháři".


ryu.nin píše: Je to idiot...že jsem tu s ním debilem...Tupost a arogance


Jestli tohle nejsou urážky a nadáváni.... :what:


Když si chceš s někým lépe rozumět, někdy je dobré používat jeho způsob vyjadřování.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3655
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Kokot

Nový příspěvekod Tara » sob 12. srp 2023 13:03:39

Přesně.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2787
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Kokot

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 12. srp 2023 13:41:12

miroslav píše:
Návštěvník píše:
ryu.nin píše:
Urážka je, když někoho nazveš někým, kým není, třeba někdo říká pravdu a ty mu řekneš "lháři".


ryu.nin píše: Je to idiot...že jsem tu s ním debilem...Tupost a arogance


Jestli tohle nejsou urážky a nadáváni.... :what:


Když si chceš s někým lépe rozumět, někdy je dobré používat jeho způsob vyjadřování.


Aha, takže ryunin si ted lépe rozumí s Vostálpetrem, protože mu nadával a urážel ho?

Zajímavé je, že Vostálpetr ryuninovi nenadával. Podle mne mu chtěl pomoci a ne poučovat.
Návštěvník
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod Jana » sob 12. srp 2023 14:39:02

Návštěvník píše:Podle mne mu chtěl pomoci a ne poučovat.
.

To jsem jelen.

Obrázek


Kdo to tady vlastně komu chtěl pomoci bez poučení?

.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7297
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

PředchozíDalší

Zpět na Zen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků